Nogmaals erfpacht of verkoop van grond Reakties op Reijershove DE BEUK EN DE BUURT OPENBARE COMMISSIE VERGADERINGEN VERKEERS MAATREGELEN HINDERWET ALARMNUMMER BRANDWEER AANGIFTE HONDEN BELASTING PRETTIG MENU TAFELTJE DEKJE SPECIALE RIJNREIS VOOR MIDDEN-ZEELAND Bewegingsfeest voor ouderen HARLEKEYN MIDDELBURG: 'N GEZELLIGE TAPPERIJ T entoonstelling "Aangekocht" GESPREKSAVONDEN IN SINT LAURENS Woensdag 9 februari 1977 yABT Oq 111 ÜORT THEATER Concert Trio Hutyra Vorige week werd op deze plaats een gedeelte van een diskussienota afgedrukt, waarin een 5eschouwing werd gegeven over de voor- en nadelen van het verkopen van grond en het uitgeven van grond in erfpacht. Wanneer de gemeente grond in erfpacht uitgeeft behoudt de gemeenschap het beschikkingsrecht over de grond. De meerwaarde van de grond komt ten goede van de gemeente, de grond kan beter beheerst worden, terwijl spekulatie kan worden tegengegaan. Nadelen van erfpacht. Als de gemeente geen grond verkoopt komt er geen geld binnen om andere werken te doen uitvoeren. Dat nadeel telt niet helemaal meer, omdat de gemeenten nu weer zelfstandig geld kunnen lenen. Een eventuele waardedaling van de grond komt ten laste van de gemeente. Zoals werd opge merkt is dit een theoretisch aspect, want verwacht mag worden, dat de waarde van de grond blijft stijgen. Een ander nadeel zou kunnen zijn dat bij het uitgeven van grond in erfpacht door de gemeente een vrij omvan grijke administratie moet worden bij gehouden. Opgemerkt wordt, dat dit nadeel niet zo groot is, aangezien met moderne technieken de administra tieve werkzaamheden tot een mini mum kunnen worden teruggebracht. Vervolgens werden, voor- en nadelen verbonden aan het in erfpacht ONT VANGEN door de erfpachter opge somd. Aanvullende beschouwing. Hetgeen hierboven werd vermeld is geput uit een nota van de gemeente Utrecht. De heer H. van der Horst, een van de direkteuren van het Verifika- tiebureau van de Vereniging van Ne- In verband met de op maandag 21 fe bruari a.s. te houden gemeenteraads vergadering (aanvang 14.00 uur) wor den de hieronder vermelde openbare commissievergaderingen gehouden, vrijdag 11 februari a.s. 16.00 uur. Commissie voor volksgezond heid/Milieuhygiëne en sociale zaken. Op de agenda staan o.a. de volgende punten. Benoeming va een lid in de commissie van advies voor de ge meentelijke kredietbank en het uit breiden van het aantal papiermanden in Middelburg. maandag 14 februari a.s. 1630 uur. Commissie onderwijs 4 dinsdag 15 februari a.s. 16.00 uur. Commissie financiën, dinsdag 15 februari a.s. 1930 uur. Commissie gemeentebedrijven. De vergaderingen zijn openbaar en kunnen dus door een ieder als toe hoorder worden bijgewoond. derlandse Gemeenten heeft zich ook op dit onderwerp geworpen. Uit zijn beschouwing lichten wij het volgende. Als de gemeente grond verkoopt weet men precies waar men aan toe is. Er wordt verder geen risiko gelopen. En mocht dat nodig zijn dan zijn er altijd mogelijü mogelijkheden (onteigening) om de verkochte grond weer in eigen dom te verkrijgen. Het hoofddoel dat gemeenten beogen met het kopen van grond en het exploiteren daarvan is grond te verkrijgen voor woningbouw. Bijkomende doelen zijn: waardestij ging van de grond komt ten goede aan de gemeenschap en men heeft steeds grond beschikbaar voor openbare doeleinden (aanleg sportterreinen, bouw scholen e.d.). Ingaande op het aspect van de waar destijging van de grond stelt de heer Van der Horst dat met enige uitzon deringen de waarde van de grond