\Aan de bewoners \van de binnenstad! Nog een keer de autokaart ©it br ftltbbdbumsr Historic KINDERDIJK EN OMGEVING COMMISSIE GEMEENTEWERKEN VERKEERSCOMMISSIE 00K U (0Q) KAN KOMEN TRIMMEN!!! FRANS EN ENGELS SPREKENDE GIDSEN GEVRAAGD Schoonheidssalon in Middelburgse Maasstraat F Woensdag 1 september 1976 WETSWINKEL IN MIDDELBURG MIDDELBURG I BOTULISME KIJKDAG FIETSEN TRIM-SPULLEN TE KOOP! TER INZAGE KULTURELE ADVIESRAAD MIDDELBURG VERGADERT HINDERWET (y.a.v. opening nieuwe jachthaven) NIEUWS UIT POELENDAELE KUNSTMATIGE FIETSPADEN MARKT VOOR HUIFKAR FILMS IN "DE BEUK" I Onderwerp: onderzoek reserveren betaalde parkeerplaatsen in de Mid delburgse binnenstad voor bewoners bedrijven en beoefenaars van beroepen. Geachte lezers en lezeressen Hel Middelburgse verkeerscirkulatieplan werd. Zoals u inmiddels uilpublikaties in de pers hebt kunnen vernemen, duur de raad aanvaard up 23 Jebruari 1976. In de in maart 1974 aanvaardde nula Parkeerplan Binnenstad Wordt het parkeren behandeld, zijnde een onderdeel van het verkeerscirkulatieplan. Die nula gaat er van uit. dal het parkeerbeleid gericht ntuet zijn up een uptimual gebruik van de beperkte parkeerruimte. Hel is bekend dal betaald parkeren en beperkingen in tijdsduur middelen zijn om tul zu intensiej niugelijk gebruik van de beperkte ruimte te komen. Eerste slappen in deze richting zijn reeds gezel door liet inrichten van speciale parkeerterreinen, hel plaatsen van parkeermelers en hel instellen van laad- en loszones voor bedrijven. Ter uitvoering van het verkeerscirkulatieplan zat hel gedeelte van de Lange Deljl lot aan de Nieuwstraat voetgangersgebied Worden. Wij onderkennen dal hel voor de bewoners in de voetgangersgebieden moeilijker wordt otn de auto nabij de woning te kunnen parkeren. Een voetgangersgebied brengt - naast voordelen - ook beperkingen mee. met name vuOr de bewoners van die straal. De bewoners van hel atlrakliegebied van de binnenstad ondervinden thans overdag al problemen bij het vinden van parkeerruimte voor hun auto. omdat hel centrum dagelijks overspoeld wordt zowel door het woou-werkverkeer als door bezoekers (vooral winkelend publiek) van de binnenstad. Teneinde aan de gesignaleerde problemen van de binnenstadsbewoners tegemoet te komen, zijn wij voornemens een systeem te ontwikkelen, waardoor hel moge lijk wordt, dal voor de bewoners van panden, in de binnenstad, gelegen binnen de vesten en het Kanaal door Walcheren, tegen betaling van 15,-per maand vaste parkeerplaatsen worden gereserveerd voor hun personenauto's. Als eerste gebied waar parkeerplaatsen voor bewoners kunnen worden gereser veerd denken wij aan het Zusterplein. In de tweede plaats hebben wij hel oog op een gedeelte van hel parkeerterrein aan hel Damplein en in de derde plaats op een gedeelte van hel parkeerterrein aan de Koiisteensedijk. 'Omdat hel reserveren van de parkeerplaatsen zal plaatsvinden door middel van verhuur zullen - alvorens tol daadwerkelijke verhuur van de eerste twee gebieden kan worden overgegaan - eerst de betrejjende weggedeelten aan het openbaar verkeer moeten worden onttrokken. Hiervoor zat de in de wegenwei voorge schreven procedure moeten worden gevolgd (ontwerp-voorstel ter inzage-leggen met mogelijkheid bezwaren in te dienen; bestuit van de gemeenteraad: goed keuring daarvan door gedeputeerde staten van Zeeland en mogelijkheid bij de Kroon in beroep te gaan). Gezien de voorgeschreven met waarborgen omschreven procedure is de moge lijkheid aanwezig, dal op korte termijn niet alle gevraagde parkeerplaatsen voorhanden