NIEUWE BUSHALTES VERKEERSHINDER BIJ GARAGEBEDRIJVEN UITGEZONDERD (BROM) FIETSERS Verkeerstellingen op singel en tangent APV aangevuld 250 PARKEERMETERS spo nass rt ha I a u I a a n bewegingsfeest De Tuin van Broeder Ludovieus: een ware kruiden-lusthof w oensdag ll september 1976 inspraak bijeenkomst gaat niet door TER INZAGE NIEUWS UIT POELENDAELE "DE BEUK" F Het bussenstation op Plein '40 te Middelburg zal met ingang van 26 september a.s. worden opgeheven. Het nieuwe station voor de bussen van het Streek vervoer zal aan de Loskade nabij de Stationsbrug worden gesitueerd. Om de passagiers toch de gelegenheid te geven zo dicht mogelijk bij het stadscentrum uit te stappen zijn drie nieuwe haltes bij dat stadscentrum gemaakt. Op de foto is men bijna gereed met de aanleg van het busstation aan de Turfkade. Voorts is er een busstation aangelegd in de Koestraat (Cïeeregebied) terwijl ook achter de Kloveniersdoelen aan de tangent een bushalte komt. Busbaan. Het is de bedoeling om op de Turf- kade voor de bussen die uit de richting van de Koningsbrug komen een eigen baan te maken, waarvan ander ver keer geen gebruik mag maken. Die baan wordt op het wegdek geschilderd met daarin drie maal het woord "BUS". Inderdaad, een nieuwtje voor Middelburg. Beschermde voetgangersoversteek plaats Turfkaai. Bij de nieuwe bushalte aan de Turf kaai. welke halte is gelegen aan de zijde van het water, komt een be schermde voetgangersoversteekplaats. Deze oversteekplaats ligt in het ver lengde van het voetgangersbrugje. Bij deze zebra komen verkeerslichten. De voetgangers die willen oversteken kunnen de knop indrukken waarna hel licht voor het overige verkeer op rood springt zodat de voetgangers veilig kunnen oversteken. Belletje. Op verzoek van een blinde inwoonster De bijeenkomst, die op woensdag 22 september 1976 (heden) om 20.00 uur in het Zuiderbaken zou worden gehouden over het te ontwikkelen bestemmingsplan voor het gebied aan de Spinhuisweg gaat niet door. Deze bespreking werd aangekondigd door de welzijnsraad en de ge meente in twee advertenties in de P.Z.C. Degenen, die zich opgaven om aan de inspraakprocedure voor het genoemde gebied deel te ne men. ontvingen van het niet doorgaan van de bijeenkomst persoonlijk bericht. )e tangent, de doorgaande nieuwe weg vlak langs het centrum is bedoeld om de verkeersdruk op de singels te ver minderen. Volgens burgemeester Wol- ters zal die verkeersdruk op de singels pas dan sterk verminderen wanneer een wijkverbindende rondweg rond de stad wordt aangelegd. Niettemin bestaat de verwachting dat heel wat automobilisten de tangent zullen verkiezen boven de singels. Om donderdag 26 augustus '76 vrijdag 27 zaterdag 28 zondag 29 maandag 30 dinsdag 31 woensdag 1 september donderdag 2 vrijdag 3 zaterdag 4 zondag 5 gemiddelde weekdag gemiddelde werkdag De ontwikkeling geeft aan dat de tan gent ten opzichte van de singel meer gebruikt gaat worden. Vragen aan vrachtwagen chauffeurs. Op 8 september 1976 vroegen poli tiemedewerkers aan vrachtwa genchauffeurs die over de Lan- gevielesingel reden waaroo zij dat de den. In totaal werd aan 42 chauffeurs deze vraag voorgelegd. 14 antwoordden dat zij niet bekend waren met de nieuwe route over de tangent. 14 antwoordden dat zij de oude route (via de singel) gemakkelijker en korter vonden. te zien hoe de ontwikkelingen zijn bij het gebruik van tangent en singels zijn eind vorige maand en begin deze maand verkeerstellingen gehouden. De aantallen voertuigen op de tangent werden geteld bij de brandweerka zerne en de aantallen voertuigen die over de Langevielsingel gingen wer den geteld ter hoogte van de Naere- boulstraat. De telresultaten volgen hieronder. singel tangent 5296 10310 5346 10529 5567 9540 3814 6081 4699 8624 4315 7829 4601 9746 4849 10641 4895 10913 X 11051 3351 3894 4673 9014 4857 9799 5 