DE POSITIE VAN DE POLITIE Caravans weg van de straat Piet Franse laat zijn cross-"eend" snorren DONDERDAG A.S. LAATSTE KINDERVOORSTELLING GROTE SPORT EN SPELINSTUIVEN SKW MIDDELBURG HEEFT NIET VOLDOENDE FINANCIËLE ARMSLAG ORGELCONCERT ARIE J. KEYZER NIEUWE KERK MIDDELBURG Woensdag 4 augustus 1976 WERELD NATUUR FONDS IN ACTIE DE WIJNGAARDSTRAAT KADAVERS NU NAAR REINIGINGSDIENST KERMIS IN MIDDELBURG Aaimg^. «5 IlilÉ HINDERWET TER INZAGE f<ég* MENU TAFELTJE DEKJE Jaarverslag over 1975: k De Commissaris van Politie in Middelburg, Dr. D. van Ooyen, heeft bij de installatie van drie nieuwe politie- ambtenaren in Middelburg een korte toespraak gehouden, waarin hij nader inging op de positie van de politic-ambtenaar in de gemeenschap. Uit die korte toespraak die de heer Van Ooyen hield direct nadat de drie nieuwe medewerkers de heren P. E. Lockefeir, L. J. Niemantsverdriet en J. C. Polderman waren beëdigd (zie foto) citeren wij het volgende: ,.De ambtseed geeft aan de bewijskracht van het procesverbaal een bijzondere betekenis. De politieambtenaar .komt hierdoor in een bijzondere positie temidden van de burgers te staan, een positie van een zeer groot toevertrouwd vertrouwen. De ambtseed (belofte) betekent dat U hoogstverantwoordelijk werk gaat verrichten. U maakt mede uit wat in rechte met degene die U geverbaliseerd hebt, gaat gebeuren. De eedsformule valt in een aantal begrippen uiteen: trouw, loyaliteit, dienstbaarheid, geheimhouding en een gewetensvolle plichtsbetrachting. Trouw zweren aan de Koningin, aan de Grondwet en aan de wetten des Rijks wil zeggen: trouw betonen aan Het Wereld Natuur Fonds in Middelburg houdt op donderdag 12 augustus a.s. weer een collecte-op-straat. Daarnaast kan men bij Vroom en Dreesmann terecht 12, 13 en 14 augustus in de stand van het W.N.F., waar een kepr van nuttige artikelen op U ligt te wachten: handdoeken. T-shirts. lepeltjes, olifanten. Pandaberen enz. Het Wereld Natuur Fonds - U weet het - streeft naar bescherming van bedreigde dier soorten en in ruimere zin naar het behoud van het natuurlijk milieu. Al vijftien jaar lang worden hiervoor fondsen bijeengebracht. Hoe meer geld et- is, hoe meer natuur er gered kan worden. Ook uw bijdrage zullen wij gaarne in ontvangst nemen tijdens de collecte, in de stand ot wanneer u zich meldt als donateur van het W.N.F. bij het secretariaat. Postbus 159, Middelburg, de instellingen van de democratische rechtstaat. Wat een democratische rechtstaat is, is iedereen overigens niet even duidelijk. Er is geen juist evenwicht, het kraken van panden bijvoorbeeld is voor een bepaalde categorie mensen een geoorloofde zaak. bij de wet is het verboden, al wordt er verschillend over gedacht hoe het verboden moet worden. Tot de taak van de politie behoort het om het juiste evenwicht te bewaren en dat valt niet mee in een tijd waarin zoveel aan veranderingen onderhevig is. Een ander begrip van de eedsformule is loyaliteit. Loyaliteit aan de Rijks,- provinciale en gemeentelijke wetgever. Loyaliteit betekent ook om impopulaire wetten te handhaven. Ook niet altijd even gemakkelijk voor de politieambte naar. Het volgende begrip uit de eedsformule is dienstbaarheid. Wij zijn dienstbaar (het woord diender van vroeger zegt het al) aan zowel de bevolking als aan het gezag dat boven ons gesteld is. Geheimhouding, ook dat wordt van U gevraagd. U zult zeer zorgvuldig moeten zijn in het hanteren van de gegevens over de privacy van personen. De praktijk wijst uit dat wij veel te weten komen, we zullen dat alleen mogen bekendmaken aan het gezag dat boven ons gesteld is. Ten laatste, een gewetensvolle plichtsbe trachting (naa' /uwgezet en ijverig politieambtenaar). Ik weet dat in ons Middelburgse politiekorps met