zijn. In verband hiermede zat zonodig voor de bewoners van de binnenstad in aj- wachting van hel gereedkomen van voldoende gereserveerde parkeerplaatsen op de daarvoor bestemde terreinen met het systeem van onthe/Jingen worden ge werkt. Om een red&tijke verdeling te verkrijgen zullen wij in dit stadium als beleidslijn aanhouden dat per woning, gelegen in de binnenstad, één parkeerplaats gere serveerd kan worden. Alvorens de reservering dejiniliej uil te werken, dienen wij een inzicht te ver krijgen in de belioejte van de bewoners in de binnenstad om daarin tegen betaling een gereserveerde parkeerplaats te krijgen. Dit is dan ook de reden, waarom wij de bewoners in de binnenstad door middel van deze pubiikatie uitnodigen ons binnen 1 weck na de datum van verschijning van deze pubiikatie schriftelijk op te geven of men van bovenstaande regeling om een betaalde parkeerplaats te reserveren gebruik wenst te maken. De bewoners van de Lange Deljl en de Nieuwe Burg die reeds eerder een eiu/uete-Jormulier bij de gemeente hebben ingediend, behoeven niet meer te reageren, omdat hun wensen reeds hekend zijn. Naust ons streven naar oplossing van de parkeerproblemen van de bewoners der binnenstad zullen wij aandacht schenken aan Soortgelijke problemen, ten aan zien van bedrijven (waaronder kantoren) en bebe/enaren van, beroepen. Hoogachtend. Burgemeester en wethouders van Middelburg. de se k re lan s. Mr. J. IIo,iij. de toko burgemeester. W.P.J. Baars. Vaak wordt ons de vraag voorgelegd of er in Middelburg een wetswinkel (rechtswinkel) is. We kunnen de vra genstellers informeren dat dat inder daad het geval is, want op donderda gavonden van 19.00 tot 21.00 uur is de wetswinkel gevestigd op het adres Loskade 29 Middelburg. Alleen tijdens die uren kan men de wetswinkel telefonisch bereiken en wel onder nummer 26951 L Onderzoeken op twee dode eenden en een dode meeuw, die in Middelburg werden aangetroffen hebben uitgewe zen, dat deze vogels aan bolulisme zijn bezweken. Een eend werd gevonden in een vijver in De Griffioen, de an dere werd aangetroffen in een vijver in Toorenvliedt. De dode kokmeeuw lag aan de Seissingel. Voorts werden uit de visvijver in he' park Toorenvliedt twintig dode karpers verwijderd. Gevreesd wordt dat ook die karpers door botulisme werden getroffen. Het advies wordt gegeven om bij het vin den van dode vogels en vissen deze zo snel mogelijk in een plastic zak te ver pakken. Daartoe kan men de zak over de hand uitrollen waarna het dode beest wordt opgepakt. De zak wordt dan teruggerold. De zak dient vervol gens zo goed mogelijk afte worden. Als men daartoe in de gelegenheid is wordt men vriendelijk verzocht dode vogels en vissen goed verpakt af te geven bij de reinigingsgarage aan de^ Stadsambachtsweg op het klein indu strieterrein te Middelburg. Een tele foontje naar gemeentewerken 27751 is echter ook voldoende om dode dieren te laten ophalen. Voorts kan men contact opnemen met de centrale meldpost van de provinciale Water staat 01180-28953. Dank voor uw medewerking. Er zijn nogal wat mensen in onze goede stad die hun fiets kwijt ra ken. Een aantal van die soms on beheerd aangetroffen fietsen komt bij de politie terecht. Re gelmatig houdt de politie daarom een kijkdag van de gevonden fietsen. De eerstvolgende fiets- kijkdag wordt door de politie georganiseerd op zaterdag 4 sep tember a.s. van 10.00 uur tot en met 12.00 uur in het voormalige melkuitgiftestation aan het Hof plein. Mensen die hun karretje kwijtgeraakt zijn kunnen een kijkje komen nemen of hun rij wiel er