Erfpacht of verkoop 5 van grond? Gehoord over Reijershove Grootse optocht opent karnaval in Souburg KOFFIECONCERT IN DE SCHOUWBURG Op 19 februari a.s. om 11.11 aar ALARMNUMMER BRANDWEER TER INZAGE BORDJES IN BINNENSTAD VERKEERS MAATREGELEN MENU TAFELTJE DEKJE "DE BOOMEN BURCH" MOET BLIJVEN INFORMATIEAVOND OVER REIZEN NAAR HET VERRE OOSTEN WINTERCONGERT IN KAPEL SINT MAARTEN KARNAVALSFESTIVITEITEN IN MIDDELBURG-ZUID OPEN DAG IN HET DELTA INSTITUUT ANNEKE VAN SANTEN EXPOSEERT Woensdag 2 februari 1977 I Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg hebben onlangs aan de gemeenteraad een discussienota aangeboden over bet uitgeven van gronden in erfpacht of door verkoop. Het eerste gedeelte van die nota laten wij hieronder onverkort volgen. Volgende week volgt het vervolg. AAN dc Raad. Steeds weer opnieuw, ook in onze ge meente. komt de vraag naar voren of de ter beschikkingstelling van grond dient plaats te vinden door uitgifte in erfpacht dan wel door verkoop. Zoals uw raad bekend is. heeft de ge meente Utrecht na de "ontwerpnota gronduilgifte" de definitieve "nota grondbeleid" het licht doen zien. Wij hebben gemeend aan de hand van deze nota's een opsomming te moeten geven van de belangrijkste voor- en nadelen welke zowel voor de gemeen te als voor de gegadigde kunnen zijn verbonden aan uitgifte van de grond in erfpacht. I. voordelen van het erfpachtstelsel voor de gemeente: a. behoud beschikkingsrecht. Verkoop heeft het nadeel, dat. indien de gemeente te eniger tijd opnieuw de beschikking over de grond zou be hoeven, voor het door haar te behar tigen algemeen belang, zij niet onaan zienlijke bedragen zal moeten uitge ven om de benodigde grond weer in haar bezit te kunnen krijgen. Boven dien is het proces van deze verkrijging tijdrovend. Uitgifte in erfpacht kent dit nadeel niet omdat dc gemeente zich daarbij de bevoegdheid kan voorbehouden het erfpachtsrecht te beëindigen, zodra dit in het algemeen belang wenselijk moet worden geacht. In een modern erfpachtstelsel past een goede schadevergoedingsregeling. De schade welke het gevolg is van beëin diging van het erfpachtsrecht door de gemeente zal dus behoren te worden vergoed. b. realisering meerwaarde van de grond. Dit punt betreft vooral het financieel belang van de gemeente bij het erf pachtstelsel. Bij verkoop zal de waar destijging van de grond voor de ge meente verloren gaan. Door met name het hanteren van de zgn. herzienbare of variabele canon, is het bij het uit geven van de grond in erfpacht wel mogelijk de waardestijging spoedig, nadat deze zich voordoet, ten goede van de gemeenschap te laten komen. c. betere beheersing van gebruik van grond en bebouwing. Bij dc huidige wetgeving heeft de ge meente behoefte en is het soms nood zakelijk om naast of wegens het ont breken van de publiekrechtelijke mo gelijkheden over te gaan tot regeling van bepaalde belangen langs privaa trechtelijke weg. Ofschoon het in theorie ook mogelijk is bij verkoop bepalingen en bedingen overeen te komen waaraan in het algemeen of in een bepaalde situatie behoefte bes taat. geven het toezicht op de naleving ervan en het afdwingen van die nale ving soms in dc praktijk grote proble men. In het erfpachtsrecht kan dit soort voorwaarden worden opgelegd op straffe van verval van het recht, waardoor de erfpachter uit welover wogen eigenbelang de voorwaarden zal nakomen. d. tegengaan spekulatie. De praktijk heeft geleerd dat bij ver koop tegen kostprijs de grond tesamen met de inmiddels aanwezige opstallen door de koper niet zelden binnen korte tijd tegen een zeer hoge prijs weer wordt