Uit de aanbiedingsbrief bij de begroting 1977 I I I 1 I LANGE DELFT PROMENADE EN DE FIETS i m' - :i*r ®it br ^liböflüumsr historic Bij wie moet ik bij de gemeente zijn 9 Jazz- concerten in Middelburg en Vlissingen M Beroemde l burgers TER AFSLUITING VAN JAZZMAAND OKTOBER Middelburg-Zuid start het nieuwe karnavalsseizoen Interdelta nu ook in Middelburg F i I AFSCHEID VAN DE HEER ING. H. MINDERHOUD AFDELING ONDERWIJS VERHUIST BURO PERSO NEELSZAKEN VERHUIST NIET ALLES IN HET RIOOL "DE ORIENT" IN DE VLEESHAL VERKEERS MAATREGEL LET VOORAL OP HET FIETSENDE KINI) VOLKSSTERRENWACHT GEEFT KURSUSSEN ASTRONOMIE AUTO VERZEKERING DICK SCHINKEL iDJ 183-64455 f&é Woensdag 27 oktober 1976 De begroting 1977 werd zoals eerder bericht aan de leden van de Middelburgse gemeenteraad aangeboden. F.en cijferopstelling uit die omvangrijke stukken wordt thans gereed gemaakt, zodat daarop volgende week kan worden terug gekomen. Bij die begroting is een uitgebreide nota van aanbieding geschreven waarin op allerlei zaken van gemeentelijk beleid wordt ingegaan. In vorige uitgaven van deze rubriek werd ingegaan op sport en kuituur, op de ontwikke ling enz. Hieronder nog diverse zaken, die in die aanbiedingsnota te vinden zijn. Woningzoekenden Bij de commissie huisvesting (ge meente. woningbouwvereniging Mid delburg en maatschappelijk werk. werken in deze commissie samen) waren op 1 juli 1976 268 aanvragen voor een (andere) woning geregist reerd van personen die al in Middel burg wonen. Hiervan hebben 39 aan vragen een min of meer dringend ka rakter. 20 Aanvragen werden door huwelijkskandidaten ingediend. Van de 268 aanvragen gaat het in 136 ge vallen om een aanvraag van personen die al in een woning van de wonings bouwvereniging wonen. Van buiten de gemeente waren op 1 juli 1976 100 aanvragen ingediend, waarvan slechts 7 min of meer urgent zijn. Bij die 100 •g Na een diensttijd van bijna 34 jaar zal de heer Ing. H. Minderhoud, hoofd van de afdeling weg- en wa terbouw van gemeentewerken zijn actieve loopbaan met ingang van 1 november a.s. beëindigen. Aan een ieder wordt de gelegen heid geboden van de heer en me vrouw Minderhoud afscheid te nemen tijdens een receptie, die op vrijdag 29 oktober a.s. van 16.00 tot 17.30 uur in de hal van hef stadhuis (ingang Markt) wordt gehouden. 3 De afdeling onderwijs, sport-, jeugd en recreatiezaken en wijkcentra van de gemeentesekretarie is op 26, 27 en 28 oktober 1976 gesloten. Dan moet n.l. worden verhuisd van het pand Lange Noordstraat 4 (tegenover het stadhuis) naar het pand Lange Noordstraat 19 (bovenverdieping voormalig pand van Focus). Ook het oud archief dat in het stadhuis was ondergebracht gaat naar datzelfde adres. Het buro personeelszaken van de ge meente Middelburg, dat tijdelijk aan het Molenwater was gevestigd gaat ook naar het adres Lanqe Noordstraat 19. Het telefoonnummer van de afdeling onderwijs blijft 26251. Dat wordt ook het nieuwe telefoonnummer van het buro personeelszaken. Openingstijden 8.00-12.00 en 13.15-17.00 uur. LANGE NOORDSTRAAT 19 HET NIEUWE ADRES VAN DE AFDE LING ONDERWIJS, SPORT-, JEUGD EN RECREATIEZAKEN EN WIJKCENTRA. OUD ARCHIEF EN BURO PERSONEELSZAKEN; aanvragen "van buiten" bevinden zich 17 huwe lijkskandidaten. Huursubsidie Tussen 1 juli 1975 en 1 juli 1976 wer den 1025 aanvraqen om huursubsidie inqediend. Dat is 4 x zoveel als in het jaar daarvoor. Tot 1 juli 1976 was voor deze aanvragen een subsidie van in totaal f800.000.