DRUKWERK Desiree De Jong Culinaire Salon van Zeeland '76 werd groots evenement Kinderkamers worden doelmatiger en gezelliger ER BESTAAN VIER SLAAPSYSTEMEN, SLECHTS ÉÉN DAARVAN IS GOED VOOR UW RUG. UTTOOIJ EN 0LTH0FF Internationaal gebeuren in Britannia' Cadeaus waard BETER LEEFMILIEU VOOR BABY EN KLEUTER woninginrichting HERINNERINGEN AAN OUD-MIDDELBURG NU OOK KLEIN OFFSET om te geven F Ga naar: De snelle drukkers staan steeds voor U klaar voor al uw Kant-erf-klaar- mo dellen Eerste klas vakwerk Snel en goedkoop GEVONDEN VOORWERPEN 1 /3 van uw leven brengt u liggend door Deze foto's tonen aan hoe u slaapt. Woensdag 8 december 1976 als in slaande houding - dil is De «levende» rubbergewrichten, het geheim van Lattoflex. 24 van deze rubbergewrichten zorgen, dat de 12 Lattoflex latten in alle richtingen kunnen bewegen. Iedere lat is onafhankelijk, leder lichaamsdeel wordt ondersteund volgens gewicht en invalshoek. Flexibele lat. Door een speciaal procédé bestaat iedere lat uit meerdere lagen hout, die geperst en ge vormd zijn onder druk. Hierdoor wordt iedere lat een onverslijtbaar elastisch element. Past zich aan iedere rugvorm aan. De resultaten van medische studies van typische gevallen hebben aangetoond, dat Lattoflex iedere rug - normaal of mis vormd - steun biedt. Lattoflex matras. Onmisbaar om het effekt van het onderstel tot zijn recht te laten komen. Deze matras is gemaakt van latex-schuimrubber, die de vorm van het lichaam volkomen volgt en zich toch volledig aanpast aan de bewegingen van het onderstel. lallolle* is con gedeponeord hondolsmotk. dal een gebrevetlccrd slaap- sysloem - beslaande uil malra3 en ondorsiol - aanduidl waarvan de kenmerken, in hol gohoel genomen, de enige zijn. die een iuisle steun van de rug waarborgen 2. Matras op een plank. De stand van hel bekken is bijna juist, maar de wervelkolom is ingezakt 3. Onderstel met gewone lattenkonstruktie. Hoofd en benen liggen ongeveer 12 cm hoger. Ook ziet men een kanteling van het bekken en een -"M, Een onderschrift bij deze foto lijkt overbodig. Wie herkent hier niet de Lange Jan met de Nieuwe Kerk. Maar wel een prent van vóór de verwoes ting in 1940. •Spanjaardstraat 47 - Middelburg Telefoon 01180-12438 tal van speelmeubels te koop. Welk kind wil niet graag een eigen glijbaan in z'n kamer of in de tuin. En wat dacht u van een schommel, een klimrck en ga zo maar door. Al deze speeldingen worden van kunststof gemaakt en kunnen tegen een stootje en tegen weer en wind. Terug naar hout. Maar om nog even terug te keren naar de meubels. Ook die werden lange tijd van kunststof gemaakt. Nu echter keert men geheel terug naar houten meubi-' lair. Niet alleen meer in het bekende gelakte blanke hout. maar in vrolijke kleuren. Een goed voorbeeld is de box. die aan nogal wat veranderingen onder hevig is geweest. Het is een onmisbaar meubel, want niemand heeft de tijd om de hele dag bij het kindje te zitten en bovendien is de grond te koud en te hard om op te spelen. Er bestaan boxen, die aan één kant dicht zijn gemaakt wat niet alleen hel voordeel heeft, dal de box niet meer zo tochtig is. maar bovendien kan deze kant tegen een muur geplaatst worden, die niet meer door het kind kan worden beschadigd. Wie deze box bui ten gebruikt, kan dc dichte kant in de richting van de wind plaatsen. Tenslotte is er de commode, die zo ge kozen kan worden, dat men de baby erop kan kleden, dat de kleuter er een kleerkast aan heeft, terwijl de tiener datzelfde meubel nog altijd als opberg- kast kan gebruiken. En juist die tiener heeft waarschijnlijk liever een blank houten kastje of een groen gebeitst meubel dan een witte commode zoals die vroeger werd gebruikt. Tapijt. Overigens zien we steeds meer bubv- en kleuterkamers, die naar de smaak van de ouders worden ingericht en niet meer het steriele kinderkamertje, waar de zachte kleurtjes je al op je tenen doen lopen. Steeds meer kleurig tapijt, dal le gen een stootje kan. steeds meer vrolijk gekleurd bloemetjesbehang. steeds meer zonnige