s Behandeling begroting 1977 door raad 1 De begroting van Middelburg Organisator A. den Boer brengt Expo-Middelburg in Veilinghallen H.M.D.T. brengt Plaza Hotel 3 5 s k Wilt u ook komen? k Nieuwe bewoners, die zich eerder in K Middelburg vestigden en die ook naar j deze bijeenkomst willen komen zijn s ZATERDAG A.S. IN HET KUIPERSPOORTTHEATER VAN 9 TOT EN MET 13 NOVEMBER A.S. Op 4 en 5 november a.s.: BIJEENKOMST S VOOR NIEUWE I INWONERS "DE BLIJEHOF" EN "DE BLIJEBURCH" TER INZAGE **ainig^ WET LUCHTVER ONTREINIGING HINDERWET AKTIE VLUCHTELING 1976 H.M.D.T. IN SCHOUWBURG MENU TAFELTJE DEKJE ONDERZOEK BAARMOEDER HALSKANKER AUTO VERZEKERING DICK SCHINKEL 01183-64455 Woensdag 3 november 1976 De Middelburgse gemeenteraad zal de begroting voor het jaar 1977 op de volgende dagen behandelen in vergaderingen van de gehele raad. Maandag 29 november om 19.30 uur Algemene beschouwingen door fraktievoorzitters en desgewenst door andere leden van de frakties. Elke fraktievoorzitter krijgt een spreektijd van 15 minu ten. De overige leden van de fraktie kunnen aansluitend nog gedurende 5 minuten het woord voeren. Dinsdag 30 november om 19.30 uur De leden van het college van burgemeester en wethouders antwoorden op de algemene beschouwingen van de vorige avond. Woensdag 1 december om 14.00uur De leden van de raad kunnen reageren op de antwoorden van burgemeester en wethouders (de replieken). De collegeleden geven antwoord op de nadere vragen van de raadsleden. Aansluitend de behandeling van de begroting, waarvoor ook de avond nog beschikbaar is. Woensdag 1 december om 19.30 uur Voortzetting van de begrotingsbehandeling Commissievergaderingen Als voorbereiding op de behandeling door de raad van de begroting werden en worden de volgende openbare commissievergaderingen gehouden. 1 november (14.00 uur) commissie onderwijs 2 november (14.00 uur) commissie financiën 2 november (19.30 uur) adviesraad sport-jeugden recreatiezaken 3 november (20.00 uur) kulturele adviesraad 5 november (14.00 uur) commissie sociale zaken, volksgezondheid/milieu hygiëne 8 november (19.30 uur) commissie gemeentewerken 16 november(19.30 uur) commissie gemeentebedrijven Welkom e vergadering van de gemeenteraad wordt natuurlijk gehouden in de raadszaal van het stadhuis. Ook de andere vermelde vergaderingen worden in het stadhuis gehouden. Zowel bij de raadsvergaderingen als bij de andere bijeenkomsten is eenieder hartelijk welkom als toehoorder. Ter inzage Op het buro voorlichting begane grond stadhuis liggen diverse stukken die op de begroting betrekking hebben voor eenieder ter inzage. Ook daar welkom! Op dinsdag 9 november a.s. wordt in I meester en wethouders tijdens een zo- g het stadhuis van Middelburg een gj traditie in ere hersteld, waarbij burge- S bijeenkomst voor nieuwe inwoners georganiseerd. Daarmede wordt een ^,11 WV,lllOUUtlJ l.\J- genaamde voorlichtings- en begroe- V tingsavond persoonlijk met de nieuwe inwoners van de gemeente Middel- burg kennismaakten, iets vertelden k over de gemeente, vragen beant- k woordden enz. Voor deze avond wer- I den uitgenodigd de nieuwe ingezete- k nen, die zich vanaf april 1976 in Mid- J delburg vestigden. Behalve een toe- S spraakje van de „burgemeester, het verstrekken van meer algemene infor matie en kennismakingen zullen tij- van de Zeeuwse muziekschool optre dens deze avond drie jeugdensembles den. Het Barok ensemble o.l. van Dick k Boon, dat een blokfluitconcert van k Sammartini met de 12-jarige Edgar Svan Boven als solist, zal