— toeqekend. Wijkcentrum Sint Laurensd "Wij hopen in 1977 weer een stap dichter te komen bij de uitbreiding, annex vernieuwing van het wijkcen trum te Sint Laurens." Aldus schrijren b. en w. Men kampt in Sint Laurens al lange tijd met een tekort aan ruimte in het wijkcentrum. De sanitaire voor- zieninq in dat centrum zijn minimaal te noemen. Er is door de dienst van gemeentewerken een plan gemaakt dat voorziet in het aanbouwen van twee vergaderzaaltjes, het verplaatsen van de keuken en het uitbreiden van de sanitaire voorzieningen en de ma- terialenberging. Aantal werklozen Het aantal werklozen is sinds 1971 meer dan verdubbeld, hetgeen blijkt uit het volgende lijstje waarop zijn aanqeqeven de aantallen aanvragen in het kader van de Wet Werkloosheids- voozziening (W.W.V.) 1971: 187 - 1972: 367 - 1973: 378 - 1974: 441 1975: 457 - le halfjaar '76: 244. Scholen in Klarenbeek en Griffioen In Klarenbeek zal volgens de verwach tingen van het college in 1977 begon nen worden met de bouw &an drie scholencomplexen voor kleuter- en la ger onderwijs en wel t.b.v. de Vrije School, de Gereformeerde Streek school Zeeland en de Vereniginq tot het verstrekken van lager onderwijs op gereformeerde grondslag. Voorts wordt verwacht dat in de Wijk De Griffioen spoedig begonnen kan wor den met de bouw van de p.c. lagere school, ter vervanging van de school die nu gehuisvest is aan de Olmenlaan 6. De politie verzocht de volgende bijdrage op te nemen. En dat doen we natuur lijk graag. ,t(fj. •c..1 .2.-' i f- C v. s - V Vele bezoekers van de binnenstad zullen het wel gezien hebben: de Lange Delft promenade is al voor een groot deel gereed. Het werk in de Lange Delft vordert, mede door het gunstige weer, snel. Van overvolle trottoirs is nu geen sprake meer. Het winkelende publiek kan van de hele straat gebruik maken. Ook zijn er op verschillende plaatsen banken geplaatst, waarvan, dank zij het milde najaarszonnetje, al druk gebruik is gemaakt. Jammer is het dat nog zoveel bromfietsen en fietsen over de Lange Delft promenade rijden in beide richtingen en op tijden dat dit verboden is. 4et is toegestaan om op een groot gedeelte van de dag met fiets en bromfiets over de Lange Delft promenade te rijden. Op de promenade mag echter niet gereden worden van maandag tot en met vrijdag tussen 12.00 uur en 18.00 uur. 's Zaterdags mag men er niet rijden tussen 09.00 uur en 17.00 uur. De tijden zijn met witte borden onder de verkeersborden aangegeven. Immers, vanaf 12.00 uur tot 18.00 uur is de Lange Delft in de regel druk bezet door winkelende mensen. Het is dan bijzonder hinderlijk en zelfs gevaarlijk wanneer er dan fietsen en bromfietsen over de promenade rijden. De Lange Delft promenade mag maar in één richting worden bereden. Ook dat is duidelijk aangegeven door verkeersborden. Men mag slechts over de promenade rijden van de Markt in de richting van het Damplein. Voor de mensen die 's morgens hun boodschappen in de Lange Delft gaan doen betekent het dat zij wel vanaf de Markt de Lange Delft in mogen rijden, doch niet terug. Als men terug wil komen naar de Markt dan moet men lopen of rondrijden, b.v. via de Koorkerkstraat. Onder de Toren, Groenmarkt, Bach- tensteene, Lange Noordstraat, Markt. Omdat gebleken is dat er veel in verboden richting en op verboden tijden over de Lange Delft promenade wordt gereden is aan de politie verzocht controle op de Lange Delft uil te oefenen en zo nodig verbaliserend op te treden. Laten we hopen dat een ieder zich aan de voorschriften houdt, dan behoeft de politie geen bekeuringen uit te schrijven. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. In deze rubriek is al eens gesproken over Jan Morks en Jacob Cats, om twee uitersten te noemen. Er zijn ech ter meer beroemde personen geweest, die te Middelburg geboren zijn of er gewoond hebben. In deze en de vol- Als er een verkeersongeval is gebeurd weet iedereen, dat men de politie moet bellen. Als men de schouwburg wil huren weten de meesten wel, dat men contact moet &pnemen met de gemecnteliüke culluzele dienst. Bii tal van andere zaken, die door de gemeente en gemeentelijke diensten worden be hartigd is het antwoord op de vraag "Bij wie moet ik nu zijn" vaak moeilijker te geven. Het raadslid de heer H.A. Blom is in zijn funktie als gemeentelijk volksvertegenwoordiger ook bij dit probleem bepaald. Hij schreef daarom een brief aan burgemeester en wethouders met de vraag of het mogelijk was precies aan te geven waar de burger zich voor bepaalde zaken kon vervoegen. delen b. en w. nog mede dat erg moeilijk is aan te geven hoé lang de behandeling van een bepaald verzoek kan duren. Bij procedures waarbij mogelijkheden tol bezwaar of beroep zijn wordt dit altijd vermeld (zie in deze rubriek b.v. de verkeersmaatre gelen en ter inzage liggende bestem mingsplannen). Zo vroeg hij - over welke zaken kan men zich het beste richten tot de gemeenteraad: - over welke zaken kan men zich het beste richten tot het college van b. en w. - over welke zaken kan men zich het beste richten tot een lid van het college van b. en w. Is aan te geven over welke zaken men zich het beste kan richten tot bepaalde diensten, afdelingen enz.? Antwoord Burgemeester en wethouders wijzen er in hun antwoord op. dat elke ge meente drie bestuursorganen heeft de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester (laatstgenoemde in dit verband speciaal belast met politiecn brandweerzaken). Uit allerlei wetten vloeien taken voort, waarmede deze bestuursorganen zijn belast. "Het is ondoenlijk daarvan voor de burgers een overzicht te maken, gezien het zeer groot aantal wetten en het nog Het Waterschap Walcheren verzoekt te wijzen op het belang van een goed gebruik van toiletten, gootstenen, schrobputjes e.d. Wat is het geval? Na ingebruikstelling van het rioolgemaal Arnemuiden is gebleken, dat het daar aangevoerde rioolwater allerlei zaken bevat, die daarin niet thuis horen zoals wegwerpluiers en andere wegwerpar tikelen. In verband daarmede moet het vuilrooster erg vaak schoonge maakt worden. Wanneer de situatie niet verbetert moet misschien overge gaan worden tot Ket aanbrengen van zeer dure snijroosters, die het grovere vuil kunnen'versnijden. Dat kost heel wat, waardoor de te betalen rechten ook verhoogd moeten worden. GOOI DUS NIET ZO MAAR AL LES DOOR DE W.C. DAT VOOR KOMT NARIGHEID EN HOGERE RECHTEN (voor zover natuurlijk ex tra voorzieningen moeten worden aangebracht als geen verbetering op treedt). groter aantal daaruit voortvloeiende laken". Zo schrijven b. en w. Gemakkelijk Voor de burgers is de meest gemak kelijke methode zich le richten tot "Het gemeentebestuur van Middel burg", p/a Stadhuis. Het ambtelijk apparaat zorgt