gordijnen en daarbij steeds meer meubilair dat aangepast is aan de kindersmaak en de kinderen uitnodigt in deze omgeving te leven en te spelen. Een omgeving, die hen aanspreekt en waar ze naar hartelust kunnen ravotten zonder op te hoeven passen. Een omge ving waar ze niet alleen hun eigen bedje vinden, maar ook een speelruimte met hun eigen meubeltjes. i FIT DOOR FIETSEN Over het verhand tussen fietsen en ge zondheid wordt steeds meer geschreven. Fietsen is gezond: artsen hevelen het fietsen aan: de fiets wordt gebruikt bij de revalidatie: fietsen is belangrijk voor conditietraining, enzovoort. Wie over fietsen en gezondheid goede informatie zoekt, vindt deze in het in de serie Fietsotheek opgenomen boekje Fit door fietsen, waarvan zojuist een nieu we. herziene en uitgebreide editie is verschenen. Hierin staan onder meer j uitspraken van artsen over het verband tussen fietsen en gezondheid, gegevens over fietsen ter voorkoming van bepaal de kwalen en ziekten en allerlei advie- zen op dit gebied. Veel aandacht wordt besteed aan de manier waarop men het best voor zijn gezondheid kan fietsen en aan trimschema's voor de fietsers. Bo vendien worden adviezen gegeven over de soorten fietsen die voor dit fietsen voor dc gezondheid het best kunnen worden gebruikt. Aparte hoofdstukjes zijn gewijd aan de kamerfietsen en aan aangepaste fietsen voor gehandicapten. Fit door fietsen kan door overmaking van I' 8.20 op postgirorekening nr. 234567 worden aangevraagd bij de stichting: fiets! of besteld worden bi j de boekhandel. Wie vroeger en dat vroeger is echt nog niet zo lang geleden, een kinderkamer ging inrichten, kocht allereerst een wieg. liefst met veel kant en een commode, waarna al snel de box. de kinderstoel en het ledikant je volgden. Alle kinderka mers zagen er eigenlijk hetzelfde uit. De laatste jaren is daar een sterke verande ring in gekomen. De baby- en kindermeubelen zijn even als overigens de meubels voor grote mensen aan het veranderen en passen zich daarbij aan de leefgewoonten van ieder individu aan. Weliswaar kan de baby zijn eigen leefmilieu nu nog niet kiezen, maar ook behoeft de kleuter niet meer op een stoel te zitten die veel te groot voor hem is. Waarschijnlijk dankzij het ontstaan van crèches en peuterspeelplaatsen kwam er speciaal meubilair voor kinderen op dc markt. Meubeltjes niet alleen om op of aan te zitten, maar ook geschikt om mee te spelen. "Groeimeubeltje" Ai kwamen er stoeltjes, die met het kind meegroeien doordat de hoogte verstel baar is. er kwamen kinderstoelen, die later als tafeltje en stoeltje gebruikt kunnen worden en tafels, die eveneens als bankje dienst kunnen doen. Allemaal meubeltjes, die niet alleen in de crèche kunnen worden gebruikt, maar ook thuis het leven van de kleuter zullen veraangenamen. Vaak wordt de fase van de traditionele wieg overgeslagen, of er wordt een op lossing gezocht in de vorm van een grote mand. die hekleed wordt. Handige moeders zullen op deze wijze al de mooiste wiegjes hebben geproduceerd. Ook bestaat de mogelijkheid een bedje te kopen, waarvan de bodem op hoogte v ersteld kan worden. Naarmate het kind groter wordt, zakt de bodem. Voor de wal oudere kinderen zijn er schitterende meubels te koop. die een complete kinderkamer bevatten. Er zit een bed in verborgen, een kast en een bureau uiteraard met een stoel. De ideale oplossing voor klein hehuisden. Voor wie wal meer ruimte heeft, zijn er GEBOORTEKAARTJES HUWELUKSKAARTEN BRIEFPAPIER REKENINGEN enz.; enz. voor circulaires, rekeningen briefpapier Juwelier Sint-Pieterstraat 11 Middelburg Telefoon 01180-13344 Zeker voor die groep, die de spijkerbroek als een belangrijk onderdeel van de outfit ziet. De cowboylaars is er in twee uitvoering en. nl. de originele van zwaar leer met vierkante neus, wat hogere naar voren springende hak en dikke leren zool. en er is een type dat je een soort vertaling van de vorige zou kunnen noemen. Deze laars is vaak van soepeler materialen, heeft een rondere ne'us. wat lagere hak en