ambitie en toewijding wordt gewerkt. Ik hoop en spreek de verwachting uit dat U zich bij deze goede werkopvatting zult aansluiten. U hebt een adequate opleiding genoten. Steeds meer hoort men de wens dat de opleidingsduur verlengd moet worden. Hoe dit zij, U hebt een goede theoretische ondergrond om met elan aan Uw werk te gaan Misschien is de naam Wijngaardstraat een zgn. „sprekende" naam: wellicht was er eertijds een wijngaard of fruitkwekerij. Het is in ieder geval een oude straat die al in 1376-77 vermeld wordt. Vroeger stond er een huis met een merkwaardige naam, n.l.: 't Vervallen Jeruzalem". In 1621 werd de Wijngaardstraat bestraat. Het Simpelhuis, dat tesamen met de v.m. Engelse kerk een overblijfsel vormt van het Cellebroedersklooster (zie hierover een eerder in deze rubriek verschenen stukje), grenst aan de Wijngaardstraat. In de zijde van het Simpelhuis aan de Wijngaardstraat bevindt zich een in 1846 aangebrachte gedenksteen. Deze steen herinnert aan de uitbreiding en verbetering van hei tot soephuis ingerichte Simpelhuis door de liefdadigheid van D. J. de Superville. beginnen. U hebt mentoren toegewezen gekregen die met zorg zijn geselecteerd en die op hun taak zijn voorbereid. Alle voorwaarden om van U een goed politieambtenaar te doen worden zijn dus aanwezig. Ik spreek de hoop en de verwachting uit, dat U zich gauw in het Middelburgse politiekorps zult thuisvoelen en dat U goede collega's zult blijken te zijn. Met deze woorden verklaar ik U graag als geïnstalleerd bij het Middelburgse politiekorps." Kadavers (overleden dieren) zullen vanaf maandag 16 augustus a.s. bezorgd dienen te worden bij de garage van de gemeentelijke reini gingsdienst aan de Stadsambachts- weg/hoek Oude Veerseweg (klein industrieterrein). Daartoe bestaat gelegenheid op alle werkdagen van 7.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Telefoonnummer van de reinigingsgarage is 01180 - 14609. Aan het deponeren van kadavers op de genoemde plaats zijn geen kosten verbonden. Slachthuis. Momenteel worden door de dierenartsen, veehouders en anderen de kadavers van honden, katten, lammeren, biggen enz. naar het slachthuis aan de Seisweg gebracht waar zij worden gedeponeerd tot de destruktorauto langs komt. Nu aan de exploitant van het slachthuis de lïrma Cok B.V. een vleesuitvoervergunning is verleend mogen bij het slachthuis geen kadavers, welke geen slachtvee zijn. meer gedeponeerd worden. Daarom is door de gemeente een nieuwe plaats gecrëeerd, waar GRATIS door een ieder kadavers kunnen worden bezorgd. De voorlopige voorziening bestaat uit enkele goed afsluitbare containers. Aan een definitieve inrichting wordt gewerkt. Op de Middelburgse markt gaat op zaterdag 7 augustus a.s. om 10.00 uur de jaarlijkse kermis draaien. Niet minder dan 31 exploitanten van kermisattracties zorgen voor een vol marktplein. Naast de bekende zaken als de autoscooter, de poffertjes kraam, de polyp, het reuzenrad, de draaimolen en andere attracties voor kinderen, de kramen voor zoete en meer hartige versnapperingen en diverse kansspelen is er ook een primeur. Voor het stadhuis komt n.l. de Blauer Enzien te staan. Een soort roetsbaan, waarvan er maar twee ter wereld opereren. Het apparaat is 38 meter breed en 20 meter diep. Het beslaat dan ook niet alleen de zogenaamde gele steentjes voor het stadhuis, maar ook een groot deel van de rijweg voor de gele steentjes. In verband hiermede zal er tijdens de kermis geen verkeer voorlangs het stadhuis mogelijk zijn. Terug van weggeweest is het vlooientheater, dat in deze tijd van hang naar vroeger zeker de nodige belangstelling zal trekken. De kermis draait tot en met donderdag 12 augusuts, met een rustdag op zondag 8 augustus. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. In het fraaie Openluchttheater van Middelburg, gelegen in het park Toorenvliedt aan de Koudekerkscweg wordt op donderdag 5 augustus a.s. de laatste van de serie van 6 kinder voorstellingen gegeven. Opgevoerd wordt het kindertoneel- stuk „Het land van verbeelding". De aanvang is 14.30 uur. Entreeprijs 1.50 per kind en per volwassene. De kaartverkoop vindt dagelijks plaats bij de gemeentelijke culturele dienst. Schouwenburg, Molenwater te Middelburg van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 Tot 16.30 uur. Ook bij het V.V.V.- kantoor te Vlissingen, Walstraat 91 worden kaarten in voorverkoop verkocht. Vanaf 13.30 uur zijn ook kaarten bij het theater te verkrijgen. Bij slechte weersom standigheden zal worden uitgeweken naar de schouwburg. I11 dat geval zullen niet meer kaarten worden verkocht dan er plaatsen in de schouwburg zijn. Veel belangstelling. In de afgelopen 5 weken hebben per voorstelling 600 a 700 kinderen en volwassenen genoten van hetgeen door diverse groepen en artiesten werd vertoond op het „toneel" van het Openluchttheater. Onbetwiste toppers waren Peppi en Kokki die afgelopen donderdag 1900 belangstellenden trokken. Op woensdag 11 augustus a.s. kan iedereen, jong en oud in het park Toorenvliedt (de speelweide) gratis gaan deelnemen aan een grote spel- en sportinstuif, die wordt georganiseerd door het Bureau Sport- Jeugd en Recreatie van de Gemeente. Onder leiding van ervaren spel- en sportleiders kan iedereen de nodige beweging krijgen. Men kan in sporttenu komen. Men kan ook wat minder sportief gekleed zijn. Iedereen is daarin vrij. Men kan kiezen voor een wat rustiger spel, maar men kan zich desgewenst ook in het zweet werken. Alle sportmaterialen zijn aanwezig en men kan kiezen uit voetbal, hockey, scoop, badminten enz., enz. Op de speelweide van het park Toorenvliedt aan de Koudekerkseweg is woensdag 11 augustus a.s. 0111 19.00 uur iedereen dus welkom. Trapveld Dauwendaelc. Op vrijdag 13 augustus vanaf 19.00 uur kan men voor dezelfde activiteiten terecht op het trapveld in Dauwendaelc, dat is gelegen tegenover het winkelcentrum op de hoek van de Ko/cnburglaan en de Vrijlandstraat. Ook hier geldt weer dat iedereen kan deelnemen en dat men heerlijk kan bewegen onder leiding van deskundige rekreatic-- •portlcidcrs en anderen. Het aantal caravans en andersoortige recreatievoertuigen stijgt. Dit is vooral in deze tijd te constateren, wanneer velen met vakantie gaan of juist terugkeren na een welverdiende rust. Het is logisch, dat men voor het vertrek de caravan een dagje voor het huis heeft staan om de boel weer in te richten. Even begrijpelijk is het dat de caravan na gebruik weer ontruimd wordt. Er zal niets van worden gezegd wanneer de caravan een of twee dagen voor de deur staat. Het komt echter nogal eens voor, dat het parkeren van het rijdende vakantieverblijf uitgroeit tot een langere termijn. En dat is niet zo plezierig voor diegenen, die daarop moeten kjjken. Het straatbeeld wordt er door ontsierd. In dit verband wordt nog eens gewezen op een artikel in de Algemene Politie Verordening van Middelburg waaarln o.a. wordt gesteld, dat burgemeester en wethouders de eigenaar of houder van een kampeerwagen, caravan of ander vervoermiddel ten dienste van de rekreatie kunnen aanschrijven dit voertuig te verwijderen als de aanwezigheid ervan schadelijk wordt geacht voor het aanzien van de gemeente. HET VERZOEK IS DUS DE CARAVAN ENZ. ZO KORT MOGELUK IN DE STRAAT, LAAN ENZ. VOOR DE DEUR TE PARKEREN. Zanddorp. Door het bestuur van de Stichting „De Veste" te Middelburg is een hinder wetsver gunning aangevraagd voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een ballonhal voor tennis, waarin één