er dan voor dat elke brief, nadat daarover is geadviseerd, aan het bevoegde bestuursorgaan ter beslissing wordt voorgelegd. Men kan zich natuurlijk mondeling wenden tot een lid van het college. Wethouder Baars houdt b.v. elke dinsdagmiddag vanaf 16.30 uur in het kantoor van gemeentewerken spreekuur over za ken die met openbare werken te ma ken hebben. Voor dat spreekuur kan men tevoren even een telefonische af spraak maken met de telefoniste van gemeentewerken (tel. nr. 27751). Bij de sekretaresse van de leden van het college van b. en w. kan men ook een afspraak maken om met een lid van het college te spreken (tel. 26251Ook kan men desgewenst spreken met ambtenaren. Weet men niet precies waar men moet zijn dan zullen de bo des of het buro voorlichting graag de goede weg wijzen (tel. 26251). Voorts De vereniging SINAR '75 orga niseert van 28 oktober a.s. tot 8 november in de Vleeshal in het gotische gedeelte van hét stadhuis de culturele tentoonstelling "De Oriënt". Aan deze expositie heb ben het volkenkundig museum van Tilburg en de Maleisische ambassade in Nederland veel medewerking verleend. De openingstijden zijn maandag t/m vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00-20.00 uur. Toegangsprijs f I.— per persoon. 65-plussers f 0,50. Scholen en grote groepen genieten reduktie. Van Ciltersstraat Burgemeester en wethouders hebben besloten om aan de westelijke zijde van de Van Cittersstraat. ter hoogte van het perceel Van Cittersstraat 47 een parkeerplaats te reserveren voor de heer G. Busser, die zeer slecht ter been is, maar wel zelf een auto kan besturen. Alleen de heer Busscher mag van deze parkeerplaats gebruik maken. Dit besluit is op 14 oktober 1976 ter openbare kennis gebracht. Binnen 30 dagen na deze datum kan iedere be langhebbende beroep instellen bij de Kroon. Het eventuele beroepschrift moet worden ingediend bij de Kom- missaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Fietsende kinderen willen nogal eens, onverwachte bewegingen maken. Ze geven heel vaak geen richting aan en kijken niet achterom voordat ze links afslaan, liet zijn gegevens om reke ning mee te houden. Geef al op flinke afstand een waarschuwingssignaal als u een fietsend kind van achteren na dert. Waarschuwen op het laatste mo ment kan tot gevolg hebben dat het kind schrikt en daardoor een beetje- naar links zwenkt., vlak voor uw auto- Passeer fietsende kinderen met bij zondere zorg. Houd daarbij goed af stand. vooral als er veel wind staat, om te voorkomen dat ze onder uw wagen of uw achterligger worden "gezogen". Fietsende kinderen die bagage enz. achterop hebben, moeten speciaal in de gaten worden gehouden. Bromfietsers die op een rijwielpad rij den. moeten fietsers bij het inhalen eveneens behoorlijk ruimte laten. uivmiiGWGia uiv v/p WH iij*Tivi|'«u i ij- pittUCIdlIU. 111 Ut Ulllgtvillg vuil ViV, den. moeten fietsers bij het inhalen Getuigeniskerk is een straat naar ft eveneens behoorlijk ruimte laten. Smytegelt vernoemd. gende afleveringen willen we enige van "die die "beroemdheden" de re vue te laten passeren. Heeft u zelf suggesties of wilt u wat informatie over een bepaalde bekende Middel burger laat het ons dan weten. Deze keer gaan we terug naar het eind van de 17e eeuw voor: BF.RNARDUS (1665-1739) SMYTEGELT Bernardus Smytegelt werd geboren te Goes en studeerde theologie in Utrecht. Van 1689-1692 