te koop te koop te koop te koop van «Ie Ven Met de auto op vakantie UW KOSTBARE HOUT VRAAGT ER OM w*1 l89t latex muur verf veegvaste witsel extra wit nu..alleen bij ons gulden voordeliger produkt BORST VOORDEELCENTRUM in emmers van 8 kg 1111 O70 5 in 3,®kg emmer van ll,9o nu 4kg emmer van S,TO nu maar 3,<*> P.kg .„v- v-.vr Paspoortstraat 23 OOST-SOUBURG Westsingel 98 GOES 's maandags gesloten Wereldnieuws van Bellfires Keramische openhaarden, die niet meer scheuren. PVDA-buiirtspraak in wijk Nieu w- Middelburg dekoratieve sierpleister- mogelijkheden met „Schorseffekt" VF Woensdag 2 maart 1977 Rodel ko bv Veere tel. 01181-555 Rodelko bv tel. 01181-555 TIP VOOR DE KEUKEN Deze open haarden zijn uniek in de wereld. Zij worden onder hoge druk geperst en daarna gebakken. U kunt deze openhaarden, na ze in gebouwd te hebben, nagenoeg di- rekt stoken. Dit moet U gezien hebben Dus nu snel naar de speciale open haardentoonzaal van DOKSTRAAT 24 - 26 - MIDDELBURG TELEFOON (01180) 12735 Ook voor FABERVLAM, RINGLEVER en SUPERFIRES OPENHAARDEN, alsmede OPENHAARD ACCESSOIRES e.d. Waarom de auto? Een ideale sierpleister voor dekoratieve wandafwerking. Aan te brengen op pleisterlagen, beton- en betonemaille, hardboard, spaanplaat, veegvastekalklagen. Bovendien zonder voorbehandeling te verwerken op struktuur- en latexverf ondergrond. Af P-kg. BRESKENS Woon- winkelpand in het cen trum. Ind. winkel, gang.dou- che, keuken, boven 2 slaapk. en ruimte om slaapk. bij te maken, grote zolder. Schuur en vrijst. bedrijfsruimte. ZUIDZANDE Vrij gelegen en goed onderh. woonhuis met grote tuin. Ind. hal, woonk. met open haard slaapk. luxe keuken, badk. boven: overloop 2 slaapk. C.v. schuur en garage. ZUIDZANDE Rustig gelegen vakantiewo ning. Ind. hal, woonk. badk. slaapk. HOEK Goed gebouwd woonh. in rus tig straatje. Ind. woonk. zij kamer, keuken, boven: over loop 2 slaapk. bergruimte. OOSTBURG Woonhuis in bebouwde kom. Ind. woonk. keuken, bijkeuke douche, boven 2 slaapk. 9raeiHgg!®en villa met vrij uitzicht. Ind. hal, woon kamer met parket, keuken, 1e verd. 3 luxe slaapk. badk. 2e verd. 2 slaapk. bergzolder C.v. garage. SLUISKIL Woonhuis met vrij uitzicht. Ind. hal, voor- en achterk. woonkeuken, 3 slaapk. veel bergruimte. 3 schuren. TERNEUZEN Goed onderh. woonhuis. Ind. voor en achterk. keuken, boven 2 slaapk. en zolder. MIDDELBURG Ruim monumentenpand met veel mogelijkh. Ind. gang, 2 kamers, keuken, 1e verd. L-kamer. keuken met balcon, 2e verd.3 slaapk. zolder. MIDDELBURG Mooi monumentenpand in een trum, geheel gerestaureerd Zeer ruim. Geschikt voor dut bele bewoning of als praktijd KOUDEKERKE B Degelijke halfvrijst. woning dichtbij strand. Geheel verb. Met garage. Ind. kamer, keu ken, badk. boven: 3 slaapk. vl iering, KATTENDIJKE Kleine vakantiewoning in uitst. staat. Unieke ligging. Ind. kamer, met open haard en open keuken, douche, boven 2 slaapzolders. BAARLAND Vakantiebungalow in rustig park. Compleet voor 6 pers. Ind .hal, douche, woonk. keuken, 3 slaapk. ELLEWOUTSDIJK Half vrijst. vakantiewoning met landelijk uitzicht. Ind. hal, woonk. keuken, douche, boven 2 slaapk. Schuur. SCHORE Mooi gelegen boerderijtje op 2300m2 eigen grond. Ind. Woonk. keuken, bijkeuken, boven: 2 slaapk. badk. HEINKENSZAND Ruime vrijst. woning aan de rand v.h.dorp. Ind. 2 kamers, keuken, douche, boven:4 slaapk. Garage. HANSWEERT Woon- winkelpand met veel mogelijkheden. Ind. winkel, woonk. werkpl. bijgebouw, keuken, douche, boven: 3 slaapk. badk. OOSTDIJK gem. reimerswaal Vrijst. woning dichtbij de