ook bij is. Het is logisch dat alleen die mensen hun fiets, gesteld dat deze bij de voorraad aanwezig is, kun nen meenemen wanneer zij na de vermissing bij de politie aangifte hebben gedaan. De commissie gemeentewerken komt op maandag 6 september a.s. om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen in het stadhuis. Op het moment dat dit stukje geschreven wordt is de agenda nog niet bekend. Voor een tientje kunt u de ei genaar/eigenaresse worden van een trim-lrio-tas met daarin di verse spelmaterialen om te trim men. De tassen zijn te koop op het buro sport-jeugd-rekreatie van het stadhuis. U kunt de tassen met inhoud direkt meenemen, als u een tientje betaalt. Spuistraat/Spanjaardstraat. Vanaf 30 augustus 1976 ligt gedurende een maand op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis voor een ieder ter inzage het ontwerp bestem mingsplan "Eerste herziening van hel bestemmingsplan Spuistraat/Span jaardstraat en omgeving". Gedurende een maand na de ter inzage-legging kan een ieder tegen dit ontwerpplan bij de gemeenteraad schriftelijk be zwaren indienen. uanx voor uw meaewerxing. io.uu uur in nei De Kulturele Adviesraad Middelburg komt hedenavond (woensdag 1 sep tember 1976) in openbare vergadering bijeen in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Aanvang 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Verslag vorige vergadering. 3. Mededelingen en/of ingekomen stukken. 4. Concept jaarverslag gemeentelijke kulturele dienst over '75. 5. Expositiewand in foyer Schouwburg. 6. Verzoek om subsidie over periode 1 april 1975 t/m 31 december 1976 door de Stichting Beeldende Kunst Zeeland. 7. Verzoek om extra subsidie door het "Zeeuws Kunstenaarscentrum. 8. Rondvraag en sluiting. Iedere belangstellende kan deze ver gadering als toehoorder bijwonen. De stukken die op deze vergadering betrekking hebben liggen ter inzage in de gemeentewinkel stadhuis (ingang Lange Noordstraal, begane grond). Klcvcrskcrksewcg. De firma Sturm en Dekker te Oostka- pelle heeft een hinderwetsvergunning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een puinbrekerij. waarbij 2 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 30 pk gebezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd aan de Kleverskerkseweg te Middelburg. De openbare zitting over deze aan vraag wordt gehouden op 9 september a.s. om 16.30 uur in het stadhuis (Lange Noordstraat 1, ingang) Mid delburg. Singelstraat. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een hinderwets vergunning aangevraagd voor hel op richten in werking brengen en in wer king houden van een concert en ge hoorzaal waarin diverse electromoto ren gebezigd zullen worden. De in richting is gevestigd aan de Singel straat 13/Verwerijstraat 14 te Mid delburg. De openbare zitting hierover wordt gehouden op 14 september a.s. om 16.45 uur in het stadhuis te Mid delburg. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de gevraagde vergunningen ontleend aan vrees voor gevaar schade of hinder kan een ieder gedurende vier weken na 25 augustus indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op de genoemde openbare zittingen. De aandacht wordt erop gevestigd dal inwoners van de gemeente Mid delburg later slechts tot beroep ge rechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenge noemde openbare zitting zijn ver schenen. Zij die niet bij de gemeente wonen kunnen, teneinde van hun be- roepsrecht gebruik te kunnen maken volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De bovenver melde aanvragen met bijlagen