VERKEERSROUTES POELEND AELEWEG LAN GEY IELE WEG Huurders en verhuurders over waardering woonomgeving V erkeersmaatregelen voor Tangent Wijnkoperij Van Leerzem in gloednieuw winkelinterieur TAXATIE VOOR ONROEREND- GOED-BELASTINGEN Woensdag 1 december 1976 WERKEN IN HERENSTRAAT E.O. MENU TAFELTJE DEKJE TER INZAGE GEEN WEGWERP ARTIKELEN DOOR TOILET BLOEMBOLLEN NAAR MIDDLEBLRG (U.S.A.) ARMAND IN "DE BEUK" KERSTZANGAVOND I De gemeenteraad van Middelburg heeft op maandag 22 november j.l. zeer uitgebreid gesproken over wijziging van de routes voor het autoverkeer over de Poelendaeleweg en de Langevieleweg. Dit houdt verband met de voorgenomen vernieuwing van de Poelendaeleweg. Hoe die vernieuwingsplannen zullen wor den hangt natuurlijk af van het antwoord op de vraag welke funktie de Poelen daeleweg krijgt. Wordt het een doorgaande route waardoor er meer autoverkeer overheen gaat of krijgt de weg minder verkeer te verwerken. Op de hierboven afgedrukte tekening is weergegeven tot welk besluit de ge meenteraad kwam. Dat besluit houdt in - dat het doorgaande verkeer uit de richting Koudekerke en naar Koudekerke toe geleid zal worden over de Poelendaeleweg: - dat het plaatselijk verkeer gebruik zal kunnen blijven maken van de Langevie leweg. Hoe wordt dat nu bereikt? Wel, het verkeer kontend uit de richting Koudekerke en rijdend over de Poelendaeleweg mag bij het kruispunt Banckertplein niet meer links- of rechtsafslaan. Het autoverkeer moet dus rechtdoor rijden naar de kruising Poelendaeleweg/-Nieuwe Vlissingseweg/Vlissingsesingel. Kruisend verkeer. Autoverkeer dat komt uit de Dorus Rijkersstraat mag uitsluitend recht door het Banckertplein oversteken in de richting van de Banckerts- traat/Langevieleweg. Omgekeerd mag dat ook. Er is door de raad op voorstel van de heer Peeck één uit zondering gemaakt. Het autoverkeer komend uit de Banckertstraat mag rechtsaf de Poelendaeleweg in de richting Koudekerke oprijden. Poelendaeleweg doorgaande route. De Poelendaeleweg zal door dit be sluit drukker worden, terwijl de Lan gevieleweg een rustiger verkeersbeeld te zien zal geven. De Poelendaeleweg zal vernieuwd en aangepast worden. Zo komen er op die weg aan beide zijden vrijliggende fietspaden. Deze Regelmatig krijgt de collega, die belast is met de gemeentelijke belastingen vragen over de wijze waarop panden in de gemeente Middelburg getaxeerd worden voor de onroerendgocd-be- lastingen. Zoals al eerder werd mede gedeeld wordt in Middelburg, evenals in vele andere gemeenten in Neder land. per 1 januari 1977 de onroe- rendgoed-belasting ingevoerd. Per diezelfde datum vervallen dan de personele belasting^ de straatbelas ting. de rioolbelasting-en de grondbe lasting. De onroerend goed-belasting wordt geheven van eigenaren en van de fei telijke gebruikers (huurders, eige naar-bewoners) van de in de gemeente Middelburg gelegen onroerende goe deren. Taxatie. Als basis voor die nieuwe belasting wordt de economische waarde geno men. De economische waarde is de waarde welke aan een onroerend goed wordt toegekend in het economisch verkeer. Die economische waarde wordt getaxeerd. Vele personen heb ben al bericht gekregen op welke waarde hun pand wordt getaxeerd. Hieronder treft u de belangrijkste punten, die van invloed zijn bij het ^pui bepalen van de hoogte van het taxa tiebedrag. 1. de oppervlakte van het perceel; 2. de inhoud van de woning en andere opstallen; 3. de ligging van het perceel (nieuw bouwwijk. saneringsbuurt e.d.); 4. de onderhoudstoestand van de wo ning en andere opstallen; 5. de leeftijd van de woning en andere opstallen. Individueel kunnen nog andere fak- toren meespelen. Niets gezien. Er wordt nogal eens naar voren ge bracht, dat men geen taxateur heeft gezien, terwijl men toch al een mede deling over de getaxeerde waarde heeft gekregen. Door het bijzonder vele werk dat de taxateurs moeten verrichten is het niet altijd mogelijk (en wanneer er vele dezelfde woningen zijn is dat ook niet nodig) dat elk huis van binnen be keken wordt... Niet eens? Er wordt nog eens op geaótendeerd dat wanneer men het niet eens is met het bedrag van de getaxeerde waarde daarvan schriftelijk mededeling ge daan kan worden. Eind januari/begin februari 1977 zullen de taxateurs dan persoonlijk