Oosterschelde. Ind. gang, 2 kamers, keuken, bijkeuken douche, boven: 2 slaapk. en veel bergruimte. Grote schuur. KAPELLE Vrijst. gemodern. boerderij tje Ind. woonk. keuken, bad kamer, boven: 3 slaapk. Grote schuur. KATS Goed onderh. vakantiehuis Ind. woonk. achterk. keuken slaapk. douche, boven: 3 slaapk. Garage en schuur VLISSINGEN Prachtige vrijst. bungalow met garage en aangelegde tuin. Ind. entree,L-kamer me' open haard en deuren naar terras. Open keuken, serre, wasruimte met c.v. 1e verd. 3 slaapk. badk. Veel tuin. VLISSINGEN Ruime maisonette Ind. hal, keuken, woonk. boven: 3 slaapk. douche VROUWENPOLDER Goede bungalow, grote tuin garage, niet ver van zee en jachthaven. Ind. hal, badk. douche, keuken, woonk. met open haard slaapk. boven: 2 slaapk. en bergruimte. VLISSINGEN Goede hoekwoning met gara ge.lnd. woonk. met open haard keuken, 1e verd. 3 slaapk. badk. 2e verd. slpk. berging c.v. SEROOSKERKE Hoekpand met leuke tuin op het zuiden. Ind. entree, woonk. zijkamer, keuken, boven: 4 slaapk. douche. SINT LAURENS Hoekpand met veel ruimte en grote garage. Ind. hal, woonk. keuken, gang, 2 keu kens, woonk. boven 3 slaap kamers, douche. Vliering. NW EN ST.JOOSLAND Half vrijst. winkelpand met werkplaats en garage. Ind. winkel, gang, 2 kamers, keuken, boven 2 slaapk. douche, vliering. NW EN ST JOOSLAND Mooie half vrijst. woning. Ind. kamer, keuken, bijkeu ken, douche, boven: 2 slpk. MIDDELBURG Degelijke tussenwoning In rustige str. Ind. kamer, keuken, boven: 3 slaapk. vliering. Schuur. V/aorP OUDELANDE Kleine vakantiewoning met met grote tuir\ dichtbij de Westerschelde. Ind. woonk. keuken, bijkeuken, douche, boven: 2 slaapk. berging. OUDELANDE Vriendelijk huisje, ook geschikt voor recreatie. Ind. woonk. woonkeuken, douche boven slaapk. en zolder.. Ruime schuur en tuin. HOEDEKENSKERKE Leuk gelegen half vrijst. woning op 500m2 grond. Ind. 2 kamers, keuken, dou che, boven:3 saapk. WEMELDINGE Ruim woon- w nkelpand dichtbij jachthaven. Ind. winkel, woonkeuken,, boven 3 slaapk. douche. Schuur. KAPELLE Goede vrijst. woning met dubbele garage. 1000m2 grond. Ind. woonk. met open haard luxe keuken, serre, 2 slaapk. badk. boven 2 slaapk. en bergzolder. WAARDE Mooi gelegen boerderijtje met grote schuur en aange bouwde garage. Ind. 2 ka mers, zijkamer, keuken, boven: 2 slaapk. zolder. AANTREKKELIJK OB- JEKT VOOR GUNSTIGE PRIJS. KATS Goede gemoderniseerde vakantiewoning met ged. inventaris. Ind. woonk. met open haard keuken, douche, boven: 2 slaapk. bergruimte met c.v.ketel. Tuin op het zuiden met schuur. Voor tel. informatie na kantoortijd in rayon: Z.Beveland 01102 - 2638- N.Beveland 01186 - 1578 Walcheren 01180 - 26029 en 01186 - 1578 Z.Vlaanderen 01180 - 27146 Voor fijnproevers is de ossestaart een delicatesse, hoewel wij in ons land meestal niet verder komen dan osses- taartsoep. Er zijn echter vele mogelijk heden met de goedkope, maar lekkere ossestaart. Hieronder volgt een voor beeld. 1 ossestaart; 25 g boter: 1 eetlepel meel; 200 g soepgroente; zout en peper; 1 eet lepel mosterd: 3 laurierblaadjes; 2 uien; kruidnagelen; 5jeneverbessen: I teentje knoflook en 2 eetlepels tomatenpuree. Zet de in stukken gehakte ossestaart op met 1 liter kokend water, de laurier blaadjes. één met kruidnagelen besto ken ui, de jeneverbessen en laat dit op een zacht vuur I "i uur doorkoken. Voeg daarna de gewassen soepgroente toe en laat het geheel nog ca. een half uur zachtjes sudderen. Haal dan de staartstukken uit de bouil lon en neem het vlees van de botjes af. In een pan de boter