HELMO BOETIEK HYPOTHEKEN van de 'De Hayman' brengt deze winter een aantrekkelijk programma Hifi JAZZ MAANl) JAM DOE-HET-ZELF! Foto Henning" in andere handen Bijzondere tassenmode bij B. MIDAVAINE Groot aantal activiteiten gestart MW O M ZEEUWSE NUTSSPAARBANK CV-INSTALLATIE en zelf bouwpakketten GASFORNUIS ERRES WASAUTOMAAT de tassenzaak van Zeeland 78e jaargang no. 39 woensdag 29 september 1976 MUZIKAAL KAFE IN "MIDGARD" Programma's Ontmoetingscentrum: Zuiderbaken: Gas- en Loodgietersbedrijf GASHAARDEN GASGEISERS SANITAIR etc. Speciale aanbiedingen TIJDELIJK f 1085.- AANSLAGEN ZUIVERINGSHEFE1NG 1976 ONDERWEG rtti - ANTIEK KRUIDENKASTJE vA.. SPUKERJURKEN en ROKKEN v.a49 TERLENKA BROEKEN, nieuwe modellen en kleuren59,69, SPIJKERBROEKEN de nieuwste modellen 39,— 59,— T-SHIRTS en TRUITJES grote keuze v.a9,90 LANGE DELFT 61 MIDDELBURG 1 Faam WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. Het gonst weer van aktiviteit in de flat van Kultureel Werk De Hayman aan de Middelburgse Rentmeesterlaan. Vorige week is het winterseizoen weer van start gegaan en de projektleider KarsfnDijk- stra heeft met z'n staf en de vele vrijwil ligers weer een aantrekkelijk programma opgesteld. "We zijn enorm blij dat er juist van uit de wijk zo erg veel belang stelling voor ons werk is" vertelt Karst. "getuige de massale opkomst van vrijwilligers voor de begeleiding van di verse aktiviteiten. Draaiden we vorig seizoen nog met 40 man. momenteel hebben we ruim 60 mensen ter beschik king. Dat wil zeggen dat we de aktivitei ten kunnen runnen met ongeveer 1 medewerker op 8 kinderen. "Gemiddeld hebben we zo'n 3 a 400 kinderen en daarbij inbegrepen ook een flink aantal ouderen die bij onze aktivi teiten - die net zo goed hun aktiviteiten zijn - betrokken zijn. In de maand augustus zijn we alle deuren zo'n beetje langs gegaan met de vraag of men mee wilde werken bij De Hayman. Nou. dat heeft wel geöolpen!" De Hayman. de naam zegt het eigenlijk al. is aktief in de Middelburgse wijken Dauwendaele en de Magistraatwijk. De twee punten waar de aktiviteiten zich afspelen zijn dan ook "Het Zuiderba ken" en het Ontmoetingscentrum "Dauwendaele". De Hayman is voor- Zaterdag 2 oktober vindt in J.C. Mid- gard aan het Damplein weer een muzi kaal cafe plaats. Deze keer zijn te gast Johan L.ammersen Jan Vermeulen, banjo en gitaar. Het genre muziek dat ze spelen is Blue Grass, een onderdeel van de Country en Western muziek. Het duo noemt zich "Living Grass". De avond begint om negen uur en de entree is drie gulden. ecu verantwoorde keuze in stijl en techniek. Reeds vanaf 875,— Nieuwendijk 35-37 Vlissingen nemens om dit seizoen vooral te probe ren aan te sluiten met de aktiviteiten op wat er in de wijken leeft. Als tweede grote punt wil men ernaar streven om aktiviteiten te ontplooien voor alle leef- tijdskategorieën. Een leuk voorbeeld daarvan is de dit seizoen nieuw geo pende kleuterinstuif. Er zijn gesprekken gaande met kleuterscholen en bijzon dere zaken als de totstandkoming van een bouwspeelplaats (het vervolg op jeugdland, zomer 76) en de begeleiding van de Vrouwen Kontakt Groep vor men onderdeel van het werkprogramma. "We willen echt iets doen voor de jon gelui die aan onze evenementen deelnemen" aldus Karst Dijkstra "Tus sen de bedrijven door leren de kinderen hun fantasie gebruiken, met andere kinderen samenwerken, etc. Wat betreft de