vrijwel steeds gestegen is in het verle den. Dat komt omdat de grond in ons landje een schaars produkt is. Boven dien speelt de waardedaling van het geld een grote rol. Geeft de gemeente de grond in erf pacht uit dan kan de gemeente die gronden makkelijker weer voor een andere bestemming gebruiken. De waardetoeneming van de grond zou gebruikt kunnen worden voor kostba re verkeersvoorzieningen e.d. Bij de uitgifte in erfpacht van grond aan in dustrie en handel is de bestemming van de gronden door deze bedrijf stakken eenvoudiger in handen te houden. Industrie/woningbouw. Stel dat een gemeente er toe zou overgaan voor industrie bestemde gronden uitsluitend in erfpacht uit te geven dan is het wel nodig dat andere gemeenten dat ook doen. Anders zou een gemeente in een minder goede "concurrentie-positie" komen te ver keren. Dit geldt ook voor de woning bouw door partikulieren. Aan het eind van de diskussienota wordt een overzicht gegeven van de meningen van de leden van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg over deze zaak. Dat overzicht volgt tot slot hieronder. A. verplicht erfpachtstelsel t.a.v. de woningóouw: burgemeester, weth. Baars en weth. Hubregtse: vóór verplicht erfpacht stelsel t.a.v. de woningbouw mits de gemeenten in Midden-Zeeland één lijn trekken;. weth. Gillissen: vóór verplicht erf pachtstelsel t.a.v. de woningbouw van/te Middelburg; weth. Bergshoeff: niet voor verplicht erfpachtstelsel t.a.v. de woningbouw; de keuze van koop of erfpacht dient aan de gegadigden te worden gelaten. B. verplicht erfpacötstelsel t.a.v. de in dustrie: burgemeester, weth. Baars, weth. Hu- "Zeer geachte buurtbewoners", zo begint een rondschrijven van de Stichting Vrijetijdscentrum voor Jon geren "Open de Beuk", gevestigd aan de Herengracht 52 te Middelburg. In derdaad De Beuk, zoals de instelling in de wandeling wordt genoemd heeft zich tot de buurtbewoners gericht. Waarom? Wel, leest u zelf de inhoud van het rondschrijven maar. In het langdurig beslaan van ons centrum "Open de Beuk", hebben we voor de jon geren in Middelburg veel mogen doen en organiseren. Ook hebben wij ons steeds in gezet om jongeren in moeilijkheden te hel pen. Dit doen wij nog altijd. Dal onze akliviteiten gewaardeerd worden, blijkt uit de nog steeds toenemende be langstelling voor ons centrum. Ook de Ge meente waardeert onze akliviteiten, het geen blijkt uit materiële en morele steun. Vandaar ook, dal wij nu alweer een jaar in dat grote gebouw aan de Herengracht 52 ons onderkomen hebben. D.m.v. dit stencil nu probeert De Beuk erachter te komen hoe de relatie tussen de buurtbewoners en' De Beuk ligt. Wij zouden het op prijs stellen als u de onderstaande vragen (een beetje leesbaar) zou willen beantwoorden en het ingevulde stencil weer bij ons in de brievenbus gooit. Of kom anders eens een keer langs! Wij van "Open de Beuk zijn altijd bereid om met u over ons centrum van gedachten te wisselen. Het is ook uw centrum. Heeft u zolang wij op de Herengracht ons onderkomen hebben enige hinder van ons ondervonden? Zo ja, waaruit bestaat die hinder? Heeft u suggesties wat wij hieraan zouden kunnen doen? Kunt u ons enige ideeën aan de hand doen wat de moeite waard zou zijn om op te zetten of te organiseren? Wilt u daar aan ook daadwerkelijk uee doen? Als wij voor de buurtbewoners een zgn. "open dag" zouden organiseren, kunnen wij dan op uw komst rekenen? bregtse en weth. Bergshoeff: vóór verplicht erfpachtstelsel t.a.v. de in dustrie, mits dit stelsel landelijk wordt