Raad behandelt maandag a.s. begroting 1977 Plan voor deel van de Geere AUTOROUTES IN MIDDELBURG Gesprek met bewoners Klein Vlaanderen ZATERDAG A.S. IN KUIPERSPOORT KORTE BERICHTEN DUITS CONTRABAS DUO IN MIDDELBURG F Woensdag 24 november 1976 GROEP WEB O KOM ER EENS KIJKEN REGELING VERKOOP KERSTBOMEN 2. op de Markt (bij café De I endracht) De Middelburgse gemeenteraad zal op maandag 29 november a.s. een begin maken met de behandeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1977. Om half acht *s avonds houden de fraktiévoorzitters hun algemene beschouwingen over de door burgemeester en wethouders aangeboden ontwerp-begroting en de daarbij gevoegde aanbiedingsbrief. De fraktiévoorzitters krijgen per persoon 15 minuten de tijd. Daarnaast kunnen andere leden van de frakties nog maxi maal vijf minuten per persoon het woord voeren. Volgens het daarvoor opgestelde schema is de volgorde van sprekers als volgt: 1. de heer A.C. Pijnenburg (C.D.A.) 2. mevrouw M.A. v.d. Boogert-Selhorst (V.V.D.) 3. de heer H.A. Blom (P.P.R.) 4. de heer W.P. Mentier (S.G.P.) 5. de heer D. Boogerd (P.v.d.A.). Dinsdag 30 november. De leden van het college van burge meester en wethouders antwoorden op dinsdagavond 30 november a.s. om 19.30 uur.^Dat is een wijziging in ver gelijking tot vorige jaren toen de col legeleden al op dinsdagmiddag be gonnen met hun antwoorden. Voor belangstellende burgers, die alleen *s avonds aanwezig kunnen zijn is dit dus een verbetering. Woensdag 1 december. De begrotingszitting wordt voortgezet op woensdag 1 december a.s. 's mid dags om 14.00 avonds nog zal Aanvang acht). uur. terwijl ook 's worden vergaderd, weer dm 19.30 uur (half IEDEREEN WELKOM. Op de publieke tribune van de raads zaal kan een ieder de begrotingsverga deringen bijwonen. De deur naar de publieke tribune is op de boek Lange Noordstraat/Markt van het stadhuis. Die deur is wanneer er vergaderd wordt steeds open. zodat men kan komen en gaan wanneer men wil. De toneelgroep "Expressie" uit Maastricht speelt zaterdag 27 november a.s. (aanvang 20.00 uur) op uitnodiging van de Stichting Kuiperspoort Theater in het Kuiperspoorttheater. Het is voor de Maastrichtse groep de eerste voor stelling voor volwassenen in het nieuwe seizoen. Gespeeld wordt het Franse blijspel "De Cactusbloem" van Barillet en Gredy. Ton Heiwig nog wel be- "kend uit zijn Zeeuwse toneeltijd speelt een hoofdrol. Het stuk dat ook verfilmd is gaat over een tandarts. Julien Desforges. die als vrijgezel door het leven gaat. Hij is zeer gevoelig yoor het vrouwelijk schoon en nu hij wat ouder wordt, heeft hij een vast vriendinnetje. Om niet al te zeer gebonden te zijn heeft hij haar wijsgemaakt dat hij getrouwd is en drie kinderen heeft. Met deze leugen stort hij zich ongewild in de ellende en raakt tenslotte totaal verstrikt in zijn eigen warnet van leugens. Het zou natuurlijk geen Frans blijspel zijn. als al deze verwikkelingen niet tot een happy end zou leiden. De opvoering Van dit stuk kreeg in Limburg zeer goede kritieken. Kaarten a/d zaal op 27 nov. ad. 5.- C.J.P. C.O.P. 3.50 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. KOOPAVONDEN Voorafgaande aan Sint Nicolaas en Kerst kunnen de winkels in de ge meente Middelburg ook 's avonds geopend zijn. Zij hebben ontheffing van de winkelsluitingswet van maan dag 29 november a.s. t/m zaterdag 4 december a.s. en later in de maand december van maandag 20 december tot en met vrijdag 23 december a.s. De winkels mogen geopend zijn tot negen uur 's avonds. IDEE VOOR SINT NICOLAASKA- DO De aktie Sport Real gaat nog steeds door. Natuurlijk, iedereen moet gaan bewegen. Om daarbij te helpen werd in het kader van die aktie de Trim Trio Tas geïntroduceerd. Van deze tassen zijn nog te verkrijgen op het buro voorlichting van de gemeente, stad huis (begane grond). Kosten 10.