START WONINGBOUW GEEREGEBIED PASSAGE LANGEVIELE IN GEBRUIK L üit br JFlibbflbitnrsc Historic NIEUWE WONINGEN AAN DE SINGELSTRAAT Vrijdag 25 maart a.s. BEROEMDE MIDDELBURGERS GEMEENTE KREEG WAJANG POP Woensdag 23 maart 1977 GEVONDEN VOORWERPEN VERKEERS MAATREGELEN GEMEENTERAAD NAAR FOLKESTONE BEJAARDEN UIT FOLKESTONE OP BEZOEK IN MIDDELBURG MENU TAFELTJE DEKJE HINDERWET OPEN HUIS'- M1DDAG IN WIJKPOST 'HET BASTION' VERGADERING ADVIESRAAD VOOR SPORT; JEUGD EN REKREATIE Zal er da" a.s. LAATSTE THUISKOMST IN KUIPERSPt >ORT l Er komt beweging aan de randen van het Geere'gebied in Middelburg. Op vrijdag 25 maart a.s. om 16.30 uur zal burgemeester Drs. P.A. Wolters van Middelburg de passage, die de Langeviele met de Korte Geere verbindt, officieel in gebruik stellen. Even daarna zal'de heer Ir. J. Mol, voorzitter van de woningbouwvereniging Middelburg de symbolische start geven voor de bouw van de zogenaamde prijsvraagwoningen, welke zullen gaan verrijzen aan de Beenhouwerssingel. De passage, een doorgang tussen twee panden in de Langeviele en onderdoor de bovenverdieping van een huis, gaat dus de Langeviele verbinden met de Korte Geere. In die Korte Geere zijn door het openen van een kledingboetiek op de hoek van de Gortstraat en de Korte Geere en een Schoenenzaak alle gerestaureerde panden nu in gebruik. Direkt achter de passage is een bijzonder leuk pleintje ontstaan, waarop een beeldje, twee banken en enkele oude bo men, die gespaard werden. Woningen. Bij het opzetten van de plannen voor de bouw van de woningen in het Geerege- bied is met zorgvuldigheid te werk gegaan. Aan drie architecten werd gevraagd ontwerpen te maken. Het ontwerp van architectenburo Rothuizen 't Hooft werd gekozen. Dit plan gaat nu dus uitgevoerd worden. Het plan omvat de bouw van 25 woningen bestaande uit zes etagewoningen in twee bouwlagen en negentien etagewoningen in drie bouwlagen. De gemiddelde huurprijs is voorlopig bere kend op 501,20. In het raadsvoorstel over deze aangelegenheid dat maandag j.l. werd behandeld merken burgemeester en wethouders op, dat de hoogte van deze huurprijs is beïnvloed door de hogere bouwkosten die voortvloeien uit de architectonische vormgeving met het oog op de inpassing in de omgeving. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Politiebureau - enkele portemonnees met en zonder inhoud; - handschoenen; - sleutels; - scheerapparaat in zwart etui; - fietssleuteltje; - diverse bankbiljetten: - 10-rittenkaart; - blauw handtasje; - girorekeningen; - verzekeringsplaatje bromfiets 1977; - kindersjaal; - zwarte sjaal; - ketting (net sterrebeeld: - oorbel; - plastic voorwerp; - deel III v/e kentekenbewijs; - wieldop; - herenhorloge. Inlichtingen over deze gevonden voorwerpen kunnen worden inge wonnen op het bureau van politie. Achter de Houttuinen 10 in Middel burg, op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. Buro Sport, Jeugd, Rekreatie en Wijkcentra Niet alleen op het politiebureau wor den gevonden voorwerpen aangege ven, ook het buro Sport. Jeugd. Re kreatie en Wijkcentra van de gemeen te Middelburg heeft een lijst van ge vonden voorwerpen. Dit zijn voor werpen die door sporters en sportsters zijn vergeten na de training in één van de gemeentelijke gymnastieklokalen. De volgende voorwerpen zijn in de periode van eind 1976 t/m heden in de gemeentelijke gymnastieklokalen ge vonden. Herenhorloge, merk: Helicon - zaal: Baarsjesstraat Herenhorloge, merk: Cimier-^aal: H. Dunantlaan Herenhorloge, merk: Ancre Soupilles - zaal: H. Dunantlaan Herenhorloge, merk: Lip Comète - zaal: H. Dunantlaan Dameshorloge, merk: Kienzle - zaal: H. Dunantlaan Herenhorloge, merk: Ancre - zaal: Gen. Hakewill Smithlaan Herenhorloge, merk Union Ancre - zaal: Marcus de la Palmastraat Herenhorloge, merk: Ancre 17 Rubis - zaal: Prinsenhove Herenhorloge, merk: Ancre - zaal: Roozenburglaan Herenhorloge, merk: Lancia - zaal: Rotterdamse Kaai II Dameshorloge, merk: Action - zaal: Rotterdamse Kaai II Gouden trouwring (Ria) - zaal: Roo zenburglaan Gouden trouwring (Sandra) Kinderbril - zaal: Roozenburglaan Gouden armbandje - zaal: Rotter damse Kaai II Zilveren bedeltje - zaal: Westmede Zilveren oorbellen - zaal: Roozen burglaan Landluststraat. T.b.v. de invalide bewoner van het pand Landluststraat 63 te Middelburg hebben burgemeester en wethouders van Middelburg een speciaal parkeer vak gereserveerd. Betrokkene woonde voordien in de Trompstraat 38 waar een speciaal parkeervak voor hem was gereserveerd. Het vak in de Tromp straat kan dus nu vervallen. Dit besluit is op 14 maart 1977 ter openbare ken nis gebracht. Binnen 30 dagen na deze datum kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Even tuele beroepschriften moeten inge diend bij de Kommissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. Plastic armbanden - zaal: H. Dunant laan Goudkleurig armbandje met naam plaatje (Corine) Zilverkleurig zakmesje Sleutelhanger Bosje sleutels Leren kinderportemonnee Diverse kettingen Diverse ringen Diverse fietssleutels Over deze voorwerpen kan informatie worden gegeven door het buro Sport, Jeugd. Rekreatie en Wijkcentra van de gemeente Middelburg, Lange Noordstraat 19, telefoon 26251 toestel 235. Op uitnodiging van de burge meester van Folkestone brengen leden van de Middelburgse ge meenteraad van 1 t/m 4 april a.s. op eigen kosten een bezoek aan de Engelse zusterstad. Behalve leden van de raad gaat ook een aantal ambtelijke mede werkers richting Folkestone, ter wijl ook bestuursleden van de ka mer van koophandel en het comité sportuitwisseling aan de trip deel- Van 17 tot 23 april a.s. brengen veertig oudere inwoners van Folkestone een bezoek aan Middelburg. Zij zullen zoals gebruikelijk logeren in hotel Nieuwe Doelen aan de Loskade te Middelburg. Op het programma staan bezoeken aan het stadhuis, miniatuur Walcheren, het Zeeuws museum, de klompenfabriek te Nieuw- en Sint Joosland, de Delta Bakkerijen in Westkapelle. Voorts wordt een bustocht onderno men naar Rotterdam, waar o.a. een bezoek gebracht wordt aan de Euro mast. De heer Van Dixhoorn, eigenaar van het hotel biedt eveneens volgens de traditie een social evening aan, waar aan o.a. Baby den Toonder medewer king zal verlenen. Bejaarden en zieken die niet in staat zijn zelf voor de warme maaltijden te zorgen, kunnen ge bruik maken van "tafeltje dekje", een dienstverlening die verzorgd wordt door de Unie van Vrouwe lijke Vrijwilligers. Er kunnen maaltijden besteld worden via telefoonnummer 27537, tussen 9.00 en 9.30 uur op maandag en donderdag. Op die dagen worden de maaltijden ook bezorgd. De dames van de U.V.V. hebben voor de week van 28 maart t/m 2 april a.s. het volgende menu sa mengesteld: Maandag: Spinazie, aardappelen en karbonade Dinsdag: Jachtschotel rode kool Woensdag: Witlof, aardappelen en gehakt Donderdag: Gesneden sperzie bonen, aardappelen en rundvlees Vrijdag: Worteltjes, puree en vis Zaterdag: Wat de pot schaft Cleverskerkseweg 67. Wondergem B.V., Kleverskerkseweg ■67 te Middelburg heeft een hinder wetsvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzigen van een ma chinale houtbewerkingsinrichting met een motbunker waarin één electro motor met een vermogen van 40 pk. alsmede een 3000 liter tank voor de opslag van dieselolie gebezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd aan de Kleverskerkseweg 67 te Middel burg. Openbare zitting op dinsdag 5 april a.s. om 16.45 uur in het stadhuis. Noord weg 460. De heer J.W. Vogel te Middelburg heeft een hinderwetsvergunning aan gevraagd voor het uitbreiden van een benzinepompinstallatie door het bij plaatsen van een 8000 liter tank voor L.P.G., waarbij één electrische aftap- pomp met een vermogen van 2 pk. gebezigd zal worden. De inrichting is gevestigd aan de Noordweg 460 te Middelburg. Openbare zitting op dinsdag 5 april a.s. om 17.00 uur. Bezwaren. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de aangevraagde vergun ning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot donderdag 12 mei a.s. indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde indie nen op de genoemde openbare zittin gen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroeps- recht gebruik te kunnen maken, vols taan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel ingekomen be zwaarschriften, liggen vanaf heden ge durende vier weken ter inzage op de afdeling algemene zaken van de ge- meentesekretarie, Lange Noordstraat 1, alhier. Donderdagmiddag, 24 maart (2 uur) houdt de wijkgroep van oudere be zoekers van wijkpost "Het Bastion" een gezellige middag. Het huis staat open voor ouderen uit de Oostker kwijk en Nieuw-Middelburg. Deze "open huis"-middag is bedoeld om nieuwe bezoekers te laten kennisma ken. Er worden allerlei gezelschap- spelen. denk-oefeningen, bingo, op lossen van rebussen e.d. gedaan. De bejaardenconsulent brengt een nieuw spelsysteem. Ontmoeting, ple- zier-met-elkaar en er. er-eens-uit-zijn, dat zijn de doeleinden. Iedereen is welkom! I)r. A.A. Fokker (1810-1878) De familie Fokker was een bekende en vooraanstaande Middelburgse fa milie. Abraham Fokker (1781-1825) was koopman. Hij huwde twee maal. uit het eerste huwelijk werden 2 dochters en 3 zonen geboren, uit het tweede huwelijk 4 zonen. De tweede zoon uit het eerste huwelijk was ADRIAAN ABRAHAM FOK KER. die op 24 juli 1810 te Middel burg geboren werd. Adriaan ging in 1828 te Leiden medicijnen studeren. Als student hielp hij in 1832 mee de cholera-epidemie te Rotterdam te bestrijden. In 1833 promoveerde hij tot doctor in de medicijnen en vestigde zich als geneesheer te Middelburg. Fokker was o.m. leraar in de therapie aan de Geneeskundige School tc Middelburg en later inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Zeeland. Dit instituut bestond van 1825-1866. Dr. Adriaan Abraham Fokker was een scherpzinnig en ge leerd man. Hij is o.a. voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen en lid van de Middelburgse gemeenteraad geweest. Hij publiceer de veel, ook over geschiedkundige onderwerpen. Zijn vriend dr. J.C. de Man gaf in 1901 postuum zijn "Le vensberichten van Zeeuwse medici" uit. Fokker huwde op 16 juli 1838 met Anna Agatha Herklots (1813-1883). Het echtpaar kreeg 9 kinderen, w.o. Abraham Pieter Fokker, die net als zijn vader doctor in de medicijnen werd en later tot hoogleraar in de hy giëne aan de rijksuniversiteit te Gro ningen werd benoemd, en Marinus Fokker, die gemeenteontvanger te Middelburg werd. Dr. Fokker overleed na een langduri- gevet singelstraat achtergevels StlKWTl» Op de plaats waar voorheen de Christelijke Burger school stond in welk gebouw later leerlingen van de Lagere Technische school onderwijs ontvingen, zullen zoals wellicht bekend is woningen worden gebouwd. De woningbouwvereniging Middelburg heeft aan ar chitectenburo J. Jobse te Vlissingen opdracht gegeven om het bouwplan te maken. De nieuwe woningen moeten natuurlijk passen in de monumentale straat. Op de hierboven afgedrukte tekening kunt u bekijken of de architect in zijn opdracht is geslaagd. De bo venste rij geeft een beeld van de voorgevels aan de Singelstraat en daaronder ziet u de achtergevels van de panden. De achtergevel van het pand waarvan u de voorgevel in de bovenste rij rechts ziet, treft u uiterst links op de onderste rij. Het voorstel om financiële medewerking aan de bouw van deze woningen tc verlenen, werd door de ge meenteraad in december 1976 aanvaard. Uit het toen overgelegde raadsvoorstel is te lezen, dat er in deze gebouwen zes eengezinswoningen met 5 verblijf- seenheden zullen worden ondergebracht, alsmede 12 flatjes met twee verblijfseenheden. Bij de woningen zullen zestien bergingen worden gebouwd en twee garages annex berging. Omdat op diverse subsi- die-aanvragen nog geen definitief uitsluitsel is ver kregen kan nog niet worden medegedeeld wanneer met de bouw van deze woningen zal worden begon nen. ge ziekte 24 december 1878 in zijn woonplaats Middelburg. Ook de vergaderingen van de advies raad voor sport, jeugd en recreatie zijn openbaar. Daarom maken wij hierbij melding van de vergadering van die adviesraad, die op dinsdag 29 maart а.s. om 19.