I0VER MAAND TWEEDE DEEL VAN TANGENT KLAAR 1 Het Meiveld geopend J Waterschappen schreven Kamer over Oosterschelde Oq VOETGANGERSGEBIEDEN EN WINKELS KINDERBOERDERIJ GEOPEND F TANGEN DEEL m TANGENT DEEL TANGENT DEEL TER INZAGE Pin ksterconcert Zeeuws Jeugdorkest met Duits jeugdkoor MENU TAFELTJE DEKJE O w Gemeentelijke dienstverlening rond Pinksteren Ringrijden in .Vieuw- en Sin t Jooslan d 3X2 IN VLEESHAL HINDERWET Woensdag 2 juni 1976 i l (iN ONTWERP) SANOB 0^8RUC LANGEVSEIE BUITENBRUG Het tweede gedeelte van de tangent, de weg, die het doorgaande verkeer langs het centrum van de stad moet voeren zal volgens de plannen op 30 juni a.s. in gebruik genomen kunnen worden. Het tweede gedeelte van die tangent loopt van de Zandstraat (tot die straat loopt het eerste gedeelte van de Schroebrug) achterlangs Brammetje Dump en de Kloveniersdoelen, over de Looierssingel en de Walensingel naar de Seisbuitenbrug. Een stukje gaat ook nog verder Klein- Vlaanderen in tot aan de Volderij- laagte. Op de tekening die hierboven is af gedrukt is het verloop van het tweede gedeelte van de tangent met een dikke streep weergegeven. Het eerste al aan wezige gedeelte is weergegeven met een dubbele streep, terwijl de nog uit te voeren gedeelten met een stippellijn zijn aangebracht. Vervolgverhaal. Om u zo goed mogelijk op de nieuwe, sterk verbeterde situatie voor te bereiden, zullen in de komende weken steeds artikeltjes met afbeeldingen over de nieuwe verbindingen in deze rubriek worden opgenomen. Titels voor die volgende afleveringen van dit tangent-vervolgverhaal zijn: „Hoe neem ik het nieuwe Seisplein?", „De Zandstraat", „De verkeers lichten op de tangent", „Veilig met de fiets". Ook de volgende verhalen over de tangent bevelen wij in uw aandacht aan. Bestemmingsplan Klarenbeek. Tot 25 juni a.s. ligt voor iedereen ter inzage op het stadhuis (kamer 15, afdeling algemene zaken) het door de gemeenteraad van Middelburg op 24 mei 1976 vastgestelde bestemmings plan Klarenbeek III. Dit plan heeft betrekking op een gebied dat ligt tussen de wijk Klarenbeek en de Brigdamseweg. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen tot 25 juni a.s. bij gedepu teerde staten van Zeeland tegen het bestemmingsplan bezwaren indienen. Gelijke bevoegdheid hebben zij die bezwaren hebben tegen de wijziging die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp is aangebracht. Op zaterdagavond 5 juni aanstaande, de vooravond van Pinksterzondag, concerteert het Zeeuws Jeugdorkest (dirigent Han Beekman) in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg. Medewerking verleent de Probstei-Jugendkantorei der Evangelisch-Lutherischen Kirche Wolfenbüttel (Duitse Bondsrepubliek). Op het programma staan werken van Rossini (Ouverture „L'Italiana in Algeri"), het vioolconcert in G gr.t. van Joseph Haydn (solist Jan-Paul Tavenier), de door Ton de Leeuw in 1954 gekompo- neerde Suite voor Jeugdorkest, de Onvoltooide Symfonie van Franz Schubert. Het koor zingt madrigalen van Gastoldi, Franck, Telemann, Bach en de Missa in G gr.t. van Telemann. Bovendien voert het vijf Nederlandse volksliederen uit. Het concert dat om half acht aanvangt, wordt georganiseerd door de Zeeuwse Muziekschool en de Stichting Zeeuws Jeugdorkest, een en ander in het kader van het Nederlands-Duits Kultureel Akkoord. De toegang slechts een gulden. Voor de week van 7 tot 12 Juni a.s. is het menu als volgt: maandag gehakt, aardappelen bloemkool en dinsdag gebakken lever, appeltjes en puree woensdag runderlappen, sperciebonen en aardappelen donderdag carbonade, spinazie en aardappelen vrfjdag vis, worteltjes en puree zaterdag Wat de pot schaft. De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op deze dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur, op