-. Iets voor 5 december* KINDERPOSTZEGELS T/M 30 DECEMBER 1976. Vorige week maakten wij melding van de aktiviteiten van de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers bij de verkoop van kinderzegels, kaarten enz. In de hal van het postkantoor staal een kraampje waar men voor grote en kleine aankopen terecht kan. Wij schreven, dat dit kraampje tot kort voor kerst in bedrijf bleef. Dat is niet helemaal waar. Men kan zelfs tot en met 30 december a.s. bij het kraampje zegel- en kaartinkopen doen. Doen! NOG EVEN WACHTEN OP POE- LENDAELEWEG. Vorige week beloofden wij deze week nader te zullen ingaan op het voorstel aan de gemeenteraad over de rekons- truktie van de Poelendaeleweg. De co py voor deze rubriek moet echter op vrijdag voorafgaande aan de woensdag waarop de Faam verschijnt ingeleverd worden. De raadsvergadering waarin over dit voorstel zal worden gesproken en besloten vindt maandag a.s. plaats. Wij willen 1111 liever wachten op het besluit van de raad en ti daarna volledig informeren hoe de plannen worden. Dat gebeurt dus nu echt volgende week. Tot dan! VERPLAATSING ZATERDAG- MARKT In verband met de gewijzigde ver keerssituatie in Middelburg is het weer mogelijk de zaterdagmarkt op de vroegere plaats te houden. B. en w. hebben daarom besloten om vanaf 27 november 1976 de zaterdagmarkt te verplaatsen naar het gedeelte van de markt tegenover "De Huifkar". Expositie in de Vleeshal te Middel burg van 24 november t/m 8 decem- berl976. Geopend: ma t/m za 10-18: zo 14-18 uur en tijdens de koopavonden. Toe gang vrij. Opening: woensdag 24 november om 20 uur. In de groep WF.B werken samen Cor- rie Blaas. Henny Huser. Liesbeth Hu- ser. Jeroen. Wim Jonkman (Gast). In ge van der Kooij. Joop Kroon. Robert Maaskant. Reynier de Muynck. Lien- ke Reijnhoudt. Cor Ruissem en Jan van Westen. Om wat in de sfeer te blijven een uitnodiging in Sint NicolaasStijl. Ja. kom eens kijken in het buro voorlichting op de begane grond van het stadhuis, waar deze week alles te zien is over plannen voor het recreatiesportpark aan de Kruitmolenlaan in Dauwcndaele en de daarin te bouwen sporthal (ook te gebruiken als evenemen tenhal). Een groot project, waar mee al een begin gemaakt is. Immers het honkbalveld en een ander sportveld liggen er al groen bij, terwijl ook de omrastering rond die velden al aangebracht werd. Buro voorlichting is open van 8.00 tot 17.00 uur. Ook tussen de middag dus. Kunt u pas na 17.00 uur belt u dan even dan wordt ook met die wens rekening ge houden. Tel. 26251' toestel 224 of 133. Tot ziens. tuin 'Le J -Sjron Om daarover goed van gedachten te kunnen wisselen hebben burgemees ter en wethouders nu al een voorstel gedaan aan de gemeenteraad over de invulling van een gedeelte van het Geeregebied. Dat voorstel wordt in de vergadering van de raad op maandag 24 januari a.s. besproken. Grote parkeergarage. Op de hierbij afgedrukte tekening is niet zichtbaar de parkeergarage, die in dit deel van het Geeregebied moet worden gebouwd. De garage komt onder de grond en zal plaats moeten gaan bieden aan ongeveer 275 tot 300 auto's. Dat is ruim twee keer zoveel als op de 3arkt. Die garage, die ook onder de bibliotheek en Albert Heyn door loopt. zou niet alleen een funktie kunnen krijgen voor de onmiddellijke omgeving van de Geere maar ook voor een groter deel van de binnens tad. In het voorstel wordt opgemerkt, dal de garage ook zou kunnen dienen ter vervanging van de parkeerruimte op het Marktplein, wanneer dat auto vrij gemaakt zou worden. Ook voor parkeerplaatsen die in de Langeviele verloren zouden gaan biedt de garage uitkomst. De toegang tot de garage is op de te kening aangegeven. Er zullen op an dere plaatsen zeker in- en uitgangen voor voetgangers komen. Leeszaal. Er is ook plaats ingeruimd voor de openbare leeszaal en bibliotheek. Daarnaast kan Albert I leijn een plaats krijgen, terwijl aan de andere kant van de bibliotheek woningen zijn gesi tueerd. Ongeveer 24 in getal. Tegen twee zijden van het Albert Heijn ge bouw kunnen zeven kleinere winkelt jes een plaats krijgen. De straat die is gesitueerd achter de tuinen van de panden aan de Gort