was hij predi kant te Borsselc. van 1692-1695 te Goes. In 1695 werd hij te Middelburg beroepen, waar hij tot zijn dood bleef wonen. Smytegelt was zeer geliefd bij het volk. hij preekte eenvoudig en zonder aanzien des persoons, 1702 was een roerig jaar. na het overlijden van koning-stadhouder Willem III braken in verschillende steden opstootjes uit. Willem III had n.l. veel van zijn aan hangers aan de macht geholpen en die werden nu na zijn dood in een aantal plaatsen afgezet. In Zeeland duurden deze ruzies verscheidene jaren, zo ook te Middelburg, waar het geruime tijd onrustig bleef. Fredcrik Nagtglas schrijft hierover in zijn Levensberichten van Zeeuwen. 4c afl. (1893) op blz. 654: "Bekend is Smytegelt's houding, toen het stads bestuur hem in 1702 verzocht de ge meente tot rust te vermanen en wegens oproerigheid te bestraffen. De gehele magistraat was bij de daarvoor bes temde godsdienstoefening tegenwoor dig. maar de heeren keken elkaar ver wonderd aan. toen niet de gemeente, maar hun zeiven de les werd gelezen, en zij hoorden, dat als de oude pas verdrongen regenten werkelijk oneer lijk de stadsgeldmiddelcn hadden verwaarloosd, deze moesten worden vervolgd en gestraft, maar bleek het bij onderzoek laster te wezen, dan be hoorden de nieuwe regenten hun plaatsen zoo spoedig mogelijk aan de vroegere in te ruimen. Verbazing was zeker te zien op de aangezichten in de "Hccrenbanken": maar toen de gods dienstoefening geëindigd was. zeide de voorganger op den hem eigen in- drukwekkenden toon, dat hij eene ge meente, die zich tegen haar wettige overheid verzette, den zegen Gods niet geven kon. Daarop verliet hij den preekstoel, en nog leeft de herinnering aan hel toneel dat volgde. Onder de algemeene aandoening trad de leeraar weder op en gaf den zegen doch onder voorwaarde dat men aan de regeering gehoorzamen zou, wat dan ook wer kelijk gebeurde." Bernardus Smytegelt woonde op de Herengracht, hij bleef ongehuwd. Hij stond wel bekend als "de oude van de den Singel". In 1735 ging hij met emeritaat. Smytegelt publiceerde tij dens zijn leven niets, afgezien van een aantal stellingen tijdens zijn studie in Utrecht. Na zijn dood werden echter zijn preken uitgegeven. Deze preken bundels. die meerdere malen werden herdrukt, waren nog zeer lang geliefde lectuur, met name op het Walcherse platteland. In de omgeving van de i I >p vrijdag 29 oktober speelt in het Kui- erspoorttheater/Middelburg de be ende cellist Tristan Honzinge. Dit op reden vindt plaats in het kader van de 'zzmaand. Tristan Honzinge. woonach- ig in Amsterdam op een woonboot in de Prinsengracht, is geboren in New- ngland. en daar maakte hij in het gezin aarin hij opgroeide, kennis met de cel lo, een instrument dat zijn moeder hem had toegedacht om te leren bespelen. Later werd dit instrument voor hem zo belangrijk dat hij cellist wilde worden. Tristan speelde in kamerensembles etc. In 1976 gooide hij alles overboord en vertrok naar Montreal, waar hij tenslotte belandde tussen de Frans - Canadezen. Hij speelde daar in free jazz groepen. Via kennissen in Montreal kwam Tris tan in aanraking met het muziekstraat- leven. een vorm van muziekmaken die hij belangrijker vindt dan de meeste an dere muziek. Vooral vanwege het so ciaal kontakt dat men dan met het pub liek heeft. Volslagen anders dan in een besloten ruimte. Tristan Houzinge hecht bijzonder veel waarde