antwoordden, dat de tangent bij de Seisbuitenbrug moeilijk toegankelijk is voor grote vrachtwagen 9 antwoordden, dat zij een bestem ming in de Griffioen hadden. De commissaris van politie die deze reaktie bekend maakte tijdens de ver- keerscommissievergajdering van 8 sep tember j.l. sprak de hoop uit. dat wan neer de situatie bij de Seisbuitenbrug aangepast zal zijn meerdere vrachtwa genchauffeurs vrijwillig de tangent zullen nemen. Voorts zei de heer Van Ooijen. dat be keken moet worden wat gedaan kan worden om nog meer verkeer van de singel af te krijgen. van Middelburg zal in de installatie bij de oversteekplaats een belletje worden gemonteerd dal gaat rinkelen zodra het verkeerslicht voor de voetgangers op groen springt ten teken dat men. kan oversteken. Dit is een geheel nieuw hulpmiddel, dat nog niet eerder in Middelburg werd toegepast. Dauwendaeie Centrum. Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrij stelling verlenen van het bestem mingsplan Dauwendaeie Centrum (winkelcentrum Dauwendaeie en om geving) om de bouw mogelijk te ma ken van een kantoorgebouw aan de Roozenburglaan. Het bouwplan en het schetsplan van voorgenomen her ziening van het bestemmingsplan lig gen met ingang van 20september 1976 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het stadhuis (kamer 15. af deling Algemene Zaken). Gedurende de termijn van 14 dagen kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dit voornemen, hun bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders kenbaar maken. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. ln de Algemene Politie Verordening van de gemeente Middelburg zijn door de raad afgelopen maandag en kele artikelen opgenomen die tot doel hebben de bestrijding van ver- keershinder bij garagebedrijven e.d. Die bepalingen zullen het mogelijk maken dat de politie kan optreden tegen die autohandelaren en ex ploitanten van garage- herstel- en autoverhuurbedrijven. die de openbare weg'voortdurend gebruiken als stallingsruimte voor auto's. Het gaat er hierbij om uitwassen tegen te gaan. Men zal dus optreden in geval len waarin hel gebruik van parkeer ruimte op buitensporige wijze plaats vindt. SPELEVAREN MET BOOTJES IN VIJVERS E.D. In de A.P.V. is opgenomen artikel 146. Dat luidt als volgt: 1Het is verboden zich zonder daartoe bevoegd te zijn met een boot. een luchtbed of dergelijke tot drijven ge schikte voorwerpen in een water te begeven ofte bevinden. 2. Het bepaalde in het eerste lid is niet van toepassing op de binnengrachten, de gemeentelijke binnenhavens, de gemeentelijke buitenhaven en het Kanaal door Walcheren". Deze aanvulling heeft betrekking op het spelevaren met bootjes e.d. in de wateren in de gemeente, zulks met uilzondering in de binnengrachten, de gemeentelijke binnenhavens en buitenhaven en het Kanaal door Walcheren. In de zomermaanden is gebleken, dat in de gemeentelijke wa teren hel varen met bootjes e.d. door kinderen een rekreaticve bezigheid is geworden. Tengevolge van deze be zigheid vindt echter beschadiging van de oevers en van de aangebrachte rietkragen plaats. Bij de aanleg van de waterpartijen is met de gesignaleerde Deze pijl met het onderbord "uitgezonderd (brom)fietsers" komt nu de (brom)fiets in Middelburg veel meer mogelijkheden geboden worden op diverse plaatsen voor. Deze pijl met het bord geeft echter nogal aanleiding tot ver warring. Een begrijpelijke zaak. De bedoeling van dit bord is om aan te geven dat het motorverkeer (motoren en auto's) alleen maar in de aangegeven rich ting door die straat mogen rijden. Er zal dus geen motorverkeer uit tegen gestelde richting komen. Het onderbord "uitgezonderd (brom)fietsers" geeft aan dat de motorvoertuigen op hun weg door die straat wel (brom)fietsers tegen kunnen komen. Het betekent echter ook dat de (brom)fietsers in de aangegeven richting