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. De agenda voor de vergadering ziet er als volgt uit: Agenda: 1. Opening 2. Notulen vergadering d.d. 2 novem ber 1976 3. Besluitenlijsten Bestuurscommissie S.J.R. 4. Mededelingen 5. Ingekomen stukken Verslagen van de "Secties" 7. Jaarverslag 1976 Dienst Accommo daties S.J.R. 8. Tarieven sport-accommodaties 9. Uitbreiding sportvelden Voorborch 10. Uitbreiding ligplaatsen Arne 11. Recreatie-sportpark 12. Planning 1*78-1982 13. Datum volgende vergadering 14. Rondvraag 15. Sluiting. In die adviesraad hebben zitting de vertegenwoordigers van de Middel burgse sportverenigingen, jeugdorga nisaties en verenigingen op het gebied van de recreatie. Iedereen kan deze vergadering als toe hoorder bijwonen. Ingang stadhuis via draaideur Lange Noordstraat 1. De toneelgroep Kuiperspoort speelt zaterdag 26 maart a.s. voor de aller laatste keer het stuk "De Thuiskomst" van Harold Pinter. Met de voorgaande opvoeringen oogstten de Kuiper- spooritonelisten veel succes. Grijp dus die laatste kans. Hieronder iets meer over de inhoud. Bij de première van de Thuiskomst in 1965 schreef Harold Hobson in the Sunday Times: "Pinters laatste stuk is mijns inziens het knapste dat hij ooit heeft geschreven. Het is in feite zo knap dal een oppervlakkige toe schouwer de kans loopt dat het knap pe hem ontgaat". Hobson maakt deze opmerking, om dat bij alles wat er gebeurt sprake is van 'n dubbele bodem. In de uiterlijke gang van zaken is het zo dat Teddy en z'n vrouw thuiskomen in de Londense familie waar Teddy uit afkomstig is. Teddy verliest in de nieuwe confron tatie met z'n familie. Ann past zich aan de sfeer van dit vreemde gezin aan en nestelt zich in 'n milieu dat ze uit eigen ervaring kent. Achter deze uiterlijkheid speelt zich een ander gebeuren af. Door de fasci nerende manier waarop machteloos heid en dagdromen zijn verweven laat Pinter zien dat hier niet hel noodlot toeslaat, maar dal zijn personages ge hoor geven aan hun oerinstincten, angsten en driften. Deze gevoelens zijn zo sterk, dat ze als een bandjir de conventies van onze "beschaving" overspoelen. In deze nachtmerrie ko men wij tot het inzicht dat het de "verdichting" is van het leven van overdag. Daardoor wordt dit stuk uit getild boven het realisme en verkrijgt het z'n universele waarde. Het toneelstuk begint om acht uur, de toegangsprijs bedraagt zes gulden. Pas 65, C.J.P. en C.O.P. prijs drie gulden vijftig- I Winkelsluitingsverordening. De winkelsluitingsverordening is ge wijzigd. De verordening, waarin die wijziging is opgenomen ligt vanaf 17 maart 1977 gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing op het stad huis. Die wijziging, welke door de ge meenteraad op 21 februari j.l. werd bekrachtigd, houdt in dat de winkels "beneden" het kanaal door Walche ren op vrijdagavond tot 21.00 open mogen zijn. tenzij die dag samenvalt met een erkende Christelijke of natio nale feestdag. Bestemmingsplan Buitengebied. Het bestemmingsplan Buitengebied is bij Koninklijk besluit van 23 februari 1977 nr. 45 onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan en het Konink lijk besluit, waarbij onder meer alsnog goedkeuring werd onthouden aan ge deelten van de planvoorschriften, lig gen met ingang van 21 maart 1977 voor een ieder ter inzage op de ge- meentesekretarie, afdeling algemene Zaken. Dc dansgroep van Sinar'' De gemeente Middelburg heeft van het bestuur van Sinar '75 een prachti ge met de hand vervaardigde Wa jangpop (in vitrine) aangeboden ge kregen. Dit als dank voor de verleende medewerking bij het organiseren van de onlangs in de Vleeshal gehouden grote tentoonstelling. De vereniging Sinar '75 werd verte genwoordigd door dc heren R.L. Vcr- duijn Lunel (voorzitter), E.L. van Toll (sekretaris) en F.F.G. Bestenbroer (2e sekretaris). Burgemeester Drs. P.A. Wolters aanvaardde de pop die een waardige plaats in het stadhuis zal krijgen met genoegen. De vereniging Sinar '75 werd op 12 J december 1975 opgericht door Indi sche Nederlanders. Aanvankelijk werden uitsluitend sportaktiviteiten op touw gezet en dan met name bad minton. Later kwam tennis daarbij. Dc vereniging die nu 120 leden in Middelburg, Vlissingen en Souburg telt, ontwikkelt thans ook velerlei cul turele aktiviteiten. Zo werd de reeds genoemde tentoonstelling georgani seerd. terwijl ook een Pasar Malam op de Markt werd gehouden. Voorts heeft de vereniging de beschikking over een dansgroep van zes meisjes, die inheemse Indische dansen bren gen, welke uitgevoerd worden in ori gineel costuum.

de Faam | 1977 | | pagina 5