al smede ingekomen bezwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken van het stadhuis, Lange Noordstraat 1 Middelburg. De gemeentelijke verkeerscommissie, waarin behalve raadsleden ook des kundige burgers zitting hebben verga dert eveneens in het openbaar en wel op woensdag 8 september a.s. om 16.00 uur in het stadhuis. v*eT o0 Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Sluiting buitenbad. Het buitenbad van "Poelendaele" wordt dit seizoen voor de laatste maal opengesteld op zondag 12 september a.s. Vanaf 13 september kan men uit sluitend zwemmen in het binnenbad. Met ingang van maandag 13 septem ber a.s. zijn de openingstijden van de binnenbaden als volgt: zondag 10.00-13.00 uur maandag 7.00-19.00 uur dinsdag 7.00-19.00 uur woensdag 7.00-21.00 uur donderdag "7.00-19.00 uur vrijdag 7.00-20.00 uur zaterdag 9.00-16.00 uur Diploma/wemmen. Op zaterdag 4 september a.s. wordt er in het binnenbad 0111 13.00 uur weer gezwommen voor de diploma's A en B. Op zaterdag 11 september a.s. wordt er gezwommen voor de diploma's C en D en wel in het buitenbad om 9.30 uur in de morgen. Opgeven bij de kassa van het zwembad. Geaktiveerd door de goeue resultaten van de trim- en sportinstuiven van de afgelopen maanden, die werden geor ganiseerd in het kader van de aktie Sport Real is de Trim- en Ontspan ningsvereniging "Walcheren" weer van start gegaan. Voor een ieder die de overtollige pondjes "opgedaan" in de vakantie weer wil kwijt raken is deelname aan de aktiviteiten van deze vereniging de oplossing. Ook diegenen, die lenig en sportief willen worden en/of blijven moeten beslist deze trimvereniging eens gaan opzoeken. Geen grote prestaties. Er worden geen geweldige prestaties van u verwacht. Er worden diverse gezellige balspelen gespeeld (geen wedstrijden) en voorts worden door middel van wal oefeningen de spieren 'losgemaakt, WANT SPIEREN WIL LEN OOK WEL EENS WAT!! De jongste trimmer van "Walcheren" is 18 jaar en de oudste 53. ledereen vanaf 16 jaar is van harte welkom. Er wordt getrimd op elke dinsdagavond van 17.30 tot 21.00 uur en van 21.00 tot 22.15 uur. Men kan geheel vrijblijvend eens een kijkje gaan nemen op de dinsdagavonden in de sportzaal aan de Henri Dunanllaan in de Griffioen. De laatste dagen zijn in diverse straten (Sint Pieterstraat. Bleek, Bachten- steene) kunstmatige fietspaden ge schilderd. Die fietspaden zijn voor fietsers, dat is logisch. Zij zijn echter met name aangebracht 0111 de automo bilist er op te attenderen dat er fietsers uit de tegengestelde richting kunnen komen. I11 o.a. de genoemde straten mogen de auto's n.l. maar in één rich ting rijden, terwijl de fietsers in diezelfde straten in beide richtingen mogen rijden. Voor de fietsers die het motorverkeer tegemoet rijden zijn dus de kunstmatige fietspaden bestemd. In de uitgebreide informatie van vo rige week is gesteld, dal hel rijbaan gedeelte van de markt tussen de Amro Bank en Riviere voor doorgaand rij- verkeer zal worden afgesloten. Dit bericht is niet door iedereen begrepen. Het gaal dus om het rijbaan gedeelte van de Markt, dat loopt voorlangs De Huifkar, dus lussen de hoek van de Lange Noordstraat (de Amrobank) en de hoek van de Lange Delft (het Ge schenkenhuis). Zoals bekend blijft het Marktplein beschikbaar voor parke ren. Men kan het Marktplein bereiken via de Lange Noordstraat, via Plein '40 en via de Gravenstraat. Men kan het Marktplein verlaten via de Vlas- markt, en via de Lange Noordstraat. BaTkénjjat, Middelburg. Door de stadsuitleg van 1549-'50 kwamen Kinderdijk en directe