doorgevoerd; weth. Gillissen: vóór verplicht erf pachtstelsel t.a.v. de industrie (uitslui tend uitgifte van gronden in erfpacht). Burgemeester Middelburg, de sekretaris, J. Hooij. de burgemeester, P.A. Wolters. en wethouders van Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Bleek/Haringplaats. In verband met een vlotte en veilige doorstroming van het verkeer door de Bleek hebben burgemeester en we thouders enkele maatregelen geno men. Er is een stopverbod ingevoerd voor de zuidelijke zijde van de Bleek. Er is een parkeerverbod ingevoerd voor het gedeelte van de Bleek dat ligt tussen percqel 9 en de Haringplaats (26 januari'1977). Haringplaats. Eveneens in verband met het verkeer scirculatieplan en de daarmee ver band houdende vlotte en veilige doorstroming van het verkeer zijn ook voor de Haringplaats enkele maatre gelen genomen. Eén gedeelte van het besluit houdt in dat de Haringplaats in noordelijke richting wordt gesloten voor alle verkeer behalve voor voet gangers. Voorts is een parkeerverbod ingesteld voor de zuidwestelijke zijde Aan de Spinhuisweg in de Magistraat- wijk in Middelburg-Zuid ligt een 19 ha groot geöied. Er worden nu landbouw producten op verbouwd, terwijl enkele stukken als weiland dienen. De ge meente Middelburg heeft het plan op- Rotterdamse kaai. Door Chevron Petroleum Maatschap pij uit Den Haag is een hinderwets vergunning gevraagd voor het uitbrei den en wijzigen van een benzinepom pinstallatie aan de Rotterdamse Kaai tegenover nummer 59. Men wil de bestaande tanks verwijderen en over gaan tot het plaatsen van één 30.000 liter tank, één 12.000 liter tank, één 4.000 liter tank en één 2.000 liter tank voor respektievelijk superbenzine, re- gularbenzine, ago en mengsmering. De openbare zitting wordt gehouden op 15 februari 1977 om 16.45 uur in het stadhuis te Middelburg. N ieuwenhovenseweg. Door de heer W. Marinissen. Nieu- wenhovenseweg 18 te Middelburg is een aanvraag ingediend om een hin derwetsvergunning voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een ketelhuis ten behoeve van een tuinbouwbedrijf aan de Nieuwenhovenseweg tegenover num mer 18. In dat bedrijf zullen 6 elek tromotoren met een gezamenlijk ver mogen van ongeveer 9 pk. alsmede één 5.000 liter tank voor de opslag van olie gebezigd wojden. De openbare zitting over deze aanvraag wordt ge houden op 15 februari a.s. om 16.30 uur in het stadhuis te Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergunningen ontleend aan vrees voor gevaar, scha de of hinder, kan een ieder gedurende 4 weken na 29 januari 1977 indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk inbrengen op de hierbo ven vermelde openbare zittingen. De aandacht wordt er op gevestigd dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts in beroep kunnen gaan wanneer zij in persoon of bij ge machtigde op de genoemde openbare zitting(en) verschenen zijn. Zij, die niet in de gemeente wonen, kunnen, om van hun beroepsrecht gebruik te maken, volstaan met het tijdig indie nen van een bezwaarschrift. De hier boven vermelde aanvragen met bijla gen, alsmede de eventueel ingediende bezwaarschriften, liggen ter inzage tot 26 februari 1977 op de afdeling alge mene zaken (kamer 15) van het stad huis te Middelburg. gevat ook in dat gebied een nieuwe woonwijk te bouwen. Er werd een doelstellingennota gemaakt, waarin de basisgedachten voor die nieuwe wijk werden uitgewerkt. Wanneer over de basisgegevens overeenstemming is be reikt wordt pas begonnen met het ma ken van het zogenaamde bestem