met u in contact treden om de zaak nog eens in ogenschouw te paden zullen een breedte van 1 meter krijgen en dat is zoals in hel voorstel aan de raad werd medegedeeld mini maal. Aan de andere kant krijgen de fietsers op de Langevieleweg veel meer ruimte. Kruispunten. Volgens de plannen zal het kruispunt Banckertplein drastisch worden aan gepast. zodat het geheel veel duidelij ker wordt. Er komen bovendien ver keerslichten te staan. Voor voetgan gers worden oversteekplaatsen ver vaardigd. Als de plannen nader uitge werkt zijn komen wij daarop met een tekening nader terug. Ook op het kruispunt Langevielebuitenbrug zal een verkeerslichteninstallatie komen. In het voorstel aan de gemeenteraad wordt verder gesteld, dat de krui spunten De Ruyterstraat/Poclendae- leweg en De Ruyterstraat/Langevie- leweg naar wordt verwacht hel ver keersaanbod zullen kunnen verwer ken. Gebruik makende van de ver schillende fasen van de verkeerslich ten op de andere kruispunten zal er voldoende tijd zijn om over te steken. Kosten. De rekonstruktic van de Poelendaele weg zal volgens de ramingen 800.000,- gaan kosten. De rekonstruk- tie van de Langevielebuitenbrug, die tot drie rijbanen verbreed zal worden wordt begroot op 900.000.-. Bij de genoemde twee bedragen komen dan nog de kosten van de rekonstruktic van de Koudekerkseweg. de Poelen- daelesingel en de Vlissingsesingel. Openhaar vervoer. De twee bushalles die nu gevestigd zijn bij het Banckertplein en het Karei Doormanplein zullen tot een halte worden samengevoegd, welke gesi tueerd wordt bij het Banckertplein. Nadere uitwerking. Nu het principe besluit is genomen worden de plannen nader uitgewerkt en begroot. Zodra dat gebeurd is zal aan de gemeenteraad geld gevraagd worden om tot uitvoering van de wij zigingen te kunnen overgaan. Wij houden u op de hoogte. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. In de Herenstraat zal over enige tijvj begonnen worden met de reslaliratie-aktivitciten. Vooruit lopend daarop wordt in de eerste week van december 1976 al be gonnen met het vernieuwen van het riool en de gas- en waterlei ding op de Vismarkt aan de kant van de Herenstraat. Verder wordt het riool vernieuwd in de Kleine Herenstraat en in de Herenstraat vanaf woning nr. 26 tot woning nr. 40. De bewoners van het gebied zijn door middel van een brief door de dienst van gemeentewerken op de hoogte gesteld. Voor de week van 6 december tot 12 december a.s. is het volgende menu samengesteld: maandag: Witlof, aardappelen en rundergehakt dinsdag: Jachtschotel rode kool woensdag: Spruitjes, aardappe len en gesneden rundvlees donderdag: Spinazie, aardappe len en varkenskarbonade vrijdag: Hutspot met kcapstuk zaterdag: Wat de pot schaft Op maandag en donderdag kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur via telefoonnummer 27537. De maaltijden worden op die da gen ook bezorgd. Uitsluitend be jaarden en zieken die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen, mogen gebruik maken van deze dienstverlening van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Bij de vaststelling van huren en verho- gingen daarvan hanteert het ministerie bepaalde waarderingsnormen. Het mi nisterie wil behalve de kwaliteit van de woning zelf en de uitrusting daarvan ook trachten te komen tol een waar dering van de kwaliteit van de woo nomgeving. Daarbij worden aspecten gehanteerd als de aanwezigheid van groenvoorzieningen, speelgelegen he den voor jongere en oudere kinderen, kleuter- en basisscholen in de huurt, winkels voor dagelijkse levensbehoef ten. Ook kan hierbij gelet worden op de bereikbaarheid van de woning, de aan wezigheid van openbare parkeergele- genheden. een halte van het openhaar vervoer en eventueel aanwezige ver keersoverlast en -onveiligheid, de on derhoudstoestand van de woonomge ving en de ligging nabij bedrijven. Adviescommissie. De minister heeft de gemeenten ver zocht met het oog op de waardering van de woonomgeving een advies groep in het leven te roepen, waarin zowel huurders als verheeft aan huur ders zitting hebben. De gemeente Middelburg dal verzoek natuurlijk voldaan en zo kon het gebeuren, dat op 15 november j.l. in de maquette kamer van het stadhuis een hele groep heren aanwezig was. De vertegen