Gemeenteraad Middelburg vergadert maandag a.s. REKONSTRUKTIE ROUAANSEKAAI AANGEKOCHT RAADSVOORSTELLEN Vragen en antwoorden Dauwendaele IB REAKTIE REIJERSHOVE NIET MEER FIETSEN OP DE PROMENADE BRIEF OVER SLACHTHUIS Begin maart 1977 Woensdag 16 februari 1977 F I MENU TAFELTJE DEKJE KUIPERS POORT THEATER Ov LAAN VAN POPKENSBURG WORDT HERSTRAAT KOM EENS LEZEN De Middelburgse gemeenteraad komt op maandag 21 februari a.s. in openbare vergadering bijeen. Aanvang 14.00 uur. De vergaderruimte is te vinden in het stadhuis en wel via een speciale ingang, die zich bevindt op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Iedereen kan deze vergadering bijwonen. Hieronder weer een overzicht van de volledige agenda. 16. Beschikbaarstellen krediet 1. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 2. Benoeming lid kommissie van ad vies gemeentelijke kredietbank. 3. Plan "Auto op afstand": plan voor de rekonstruktie van Klein Vlaanderen. 4. Beëindigen proef toelaten van (br9m)fietsen op de Lange Delft-pro menade. 5. Onttrekking van een gedeelte van het Walplein en van de Nieuwe Wal aan het openbaar verkeer. 6. Beschikbaarstellen krediet voor de verplaatsing van 2 mobiele lokalen in de wijk Klarenbeek. 7. Verlenen medewerking aan uitbrei ding ligplaatsen door de Watersport vereniging "Arne". 8. Instellen wekelijkse koopavond op vrijdag tot 21.00 uur in het winkelcen trum Welsinge in de Magistraatwijk. 9. Beschikbaarstellen aanvullend kre diet ad 16.250,- t.b.v. de aanleg van een oversteekplaats voor fietsers en bromfietsers op de Schroeweg nabij de Oude Vlissingseweg. 10. Hinder van geparkeerde auto's naast het pand Titus Brandsmakwar- tier 32. 11. Diskussienota inzake uitgifte van gronden in erfpacht of door verkoop. 12. Uitbreiding taakomschrijving kommissie uit de raad. belast met de voorbereiding van wijzigingen van het reglement van orde voor de vergade ringen van de gemeenteraad. 13. Beroep tegen weigering van een ontheffing als bedoeld in artikel 32 van de Algemene Politieverordening Middelburg aan de heer A. de Jongh, Turfkaai 1 te Middelburg. 14. Rampenbestrijding op de Wester- schelde. 15. Beschikbaarstellen krediet van 20.000,— ten behoeve van plaatsing parkeerautomaat op de Kousteense- dijk. van 415.135,— ten behoeve van de aan leg parkeerterrein Hof van Tangc. 17. Vaststelling bestemmingsplan sportveldenkomplex. 18. Beroepschrift tegen geweigerde bouwvergunning. 19. Financiële medewerking aan het plan voor de renovatie van 6 wonin gen aan het Karei Doormanplein. 20. Beschikbaarstellen krediet van 116.000,- voor de aanleg van een ontsluitingsweg ten behoeve van het garagebedrijf Louisse. Zieken en bejaarden die niet in staat zijn voor de warme maaltij den te zorgen kunnen gebruik maken van de dienstverlening "Tafeltje Dekje". Deze dienst verlening wordt verzorgd door de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers. Op maandag en donderdag, lussen 9.00 en 9.30 uur. kunnen warme maaltijden besteld wor den via telefoonnummer 27537. De maaltijden worden ook be zorgd op maandag en donderdag. Het menu voor de week van 21 tot 27 februari is als volgt: Maandag: Spinazie, aardappelen en varkenskarbonade Dinsdag: Witlof, aardappelen en gehakt Woensdag: Hutspot met klapstuk Donderdag: Spinazie, puree en runderlapje Vrijdag: Bami Goreng met ge haktballetjes in Kehjangsaus Zaterdag: Wal de pot schaft In de eerste week van maart 1977 wordt begonnen met de rekonstruktie van het wegdek van de Rouaansekaai. Er zal in vakken van 60 meter lengte worden gewerkt op een zodanige manier, dat het verkeer over één rijbaan kan wor den