Biertappen is ook onderhouds monteurs draaier bankwerker kunst! Aantrekkelijk boek over Zeeland DRIAANS TUINCENTRUM PECHINET NEDERLAND ADRIAAIMSE nu i witte denini pantalons Twee-in-één advies... kwekerij potplanten snijbloemen potgrond graszoden KRIJGER TOURS TOURINGCARS KRIJGER TOURS REISBUREAU NIEUW IN ONS PROGRAMMA PERKPLANTEN V 62 jaar ervaring in ST. JACOBSSTRAAT26-VLISSINOEN Groep Papil Ion hield een Wee use avond V ijfde 10 Engelse Mijlen-loop om Sniith-kaas-trofee enz. Tentoonstellino: "Verdronken Landen" in het Zeeuws Museum Verenigingsreizen Sportreizen Schoolreizen In binnen- en buitenland Moderne touringcars van 20 tot 58 pers. voor vakantie- en zakenreizen Agent van Eurotours, Europa Express, Broere, Interland, Snelle Vliet, Cebuto, PéBétours, Olau Line, Townsend e.a. Beestenmarkt 12 te Goes telefoon 01100 - 27253 na 18.00 uur 13442 Goes, Lange Vorststr. 37 Middelburg, Segeersstr. 28 Zierikzee, Appelmarkt 2 Volop zomerweer. Dus de geschikste tijd om een leuke rok, blouse of jurk te naaien in katoen, katoenen denim enz., enz. vanaf 4,95 p.mtr. 0.90 breed India katoen in streepjes 0.90 br9,95 p.mtr. We hebben volop wit voor U in voorraad in o.a.: piqué, poplin, denim, enz., enz. enz., enz. vanaf 12,95 p.mtr. 150 breed. de Pantalon MIDDELBURG GEERE 15 KORTE Voor al uw Rozen, Heesters, Koniferen en Vaste Planten, voor Aanleg, Onder houd en Advies, voor Tuinafscheldingen in Hout of Riet, eventueel deskundig door ons geplaatst. Verder Scharenhek- jes, Tuinplanken, Palen, Slergaas, Sier bestratingen, Vijvers, Waterlelie'» (per stuk 12,50) Moeras planten 2,00, Fon teinpompjes, Klompen, Sierpotten, Bemestingsartikelen, Zaden, Graszoden uit voorraad, Kamerplanten, Snybloe- men, etc. Speeltoestellen, Tuinmeubelen, Grosfillex - Bloembakken met een uit gekiend Water-toevoer-svsteem, waar door het mogelijk wordt dat U zelfs tot 2 a 3 weken van huis gaat en de bak zorgt voor zichzelf. alle soorten per bak van 20 stuks 4,50. (betaal dus niet meer dan nodig is). Uw tuin begint bij Zeeland'» Grootste en meest uitgebreid Gesorteer de Tuincentrum aan de Jan Geertses- weg 2 en 3 te Meliskerke, tel. 01186 - 1405. Geopend ma. - za. -730 u -1730 Dal is zo fijn bij Livera ook een praktisch advies voor badnimfen. Voor op het strand, na het zwemmen, maar ook voor 'lekker makkelijk' thuis. Want zo n moderne, behaaglijke badjas laat zich ook heel komtortabel dragen in de huiselijke sfeer 's-ochtends als elegante dressing-gown 's-avonds als gedistingeerde chamber-cloak Keuze uit véél modellen In 100% katoenen badstof Wip even binnen! Kort kimono model badtas 65.- Voor de technische dienst van onze Aluminium- fabriek aan de Sloehaven te Vlissingen -Oost vragen wij in dagdienst. in 2-ploegendienst. Opleiding L.T.S. 4- Bemetel of gelijkwaardig niveau wordt voor deze funktie verwacht, evenals ervaring in een soortgelijke funktie bij de onderhoudsdienst van een industrieel bedrijf. Indien u belangstelling heeft voor deze funktie dan kunt u schriftelijk (Antwoordnummer 4, Vlissingen, zonder postzegel) of telefonisch een sollicitatie formulier aanvragen bij onze afdeling Personeels zaken, tel.: 01196-16651, toestel 138. Bij dit sollicitatieformulier zullen tevens verschil lende gegevens worden gevoegd op het gebied van arbeidsvoorwaarden, e.d. PECHINEY NEDERLAND N.V. Postbus 49, Vlissingen. S[ in W.JV.II upv.ldX.'MjljN