organisatie van de instuiven, disco avonden etc. voor de oudere jeugd, daarbij zijn ze zelf volledig betrokken. Vandaar dat ze er blijkbaar ook veel plezier in hebben. We hebben sinds kort ook een fotoklub die de donkere kamer ruimten hier in de flat heeft. Deze groep kan nog wel een zestal leden hebben. Eventueel hebben we hier wel een ka mera ter beschikking." Onderstaand de programma's voor het Zuiderbaken en Ontmoetingscentrum Dauwendaele: dinsdag volksdansen 6-8 jaar 15.45-16.45 u. hobbyruimte. KLUB 9-12 jaar 19.00-20.30 u. hobbyruimte woensdag instuif 4-6 jaar 13.45-15.00 u. hobbyruimte. instuif 6-9 jaar 15.15-16.45 u. hobbyruimte: beatdansen 9-12 jaar 19.00-20.00 u. hobbyruimte, aktiviteiten 16 jr. en ouder 19.30-22.30 u. oudere jeugdruimte donderdag volksdansen 9-11 jaar 16.00-17.00 u. hobbyruimte, klub 9-12 jaar 19.00-20.30 u. hobbyruimte. Kosten kinderaktiviteiten tot 12 jaar 0,60 per keer. Kosten aktiviteiten 16 jaar en ouder 1,- per keer. Op de woensdagavond zal verder regel matig gebruik gemaakt worden van de hobbyruimte voor trainingen medewer kers, kreatieve aktiviteiten 16 jaar en ouder en medewerkersvergaderingen. Voorts zal 1 x per maand op de le zater dag van de maand een disco-avond ge houden worden. maandag jeugdwijkkrant 11-15 jaar 19.00-2 Q30 u. hobbyruimte, beatdansen 6-12 jaar 18.30-20.30 u. hal (na 20.00 u. geen geluidsoverlast) dinsdag klub 9-12 jaar 19.00-20.30 u. hobbyruimte woensdag instuif 4-6 jaar 13.30-14.45 hobbyruimte, (tijdelijk, indien nodig) vergaderzaaltje; instuif 6-9 jaar 15.00-16.30 u. hobbyruimte, (tijdelijk, indien nodig) verg.zaaltje; aktiviteiten 12-15 jaar 19.30-21.30 u. bar hobby ruimte donderdag modelbouwen 10-14 jaar 19.00-20.00 u. hobbyruimte Kosten alle bovengenoemde aktiviteiten 0.60 per keer. Indien mogelijk wil men elke 2e vrijdag van de maand in de hal een disco-avond voor 12-15 jarigen houden van 19.30-22.30 uur. Kantoor "de Hayman", Rentmees terlaan 113 (torenflat le corridor): woensdag fotoklub 14 jaar en ouder 19.00-21.00 uur. Kosten: ƒ,5,- per maand. Verkoop en installatie van o.a.: slechtsf 465.- type AWD 526 met regelbare centrifugesnelheid, volgens consumentengids de beste wasautomaat, van 1385, „DOE-HET-ZELVERS" kunnen b(J ons terecht voor al hun materialen Langevlele 62 MIDDELBURG Tel. 12330 «f. 1 OM Multt Den Duüaefl Trio Loet Dik ho* met Th«o loevend* en Pievr» Courbot Middelburg Kuioenpoorttbeeter Muiten «en Norden kwartet met Boy Raaymaken. Arjen Gorter. Rob Vetdurmen Middelburg Kuipertpoorttheeter Trio loek Otkket met Theo loevend* en Pierre Courboit zo. 3 oM. Middelburg Kuipenpoorttheater Miiha Mengelberg Ten tet met Peter Bennink. John Tihichi, Giliu» Bergeijk. Bert Koppelaar. Peter BroUmann, Michel Waisvis». Maarten ven Regteren Altena. Tristan Honiinge. Han Bennink. vr. 8 oM. Middelburg Kuipenpoorttheater Leo Cuypen. piano. vr. 15 oM. Middelburg Kuipenpoorttheater Maarten van Regteren Altena. contrabat. vr. 22 oM. Middelburg Kuipenpoorttheater Pierre Courbois, slagwerk. vr. 29 oM. Middelburg Kuipenpoorttheater Tristan Honrige, cello. vr. 29 oM. Hulst Den Dullaert Duo Misha Mengelberg. Han Bennink. vr. 1 oM. t/m. Middelburg Kuipenpoorttheater za. 13 nov. Jaufoto's Wim Riemen». Alle konserten aanvang 20.30 uur. Toegang 1 4.50. Doorloopkaart voor 10 konjerten 1 15.00. 