omge ving binnen de stadswallen te liggen. Dr. J.C. de Man merkt in zijn in 1900 verschenen boekje "Het zuidelijk deel van den op het laatst der zestiende eeuw afgebroken muur van Oud- Middelburg" op: "Zóoals elders, hoort men hier ook wel eens het ver haal, dal den Kinderdijk zijn naam ontleend zou hebben aan een aan gespoeld kind; de waarheid is, dal een kinderdijk een lage dijk is en onze Kinderdijk was oorspronkelijk bij de waterkeering der Arne, de Oostelijke, die doorliep naar Arnemuiden en bij de stad is doorgegraven toen men de tweede haven maakte in 1535" (blz. 48). De v.m. gemeente Kinderdijk in de Alblasserwaard (Zuid-Holland) ontleent zijn naam volgens de legende aan het feit dat er na de Sl. Eliza- bethsvloed (1421) een kindje in een mandje aanspoelde. In Middelburg werd de naam kinderen ook voor le den van bepaalde gilden gebezigd (b.v. de Balanskinderen - werkten op de Waag - en de Kraankinderen - werkten aan de kraan op de Dam - Aan de Kinderdijk verrezen eind 16e eeuw de thans nog beslaande pakhui- NCC«03HÜ'3 V.OEV'OOPTtWu: Voor diegenen, die de Faam vorige week misten drukken wij hierbij nog eenmaal de kaart al" waarop de situatie staat, zoals die vanaf vandaag voor de auto is. Er is nogal wat veranderd en als u nog niet in de binnenstad bent geweest doet u er goed aan deze kaart nog eens goed door doorgaand autoverkeer in twee richtingen. autoverkeer in 2 richtingen. autoverkeer in één richting. te nemen. De politie zal de eerste twee weken begeleidend optre den. Bonnen zullen er nog niet vallen. De politic hoopt dat over veertien dagen iedereen wal aan de nieuwe si tuatie gewend zal zijn. Bedankt voor de medewerking. zen: de Kameel, de Oliphant, de Ke mel en de Muyl. Omstreeks 1600 was de Muyl eigendom van Adriaen ten Haeff, de Kemel en de Oliphant be hoorden aan Jacob Pietersse de Waerl. Er was overigens nog een vijfde pakhuis, het Witte Paart, wat echter verdwenen is. De eigenaars der pakhuizen werden later bewindheb bers van de in 1602 opgerichte Vere nigde Oostindische Compagnie. Wa ren uit "de Oost" werden toen in de pakhuizen opgeslagen. Het pakhuis de Oliphant is nu padvindersclubhuis en de Kemel wordt gebruikt door de wa tersportvereniging "de Arne". Achte? de Kinderdijk was een werf van de Kamer Zeeland van de V.O.C gelegen, het gebouw van The Vitrite (anno 1616) herinnert daar nog aan. Na de opheffing van de V.O.C. kwam het werfterrein aan de gemeente Mid delburg. De stad stond het af aan de Middelburgsche Commercie- Compagnie, welke al sinds de 18e eeuw een werf achter de Kinderdijk had. Het Balkengal ontstond in het begin der 19e eeuw, aanvankelijk was er een open waterverbinding vanaf de haven achter de Kinderdijk langs naar de Schoorsteenvegerssingel. Tegenover de Kinderdijk ligt de Rou- aansekaai, ontstaan door de uitbrei ding van het havenstelsel in 1540. Kinderdijk en Rouaansekaai worden verbonden door de Spijkerbrug. De Spijkerbrug zou reeds dagtekenen van vóór 1559. De brug schijnt zijn naam te ontlenen aan het oude Duitse woord voor pakhuizen: Speikcrs, in Zeeland verkeerderlijk Spikers genoemd. I11 1595 werden inderdaad pakhuizen bij de brug gebouwd. De houten ophaal brug werd omstreeks 1875 vervangen door de huidige, pas gerestaureerde ijzeren brug. Deze, uit 1853 daterende brug, verbond voorheen de Schuit- vlotstraat met de Dwarskaai. maar werd door de aanleg van het droogdok aan de Dam overbodig. De Middelburgse V.V.V. heeft de be schikking over meerdere gidsen, die groepen door de mooie Middelburgse binnenstad kunnen begeleiden. De behoefte is gebleken aan een of meer gidsen die Frans of/en Engels vlot kunnen spreken om groepen die af komstig zijn uit Frankrijk of Engeland de nodige uitleg tijdens de wandeling door de stad te kunnen geven. Zo er mensen zijn die nu en dan eens een groep willen begeleiden worden deze vriendelijk uitgenodigd contact op te nemen met de V.V.V.