spelen. Het accordeon ensemble o.l.v. van Ger Blom zal optreden, terwijl ook het I Klarinet ensemble o.l.v. Marinus Hil- k lebrand van de partij zal zijn. Voorts K zal mevrouw Schot de nieuwe inwo- I Ook de film Middelburg- Monumentenstad zal worden draa&id. ge- hartelijk welkom. In verband met de Ij aantallen te plaatsen stoelen e.d. is het 3 vangen (met antwoordkaart) en wilt u Serg prettig te weten hoeveel mensen er komen. Hebt u geen uitnodiging ont- te bellen naar Buro Voorlichting ge- k meente Middelburg. Tel. 26251, toes- k tel 224 of 133. Dank U. Vele mensen zullen zeker blij zijn bij de officiële van de openbare kleuterschool "De Blijehof" en de openbare lagere school "De B./lijeb r h" respectievelijk ge vestigd aan Vromoldsland 65 en 67. Het gaat hier om een zoge naamde combinatieschool. De heer J. Geleyns, inspekteur van het lager onderwijs in de inspek- tie Middelburg zal de officiële opening verrichten. Dauwendaele II Vanaf 29 oktober 1976 ligt op kamer 15 van het stadhuis, de afdeling alge mene zaken, voor eenieder ter inzage het bestemmingsplan Dauwendaele 11. Dit plan omvat het gebied "achter" het station. De gemeenteraad stelde dit bestemmingsplan vast in zijn ver gadering van 18 oktober j.l. Tegen het ontwerp van dit bestem mingsplan zijn bij de gemeenteraad geen bezwaren ingediend en bij de vaststelling van het plan zijn in het ontwerp geen wijzigingen aange bracht. zodat niemand bevoegd is te gen de vaststelling van dit bestem mingsplan bij gedeputeerde staten van Zeeland bezwaren in te dienen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Het poppentejater "Kartoen" uit Nieuw- en Sint Joosland geeft op za terdag 6 november a.s. twee voorstel lingen in het Kuiperspoorttheater. De voorstellingen vinden plaats onder auspiciën van de Stichting Kuipers poorttheater Middelburg. "De Rode Vogel" Opgevoerd zal worden een poppens pel onder de titel "De Rode Vogel" gebaseerd op een boek van de be kende Astrid Lindgren. Anders dan in haar overige verhalen belicht de schrijfster hier de meer dromerige, in nerlijke kant van het leven.We ont moeten in het spel twee kinderen in een zeer erbarmelijke situatie. En dat wordt er niet beter op als ze in handen vallen van mensen, die hen niet ac cepteren. Op dat moment schuift de wereld van de rode vogel vóór de hen zo vijandige wereld. Dromen ze, is het een sprook je, of is deze werkelijkheid net zo reëel? In ieder geval geeft de rode vo gel een dramatische wending aan hun lot. Dit verhaal dat uiteraard naar de poppenspelers van Kartoen toe is om- Kleverskerkwseeg Ook voor de wet inzake de luchtve rontreiniging moet de R.S.V. Ijzergie terij Boddaert B.V. aan de Klevers- kerkseweg te Middelburg voor de hierboven vermelde wijziging een vergunning hebben. Volgens die wet kunnen belanghebbenden bezwaren tegen het verlenen van de aange vraagde vergunning kenbaar maken SCHRIFTELIJK door een bezwaar schrift te richten aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland(in te dienen in tweevoud) binnen vier weken na 25 oktober 1976 of MON DELING in persoon of bij gemach tigde tijdens eenopenbare zitting, die in het stadhuis van Middelburg wordt gehouden op woensdag 10 november a.s. om 16.30 uur. Gemachtigden, die niet zijn ingesch reven als advocaat of procureur die nen zijn te voorzien van een schrifte lijke lastgeving. gewerkt, is als spel met poppen keer op keer zeer succesvol gebleken. Misschien herkent men toch iets we zenlijks van zichzelf erin Vanaf 5 jaar De