Nieuwe tunnel bij I station wordt feestelijk geopend WIJKGEZONDHEIDSCENTRUM IN DAUWENDAELE Boeiende modeshow van "De Spinne" Veel belangstelling voor Internationale Culinaire Salon in Vlissingen DICK SCHINKEL LOZINGS VERORDENING TER INZAGE '1 TERMIJN HUUR SUBSIDIE VERLENGD HONDEN AAN DE LIJN TER INZAGE spo rt h a I nassaulaa n bewegingsfeest 'CURIOSA-MARKT' Woensdag 6 oktober 1976 F Paspoortstraat 14-16 Oost-Souburg Assurantie en Financieringskantoor De tunnel voor voetgangers en (brom)fietsers die is aangelegd onder de spoorlijn bij het station te Mid delburg zal op vrijdag 15 oktober a.s. om 19.15 uur feestelijk worden geopend. De officiële openingshandeling zal worden verricht door de burgemeester van Middelburg, drs P.A. Wolters en door de heer H.A. van den Heuvel, chef van het exploitatierayon Roosendaal (West-Brabant en Zeeland) van de N.V. .Nederlandse Spoorwegen. De genodigden verzamelen zich om 18.30 uur in de geheel vernieuwde stationsrestauratie, waar enkele toespraakjes worden ge houden. Om 19.00 uur gaat het gezelschap te voet via de Hoge Brug en de Segeerssingel naar de toegang van de nieuwe tunnel aan de singel, waar de officiële openingshandeling word verricht. Op die plaats is inmiddels een par keerterrein voor auto's aangelegd, alsmede een stalling voor fietsen. L Lampionnen en muziek Kinderen met lampions vertrekken ter gelegenheid van het "tunnelfeest" om 18.30 uur begeleid door de Drumband van M.T.V. van het Winkelcentrum Wel- singe naar de Buitenruststraat. Daar hebben zich inmiddels de kinderen uit Dauwendaele. eveneens met lampions verzameld. De jeugdband van "Julia na". "Johan Friso" vertrekt om 18.30 uur vanaf de molen "De Hoop" naar de Buitenruststraat. Vandaar trekken de beide drumbands en de kinderen met lampionnen op in de richting van de nieuwe tunnel aan de Segeerssingel. waar zoals gezegd om 19.15 uur de of ficiële opening plaatsvindt. Nadat de tunnel voor gebruik is vrijgegeven trekt de optocht met genodigden door de tunnel naar hel parkeerterrein van de N.S. aan de Kanaalweg. Daar wordt omgekeerd, waarna de optocht weer door de tunnel gaat om via de Segeerssingel. de Segeersweg, de Dauwendaalsestraat, de Roozenburg- laan en de Vrijlandstraat naar het winkelcentrum Dauwendaele te wan delen. Ontmoetingscentrum Het officiële op- eningsgebeuren wordt afgesloten in het Ontmoetingscentrum Dauwen daele. waarom 20.15 uur een discobal voor iedereen begint, dat verzorgd wordt door "ome Krelis. Disco Show". De toegang is gratis. Buiten het On tmoetingscentrum wordt een gezellig terras ingericht. De gemeenteraad van Middelburg heeft op 24 mei 1976 de lozingsverordening riole ring vastgesteld. Deze verorde ning heeft ten doel door middel van een vergunning de lozing in de gemeentelijke riolering van afvalstoffen. verontreinigende en/of schadelijke stoffen te be perken of te verbieden. Vanaf 2 oktober 1976 ligt deze verorde ning gedurende drie maanden ter lezing voor eenieder in het stad huis op kamer 15. De verorde ning treedt in werking op 1 nov. 1976. Etalagewedstrijd In het kader van de opening van de tunnel organiseren de ondernemersverenigingen van de winkelcentra Dauwendaele en Zuid van dinsdag 12 oktober tot zaterdag 15 oktober een etalagewedstrijd. Aan de hand van branchevreemde artikelen moet men een zin vinden. Wedstrijd formulieren zijn af te halen bij de winkeliers in beide winkelcentra. Voordelige N.S.