woordigster van de Vrouwen Advies In verband met de aanleg en het ge bruik van het eerste en tweede ge deelte van de tangent, de doorgaande weg die loopt vanaf de Schroebrug tot aan Klein Vlaanderen en de SeLsbui- tenbrug, zijn door burgemeester en wethouders vele verkeersbesluiten ge nomen. Deze besluiten hebben be trekking op - het instellen van stopverboden - de aanwijzing van de tangent als voorrangsweg - de aanleg van voetgangersoverstcek- plaatsen - hel opheffen van een parkeerverbod aan de zuidwestelijke zijde van het Domburgs Schuitvïot tussen perceel 18 en de Zandstraat - het opheffen van de geslotenverkla ring van het gedeelte van het Dom burgs Schuitvïot. dat ligt tussen per ceel 18 en de Zandstraat - het plaatsen van verkeerszuilen - de sluiting van bepaalde straatge deelten voor fietsers en bromfietsers - de aanwijzing van het fietspad tussen Baanstraat en de Langeviele buiten- brug lol verplicht fietspad - het verbod tot het afslaan in een be paalde richting - het aanduiden van verplichte fiet spaden - het aanwijzen van de splitsing Klein Vlaanderen-Volderijlaagte als voor rangssplitsing met dien verstande dal het verkeer rijdende over Klein Vlaanderen voorrang heeft boven het verkeer rijdende op de Volderijlaagte. De volledige besluiten liggen voor een ieder ter inzage op kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) en het buro voor lichting van het stadhuis. De besluiten werden op 23 en 24 no vember 1976 ter openbare kennis ge bracht. Binnen dertig dagen na deze data kan iedere belanghebbende be roep instellen bij de Kroon. Het even tuele beroepschrift moet worden in gediend bij de Komniissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Commissie voor de Woningbouw kon niet aanwezig zijn. Bij dat gezelschap waren vertegen woordigers van verhuurders zoals de Woningbouwvereniging Middelburg, de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland en vijf makelaars. Namens de huurders waren aanwezig vertegenwoordigers van zes wijkvere- nigingen. een lid van de ledenraad van de woningbouwvereniging Middel burg. Doel. Het doel van de bijeenkomst is aan te geven welke aspekten voor de beoor deling van de woonomgeving in aan merking genomen zouden moeten worden en met welk aantal punten de gekozen aspekten maximaal zullen worden gewaardeerd. Het is niet de bedoeling van de adviescomnissic de ligging van een bepaalde woning of een bepaalde wijk te waarderen. Door het ministerie zijn 13 punten vermeld aan de hand waarvan de waardering zou kunnen plaatsvinden. Voorge- De gemeenteraad heeft op 22 novem ber j.l. een voorbcreidingsbesluit ge nomen voor de hieronder genoemde gebieden. Een voorbcreidingsbesluit wordt genomen wanneer voor dat ge bied een bestemmingsplan in voorbe reiding is. Met behulp van een voor bcreidingsbesluit kan worden voorko men dat in die gebieden ontwikkelin gen plaatsgrijpen, die in strijd zouden zijn met de bedoelingen van het in de maak zijnde bestemmingsplan. De gebieden waarvoor een voorbcrei dingsbesluit is genomen zijn: - het zogenaamde middengedeelte van de Gcere: - het gebied tussen het verpleegtehuis Vijvervreugd en de Koudekerkseweg; - de bungalowpcrcclen aan de Van Borsselenlaan; - de hoekpercelen Singelwcg/Laan van Popkensburgh: - de hoekpercelen Seisweg/Laan der Verenigde Naties. Het besluit van de gemeenteraad en de daarbij behorende tekeningen lig gen voor ieder ter inzage op kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) van het stadhuis. schreven is dat maximaal 6 van de dertien aspecten moeten worden ge hanteerd en maximaal 8 tot 10. De commissie kwam in eerste instantie tot zeven aspecten voor de waardering van de woonomgeving. Deze zijn: 1. aankledingsgróen (plantsoenen e.d.) 2. Speelgelegenheden voor jonge en oudere kinderen 3. Kleuterschool en basisschool (dichtbij of ver weg) 4. aanwezigheid winkels voor dage lijkse levensbehoeften 5. aanwezigheid parkccrgelegenhedcn 6. aanwezigheid in buurt van harte voor openbaar vervoer 7. verkeersoverlast en -onveiligheid. Afgesproken werd dat een nader voorstel zal worden gedaan over de aan deze aspecten toe te kennen pun ten. Op 6 december komt de advies groep weer bijeen. Wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen. Hel Waterschap