geleid. Daarbij zal een verkeer slichteninstallatie ingezet worden. Er moet rekening mee gehouden worden, dat gedurende de werkzaamheden een aantal parkeerplaatsen niet benut zal kunnen worden. De Spijkerbrug zal in verband met de te verrichten werkzaamheden in de eerste helft van maart een week voor het autoverkeer gesloten moeten wor den. Het gehele karwei, dat zich dus uitstrekt van de Bellinkstraat tot aan de Beatrixbrug zal ongeveer drie maanden gaan duren. Er wordt be gonnen aan de zijde van de Beatrix- brug. Wat gebeurt er? De bestaande stoepen blijven ge handhaafd. Langs de stoepen wordt een trottoir met een breedte van 1.20 meter aangelegd. Dat trottoir wordt gemaakt van klinkers. Naast dat nieuwe trottoir komt een parkeerstrook van keien voor auto's met een breedte van 1.80 meter. Dat betekent dus dat de auto's langs het nieuwe trottoir moeten parkeren. Naast die parkeerstrook komt dan de rijweg van gebakken klinkers met een totale breedte van zeven meter. Deze wordt onderverdeeld in een strook voor fietsverkeer (breedte 1 meter), een strook voor autoverkeer (breedte 2 l/z meter), nog een strook voor auto verkeer (breedte 2 Vi meter) en weer een strook voor fietsverkeer (breedte 1 meter). Aan de waterkant kan tussen de te planten nieuwe bomen geparkeerd worden. In het smalste gedeelte van de Rouaansekaai (tussen de huisnum mers 31 en 53 zal niet langs de water kant geparkeerd kunnen worden. Langs het water komt daar een hek. Bomen. In het te rekonstrueren gedeelte van de Rouaansekaai zullen tussen de Bel linkstraat en de Beatrixbrug langs de waterkant in totaal 32 bomen worden geplant. Bij de foto: Een blik op de Rouaanse kaai, waarvan het wegdek geheel gere- konstrueerd zal worden. Naar aanleiding van de doelsiellin- gennota (nota met basisgegevens) voor het nieuwe plan Reijershove. dat zal grenzen aan de Spinhuisweg in de Magistraatwijk (Middelburg-Zuid) zijn al diverse reakties ontvangen. Wij hebben u daarvan ook vorige week op de hoogte gesteld. Dit keer een reaktie van een van de bewoners van de dri ve-in woningen aan de Prinscnlaan. In de nota is de mogelijkheid aangegeven de Torenweg achterlangs de drive-in woningen aan de Prinsenlaan door te trekken. Deze weg zou dan verder gaan langs de nieuw te stichten wijk Reijershove en mogelijk aansluiting geven op de weg bij Grote Abeele. Let op de woorden mogelijkheden en mo gelijk. De bewoner van de Prinsenlaan wijst er op. dat het projecteren van een weg achterlangs de drive-in woningen niet zo aantrekkelijk is. Het langsrijdende verkeer kan overlast geven. Ander zijds stelt de briefschrijver, dat er ech ter ook voordelen aan die mogelijke nieuwe situatie verbonden zijn. De Prinsenlaan met het daarop uitko mende Prinsenhove zouden aangewe zen kunnen worden als woonerf, öet- geen een grotere veiligheid voor de kinderen met zich brengt. Ook zou hij de Spinhuisweg aangesloten willen zien op de nieuwe verlengde Toren- weg. Zou deze oplossing niet gekozen worden dan voorziet de briefschrijver een grotere drukte door de Prinsen- laan.^Men rijdt door die laan nu al te hard. maar het is nog steeds goed ge gaan. aldus de briefschrijver. En verder aanhalend: "Mijns inziens zou er tussen de bebouwing van de drive-in woningen aan de Prinsenlaan en de te projecteren Torenweg een ruime bossage dienen te komen, zodat het geluid gedempt wordt. Het weg dek zou dienen te bestaan uit asfalt in verband met het verkeersgeluid. Ho pelijk zijn deze voorstellen van enig nut. Ik kan niet zeggen dat ik uit ken nis spreek, maar als "leek" en ik dacht dal reageren nooit kwaad kan. Ik zal wel akties voor een aut&arme Prinsenlaan van harte steunen!" Tol zover deze reaktie. Wie volgt? Tot 1 maart a.s. kan het nog. Alle reakties die ontvangen werden liggen ter inza ge op het buro voorlichting, stadhuis (begane grond). 