tele foonnummer 27537. Deze dienst verlening van de U.V.V. is uit sluitend bestemd voor zieken en bejaarden die niet zelf voor warm eten kunnen zorgen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. In februari is het verkeersplan voor de binnenstad in de raad behandeld. Mede naar aanleiding daarvan hebben enkele bedrijven kontakt opgenomen met de gemeente. De reden is meestal dat men een verandering van de bereikbaarheid van het bedrijf verwacht. Afhankelijk van de aard van het bedrijf kan dit een rol spelen voor klanten en/of leveranciers. Daarom wordt met de betrokkenen bekeken of er oplossingen zijn te vinden voor de verwachte problemen. Voor sommige bedrijven kan dat kontakt aanleiding zijn om een oplossing voor lange termijn te over wegen, bijv. door een bedrijfs- verplaatsing. De gemeente is graag bereid om aan bedrijven die zich in dat opzicht willen oriënteren meer informatie te verschaffen. Daarbij De Gemeentelijke diensten en kantoren zijn op de tweede en op de derde Pinksterdag 7 en 8 juni a.s. gesloten. Er zijn enkele bijzondere regelingen getroffen die hieronder worden weergegeven. Burgerlijke Stand. De afdeling Bevolking, gevestigd aan de Simpelhuisstraat 1 te Middelburg is op dinsda 8 juni a.s. (3e Pinkster dag) geopend van 8.00 tot 9.00 uur echter uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Huisvuil. Op 7 en 8 juni a.s. wordt in de maa dag en dinsdagwijk geen huis vuil opgehaald. In die wijken zal het huisvuil worden opgehaald op woensdag 9 juni a.s. In de woensdagwijk wordt in die week opgehaald op donderdag 10 juni a.s. De vrijdagwijk blijft ongewijzigd. Zwembad Poelendaele. Op e eerste Pinksterdag, zondag 6 juni a.s. is het zwembad de gehele dag gesloten. Op maandag 7 juni, 2e Pinksterdag is het bad geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Op de 3e Pinksterdag is het zwembad normaal geopend vanaf 7.00 uur ,s morgens. LU1G U IJ UV YaOl.ilV.HUIg 'au «uhuivvi nnnuuru. iv/vguiig to Wil opvviuui 1 wo gv.t.vw.»», het ontwerp is aangebracht. slechts een gulden. de ouders kunnen zitten, terwijl de toe! Achter de Kerk te Nieuw- en Sint Joosland zal op 3e Pinksterdag, dinsdag 8 juni a.s. een ring rijderij worden gehouden. Die ringrijderij zal de gehele dag duren. De prijsuitreiking vindt plaats om 16.00 uur. De burge meester van Middelburg drs. P.A. Wolters zal de prijzen in Nieuwland uitreiken. kunnen de nodige gegevens worden verstrekt over de mogelijkheden op de industrieterreinen. Ook kan weieens blijken dat de gemeente een aan wijzing kan geven voor een vestigingsmogelijkheid in een bestaand pand; of dat mogelijk een ander „probleemgeval" belangstelling oor uw pand kan hebben. Kortom; het kan nuttig zijn om in overleg eventuele problemen van bevoorrading en bereikbaarheid te bespreken. Mogelijk kunnen in kom- binatie oplossingen worden gevonden. Als u eventuele problemen i.v.m. de toekomstige bevoorrading van uw bedrijf wilt bespreken, kunt u kontakt opnemen met het gemeentelijk buro planning en ontwikkeling, (tel.: 26251- T. 249). Verstrekte gegevens blijven natuurlijk vertrouwelijk. Oplossingen kunnen niet worden gegarandeerd, wel gezocht. «is?..—, Het heeft al eerdér in dit blad gestaan. Op zaterdag 22 mei j.l. is het 10 ha. grote park Het Meiveld in Middel burg-Zuid officieel geopend. Die opening ging gepaard met velerlei aktiviteiten, die georganiseerd werden door de wijkverenigingen Zuid en Dauwcndaele, door De Hayman en door de Stichting Ook de hierboven werd gemaakt en Kinderboerderij. afgedrukte foto wij vonden deze In de Vleeshal die zich bevindt in het Gotische gedeelte van het stadhuis wordt de traditionele Pinksterexpositie gehouden van de kunstenaarsgroep „3 x 2". Exposerende kunstenaars zjjn Leonard Maas uit Middelburg, Jan