Plan Reijershove in Commissie Ruimtelijke Ordening j4Blldd=ldP r v*eT o0 1 KOFFIECONCERT IN OOSTKERK Stuurgroep Huisvesting van start Herinneringen aan Oud- Walcheren VERNIELINGEN AAN OPENBARE VERLICHTING Zaterdag a.s. Woensdag 23 februari 1977 F OÜRT THEATER THE INFORMATIE BIJEENKOMST OVER REIJERSHOVE NIEUWS UIT POELENDAELE TENTOONSTELLING IN VLEESHAL DIENST AKKOMMODATIES SPORT, JEUGD EN REKREATIE VERHUISD KAARTEN 'JOHANNES PASSION' HINDERWET INSTALLATIE PROV.: RAAD VOOR HET MILIEU Het plan Reijershove, of liever de doelstellingennota Reijershove waarin de K'icicnonovonc Kiioen dehraeht 7iin vnnr He vervoarHininn van het nntuem van basisgegevens bijeen gebracht zijn voor de vervaardiging van het ontwerp van een bestemmingsplan is op 9 februari j.l. behandeld door de commissie ruimte lijke ordening. Officieel heet deze commissie de vaste commissie van voorbe reiding voor de ruimtelijke ordening. In die commissie zitten zeven raadsleden. Voorzitter is de wethouder van openbare werken de heer W.PJ. Baars. Verder maken enkele stedebouwkundige adviseurs deel uit van deze commissie. Behalve de leden van de commissie waren acht belangstellenden bij deze vergadering aanwezig. Getracht wordt aan de hand van het officiële verslag van deze vergadering in het kort weer te geven wat over het plan Reijershove is gezegd. De heer Boogerd zegt er niet over te peinzen uit een van de twee gegeven keuzemodellen te kiezen. Hij merkt verder op dat de werkgroep die de nota heeft gemaakt op een gegeven moment doorgaat op het aantal wo ningen van 450 uit model een, maar dat verder niet gerept wordt over het aantal van model 2. De heer Boogerd zegt, dat deze eerste afronding van een nieuwbouwwijk ook voor architecten en planologen een uitdaging moet kunnen zijn. waarbij men van het stramien 'bungalows aan de rand, dichte bebouwing in het binnenge- bied" moet kunnen afwijken. De ge noemde 108 vrije sektor woningen zouden volgens de berekeningen van de heer Boogerd 60% van de gron- doppervlakte in beslag nemen. Hij vindt dat een schrille tegenstelling ten opzichte van de andere woningen. Voorts vraagt de heer Boogerd zich af of het geschetste behoefte-patroon mogelijk van tijdelijke aard is. Er zou volgens informatie van de heer Boo gerd niet zoveel belangstelling zijn voor de beschutte woningen (koop huizen in de woningwetsfeer), zodat het aantal van 66 mogelijk te hoog is. De heer Boogerd vindt het aantal wo ningwetwoningen (in de nota wordt een aantal van 62 genoemd) te be perkt. Hij is voor een gevarieerd wo ningbouwprogramma maar hij is te gen het terugdringen van de sociale woningbouw. Moeilijk leesbaar. Mevrouw Van den Boogert-Selhorst vindt de nota een voor de gemiddelde Middelburger moeilijk leesbaar stuk. Zij is blij met de duidelijke uitspraak dat er een scheiding moet zijn tussen de Middelburgse en Souburgse be bouwing. Zij is ook voor een geva rieerde woningbouw. Zij vraagt zich af of de laagbouw in de omgeving van de Reijersweg (bungalows) verwezenlijkt moet worden, terwijl het binnenge- bied stenig zou moeten zijn. Het voorkomen van een doorsnijding van hel gebied door een weg acht me vrouw v.d. Boogerd erg belangrijk. Waarom is er een voorbehoud bij de wegkeuze gemaakt? Zo vroeg spreek ster zich af. Experiment. De heer Kamermans zegt waardering te hebben voor de poging om tot een democratische planopstelling te ko men. Hij mist echter het sociologische aspect. De heer Kamermans geeft de leden van de commissie een artikel over een woningbouwexperiment dat in Papendrecht werd uitgevoerd. Hij zegt verder, dat tussen de twee aange dragen keuzemodellen een midden weg bestaat. De heer Kamermans TONEELSPEL "DE THUISKOMST". Door toneelgroep "Kuiperspoort" zijn