21. Uitneming gronden uit het grond bedrijf en inbreng bij de algemene dienst ten behoeve van de openbare kleuterschool "De Blijehof' en open bare basisschool "De Blijeburch". 22. Aankoop van het pand Isabelle- gang 1. 23. Verkoop pand Herenstraat 12. 24. Ruiling percelen, gelegen aan en nabij de Spuistraat. 25. Bezwaarschrift tegen afwijzende beschikking van de gemeenteraad om vergoeding van kosten van schoolbe geleiding door Gereformeerd Peda gogisch Centrum Zwolle. 267vaststelling van: a. het bedrag per leerling voor vergoeding exploitatie kosten lager onderwijs (art. 55 bis) en b. het bedrag ter bestrijding van de administratiekosten (bedoeld in art. 101. lid 8) voor 1977. 27. Beschikbaarstellen krediet voor herstel van het dak van de prot. chr. "Griffioenschool" voor g.l.o.. Olmen laan 8. buitengewoon onderhoud be treffende. 28. Vaststelling van: a. het bedrag per leerling, als bedoeld in artikel 189. lid 5 van het Besluit Buitengewoon On derwijs 1967 voor het jaar 1977 ("Prinses Ireneschool") en b. hel be drag ter bestrijding van de admini stratiekosten als bedoeld in artikel 189. lid 8. van genoemd besluit voor het jaar 1977. 29. Beschikbaarstellen krediet voor de uitbreiding van de "Driestromen- school". Grevelingenstraal 8 met 4 lo kalen. 30. Krediet voor inschakeling V.N.G. bij procedure bezwaren functiewaar dering. 31. Verhoging wethouderswedden. 32. Rondvraag. .11 ....heet de tentoonstelling van beeldende kunst in de Vleeshal die vorige week vrijdag door wethouder Bergshoeff officieel werd geopend. Zoals de naam van de tentoonstelling al aangeeft zijn de kunstwerken aangekocht in het kader van de contra-prestaticregeling. De expositie van deze kunstwerken is georgani seerd door de gemeentelijke culturele dienst en de adviescommissie beeldende kunstenaars regeling in Middelburg. Tot 28 februari a.s. kan de tentoonstelling "Aangekocht" dagelijks worden bezocht. Openingstijden Vleeshal: van 10.00-17.00 uur. 's zondags van 14.00-17.00 uur. Koopavond in winkelcentrum Welsin ge- Aan de raad wordt voorgesteld goed te vinden dal in het winkelcentrum Welsinge in de Magistraatwijk een koopavond wordt ingesteld. De geza menlijke winkeliers hebben gevraagd die koopavond te stellen op vrijdag avond en wel tot 21.00 uur. De winkels zijn dan op zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur dicht. Verplaatsing mobiele lokalen in Kla renbeek. Voorgesteld wordt de tweede mobiele schoollokalen, die staan in het Kui pers Rietbcrgkwartier te verplaatsen naar een terrein in het bestemmings plan Klarenbeek III. Dit terrein is be doeld als lijdelijke plaats voor deze lokalen. Die verplaatsing is nodig, omdat op de plaats waar de lokalen nu staan een permanente school zal wor den gebouwd. 30.250,— voor oversteekplaats fiet sers Schroeweg. Enkele weken geleden werd op deze plaats ingegaan op het plan om een veiliger situatie te scheppen voor de fietsers en bromfietsers, die vanaf de Oude Vlissingseweg komen met be stemming centrum of Kanaalweg. Voor die weggebruikers wordt nu aan de zijde van de Schroeweg een nieuwe oversteekplaats gemaakt, welke bevei ligd wordt met verkeerslichten. Het fietspad dat loopt vanaf de Segeerssin- gel tot aan de spoorwegovergang wordt geschikt gemaakt voor het berijden in twee richtingen, zodat fietsers en bromfietsers, die vanaf de Oude Vlis singseweg komen via de nieuwe over steekplaats de Buitenruststraat kun nen bereiken. Voor die voorziening is een bedrag van 30.250.