Haas uit Vlissingen, Sander Littel uit Oudelande, Peter de Jong uit Middelburg, Antoine Mes uit Middelburg en Andrles Minderhout uit Middelburg. De openingstijden zjjn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. ,s Maandags vanaf 14.00 uur en vrijdagavond tot 22.00 uur. Dezelfde middag waarop het Meiveld in gebruik genomen werd, werd ook de Kinderboerderij door burgemeester Wolters officieel geopend. Direkt nadat hij de bel had geluid stroomden de kinderen en de ouders naar binnen (zie foto). De kinderboerderij maakt deel uit van het Meiveld, al is de boerderij i.v.m. de aanwezige dieren wel goed omheind. Op de boerderij vindt men bokken en geiten, duiven, kippen, konijnen, hamsters, biggen enz. Er is een speciaal terras gemaakt, waarop de ouders kunnen zitten, terwijl J~ kinderen zich in het „knuffelweitje" met de dieren kunnen vermaken. Tijdens zijn rondgang over de boerderij sprak burgemeester Wolters in het vergaderruimte zijn grote waardering uit voor het werk dat vele vrijwilligers hebben verricht om de bestaande boerderij aan de Oude Schroeweg om te bouwen tot een kinderboerderij. Hij bedankte deze vrijwilligers namens de gemeente en hij wenste de stichting Kinder boerderij alle succes voor de toekomst. beelden zo sprekend, dat wij deze foto graag ook aan u tonen. Burgemeester Wolters laat de ballonnen ten teken van de opening het luchtruim kiezen. Op de achtergrond o.a. de Europ band, Johan Friso en M.T.V. en vele belangstellenden. Het Meiveld is in vakken verdeeld. Het grootste vak met sledeheuvel is bestemd voor dagrekreatie. Er kunnen wat tenten opgezet worden b.v. Een ander vak is speciaal voor het trappen van een balletje. Daar zijn ook vier verplaats bare doelen gezet. Voorts is er een zonneweide met een nog niet in gebruik genomen spartelvijver, terwijl er in de toekomst ook een jongensland zal komen. Daar is nu ook alle gelegenheid om wat te sporten. Op de achtergrond van de foto de Lange Jan. Rijksweg 58. Door Shell Nederland Verkoop maatschappij B.V. is een hinder wetsvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzigen van een benzinepomp-installatie met een propaangasinstallatie bestaande uit één 19.900 liter tank en één elektrische aftappomp waarbij één elektromotor met een vermogen van 1,36 pk gebezigd zal worden. De inrichting is gevestigd aan de Rijks weg 58, het gedeelte tussen Arne- muiden en Vlissingen nabij Arnemuiden. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van deze vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan een ieder tot 23 juni a.s. indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg of bij burge meester en wethouders van de gemeente Arnemuiden. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting die wordt gehouden in het stadhuis van Middelburg, Lange Noordstraat 1, op 15 juni 1976 om 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd dat inwoners van de gemeente Middel burg en van de gemeente Arnemuiden later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Anderen kunnen volstaan met het tijdig indienen van een bezwaar schrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen en eventueel ingekomen bezwaar schriften, liggen tot 23 juni a.s. ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis, Lange Noordstraat 1 en op de gemeente secretarie van Arnemuiden, Lange- straat 17 te Arnemuiden. De dagelijkse besturen van de water schappen Schouwen-Duiveland, Tholen, Noord-Beveland en De brede watering van Zuid-Beveland hebben In een brief aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal hun standpunt aan gaande de Oosterscheldeproblematiek nader toegelicht. De brief is mede ge schreven naar aanleiding van het, onlangs verschenen rapport van het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij BV te Amersfoort, dat is op gesteld in opdracht van de Stichting Natuur en Milieu en het Samen- werkingscomité SOS. In de brief, die is ondertekend door de vier dijkgraven, staat het volgende: „Nadat de regering haar standpunt over de wijze van afsluiting van de Ooster schelde zal hebben bepaald, zal in de naar aanleiding daarvan door Uw Kamer te houden debatten tevens de verhoging en verzwaring van de bestaande zeedijken in de beschouwingen worden betrokken. Wij veronderstellen dat daarbij ook aandacht zal worden besteed aan het in de tweede helft van april 1976 gepubli ceerde rapport van het ingenieurs bureau Dwars, Heederik en Verheij B.V. te Amersfoort. In dit rapport, dat is opgesteld in opdracht van de Stichting Natuur en Milieu en het Samenwerkingscomité SOS, worden de technische en organisatorische aspecten belicht van het op deltahoogte brengen van de waterkeringen langs de Ooster schelde. De daarin vervatte hoofd conclusie. overeenstemmend met de stellingname van de opdrachtgevers, dat middels verhoging en verzwaring van de zeedijken de beveiliging van het achter land kan zijn verzekerd, geeft ons aan leiding tot het maken van de navolgende opmerkingen waarvoor wij gaarne uw aandacht vragen. Aan de verstrekte opdracht is binnen een uiterst korte termijn voldaan, hetgeen evenwel de vraag doet rijzen of alle relevante facetten voldoende diep gaand konden worden bestudeerd om tot een verantwoorde en realiseerbare oplossing van de problemen te komen. Uiteraard lag het voor de hand gebruik te maken van reeds eerder door andere instellingen verzamelde gegevens, doch het heeft wellicht aan tijd ontbroken om ook te rade te gaan bij de water schappen om de getrokken conölusies te toetsen aan de bij die lichamen in de loop der jaren verworven kennis over en opgedane ervaringen met dijkver zwaringen. Het wekt dan ook ver wondering dat terzake geen informaties zijn ingewonnen bij de waterschappen als eerstverantwoordelijke instanties voor het beheer van de zeeweringen. Ware dit wel gebeurd, dan zouden de conclusies omtrent de tijdsduur die met de uitvoering der werken is gemoeid wellicht wat minder optiisch getint zijn geweest. Wanneer zou worden besloten om de Oosterschelde niet op enigerlei wijze af te sluiten en in plaats daarvan de bestaande zeedijken te verhogen en ver zwaren, dan zal de Deltawet wijziging behoeven. Eerst na wetswijziging kan worden begonnen met de effectieve voorbereiding der werken. In het rapport is hiermede geen rekening gehouden bij het opstellen van de tijds planning. Ingeval voorgesteld mocht worden om de Deltawet te wijzigen, zullen de waterschappen op grond van hun verantwoordelijkheid zich daartegen verzetten met alle hun ten dienste staande middelen, daar een open Oosterschelde met op delta-afmetingen gebrachte zeedijken een inbreuk betekent op de krachtens de Deltawet gegeven veiligheidsgarantie. Een afge sloten monding van de Oosterschelde biedt immers een optimale beveiliging, daar alsdan de bestaande zeedijken de functie van tweede waterkering ver krijgen. Deze hoge graad van veiligheid is niet bereikbaar door verhoging en verzwaring van deze dijken. In het rapport wordt o.m. uitgegaan van de premisse dat belangengroepen, indi viduele belanghebbenden en ge dupeerden constructieve medewerking zullen verlenen aan de realisering van de dijkverzwaringsplannen. Deze ver onderstelling getuigt van weinig reali teitszin en strookt geenszins met de praktijkervaringen. Het is een utopie - gezien de weerstanden welke zich de af gelopen jaren hebben gemanifesteerd tegen de uitvoering van het deltaplan - te veronderstellen dat een afgedwongen variantoplossing zonder tegenstand zal worden aanvaard. Afgezien van de waarde welke men hecht aan