r POLITIEKORPS UITGEBREID Meer ligplaatsen voor jachthaven in Middelburg MEDEWERKERS STERS GEVRAAGD VERBODEN TE (BROM) FIETSEN I PEUTERSPEELZAAL NASSAULAAN VERHUISD Voor project huisnamen enz. Op Lange Delft Promenade TKB INZAGE BOOMFEESTDAG 1977 expositie in I VLEESHAL O* GEVONDEN VOORWERPEN REI,SPALIEREN NU AANVRAGEN HELPT U ER OOK AAN MEE! GALERIE T GROENTJE OM MEE TE NEMEN F Woensdag 2 maart 1977 Het Middelburgse politiekorps is sinds kort weer uitgebreid met 2 jonge agen ten. De agenten van politie W.P. de Kam en A. Sterk hebben eerst een jaar doorge bracht op de politieopleidingsschool "De Boskamp" te Leusden. Eind december 1976 deden zij examen. Beiden behaalden zij het politiediploma. Op 15 januari 1977 was het dan zo ver dat zij werden beëdigd. De beëdiging werd verricht door de burgemeester en vond plaats in de kantine van het politicbu reau. Bij deze plechtigheid waren behalve de echtgenotes van beide heren ook vele korpsleden aanwezig. Na de beëdiging hield de burgemee ster een korte toespraak. Hij schetste de hedendaagse werkgebieden van de politie. "Een politieman", aldus de burgemeester, "kan met alles gecon fronteerd worden. Hij weet nooit wat hij tijdens zijn dienst tegenkomt. Het kan zijn het opvangen van een kind, dal zijn vader of moeder kwijt is, maar hel kan ook zijn dat hij naar een fikse vechtpartij in een nachtbar moet. Moeilijk is het voor iedere politieman dat hij vaak van te voren niet kan overzien hoe hij moet optreden - in dien dit onverhoopt nodig is - welke mate van geweld moet worden ge bruikt om een ongewenste gang van zaken te beëindigen. Daarbij moet de politieman er nauwlettend voor wa ken dat hij de grenzen van zijn be voegdheid niet overschrijdt". De burgemeester vond het jammer dat de korpssterkte voor 1977 organiek gelijk is gebleven. Hij hoopt echter voor 1978 - gelet op de groei van de gemeente - weer op een uitbreiding. Bestemmingsplan .sportveldencomplex Nadorst. De gemeenteraad heeft op 21 februari j.l. het bestemmingsplan Sportvelden complex Nassaulaan/Nadorst vastge steld. Een bestaand plan werd gewij zigd in die zin. dat er ruimte werd ge creëerd voor het uitbreiden van het aantal sportvelden, terwijl voorts de aanvankelijk opgenomen verbin dingsweg tussen de Nassaulaan en Klarenbeek is komen te vervallen. In het nieuwe bestemmingsplan zijn de verschillende recreatieve funkties van het gebied aangewezen. Verder is bij de toegangen aan de Nadorstweg en de Nassaulaan parkeerruimte aange geven voor ongeveer 230 auto's. In het plan zijn ook de dienstwoningen en het gymnastieklokaal aan de Sportlaan opgenomen. legen het ontwerp bestemmingsplan zijn geen bezwaren ingediend bij de gemeenteraad. Niemand is dus be voegd tegen de vaststelling van dit be stemmingsplan bij jgedeputeerde Sta ten van Zeeland bezwaren in te die nen. Het vastgestelde plan ligt vanaf 28 februari 1977 gedurende een maand voor iedereen ter inzage op de afdeling algemene zaken van het stad huis (kamer 15) ingang Lange Noord- straat. Griffioen II. Burgemeester en wethouders van Mid delburg willen met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling verlenen van het bestemmingsplan Griffioen II om de bouw mogelijk te maken van een aan bouw aan de achterzijde van het pand Seisweg 171. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening liggen vanaf 28 februari 1977 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage. Gedurende Ruim 120 leerlingen van drie scholen uit Dauwendaele zullen deelnemen aan het programma van de boom feestdag 1977, die op woensdag 16 maart a.s. wordt gevierd. Als plantter- rein is ditmaal uitgekozen een strook grond gelegen tussen De Overloper en Papisland/Vromoldsland in Dauwen daele. Om 9.00 uur verzamelen de kinderen zich in de hal van het Win kelcentrum Dauwendaele. Iedereen krijgt een appel. Daarna gaat het ge zelschap naar het plantterrein. Om 9.15 uur zal de heer W.P.J. Baars, we thouder van openbare werken, de eerste boom planten. Daarna gaan de kinderen aan de slag. Het gezelschap wordt in groepjes ver deeld en elk groepje werkt onder lei ding van een eigen tuinman. Om on geveer 10.00 uur moet het karwei