- nodig. Vier nieuwe lokalen voor Driestro- menschool. Voorgesteld wordt een krediet te ver- p DE THUIS- TONEELSPEL KOMST". Door toneelgroep "Kuiperspoort" zijn met succes twee voorstellingen gege ven van het door Harold Pinter ge schreven toneelstuk "de thuiskomst". Er zullen nog vier voorstellingen vol gen. namelijk op 19 en 26 februari en 12 en 26 maart a.s. "De thuiskomst" is een toneelspel dal tegelijk werkelijk en onwerkelijk is. Bij alles wat zich afspeelt is er sprake van een dubbelheid: alle personen die ten tonele worden gevoerd verschijnen in een dubbelfunktie van droom en daad. van machteloosheid en illusie. Door hel verweven van machteloos heid en dagdromen laat Pinter zien dat niet het noodlot toeslaat maar dat de personen gehoor geven aan hun oerinstincten. angsten cn driften. Een recensist schreef eens over dit stuk: "Het is in feite zo knap dat een op pervlakkige toeschouwer de kans loopt dal hem het knappe ontgaat." De aanvangstijd van de voorstellingen is 20.00 uur. De entree bedraagt 6.— voor houders van een C.J.P.. C.O.P. of Pas 65 3.50. lenen voor de bouw van vier nieuwe lokalen bij de "Driestromenschool" aan de Grevelingenstraal 8 te Mid delburg. Krediet voor aanleg parkeerterrein Hof van Tange. Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad om een krediet van J' 415.135.- voor de aanleg van een parkeerterrein in het Hof van Tange (achter de Kloveniersdoelen/Muziek bibliotheek). Daar is ruimte voor 227 parkeerplaatsen. In het gevraagde krediet is nog geen bedrag opgenomen voor de mogelijke heffing van par- keergelden. Er zal namelijk nog beke ken worden of en zo ja op welke wijze de betaling van parkeergeld wordt ge regeld. Met een parkeerautomaat of door middel van slagbomen, die op engaan na inworp van een muntstuk. Het terrein zal dus worden verhard, terwijl het ook verlicht zal worden. Ontsluitingsweg voor garagebedrijf Louisse. Op de hoek van de Koestraat en de Lange Geere is het garagebedrijf Louisse begonnen met de bouw van een showroom. Gelijk worden de be staande gebouwen vernieuwd, waarbij de toegang tot het bedrijf op de Geere wqfdt gericht. Op eigen terrein wordt voorts parkeerruimte aangelegd. In verband hiermede is het nodig dal een deel van het stratenplan voor het Geeregebied nu al wordt aangelegd. Daarvoor wordt de raad om een kre diet van 116.000.- gevraagd. Nieuw plan voor rekonstruktie Klein Vlaanderen. Volgens de "oude" plannen zou Klein Vlaanderen, dat door het verkeerscir culatieplan meer verkeer te verwerken krijgt, zodanig worden gerekon- strueerd. dal de beslaande toestand vrijwel gelijk bleef. De middenberm bleef gehandhaafd. Alleen hel wegdek zou worden aangepast. Naast de stoep zou een parkeerstrook komen en daarnaast de rijweg die dan geasfal teerd zou worden. Er is na overleg met de bewoners van Klein Vlaanderen een nieuw plan ge maakt: Het plan "Auto op afstand". In dit plan is getracht en die poging is geslaagd, het doorgaande verkeer verder van de huizen te brengen. De te asfalteren weg voor het doorgaande verkeer wordt volgens het nieuwe plan naar het midden van de straat ge bracht. Aan beide kanten van die weg komt een soort ventweg. die alleen door plaatselijk verkeer mag worden benut. Het (brom)fietsverkeer moet ook ge bruik maken van die ventweg. Van huis tot huis krijgt men dus eerst de sloep, dan de ventweg van klinkers, dan een parkeerstrook (waarop tussen bomen kan worden geparkeerd), dan de rijbaan van asfalt, dan weer een parkeerstrook. de ventweg en de sloep. Dit