-aanbieding Bij de drogisten van de winkelcentra in Dau wendaele en Zuid (Magistraatwijk) kunnen eveneens in het kader van de tunnelopening op vrijdag 15 en zater dag 16 oktober a.s. zeer voordelige N.S. dagkaarten worden gekocht. Voor vol wassenen kost zo'n kaart 15,- (nor male prijs 29,-) en voor kinderen 7,50. N.S. Stands Voorts zal de N.V. Neder landse Spoorwegen in de hal van het station te Middelburg een spe&ciale stand inrichten waaraan ook de ge meente Middelburg zal deelnemen. Bovendien is het N.S. op vrijdag en za terdag 16 oktober a.s. met een stand vertegenwoordigd in het winkelcen trum Dauwendaele. Sprinter Bij drogist Pharma Charme in het winkelcentrum Dauwendaele zal voorts een prachtig model van de nieuwe "Sprinter" te bewonderen Zijn. Wielerwedstrijd De wijkvereniging Dauwendaele sluit verder aan met een wielerwedstrijd op gewone fietsen voor de jeugd op zaterdag 16 oktober a.s. De jongste groep (6-7 jaar) start om 13.00 uur. Aan de start komen ook groepen in de leeftijden 8-9 jaar, 10, 11 en 12 jaar en 13,14sen 15 jaar. Het parcours loopt door de Rustenburg- straat. de Vluchtenburgstraat, de Wij- daustraat en de Hooge Meestraat. Fotorit- De wijkvereniging Zuid orga niseert op zaterdag 16 oktober a.s. een fotorit voor auto's welke ook een raakpunt zal hebben met de nieuwe tunnel onder het spoor. Tunnel Menu .Door de stationsrestau ratie wordt eveneens ter gelegenheid van de tunnelopening een speciaal tunnelmenu geserveerd dat bestaat uit een huzarenschelp (met toast) een kop Ossestaartsoep, een kipscgnitzel met aardapqpelcroquetten, tyrolienne) en een coupe ijs. Prijs 9,95. Voorts is er van 4 tot 17 oktober 1976 in de sta tionsrestauratie een Honki-Tonki-ak- tie. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Er bestaan regelingen volgens welke gezinnen, duurzaam samenwonenden alleens taanden en alleenstaanden van 30 jaar en ouder, die een in verhouding tot hun inkomen erg hoge huur moeten betalen een subsidie in de huur kun nen krijgen. Voor het tijdvak 1 juli 1976 - 1 juli 1977 moesten de aanvra gen om huursubsidie aanvankelijk voor 1 oktober 1976 ingediend zijn. De staatssekretaris van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft thans besloten evenals vorig jaar de termijn waarbinnen de aanvragen moeten worden ingediend met drie maanden te verlengen, zodat de sluitingsdatum thans 1 januari 1977 wordt. Voorwaarden. Het blijkt nodig te zijn er nog eens op te wijzen, dat niet iedereen, die verhuist naar een duurdere huurwo ning huursubsidie kan krijgen, ook al is de verhouding tussen huur en inko men zodanig dat men volgens de ta bellen huursubsidie zou kunnen krij gen. Het moet in die gevallen namelijk vaststaan dat betrokkene geen woning met een lagere huur in dezelfde ge meente kon krijgen of zoals het in de officiële regeling staat omschreven "Deze beschikking vindt geen plaats ten aanzien van degene, die na 1 juli 1975 huurder is geworden en tevens op het tijdstip, waarop hij huurder is ge worden, krachtens de bepalingen van deze beschikking weliswaar voor een bijdrage in aanmerking zou komen, doch naar het oordeel van de minister gehoord burgemeester en wethouders van de gemeente,,waarin de woning is gelegen, het genot kon verkrijgen van, zijn economische en persoonlijke om standigheden in aanmerking geno men, hem beter passende woonruim te". In de Algemene Politie Verordening is en kele jaren geleden niet zonder reden een bepaling opgenomen volgens wel ke de eigenaar, houder of verzorger van een hond verplicht is de hond aan de lijn te houden. Die verplichting geldt wanneer men de hond(en) bin nen de bebouwde kom op de weg uit laat. De hond moet dan dus vastge houden worden aan een. ketting, riem, koord of enig