aan het "buiten spelen". Het is voor hem geen ideologie, maar een bittere noodzaak. Wanneer dergelijke zaken verdwijnen is hel vol gens hem alleen maar verarming, al hoewel: in de winter speelt hij toch lie ver binnenshuis. Het laatste jazz-concert wordt gegeven in Vlissingen. in het Vestzaktheater, op zaterdag 30 oktober dat - net als dat op vrijdag in de Kuiperspoort - om half Tristam Hanztnge negen 's avonds begint. Hier treedt op een bijzondere groep musici, waaronder tal van buitenlandse, gegroepeerd ron dom de pianist/klarinettist Kees Haze- voet. De groep bestaat uit: Peter Ben- nink, altsax. Peter Brotzmann tenorsax. Han Bennink klarinetten. Louis Moholo slagwerk. Johnny Dyani bas en Kees Hazevoet piano. maar liever niet aan waagt. Door een popularisatie van de astronomie in de laatste jaren, mede dankzij de aktivitei- ten van volkssterrenwachten als Philip De belangstelling voor de astronomie (sterrenkunde) neemt ook in het Zeeuwse hand-over-hand toe. Vooral ook onder de jeugd is een duidelijke geï nteresseerdheid merkbaar in hetgeen er in de ruimte aan de hand is. Het is zon neklaar, dat de materie bepaald niet eenvoudig is en men kan zich dan ook gemakkelijk voorstellen, dat alleen liet lezen van wat boekwerkjes niet vol doende is om een goed inzicht te krijgen in datgene wat zich buiten onze aarde afspeelt. Door de eeuwen heen heeft de astrono mie in feite altijd iets "magisch" gehad, en voor velen lijkt de sterrenkunde nog steeds zo ingewikkeld, dat men er zich Sinds kort heeft ook Zeeland een eigen Interdelta vestiging. In Middelburg, Tussenmede II. woont de heer L.J. van Zijderveld die de belangen van dit bedrijf, gespecialiseerd in incasso-, informatie-, financierings- en recherchewerk, die aan het hoofd staat van de zelfstandige ves- tiging. Dc heer Van Zijderveld heeft ruim 23 jaar ervaring in verkooptechnieken op gedaan bij een Rotterdams bedrijf en meent er goed aan te doen deze ervaring nu in dienst te stellen van bedrijven die moeilijkheden hebben bij het innen van sommige nota's. Hij wil een en ander op zien te lossen door een persoonlijke be nadering van de wanbetaler. Doordat Interdelta door heel het land vestigingen heeft, d.w.z. bijna, want 3 provincies zijn nog in bewerking, maakt ook een ver- huisprobleem, een wanbetaler die "met de noorderzon verdwenen" is. tot verle den tijd. "Wc hebben bij Interdelta een systeem ontwikkeld dat in de meeste gevallen bijzonder goed schijnt te werken", ver telt de heer van Zijderveld. "We gaan de mensen geen brieven schrijven maar er persoonlijk op af. We zien ze ervan te overtuigen dat betaling werkelijk nood zakelijk is maar doen dal wel op een "plezierige" manier. Mocht er blijken dat er nog vele andere schulden zijn. dan zien we ook daar een regeling voor te treffen via ons bedrijf, zodat èn de schuldeisers van de persoon in kwestie èn de persoon zelf geholpen zijn. Het spreekt vanzelf dat hierbij sprake moet zijn van een flinke dosis takt en een Voorzichtig gedoseerde overredings kracht." Verder houdt het bedrijf zich ook bezig met financieringen, een facet van de geldmarkt die veel belangstelling heeft. Wat betreft de informatie, die is in hoofd/aak bestemd voor winkeliers, b.v. woninginrichters, die voor grote bedra gen "investeren" op rekening in nieuwe huizen etc. Van te voren kan bij Inter delta naar achtergronden van een klant worden