toezeggingen van thans bestaande georganiseerde belangen groepen, hebben noch de rijksoverheid, noch de betrokken lagere publiek rechtelijke lichamen greep op de reacties van belanghebbenden, die zich door de gevolgen van de uit te voeren plannen in hun bestaan bedreigd zien of gedupeerd gevoelen. Enige zekerheid dat uitgebreide beroepsprocedures achterwege zullen blijven kan niet worden gegeven. Niettemin wordt het tempo van uitvoering der werken daar door in belangrijke mate bepaald. Inperking van beroepsmogelijkheden zou de rechtszekerheid van de burger aantasten en is om die reden ver werpelijk. In dit verband kan verwezen worden naar de versterking van de zeedijken langs de Westerschelde. Volgens het oorspronkelijke urgentieschema, opgesteld met instemming van de toen malige minister van Verkeer en Water staat, zouden alle zeedijken langs de Westerschelde in 1978 op deltahoogte zijn gebracht. Door verschillende omstandigheden, voornamelijk veroor zaakt door gebrek aan geldmiddelen, is de streefdatum van voltooiing der werken herhaaldelijk verschoven. De praktijk heeft helaas uitgewezen dat niet alleen de planning, maar vooral ook tal van andere factoren bepalend zijn voor het uitvoeringstempo. Deze ervaringen wekken weinig vertrouwen voor een ongestoorde voortgang van toekomstige dijkverzwaringen, die over een grotere lengte en in een kortere periode tot stand gebracht moeten worden en bovendien in een tijd waarin de overheidsuitgaven drastisch moeten worden beperkt. Er dient rekening mee te worden gehouden dat zich tal van knelpunten kunnen voordoen die een vertragende invloed zullen hebben. Ter adstructie zijn te noemen: a. Bestaande bemalingsinstallaties die door andere en elders te bouwen lozingsmiddelen zullen moeten worden vervangen. In een aantal gevallen zal zulks gepaard moeten gaan met een in grijpende wijziging van het afwaterings stelsel waartoe de stroomrichting van het polderwater zal dienen te worden omgekeerd opdat in de toekomst gesueerd zal kunnen worden op minder kwetsbaar oppervlaktewater dan de Oosterschelde. De hierbedoelde aan- passingswerken zullen aan de dijk verzwaring vooraf moeten gaan. b. Cultuurhistorische gebouwen welke gesloopt zouden moeten worden. c. Bedrijfspanden staande op of onder- langs de zeedijken die verwijderd moeten worden en waarvoor ver vangende bedrijfsruimte, c.q. planologisch aanvaardbare terreinen voor bedrijfsvestiging moeten worden gevonden en aangelegd. d. Te amoveren woningen en woning complexen. waarvoor tijdig passende vervangende woonruimte beschikbaar zal moeten komen. e. Terreinen met een hoge natuurweten schappelijke waarde en landschappelijk waardevolle gebieden die aan een doel matige dijkbouw ten offer moeten vallen. I11 het bijzonder met betrekking tot de onder e bedoelde gronden liggen de conflictsituaties, waaroor geen bevredigend compromis zal kunnen worden gevonden, voor het grijpen. Voor al deze en soortgelijke gevallen zal naar alternatieve oplossingen moeten worden gezocht en zullen variant- plannen moeten worden opgesteld die aanzienlijk meer tijd zullen vereisen dan door het ingenieursbureau in zijn tijds planning wordt aangenomen. Het is te voorzien dat met het oog op definitieve dijkverhogingen volgens de normen van het Del'taplan de partiële dijkverhogingen zullen worden af geremd. De noodzaak om de kosten zoveel mogelijk te beperken zal leiden tot een scherpe afweging van kosten van tijdelijke werken tegen de beperkte nuttigheidsduur daarvan. Ver mindering van de rampenkans tot eenmaal per 500 jaar zal alsdan voor 1980 niet worden verkregen. Bij een open Oosterschelde moet gerekend worden met een blijvend jaar lijks zandverlies van ca. 10 miljoen m3. Er bestaat geen enkele indicatie dat de negatieve