electromotor met een vermogen van 5 pk. zal worden gebezigd. De openbare zitting over deze aanvraag wordt gehouden op donderdag 19 augustus a.s. om 16.30 uur in het stadhuis. De hal zou moeten komen bij het adres ,t Zanddorp 10A. Zuidsingel, Rosemarijnstraat en Bree. Door auto Poppe B.V. te Middelburg is een aanvraag 0111 een hinderwet ingediend voor het uitbreiden van een herstelinrichting voor motorvoer tuigen annex benzinepomp installatie met een autowasserette annex garage. De inrichting is gevestigd Zuidsingel 44 en 48 t/m 64. Rosemarijnstraat 10- 12 en Bree 49-49C te Middelburg. De openbare zitting over deze aanvraag wordt gehouden op donderdag 19 augustus a.s. om 16.45 uur in het stadhuis van Middelburg. Bezwaren. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de hierboven aangevraagde vergunningen ontleend aan gevaar, schade of hinder kan een ieder gedurende vier weken na 2 augustus indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op de hierboven vermelde openbare zittingen. De aandacht wordt erop gevestigd dat de inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij. die niet in deze gemeente wonen, kunnen, om van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een schriftelijk bezwaar. De hierboven vermelde aanvragen met bijlagen alsmede de eventuele ingekomen bezwaarschriften liggen vanaf 2 augustus 1976 gedurende vier weken weken ter inzage voor een ieder op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis, kamer 15. I Voor de augustus volgt: week van a.s. is het 9 tot menu maandag: carbonade. groente en aardappelen dinsdag: gehakt, witlof en aardappelen woensdag: jachtschotel, rode kool en aardappelen donderdag: gehakt, doperwten/worteltjes en puree vrijdag: kip. appelmoes en aardappelen zaterdag: wat de pot schaft. De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op deze dagen kan men bestellen lussen 9.00 en 9.30 uur op telefoonnummer 27537. Deze verdienstverlening van de U.V.V. is uitsluitend bestemd voor zieken en bejaarden, die niet zelf voor warm eten kunnen zorgen. Bestemmingsplan Begraafplaats Nieuwlandsewcg. Op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis (kamer 15) ligt voor een ieder ter inzage het door de gemeenteraad van Middelburg op 26 juli 1976 vastgestelde bestemmingsplan Begraafplaats Nieuwlandseweg. Bij de vaststelling van het plan zijn in het ontwerpplan geen wijzigingen aangebracht, zodat alleen zij. die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, tot 26 augustus a.s. bij Gedeputeerde Staten van Zeeland tegen het bestemmingsplan bezwaren kunnen indienen. Het genoemde bestemmingsplan ligt tot 26 augustus a.s. ter inzage. Voorbercidingsbcsluiten. De gemeenteraad heeft eveneens op 26 juli 1976 besloten te verklaren dat voor de volgende stukken gemeentelijke grondgebied wijzigingen van de bestaande bestemmingsplannen worden voorbereid. - Een strook langs de zuidzijde van de Prooijense sprink (bestemmingsplan Klarenbeek Il-b); - Een perceel aan de Dauwendaelse- laan, tegenover de flatwoningen Driewegenhof (bestemmingsplan Dauwendaele 1-b); - De percelen aan het Park de Moucheron, de J. P. v.d. Brandestraat en dr. J. Arentscn Boomstraat (bestemmingsplan Magistraat wijk). De bij het besluit behorende situatietekeningen liggen eveneens op kamer 15 van het stadhuis voor een ieder ter inzage. i j^^van u. J. ae iuperviue. -r o— Op het rallycross-circuit van het Brabantse Valkenswaard worden dit seizoen voor het eerst 2CV-Cross wed strijden gehouden; dat zijn „snelheids" wedstrijden met speciaal geprepareerde „eenden" die in groepen van 25 tegelijk aan de start verschijnen. Tussen die wirwar van cross-eenden bevindt zich ook geregeld, de enthousiaste be oefenaar van deze uit Frankrijk