mingsplan. Daar huizen, daar een speelveld, daar wegen, daar parkeerge- legenheden, daar groen, daar water. Zover is het dus nog niet. De doelstellingen zijn voorgelegd aan diverse instanties, zoals de wijkvereni- ging Zuid, de Vrouwen Advies Com missie voor de Woningbouw, de Wel- zijnsraad, de Commissie Ruimtelijke Ordening. Ook individuele burgers is gevraagd te reageren op de doelstellin gen. In vorige uitgaven van deze ru briek werden al enkele reakties opge nomen. Hieronder nog twee reakties. Stichting Welzijnsraad voor ouderen. Namens deze raad zegt de heer Eising, bejaardcnconsulent, dat er vanuit de gezichtshoek "ouderen-in-de-samen- leving" slechts korte opmerkingen te maken zijn over de plannen voor Re ijershove". Zoals ook in de uitgangspuntennota is gesteld verdient het geen aanbeveling in dit nieuwe wijkje woningen voor ouderen te bouwen. De afstanden tot ln het raam van de muziekschoolserie "Leraren als uitvoerend kunstenaar" geeft het Trio H utyra op donderdag 17 februari een concert in het Kuiper- spoorttheater. Het overwegend ro mantische programma vermeldt mu ziek van Haydn (het Trio nr 28 in D), de Sonate opus 83 in G van Friedrich Kuhlau, de Notturno opus 41 van Karl Davidoff en het Trio voor piano, fluit en cel|o van Beethoven dat hij com poneerde toen hij zestien jaar was. Daarnaast staat er één hedendaags stuk op het programma: het Trio 1975 van de Nederlander Hans Osieck. Deze 66-jarige componist, die ook als pianist een grote reputatie geniet, schreef deze muziek voor fluit, cello en piano in opdracht van het ministerie van CRM ten behoeve van het Trio Hutïra. Het concert begint om öalf acht. centrum en wijkvoorzieningen zouden te groot worden. Met betrekking tot de verkeerssituatie wordt opgemerkt, dat een zodanige oplossing gekozen moet worden, dat de Statenlaan niet verder wordt door getrokken. Men kiest voor een oplos sing waardoor bereikt wordt, dat de Statenlaan minder druk wordt. Naar aanleiding van een door de stichting ingesteld onderzoek heeft één van de ondervraagden eens gesteld: '"t Is zo druk hier. dat een oud mens óaast niet zonder levensgevaar kan oversteken". Nog een reaktie. Van een individueel burger werd de volgende reaktie ontvangen: Mijne Heren, Allereerst zou ik ervoor willen pleiten bij de vaststelling van de te bouwen aantallen woningen in overweging te nemen, dal er een nog steeds toene mende tendens bestaat naar het eigen woningbezit. In dit licht bezien lijkt het mij drin gend noodzakelijk zoveel mogelijk koopwoningen te realiseren in boven genoemd plan, daar vooral Middel burg bezuiden het kanaal reeds verza digd is met huurwoningen en er nu reeds elders woningen gekocht wor den door mensen uit de Magi straat-wijk en Dauwendaele, die bij een voldoende gevarieerd aanbod van koopwoningen gaarne in Middelburg gebleven waren. Als tweede springende punt valt mij het volgende op: Op pagina 16 van de nota staal, dat de kavelgrootten niet alleen aan een mi nimum maar ook aan een maximum gebonden zouden moeten worden. Deze opmerking is mij uit hel hart ge grepen; alleen wordt deze niet verder uitgewerkt, althans naar ik begrepen heb. In bijlage 4 wordt namelijk uitgegaan van kavelgrootten van 160 m voor de verschillende kategoriën woningen, maar van kavels van 670 m voor wo ningen in de vrije sector. Op deze manier echter worden de bouwkosten voor woningen in de vrije sector, waaronder volgens de nota ook reeds de zogenaamde twee onder een kap woningen zullen vallen, onnodig omhooggestuwd. Ik