meestal crepe zool. Hen wat comfortabeler uilvoering zouden we zeggen. Natuurlijk heeft vooral de originele uitvoe ring. die sinds Buffalo Bill niet veranderd is. grote aftrek bij de jongelui De voorspellingen van de organisatoren van de Culinaire Salon van Zeeland '76 zijn uitgekomen: liet jaarlijks terugke rend koksfestijn dat in het Vlissingse Grand Hotel Britannia werd gehouden, zal nog lang liet onderwerp van gesprek zijn. Zeker hij de deelnemers die hun in zendingen beoordeeld zagen door een deskundige jury. die op tal van punten danig in het nauw werd gebracht door de hoge kwaliteit van dc inzendingen. Alle betrokkenen hebben hun beste beentje voorgezet en het was dan ook werkelijk een lust voor het oog om langs de lange tafel vol fraaie creaties te wandelen. Vele bezoekers spraken dan ook met bewondering over: kunstwerken en meesterstukken, hij het zien van de 238 schotels van verschillend formaat, in aantal ca. 40% meer dan hij de Salon van 1975. Burgemeester drs. Th. J. Wcsterhoudt opende de Salon officieel. Dat gebeurde aan het eind van de eerste dag. nadat alle schotels door de jury, waaraan dit keer ook twee hoteliers waren toege voegd om ook de commerciële kant goed in de gaten te kunnen houden wa ren bekeken en dc prijswinnaars bekend waren. Het internationale karakter van de Culinaire Salon kwam dit keer sterk tot uiting: de cre-keten was dil keer voor de Japanse Chef Rotisseur van het Amsterdamse Apollohotcl. de heêr Islii- kawa Takeshi, die met zijn, Becasses en croule et chaud et froid Amandines to taal 293 punten wist te vergaren. De eerste prijs in groep A - kaas ging naar T. H. M. Scliolte, Utrecht, in groep B naar de heer E. v. Wesemael. Antwerpen, in de juniorklasse naar D. C. Schinkel. Het is weer de maand van het cadeau geven (en krijgen) is weer aangebroken, cadeaus voor iedereen en voor elke leef tijd. Het is een heel werk om voor ieder een weer iets schoons te bedenken. Voor die aardige babysit, voor uw hulp. voor uw dochters en voor oma. Enfin, u vult het zelf maar in. Speciaal voor de komende feestdagen ontwikkelde Max Factor verschillende cadeau-mogelijkheden tegen een zeer redelijke prijs. Hieronder enige sugges ties: Als surprise een "Gouden Ei". Het "ei" met een wel heel speciale geur n.l. de geur van "Aquarius", "Hypnotique" en "Miss Factor". Dankzij de automatische verstuiver wordt de eau de toilette egaler over de huid verspreid, dan n het met de hand ooit zou kunnen doen. Bovendien is zo'n verstuiver heel zuinig, zodat de ontvangster extra lang met één "ei" doet. De prijs slechts f 12.95. Bovendien bevindt ieder "ei" zich in een apart doosje, aangepast aan de geur. Zoekt u iets voor een vrouw of een meisje met een iets verfijnde smaak? Lang hoeft u niet te zoeken, daar Max Factor een geheel nieuwe "geur" op de Nederlandse markt heeft gebracht, n.l. die van verse, groene appels. "Green Apple" wordt in een fijne waas versto ven over het haar. de hals en de armen of over het gehele lichaam aangebracht na het bad of de douche. En om het helemaal aantrekkelijk te maken is deze frisse geur verpakt in een glazen "groen appeltje" in een netje. Prijs 9,95. Metalen onderstel, planken, gewone lattenkonstruktie, Lattoflex onderstel. Een moeilijke zaak welke combinatie u tussen schoenen en kleding moet maken? Helemaal niet hoor. Het mag alle twee: strakke spijkerbroek in de laars, wijdere broekspijp opgerold op de laars. U kunt naar hartelust combineren Die cowboylaars - ook wel gaucho- of westernlaars - is liet toch wel helemaal dit najaar en deze winter. Voor een zeer brede groep mensen, jongens en meisjes, vrouwen en mannen. Wij lonen U graag de fantastische koliektic DESIREE verlovings- en vrietidschapsringen. BrZtannia-Vlissingen en groep D (koud buffet) naar het team van het Apollo hotcl F. Huiskens, A. Basioni. T. Pijl- groms en A. Siglhart met hun Buffet froid. In de klasse E g ro e ps i n ze rid i n ge n en showklasse ging de eerste prijs naar de Streekschool Zeeland. Johan Moerdijk. Leo van