ander middel tot vas thouden. Ondanks die verplichting ziet men in de bebouwde kon van Middelburg nog vaak honden los lo pen. Buiten de bebouwde kom. De aan- lijn-verplichting geldt niet voor het gebied gelegen buiten de bebouwde kom. Daar mag men de hond niet op de weg "laten verblijven" zonder vol doende toezicht. Die regel geldt ook voor de bolwerken, waar men de hond dus mag los laten lopen, maar onder toezicht. Opvangen Zonder toezicht rondlopen de honden kunnen worden opgevan gen en na verloop van veertien dagen, wanneer zij niet door de eigenaar, houder of verzorger zijn opagehaald met machtiging van burgemeester en wethouders worden afgemaakt. Hoe wel deze bepalingen in de Algemene Politie Verordening een beperking van de bewegingsvrijheid voor honden be tekent is bewust voor de aanlijnver- plichting gekozen. Gevaar Een van de belangrijkste ar- gumenl.cn voor het instellen van het aanlijngebod is hel grote aantal ver keersongevallen, dat door loslopende honden ontstaat. Bovendien kunnen loslopende honden schade en hinder veroorzaken terwijl de verontreiniging van trottoirs en voetgangersgebieden natuurlijk ook een belangrijke over weging is geweest bij het instellen van de aanlijnverplichting. Advies Het advies luidt: Houd uw hond aan de lijn. Zorg dat uw hond zijn/haar behoefte niet doet op het trottoir of een voetgangersgebied. U bewijst uw medeburgers er een grote dienst mee. Achter het Kerkgebouw "De Hoeksteen" en tegenover de biblio theek aan de Roozenburglaan in de wijk Dauwendaele te Middelburg ver rijst momenteel het wijkgezondheids centrum. Op de ene foto een beeld van de bouwaktiviteiten en op de andere foto ziet U een afbeelding van de ma quette van het gezondheidscentrum. In Maart van dit jaar werd met de bouw begonnen, en als de plannen volgens schema afgewerkt kunnen worden moet het centrum in maart 1977 vol tooid zijn. Samenwerking Het plan voor de bouw van dit wijkgezondheidscentrum dat een funktie gaat vervullen voor de wijken Zuid (ook wel Magistraatwijk genoemd), en Dauwendaele is voort gekomen uit de artsenteams, die in sa menwerking de in wijken verdeelde gemeenten bedienen. ZO'n "ho me-team" bestaat uit enkele artsen en de wijkverpleging. De vraag of deze samenwerking verder kan worden uit gebouwd wordt in positieve zin beant woord door de bouw van het wijkge zondheidscentrum. Behalve twee of drie artsen zullen daarin werkzaam zijn. drie fysiotherapeuten, twee of drie tandartsen, via de Kruisvereni ging WalcherenOost de wijkverple ging en een verloskundige, alsmede het maatschappelijk werk. Het is dui delijk. dat die artsen bij dit project be trokken zijn die hun praktijk voor het grootste deel al in de zuidelijke stads wijken (Zuid en Dauwendaele) heb ben. Indeling,Op de foto van de maquette treft men rechts de grootste eenheid, welke bestemd is voor de kruisvereni ging Walcheren-Oost met een vloe- roppj'ervlaklc van 198.8 m2. Deze eenheid heeft ook een boven&verdie ping (opp. 72 m2) welke als vergader ruimte zal dienen. Op de voorgrond bevindt zich de eenheid voor de fysio therapeuten (opp. 133,98 m2). Links boven op de foto de ruimte voor twee- tandartsen opp. 93.55 m2) en midden boven vindt u de ruimte voor de hui sartsen (123.6 m2). De vier eenheden zijn gesitueerd rond een pleintje, waarop ook de twee toegangswegen uitkomen. Die toegangswegen verbin den het centrum met de Roozenburg laan. De totale oppervlakte grond is 1170 m2 waarvan 550 m2 wordt be bouwd. Bij het centrum komen ook de nodige parkeergelegenheden voor au to's en fietsen. In nieuwe wijk. Bij de