mogen rijden. In de straten waarbij dit bord dus is ge plaatst mogen (brom)fietsers in beide richtingen rijden. rekreatieve bezigheden geen rekening gehouden. Teneinde eerdergenoemde beschadigingen tegen te gaan stellen wij u voor in hoofdstuk III, afd. 7. par. 3 (bescherming van de eigendom) een bepaling op te nemen, waaruit blijkt dat het niet is toegestaan zich onbe voegd met een boot, een luchtbed of dergelijke tot drijven geschikte voor werpen in een water te begeven of te bevinden, behoudens de hiervoor ge noemde uitzondering. De gemeenteraad van Middelburg heeft maandag j.l. een krediet van f. 112.500,- uitgetrokken voor het plaatsen van ongeveer 250 parkeermeters in diverse straten in de binnenstad. Het gaat om de volgende straten. De parkeermeters zullen verschillende kleuren krijgen afhankelijk van de tijd dat men bij zo'n meter mag parkeren. Er wordt onderscheid gemaakt tussen •'ultra kort parkeren" (maximaal xh uur) bij parkeermeters meteen rode kleur, "kort parkeren" (maximaal 2 uur) bij parkeermeters met een grijze kleur en "middellang parkeren" (maximaal 4 uur)bij parkeermeters mei een groene kleur. Hieronder een overzicht van de stralen waarin niéuwe parkeermeters komen. Segeerstraat. Aan de oostelijke zijde 13 parkeer plaatsen waarbij vijf tweelingparkeer- meters en drie enkelvoudige parkeer meters. ULTRAKORT PARKEREN (max. 'A uur). Zusterstraat. Aan de noordelijke zijde van het ge deelte van de Zusterstraat, gelegen tussen het Zusterplein en de Graven straat, zullen drie parkeerplaatsen ko men en aan de zuidelijke zijde van dat gedeelte negen plaatsen met parkeer meters. KORT PARKEREN, (max. 2 uur). Markt (Westzijde). In het rijbaangedeelte aan de west zijde van het marktplein zullen tien betaalde parkeerplaatsen worden ge maakt voor ULTRAKORT parkeren (max. V2 uur). Groenmarkt, Onder den Toren, Koor kerkhof. In deze straten alsmede op het pleintje dat ligt tussen het Koorkerkhof en de Koorkerkstraat zullen 105 parkeer vakken worden gemaakt waarin men tegen betaling kan parkeren. Daarvoor moeten 47 tweelingparkeermeters en 11 enkelvoudige meters geplaatst wor den. KORT PARKEREN (max. 2 uur). Janstraat zullen in totaal 7 parkeer plaatsen worden gecreëerd. KORT PARKEREN (max. 2 uur). Sint Janstraat. Aan de oostelijke zijde van de Sint Een werkgroep van vrijwillige mede werkers en studenten van de rijks- en christel. pedagogische academies be reiden een "bewegingsfeest" voor dat gehouden wordt op dinsdag, 9 okto ber, in de sporthal aan de Nassaulaan. Twaa! verschillende sportspelen, zang en volksdansen staan op het programma. Aanmelden: medewerkers en deelne mers bij de consulent voor het oude renwerk J.W. Eising (tel.27427) en mevrouw de Groot, dienstencentrum "Het Schuttershof'. Onlangs zijn in het openluchtbad van het zwembad Poelendaele (het is nu gesloten) proeven afgelegd voor de diploma's C en D. Alle kandidaten die opgingen slaag den ook. 34 kandidaten behaalden het di ploma en 19 kandidaten hel D-di- ploma. Nu reeds wordt medegedeeld dat op zaterdag 6 oktober a.s. het overdekte zwembad om 12.15 uur zal worden gesloten in verband met op de middag van die dag te houden zwemwedstrij den. Dit is de Sint Pieterstraat, waar hel verkeer in het kader van het nieuw verkeersplan is omgedraaid. Dé auto's rijden nu door die straat vanaf de Ba lans in de richting van het Damplein. De auto's staan nu ook aan de rech terkant (vanaf de Balans gezien) ge parkeerd. In de Sint Pieterstraat is ook een zogenaamd kunstmatig fietspad aangebracht. Een fietspad aangegeven door een witte stippellijn. Op de foto aan de rechterzijde van de straat (ge zien vanaf het Damplein). De op de foto afgebeelde automobilist en de fietsers rijden zeer correct. Naar wij vernamen bestaat er bij diverse fiet sers misverstand over het gebruik van het kunstmatig fietspad. Hel