voorstelling is geschikt voor alle mensen vanaf 5 jaar. Er zijn dus twee voorstellingen. De eerste begint om half twee en de tweede om vier uur. Toegangskaarten ad 1.50 per per soon zijn aan de zaal verkrijgbaar. Kleverskerkseweg De R.S.V. Ijzergieterij Boddaert B.V. te Middelburg heeft een hinderwets vergunning aangevraagd tot het wijzi gen van een ijzergieterij door het ver vangen van twee koepelovens met bijbehorende voorzieningen door drie draaitrommels met bijbehorende voorzieningen. De inrichting is gevestigd aan de Kle verskerkseweg (industrieterrein) te Middelburg. Schriftelijke bezwaren legen het ver lenen van de vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan eenieder gedurende vier weken na 25 oktober 1976 indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 op 10 november a.s. om 16.30 uur. Inwoners van de gemeenten Arne- muiden en Middelburg zijn later al leen dan gerechtigd in beroep te gaan als zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zit ting zijn verschenen. Zij die niet in deze gemeenten wonen kunnen om van hun beroepsrecht ge bruik te kunnen maken volstaan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen liggen tot 22 november a.s. ter inzage op kamer 15 van het stadhuis (afdeling Algemene Zaken) te Middelburg en op de ge- meentesekretarie van Arnemuiden. In de vorige uitgaven van deze rubriek is al meer geschreven over de begroting van de gemeente Middelburg voor het jaar 1977. Er werd enkele malen aandacht besteed aan onderwerpen, die in de zogenaamde aanbiedingsbrief werden aan geroerd. Over de cijfers hebben wij het nog niet gehad. Die cijfers volgen hieronder. Een collega van de afdeling financien heeft een uittreksel gemaakt uit de dikke begroting en dat treft u hieronder aan. BEGROTING 1977 INKOMSTEN Uitkeringen en bijdragen van het rijk: Algemene uitkering uit het gemeentefonds 23.510.500(38) Uitkeringen t.b.v. de politie Uitkeringen t.b.v. de volkshuisvesting 6.191.200(10) Uitkeringen t.b.v. het onderwijs Belastingen en rechten Gemeentebelastingen 4.624.300 (7,5) (onr. goedbelasting, hondenbelasting, vermakelijkhcidsbel. enz.) 3.887.500(6) 10.008.200(16) Precariorechten en retributies (2,5) Diversen Rente en aflossing door woningbouwvereniging 6.784.500(11) Bijdragen van derden in gemaakte kosten 967.500(1,5) Onttrekkingen aan reserves en rente van reserves Overige inkomsten (o.a. verrekening met bedrijven) Totaal 1.459.900 1 .023.0300(1.5) 3.812.800(6) 62.269.700(100) 7.101.500(11,5) 6.396.000(10,5) 775.100(1,5) 14.351.800(23) 6.302.600(10) 12.863.700(20.5) 5.340.700(8,5) 4.057.300(6.5) 1.662.500(2,5) 3.418.500(5,5) 62.269.700(100) UITGAVEN Algemeen beheer Openbare orde en veiligheid (politie, brandweer enz.) Volksgezondheid Volkshuisvesting Openbare werken Onderwijs Cultuur, sport en recreatie Sociale zorg Economische aangelegenheden Overige en onvoorzien Totaal INKOMSTEN De gemeente heeft dus 30% eigen inkomsten. De overige 70% komt van het rijk. Een algemene uitkering uit het gemeentefonds van 23.5 miljoen gulden en nog enkele andere uitkeringen ter bestrijding van de kosten van politie, volkshuis vesting en onderwijs. Die laatste uitkeringen hebben dus een bepaald doel. Men moet dat geld als gemeente uitgeven voor politie, volkshuisvesting en onderwijs. Dat gebeurt ook, zoals u kunt zien aan de uitgavenkant van de lijst. UITGAVEN Onder algemeen beheer vallen o.a. de salarissen van de burgemeester, de wethouders en ambtenaren. De kosten van de kantoren(onderhoud, verlich