geïnformeerd, hetgeen voor de betrokken winkelier dc kans op een strop kleiner maakt. Recherche werk komt in feite neer op het verstrekken en of doorgeven van tips aan dc politie, door een van de medewerkers van In terdelta die door het vele kontakt met de buitenwacht allicht snel eens iets hoort over een al dagenlang onbeheerd staande auto. een inbraak o.i.d. Het hoofdkantoor van Interdelta is gevestigd ih Schoonhoven. pus Lansbergen, is echter veel bijgedra gen. de sluiers wat op te tillen. Zeer ve ten hebben in de sterrenkunde een weergaloze hobby gevonden. In de maand november gaat Philippus Lansbergen een tweetal kursussen ge ven: een kursus sterrenkunde voor be ginners. speciaal afgestemd op jongeren en een dito kursus voor ouderen. Deze kursussen worden begeleid met dia se ries en - wanneer de weersomstandighe den dat toelaten - met waarnemingen. Er wordt algemene informatie verstrekt over o.m. de opbouw van het heelal, het hoe en waarom van dc maanstanden, de invloed van de maan op de getijden enz. Planeten, sterren, sterrennevels, sterren stelsels etc. alsmede tal van waarnc- mingsinstrumentcn komen aan bod. Het is niet noodzakelijk om een bepaalde vooropleiding te hebben, interesse in de sterrenkunde is voldoende. Het is de bedoeling dat dc kursussen voor jongeren plaats vinden op de vrij dagavond en deze duren van november lot eind maart 1977. De minimum leef tijd voor deelnemers aan de kursus is 12 jaar. de maximum leeftijd 16 jaar. De kosten bedragen 10.- per deelnemer. De kursus voorouderen omvat 12 lessen (I x per week) en wordt in overleg met de kursisten op een bepaalde avond ge houden. De minimum leeftijd is hier 16 jaar en de kosten in deze groep bedragen j 25.- per deelnemer. Informatie over de kursus en aanmeldingen: A.P. Stroo. Girscsland 30. Middelburg. Iel. 01180-15129. Middelburg-Zuid (Magistratenwijk en Dauwendaele) maken zich gereed voor een vrolijke en spectaculaire start,, van hun nieuwe karnavalsseizoen. Op zaterdag 6 november wordt in het wijkcentrum "Het Zuiderbaken" een "Prinsenhal" gehouden waarin op ver rassende wijze de nieuwe "Prins- Karnaval" ten tonele komt. Tevens zal de illustere en niet minder vrolijke "Raad van Elf" aan de Middel burgers worden voorgesteld. Een kar- navalskapcl zorgt tijdens dit prinsenbal voor de echte onvervalste karnavals- stemming. In de komende maanden zal een om vangrijke groep van wijkbewoners uit Middelburg-Zuid. gesteund door enige talentvolle stadsgenoten van "over het kanaal", een reeks van evenementen voorbereiden waarmede de Middel burgse karnavalstraditie wordt voortge zet. Hoogtepunten zijn o.a. de grote karna- valeskc revue "DE LACH-IN". waar aan ruim 100 wijkbewoners hun mede werking verlenen. Deze revue wordt ook opgevoerd door de Middelburgse be jaarden en voorde pupillen en personeel van "Vijvervreugd". Verder komt er een grote karnavalsintocht en het traditio nele kinderkarnaval. F.en groot opgezet karnavalsbal besluit deze bonte reeks. Verleden jaar hebben duizenden men sen Middelburgzuid bezocht om mee te genieten van dit karnavalsfestijn. Premie na 5-6 schade vrije jaren NW waarde AH.r. WA 8000 340 171 •i'oooo 382 187 12000 418 192 14000 463 202 16000 512 216 18000 550 219 Gratis gr.kaart. inclusief schade alarmservice. Excl. 60 belasting No. claim wordt aangenomen. Paspoortstr. 14-16 Souburg

de Faam | 1976 | | pagina 5