[GEMEENTERAAD MIDDELBURG VERGADERT MAANDAG A.S. VERVOLG ONDERZOEK NAAR BAARMOEDERHALSKANKER MENEER STERBAND DIVERSE RAADSVOORSTELLEN SPEELPLAATSJES EN PARKEERTERREINEN Geen huisvuil ophalen op Koninginnedag TENTOONSTELLINGEN Gemeentelijke diensten en kantoren gesloten ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL BLIJFT IN FINANCIËLE ZORGEN DICK SCHINKEL ONDERWIJS VOORSTELLEN VERGADERING CULTURELE ADVIESRAAD RUIMTELIJKE ORDENING Als vervolg op het in november vorig jaar gehouden onderzoek naar baarmoederhalskanker zal vanaf 12 mei a.s. in Middelburg opnieuw een dergelijk onderzoek plaatsvinden. Voor dit onderzoek worden uitgenodigd de inwoonsters van de gemeente Middelburg in de leeftijd van 35 tot en met 55 jaar. Het onderzoek vindt plaats volgens een driejarenplan. Na afloop van die drie jaar zijn alle vrouwelijke inwoners van Middelburg in de gelegenheid geweest aan dit onderzoek deel te nemen. Voor het in mei a.s. te houden onderzoek worden persoonlijk uitgenodigd de inwoonsters geboren in de jaren 1922, 1926, 1932 en 1938. In november 1976 wanneer opnieuw een onderzoek wordt gehouden komen aan de beurt de dames geboren in de jaren 1923, 1929, 1935 en 1941. Ook de vrouwen die in november 1975 niet aan het onderzoek hebben kunnen deelnemen kunnen zich voor het op 12 mei a.s. te houden onderzoek opgeven. Het betreft in dit geval de dames geboren in 1921, 1927, 1933 of 1939. Het onderzoek wordt gehouden in het Kruisgebouw aan de Nieuwstraat 36 B te Middelburg. De kosten van dit onderzoek, waarin de gemeente voor een belangrijk bedrag deelneemt, bedragen 10,- per persoon. Volgende week wordt uitgebreider op deze aangelegenheid ingegaan. COLLECTE RESTAURATIE EN REHABILITATIE TER INZAGE ri -r MENU TAFELTJE DEKJE DODEN HERDENKING HINDERWET Vrijdag 30 april: WET AUTOVERVOER PERSONEN WEEKAANBIEDING (Gcldip lol en met 7 mei) AUTOVERZEKERING STERBANDjb TS-BANDENSERVICE Woensdag 28 april 1976 De Middelburgse gemeenteraad komt op maandag 3 mei a.s. om 14.00 uur in openbare vergadering bijeen. Hieronder treft u weer de volledige agenda voor die vergadering, die gehouden wordt in de raadszaal van het stadhuis. Deze ruimte is te bereiken via het toegangsdeurtje op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Iedere belangstellende kan deze bijeenkomst op de publieke tribune als toehoorder bijwonen. Op een andere plaats in deze rubriek treft u nadere informatie over diverse te behandelen raadsvoorstellen. 1. Vaststelling notulen vergaderingen 24 november 1975, 22 december 1975 en 19 januari 1976; 2. Mededelingen en ingekomen stukken; 3. Ontslag en herbenoeming mevrouw J. C. Hendriksede Quartel, hoofd leidster aan de openbare kleuterschool' De Westhof, Beneluxlaan 16, in verband met afkoop pensioen; 4. Ontheffing van de heer drs. M. Beinema van zijn lidmaatschap van diverse besturen en benoeming ter voorziening in de daardoor ontstane vakatures; 5. Beschikbaarstellen totaal-krediet van 67.200,- voor aankoop roodlichtkamera en rollentestbank, alsmede verbouwing maquettekamer t.b.v. de politie; 6. Vaststelling van een lozingsverordening riolering; 7. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan Dauwendaele Gentrum; 8. Voorbereidingsbesluit voor de omgeving van de Molenberg; 9. Vaststelling voorbereidingsbesluit voor de omgeving van het Molenwater; 10. Verlenen financiële steun voor de bouw van tien woningen aan de Karelsgang door de woningbouw vereniging Middelburg; 11. Beschikbaarstellen totaal-krediet van 125.000,- t.b.v. aanleg fietspad tussen Vrijlandstraat en Segeerssingel en aanbrengen openbare verlichting; 12. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie en rehabilitatie van monumenten- en/of rehabilitatiepanden; 13. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie en rehabilitatie van het pand Brakstraat 10-12; 14. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie en rehabilitatie van het pand Go /straat 16. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie en rehabilitatie van het pand Verwerijstraat 35-37; 17. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie van het pand V14markt 28-28a; 18. Beschikbaarstelling van een krediet voor de aankoop van enkele zilveren voorwerpen; 19. Aankoop hofstede Oude Vlissingseweg 125 met bijbehorende landerijen; 20. Aankoop pand Segeerssingel 32; 21. Ontbinding van verkoopovereenkomst betreffende plm. 2.240 m2 grond aan de Vrijlandstraat; 15. Verlenen van financiële In de op maandag 3 mei a.s. te houden raadsvergadering komen diverse onderwijsvoorstellen aan de orde. Enkele nadere bijzonderheden daarover volgen hieronder. Als de raad het goed vindt zullen 14 schrijfmachines worden aangeschaft voor de openbare kleuterscholen in de gemeente. Uitgegaan is van een aankoopprijs per machine van 378,-. De schrijfmachine wordt op de kleuterschool n.l. ook steeds meer gebruikt (door de juf). Aan de raad wordt voorgesteld aan mejuffrouw M. M. C. Sinkeler, hoofd leidster van de openbare kleuterschool aan het Wijd au plantsoen op haar verzoek eervol ontslag te verlenen per 1 augustus a.s. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen aan het doen treffen van voorzieningen aan de Prinses Ireneschool aan de Piet Heinstraat 150. De voorzieningen zijn nodig om te kunnen voldoen aan de bepalingen die gesteld worden in de Brandbe- L S De R.K. basisscho I basisschool' Gaudeamus' heeft meer stallingsplaatsen voor fietsen nodig. Men wil de capaciteit van fietsenberging van 69 tot 100 plaatsen uitbreiden. De raad wordt voorgesteld daaraan medewerking te verlenen. In dezelfde Gadea&musschool is omvangrijke schade ontstaan als gevolg van een brand. Gevraagd wordt gelden beschikbaar te stellen voor herstel van de schade aan gebouw, de leer- en hulpmiddelen en het meubilair. Burgemeester en wethouders vragen de gemeenteraad voor 1976 twee kredieten van 30.000,- beschikbaar te stellen om aan het bijzonder kleuteronderwijs en het bijzonder gewoon lager onderwijs uitkeringen te kunnen doen op grond van de Kleuteronderwijswet en de Lager-onderwijswet. Op deze wijze hoeft het college niet steeds voor kleine bedragen bij de raad aan te kloppen. medewerking aan de restauratie van het pand Korte Delft 4 22. Vaststelling exploitatie-opzetten' Breeweg IIB' (IJsclub) en' Molenwater e.o.'; 23. Beschikbaarstellen krediet van 200.000,t.b.v. de uitvoering van sloopwerkzaamheden 24. Ontslag hoofd leidster openbare kleuterschool aan het Wijdauplantsoen; 25. Krediet aanschaffing schrijfmachines gemeentelijke kleuterscholen; 26. Algemene kredieten voor de uitbetaling van gelden aan schoolbesturen t.b.v. aanschaffingen e.d. waarvoor medewerking werd verleend ingevolge de artt. 50 Kleuteronderwijswet of 72 Lager- onderwijswet 1920 voor het kalenderjaar 1976; 27. Verlenen medewerking ex artt. 72 e.v. van de Lageronderwijswet 1920 De gemeentelijke culturele adviesraad komt op woensdag 5 mei a.s. om 20.00 uur in openbare vergadering in het stadhuis bijeen. Iedere belangstellende kan deze bijeenkomst als toehoorder bijwonen. Op het moment dat dit bericht& je geschreven is de agenda nog niet bekend, werd Hieronder nog enkele toelichtingen op voorstellen die op maandag 3 mei a... door de gemeenteraad van Middelburg zullen worden behandeld. Voorgesteld wordt aan de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren t.b.v. aan het asyl aan de Seisweg te treffen voor zieningen een bijdrage van 4.000,- te verstrekken. Voor de verbouwing van de maquettekamer in het politieburo en de aankoop van een roodlichtkamera wordt een krediet gevraagd van 67.200.