geklaard zijn. Vervolgens wordt koers gezet naar het Ontmoetingscentrum Dauwendaele waar de limonade al klaar zal staan. Daar zal de heer Baars ook een toespraakje houden. Er wor den herinneringsvaantjes uitgereikt, terwijl er ook nog prijzen overhandigd zullen worden voor de vervaardigde beste tekening/werkstuk/opstel. De kinderen kunnen dan gaan genieten van enkele leuke films. Om 11.45 uur zal de heer Tillema, chef van de afde ling plantsoenen, een dankwoord spreken. Vervolgens worden herinne- ringslineaaltjes en boomschijfjes uit gereikt terwijl alle deelnemers ook een plantje mee naar huis krijgen. Om 12.00 uur wordt het boomfeest 1977 afgesloten. Deelnemende scholen zijn de P.C. Torenhoveschool voor g.l.o., de open bare lagere school De Blijeburch en de openbare lagere school De Ooster- burch. deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voor nemen, zijn bezwaren schriftelijk ken baar maken, bij b. en w. van Middel burg. Breeweg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de le planverandering van het bestemmingsplan Breeweg goedge keurd. Het besluit van G.S. en het be stemmingsplan liggen vanaf 28 fe bruari 1977 gedurende een maand op het stadhuis .(kamer 15, afdeling alge mene zaken) voor een ieder ter inzage. Omdat niemand tijdig bezwaren heeft ingediend kunnen alleen de gemeen teraad van Middelburg en de inspek- teur van de ruimtelijke ordening eventueel beroep instellen bij de Kroon. De burgemeester wenste tot slot de heren De Kam en Sterk een zeer pret tige werkkring in het korps toe. De agenten De Kam en Sterk - die een gedegen theoretische opleiding heb ben genoten - zullen om praktijkerva ring op te doen nog enkele maanden door een mentor worden begeleid, hetgeen betekent dat er dikwijls een patrouille van twee man in de stad gezien zal worden. RESERVEPOLITIE De reservepolitie is sinds kort even eens uitgebreid met 6 nieuwe krachten. Het zijn de heren RJ. van de Waart, J.A.M. van de Leemkolk, J.W. Janse de Jonge, P.M. van Housselt, G.M.M. Bots en R J. Rehwald. Zij zullen worden opgeleid tot geoe fend man. Thans telt de gemeentepoli tie te Middelburg 40 reserve-agenten. De reservepolitie te Middelburg kan nog uitgebreid worden. Nadat de genoemde reserve agenten het diploma geoefend man hebben be haald zullen zij op gezette tijden bij wijze van oefening ingezet kunnen worden. In het verleden werd de reservepolitie diverse malen ingeschakeld, zoals bij de braderie, wielerronden, kermis, be langrijke voetbalwedstrijden en de in tocht van Sint Nicolaas. Te zijner lijd kan weer een vlag gehesen worden aan de waterkant in Middel burg. De gemeenteraad heeft in de laatstgehouden vergadering namelijk be sloten een door de Watersportvereniging "De Arne" aan te gane geldlening van 175.000.- te garanderen. Dat geld heeft De Arne nodig voor het financieren van het plan om het aantal ligplaatsen in Middelburg uit te breiden. Er is een grote vraag naar ligplaatsen. Aan de Rouaansekaai wil men een langsteiger van 100 meter maken met één opgang naar de Rouaansekaai. Daaraan kunnen ongeveer 20 grotere boten liggen. Voorts wil men aan de Maisbaai nog eens ligplaats voor 36 grotere boten van leden van De Arne maken. De Arne zal deze voorzieningen zelf financieren en exploiteren. Protest. De Vitrite Fabriek, die bij het opstellen van de plannen niet was betrokken heeft een protest laten horen tegen het creëren van nog meer ligplaatsen. Men vreest verkeersoverlast, waardoor de bereikbaarheid van het bedrijf mogelijk minder goed zou worden. Door loco-burgemeester Baars en door wethouder Gillissen is toegezegd dat binnenkort met de Vitrite over deze zaak zal worden gesproken. De raad ging met de plannen akkoord nadat de genoemde toezeg ging was gedaan. Op de foto: Vlaghijsen ter gelegenheid van opening haven achter Spijkerbrug. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. De Gemeentelijke Culturele Dienst organiseert in de Vleeshal van het stadhuis van vrijdag 4 tol en met zondag 27 maart a.s. een tentoonstelling van werk van Jaa van Holthe. Dit werk bestaat uit schilderijen, tekeningen, ijzerpla stieken, sculptures en objecten. De officiële opening vindt plaats op vrijdag 4 maart om 17.00 uur. De direkteur van het Zeeuws Museum Dr. P. van Dalen, houdt ter opening van de expositie in de hal van het stadhuis een vraagge sprek met de kunstenaar. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur en op zondag van 14.00-17.00 uur. Toegangsprijs 1,—Kinderen J' 0,50. Yeertien dagen geleden kondig den wij aan, dat de discussienota over de vraag of grond door de gemeente moet worden verkocht dan wel in erfpacht uitgegeven moet in de raadsvergadering van februari zou worden behandeld. Dat was ook de bedoeling, maar later werd besloten de behande ling van dat punt te doen plaats vinden in de maartvergadering, die op maandag 21 maart a.s. wordt gehouden. Bij de Middelburgse politie zijn in het tijdvak van 1 t/m 20 februari 1977 de volgende gevonden voorwerpen aan gegeven: Verschillende handschoenen en wan ten; enkele portemonnees met of zon der inhoud; diverse tassen; dames horloge; regenbroeken; diverse sleu tels; ijzerzaag; muziekstandaard; meetinstrument; medaillon; diverse bankbiljetten; bril; houten deurtjes doos monsters; muts; kentekenplaat; rolschaatsen; diverse etui's. t Nadere inlichtingen over deze gevon den voorwerpen kunnen worden in gewonnen op het bureau van politie, Achter de Houttuinen 10 te Middel burg, op woensdagen van 15.00-17.00 uur en op zaterdagen van 19.00-20.00 uur. Vele lezeressen en lezers zullen al wel vakantieplannen hebben gemaakt voor de komende zomer. Gaat men de grens over dan heeft men een toeri- stenkaart of een paspoort nodig. Kijk even na of deze dokumenten nog gel dig zijn. Hebt u nog geen pas of toeri- stenkaart en u gaat naar het buiten land vraagt u dan nu zo'n dokument aan. De afdeling bevolking, gevestigd in de Simpelhuisstraat, dus juist achter het stadhuis helpt u graag van maan dag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.00 uur. De werkgroep historie en archeologie van het Koninklijk Zeeuws Genoot schap gaat in Middelburg een onder zoek instellen naar de oude namen van oude huizen en huiseigenaren. Voorts is het de bedoeling van histori sche panden zoveel mogelijk docu mentatie te verzamelen. De heer P.W. Sijnke. de gemeentelijke archivist van Middelburg, treedt op als coördinator van dit project. Voor de uitvoering van dit project worden nu vrijwilligers gevraagd. Er wordt ge dacht aan mensen die over veel vrije tijd beschikken en die veel interesse hebben in de geschiedenis van histo rische panden in de Zeeuwse hoofd stad. De werkzaamheden voor dit project zullen van zeer uiteenlopende aard zijn. 17e eeuwse transportregi- sters en belastingcohieren zullen be werkt moeten worden. En voorts zul len bijzondere interieurs moeten wor den uitgetekend en gefotografeerd. Voor deze laatstgenoemde onderdelen zijn mensen nodig die interesse heb ben in de geschiedenis van de bouw kunst. Nut. Doel van het project is de lijst van huisnamen van Fokker volledig te maken en het vastleggen van de na men van de huiseigenaren in het ver leden. Men wil ook gegevens verza melen over woonvormen, woonom standigheden en decoratie van de panden. De verzamelde gegevens zul len niet alleen van wetenschappelijk belang zijn, ook bij de restauratie werkzaamheden kan deze documen tatie bijzonder nuttig zijn. Middelburg. Soortgelijke projecten worden ook in andere steden van Nederland uitge voerd. De werkgroep heeft Middel burg gekozen, omdat het archief van deze stad in de tweede wereldoorlog grotendeels vernietigd is. Bovendien wordt in Middelburg zeer veel gere staureerd en bij elke restauratie gaan wel interessante zaken verloren. Vooral de combinatie van overzicht huiseigenaren met documentatie van de gebouwen kan meer inzicht in de bouwgeschiedenis verschaffen. Bedoeling is eerst de meest urgente gevallen onder de loep te nemen. Panden dus die binnenkort gerestau reerd zullen worden. BS90 Interesse? Nadere informatie wordt gaarne ver strekt door de heer Sijnke, stadhuis, Middelburg, telefoon 26251, toestel 254. Bij hem kunt u zich ook als (on bezoldigd) medewerker(ster) opgeven. De werkgroep hoopt op veel medewer king. Op een zeer toepasselijke fraaie groengekieurde kaart werd aange kondigd, dat in Galerie "*t Groentje" aan de Groenmarkt 5 te Middelburg een expositie wordt gehouden. Van 25 februari tot en met 18 maart a.s. ex poseren Fifi Bok-Van Leent uit Aer- denhout en Sara Weezepoel uit Am sterdam grafisch werk en plastieken. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 14.00-17.00 uur en don derdag ook van 19.00-21.00 uur. Bui ten de expositietijden kan een telefo nische afspraak voor bezichtiging worden gemaakt. De gemeenteraad heeft met 14 tegen 5 stemmen besloten de proef met het op bepaalde uren toelaten van de rijden de (brom)fiets op de Lange Delft Pro menade te beëindigen. Sedert een week mag er in die straat dan ook niet meer op de (brom)fiets gereden wor den. De politie verzocht mede te delen, dat de eerste 14 dagen na het wijzigen van de situatie waarschuwend zal worden opgetreden, althans in die uren dat men tijdens de proefperiode wel mocht fietsen. Wordt men gesnapt tij dens uren dat er ook tijdens de proef niet ge(brom)fietst mocht worden dan wordt er bekeurd. De situatie is nu duidelijk. De Lange Delft is het domein van de voetganger. Er mag niet meer ge(brom)fietst wor den. Natuurlijk blijven wel de bevoorra dingsregelingen gehandhaafd. De meerderheid van de raad was het dus eens met het voorstel van burge meester en wethouders om de proef te stoppen. De heren Griep, Blom en Klaver waren niet gelukkig met het feit dat er niet meer gefietst mocht worden. De heer Griep pleitte voor het verboden verklaren van de Lange Delft voor de bromfiets. Daar was iedereen het mee eens. De minderheid wilde de fiets blijven toelaten. Middelburg is toch fietsstad? En hoe moet het gaan als er nog meer voet gangersgebieden komen? Dan wordt het gebied waarin niet gefietst mag worden nog groter! De meerderheid stelde echter dat er een eind moest komen aan de verwar ring en dat de veiligheid op de eerste plaats moest worden gesteld. Voor het voorstel stemden de frakties van de S.G.P., het C.D.A., de P.v.d.A. (met uitzondering van de heren Klaver en Visser), de heer Crena Uiterwijk (V.V.D.), die vond, dat de bromfiet sers geweerd moeten worden. Tegen stemden ook de overige twee leden van de V.V.D. en de heer Blom van de PPR. maandag 7 maart. Om 19.30 uur begint de maande lijkse vergadering van de com missie van bijstand voor openba re werken, dinsdag 8 maart. De sportadviesraad vergadert om 19.30 uur. woensdag 16 maart. Vergadering verkeerscommissie, aanvang 15.30 uur. Deze vergaderingen worden ge houden in het stadhuis en kunnen door iedere belangstellende wor den bijgewoond. Op het buro voorlichting, gevestigd op de begane grond van het stadhuis, kunnen gratis worden afgehaald exemplaren van het hoekje "Vrij na de 65" (beter laat dan nooit). In de afge lopen maanden zijn vele oudere bur gers van onze stad om zo'n boekje ge weest. Wij hebben nog een stapeltje liggen en dat is voor de liefhebbers. Het boekje bevat inlichtingen en ad viezen voor 65-plussers met bijdragen van Harriet Freezer. HUURAANPASSINGEN IN 1977 Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft een roodgekleurde folder uitgegeven over de in 1977 te verwachten huuraanpas- singen. De peuterspeelzaal aan de Nassaulaan is verhuisd. Zes jaar hebben leidsters en peuters 's morgens gebruik ge maakt van het buurthuis aan de Nas saulaan. Nu beschikt men echter over een eigen gebouwtje. Het is een ge bouwtje, verscholen in de buurt Nieuw Middelburg, tussen de Prins Hendrikstraat en de Prinses Irene- straat. Het officiële adres is Prins Hendrikstraat 35. Het gebouwtje is. telefonisch aangesloten onder het nummer 36486. De ingang van het nieuwe gebouwtje is in de brandgang aan de Prinses Irenestraat. Het nieuwe onderkomen was tot voor kort een opslagruimte van de woningbouwve reniging Middelburg. Leidsters en een aantal ouders hebben vele avonden geschilderd en getimmerd om een verbouwing op enkele belangrijke punten tot stand te brengen. Op het bereikte resultaat is iedereen trots en de peuters genieten met volle leugen van de nieuwe ruimte en de grotere k spelmogelijkhcdcn. Op zaterdag 12 fi maart a.s. om 10.30 uur wordt het K speelschooltje feestelijk geopend.

de Faam | 1977 | | pagina 5