patroon is niet overal het zelfde. In de rijbaan wordt n.l. een knik ge maakt. waardoor de rijweg op dat ge deelte van Klein Vlaanderen waar geen huizen staan meer aan de kant van het bolwerk wordt gesitueerd. Nadeel van hel plan is het verdwijnen varj de planisoenstrook in het midden van Klein Vlaanderen. Aan een nieu we aanplant wordt echter ruimschoots aandacht besteed, aldus merken bur gemeester en wethouders op. Voorde len zijn. dat de geluidsoverlast van het verkeer veel minder wordt, dat er minder trillingshinder zal zijn. terwijl Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Op de agenda voor de gemeente raadsvergadering van maandag 21 februari a.s. staat de discussie nota waarin aandacht besteed wordt aan de vraag of de ge meente gronden in erfpacht moet uitgeven of moot verkopen. In die nota. waaraan w ij in de afgelopen weken aandacht besteedden, worden de voor- en nadelen tegen elkaar afgewogen. Bovendien waren de meningen van de leden van het college opgesomd. Inder daad. maandag kan er in de raad van Middelburg een principieel debat tegemoet gezien worden. Voor de bewoners van de zogenaamde "Landouwijk" in het stadsdeel Dauwen daele werd op dinsdag S februari j.l. een voorlichtingsbijeenkomst gehouden. De bedoeling van die door de gemeente in overleg met de woningbouwvereniging Middelburg georganiseerde samenkomst was van de bewoners te vernemen boe het wonen daar wordt ervaren. Zijn er nog wensen? Zijn er klachten? Bij de uitnodiging voor die avond was een formulier gevoegd waarop vragen konden worden gesteld. 31 personen hadden van de mogelijkheid 0111 vragen te stellen gebruik gemaakt. Lijdens de bijeenkomst kwamen daar nog diverse vragen bij. Huisvuil. Door diverse bewoners werd geklaagd over het ophalen van huisvuil. In deze- wijk staan vele woningen aan straatjes, waar de huisvuilwagen niet komt. De- bewoners brengen hun huisvuil naar bepaalde centrale punten, waar de zakken dan worden opgetast. Na het vertrek van de huisvuilwagen blijft er in het algemeen nogal wat rommel liggen, hetgeen niet plezierig is. Die rommel ontstaat door het niet goed verpakken van het huisvuil maar ook door het openhalen van de plastic huisvuilzakken door honden en kat ten. Dal komt dan weer door het veel te vroeg buiten zetten van de huis vuilzakken door meerdere bewoners. De huisvuilauto komt op vrijdag. Op donderdag rond zes uur 's avonds worden er al zakken buiten gedepo neerd. Gevraagd werd om een container, om betere controle. 0111 xaste plaatsen waar het huisvuil verzameld dient te worden. Door de gemeente zal gezocht worden naar een zo goed mogelijke oplossing om aan de klachten tegemoet te ko men. Wethouder Baars zegde toe dat een proef genomen zal worden met het plaatsen van een container. Erva ringen elders met containers zijn goed •en slecht. Veel hangt af van de mede werking van de bewoners. Inrichting speelterrein Ewisland. Van groot belang voor de bewoners van Ewisland en omgeving is de spoe dige aanleg van een speelterrein, op een al langere tijd braak liggend stuk grond dat de bestemming speelterrein heeft. In een aparte samenspraak met in deze zaak geïnteresseerde bewoners werden spijkers met koppen geslagen. Er werden drie plannen geloond, waaroveral even gesproken werd. Die plannen worden aan alle bewoners van het complex 136 huizen voorge legd. Men wordt gevraagd een keuze te maken. Een uit de bewoners ge vormd werkgroepje zal het geheel, re kening houdend met de voorkeur van de omwonenden in overleg met de gemeente verder uitwerken. Door we thouder Gillissen werd verklaard, dal geld voor de inrichting