Speciaalzaken geheel Nederland MARKT 31 MIDDELBURG WALSTRAAT 125 VLISSINGEN In een meer dan uitverkochte concert en gehoorzaal te Middelburg bracht Groep Papilion een avond ln de Weense sfeer. Naast het koor werd solistisch op getreden door de sopranen José Dorleyn-Heydens en Paulien Eversen- Maranus, de mezzo-sopranen Cor Dekker-de Pagter en Joke Hubrechsen-- Steyn, Corry Bruggeman-de Ridder, chansons en Wim Verschelling, tenor. Instrumentale medewerking ver leenden: Jaap Edel, piano en accordeon, Lenie Beukert-de Graaf, piano, Charles Bouwens, viool en Peter Streefkerk, slagwerk. Op vrijdag 18 juni brengt een Duitse wijnkoningin uit het wijngebied Rhein- hessen met haar secondanten om 19.30 uur een bezoek aan de Miro in Vlissingen. Deze secondanten, de zogenaamde „Wcinnasen" ofwel wijn- neuzen, zijn geen wijsneuzen, maar artiesten die gedurende een show van een uur allerlei kunststukjes laten zien waarbij steeds wjjn of het wijnglas een onderdeel vormt. Ook zullen zj wijnliederen ten gehore brengen. Als het weer het toelaat zal dit alles gebeuren op het parkeerterrein, anders in de Miro. Deze festiviteiten zijn een onderdeel van de aandacht die alle Miro's in Nederland van 17 juni tot en met 26 juni aan Duitse produkten zullen geven. Voor wijn zijn dat de wijnen uit Rhein- hessen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan Duitse delicatessen, bier, tientallen soorten Duits brood en Schwarzwalder Kirschtaarten. Voor gezellige bierdrinkers is er zelfs een bierpul met op het deksel een kleurenfoto van de eigenaar. De foto wordt ter plaatse gemaakt en gemon teerd. Daarnaast zijn er gereed schappen, radio's, recorders en T.V.'s van Duitse herkomst, maar ook voetbalschoenen. Een pilsje volgens het boekje tappen met een mooie, vaste schuimkraag van twee vingers hoog en waarin zich ook geen schuimbellen bevinden is nog altijd een kunst. Dat bleek maar weer eens duidelijk tijdens de Zeeuwse bier tapwedstrijden, die vorige week dinsdag in het kader van de nationale biertap wedstrijden werden gehouden in hotel Britannia te Vlissingen. Mevrouw W. Renkemeijer (bij de eenmanszaken) en het echtpaar J. Flemm-G. de Lijzer (bij de teams), allen uit Cadzand-Bad bleken die kunst het best te verstaan. Zij eindigden na een strijd van zo'n 3 uur als eersten van de ongeveer 40 deelnemers en mogen volgend jaar jaouari naar de landelijke finale van het Centraal Brouwerij Kantoor in Amsterdam. De streng toekijkende juryleden gaven hen respectievelijk 771 en 1576 punten. Om de grimmig kijkende jury tevreden te stellen moesten er nogal wat juiste handelingen worden verricht. Er moesten twee glazen bier worden getapt, die met twee bierviltjes en een open getrokken flesje bier op een dien blad werden geplaatst. Vervolgens was het haasten geblazen naar de jurytafel, waar allereerst de glazen getapt bier moesten worden geserveerd, waarna het tlesje moest worden uitgeschonken. Daarbij moest goed op een aantal zaken worden gelet, zoals het lege flesje rechts plaatsen van het glas, anders kon een goede klassering wel worden vergeten. De teams, die bestonden uit een tapper en een serveerder, moesten dezelfde handelingen verrichten. -- De wedstrijden werden op touw gezet door het Centraal Brouwerij Kantoor 'samen met de afdeling Walcheren van Horeca Nederland. Wethouder G.J.A.M. Adan van Vlissingen deelde tot slot de prijzen uit. Weer