met succes drie voorstellingen gegeven van het door Harold Pinter geschreven toneelstuk "De Thuiskomst". Er zul len nog drie voorstellingen volgen, namelijk op 26 februari en 12 en 26 maart a.s. "De thuiskomst"; is een toneelspel dat tegelijk werkelijk en onwerkelijk is. Bij alles wat zich afspeelt is er sprake van een dubbelheid; alle personen die ten tonele worden gevoerd verschijnen in een dubbelfunktie van droom en daad, van machteloosheid en illusie. Door het verweven van machteloos heid en dagdromen laat Pinter zien dal niet het noodlot toeslaat maar dat de personen gehoor geven aan hun oerinstincten, angsten en driften. Een recensist schreef eens over dit stuk: "Het is in feite zo knap dat een op pervlakkige toeschouwer de kans loopt dat hem het knappe ontgaat." De aanvangstijd van de voorstellingen is 20.00 uur. De entree bedraagt 6,— voor houders van een C.J.P., C.O.P. of Pas 65 3.50. noemt in dit verband een hoge be bouwingsdichtheid. een grote variatie in soorten woningen, een 50-50 ver houding in huur- en koopwoningen, ruimtelijke variatie, en een gevarieer de sociale struktuur. Het totaal aantal inwoners zou ongeveer 1000 moeten zijn. De heer Kamermans zou nage gaan willen zien of er toch een buurt- winkel mogelijk is. Ook wil hij laten bezien of het mogelijk is een multi- funktioneel buurthuis te stichten in deze wijk. De geraamde 2000 m2 voor buurtspeelplaats en het buurtgroen zou de heer Kamermans niet van el kaar willen loskoppelen. Mogelijkhe den voor het stichten van een krui dentuin wil hij openhouden en voorts zou hij de mogelijkheden willen laten bezien voor het opzetten van een bouwspeelplaats. De heer Kamermans is voor het door trekken van de Torenweg, maar niet tot de grens van Vlissingen. Hij voelt niet voor aansluiting op het Vlissingse wegennet. Hij wil wel een verbetering van de Oude Vlissingseweg. Op de Statenlaan zou hij snelheid belemme rende zaken willen aanbrengen. De heer Kamermans wijst wat de wa terhuishouding betreft op de veilig heidsaspecten. Hij sluit zich aan bij de opmerkingen van de heer Boogerd over het woningbouwprogramma. Er ent volgens de spreker gelet te worden op de landelijke ontwikkelingen in de verhouding huurkoopwoningen. Hij zegt te hopen, dat de grond in erfpacht zal worden uitgegeven. De öeer Ka mermans aanvaardt in het algemeen de aangegeven doelstellingen, maar hij zegt uitspraken te missen over par keren, openbaar vervoer, fietsverkeer en voetgangersverkeer. Hij pleit voor experimenten zowel bij de inrichting vaü het gebied als ten aanzien van het verkeer. Ontsluitingen. Mevrouw Van der Wel-Beije twijfelt met de heer Kamermans aan de noodzaak de Torenweg door te trek ken en aan te sluiten op het wegen stelsel bij Souburg (Abeele). Zij wijst op de aanwezigheid van rijksweg 58 in de buurt. Zij vraagt of het mogelijk is die aansluiting niet tot stand te bren gen en de Oude Vlissingseweg te ver beteren. Voorts pleit zij voor aanleg van ondiepe watergangen. Nu al? De heer Pijnenburg vraagt zich af waarom de nota nu al door de com missie behandeld moet worden. An deren moeten hun mening nog geven. Hij is blij met handhaving van de boerderij (wat gaat ermee gebeuren?) en het kassen bedrijf. De heer Pijnenburg vraagt zich af of met het verwezenlijken van dit plan voor de scholen ook een oplossing op langere termijn gevonden is. Vergrij zing zal zich blijven voordoen, aldus spreker.. Hij betreurt het dat model 2 (veel minder woningen in het plan) stilzwijgend buiten beschouwing is gelaten. Voor wat de ontsluiting betreft kiest de heer Pijnenburg voor plan B (Aan sluiting van verlengde Torenweg op nieuwe weg bij Groot Abeele). Goede nota. De heer Rentier vindt de doelstellin gennota