plaatsbepaling voor zo'n nieuw en modern centrum is gekozen voor een nieuwe wijk. die op den duur ongeveer 15000 inwoners zal tellen. Op zo'n bevolkingsaantal is liet centrum n.l. berekend. Als organisatie vorm is gekozeBvoor een stichting waarin alle betrokken artsen, tandart sen en fysiotherapeuten, de kruisvere niging Walcheren-Oost en de gemeen te als leden zitting hebben. De bouw kosten bedragen ongeveer een miljoen gulden, daar komen nog bij de kosten van inrichting, renteverlies enz. De uitvoering van dit moderne project is mogelijk geworden door subsidies van de provincie, liet ministerie van volks- gezon&dheid en milieuhygiëne en de gemeente Middellijurg. Voorts werd een belangrijke bijdrage ontvangen van het direktoraatgeneraal voor de ar beidsvoorziening (D.A.C.4W.ê) j" raau IIIUICIICII. Walplein.In verband met de uitbrei ding van het pand Lange Delft, waarin een vestiging van C en A z.al komen' willen burgemeester en wethouders een gedeelte van het Walplein en een reep van de Nieuwe Wal (straatje tus sen Burgpromenadc en het Walplein") aan het openbaar verkeer ontj'trekken. Het gaat nierbij niet om parkeerplaat sen waarbij parkcermeters staan, liet betreft een gedeelte gelegen achter het huidige pand van De Jagcr's Ijzer handel en enkele andere panden aan de Lange Delft. De direct betrokkenen werden over deze zaak al benaderd. Belanghebbenden kunnen van 4 okto ber tot en met 29 oktober 1976 op ka mer 15 van het stadhuis (afdeling Al gemene Zaken) de op deze zaak be trekking hebbende stukken (voorstel plus kaart) inzien en hun eventuele bezwaren schriftelijk bij de gemeente raad indienen. In de sporthal aan de Nassaulaan te Middelburg wordt op dinsdag 9 oktober a.s. weer een "bewegingsfeest" gehouden. 12 verschillende sport-spelen. zang en volksdansen staan op het programma. Dit bewegingsfeest wordt voorbereid door een werk groep van vrijwillige medewer kers en studenten van de Rijks- en Christelijke Pedagogische Akademies uit Middelburg. Men kan zich aanmelden voor deelna me aan dit feest bij de heer J.W. Eising (tel. 27427) en mevrouw De Groot, dienstencentrum "Het Schuttershof. Boetiek De Spinne uit Middelburg/Goes heeft op een boeiende show in "het Kar- rewiel" in Koudekerke, een veelheid aan najaars- en wintermode, gepresenteerd. Uiteraard treft men ook bij boetiek De Spinne de bekende najaars- en winter kleuren, zoals de tinten zwart, camel, grijs, steenrood en bruin met daarnaast de uitgesproken harde kleuren als ko ningsblauw. felrood etc. De meeste mo dellen vallen erg slank en met name de Aan de Inter.ationale Culinaire S Ion van Zeeland welke de Nederlandse club voor chef koks op 30 november a.s. in Grand Hotel Britannia te Vlissingen voor de vijfde maal organiseert, zullen zeker zes landen deelnemen. Mede dank zij de succesvolle inzendin gen van vorig jaar zal het aantal deelne mers dit jaar groter zijn dan ooit; in te genstelling lot andere internationaele kookfestijnen waar maar een beperkt aantal koks van elk land kan deelnemen, staat deze ntcr. tion 1 ulinaire C; Salon open voor alle koks van hotels, restau rants. groot keuken-bedrijven, instellin gen en leerlingen van vakscholen al dan niet lid van de NCCK. Inzendingen zullen worden verdeeld in de volgende groepen: senior klasse, ju nior klasse, koud buffet, vakscholen en instellingen. Deze Culinaire Salon, die in samenwer king met het Nederlands Zuivelbureau te Rijswijk wordt georganiseerd, heeft al een vrij hoog internationaal niveau be reikt. Inschrijvingen of inlichtingen kunnen worden verkregen bij het secretariaat