-. Er is 125.000,- nodig voor de aanleg van een fietspad tussen de Vr(|landstraat in Dauwendaele en de Segeerssingel (achteruitgang station). Dit fietspad zal lopen langs het winkelcentrum en aansluiten op de nieuwe tunnel voor voetgangers en fietsers onder de spoorlijn die in augsustus a.s. gereed zal komen. In het genoemde bedrag is ook een bedrag opgenomen van 18.000,- voor de verlichting van dit fietspad. De raad wordt om een bedrag van f 9.000,gevraagd voor het vervangen van een stenen muur door een vouwwand in het wijkcentrum Zuiderbaken. Door deze ingreep kan de kindercrèche aan een zonniger en betere ruimte worden geholpen. De woningbouwvereniging Middelburg wil (zoals al eerder werd bekend gemaakt) aan de Karelsgang tien eengezinswoningen bouwen. De huur van de woningen is voorlopig berekend op 281,97 per maand. Aan de raad wordt ook voorgesteld de lozingsverordening vast te stellen. Op dit uitgebreide voorstel komen wij in een van de volgende uitgaven van deze rubriek nader terug. Een wat wonderlijke combinatie wellicht. Toch z^n zij in een raadsvoorstel ondergebracht. Dat kan omdat het gaat om de verharding en aanleg van enkele speelplaatsjes en twee parkeerterreinen. De raad wordt gevraagd een krediet van 88.660,- beschikbaar te stellen voor de verharding met asfalt van de volgende parkeerterreinen en speelplaatsjes: parkeerterrein sportpark Nadorst (bij clubhuizen); parkeerterrein sportpark Sportlaan; Van Epenpark; Gedeelte zandbak Papisland. Voorts zullen in het Van Epenpark enkele speeltoestellen worden geplaatst. Op het pleintje in de Brouwerijpoort (b(j de Bogardstraat) zullen ook enkele speeltoestellen worden geplaatst, t.b.v. van de aldaar wonende kleine kinderen. Voorts zullen nog enkele andere terreintjes waar nu tegels aanwezig zijn verhard worden door middel van asfalt. De tegels van die terreintjes worden nu nJ. opgebroken, zodat een steviger verharding noodzakelijk is. Kloppen. vemaramg nooazaKeujK is. )- zi.ou uur. tot herstel van de brandschade aan de R.K. Gaudeamusschool voor gewoon lager onderwijs, Westmede 73; 28. Verlenen medewerking ex artikel 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. uitbreiding rijwielberging R.Kq basisschool' Gaudeamus'. Westmede 71; 29. Medewerking artikel 183 Besluit buitengewoon onderwijs 1967 t.b.v. de' Prinses Ireneschool', Piet Heinstraat 150 (voorzieningen, nodig geworden door de uitvoering van de Brandbeveiligingsverordening); 30. Beschikbaarstellen van een krediet ad 88.660,- voor het verharden van parkeerterreinen van het sportkomplex Nassaulaan/Nadorst. het verharden van speelterreinen en de aanschaf en het plaatsen van speeltoestellen in de Brouwerijpoort; 31. Beschikbaarstellen krediet van 9.000,- voor het aanschaffen en aanbrengen van een vouwwand in het wijkcentrum het Zuiderbaken; 32. Verstrekken bijdrage fonds perdu t.b.v. de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren, afdeling Zeeland-Noord (7e subsidie-voorstel 1975 Algemene Subsidies); 33. Gemeenschappelijke Regeling Hulporganisatie Ambulance-vervoer Midden- en Noord-zeeland; 34. Vaststelling 139e begrotings wijziging van de algemene dienst voor het dienstjaar 1974; 35. Vaststelling 138e en 139e be grotingswijziging 1975 alsmede 41e tot en met 48e begrotingswijziging 36. Rondvraag. Onder deze verzameltitel volgen hieronder enkele toelichtingen op de raadsvoorstellen. Spinhuisweg. Aan de raad wordt voorgesteld te besluiten tot aankoop van de hofstede met bijbehorende landerijen aan de Oude Vlissingseweg 125. Deze aankoop is nodig voor de verwezenlijking van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan Spinhuisweg, waar zoals de plannen nu zijn over ongeveer vier jaar huizen gebouwd zullen gaan