goed, al zijn de tegengestelde modellen wat eenzijdig ontwikkeld. Op de afronding is zijns inziens te veel nadruk gelegd. Ook de heer Rentier vindt voor het verloop van de wegen plan B het beste. Spreker wijst er ver der op, dat de verbinding via de Re ijersweg en de Moeringsweg een goe de alternatieve route is. De Reijersweg is een goede wandelroute, aldus de heer Rentier. Hij vindt de grondprijs aan de lage kant. Voorts pleit de heer Rentier ervoor rekening te houden met de grote vraag naar bouwgrond voor partikuliere bouw. Hij vindt, dat er een redelijke oppervlakte beschik baar moet zijn voor afzonderlijke ka vels. Meer koopwoningen. De heer Peeck spreekt zich ook uit voor plan B voor de wegenaanleg. De Oude Vlissingseweg wordt daardoor sterk ontlast. De heer Peeck pleit voor verhoging van het aantal koopwonin- De wijkvereniging Zuid organi seert in samenwerking met de gemeente een informatie- en overlegbijeenkomst over de doel stellingennota Reijershove op dinsdag 1 maart a.s. om 20.00 uur in het Zuiderbaken. De heer Ir. C.J.M. van Unen. voorzitter van de werkgroep be stemmingsplannen, die de nota heeft gemaakt zal dan nader in gaan op de nota. Ook wethouder Baars zal deze bijeenkomst bijwonen. De tijdens deze bijeenkomst te maken op merkingen, naar voren komende wensen en verlangens zullen ter kennis van burgemeester en we thouders worden gebracht. De toegang is gratis. gen. Als gevolg van te weinig aanbod zijn de prijzen van woningen sterk ge stegen, aldus de spreker. Geen verdediging. De voorzitter, de heer Baars, zegt geen verdediging te zullen houden. Het was de bedoeling reakties bij de commis sieleden te krijgen. Oude Vlissingseweg. Er wordt nog vrij uitvoerig stilgestaan bij de toekomstige funktie van de Oude Vlissingseweg. Aan het Wegschap Walcheren is gevraagd de beslissing over het besteksklaar maken van het verbeteringsplan Oude Vlissingseweg aan te houden. Volgens de plannen van het Wegschap zou men, dit op uit drukkelijk verzoek van de gemeente, de bestaande Oude Vlissingseweg als fietspad willen behouden. Naast die weg zou dan een bescheiden nieuwe weg komen. In de vergadering werd gesteld, dat alle grondaankopen daarvoor waren verricht. Later bleek dit niet het geval te zijn. De heer Baars toont zich voorstander van plan B, waarbij de Oude Vlissing seweg vrijwel uitsluitend als fietsroute gebruikt zou kunnen worden. Voor au toverkeer zou de Oude Vlissingseweg dan niet meer op het Vlissingse ge deelte aangesloten blijven. Op de eerste zaterdag van de maand februari zijn er in het zwembad Poe- lendaele weer proeven gehouden voor de diploma's A en B. Voor het A-di- ploma slaagden 67 kandidaten en voor het diploma B 36. Op zaterdag 26 februari a.s. om 13.15 uur wordt er weer proef gezwommen voor de diploma's A en B. Een week later, dus op zaterdag 5 maart a.s. om 13.00 uur is er dan weer de maande lijkse diplomazwemmerij. Opgeven bij de kassa van het zwembad. Jaarcijfers. In 1976 werden er in het zwembad Poelendacle 260.827 baden genomen. Dat is meer dan in 1975 toen het ver gelijkbare aantal 236.702 bedroeg. In 1976 werden er 993 A-diploma's uitgereikt. In 1975 waren dat er 801. In 1976 werden er 695 B-diploma's uitge reikt. In 1975 662. In 1976 werden er 116 C-diploma's uitgereikt, in 1975-76. In 1976 werden er 55 D-diploma's uitgereikt, dat is 45 meer dan het jaar daarvoor. Vergelij kende cijfers bij de Ediploma's 12 en 4 en tot slot werden er 2 F-diploma's uitgereikt. In 1975 kwam men daar niet aan toe. In 1976 werden in totaal 1873 diplo ma's uitgereikt en in 1975 1553. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Door Gemeentebedrijven, de gemeen telijke organisatie, die zorgt voor de distributie van elektriciteit, gas en wa ter (hiervan ook een stuk produktie) zorgt ook voor de openbare verlichting in Middelburg. Dat bedrijf plaatst en onderhoudt lantaarns van allerlei af metingen. Op verzoek van de commissie uit de gemeenteraad, die speciale aandacht besteedt aan de gemeentebedrijven wordt jaarlijks een overzicht gemaakt van vernielingen van en beschadigin gen aan de openbare verlichting. Een triest lijstje dat hieronder volgt. De vermelde gevallen hebben betrek king op het jaar .1976. 4 februari Oostkerkplein 1 armatuur 262,— 6 februari Segeersweg 3 ar maturen 340,— 9 februari Rijn straat 2 armaturen 252,— 13 fe bruari Biesbosstraat 3 armaturen 333,— 16 februari O.Vlissingseweg 15 armaturen 592,— 12 maart brug Toorenvliedt-Arnelaan armaturen di verse malen vernield 600,—17 maart Wijdaustraat 1 armatuur 109,— 10 mei Park Toorenvliedt 3 armaturen* 496,— 10 mei tunnel Statenlaan 2 armaturen 120,— 15 juni Abdijplein 2 oude lantaarns 120,— 12 juli tunnel Laan d. Ver. Nat. 3 armaturen 154,— 15 juli Veerseweg knipperlicht 50,— 19 juli Rijnstraat 3 armaturen, IJssel- straat 1 armatuur, Zijpestraat 1 arma tuur 468,— 2 september Sprenc- klaan 2 armaturen* 218,— 27 sep tember T. Brandsmakwartier 4 arma turen 275,— 28 september O.Vlis singseweg 8 armaturen 609,— 29 september O.Vlissingseweg 3 armatu ren 291.— 29 september Segeers- singel 2 armaturen 185,- 29 sep tember Segeerssingel Hoge Brug 2 ar maturen ƒ251,-; 30 september O.Vlissingseweg 1 armatuur 109,— 1 oktober Park Toorenvliedt 4 arma turen* 193,— 4 oktober O.Vlis singseweg 1 armatuur 109.— 11 oktober Segeerssingel 1 armatuur 110.— 28 oktober Segeersweg 3 armaturen 294,-29 oktober Sandberglaan 4 x verlichting ver- keerszuiltjes 201,—29 oktober Laan der Ver. Naties tunnel 4 arma turen 212,— 1 november Laurens Stommesweg 1 armatuur* 109,— 1 november Kruisweg 1 armatuur* 103,— 1 november Adr. Lauwe- reijszstraat 2 armaturen 217. 11 december Koninginnelaan rijwielpad 7 armaturen J" 695. - 23 december Adr. Lauwcreijszstraat 1 armatuur 107,— Totaal eksklusief B.T.W. 8.184,— Totaal inklusief B.T.W. 9.540 - stukgeschoten met windbuksen. DIT BEDRAG HAD INDERDAAD VEEL BETER BESTEED KUNNEN WORDEN. Op deze foto Cappella Amsterdam, dat onder leiding van Jan Boeke en met medewerking van Bernard Winsemius, orgel, op zaterdag 26 februari a.s. om 15.30 uur in de Oostkcrk te Middelburg een koffieconcert verzorgt. Er zullen werken uitgevoerd worden van o.a. Bach, Sweelinck en Purcell. Het muziekgezelschap Cappella Amsterdam werd in 1970 opgericht, Het koor tracht de oude muziek zo te zingen als zij in de tijd van het ontstaan moet zijn gezongen. In 1976 maakte het koor een toernee door Duitsland. Zwitserland en Oostenrijk. Dirigent Jan Boeke is docent aan het Amsterdams Conservatorium voor koor zang. kerkmuziek en ensembles oude muziek. Organist Bernard Winsemius is docent aan het Amsterdams Conservatorium voor koorzang, kerkmuziek en ensembles oude muziek. Organist Bernard Winsemius kreeg de Prix d'Excellenee voor orgel en als eerste in Nederland eveneens de Prix d'Excellenee voor beiaard. Toegangsprijs 5,— Jeugd t/m 12 jaar, C.J.P. en Pas 65 3,— Koffie of frisdrank gratis. In Middelburg is de stuurgroep huis vesting alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens met haar werk zaamheden begonnen. Middelburg is nl. een van de ongeveer honderd Ne derlandse gemeenten, waarin een on derzoek wordt ingesteld naar de be hoefte aan huisvesting van deze groe pen inwoners. Dit onderzoek zal zich niet richten op de bewoners van 65 jaar en ouder. Volgens de richtlijnen van het mini sterie staat de stuurgroep onder voor zitterschap van de wethouder van volkshuisvesting, de heer W.I'.J. Baars. Voorts zijn in de stuurgroep vertegenwoordigd de Stichting Sociaal kultureel Werk Middelburg, de Stich ting Jeugd en Gezin, het N.V.V.