van het speel terrein beschikbaar is, zodat spoedig na het afronden van de plannen met de aanleg kan worden begonnen. De reeds in de grond gezette beton palen dienen volgens de aanwezige bewo ners te verdwijnen. Ze zijn gevaarlijk als speelobject. Auto's op voetstraatjes. Vele huizen in de landenwijk liggen door de wijze van opzet van die wijk aan voetstraatjes, welke echter nog geen officiële status als woonerf heb ben. Volgens de geuite klachten zijn er nog heel wat bewoners, die hun auto via de voor voetgangers bestemde straatjes tot voor hun deur rijden. En toch zijn er in de direkte omgeving van het woongebied voldoende officiële parkeerplaatsen. Gevraagd werd maatregelen te nemen om aan deze gevaarlijke situatie een eind te maken. De heer Van Ooijen. commissaris van politie wees op de inventarisatie die momenteel gemaakt wordt van straten en wijken in Middelburg, die voor de inrichting en bestemming lot woonerf in aanmerking komen. Worden be paalde gebieden officieel aangewezen en voldoen zij aan de voorwaarden die gesteld worden om een bepaald woongebied als erf aan te wijzen dan kunnen overtreders bestraft worden. Diverse zaken. - Het ziet er naar uit. dat Vromolds- land één of meer verkeersdrempels krijgt. Er wordt volgens diverse inwo ners in die straat te hard gereden. De commissaris van politic zal aan bur gemeester en wethouders adviseren tot de aanleg van een of meer drem pels over te gaan. - Over het aanbrengen van voetgan- gersoversteekplaatsen (zebra's) merk te de heer Van Ooijen op. dal zebra's vaak een schijnveiligheid geven. Ze- ook een veiliger situatie ontstaat. Dooi de knik in de rijbaan wordt ook de snelheid via natuurlijke wijze afge remd. Aan de gemeenteraad wordt gevraagd goedkeuring te hechten aan het nieu we plan. dat J" 730.000. kost. bra's met verkeersbrigadiers of moc- derbrigades daarentegen vormen vol gens hem veilige oversteekmogelijk- heden. - De wijkagent heeft vorig jaar 20 be keuringen gegeven aan eigenaren van honden die los liepen. Er wordt dus zeker op dit feit. waarover regelmatig geklaagd wordt, acht geslagen. - I11 het voorjaar 1977 gaat de plant soenendienst over tol het beplanten van diverse plantsoenen in de nieuw ste delen van de landenwijk. Voorts wordt bezien of in de al "oudere" de len nog aanvullende groenvoorzienin gen (bomen) aangebracht kunnen worden. - Slechte stukken in de bestrating, op hoeken e.d. worden verbeterd wan neer het bouwverkeer de wijk verlaten heeft, liet is bijna zover, zodat op korte termijn verbeteringen tegemoet gezien mogen worden. - Door de woningbouwvereniging zal bezien worden of in het afzuigsysteem verbeteringen aangebracht kunnen worden. - De politie zal meer controleren op het fietsen en bromfietsen in de hal van het winkelcentrum. - Er wordt al aan gewerkt om meer cn betere fielscnklemmen bij het winkel centrum aan te brengen. - I11 de tunnel onder het station wor den borden geplaatst, waaruit duide lijk blijkt dat in die tunnel niet ge(brom)fietst mag worden. Behalve tic wethouders Baars en Gil lissen waren ook aanwezig de wethou ders Hubregtse en Bergshoeff, de di- rekteur van gemeentewerken, de heer De Kam van de afdeling weg- en wa terbouw van gemeentewerken, alsmede diverse raadsleden. I11 het begin van de avond schetste de heer Baars in het kort de ontwikkelin gen van de wijken gelegen ten zuiden van het Kanaal door Walcheren. Hij wees voorts op de goede samenwerking van de wijkvereniging Dauwendaele, waardoor de gemeente al op de hoogte was van diverse naar voren gebrachte wensen en klachten. Dat is liet voorstel dat de gemeenteraad