doorverkocht. In die prijs is dan een moeilijk kontroleerbaar gedeelte spekulatie-winst op de grond begrepen. De aard van het erfpachtstelsel brengt met zich mee dat het euvel van de grondspekulatie aanmerkelijk effek- tiever kan worden bestreden. II. Nadelen van het erfpachtstelsel voor de gemeente. a. Bij invoering van het erfpachtstelsel blijft dc gemeente zorg houden voor de financiering van grote investerin gen. Het financieringsaspekt speelt evenwel geen rol bij een principiële standpuntbepaling omtrent het wel of niet invoeren van het stelsel van erf pacht. Macro-ekonomisch is hel niet van belang wie investeert. Invoering van erfpacht betekent niet dat een groter beroep op de kapitaalmarkt wordt gedaan, doch alleen een ver schuiving van de vraag naar financie ringsmiddelen van koper/eigenaar naar de gemeente. Nu dc centrale fi nanciering op grond van de Wet Ka pitaaluitgaven Publiekrechtelijke Li chamen niet meer van kracht is. is de gemeente weer de gelegenheid gebo den op de kapitaalmarkt zelfstandig te opereren. Aannemende dat de kapi taalmarkt voldoende middelen ver schaft. is het financieringsbezwaar verdwenen. b. waardedaling komt ten laste van dc gemeente. Een voordeel van verkoop van grond is dat de gemeente daarmee de risiko's ontloopt van de waardedaling van de grond. Dit is een vrij theoretisch aspekt. In de eerste plaats kan er in hel algemeen van worden uitgegaan, dat alfe kosten welke de gemeente aan de grond ten laste heeft gelegd in de ver koopprijs kunnen worden verdiscon teerd. In de tweede plaats kan worden verwacht, dat de waarde van de grond op lange termijn bezien zal blijven stijgen. c. enkele andere nadelen. Als nadeel wordt ook vaak genoemd de omvangrijke administratie welke het erfpachtstelsel met zich mee brengt. de daaraan verbonden kosten, alsmede het risiko van wanbetaling. Het erfpachtstelsel brengt inderdaad een omvangrijke administratie met zich mee. Daar staat echter tegenover, dat dc kosten van deze administratie met gebruikmaking van moderne technieken tot een minimum kunnen worden beperkt en in de canon kun nen worden verdisconteerd door een verhoging van het percentage. De mogelijkheden tot het opoemen van sancties zijn in voldoende mate aanwezig en voor de erfpachter vaij zodanige betekenis, dat met wanbeta ling als nadeel feitelijk geen rekening behoeft te worden gehouden. III. Voordelen van het erfpachtstelsel voor de erfpachter: a. geen investering in de grond. b. kans op canonvcrlaging. IV. Nadelen van het erfpachtstelsel voor de erfpachter. a. geen profijt van de waardestijging. Indien in het erfpachtstelsel de her zienbare canon is ingebouwd, zal. af hankelijk van de wijze waarop dit is geschied, de waardevermeerdering van de grond nagenoeg geheel aan dc grondeigenaar ten goede komen. b. onzekerheid over de hoogte van de canon. Grond welke men in eigendom heeft vormt een vrij konstante kostenfaktor. Erfpacht met een herzienbare canon vormt zeker geen konstante l'aktor. De herzienbare canon zal wel aan een maximum moeten worden gebonden. c. enkele andere nadelen. Tot de klassieke nadelen van erfpacht voor de verkrijger van de grond beho ren eveneens geringe vergoedingen bij beëindiging, geringere waarde-o.pstal- icn naarmate de termijn verstrijkt en onzekerheid over verlenging. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Op een onlangs door een particu liere organisatie huis-aan-huis in Middelburg verspreide telefoon kaart is het alarmnummer van de brandweer verkeerd vermeld. Aangegeven is dat bij brand het telefoonnummer 12223 gedraaid moet worden. Dit moet echter zijn 12233. Wanneer u gehruik maakt van deze telefoonkaart verzoeken wij u het brandalarmnummer te wijzigen zoals hierboven is aan gegeven. zonden. Vóór 1 maart a.s. wil het col lege van burgemeester en wethouders gaarne reakties ontvangen. Commissie Ruimtelijke Ordening. De commissie ruimtelijke ordening; waarin zeven raadsleden zitting heb ben vergadert op woensdag 9 februari a.s. om"l9.30 uur over de doelstellin gennota. Deze vergadering kan door Tedere belangstellende worden bijge woond. Plaats veil van vergadering maquettekamer stadhuis (ingang via draaideur Lange Noordstraat). "De mensen hebben toch de indruk dat de pap al gestort is. Men komt in de doelstellingennota met twee uitgangspunten, waarvan er toch één gekozen wordt". Aldus een reaktie, die wij dezer dagen vernamen. Onze reaktie is, dat een werkgroep basisgegevens heeft verzameld en een voorkeur heeft uitgesproken voor de mogelijke opzet van dit nieuwe plan. Burgemeester en wethouders hebben geen besluit genomen, de gemeenteraad heeft geen besluit genomen. Het college van b. en w. heeft aan di verse instellingen en via deze Faam ook aan individuele burgers om reak ties gevraagd. Niet om een sausje over de gestorte pap te krijgen, maar om te Begraafplaats Nieuwlandseweg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 3 januari 1977 goedge keurd het door de gemeenteraad op 26 juli 1976 vastgestelde bestemmings plan begraafplaats Nieuwlandseweg. Het besluit van G.S. ligt met het bes temmingsplan vanaf 27 januari 1977 gedurende 1 maand voor een ieder ter inzage (kamer 15. afdeling algemene zaken). De gemeenteraad, de inspekteur van de ruimtelijke ordening en zij. die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot Gedeputeerde Sta ten hebben gewend, kunnen geduren de bovenstaande termijn bij de Kroon beroep instellen. Het beroepschrift, zo mogelijk in tweevoud, moet worden gericht aan H.M. de Koningin en kan worden in gediend bij de Raad van State, afdeling voor de Geschillen van Bestuur. Bin nenhof 1 te 's-G raven h age. zien of men voorkeur geeft aan dun nere of dikkere pap of aan een pap die veel zoeter is of minder zoet. Hel voorstel van de ambtelijke werkgroep om in Reijershove 62 woningwetwo ningen te doen bouwen. 66 woningen in de beschutte sfeer (eigen woningen in woningwetsfeer). 174 pre- mic-huur-woningen, 40 premie koop woningen en 108 woningen in de vrije sektor is niet meer dan een voorstel. Er is nog alle ruimte om die aantallen anders in te delen wanneer blijkt dat velen het anders willen en die wens met goede redenen omkleden. Trouwens het gaat hier om de bouws tenen. Over de uiteindelijke inrichtin gen van het plan. dus de plaats van de huizen, de speelterreintjes. de water gangen. de wegen enz. moet nog ge sproken worden. Kortom de melk is opgezet, maar de pap is nog niet gaar. laat staan dal deze al gestort zou zijn. Als die indruk gewekt is, dan is dat gewoon jammer. Reijershove. Het plan Reijershove ligt aan de Spinhuisweg in de Magistraatwijk (Middelburg-Zuid) en wordt verder begrensd door de Oude Vlissingscweg, de Reijersweg (een B-weg) en het "verlengde" van dc Torenweg. Het gebied is 19 ha bruto groot. Nota en uittreksels. De nota waarin de doelstellingen zijn geformuleerd kan men ter lezing lenen bij de volgende instanties en personen. Buro voorlichting stadhuis, de heer W. Roelse, Keurhove 56. de heer M.A. Mondeel, Stadhouderslaan 1, Middel burg. Bij de bibliotheek in Dauwen- daele ligt ook een volledige nota ter lezing. Uittreksels kan iedereen aan vragen bij Buro voorlichting stadhuis, tel. 26251. Zij worden gaarne