- Middelburg, Lange Delft 23. Mid delburg, tel. 12112. Op de bovenverdieping van drogisterij Laban aan de Middelburgse Maasstraat hebben ze het voor elkaar. Al geruime tijd is daar een schoonheidssalon ge vestigd, weliswaar een kleine maar dan toch één waar ze werk van je maken. Schoonheidsspecialiste Ineke Vreeke, die pas een paar maanden geleden haar hoogste diploma op het gebied van de schoonheidsverzorging behaalde, zwaait er de scepter. "We zijn er nu eigenlijk pas officieel van start gegaan", vertelt ze. opgetogen "haar" werkkamer lonend. "In het be gin liep hei allemaal niet zo geweldig, veel mensen hebben nog te veel drempelvrees om een schoonheidssalon binnen te stappen, maar sinds we wat meer in de publiciteit komen, komt de gang er toch aardig in. Veel dames den ken echt nog datje hier komt om er als een filmster uitziend weer vandaan te gaan. Nou. daar is het in eerste instantie echt niet om begonnen. Wat vooral van belang is, is dal de huid goed verzorgd wordt. Speciaal daarvoor hebben we enkele apparaten aangeschaft, zoals de vapolherm die lot diep in de poriën reinigt. Hel laatste diploma dat ik be haalde, verleent toestemming om ook lichaamsmassage te geven. Het is op merkelijk hoeveel litter je daarvan wordt." ■Ineke schroomt niet om haar cliënten een (linke dosis informatiemateriaal mee te geven om eens rustig thuis te bekijken. Tips voor de huidverzorging en de lichaamsverzorging in het alge meen, vinden bij de dames gretig aftrek. Er goed uitzien behoeft dus bepaald geen probleem meer te zijn. zeil goed oppassen, lichaam en gelaat goed bij houden en van tijd tot tijd een bezoekje in de comfortabele stoel bij Ineke, je blijft er duidelijk jong bij. Voor een be handeling dient wel van te voren even een afspraak gemaakt te worden, of men kan 111 de winkel even naar Ineke vra- gen! Donderdag 2 september 21.00 uur draait in het jongerencentrum "De Beuk een film van Lodewijk de Boer getiteld "The Family" met o.a. Huib Broos, Marline Grefcoeur, Cees Linnebank en Eric Schneider. Doc. een dominerend figuur, zijn broer Kill, een slappe meeloper, en zijn niet normale zuster Gina leven met zn drieën in een sloophuis. Ze brengen de dagen door met niets doen, vrijen, lan- taseren en bier drinken en vormen een zeer gesloten intieme leefgemeenschap. Zij wensen zich volledig te distantiëren van komfort, taboes en konvenlies en verzetten zich tegen elke vorm van esta blishment. Buitenstaanders worden vaak op hardhandige wijze uit dit sociale isolement geweerd. Heftige uitbarstin gen ten gevolge van ernstige kommuni- katiestoornissen zijn vaak het gevolg. Hetgeen uileindelijk resulteert in hel doodsteken van een politiefunktionaris. De ondergang is nu onafwendbaar en op afschuwelijke wijze wordt "The Family" dan ook geliquideerd. Toegang: 3.-. Zaterdag 4 september 23.00 uur draait in de Beuk de film "De Indringers" van Sergio Gobbi met o.a. Raymond ReI- legrin en Charles Aznavour. Toegang J 3,-. Dansen in Nieuw-Middelburg. Zaterdag 4 september a.s.. des avonds 20 uur. is er weer een dansavond in hel wijkgebouw aan de Nassaulaan. uil- gaande van de belangengroep Nieuw- Middelburg. De tt>cgang is gratis.

de Faam | 1976 | | pagina 5