worden. Dauwendaele II. In verband met de verwezenlijking van het bestemmingsplan Dauwendaele II, het gebied achter het station, wordt voorgesteld tot aankoop van het pand Segeerssingel 32 over te gaan. Molenberg. Het gemeentelijke beleid is er op gericht de gehele binnenstad in bestemmingsplannen op te nemen. In verband daarmede wordt ook voor het gebied van de Molenberg en omgeving een bestemmingsplan voorbereid. Voor dat gebied wordt tegelijk ook een rehabilitatieplan ontwikkeld. Er was voor dit gebied al een zogenaamd voorbereidingsbesluit genomen (als zo'n besluit genomen is mag in het betrokken gebied niets veranderd worden dat in strijd is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan). Aan de raad wordt gevraagd opnieuw een voorbereidings besluit te nemen omdat enige vertraging is ontstaan in de voorbe reidingswerkzaamheden. Molenwater. Ook voor het gebied dat ligt tussen het Molenwater en de Branderijmolengang wordt een bestemmingsplan voorbereid. Ook daarvoor is een voorbereidingsbesluit van kracht. Dat voorbereidingsbesluit loopt tot 25 mei a.s. Omdat het be stemmingsplan nog niet gereed is wordt aan de raad voorgesteld een nieuw3 voorbereidingsbesluit te nemen, dat weer een jaar van kracht is. Dauwendaele-centrum. Voorgesteld wordt voor het gebied waarvoor het bestemmingsplan Dauwendaele-centrum is opgesteld (het winkelcentrum en omgeving) en voorbereidingsbesluit te nemen. Dit bestemmingsplan moet n.l. op diverse punten aangepast worden, waardoor een algehele herziening nodig is. Om ongewenste ontwikkelingen die strijdig zouden zijn met het te herziene bestemmingsplan te voorkomen wordt gevraagd een voor bereidingsbesluit te nemen. Op vrijdag 30 april, Koninginnedag, is b(jna ledereen vrij, zo ook de medewerkers van de gemeentelijke reinigingsdienst. Op die dag wordt dus geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil in de vrijdagwijk kan nu aangeboden worden op donderdag 29 april Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben aan de Novlb een vergunning gegeven voor het houden van een huis-aan-huis collecte in het tijdvak van 3 mei tot en met 9 mei a.s. Een van de voorwaarden die verbonden is aan de verleende vergunning Is dat de collectanten moeten ztyn voorzien van een deugdelijk legitimatie-bewijs. De gemeente verleent medewerking bij de voorfinanciering van in de toekomst uit te keren overheids subsidies voor de restauratie en rehabilitatie van panden in de gemeente. Aan de raad wordt voorgesteld burgemeester en wethouders te machtigen zonder voorafgaande toestemming van de gemeenteraad deze medewerking te verlenen. Dat bespaart heel wat werk. Wel zal van elke met particulieren gesloten rekening-courant overeen komstig mededeling aan de raad worden gedaan. Nu die delegatie (overdracht van bevoegdheid) er nog niet is wordt de raad gevraagd medewerking te verlenen bij de voorfinanciering van te verwachten overheidssubsidies in de kosten van restauratie en rehabilitatie van de volgende panden: Gortstraat 22, Brakstraat 10-12, Korte Delft 4, Verwerijstraat 35-37 en VI+markt 28-28 A. Van 1 tot 31 mei a.s. toont Paul Bongers in het Zeeuws Museum, Abdijplein 3 te Middelburg zestien foto's van schilderijen achter glas en hun spiegelingen onder de titel' EUROPEAN ART AND MY REFLEXION'. Deze tentoonstelling is dagelijks geopend, behalve op zondag. Wel toegankelijk op zaterdagmiddag. Zeeuws Kunstenaarscentrum. In het ZeeAs Kunstenaarscentrum, Lange Noordstraat 59 te Middelburg is nog tot en met 6 mei a.s. ingericht de tentoonstelling' Buiten is dichtbij'. Op die expositie zijn werken te zien van Dirk van Gelder. Openingstijden dinsdag tot en met zaterdag 14-17 uur en op woensdag ook van 19.30 tot 21.30 uur. Veersesingel Burgemeester en wethouders van