een boek over Zeeland zal men zeggen. Het boekwerkt dat dezer dagen van de hand van de watersport publicist Jaap Kramer bij De Boer Maritiem Bussum verscheen, is echter wel iets bijzonders. De schrijver ging een tijdje met zijn gezin in Zeeland wonen, zwierf er veel op en rond het water, praatte met veel mensen en werd natuurlijk ook geconfronteerd met de grote vraagstukken in Zeeland als de industrialisatie, de Oosterschelde, de recreatie en noem maar verder op. Hij ging er niet omheen, integendeel, hij verdiepte er zich in en brengt het zijn lezers over. Hij doet dit op een bevattelijke en frisse manier. Niet op zo'n doordrammerige toontje zoals men in lectuur over de Oosterschelde vaak tegenkomt. Kramer noemde zijn boek ,,Zee Land", land van de zee, land in de zee. Na een flinke duik in de historie van Zeeland, schetst hij de kentering met haar vele veranderingen op allerlei gebied en in het derde deel dat hij ,,Voor nu en later" noemde, komt hij met een eigen oplossing voor de Oosterschelde-pro- blematiek. Hij baseert die op de getijbe weging in de Oosterschelde, week volgens hem niet volledig behoeft te worden gehandhaafd. Hij pleit dan voor een dam in de Oosterschelde met een relatief klein doorstroomvolume en het maken van een breed diejj, kanaal bij Bath, waardoor het Oosterscheldewater naar de Oosterschelde kan worden afgevoerd. Er ontstaat dan volgens hem een goede doorstroming, waardoor ook. de oester- en mosselteelt kan worden behouden, terwijl bovendien de steeds verder vervulende Westerschelde met schoon Oosterscheldewater wordt doorgespoeld. Kramer zet het allemaal, gezellig causerend uiteen, als een suggestie aan de vakmensen om het eens te bekijken. Het boek is rijkelijk geïllustreerd met een groot aantal knappe foto's van Zeeland, zowel in kleur als in zwart-wit, van Theo Kampa. Een boek om te bezitten. Tot 31 juli: 17,50, daarna 24,50. Op 12 juni wordt voor de 5e maal te Middelburg de jaarlijkse 10 Engelse Mijlen4oop (ong. 16 1/2 km) om de Smith-Koas trofee gehouden. Er zijn door de Middelburgse vereniging Dynamo *70 reeds meer 10 Eng. Mijlen lopen gehouden, maar dit jaar is het het le lustrum om de Smith-Kaas trofee. Deze loop heeft in de loop der jaren, vanwege het snelle parcours reeds knappe winnaars opgeleverd, die nu in binnen-en buitenland grote bekendheid genieten. Zo was de le winnaar in 1972 Piet Vonck van RKHAV uit Hulst. In 1973 ging H. van Kasteren als winnaar over de finish. In 1974 Cor Vriend, die nu op de nominatie staat voor de Olympische Spelen in Montreal. In 1975 ging weer een Zeeuwse loper als le over de meet. n.l. Wies van Houte van RKHAV uit Hulst. Het parcours is zoals voorgaande jaren, en de atleten weten het. het is een zeer snel parcours. Vorig jaar gingen 80 lopers van start en de verwachtingen voor dit jaar zijn. dat weer vele bekende atleten de reis naar Middelburg zullen maken. Nieuw dit jaar is dat er een aparte klassering is voor de veteranen en uiteraard een aparte prijzentafel. Zodat ook de oudere atleten nu volledig aan hun trekken kunnen komen. Het parcours is: start Nadorstweg, Prooijenseweg. Goldsteinseweg, Schellachseweg, Weelweg, Kreekweg, Bierweg, Kruisweg, Veerseweg, Goldsteinseweg. Prooijenseweg, en terug naar de finish nabij de Nadorst- weg. Op de avond voor het grote wedstrijdgebeuren is er een prestatie- loop ook over 10 Eng. mijl