ting, verwarming, e.d.). Onder Volksgezondheid zijn geboekt de uitgaven van subsidies aan kruisverenigingen, het gemeentelijke aandeel in b.v. het baar- moederhalskankeronderzoek. In het hoofdstuk volkshuisvesting worden grote posten aangetroffen voor de uitkeringen aan de woningbouwvereniging voor de woningbouw met toepassing van de financierings- en premieregelingen. De gemeente betaalt dus de van het rijk verkregen gelden daarvoor door aan de woningbouwvereniging. Kosten van o.a. het bestemmingsplan worden opgenomen onder het hoofd openbare werken. De afgelopen week stond in het teken van de Aktie Vluchteling 1976. I11 het gehele land hebben tienduizenden vrij willigers zich ingezet om deze aktie te doen slagen en hebben miljoenen hun steentje bijgedragen voor de vluchte lingen in Afrika, Azië en Latijns- Amerika. Het landelijk resultaat werd via t.v., radio en dagbladpers reeds bekend ge maakt, maar van de plaatselijke op brengst heeft wellicht nog niet iede reen kennis kunnen nemen. De bevolking van Middelburg heeft voor dit doel j.l. vrijdagavond f 49.406,92 0 00 vluchtelingen) bijeenge bracht, waardoor vluchtelingen een menswaardig bestaan kan worden ge boden. Ruim 160 medewerkers/kollektanten hebben zich voor dit resultaat ingezet, waarvoor hen ons aller hartelijke dank toekomt. Ondanks de enthousiaste inzet van deze vrijwilligers kon toch niet elke wijk worden uitgekamd. Een enkele straat moest het hier en daar stellen zonder "huisbezoek" Mocht u in een dergelijke straat wo nen, dan weet u dat u ook uw bijdrage kunt storten op giro 999 van de Aktie Vluchteling 1976, Den Haag. Op die wijze hoort u er ook bij! M. van Boven Koördinator Middelburg Het Middelburgs Dilettanten Toneel komt op donderdag 4 en vrijdag 5 november a.s. weer op de planken van de Middelburgse Schouwburg. Opgevoerd worden "Plaza Hotela - Suite 719" van Neil Simon. Plaza Hotel bestaat oorspronkelijk uit drie éénakters. Daarvan speelt H.M.D.T. er dus twee. Plaza Hotel (gast uit Ma- maroneck) wordt opgevoerd on der regie van Elly Bartcls. Dit stuk is wat dramatisch en het einde kan moeilijk vrolijk ge noemd worden. Dit in tegenstel ling tot Suite 719 (gast uit Forest .Hills) dat veel vrolijkheid zal brengen. De regie van deze éé- nakter is in handen van Annie Bogacrt. Op beide dagen begint de voor stelling om 20.30 uur. Kaarten ad 5,25 zijn verkrijgbaar bij uit- zendburo Walcheren in de Lan- geviele en voor de aanvang van de+ voorstelling aan de kassa van de schouwburg. Voor de week van 8 november tot 14 november a.s. is het men u als volgt Maandag Varkenskarbonade met tuinbonen Dinsdag Boerekool Woensdag Kipperagout doperw ten en rijst Donderdag Rundvlees met spruitjes Vrijdag Vis met worteltjes in fan- lasiesaus Zaterdag Wat de pot schaft De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur via telefoonnum mer 27537. Deze dienstverlening van de U.V.V. is uitsluitend bes temd voor zieken en bejaarden die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Deze maand wordt verder gegaan met het vorige jaar gestarte onderzoek op baarmoederhalskanker. Alle inwoon sters van de gemeente Middelburg van 35 jaar tot 55 jaar zullen volgens een opgesteld schema éénmaal in de drie jaar aan dit onderzoek kunnen deel nemen. Bij dit systeem van zoge naamde continubewaking kunnen eventuele kwaadaardige afwijkingen zo tijdig worden ontdekt, dat volledige genezing ban worden bereikt. Kosten Deze voor de volksgezondheid be langrijke activiteit wordt door de ge meente Middelburg georganiseerd. De gemeente draagt ook een belang rijk deel van de kosten, die aan dit onderzoek zijn verbonden. Elke deel neemster wordt gevraagd een eigen bijdrage te betalen van 10.