-Jon- gerenkontakt, de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walche ren, de Woningbouwvereniging Mid delburg, de Stichting Dienstverlening Institutionele Huisvestingsvormen en de gemeente. Het onderzoek wordt gehouden op verzoek en voor rekening van hel Mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Er is^namclijk gebl.eken dat zich een ni uw soort woningnood voordoet en wel met na me onder de alleenstaanden en de tweepersoonshuishoudens. Via het onderzoek wil het ministerie te weten komen op welke wijze en in welke mate aan deze nieuwe woningnood tegemoetgekomen kan worden. Een van de eerste taken van de stuur- Nog tol en met zondag 27 februari a.s. is in de Vleeshal van het stadhuis te zien de tentoonstelling van door de gemeente in het kader van de beel- dende-kunstenaarsregeling aange kocht werk. Omdat er werk wordt tentoongesteld van diverse Middel burgse kunstenaars is het een geva rieerd en aantrekkelijk geheel gewor den. De expositie is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag va- 14.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijs 1,— voor volwasse nen en 0.50 voor kinderen. De dienst beheer akkommodaties voor sport, jeugd en rekreatie, waarvan de heer P.M. van Hese hoofd is en mevrouw De Kam, medewerk ster, is verhuisd. Men kan de heer Van Hese en mevrouw De Kam niet meer vinden in het zwembad. Zij houden nu kantoor op het adres Lange Noord straat 19 te Middelburg, telefoon 26251, toestellen 255 en 256. Ge noemde collega's zitten nu 'dus boven in het voormalige gebouw van Eokus. Men kan deze dienst bereiken van 8.00-12.15 uur en van 13.15 lot 17.00 uur. Is de deur gesloten dan kan men via een bel altijd iemand bereiken. De bellen zitten naast de voordeur. Ook de sekretariaten van het Bureau voor Medische Sportkeuring en van het Comité SportuitwisselingMiddel- burgFolkestone bevinden zich nu op het adres Lange Noordstraat 19. groep is hel doen instellen van een enquête, waarvoor het ministerie richtlijnen heeft verstrekt. Voor het houden van deze enquête zal een op dit gebied erkend onderzoekbureau worden ingeschakeld. De stuurgroep zal deze enquête begeleiden. Andere taken voor de stuurgroep zijn: liet instellen van een onderzoek naar eventuele belemmeringen in ge meentelijke verordeningen (o.m. bouwverordening, brandbeveiligings verordening, verordening op de ver- blijfsgebouwen) en bestemmingsplan nen voor de realisering van de verbe tering van de huisvestingssituatie van de alleenstaanden en tweepersoons huishoudens: het opsporen van eventuele knel punten op het gebied van de woon ruimteverdeling en de urgenliebepa- ling. het onderzoeken en het doen van aanbevelingen voor de oplossing daarvan: het nagaan waar ten aanzien van de huisvesting de grootste problemen liggen en hoe op korte termijn de nood gelenigd kan worden: het verstrekken van adviezen aan b. en w. over het meerjarenprogramma voor de bouw en verbouw van panden voor alleenstaanden en tweepersoons huishoudens. mede gebaseerd op de enquêteresultaten; het adviseren over de invulling van aanvragen m.b.t. de verdeling van rijkssteun voor de woningbouw; het optreden als schakel tussen toekomstige bewoners, ontwerpers, opdrachtgevers en exploitanten (in formatie en stimulering): het adviseren over de gewenste be heersvormen voor de tot stand te brengen woonruimte: het adviseren over de gewenste spreiding of concentratie van de tol stand te brengen woonruimte. Tijdens de gisteren gehouden eerste bijeenkomst van de stuurgroep werd uitdrukkelijk gesteld, dat ook andere instellingen of groepen desgewenst alsnog in