vraag mij af wat er op tegen is ka vels van 350 400 m ter beschikking te stellen om ook de mensen met een "middeninkomen" de mogelijkheid te bicden een woning in de vrije sektor te verwerven of zijn deze wederom al leen voorbehouden voor de "happy few"? In de hoop, dat U bovengenoemde overwegingen in Uw besluitvorming zult willen betrekken, verblijf ik, hoogachtend, Bij brandalarm moet men in Mid delburg telefoonnummer 12233 draaien. Op een onlangs in Middelburg door een particuliere organisatie huis-aan-huis verspreide tele foonkaart werd het brandweera larmnummer foutief weergegeven. Hebt u zo'n kaart in gebruik dan verzoeken wij u het goede num mer aan te brengen. Dus niet 12223 maar 12233. Volgens de gemeentewet kan de ge meente een belasting op honden hef fen. Vele gemeenten waaronder Mid delburg doen dat dan ook. In de ge meentelijke verordening is de bepa ling opgenomen, dat een ieder, die één of meer honden heeft, verplicht is daarvan aangifte te doen bij de ge meente (afdeling financiën). Door de gemeente is aan iedere Mid- delburger(se) waarvan bekend is dat hij/zij een hond heeft een aangifte formulier gezonden, met het verzoek weer op te geven of men de hond(en) nog heeft. Hebt u één of meer honden en hebt u geen aangifte formulier ontvangen dan wordt u vriendelijk uitgenodigd zo'n formulier aan te vragen (tel. 26251 toestel 136) en het na ontvangst ingevuld terug te zenden. Desgewenst kan men ook volstaan met de schrif telijke mededeling (aan gemeente Middelburg, stadhuis) dat men één of meer honden heeft. De hondenbelasting bedraagt voor het jaar 1977/ 60,— voor de eerste hond en 120,— voor elke volgende hond. Voor houders/houdsters van honden, die een inkomen hebben, dat minder is dan het minimum kan een onthef fing worden verleend, mits men niet in de vermogensbelasting wordt aange slagen. van de Haringplaats over een afstand van 10 meter vanaf de aansluiting met de Bleek en aan de noord-oostelijke zijde van de Haringplaats over een afstand van 5 meter vanaf de aanslui ting met de Bleek (26 januari 1977). Tunnel station. Het is gebleken dat in de kortgeleden gereedgekomen tunnel onder spoor wordt gefietst en gebromfietst. Deze tunnel is echter uitsluitend bestemd voor voetgangers. Fietsers en brom fietsers mogen er dus wel doorheen maar met het voertuig aan de hand. Om dit extra duidelijk te maken heb ben burgemeester en wethouders be sloten om de tunnel nadrukkelijk aan te wijzen als voetpad. In verband daarmee zullen borden die dal aange ven worden geplaatst. (1 februari 1977). De achter de drie besluiten vermelde data geven aan wanneer de besluiten ter openbare kennis zijn gebracht. Binnen 30 dagen na die data kan iedere belanghebbende beroep instellen tegen de genomen besluiten bij de Kroon. Het eventuele beroepschrift moet worden ingediend bij de kommissaris van de koningin in Zeeland te Middel burg. Een in 1900 in Middelburg geboren persoon is na vele omzwervingen weer in zijn geboortestad teruggekeerd. Hij woont nu met zijn vrouw in een van de flatjes beóoren- de bij het Roggeveencomplex aan de Buitenruststraat in Dauwendaele. In een brief aan burgemeester en wethou ders scörijft hij: "Wij hebben grote waarde ring voor de planologische si tuering van Middelburg-Zuid. maar in het bijzonder voor het complex Buitenruststraat en omgeving. In het bijzonder voor o.a. het winkelcentrum Dauwendaele met alle voor het dagelijkse leven nodige voorzieningen, zelfs spaar banken onder één dak en een goed gesorteerde bibliotheek