-. Oproep Voor het op 17 november a.s. en vol gende dagen te houden onderzoek worden uitgenodigd (eenieder krijgt persoonlijk bericht) de inwoonsters die geboren zijn in de jaren 1923. 1929, 1935 en 1941. De dames geboren in de jaren 1922, 1926. 1932 en 1938. die bij een vorige gelegenheid niet aan het onderzoek konden deelnemen en die zich alsnog wensen op te geven kun nen dat doen bij de afdeling Algemene Zaken (Volksgezondheid en milieu- hygiene) van het stadhuis, telefoon 26251, toestel 131). Geen oproep ontvangen Dames geboren in 1923. 1929. 1935 en 1941 die geen uitnodiging hebben ontvangen voor deelname aan het on derzoek kunnen zich eveneens en wel zo spoedig mogelijk wenden tot bo vengenoemde afdeling, zodat alsnog een oproep gereed gemaakt kan wor den. Verhinderd Om een zo vlot mogelijke gang van zaken te bevorderen worden de deel neemsters aan het onderzoek verzocht zich precies aan de tijd te houden. Is men verhinderd op de aangegeven tijd aanwezig te zijn dan wordt men ver zocht dit tijdig tevoren mede te delen aan de afdeling algemene zaken van het stadhuis. Tel 26251. toestel 131. Het onderzoek wordt gehouden in het kruisgebouw aan de Nieuwstraat 36B te Middelburg. Gang van zaken Een team van het Centraal Medisch Bureau maakt een zogenaamd uit- strijkje dat nog dezelfde dag voor la boratorium onderzoek wordt doorge zonden. Het maken van zo'n uitstrijkje is een eenvoudige en pijnloze zaak. Aan het in mei van dit jaar gehouden onderzoek nam ongeveer 75% van de opgeroepen vrouwen deel. Dat per centage zou hoger dienen te zijn ge zien het belang van het onderzoek, dat mede wordt ondersteund door de plaatselijke artsen en specalisten. iei w» ui uo. izaiiK u. z.eeianu oezwaren in ie uienen. iuv^.iwyMvi«i.y Andermaal heeft de heer A. den Boer, direkteur van Delta-Succes uit Kloe- tinge het voor elkaar gekregen: welis waar niet in Goes dit keer. maar in Mid delburg. Gedurende vijf dagen wordt daar binnenkort een Expo georganiseerd, waar de heer Den Boer, ras-organisator als hij is, het leeuwendeel in heeft gehad. Nu is het opstellen van een plan de cam pagne, gezien zijn ervaringen in Goes kortgeleden, misschien zo op het eerste gezicht niet zo erg moeilijk: toch geeft hij grif toe dat het dit keer geen sinecure was. De winkeliers in Middelburg zijn moe van het drukke toeristenseizoen en hebben het liever eens een beetje rustig: een alleszins begrijpelijk iets. Toch heeft hij kans gezien om weer de nodige men sen enthousiast "aan het werk" te krij gen om samen een daverende Expo- Middelburg te kunnen houden. De Expo-Middelburg wordt gehouden in de Veilinggebouwen in Middelburg, aan de Braakmanstraat, en in een ko lossale aangrenzende tent, van 104-15 meter. In totaal beslaat de gehele ruimte die voor de Expo-Middelburg nodig is, ruim 3000 m2. Daar kan nogal wat ge beuren. zou je zo zeggen. "Dat is dan ook de bedoeling van de organisatoren", aldus de heer Den Boer. "Op 9 novem ber gaan we van start en het feest duurt dan tot en met 13 november, van dins dag tot en met zaterdag dus. Van dins dag tol en met vrijdag is de Expo geo pend van 13.30-17.00 uur en 's avonds van 18.30-22.00 uur. Op zaterdag van 10.30-18.00 uur. Op de Expo Middel burg zijn middenstanders uit heel de re gio aanwezig en ook een aantal van buiten de Zeeuwse