1 Eén dezer dagen zullen zeven van de ne gen Zeeuwse waterschappen de aansla gen zuiveringsheffing water verontreiniging voor he» :,iar 1976 ver zenden. In totaal zullen dat er ongeveer honderdduizend zijn. Evenals vorig jaar zal de aanslag in twee gelijke delen door middel van twee accept-girokaarten kunnen worden voldaan. De vervaldagen zijn 31 oktober en 31 december. De aanslag voor een woonruimte van meer personen is voor 1976 gebaseerd op drie inwonerequivalenten of ver vuilingseenheden. Voor een alleenwo nende geldt maar één zo'n eenheid voor de berekening van de zuiveringsheffing, als men /om de verminderde aanslag schriftelijk heeft verzocht bij het water schap. in het gebied waarvan men woont. In april j.l. hebben de waterschappen aan deze regeling door middel van adverten ties en berichten in de Zeeuwse dag-, nieuws- en huis-aan-huis-bladen ruime bekendheid gegeven. Er is in het alge meen goed gereageerd. Voorzover valt na te gaan heeft het overgrote deel van de alleenwonenden een desbetreffend ver zoek ingediend, zodat bij de invulling van het bedrag daarmee rekening kon wor den gehouden. De zeven waterschappen, die de aansla gen gaan verzenden, zijn Schouwe n-Duiveland, Tholen, Noord-Beveland. Walcheren, Zuid-Beveland. Het Vrije van Sluis en het Hulster Ambacht. De twee waterschappen, waar de verzending achterwege blijft, zijn Axeler Ambacht ec De verenigde Braakmanpoldcrs. De overdracht van de aktiviteiten van de Af valwaterleiding Kanaalzone aan deze beide waterschappen is nog niet gere geld. II 1 1 0* i SjviÉÉ '\Ém In dit antieke kruidenkastje vindt U de gezelligheid terug uit grootmoe ders tijd. Met zijn leuke plantenbak en zijn ruime afmetingen van 76 cm. hoog en 43 cm. breed geeft het extra fleur aan uw keuken. Op de plank kunt U 9 kruidenpotjes van normale afmetingen plaatsen en achter de nagebootste ladefronten vindt u 2 ruime planken voor extra kruiden en kook benodigdheden. Hang liet kastje binnen handbereik in de buurt van het fornuis. Een werkstuk om trots op te zijn en een leuk geschenk voor uw vrienden en kennissen. Craft tekening 987 geeft U alle details met de belangrijkste onderdelen op ware grootte. U kunt de tekening bestellen door storting van 8,- op postgirorekening nr. 35.67.600 van Karweipost BV, Amstelveen, onder vermelding Ka/VI. teke ning nr. 987. Na ontvangst van uw betaling volgt spoedige toezending van het door u bestelde. Eerder verschenen in deze serie: banken voor ronde tafels (Fa/V1.608-A, J' 6,50), kipauto-speelgoed (Fa/V!.1393, 8,-), barbecue voor patio of tuin (Fa/Vl. 819, 6,50) en patio tafel (Fa/VI. 750, 8,-) Per 1 juli jl. heeft de heer R.K. Henning zijn bedrijf. Foto Henning, aan de Markt te Middelburg verhuurd aan de heer J.H. Etman uit Haarlem. De heer Henning koesterde al geruime tijd plannen om zich terug te trekken uit dit bedrijf omdat zijn interesse veel meer uitging naar ac tiviteiten op het gebied van visuele vor ming. Hij had hiervoor de laatste jaren geen tijd meer door drukke werk zaamheden in de zich zeer snel uitbrei dende fotozaak met afdeling vakfotogra fie. IJ O U Lange Delft 44/Segeersstraat 4a Middelburg De zaak op de hoek. De goede naam die Foto Henning al meer dan 90 jaar in Zeeland heeft, dc zeer uitgebreide klantenkring en niet in het laatst het team van enthousiaste en vakkundige medewerkers waren voor de heer Henning aanleiding om zich pas dan terug te trekken uit de fotozaak als er een manager gevonden