straat loopt anders dan de oude Lange Geere. Deze straat is dus in de richting van de Gortstraat opgeschoven. Restauratie. Op de tekening staan dus niet de wo ningen die door de Woningbouwvere niging Middelburg zullen worden ge bouwd. (Op de tekening dus slechts van De dikke lijnen geven de doorgaande routes langs de binnenstad aan. De dubbele lijnen geven aan de routes voor auto's in de binnenstad waarover Ldubbele lijn voor auto's it in beide richtingen gereden mag wor den. De enkele lijnen met pijltjes ge ven aan waar maar in één richting ge reden mag worden. De pijlen qeven daarbij aan in welke richting. Boven dien is aangegeven waar u de par keerplaatsen kunt vinden. Het beste kunt u. althans wanneer u geen grote Sint Nicolaaskado's moet kopen, op de fiets komen. Op de fiets kunt u in Middelburg zo niet alle. dan toch vele kanten uit. Wij hopen dat vele automobilisten het kaartje nog eens goed bestuderen, zo dat met de komende drukke dagen de verkeersafwikkeling zo soepel moge lijk verloopt. de nieuwe Geerehrug). Evenmin staan op deze tekening de panden, die nu ge restaureerd gaan worden. Achter deze restauratiepanden zullen grenzend aan de gracht ook woonhuizen komen, al thans als de plannen doorgaan zoals zi j schaal J:5oo Louir nu bestaan. Voor het gebied grensd wordt door de Korte Geere de Lange Geere (het gedeelte met de res tauratiepandjes) en de Langeviele moeten nog nadere plannen worden ontwikkeld. Klein Vlaanderen krijgt als gevolg van de invoering van de nieuwe verkeers- routes in en bij de binnenstad meer verkeer te verwerken. De bewoners ondervinden daarvan hinder. Om over de klachten te spreken nodigde bet college van burgemeester en wethou ders de bewoners uit voor een bijeen komst in bet stadhuis. Tussen de veertig en vijftig bewoners van Klein Vlaanderen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. De be woners toonden er begrip voor dat het verkeer niet uit Klein Vlaanderen ge weerd kan worden. Door de slechte toestand van het wegdek waarover meer auto's dan voorheen rijden on tslaat hinder. In diverse huizen zijn scheuren ontstaan. Door de putten in de straat spat na regen water legen de voordeuren en de ramen. Gevraagd werd te bewerkstelligen dat de auto's weer geparkeerd worden aan de hui zenkant tegen de trottoirs. Voorts wordt gevraagd de beplanting op het plantsoen tussen de twee rijbanen te snoeien zodat het uitzicht voor auto mobilisten beter wordt. Om de snel heid van het verkeer te verminderen stelden de bewoners voor drempels aan te brengen. Reaktie. De burgemeester stelde, dat niet te voorkomen is dat mede door de af sluiting van de Lange Delft straten nabij hét stadscentrum zwaarder be last worden. Met de voorbereidingen voor de vernieuwing van het wegdek in Klein Vlaanderen is al een begin gemaakt. Gemeentebedrijven is bezig de diverse leidingen die onder de straat liggen te vernieuwen. Als dat werk gereed is kan begonnen worden met het wegdek zelf. Verwacht wordt dat met dat werk op I maart 1977 kan worden gestart. De plannen die door de heer De Kam werden toegelicht zijn als volgt. De trottoirs blijven zoals ze zijn. Naast het trottoir komt een parkeerstrook van keibestrating met een breedte van I Zi meter. Tussen die parkeerstrook en het plantsoen komt een rijstrook van 4 meter breed van asfalt. De rijbaan zal goed gefundeerd worden. Verwacht wordt dat de hinder door deze wijzigingen belangrijk zal afnemen. Wel wordt gevreesd, dat het verkeer harder zal gaan rijden wan neer er een beter wegdek aangelegd is. De werkzaamheden zullen ongeveer een halfjaar duren. Controle. Gevraagd werd om een goede controle op de snelheid van automobilisten. De commissaris van politie kon medede len. dat in het algemeen in Klein Vlaanderen niet te hard gereden wordt. Bij controles kwam naar voren, dat door Klein Vlaanderen in de rich ting van het Noordpoortplein door 7'? der automobilisten te hard gereden wordt en in tegenovergestelde richting door 4 V2%. De commissaris