smelten, de tweede ui in stukjes gesneden, met de knoflook hierin fruiten. Doe het vlees er bij en laat dit al roerend zacht bruin bakken. Bes tuiven met een eetlepel meel en al roe rend de gezeefde bouillon lepelsgewijs toevoegen. Doe er daarna de groente weer bij, de tomatenpuree en de mos terd. Voeg zout en peper naar smaak toe. Laat het geheel nog enkele minuten doordoorkoken. Serveren met lintmacaroni. rijst of aar dappelpuree. LEZING OVER "HET DUIZENDJA RIG VREDERIJK". In het kader van de serie "De algemene Christelijke kerk", houdt evangelist J. Rouw uit Kinderdijk in het Rode- Kruisgebouw te Oost-Souburg een le zing over "Het duizend jarig vrederijk". De bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 4 maart en begint om 20.00 uur. Er wordt gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. De zevende en laatste lezing in deze se rie is op vrijdag 1 april en heeft als on derwerp: "Het Koninkrijk der hemelen en de gemeente". E.O. - avond te Westkapelle. De Evangelische Omroep belegt op dinsdag 29 maart een presentatie-avond in de Nederlands Hervormde Kerk te Westkapelle. Muzikale medewerking verlenen de gezamenlijke koren "Looft den Heere" en "Hosanna" (o.l.v. J. Hekhuis. Reinata Heemskerk, alt; Bram Beekman, orgel. Sprekers zijn: Ds. J. J. Poort, legerpred. te Oisterwijk en de heer F. ter Velde, algehele leiding. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is vrij. Ofschoon het jaar nog maar met z'n eerste kwartaal bezig is, wordt het nu toch wèl de tijd om over de zomervakan tie te denken en u af te vragen "Wat gaan we dit jaar doen?" Sterker nog: als u een zonovergoten vakantie uit één van de vele kleurrijke reisbrochures zoudt wil len bespreken, dan bent u eigenlijk al rijkelijk aan de late kant... De "boeking- spieken" liggen namelijk in de maanden december en januari. Komt u na die tijd dan maakt u een grote kans geconfron teerd te worden met het begrip "volge boekt". "Het zij zo. zegt de Nederlander (met aanvankelijk een vliegvakantie in z'n hoofd), dan-pakken-we-de-auto". En met dat besluit voegt hij zich misschien onbewust bij de overgrote meerderheid van landslieden die 't zelfde doen. Van het totaal aantal vakantiegangers dat vanuit ons land de zomervakanties doorbrengt in het buitenland, reist thans 67% per eigen auto. Dit is een percenta ge dat de laatste paar jaar vrijwel cons tant is gebleven doch waarin wel stijging is te bespeuren. Ook voor 1977 verwacht men toeneming. Vooral wat betreft de "verzorgde autovakantiereis". In de maanden van het vakantieseizoen betekent deze grote trek een tijdelijke volksverhuizing-over-de-weg van zo'n kleine drie miljoen mensen. Dat is bijna een kwart van de totale Nederlandse bevolking. Bij elkaar zijn er zo'n 800.000 persone nauto's bij betrokken. De helft van deze drie miljoen bestaat uit "globetrotters" met caravans, bagagewagens en tenten en de andere helft begeeft zich op weg met hotel- en pensionreserveringen op zak naar "besproken" vakantiebestem mingen. En alles wijst er op dat het er dit jaar weer meer zullen worden, aldus de heer A. Blankert, hoofddirecteur van de A.N.W.B. Daarvoor zijn een drietal duidelijke ar gumenten aan te voeren: 1. Beschikking te kunnen hebben over eigen vervoer op de vakantiebes temming is verreweg het belan grijkste argument, dat voortkomt uit het feit dat men een ongedwongen bewegingsvrijheid wenst te genieten. 2. Het vervoer per eigen auto is goed koper dan met trein of vliegtuig als men met drie of meer personen reist. Zelfs wanneer men een overnachting en een aantal maaltijden bij de kos tenberekening incalculeert. 