is in dit 9 vondena1 tv ni piuam inugvu \«/i «v. "j-ggii /.vzgwuaaiiiu ivuiiovuiaug uvwj/uu cJ soort straten zo dat de fietsers normaal in de rijrichting van de auto's rijdend, aan de rechterkant van de straat blij ven. Het kunstmatige fietspad is be doeld om aan te geven dat fietsers en bromfietsers in deze straat, waar mo torverkeer maar in één richting mag rijden, ook in tegengestelde richting mogen rijden. I Een oud pand in de Middelburgse binnenstad, even voorbij het postkantoor in de Noordstraat, gerekend vanaf de Markt. Daar vind je De Tuin van Broe der Ludovieus, een leuk winkeltje van Thijs, Willem en Ria. waar de geur doet denken dat er door de deuropening ach terin de zaak, binnen de kortste keren een monnik kan binnenstappen. Die suggestie is niet slecht want op de etala geruit van het winkeltje staat een in een pij gehulde figuur afgebeeld. Toch is het een eigentijdse verschijning die de zaak binnenstapt, die vriendelijk vraagt waar mee hij je van dienst kan zijn. Nou. dat kan met van alles en nog wat. Naast de bonte selektie kruiden in droge vorm heeft De Tuin van Broeder Ludovieus een fraaie sortering thee, reform voe dingsmiddelen. onbespoten fruit en groente en ook wat zuivelprodukten. Leuk om te doen. "Wc zijn dit zaakje gewoon begonnen omdat we hei erg leuk vinden om dit te doen", vertelt Thijs, "we vonden dat er in Middelburg op het gebied van de kruiden nog maar weinig te beleven viel, ondanks het feil dat veel mensen er steeds meer belangstelling voor hebben. We merken dat ook op de weekmarkt waar we met ons kraampje staan. Van daar dat we maar eens een poging heb ben ondernemomen. natuurlijk in de hoop dat het goed gaat lopen, straks. Hoewel we nog maar een paar weken open zijn, moet ik zeggen dat het al aar dig gaat. We zijn nog steeds bezig om de kollektie uit te breiden, maar ja. dat gaat niet zo een twee drie. De ruimte die we hebben, hebben we al voor een groot gedeelte benut en zo heel veel blijft er ook weer niet over. We hebben ons in hoofdzaak toegelegd op de kruiden die in de keuken worden gebruikt, echt geneeskrachtige kruiden vergt een specialisatie waarmee je dicht tegen de homeopatie aan zit. Uiteraard komen er wel mensen cm bijvoorbeeld bepaalde theesoorten, ka nillc en zo, maar dal we nu speciaal gi neeskruiden verkopen, nee dat kan ik niet zeggen. Op keukengebied hebben we er echter enorm veel." Dozijn soorten honing. Een voorbeeld van de komplete vorm waarin het drietal van de Tuin probeert te werken, is wel het assortiment honing: maar liefst 12 verschillende soorten. Opmerkelijk is ook dat hier de mogelijk heid bestaat om zo maar eens even binnen te lopen' gewoon om wat infor matie op te doen aan de leestafel of om zo maar een praatje te maken over krui den en de vele mogelijkheden - met Thijs, Willem of Ria. Enfin, wie eens wat wil weten over krui den in 't algemeen of over een kruid in 't bijzonder, die vervoege zich bij De Tuin van Broeder Ludovieus, Lange Noord straat. Middelburg. Men is er van harte welkom. Donderdag 23 september draait in het Open Jongeren centrum De Beuk een film van Ingmar Bergman, te weten "Wilde aardbeien". De film gaat over een bejaarde professor die vlak voor zijn ere-promotie een nachtmerrie krijgt. 1 lij doolt daarin rond in een stad waarin geen enkele klok wijzers heeft en in een doodkist ont waart hij zijn eigen lichaam. Later droomt hij dat een "levensexa- men" moet afleggen, waarvoor hij jam merlijk zakt. Niet door gebrek aan ken nis. maar door gebrek aan liefde. Hij begint zich te realiseren dat hij ondanks zijn wetenschappelijke successen en zijn bekendheid als geleerde gefaald heeft als mens. Aanvang voorstelling 21.00 uur. Zaterdag 25 september organiseert open de Beuk een optreden van de Amster damse formatie Sail-Joya. Aanvang 21.00 uur.

de Faam | 1976 | | pagina 5