Middelburg willen het mogelijk maken om de bestaande woonruimte Veersesingel 90 te Middelburg tot winkelruimte te verbouwen. Daarvoor moet worden toegepast artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingplan liggen vanaf 28 april 1976 gedurende 14 dagen in net stadhuis op de afdeling Algemene Zaken (kamer 15) voor een ieder ter inzaqe. Gedurende deze 14 dagen kan een ieder die bezwaar heeft tegen de uitvoering van de voorgenomen wijziging schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Deze foto is al meer dan zeventig jaar oud. Het is een beeld van de toen nog geheten Lange Gortstraat. Waarom deze afbeelding opgenomen? Wel, er worden nogal eens vragen gesteld naar de herkomst van oude straatnamen. In de volgende rubrieken zal door de femeentelijk archief-medewerker ijnke nader ingegaan worden op de herkomst van Middelburgse straatnamen. In deze eerste aflevering dus. De Gortstraat. Al in de ouddte stadsrekening van 1366 werd de' Gortstraat' genoemd. De naam is misschien afgeleid van gras, drassig land of het gewas gort. Aan het eind van de straat bevond zich de Gortstratepoort. Deze werd bij de stadsuitleg in het begin van de 14e eeuw verplaatst naar wat nu de Vlissingsestraat is maar toen bij de Gortstraat behoorde. In 1474 werd bepaald dat de beestenmarkt veemarkt) op de' Gortstratepoe!' gehouden zou worden. Dit was een pleintje, eertijds een plas of put, bij de Gortstraat. In 1593 vinden we een oliemolen achter een huis in de Gortstraat vermeld. Later verdeelde men de straat in de Lange en Korte Go /straat. De laatste verdween door de aanleg van Plein 1940. Men vindt in de Gortstraat verscheidene fraaie panden. Zoals b.v.' De Baron Chassé'. Dit huis, dat voorheen diverse andere namen droeg werd in zijn huidige vorm omstreeks 1740 opgetrokken voor de familie Van Visvliet, die er vrijwel de gehele 18e woonde. is thans een Voor de week van 3 mei tot en met 8 mei a.s. i& het menu voor Tafeltje Dekje als volgt: Maandag: Duitse biefstuk, doperwten en aardappelen Dinsdag: gehakt, witlof en aardappelen Woensdag: rundvlees, andijvie en aardappelen Donderdag: carbonade, spinazie en aardappelen Vrijdag: vis, worteltjes en puree Zaterdag: Wat de pot schaft. De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 930 uur op telefoonnummer 27537. Deze dienstverlening van de U.V.V. is uitsluitend bestemd voor zieken en bejaarden die niet zelf voor warm eten kunnen zorgen. Deze nieuwe bejaardenwoningen kunt u vinden in de Belllnkstraat. Het gaat hier om in totaal veertien woningen die gebouwd zjjn In opdracht van de woningbouwvereniging Middelburg. De huisvestingscommissie heeft de woningen inmiddels toegewezen aan de vele gegadigden die zich hiervoor hadden gemeld. Op dinsdag 4 mei. wordt in Middelburg weer de Dodenherdenking georganiseerd. Om 19.30 uur zal deze herdenking beginnen op het Abdijplein. Medewerking aan het daar af te werken korte programma wordt verleend door de Christelijk Brassband O.N.D.A. te Middelburg, door enigeplaatselijke zangverenigingen en door mevrouw A. A. Scheltens-Koops (declamatie). Om 19.50 uur wordt onder klokgelui gewandeld naar het monument op de Groenmarkt waar om 20.00 uur twee minuten stilte in acht worden genomen, waarna er gelegenheid is tot het leg4en van bloemen. Markt 85. Door de heer C. Mulder, Markt 85 te Middelburg is een aanvraag ingediend om een hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een café restaurant waarin 10 electromotoren met een gezamenlijk vermogen plm. 4 1/4 p.k. gebezigd zi van zullen worden. De inrichting is ook gevestigd aan de Markt 85 te Middelburg. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder gedurende vier weken na 23 april 1976 indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis Lange Noordstraat 1 op 13 mei 1976 om 16.30 uur. Deze aanvraag met bijlagen ligt vanaf 23 april 1976 gedurende 4 weken ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis (kamer 5). Op vrijdag 30 april a.s., Koninginnedag, zijn alle gemeentelijke kantoren en diensten voor het publiek gesloten. I Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben op 13 april 1976 besloten de vergunning voor het vervoer van personen met een huurauto, die loopt tot uiterlijk 1 mei 1978 van de heer J. Joosse, Rijksweg 22 te Nieuw- en Sint Joosland over te schrijven op naam van de heer J. Jacobs, Kerkstraat 2 te Nieuw en Sint Joosland. Volgens artikel 55 van de wet autovervoer personen kan iedere belanghebbende en de Rijkshoofdin specteur voor het verkeer in het distrikt Zeeland beroep tegen dit besluit aantekenen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Dat beroep moet binnen dertig dagen na 23 april 1976 ingediend zijn. De financiële situatie van de Zeeuwse Muziekschool geeft nog steeds reden tot grote bezorgdheid. Onder andere door een slechts moeizaam van de grond komende bijstelling van het Rljks- subsidiebeleid. In het bijzonder worden de gemeenten hierdoor te zwaar belast, al bevinden de bij de Zeeuwse muziekschool betrokken gemeenten zich in een relatief gunstiger positie dan elders vaak het geval is. Dit is mede te danken aan het tot nu toe door de provincie gevoerde gunstige subsidiebeleid ten aanzien van de muziekschool, zo schrijft het bestuur van de stichting in zijn voorwoord by het verslag over 1973-1975. Niettemin heeft het bestuur toch moeten besluiten om met ingang van het schooljaar 1976-77 de cursusgelden iets te verhogen. Daarbij heeft men zich gehouden aan de richtlijnen volgens welke ten hoogste 30% van het totale uitgavenbedrag mag worden gedekt door de opbrengst van cursusgelden. Uit het verslag van directeur G. W. Bergman, dat een uitvoerig overzicht geeft van alle activiteiten van de muziekschool in de afgelopen periode, valt verder o.m. te lezen dat het totale leerlingental op 1 maart 1975 2924 bedroeg, waarvan 1024 voor algemene muzikale vorming, 365 voor piano, 249 voor electron isch orgel, 265 voor blokfluit, 454 voor harmonie brassband en fanfare, 95 voor akkordeon, 79 voor gitaar en 77 voor kinder- en tienerkoor, om de voornaamste te noemen. Hoewel 35% van de leerlingen de kursus algemene muzikale vorming volgde, is de directie van mening dat de muziekschool niet de aangewezen instantie is om deze lessen te verzorgen. Dit behoort principieel thuis in het lessenpakket van de basisschool. Er dient daar zo spoedig mogelijk deze vorming aan vakleerkrachten te worden opgedrage. Omdat de pianoleerlingen (ruim 20%) vaak niet plezier blijven vinden in hun solistische beoefening van de muziek, is getracht de ouders te bewegen om voor hun kinderen 5e keuze te laten vallen op een blaas- of strijkinstrument omdat hiermee blijvend met anderen gespeeld kan worden. Bij de leerlingenexamens in maart-april 1975 slaagden 50 van de 221 leerlingen met lof. Opvallende percentages loftoekenningen vielen in de sectoren kerkorgel (met name in Goes) en koperblaas muziek. 75- AU-In: BTW+.idvics+monURC+lrillingyrij hnLinccrcn+parnnnc. D.i.irdoor meer km. is uw auto jonger dan 4 jaar en u bent ouder dan 23. Dan gelden deze premies na 5 of meer schadevrije ja ren. Inclusief groene kaart en alarm- service. Goede service. Cat.w. W.A. All.r. Cjltw. W.A. All.r. 6000 130 301 12000 154 418 8000 137 340 14000 161 463 10000 152 382 16000 177 512 Voldoet u niet aan bovenstaande voorwaarden bel dan toch voor gunstige premie opgaaf. Assurantie Financ.kantoor 01183 - 64455 Middelburg. Grenadierweg 7A. Tel.01180-28355. Terneuzen. Mr. F. J.Haarmanweg 2. Tel.01150-3828. _g

de Faam | 1976 | | pagina 5