van Middelburg op maandag 21 februari a.s. zal behandelen. Na de aanleg van de Lange Delft Promenade is een proef genomen met liet toelaten van rijdende (brom)fietsen op de prome nade op de uren. dat het bedienend verkeer er ook op mag. De ervaringen met de proef zijn niet gunstig. Er wordt overal gefietst en niet alleen op het mid denpad. Er wordt gefietst op de uren dat het niet mag. Er wordt gefietst in verkeerde richting. De politie heeft handenvol werk aan de controle. Om aan de onplezierige situatie een einde te maken wordt dus voorgesteld de proef onmiddellijk te beëindigen. Het merendeel van de leden van de verkeer-commissie zijn het eens met beëindiging van de proef. Ook de Stichting Lange Delft Promotion heeft gevraagd de proef te stoppen. I Aan de omwonenden van het slach thuis aan de Seisweg te Middelburg is door burgemeester en wethouders de volgende brief gestuurd: "Naar aanleiding van de problemen, welke de vestiging van liel slachthuis aan de firma Cok li. V.-Zuneha aan de Seisweg alhier veroorzaakt en in aan sluiting op het reeds plaatsgevonden hebbend informatieve overleg met een deel van de omwonenden van dit slach thuis op 9 november j.l. delen wij u het volgende mede. Zoals tt bekend is, heeft na dit overleg de hoorzitting ingevolge de hinderwet procedure op 15 december 197b plaats gevonden. Bij deze hoorzitting was een groot aantal van de bewoners van de omgeving van de Seisweg aanwezig. Van deze hoorzitting is proces-verbaal opgemaakt, dat is verzonden naar de diverse rijksinstanties met hel verzoek ons omtrent de voorwaarden, Ie ver binden aan de hinderwetvergunning te adviseren. l ijdens deze hoorzitting is door enkelen van 11. die niet bij hel overleg van 9 november j.l. tegenwoordig Waren, ver zocht on nogmaals een dergelijk overleg lussen de bewoners uit de gehele omge ving van het slachthuis en hel gemeen tebestuur te organiseren, waarbij de problemen van 'het slachthuis weer ter sprake zouden komen. Daar wij er begrip voor hebben, dat bij enkelen van u de wens naar voren is gekomen hierover van gedachten te wisselen zijn wij tot dit overleg bereid. Het lijkt Uns echter niet gewenst dit overleg op korte termijn te laten plaatsvinden, aangezien zich nog geen nieuwe ontwikkelingen hebben aange diend. De adviezen van de diverse rijk- si ast amies omtrent het slachthuis zijn nog niet ontvangen, terwijl voorts het overleg met het Ministerie van Volks gezondheid/Milieuhygiëne over de ver plaatsing van hel slachthuis nog niet is afgerond. Wij geven er dan ook de voorkeur aan dit overleg eerst op een later nader te bepalen tijdstip te houden. Mochten enkelen van u desondanks de wens te kennen geven op korte termijn toch van gedachten te wisselen dan zijn wij hiertoe bereid. Deze briefis verzonden aan de bewoners van de Seisweg nrs. 115 t/m 171 en 116 t/m 158. Abbéde Sint Pierrelaan 2 t/m 52 en Laan der Verenigde Naties t/m II." Op maandag 14 februari a.s. is be gonnen met de herbestraling van het wegdek van de Laan van Popkensburg te Sint Laurens. Met het werk. dat ongeveer vier weken zal duren, e /werd aangevangen aan de kant van de Kasteelstraat. In ver band mei deze werkzaamheden zal deze laan gedurende die termijn voor doorgaand verkeer gesloten zijn. Op het buro voorlichting van de gemeente liggen alle raadsvoor stellen met bijlagen die maandag aan de orde komen voor een ieder ter lezing. Aan de hand van een tekening kunnen bepaalde zaken veel duidelijker worden. U bent welkom van 8.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's middags. Ook tussen de middag. I I

de Faam | 1977 | | pagina 5