Driel. Rudv van Oorschot en Sjaak Bos scoorden met Quatre Saisons 294 punten, goed voor een extra prijs: die voor originaliteit. In de klasse voor instellingen won de heer A. W. Men- heere. Dordrecht, de eerste prijs met Zuivelburger In het juryrapport stond vermeld dat het vooral de proportioncring was die vaak de deelnemers punten kostte. Vooral bij dejunioren zou men bij het nuttigen van het voorgerecht de hand vertwijfeld naar de broeksband brengén. Het rap port liet er zich bijzonder lovend over uit dat ook de leerlingen zo'n duidelijke acte de présence hadden gegeven, daar bij duidelijk niet gcruggesteund door hun chef. maar echt op eigen wieken drijvend. Uit vaktechnisch oogpunt be keken is het zeer verheugend dat er zo veel liefde voor dit zo moeilijke vak bestaat, besloot de jury haar rapport. Het internationale karakter van dc Sa lon wordt nog steeds groter: dil keer streden koks uit België, Nederland. Duitsland, Engeland. Frankrijk en Ier land om de eer. Volgend jaar zullen de deelnemers behalve uit voornoemde landen ook afkomstig zijn uit Skandi- navië. Canada en de Verenigde Staten, zodat een nog veel breder keukenterrein kan worden bestreken. Om Vlissingen inderdaad het predicaat Culinaire Stad te verlenen werd ook dit keer weer een Culinair festival georga niseerd. eveneens in Britannia, op de tweede dag van de Salon, 's Avonds loonden enkele Zwitserse chefkoks hun kunnen achter de vuren in een open keuken. Ze loverden hun gasten die gretig belangstelling toonden voor de kookaktivileiten. een exquis diner voor- ,dat nog vooraf werd gegaan door een kaas- en wijnproeverij. Zoals inmiddels bekend mag worden geacht, werd ook dil onderdeel van hel festival door de N.C.C.K.. opmerkelijk goed georgani seerd. Het is buiten kijf dat degenen die hun tong konden laten strelen door de Zwitserse specialiteiten, hier met ge noegen aan terugdenken. Alle verwach tingen zijn nu alvast gespannen voor volgend jaar, wanneer de Salon Culi naire International de Zélande voor dc zesde keer zal worden gehouden. De fantasie van de deelnemers aan de Aan liet bureau van politie te Vlissingen zijn in de periode van 24 nov. tot 1 dec. de volgende gevonden voorwerpen aange geven: Bruine leren hondenhalsband, genees middel Homeopathie, belichtingsmeter in zwart tasje, geblokt penetuitje, bruine motorhandschocn links, dames hand schoen blauw, herenhorloge met leren bandje, herenhorloge zwarte wijzer plaat, gouden ring glad model, zilveren armband, diverse sleutels, gebloemde fietstas, wieldop van auto. Aan het bureau te O.-Souburg werd als gevonden aangegeven: 1 paar gymnastiekschoenen en wit broekje, ring met 3 sleutels, zakje in houdende 4 ringen met inscriptie, da mesarmband horloge, zwarte linker stoffen dameshandschoen, 2 sleutels aan ring. Aangezien een mens acht uur op vierentwintig in zijn bed doorbrengt, is het van het grootste belang, dat een bed de rug op de juiste wijze steunt. Het is bewezen, dat de ideale slaaphouding zo moet zijn, dat de wervelkolom in liggende houding dezelfde stand heeft als in staande houding. Dit was namelijk de konklusie van een aantal Duitse artsen nadat ze een studie gemaakt hadden van dit probleem. Hun rapport met de bijbehorende röntgenfoto's werd gepubliceerd in een medisch tijdschrift. Een van de inzendingen: de creatie "Ru bens". Salon is welhaast onnavolgbaar: de een maakt nog fraaiere creaties dan de an der. Vaak zijn de werkstukken niet ge heel en al van actualiteit ontbloot en worden politieke hangijzers uit een be paalde periode nogal eens bij de kop geval om als motief dienst te doen. Na tuurlijk kon dat hier niet uitblijven en zo werd de Lockheed affaire erbij gesleept. S. Jobse. chef de partie van Britannia, won met zijn versie op de Lockheedaf- faire de persprijs, een onderscheiding die niet meer van de Zeeuwse Salon is weg te denken. 1. Onderstel mei springveren. Men ziet een kanleling van het bekken en een duidelijk zichtbare misvorming van de wervelkolom.

de Faam | 1976 | | pagina 12