zandbalans in de Oosterschelde zal worden geëlimineerd na verdere afbouw van de reeds inde monding van de Oosterschelde aan gebrachte drempels. Onderzoek naar de invloed van de laagwaterdrempels op het stroompatroon is nog niet verricht. Onvoorspelbare stroom veranderingen trekken optimistische verwachtingen over vermindering van erosie van de oevers in het speculatieve vlak. Reeds nu wordt vooropgesteld dat de inlagen zoveel mogelijk gespaard moeten blijven vanwege hun natuurwetenschappelijke waarde en wordt in het rapport de vrees uitgesproken dat de veiligheid dreigt te prevaleren boven het behoud van de inlagen. Het is duidelijk dat hier een bron van conflicten ligt die tot uit zichtloos overleg zullen leiden. Hoewel ook wij van oordeel zijn dat waar mogelijk aantasting van waarde volle gebieden moet worden ontgaan, zullen desondanks de veiligheids aspecten toch de doorslag dienen te geven. Wanneer zoals te verwachten is, belangengroepen - steeds in aantal toe nemend en in samenstelling wisselend - zich verzetten tegen in waterstaat kundig opzicht optimale oplossingen, zal een niet te voorziene vertraging in het besluitvormingsproces optreden met gevolg, dat het geplande tijdstip van voltooiing der werken naar de verdere toekomst worden verschoven. Het rapport geeft ons voorts nog aanleiding tot het plaatsen van de volgende kantteningen. In de opgestelde kostenraming zijn niet alle investeringen opgenomen. Daaraan ontbreken o.a. de kosten van: a. reeds in de monding van de Ooster schelde uitgevoerde werken; b. het geheel of gedeeltelijk opruimen dier werken; c. de hogere exploitatielasten van zuiveringstechnische werken vanwege de grotere opvoerhoogte van het effluent dat moet worden afgevoerd via in de verhoogde dijkskruin aan te leggen persleidingen; d. voorzieningen ten behoeve van de Zeelandbrug; e. aanleg, c.q. verbetering van een tweede waterkering 189 miljoen); f. na 1985 uit te voeren bestortingen 130 miljoen). Het is u bekend, dat wij ons van meet af aan op het standpunt hebben gesteld, dat ter wille van een optimale beveili ging van ons gebied de Oosterschelde overeenkomstig het oorspronkelijke plan behoort te worden afgesloten. Niettemin hebben wij de kabinets beslissing van november 1974 aanvaard en aan de partiële dijkverzwaringen onze loyale medewerking verleend. Wij menen er derhalve recht op te hebben dat deze regeringsbeslissing onverkort gehandhaafd blijft opdat aan de bestaande onzekere toestand ten spoedigste een einde zal komen en ver trouwen dat het rapport van het ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij B.V. niet richtinggevend zal zijn bij de besluitvorming". TIPS VOOR DE KEUKEN RECEPTEN BESTEMD VOOR 4 PERSONEN SCHOTEL ASPERGE HAMROLLETJES 1/2 a 3/4 kg asperges, 150 g gesneden ham, kropje sla. 2 tomaten, 2 hardgekookte eieren, wal fijngehakte peterselie, peper, /.out, olie, azijn of citroensap De asperges onder tic kopjes voor zichtig schrappen en verder dun schillen. De ondereinden zo nodig bij snijden. De asperges heel laten en met wat kokend water en zout opzetten. De groente in 3/4 a 1 uur gaar. maar niet ie gaar koken. De asperges uit het vocht scheppen én laten afkoelen. Het aspergevocht voor soep bewaren. Een sausje maken van peper. zout. 4 eetlepels olie en 1 1/2 eetlepel azijn of citroensap. In een gedeelte van dit sausje de asperges marineren en de gewassen, uitgelekte sla en de in plakjes gesneden tomaat met de rest van het sausje vermengen. De plakjes ham om de asperges heenrollen. zodat het bovenste gedeelte van de asperge er uit steekt en op een schotel leggen, die met de sla is bedekt. Het geheel garneren met de plakjes tomaat en plakjes hardgekookt ei. Wat fijngehakte peter selie er over strooien.

de Faam | 1976 | | pagina 5