overgewaaide autosport, de 25-jarige Piet Franse uit Grijpskerke. Zelf heeft hij, met de hulp van enkele collega's, en wat technische assistentie van de Citroen-garage Dijkwel te Middelburg zijn eigen cross-eend gebouwd, en daar zitten heel wat vrije uurtjes in. Je begint met een oude 2CV, maar daar moet natuurlijk wel een goed motortje in zitten, want wil je een beetje hoog in het klassement eindigen, dan moet er flink aan getrokken worden. Verder Tijdens een rust tussen de wedstrijden te Valkenswaard poseerde Piet Franse monteer je dan een flinke rolbeugel in de auto, de achterdeuren gaan er uit, de linnen kap gaat er af, de ramen worden verwijderd en verder alles wat niet echt nodig is. Eén stoel blijft over, voor de coureur, en daar hoort een race-veilig- heidsharnas bij. Ook mag er maar 5 liter benzine in de tank en moet je zelf eefi brandvrije race-uitrusting en een race-valhelm dragen. De lol is ook dat de auto's technisch gelijkwaardig zijn; de motor mag niet opgevoerd worden om aan meer pk's te komen en daardoor is de stuurmanskunst beslissend. Wie meer over de 2CV-Cross wil weten kan voor informatie terecht bij Citroen Nederland bv, Postbus 7025 te Amsterdam. De volgende wedstrijden zijn op zaterdag 4 september a.s. op het Euro circuit te Valkenswaard (bij Eind hoven), aanvang 12.30 uur. samen met zijn mecanicien even voor de fotograaf. De stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg is in haar jaarverslag over Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum wordt dinsdag 10 augustus in de Nieuwe Kerk te Middelburg een orgelconcert gegeven door Arie J. Keyzer. Aanvang 20.00 uur. Dit concert is het op een na laatste in de serie Zomer- orgelconcerten in de Nieuwe Kerk. Het laatste concert is op dinsdag 17 augustus a.s. Als organist treedt dan op Piet van Egmoiul. 1975 verdeeld tevreden. Het wordt een goed jaar genoemd omdat er „een Hink stuk werk is verzet" doch anderzijds heelt men gekampt met grote moeilijk heden op het gebied van financiën en imisvesting. Het niet altijd even goed functioneren van de stichting in het verleden, leidde tot een strakker finan- eieel beleid van gemeente en centrale overheid, waarvoor men nu de rekening kreeg gepresenteerd. Dit leidde tot een sterke bezuiniging in de uitgaven en enige keren tol ernstige betalings moeilijkheden. Een situatie die niet bevorderlijk voor een optimaal functio neren van de stichting wordt genoemd. Sinds 1 januari 1974 toen het „oude" 'Trefpunt werd omgebouwd tot de huidige stichting, zijn de werk/aam heden opnieuw uitgezet en uitgebreid. De gestegen uitgaven zijn echter gekoppeld aan de uitgaven van voor gaande jaren. waarin beduidend minder werd gedaan. Hoewel een jaar lijkse verhoging in procenten wordt toe gepast. dalen de inkomsten omdat die verhoging niet wclvaartsvast is. De verwachting voor 1976 wordt daarom niet rooskleurig genoemd. Er zal met een aanzienlijk tekort rekening moeten worden gehouden. In het verslag wordt de hoop uitgesproken dat met de hulp van de overheden de moeilijkheden kunnen worden opgelost. Verder wordt in het jaarverslag gesteld dat de toestand van de accommodaties niet is verbeterd. Het tegendeel is het geval. Het gebouwtje in N. en St. JoosJand - het voormalige gemeentehuis -werd voor het jeugdwerk afgekeurd en geld om brandbeveiligings-maatregelen te treffen, werd niet beschikbaar gesteld. Met name de oudere jeugd in Nieuwland wordt hierdoor gedupeerd. De panden van Mid gard (Damplein 5 en 7) blijven problemen opleveren. Er is moeilijk vervangende ruimte te vinden. Hel verslag geelt verder een uitvoerige opsomming van de activiteiten van „Midgard". van het werk in de wijken en het kultureel werk ..De Havman

de Faam | 1976 | | pagina 5