NCCK. afdeling Zeeland. Westerzicht 797. Vlissingen. Tel. 01183-63880. erg wijd vallende pantalonpijpen zijn hoegenaamd niet meer te vinden in het hedendaagse modebeeld, of het moest zijn in een erg exclusief avondbroekpak. Bijzonder veel aandacht werd ook bes teed aan de harempakken die in ver schillende uitvoering verkrijgbaar zijn. Opvallend was ook de veelvuldigheid van gebreid materiaal: diverse pakjes, mantels en truien alsmede een paar poncho's waren van dit materiaal ver vaardigd. Het komend seizoen wordt ook veel aandacht gevestigd op de col, in de meeste gevallen groot en afstaand. Ook de hesjes doen het weer goed, geen wonder, wantje kunt er enorm leuk mee experimenteren, hetgeen op de show duidelijk werd gedemonstreerd. Veel mantels waren voorzien van de overbekende, maar weer zeer in de be langstelling staaride houtje - touwtje sluiting. Een op knielengte gebreide hes was van een dergelijke sluiting voorzien. Ook de meer exclusieve mode kwam op de show aan bod: heel fraai was een zwart zijden jersey avondjapon, voor zien van grote bloemmotieven in geel en rood en voorts bleek een geheel witte japon met zeer wijdvallende mouwen een succes te zijn. Bij De Spinne ook een aantal folklore modellen: poncho's in de Peruviaanse stijl, d.w.z. veelkleurig op zwarte ondergrond. De oudere bezoekers van de wijkpost "Het Bastion" dames en heren bo- ven-de-65. organiseren op zaterdag 9 oktober, in de wijkpost een "CURIOSA-MARKT". Op deze verkoopdag worden bijzondere artikelen te koop aangeboden, zoals antiek, glaswerk, zilveren lepeltjes, handgeweven linnen, baby-garnituren, maar ook huishoudelijke artikelen, boeken, e.d. Er is koffie-met-cake en eigen gebakken oliebollen. Grabbelton voor de kinderen. De markt gaat open om 10 uur. De opbrengst is voor bijzondere aan schaffingen en om met ouderen gezelli ge - niet subsidiabele - dingen te doen. Milly Gijswijt trad weer voor het voet licht als vakkundige lady-speaker. Zij vestigde ook steeds weer de aandacht van het publiek op de bijzonder mooie sieraden die de mannequins droegen, afkomstig van juwelier van der Ree. De lange chanellkettingen komen weer in zwang, maar dan wel gemaakt van het snel terreinveroverende geel goud. kor nalijn is erg in op het gebied van de sierstenen evenals het z.g. tijgeroog. Voor de steeds wisselende kapsels van de mannequins zorgde Maison Chique uit Yerseke. Voor de dertigste keer geeft "Pro Ju- ventute" zijn Oranjekalender uit. waar van de baten, zoals altijd, zijn voor het werk voor jeugd en gezin. De in fraaie kleuren uitgevoerde kalen der brengt op elk maandblad weer een exclusieve foto van een of meer leden van het Koninklijk Huis. Voor fotogra fen zijn kinderen altijd een aantrekkelijk object om te fotograferen. Deze kalen der maakt hierop geen uilzondering, want op het merendeel van de foto's komen een of meer van de jonge prinsjes voor. door de camera soms verrast in hun spel in de tuin of aan de waterkant. De kalender is verkrijgbaar bij alle ver enigingen "Pro Juventute". de stichtin gen voor Jeugd en Gezin Kosten 5.95. HERINNERINGEN AAN OLD-MELISKERKE Hier een kijkje op het dorpsplein van Meliskerke. Veel is hiervan bewaard gebleven, doch voor de hedendaagse fotograaf zou het niet eenvoudig zo niet onmogelijk zijn. om nog zoveel jeugd in klederdracht op de foto te krijgen. Wij hebben op 4 oktober ons nieuwe kantoor geopend: Vanaf die dag zijn er vaste kantooruren: Maandag t/m vrijdag van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur op vrijdag lol 16.00 uur. l i v

de Faam | 1976 | | pagina 5