toege- De gemeenteraad heeft besloten een bedrag van 3500, - uit te trekken voor dc uitvoering van een plan om ccn bewegwijzering naar attraktieve punten in dc binnenstad te maken. Zo zullen via deze bordjes worden aange geven de cenirumparkeerroute, de route naar het ziekenhuis, het politiebureau, de Abdij-Museum, óet stadhuis, het postkantoor, de schouwburg en Miniatuur Wal cheren. Bovendien zal met be hulp van deze bordjes de zoge naamde centrumfietsrouie dui delijk worden aangegeven. Natuurlijk worden bij invoering van deze bordjes de bestaande wegwijzers gehandhaafd. Zo is er het systeem van de borden "doorgaand verkeer", met be hulp waarvan de verkeersdeelne mers de weg de stad uit wordt gewezen. Voor de voetgangers zijn er reeds andere kleine ver- wijsbordjes die ook gehandhaafd blijven. En uiteraard blijft ook de A.N.W.B.-bewegwijzering op de hoofdroutcs gehandhaafd. Seisstraat. Tussen de Seisstraat en de Seisbuiten- brug is een pad aangelegd, dat uitslui tend is bestemd voor fietsers en bromfietsers. Burgemeester en we thouders hebben thans besloten dit pad aan te duiden als een VER PLICHT fietspad voor fietsers en bromfietsers. Seisstraat II. In veróand met de invoering van het verkeerscirculatieplan is de verkeers situatie in de Seisstraat en omgeving veranderd. Deze wijziging is nu door een besluit van burgemeester en we thouders ook formeel geregeld. Dit besluit houdt in dat de Seisstraat ge sloten wordt verklaard voor alle mo torvoertuigen in de richting van het Seisplein. Voorts wordt de kruising Seisstraat. Seisbinncnbrug. Heeren gracht en Seisdam aangewezen als een voorrangskruising met dien verstande, dat het verkeer rijdend over de Seis straat en de Seisbinnenbrug voorrang heeft op het verkeer dat rijdt over de Heerengracht en de Seisdam. Tevens is in dat besluit een laad- en loszone gemaakt in de Seisstraat en wel vanaf perceel nr. 23 in de richting van dc Heerengracht. Van Cittersstraat 47. Burgemeester en wethouders besloten eerder voor het perceel Van Citlers- straat 47 een gereserveerde parkeer plaats aan te leggen. Thans is gebleken dat degene voor wie deze parkeer plaats bestemd is niet op dit adres zal gaan wonen. Daarom is het besluit om die parkeerplaats aan te leggen inge trokken. Menu tafeltje (lekje is bestemd voor bejaarden en zieken die niet in staat zijn voor de warme maaltijden te zor gen. Maaltijden kunnen besteld wor den via telefoonnummer 27537 tussen 9.00 en 9.30 uur op maandag en don derdag. Op die dagen worden de maal tijden ook bezorgd. Deze dienstverle ning wordt verzorgd door de U.V.V. Het menu voor de week van 7 tot 13 februari is als volgt: Maandag: Zuurkool, casselerrib en puree Dinsdag: Bami met gehakt in kat- jangsaus Woensdag: Witlof, gehakt en aardap pelen Sperziebonen, rundvlees e Naardap- pelen Vrijdag: Appeltjes, lever en puree Zaterdag: Wat de pot schaft. De hierboven omschreven besluiten zijn op 21 januari 1977 ter openbare kennis gebracht. Binnen 30 dagen na deze datum kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Het eventuele beroepschrift moet worden ingediend bij de kommissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. m De Zeeuwse Volks Universiteit (Z.V.U.) organiseert op zondag 6 februari a.s. een koffieconcert. Dit concert zal gehouden worden in de foyer van de schouwburg in Middelburg. Aanvang 11.30 uur. Op het programma slaan werken van en over Hugo Wolf, waaron der liederen, composities en teks ten. Deze worden uitgevoerd dor Lieuwe Visser (bas). Rudolf Jan sen (pianist) en Henk van Ulsen (akteur). Kaarten voor het koffieconcert zijn verkrijgbaar voor de aanvang van de voorstelling, aan de zaal van de schouwburg en kosten 5.