met leeszaal, onder handbe reik. Het is ons dan ook een be hoefte om aan het college van b. en w. en de raad van de gemeente Middelburg, maar niet in het minst aan de pla nologische dienst van de ge meente een welgemeend sa luut te mogen brengen." Waarvan akte! Het menu voor de week van 14 t/111 19 februari a.s.: maandag: Rundvlees, spruitjes en aardappelen dinsdag: Boerenkool met worst woensdag: Vis, worteltjes en pu ree donderdag: geen opgave vrijdag: Kip, appelmoes en aar dappelen zaterdag: Wat de pot schaft De maaltijden van het menu wor den bezorgd op maandag en don derdag. Op die dagen kan men ook bestellen tussen 9.00 en 930 uur via telefoonnummer 27537. Deze dienstverlening van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers is uitsluitend bestemd voor bejaar den en zieken die niet zelf voor de warme maaltijden kunnen zorgen. Op 16 mei a.s. organiseert de Rabobank een Rijnreis van 6 dagen in samenwer king met de bekende rederij Ketel. Af vaart nu niet als gebruikelijk vanuit Arnhem, doch van Rotterdam. Het ver voer naar Rotterdam wordt door de Ra- bobanken geregeld en is in de prijs be grepen, alsmede alle verzekeringen. Voor 65+ gelden afzonderlijke lagere prijzen. Informaties bij alle Rabobanken. Zes weken eerder dan vorig jaar is de 100.000ste vakantiereis geboekt met vertrek in 1977. Deze ontwikkeling heeft de verwachting gewekt, dat voor 1977 een nog groter aantal reizen zal worden geboekt dan vorig jaar reeds het geval is geweest. De 100.000ste vakantiereis werd ge boekt bij de Rabobank "Zaanstreek- Noord", door de familie Verwey. Ter gelegenheid van het bereiken van deze mijlpaal is het gezin Verwey on thaald op de beurs "Vakantie '77" in het Jaarbeurscomplex te Utrecht, waar het door mr. T. J. Jansen Schoonhoven, lid van de Hoofddirectie van de Centrale Rabobank, een passend geschenk werd aangeboden. Bovendien werd de vlie greis naar de Costa Blanca, Benidorm. waarvoor was geboekt, gratis aangebo den door Holland International. De verkoop van vakantiereizen door de Rabobank vertoont een steeds stijgende lijn. Opmerkelijk is, dat er dit jaar naast autovakantiereizen, een toenemende verkoop plaatsvindt van vlieg- en tou- ringcarreizen. De gunstige ontwikkeling van de reis- bemiddelingsactiviteiten schrijft de Ra bobank toe aan het feit, dat haar cliën ten een groot vertrouwen in de bank stellen, ook waar het vakantiereizen be treft. Vooral op het platteland, waar de mogelijkheden voor het boeken van va kantiereizen beperkt zijn, heeft de Ra bobank in de loop der jaren een zeer hoog marktaandeel behaald. Op grond van de resultaten tot heden verwacht de Rabobank in 1977 220.000 230.000 pakketreizen te zullen boeken, waarmede het marktaandeel in driejaar zal stijgen van 7% naar 14%. Voor mensen die zich een middag, met vele anderen, willen verliezen in gezel lige spelen, willen koffie drinken en een dansje maken, organiseert de stichting "welzijnswerk-voor-ouderen" voor de vierde maal een zgn. bewegingsfeest. Dit feest wordt gehouden op maandagmid dag, 21 februari, (half 2) in de sporthal aan de Nassaulaan. Er is een speltour- nooi. met wisselende spelvormen. Pia nist JO DEN HOLLANDER begeleidt de zang en de dansen. De benen gaan van dc vloer met de veleta. kruispolka en andere oude dansen. Doel van deze middag is: een stuk ge zelligheid te brengen in donkere win termaanden. Kaarten voor dit festijn zijn verkrijgbaar in het dienstencentrum "het schutters hof'. Schuttershofstraat ia. tel. 27537. Op de hoek van de St. Janstraat