bij exclusieve meubelen pot axel hebt u zich laten overrompelen door het weergaloos goede meubelwerk van leolux, kan nog pot showt de leolux meubelen, crème de la crème, fine fleur, neusje van de zalm. pot wijdt er een grootse show aan. een unieke gelegenheid om kennis te maken met de resultaten van een prachtige samenwerking tussen topontwerpers en echte meubelmakers, vaklieden, leolux onvergelijkbaar goed (en daarom wat duurder). leolux, het merk dat originele hedendaagse vormgeving combineert met lange, lange levensduur, nu bij pot, buiten de leolux-zitmeubelen, fraaie tapijten van handweverij edmond de cneudt en de allernieuwste pas-toe wandmeubelen. pot's leolux en wandmeubelshow moet u zien,, niet persee om te kopen maar in de eerste plaats om te genieten orugge antwerpen kortrijk - Ut—'- r »v welke bekleding op een leoluxmeubel In de keuze van de bekleding van uw LEOLUX meubel bent u volkomen vrij. In deze brochure staan de meubelen afgebeeld zoals wij ze mooi vinden. Dikwijls in leder. Maar noodzakelijk is dat niet. Er zijn veel prachtige meubel stoffen, die zeker het over wegen waard zijn. U bent in ieder geval vrij. U kiest. Toch willen wij u een paar belangrijke tips geven. LEOLUX meubelen worden met veel zorg gemaakt. En gecontroleerd. Kies dan niet alleen omwille van een wat lagere prijs een kwalitatief minderwaardige maar misschien wèl hoogst modieuze! stof op zo'n goed binnenwerk. U wordt dan binnen te korte tijd gedwongen, wéér geld te besteden aan uw zitmeu belen. En goedkoop is duur koop, nietwaar? Of, zoals LEOLUX stelt: alleen kwaliteit is waardevast. Kies ook niet een te mo dieuze kleur. Met een goed meubel leeft u heel wat jaren. De kans, dat die kleur dan gaat vervelen, is groot. En de kosten van opnieuw bekleden nog groter! Kies uw lievelingskleur eerder in gordijnen, losse kussentjes of in decoratieve spulletjes. Die zijn gemakke lijker te vervangen. kleine kursus over leder Leder is niet gemaakt, het is gegroeid. Het is een natuurprodukt, dat door de jaren heen steeds mooier wordt. Leder krijgt een patina. Leder geeft nog een extra dimensie aan het komfort van uw meubel. De open struktuur ervan geleidt de lichaamswarmte en neemt vocht op. Echt leder voelt dus nooit broeierig aan, zelfs niet als u er uren op zit. Stukken met grove beschadi gingen, die de sterkte van de huid aantasten, worden door ons niet verwerkt. Dat is nu eenmaal het normale percentage afval, dat ont staat bij lederverwerking. Maar normaal vergroeide nerven van verwondingen en beten worden wèl verwerkt. Die vormen samen met de kleurnuances, die ontstaan doordat niet alle delen van een huid evenveel kleurstof opnemen, juist de charme van het echte leder. U leest op het leder als het ware het leven van het bergvee. Uit de vele soorten meubel- lederselecteerden wij er drie: aniline leder (onze namen: Bison en Natuur) semi-aniline leder (onze naam: Italia) gelakt leder (onze namen: Rindnappa en Uri) aniline leder wordt alleen maar gebeitst met aniline kleurstoffen. Het wordt niet van een afdekkende laklaag voorzien. Hoogstens van een laagje siliconen, dat enige be scherming biedt tegen water en vet. Hierdoor blijft duide lijk zichtbaar, dat leder een natuurprodukt is. De huid heeft te lijden gehad van insektenbeten en schrammen van doornen. En draagt de sporen van weer en wind en soms van onderlinge vechtpartijen. Dit leder ziet er natuurlijker uit dan gelakt leder. Het is echter ook beduidend kwets baarder voor vlekken. Op den duur krijgt het door de inwerking van licht en lucht en door kontakt met kleding en huid een geheel eigen patina. En dat verhoogt alleen maar de charme. gelakt; leder we noemden het net al even, is in feite het minst kwetsbare van de drie soorten. De laklagen, die erop zijn aange bracht, beschermen dit leder tegen de inwerking van vocht, transpiratie en vet. Ze maken echter vooral in het begin dit leder wat minder zacht. Het oppervlak is gesloten en ziet er daardoor wat koeler en zakelijker uit. In het gebruik wordt ook dit leder natuurlijk veel soepeler. Zozeer zelfs, dat het in de donkere kleuren na één of enkele jaren gebruik nog maar nauwelijks te onderscheiden is van aniline leder. Dit leder is het goed koopste van de drie, omdat de dekkende laklaag kleine fouten of vergroeide beschadigingen afdekt, terwijl die anders vaak bij het snijden vermeden moeten worden. Het afvalpercentage ligt dus lager. De sterkte en de gebruikswaarde van gelakt leder is zeker niet minder dan die van de andere soorten. semi-aniline leder is een kombinatie van de beide vorige soorten. Dit leder is eerst aniline-gebeitst en daarna van één be schermende laklaag voor zien. Het is daardoor minder kwetsbaar. U kunt dit leder ook iets vochtiger afnemen dan aniline leder zonder dat er waterkringen ontstaan. Het gaat ook hier echter om een ledersoort, die u als een echt luxueuze bekleding moet beschouwen, die dus een zorgvuldig gebruik vereist. De vakmensen van LEOLUX verwerken alleen de beste soorten op een gewetens volle manier. Dat waarborgt u een gaaf en uniek LEOLUX meubel, waarop de charme van het leder volledig tot zijn recht komt. het; onderhoud van leder Het onderhoud van alle drie de soorten beperkt zich tot het nu en dan afnemen met een vochtige zeem, eventueel met een lauw, zwak sopje van zachte zeep. Daarna voorzichtig droogwrijven met een zachte doek. Met nadruk zeggen wij: niets méér! Eén uitzondering: als gelakt leder en dat is dus bij LEOLUX alleen Rindnappa en Urileder op den duur door veelvuldig schoonmaken wat schraal wordt, kunt u een onderhoudsmiddel zoals Lederrein gebruiken. Volg daarvan de gebruiksaan wijzingen nauwgezet op. Probeer in ieder geval elk onderhoudsmiddel eerst op een minder zichtbare plaats.

de Faam | 1977 | | pagina 6