- voor kinderen t/m 12 jaar 3,-. uuwdui" vil mjsicn v::- rtm v mm l i h kinderen t/m 12 jaar I «hooi hocven le wordcn be' I sloten. Deze wellicht wat demonstratief klinkende kreet werd door de Middelburgse gemeenteraad, die op maandag 24 januari jl. verga derde, onderschreven. Burge meester en wethouders hadden namelijk aan de gemeenteraad voorgesteld om de school in stand te houden. Dit besluit was nodig omdat het gemiddelde aantal leerlingen van "De Boomen- burch" over het jaar 1976 'A leer ling lager was dan bet voorge schreven aantal van 75. In zo'n geval moet de gemeenteraad dan besluiten om de school in stand te houden. Burgemeester en we thouders delen aan de raad mede de stellige verwachting te hebben dat bet aantal leerlingen over 1977 meer dan het minimum aan tal van 75 zal bedragen. Dc instandhouding van "De Boomenburch" is volgens het college van burgemeester en we thouders noodzakelijk omdat: a. de eveneens in de Magistraat- wijk gevestigde openbare lagere scholen "De Zuidburch" en "De Zeeburch" het aantal leerlingen van "De Boomenburch" niet kunnen opvangen in verband met het ontbreken van de benodigde ruimte b. de o.l.s. "De Boomenburch" voorziet in de behoefte voor dc leerlingen die ten oosten van de Statenlaan wonen en die derhalve hierdoor de Statenlaan, welke een drukke verkeersweg is, niet behoeven over te steken c. in het gebied ten westen van de Statenlaan. i.e. aan de Scliepe- nenlaan. zullen nog ca. 45 nieuwe woningen gebouwd worden, waaruit leerlingen voor "De Boomenburch" verwacht kunnen worden d. bij dc vestiging van "De Boo menburch" aan de Oude Vlis- singseweg is rekening gehouden met de bouw van woningen in hel gebied ten westen van de Oude Vlissingscweg. Tot slot delen burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad mede dat wanneer Gedeputeerde Staten van Zeeland het raadsbe sluit goedkeuren gedurende een termijn van 3 jaren (1977 t/m 1979) niet tot opheffing van de school zal boeven te worden be sloten. I Met muziek en dansmariekes vertrekt op 19 februari a.s. vanuit de Zuiderzeestraat in Souburg, de karnavalsoptocht voor een parcours van maar eventjes 5 kilo meter lengte. Er zijn dit keer 36 onder delen, waaronder een prachtig opgetuig de prinsenwagen, waar Prins Jozef I op troont alsmede de leden van de Raad van Elf. Om geöeel in karnavalsstijl te blij ven, is de start gepland om precies elf minuten over elf. Met groot enthousias me hebben verenigingen, buurtvereni gingen en verschillende individuelen zich op de grote maskerade geworpen, om gezamenlijk weer eens een echt leuke karnavalsdag te beleven. Een en ander is de Prins en de Raad van Elf ontzettend meegevallen, want in eerste instantie zag de zaak er maar be droevend uit. Op de eerste vergadering die voor de karnavalsviering werd ge houden. kwamen maar een handjevol vertegenwoordigers van verenigingen opdagen, op de tweede maar een enke ling. Maar op de derde vergadering zag óet er opeens allemaal heel anders uit: toen waren er ruim twintig mensen aan wezig, die volop belangstelling hadden om dit jaar eens gezamenlijk karnaval te vieren, zonder dat er op verschillende plaatsen "losse" festiviteiten worden gehouden. Hei enthousiasme was der mate groot, dat een aantal inschrijvers voor d"e optocht moest worden teleurge steld. omdat anders de onderdelen, waarvan de grootste 14 meter lang is en drie en halve hoog, te dicht op elkaar zouden komen. Langs de gehele route staan kraampjes opgesteld waar snacks te koop zijn. Op verschillende