en de Zusterstraat in Middelburg stond vroe ger een pakhuis van een bloemenhan delaar. In datzelfde pakhuis heeft nu een heel ander iets gestalte gekregen, n.l. het geesteskind van dc heren Smits en Vogel: de tapperij Harlekeijn. De sfeer die het overigens in het nieuw opge trokken zaakje ademt, doel denken aan Vrijdag 11 februari a.s. zal wethouder A. Bergshoeff in de Vleeshal te Middelburg de tentoonstelling "Aangekocht" offi cieel openen. Deze tentoonstelling van aangekochte kunstwerken kwam tot stand in samenwerking met de advie scommissie beeldende kunstenaarsrege- ling te Middelburg. De expositie zal tot 28 februari dagelijks geopend zijn van 10 lol 17 uur en op zondag van 14 tot 17 uur. vervlogen tijden. Wat anders te denken van de donkerbruine betimmering, de idem bar en buffetkast erachter? "Onze bedoeling is een gelegenheid te scheppen voor het publiek van. laten we zeggen, 25 jaar en ouder, die niet meer 7.0 vlug een specifiek jongcrenkrocgje binnenduiken. We dacólen dat Middel burg nou niet zo veel te bicden had voor die groep, vandaar dat we Harlekeijn in het leven hebben geroepen. Praktisch alle werkzaamheden hebben mijn colle ga Izak Vogel en ik samen uitgevoerd. De laatste vijf maanden zijn we er con stant aan bezig geweest. De zaak is op 27 januari j.l. geopend met een drukke re ceptie. er waren zeker 3-400 bezoekers." Harlekeijn mikt in eerste instantie op een Middelburgs publiek. Een van de specialiteiten is bier, waar op dit mo ment al 12 soorten van verkrijgbaar zijn. In later stadium komt op de bovenver dieping vap de zaak nog een bistro. Vooralsnog zijn allerlei gerechten in plate-servicé vorm verkrijgbaar. De wijkvereniging Sint Laurens is van plan op dinsdag 15 en woensdag 23 fe bruari 1977 twee gespreksavonden te houden. Deze gespreksavonden zullen dan op woensdag 9 maart in een plenaire zitting voorlopig worden geëvalueerd. Dan zullen er ook eventuele werkgroe pen worden gevormd, dit laatste afhan kelijk van de resultaten van de gesprek savonden. De gespreksavonden worden gehouden in het Wijkcentrum Sint Laurens en be ginnen om 20.00 uur. Dc plenaire zitting zal plaats vinden in de consistorie van de Gereformeerde Kerk. Ook daarvan is de aanvang 20.00 uur. In aansluiting op de plenaire zitting wordt de algemene leden-vergadering éehouden. De wijkvereniging, die deze avonden in samenwerking met de Welzijnsraad or ganiseert, hoopt op deze manier dc be woners van de wijk dichter bij de akli viteiten van de wijkvereniging te be trekken. Ook hoopt men een indikatie te verkrijgen in hoeverre de bewoners het beleid van de wijkvereniging onderscö- rijven. In januari werden alle gezinnen in Sint Laurens benaderd met de vraag of men geïnteresseerd was in deelname aan een gespreksgroep. Niet minder dan 61 per sonen gaven blijk van hun interesse, terwijl men tegelijkertijd ongeveer 15 onderwerpen opgaf, waarover men wil de spreken. Van deze onderwerpen worden met name de volgende erg vaak genoemd: Verenigings akkommodatic. Jeugdwerk en de Situatie Brigdamme. Het ligt in de bedoeling, dat de Wel zijnsraad de resultaten in de vorm van een rapport zal samenstellen. Dit rap port zal persoonlijk en op naam aan alle deelnemers worden uitgereikt. Het bestuur van de wijkvereniging, dat in 1973 een soortgelijk projekt in sa menwerking met de Welzijnsraad orga niseerde. is zeer verheugd over de goede opkomst. Men vindt daarin een bewijs, dat de wijkvereniging een funktie heeft te vervullen in de wijk.

de Faam | 1977 | | pagina 5