destuurgroep opgenomen kunnen worden. Een van de eerste werkzaamheden van de stuurgroep is het kiezen van een onderzoekbureau, dat de enquête zal gaan houden. Voorts werd beslo ten dat aan de aktivitciten van de stuurgroep zoveel mogelijk bekend heid gegeven zal worden, opdat indi- vidueTen of groepen, die waardevolle suggesties kunnen geven daartoe wor den aangemoedigd. Instanties, die alsnog zitting willen nemen in de stuurgroep en individuele personen, die willen reageren op wat de stuurgroep gaat doen, kunnen zich wenden tot: Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29. de heer F. Priester, tel. 26951 Stichting Jeugd en Gezin, I.pndense- kaai 39, de heer P. Noordhoek. tel. 28555 Stichting Sociaal-Kultureel Werk Middelburg (Midgard), Damplein 5-7, de heer N.J. Wouterse, tel. 14281 Afdeling Algemene Zaken van de ge meente Middelburg, Lange Noord- straat 26251. 1, de heer J.G. Meijer, tel. De Koninklijke Zangvereniging "Tot Oefening en Uitspanning" zal op 12 maart a.s. een uitvoering geven van de "Johannes Pas sion". Het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland verleent hier aan medewerking. De uitvoering wordt gegeven in de Concertzaal in Middelburg en begint om 20.00 uur. Volgens een bepaling in een oud legaat, waarbij het zo genaamde Bomme van de Broec- kefonds werd ingesteld, kunnen minder draagkrachtige burgers uil Middelburg voor een dub beltje een toegangskaart kopen voor deze uitvoering. Deze "dubbel ijeskaarten" kun nen op donderdag 3 maart a.s. tussen 14.00 en 15.00 uur afge haald worden bij de Gemeente lijke Sociale Dienst. Vlasmarkt 6. Gortstraat. De Nederlandsche Batik N.V. te Am sterdam heeft een hinderwetsvergun ning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een bankgebouw, waarin een dieselgedreven noodaggregaal met een vermogen van 50 pk., alsmede een tank met een inhoud van 140 liter en twee tanks met elk een inhoud van 500 liter voor dieselolie zullen worden gebezigd. Het bankgebouw bevindt zich aan de Gortstraat 36 te Middel burg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, scha de of hinder kan een ieder binnen vier weken na 17 februari 1977 indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, die op woensdag 9 maart a.s. om 16.30 uur in het stadhuis te Middelburg wordt gehouden. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts tot beroep gerech tigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij. die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroeps- recht gebruik te kunnen maken, vol staan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijla gen. alsmede de eventueel ingekomen bezwaarschriften, liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op de afdeling algemene zaken van de ge- meentesekretarie. Lange Noordstraat 1 alhier. Ill 17/U WCIUCII III LUiaai IO/J I, iuv.oiviiv.ii UUIgl U1KWIDHA uv*iwuvn fO N, iuvvihvjvaiviwhv, 0 ma's uitgereikt en in 1975 1553. noemde collega's zitten nu dus boven het adres Lange Noordstraat 19. meente Middelburg, Lange Noord- I alhier. Vrijdag 25 februari a.s. zal de Commissaris der Koningin, dr. C. Boertien. in het Statenzaalcomplex te Middelburg de provinciale raad voor hel milieu installeren. Na de installatie houdt de voorzitter van de nieuwe raad, het GS-lid J. van den Bos een toespraak, waarop de vergadering in gewone zitting wordt voortgezet. tCotKlei<«rke Ditmaal eens twee plaatjes van een dorpskern welke aardig bewaard is gebleven: Koudekerke. Op de bovenste foto de hervormde kerk midden op het dorpsplein en op de achtergrond het gemeentehuis. Op de onderste foto een ander kijkje op het dorpsplein met rechts de travaille van 'J.A. Contant, gediplomeerd hoefsmid'.

de Faam | 1977 | | pagina 5