zou kunnen worden, die dc zaak efficiënt zou weten te runnen en tevens in staat zou zijn ge plande veranderingen en verbouwingen te realiseren. Via advertenties in vakbladen kwam dc heer Henning in contact met dc heer Etman in Haarlem.'op dat moment in Amsterdam bedrijfsleider in één van de grootste speciaalzaken van Nederland op het gebied van foto-, film- en ge luidsartikelen. De heer Etman had ech ter geen ambities in de functie van ma nager, maar was wél geïnteresseerd in een overname van het bedrijf. Vanaf dat moment vonden beide heren elkaar in een zakelijke overeenkomst. Dc heer Henning zelf gaat zich nu in zijn nieuwe bedrijf voornamelijk bezighouden met het ontwerpen van posters, l.p.-hoezen en boekomslagen. In de opzet van de winkel op de Markt is op zich weinig veranderd. Alleen is dc zaak aangepast naar eigentijdse ideeën. De deuren zijn uit de beneden vertrekken verwijderd, zodat men nu een doorblik heeft vanuit dc winkel tot in het atelier, waar bekwame fotografen aan het werk zijn om portretfoto's, pasfoto's en vooral ook kinderfoto's - want op deze tak van fotografie wil Et man zich specialiseren - te maken. Tus sen winkel en atelier is een leuke "wachtkamer" ingericht voor de model len die nog niet aan dc beurt zijn. "Wat betreft de kinderfotografie", zegt mevrouw Etman, "willen we iets aparts brengen. Niet zozeer die statige kin derfoto's. maar veel ludieker. kinderen die zitten te spelen etc. We dachten dat we sinds juli al aardig wat vaste bezoe kers hadden gekregen, dank zij ook de fijne klantenkring die Richard Henning hier had opgebouwd. We hebben de zaak overigens uitgebreid met portable radio's en horloges; beide artikelen doen het goed. Opmerkelijk is ook de enorme belangstelling voor geluidsap paratuur. Verder hebben we in plaats van een centrale inkoop een geheel ei gen inkoop van tal van wereldmerken fotokamera's. Een nieuwtje van de Fo- tokino in Keulen is bij foto Etman ook te zien: een reproduktiekamera van Pola roid die heldere kopieën maakt van bijv. oude familieportretten, ansichtkaarten, postzegels enz. Bijzonder leuk is de Po laroid cassette, die bruin getinte foto's levert, waardoor een nog niet zó antiek portret, net heel oud lijkt. De officiële dag van overname werd vorige week donderdag gevierd met een "open dag", waarhij van de bezoekers die dat leuk vonden, een portretje werd gemaakt. Tegen vijf uur zaten er al ruim 400 portretjes op de filmrol. Natuurlijk was er ook een schat aan bloemen van vrienden en zakenrelaties. Film in "De Beuk" Zaterdag 2 oktober draait in öet vrije tijdscentrum voor jongeren "De Beuk" te Middelburg de film "Zandy's Bride" van de Zweed Jan Troell met Gene Hackman en Liv Ullman. De film speelt in hel Amerikaanse Noord-Californie van een eeuw gele den. Zandy, een ruige, vereenzaamde pionier is het werk in z'n eentje zat en bestelt via een advertentie een zgn. "Postorderbruid". Eigenlijk weet hij weinig of niets van vrouwen en ziet hapr dan ook in de eer ste plaats als een goedkope werkkracht, waarop hij bovendien bepaalde lichamelijke rechten heeft omdat hij haar reis betaald heeft. Zijn ouders wa ren verbitterde mensen die jarenlang een slag geleverd hebben om elkaar het leven zuur te maken. Het ziet er dan ook naar uit dat Zandy en Hannah dezelfde kant op zullen gaan. Aanvang voorstelling 22.00 uur. Entree ƒ3.

de Faam | 1976 | | pagina 1