Walcheren heeft bij de ingebruikneming van het rioolge maal te Arnemuiden geconstateerd, dat het aangevoerde rioolwater allerlei zaken bevat, die daarin niet thuisho ren. Als voorbeelden worden ge noemd wegwerpluiers en andere weg werpartikelen. Ook andere gemalen op Walcheren kampen met dit probleem. Er wordt dus verzocht geen wegwer partikelen door het toilet te spoelen. Met dank voor de medewerking. De vijftien inwoners van Middel burg die van de zomer een bezoek hebben gebracht aan Middlelnirg (U.S.A.), hebben tijdens een on langs gehouden reünie besloten 200 tulpenbollen naar Amerika te sturen. Daarmede willen de Middelbur gers nogmaaës bun dank over brengen voor de genoten gastvrij- lieid. Uit een inmiddels uit Ame rika ontvangen reaktie bleek, dat getracht zal worden de bollen te planten in een plantsoen op bet marktplein. I Ademloos blijken de klanten op de drempel staan, heel even maar. En dan hoor je het voor de zoveelste keer: "Wat een prachtige zaak is dit geworden. Je kent het helemaal niet meer terug. Nou, dat is voor elkaar". Enfin, zo zou je nog een poosje door kunnen gaan. als je even bij Wijnkoperij Van Leerzem op het Molenwater binnenloopt. Recent opende deze bekende Middelburgse slijter zijn totaal vernieuwde en uitgebreide winkel met een drukbezochte receptie. Zoals uil hel bovenstaande al valt op te- merken: van het oude is niets meer te herkennen. Het meest opvallende in de zaak is wel de enorme koliektic wijnen die de heer Van Leerzem. vinoloog van de wijnacademie, voorhanden heeft, opgetast in een decoratief geheel vor mende wandstelling. Bij elk vak staat een fles wijn. Deze wijnsoort vindt men in het aangrenzende vak. De liefhebber kan er zijn hartje ophalen, of het nu gaal om Bordeaux. Bourgogne. Duitse, Griekse. Italiaanse of zelfs Israëlische wijn. Van Leerzem heeft het liggen. Bij wijze van service staat in de wijnafdeling een tafel vol met lectuur over wijn. met een wijnallas ter lering en de vermaeck van de klant, die wel eens wat meer wil weten. Die kan er rustig gaan zitten en lekker grasduinen in de boeken. Natuurlijk is er bij Van Leerzem ook een grote kollektie gedistilleerd te vinden, alsmede een aparte hoek voor bieren en frisdranken. Heel leuk is de zclftapperij waar 10 vaten liggen met wijn. sherry en port. Vlakbij, om de hoek is een speciale 'flesscnspaelbak gemaakt, waar de klant die wijn van het vat wil tappen, z'n (les sen kan spoelen, men een (les vol. dan moet deze eigenhandig gekurkt worden. Naast het rek vaten staat-voor geval dat een kurkapparaat. Heel apart is ook een rek met diverse dranken in kado verpakking, vaak met bijbehorende glazen. Zaterdag 4 december a.s. organiseert het vrijetijdscentrum De Beuk een optreden met medewerking van Armand. Deze in de Nederlandse muziekwereld al jaren meedraaiende artiest had in de jaren 60 succes als voorvechter van een betere maatschappij met hits als "Ben ik te min". "Bloemenkinderen". In '67 speel de hij als "De Nederlandse Bob Dylan" in het voorprogramma van de Rolling Stones in de Houtrusthallen in Den Haag. een hoogtepunt van zijn proiesl- zangerscarriere. Nu 10 jaar later is Ar mand nog steeds actiefin de muziekwe reld zij het rijper geworden door de land des tijds. zo-ook zijn songs. Momenteel is hij regelmatig te beluisteren op de ra dio met de song "Vijf jaar geleden". Voor "De Beuk" een reden om Armand in het voetlicht te zetten. Aanvang con cert 21.00 uur. Entree 3. Onder bet motto "Amen Code zij d'eer" wordt vrijdag 10 december a.s. in de kerk van de Geref. gemeente aan de Segeer- straat te Middelburg een samenzang- avond gehouden onder leiding van de heer A. Joosse. Medewerkende koren zijn de zangvere niging "Sursum Corda". hel jeugdkoor "Blijde stemmen" en het kinderkoor "Van knop tot bloem", alle uit Middel burg. De organist Bram Beekman zorgt voor begeleiding en geeft orgelimprovisaties ten" beste. Verder zal er o.a. een Kerst- cantate van Mtiller ten gehore worden gebracht met solozang, zowel door da mes als door heren. De bijeenkomst begint om half acht en zal worden geopend door ds. G.A. Zij- derveld. De toegang is gratis. Men wordt verzocht een kwartier voor de aan vangstijd zijn zitplaats te hebben inge nomen.

de Faam | 1976 | | pagina 5