3. De auto biedt meer mogelijkheid om vrije tijds-attributen mee te neöen. Dit is een argument dat in betekenis toeneemt omdat het verband houdt met een duidelijke waarneembare tendens dat men meer en meer een actieve vakantiebesteding nastreeft. Een realiteit waarvoor men de ogen be slist niet mag sluiten, is het feit dat bij een vakantie-exodus waarbij zo'n kleine drie miljoen mensen zijn betrokken, de risicofactoren op de weg in omvang toe nemen. De A.N.W.B.-alarmcentrale heeft daar ervaring mee. Want dat is "de eerste seinpost" die doorgaans als eerste met de roep om hulp vanuit het buitenland wordt geconfronteerd als daar gestrande vakantiegangers "in de kou staan". Een blij begonnen vakantie kan wreed verstoord worden door ziekte of onge val, waardoor men gedwongen is zo snel mogelijk weer terug te keren. Ofwel het vervoermiddel met of zonder aanhang wagen raakt in ongerede, dat ingrijpen vanuit Nederland noodzakelijk maakt. In beide gevallen is het de taak van de A.N.W.B.-alarmcentrale om bijstand te verlenen. Met z'n jarenlange ervaring is de A.N.W.B.-alarmcentrale, geassisteerd door de diverse steunpunten in het bui tenland in staat - dikwijls binnen enkele uren - op snelle adequate wijze hulp en bijstand te verlenen. Deze hulpverleningsservice, waarbij zelfs het kleinste detail niet verwaar loosd wordt, wordt mogelijk gemaakt door het in bezit hebben van het doku- ment de "Internationale Reis- en Kre dietbrief'. Dit dokument, dat net zo belangrijk is als het paspoort, is verkrijgbaar bij alle A.N.W.B.-kantoren maar tevens ook bij alle Rabobanken in het land. Tegen een kostprijs, die welhaast te verwaarlozen is wanneer men bedenkt hoeveel geboden veilige zekerheid er tegenover staat, pok ten aanzien van financiële kosten (denk maar eens aan ambulancevervoer per vliegtuig!). En tóch zijn er nog velen, aldus de A.N.W.B., die dit dokument "vergeten", evenals de zo onontbeerlijke reis- en bagageverzekering. Dit is bijvoorbeeld een verzekering, die in combinatie met de I.R.K. volledige dekking geeft tegen financiële risico's tengevolge van ziekte en ongeval alsmede brand, verlies of diefstal. De geijkte vakantieformule "3 x Z" (zon. zee en zand) heeft merkbaar z'n tijd gehad. Het passieve lek- ker-lui-aan-strand-liggen gaat duidelijk plaats maken voor de behoefte aan een meer actieve vakantiebesteding, waarbij de auto een belangrijke rol speelt. De wens om teleurstellingen bij voor baat zoveel mogelijk uit te sluiten en daarom voor-zich-te-laten-zorgen. doet meer en meer besluiten tot het kiezen van een verzorgde autovakantiereis. Een belangrijk argument is overigens ook dat "moeder" geheel vrij van huis houdelijke beslommeringen van haar vakantie moet kunnen genieten. Voor het boeken van een verzorgde reis moet-je-er-vroeg-bij-zijn. Dit betreft dan voornamelijk het hoogseizoen. Voor wie echter in het voorseizoen (april, mei) op vakantie wil gaan, zijn er nog vele boekingsmogelijkheden voor verzorgde autovakantiereizen. In 1975 bedroeg het totaal aantal va kantiegangers dat een autovakantiereis maakte en daarvoor vakantie-accom modatie reserveerde, ruim 1.300.00 per sonen. Bij het vervoer hiervan waren ca. 300.000 personenauto's betrokken. In 1977 zullen het er ongetwijfeld meer worden, die de caravan of de tent voor de verandering dan maar eens thuis la ten. De "langvergeten" autoreizenmarkt werd in 1973 een injectie gegeven, die voor een gunstige ontwikkeling