over hetzelfde parcours als waar de volgende dag de wedstrijdlopers over zullen snellen. ledereen die wil kan daar aan meedoen. Voor deze prestatieloop is een speciale medaille met inscriptie gemaakt vanwege het le lustrum. Iedere sportbeoefenaar of trimmer die redelijk getraind is kan deze loop uitlopen. De start voor de prestatieloop is om 19.00 uur vanaf het clubgebouw van Dynamo '70 aan de Nadorstweg. Inschrijven vanaf 16.00 uur op 11 juni. De wedstrijd op zaterdag begint om 14.30 uur. -- >6 V - VOOR AL UW Oude Vlissingseweg 68 Tel. 01180- 13413 3# Middelburg In de tot Weens café omgetoverde Middelburgse Concertzaal, brachten koor en solisten van Groep Papillon een programma, bestaande uit Weense (volks)melodieën en operetteklanken. José Dorleyn zong ondermeer het over bekende Vilja-lied uit ,,Die Lustige Witwe". Paulien Eversen oogstte veel succes met het lied „Mein Mutterl war a Weanerin" en samen met Cor Dekker werd o.m. ,,Nach Wien" uit „Der Zigeunerbaron" gebracht. Corry Bruggeman zong enkele Weense „chansons" met accordeon- en slagwerkbegeleiding. Joke Hubrechsen en Wim Verschelling hadden succes met het Lispelduet uit „lm Weissen Rössl". Wim Verschelling, die overigens over een enorme mimiek beschikt, oogstte een daverend applaus met het lied „Küssen ist keine Sünd" uit de operette „Bruder Straubinger". Het koor, begeleid door pianist Jaap Edel, zong o.m. een Weense potpourri en Weense liederen als: „,s Wird schone Maderln geb'n", ,,Heut' kommen d'Engerln auf Urlaub nach Wean" en „Wenn der Toni mit der Vroni". Jaap Edel is pas 2 maanden geleden begonnen om de uitgevoerde liederen meerstemmig voor het koor te bewerken, waarna de koorrepetities een aanvang konden nemen. Tijdens de diverse instrumentale intermezzi maakten publiek en uit voerenden van de gelegenheid gebruik om onder het genot van een drankje en een Weens hapje te verbroederen. Dat verbroederen is zeker voor 100% geslaagd. In het Zeeuws Museum te Middelburg wordt tot en met 31 augustus een tentoonstelling gehouden van kaarten, voorwerpen en afbeeldingen met betrekking op de verdronken landen voornameiyk van Reimerswaal en Saeftinge. Naast gewone voorwerpen als kruiken en kannen treft men enkele bijzondere vondsten w.o. een vroeg XVe eeuws beeldje gevonden op de plaats waar eens de stad Reimerswaal lag (geschonken in 1976 door de heer H.E.J. van Beuningen). Ook pijpaarden beeldjes alsmede twee schedeltypen, het lang werpige en korthoofdige type, dat beide in de verdronken landen veelvuldig is aangetroffen. Tevens wordt aandacht besteed aan het onderzoek vijftig jaar geleden verricht naar de fundamenten van de kerk van Nieuwlande (gelegen in het verdronken land ten noorden van Krabbendijke)en vondsten uit Emelisse en Wanteskuipe (Noord-Beveland). Een 25-tal opgezette vogels heeft betrekking op het unieke broedgebied in het land van Saeftinge. De tentoon stelling sluit af met o.a. een afbeelding van Albrecht van Beieren, die in 1375 stadsrechten gaf aan Reimerswaal en een 15e eeuws portret van Jan Zonder Vrees, die in 1405 opdracht gaf de over stroomde gebieden van Saeftinge opnieuw te bedijken. Hierop aan sluitend is er een filmvertoning over het land van Saeftinge. dagelijks, behalve zaterdag en zondag, om 14 uur. Op die dagen is het museum geopend van 10-17 uur; op zaterdagen en zondagen van 14- 17 uur.

de Faam | 1976 | | pagina 10