grenzen. Ook zullen instanties als de ANWB. de Rijkspolitie etc. akte de présence geven. Om een greep uit de deelnemende branches te doen:- muziek, meubelen, kleding, bloemen, enfin, je kunt het zo gek niet bedenken of er is op de Expo- Middelburg wel wat te vinden. Er is een groot assortiment artikelen voorhanden daar. Natuurlijk is ook het show element erg belangrijk en de deelnemers doen hun uiterste best zo goed mogelijk voor de dag te komen". Reisbureau Van Fraassen-de Magneet uit Middelburg maakte ook een leuke geste. Zij zorgt voor vervoer - geheel gratis - van bejaarden uit de bejaarden centra uit Middelburg en omstreken naar de Expo op vrijdagmiddag. Alle middag-bezoekers ontvangen een leuke attentie, terwijl voor elke 100ste bezoe ker een speciaal prijsje klaarligt, bij het Expo-sekretariaat. Bij de Expo wordt in de kantine van de veiling een leuk re staurant ingericht waar snacks en dran ken verkrijgbaar zijn. Er worden veel demonstraties gehouden en een tingieter heeft toegezegd een de monstratie tingieten te verzorgen. Ook een vleugje ambacht op de Expo dus. Atelier De Schapekop uit Gapin- ge/Veere brengt aparte meubelen rus tiek. zodat ook op dat terrein een vleugje oud ambacht te proeven is. "We willen proberen om ook van dit evenement - want dat moet het worden - een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken", aldus de heer Den Boer, die zich nog liever niet uitlaat over het aantal bezoekers dat hij denkt dat de Expo komt bezoeken, al hoewel hij even later tóch peinzend mompelt: "Het zouden er misschien best eens 20.000 kunnen worden. Ja. dat zou heel mooi zijn." "We willen proberen om de Expo een geheel eigen Middelburgs karakter te geven vertelt hij verder" en we willen ook trachten de zaak zo op te stellen dat de commercie en het ideele een beetje hand in hand gaan. Het enige wal ons voor ogen staat is: de bezoekers en de deelnemers een onvergetelijke show te doen beleven, een Expo waar je met plezier aan terugdenkt." Op 4 en 5 november a.s. brengt H.M.D.T. in de Middelburgse Schouw burg een eenakter van de Amerikaanse schrijver N il Simon, getiteld, Plaza- Hotel. Deze eenakter die uit twee ver schillende stukken bestaat, wil een blik geven op het huwelijksleven in Amerika. Het eerste stuk heeft als sub-titel: Gast uit Mamaroneck en het tweede: Gast uit Forest Hills. Het eerste wordt geregis seerd door Elly Bartels uit Arnemuiden, het tweede door mevr. A. Boogaart uit Middelburg. Er is enorm hard gewerkt om een uit stekende voorstelling te geven: vrijwel dagelijks werd gerepeteerd in de Klove niersdoelen waar HMDT een vast on derkomen heeft, en werden de nodige instrukties en korrekties uitgedeeld aan de spelers. Dit zijn: Martha en Kees Gunther als het echtpaar Nash. met Wim Gutteling als chaseur en Piet Cas- tenmiller als ober in het eerste stuk en Miep van Hoek en Piel Vlieger als het echtpaar Hubley met Bram Kwekke-' boom als bruidegom en Ineke Gutteling als bruidje in hel tweede stuk. Naam van de nieuwbakken echtelieden: lesler. Voor de dekors die in de eenakter ge bruikt worden, tekent Henk van Pelt. Aanvang van de beide voorstellingen 20,30 uur. Tijdens een van de vele repetities in de Kloveniersdoelen. Premie na 5-6 schade vrije jaren NVV waarde All.r. WA 8000 340 171 10000 382 187 12000 418 192 14000 463 202 16000 512 216 18000 550 219 Gratis gr.kaart. Inclusief schade alarmservice. Excl. 6% belasting No claim wordt aangenomen. Paspoórtstr. 14-16 Souburg

de Faam | 1976 | | pagina 5