ervan garant stond. Het waren de A.N.W.B. en de Rabobank-organisatie, die in nauw samenwerkingsverband. gezamenlijk ook met Shell en Nati nale Nederlan den, de reisorganisatie "Vrij Uit B.V." oprichtten. De PvdA-afdeling Middelburg gaat on der de titel "buurtspraak" geregeld bijeenkomsten beleggen in de verschil lende wijken van Middelburg. De eerste "buurtspraak" zal plaatsvinden in de wijk Nieuw-Middelburg op donderdag 3 maart vanaf balf acht in bet wijkge- bouwtje aan de Nassaulaan. De bedoe ling van de bijeenkomsten in de buurt is ondermeer, het kontakt tussen de PvdA en de inwoners van Middelburg te verbe teren. Door naar de mensen in de wijk te ko men luisteren en met hen te praten over de problemen in de buurt hopen ge meen teraadsfrak tie, PvdA-wethouders en het afdelingsbestuur zich op meer direkte wijze voor de bevolking van Middelburg te kunnen inzetten. Over igens behoeven de gespreksonderwer pen zeker niet lot de wijk beperkt te blijven, maar kunnen deze ook betrek king hebben op bijvoorbeeld persoon lijke omstandigheden of de landelijke politiek. De organisatie van de "buurtspraak"-a- vonden is in handen van een werkgroep uil de afdeling Middelburg van de PvdA. in samenwerking met de ge- meenteraadsfraktie en het afdelingsbe stuur. Op het houden van dit soort bijeen komsten in de wijk wordt door de werk groep nog de volgende toelichting gege ven: Demokratie is meer dan het één maal in de vier jaar naar de stembus gaan. Een goed kontakt tussen kiezer en gekozene na de verkiezingen wordt door de PvdA van groot belang geacht. Ten slotte gaat hel in de politiek om zaken, die de mensen heel direkt in hun eigen leven en in hun eigen omgeving raken. In de praktijk blijken er echter toch wel enkele drempels te bestaan, die een goed kontakt belemmeren. De PvdA-afdeling Middelburg wil deze drempels zoveel mogelijk uit de weg ruimen en dat bete kent dat de partij naar de mensen toe gaat, o.a. door de wijken in te gaan. Om te horen wat er onder de mensen leeft, met hen erover te praten en te zien wat de partij hieraan zou kunnen doen. Dat betekent niet dat de PvdA voor alle problemen een pasklare oplossing zal hebben, maar wel dat de gemeente raadsleden, wethouders en leden van het afdelingsbestuur zich zo goed mogelijk in willen zetten voor gerechtvaardigde verlangens van de bevolking van Mid delburg. Aan de "buurtspraak"-avonden. waarop gemeenteraadsleden, PvdA-wethouders en leden van het bestuur aanwezig zul len zijn. zal via een huis aan huis folder in de betreffende wijk ruime bekend heid worden gegeven. Bovendien zullen in elke buurt één of meerdere vaste kontaktadressen worden aangewezen (bekend te maken in de folder), waar mensen buiten de "buurtspraak"-avon- den om altijd bij de PvdA terecht zullen kunnen met klachten, verlangens, me ningen. etc. SADOTOPP 'V v- v>- •- '-.VV; ->■- v "V -'"N. v-, vv-v» •- v N >\e aangebracht met struktuurrol, in dikke laag Liefhebbers van hout zoals U weten het: Hout leeft. Hout geeft warmte en een natuur lijke harmonie. Maar wie graag hout toepast, wil het niet alleen mooier en rijker van kleur maken, maar hij weet ook, dat hout zeer goed beschermd moet worden. Niets beschermt het hout be ter tegen zijn vele vijanden en natuurlijke verwering dan Sadolins Houtveredeling - het Scandinavische houtver- duurzamingssysteem. Met Sa dolins wordt het hout een bouwelement zonder proble men. Meer nog - Sadolins maakt het hout mooier. Het hout krijgt kleur en de struk tuur wordt verdiept.

de Faam | 1977 | | pagina 9