van politie zegde toe dat opnieuw gecontroleerd zal wor den. Over het verzoek om drempels aan te brengen zei de heer Van Ooijen dat met drempels zowel positieve als negatieve ervaringen zijn opgedaan. Na een drempel genomen te hebben willen wat geïrriteerde automobilisten Op uitnodiging van de Zeeuwse Mu ziekschool concerteert op zaterdag avond 27 november aanstaande in de foyer van de Concert- en Gehoorzaal het Braunschweiger Kontrabass Duo. Het wordt gevormd door Burkhard Römer en Winfried Loeschcke met wie het Zeeuws Jeugdorkest tijdens zijn toernee in Niedersachsen (gedu rende de Paasdagen van dit jaar) ken nis maakte. Römer (30) is solocontrabassist van het Staatstheater Braunschweig. Loeschcke (22) van het Hessisches Kammerorchester. Beide lieren heb ben al een hele staat van dienst. Voor de liefhebbers is het interessant te we ien dat Römer een authentieke Jéró- meThibouville-Lamy bespeelt (Parijs, omstreeks 1850). Het duo brengt een programma 18e en 19e eeuwse mu ziek. Aanvang van hun optreden: acht uur. weer snel optrekken hetgeen ook weer hinder veroorzaakt. Het is (nog) niet mogelijk om een snelheidsgrens van 30 km. voor te schrijven. Door de mi nister wordt bezien of er regels ge maakt kunnen worden om in de be bouwde kom die grens van 30 km in te voeren. Een maximale snelheid van 15 km wordt uitsluitend gehanteerd bij zeer gevaarlijke situaties. Toezeggingen. Door de gemeentelijke vertegenwoor digers werd toegezegd, dat op zeer korte termijn bezien wordt of vooruit lopend op de nieuwe situatie nu al kan worden geregeld, dat de auto's aan de kant van de huizen geparkeerd wor den. Het rijdend verkeer passeert dan op grotere afstand van de huizen. Na de rekonstruklie moet aan de huizenkant geparkeerd worden. De beplanting op de midden berm zal gesnoeid worden om het uit zicht van de automobilisten te verbe teren. Door de politie zal controle uil- -geo'efend worden op de hoge snelhe den. Bovendien wordt al bestudeerd hoe in Middelburg in het algemeen gehandeld moet gaan worden met woonerven en snelheidsbepcrkende obstakels (drempels). Schade. Op een vraag of de gemeente de scha de. die door het verkeer aan huizen is ontstaan, kan vergoeden, moest de burgemeester een ontkennend ant woord geven. Voor de week van 29.noveniber tot 5 december a.s. is het menu als volgt: 1 Maandag: Boerenkool met worst Dinsdag: Aardappelen, andijvie en gehakt Woensdag: Aardappelen, gesne den bonen en karbonade Donderdag: Aardappelen, spruit jes en rundvlees Vrijdag: Puree, wortelt jes en vis Zaterdag Wat de pot schaft De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur via telefoonnum mer 27537. Deze dienstverlening van de L.V.V. is uitsluitend voor bejaarden en zieken bestemd die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Voor dc verkoop van kerstbomen in 1976 is de volgende* regeling getroffen: Verkoop-plaatsen: 1. op de Markt (bij de Lange Delft) 3. op de Markt (bij de Alg. Bank Ne derland) 4. op het Damplein (bij de Korte Delft). Periode: 16 tol en met 24 december 1976. I11 te nemen oppervlakte: maximaal 50 ni2. Minimum pachtprijs: plaatsen I. 2 en 3. j' 148.50 boven het marklgeld. plaats 4 98.- boven het marklgeld. indeling plaatsen: Gegadigden moeten zich vóór 30 no vember a.s. schriftelijk aanmelden. Mochten er meer gegadigden voor één plaats zijn met een gelijk bod. dan zal de plaats door loling worden aange wezen. tenzij één van deze gegadigden een bij de Kamer van Koophandel ingeschreven bloemenhandelaar is. In dal' geval zal de plaats aan deze han delaar worden toegewezen. Indien meer van deze gegadigden ingeschre ven blocmenhandelaren zijn zal toe wijzing aan één van hen door loting geschieden. Datum loting (indien noodzakelijk): 30 november 1976 om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 15). De verkoop van kerstbomen op de dag waarop de weekmarkt gehouden wordt kan enkel worden toegestaan als de marktmees ter dllll ter hierin toestemt.

de Faam | 1976 | | pagina 5