plaatsen langs de route staan ook jury-leden op gesteld, die 's morgens als zodanig wor den aangesteld. Het ziet er wel naar uit dat karnaval 1977 voor Souburg een öistorisch gebeuren gaat worden. Prins Jozef zelf acht vooral de uitwisseling met het Belgische Ninove van groot be lang en debet aan dc inbreng van nieu we ideeën en ook de kontakten met karnavalsverenigingen in de direkte omgeving. Overigens zal Souburg gedurende het karnaval geen Souburg meer heten, maar Stoepeschietershol. Logisch dat de naam van de Karnavalsvcreniging Dc Stoepcschieters luidt. Deze vereniging organiseert behalve de karnavalsfestivi- teiten ook allerlei andere vormen van ontspanningvormen zoals dansavonden, mosselavonden enzovoort. Waar ze ook alle mogelijke moeite voor gedaan heb ben. deze karnavalsenthousiasten van het eerste uur. is het kinderkarnaval in "De Zwaan" voor kinderen boven de acht jaar. Op maandagmiddag wordt kinderkarnaval gehouden voor kinderen tot acht jaar. In "de Zwaan" vindt 's avonds na de optocht ook het grote Karnavalsbal plaats dat. evenals het kinderkarnaval. telkenjarc een groot succes is. Het is zaak dat de kinderen - en dat geldt ook voor de ouderen - al bij de optocht zoveel mogelijk gekostumeerd verschijnen teneinde al goed in de sfeer te komen. In "de Zwaan spelen in twee aparte zalen twee orkesten leutige mu ziek bij de karnavalsbals. Op 12 februari 's middags wordt een bejaardcnkarnaval gehouden. Uiteraard zijn er legio medewerkers en medewerkende organisaties en de Prins en de Raad van Elf willen dan ook geen speciale naamsvermelding zien omdat echt alles in optimale samenwerking gebeurt. Het enige waar nog gebrek aan is zijn een paar komische figuren die in de optocht individueel meelopen, zoals men dat ziét in optochten in Brabant en Limburg. Het motto van de optocht was eerst sport en spel. maar dat is zo lang zamerhand toch een beetje omgebogen tot het thema Scheldestad. De organisatoren verwachten zo'n 20.000 man belangstellenden op die za terdag. Speciaal voor de optocht wordt het centrum van Souburg zoveel moge lijk afgezet. Het tijdstip 11.11 uur 's morgens is gekozen, omdat dan de huisvrouwen in elk geval 's middags ruim dc tijd hebben om nog inkopen te doen. Enfin, wie weer eens echt ouderwets leut wil hebben in een echte onvervalste karnavalssfeer bezuiden het Kanaal door Walcöeren, weet dat hij of zij in het Stoepeschietershol van harte welkom is. Goed humeur en leuk kostumeke mee brengen. Alaaf.....! Dc laatste jaren is er bij. de Nederlandse vakantieganger een duidelijke voorkeur aan het ontstaan voor vakanties buiten Europa. Vooral het Verre Oosten trekt daarbij veel belangstelling, niet in de laatste plaats door naar verhouding lage prijzen. Christoffel Reizen presenteert zich op dinsdag 8 februari a.s. in het Turfschip te Breda als specialist voor vakantierei zen naar het Verre Oosten. Op deze film- en informatieavond krijgt men een voorproefje van al het mysterieuze dat Azië biedt. Een ondoorgrondelijk mys terie, dat méér inhoudt dan alleen een prachtig natuurschoon en rijke cultuur en een schat aan tradities. Een mysterie, dal verankerd iigt in de glimlach, de Zaterdag 5 februari wordt in het kapel van Sint-Maarten te Hoogelandc een winterconcert gegeven. Organisator is de stichting Vrije School Zeeland. Uitgevoerd zal worden "De Winterrei- se", een liederencyclus van Franz Schu bert. Uitvoerenden zijn Irene Hendriks-Mi- chel, sopraan en Hans Treffers, piano. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is 4.50. aard en de religie der Aziaten. Een mysterie, waarvan soms een tipje van de sluier wordt opgelicht, maar dat altijd even fascinerend zal blijven. Op de informatieavond komen alle Verre Oosten-óestemmingen aan bod: Thailand en Indonesië natuurlijk, maar ook Ceylon, de Philippijnen, Hongkong, Maleisië. Japan en Australë. Dc reisbureaux Van Fraassen en De Magneet brengen u met een luxe tou ringcar naar Breda. U kunt opstappen in Vlissingen. Middelburg, Goes, Bergen op Zoom en Roosendaal. Gecombi neerde bus- en toegangskaarten zijn te verkrijgen bij de kantoren van Van Fraassen en De Magneet. Kosten slechts 2.50 per persoon. Middelburg-Zuid gaat dit jaar weer op grootse wijze karnaval vieren. Deze Middelburgse kamavalstraditie bestaat uit de vrolijke revue "Lach - In 1977", karnavalsmiddagen voor de kinderen, tieneravond, de Prinselijke intocht en het grote karnavalsbal. De bonte rij van feesten wordt door dc bejaarden van Middelburg en omstre ken geopend met een bezoek aan de re vue "Lach-In 1977". Tijdens deze avond zullen de bejaarden hun eigen Prins- Karnaval kiezen en mee stemmen over dc beste karnavalsliedjes van 1977. Op 5 februari kunnen de wijkbewoners van Middelburg-Zuid en Dauwedaele ge nieten van deze vrolijke revue, 's Mid dags is er een Kinder Lach-In", waar de jeugdprins of-prinses wordt gekozen. Het Delta Instituut voor Hydrobiolo- gisch Onderzoek in Yerseke houdt mor gen 3 februari, 's middags en 's avonds een zgn. "open dag". Er wordt aan deze open dag bijzondere aandacht besteed, in verband met het of ficiële afscheid van Dr. K. F. Vaas als directeur op 4 februari. De heer Vaas is inmiddels opgevolgd door Dr. E. K. Duursma. Op de open dag zal het wetenschappe lijke onderzoek van het Delta Instituut worden getoond. Centraal staat het werk van de drie werkgroepen die in het in stituut actief zijn. Deze werkgroepen, in de wandeling genoemd de Grevelin- gengroep. de Schorrengroep en dc Bin- nenwatcrengroep, hebben exposities van hun werk gemaakt waarop in voor iedereen duidelijke taal wordt gezegd wat de werkzaamheden inhouden. Er zal ook een doorlopende dia-voorstel ling over het onderzoek van de werk groepen gehouden worden. Dc verschil lende laboratori: kunnen worden be zichtigd. Het aquariumgebouw, waarin dieren en planten uit de Oosterscheldc te zien zijn, is opengesteld. Men kan ook een kijkje nemen op de onderzoekings vaartuigen die dicht bij het Delta-Insti tuut liggen afgemeerd. leder jaar trekt deze revue weer volle zalen, zodat "Het Zuiderbaken" te klein dreigt le worden. De pupillen en personeel van "Vijver vreugd" krijgen "de Lach-In" op 11 fe bruari aangeboden. Al weken lang wer ken zij om van deze avond een gezellige- en vrolijke verkleedpartij le maken. De tieners gaan op zaterdag 12 februari van deze revue genieten, hier wordt de avond besloten met een groot "tiener bal". De tradionele intocht van Prins Bastiaan zal op 19 februari plaats hebben. Om ca. 13.00 uur zal hij officieel op het station N.S. worden ontvangen. In optocht gaat dc stoet dan naar Middelburg-Zuid waar het Kinderkarnaval dan begint, 's Avonds wordt in "Het Zuiderbaken" het grote karnavalsbal gehouden, waar aan twee karnavalsorkesten hun mede werking verlenen. Van zaterdag 5 februari tot en met don derdag 3 maart zal Anneke van Santen haar werk exposeren in het Zeeuwse Kunstenaarscentrum. Lange Noord- straal 59. Middelburg. De heer G. A. de Kok, zal de expositie zaterdag 5 februari des middags om 16.00 uur openen. Dc expositie is te zien op dinsdag tot en met zaterdag van 14-17 u., en woensdag avond van 19.30 u. tot 21.30 u. en op zaterdagen van 10.30 u. tol 12.00 u.

de Faam | 1977 | | pagina 5