DIT IS: AFDELING BEVOLKING Turfkaai 13 in de steigers MENEER STERBAND MENU TAFELTJE DEKJE AKTIVITEITEN OP DAMPLEIN OP ZATERDAG 17 APRIL A S. HINDERWET NIEUWS UIT POELENDAELE TER INZAGE OPHALEN HUISVUIL ROND PASEN Gemeentelijke diensten en kantoren op Goede Vrijdag gesloten Tweede Paasdag puzzelrit DICK SCHINKEL Paasmorgenzang in Middelburg Gebak, lief vóór uw hart Woensdag 14 april 1976 AUTOVERZEKERING WEEKAANBIEDING (Geldig tot en met 23 april) STEKBANDJm TS 'BANDENSERVICE en van het stadhuis. Wie op werkdagen des voormiddags een bezoek brengt aan de nlenwe behuizing van de afdeling Bevolking van de Secretarie zal het opvallen dat er steeds een aantal bezoeken aanwezig is, dat met meer of minder belang stelling het bedrijvig gedoe gadeslaat dat de afdeling kenmerkt. Voluit heet In de meeste gemeenten de afdeling „Bevolking, Burgerlijke stand, Militaire Zaken en Verkiezingen". Hieruit blijkt al de vencheidenheld van werkzaamheden, die op bepaalde punten raakvlakken vertonen. BEVOLKING Hoewel in vakliteratuur eens het bevolkingsregister de hoeksteen der gemeente-administratie is genoemd, zouden wij verder willen gaan door te beweren, dat geen enkele admini stratie van enige betekenis in Nederland zijn bestand up to date kan houden, zonder van tijd tot tijd een beroep te doen op gegevens uit de gemeentelijke bevolkingsregisters. Het verstrekken van inlichtingen vormt dan ook een deel van het werk van de bevolkingsambtenaar. Dagelijks worden per post en via de telefoon informaties verstrekt, voor namelijk aan overheids-instellingen als Raad van Arbeid, Rijks- en gemeentepolitie evenals aan woning bouwverenigingen, bankinstellingen, kerkgenootschappen, advokaten-, notariskantoren en dergelijke. Betreft dit vaak incidentele vragen of althans vraagstellingen van beperkte omvang; regelmatig wordt mede werking gevraagd bij het verstrekken van massale gegevens over de gehele Middelburgse bevolking of van een bepaald deel daarvan. Voor dit doel wordt nog gebruik gemaakt van de Citograf-selektie- drukmachine, welke in staat is om langs mechanische weg binnen af zienbare tijd een grote hoeveelheid 'gegevens te produceren. Deze machine wordt ingeschakeld bij het bepalen van diegenen die leerplichtig dan wel dienstplichtig worden, voor het vervaardigen van o.m. oproepingen voor verkiezingen en bevolkingsdoorlichting, alsmede voor statistische doeleinden e.d. Bovendien worden door middel van de Citograf wekelijks aan een groot aantal ambte lijke instanties de wijzigingen ver zonden die in het bevolkingsbestand zijn opgetreden ten gevolge van vestiging en vertrek, verhuizingen binnen de gemeente, geboorte en overlijden, huwelijk en echtscheiding, naamsverandering enz. GEHEIM Voor een goed begrip: in principe zijn de gegevens in het bevolkingsregister geheAm. Slechts voor ambtelijke doeleinden wordt informatie verstrekt. Zeker niet ten behoeve van z.g. commerciële doeleinden. Mocht U de laatste jaren overstelpt worden met aan U geadresseerd reclame materiaal, dan komen die gegevens niet van de gemeente, maar zijn door de afzender waarschijnlijk ontleend aan telefoon- of giroboek. Inmiddels is de voorbereiding in een vergevorderd stadium om een deel van de persoons gegevens in te brengen in een ge automatiseerd bestand. Naast al vele gemeenten gaat ook Middelburg over op de computer. Hiervoor gelden nog strengere voorschriften ter bescherming van de privacy, terwijl misbruik van de gegevens technisch is uitgesloten. Uit het geautomatiseerde bevolkingsregister worden slechts geqevens verstrekt aan het gemeente bestuur. Behalve voor het verstrekken van inlichtingen is het bevolkingsregister uiteraard de basis voor de gegevens, nodig voor het afgeven van rij bewijzen, paspoorten e.d. waarvoor de afdeling haar bemiddeling verleent bij het aanvragen ervan. Want het is de Commissaris der Koningin in Zeeland die deze documenten verstrekt. Met name in het voorjaar en de zomer maanden wordt een zeer groot aantal reisdocumenten aangevraagd, terwijl verzoeken om afgifte of verlenging van rijbewijzen gedurende het gehele jaar binnenkomen. DE BESTE ADMINISTRATIE Een bevolkingsadministratie zoals die in ons land bestaat is zodanig inge richt en met voorschriften omgeven, dat nergens op de wereld een betere of vergelijkbare verzameling van persoonsgegevens is aan te wjjzen. Behoudens in uitzonderlijke gevallen worden de basis-gegevens ontleend aan de akten van de burgerlijke stand. Gelet op de zorgvuldigheid waarmee het bevolkingsregister wordt samen gesteld, zal het duidelijk zjjn dat, willen de gegevens betrouwbaar bleven, de bjjhoudlng ervan dagelijks en met grote akkuratesse moet geschieden. Slechts dan kunnen er de juiste gegevens aan worden ontleend, nodig voor de verstrekking van paspoorten en rijbewijzen, voor de samenstelling van leerplicht- en dienst-plichtadmlnistratie, kiezers- register e.d. Hoewel op de Inwoners de plicht rust om mededeling te doen van verhuizing, wordt dit nogal eens nagelaten. Derhalve wordt met niet aflatende zorgvuldigheid gepoogd langs andere wegen de opgetreden mutaties op te sporen en te verwerken. Het resultaat is zeker bevredigend te noemen. BURGERLIJKE STAND Toen Napoleon in 1811 zijn Frans Burgerlijk4 Wetboek in ons land ging toepassen is hier de burgerlijke stand ingevoerd. Duidelijker zou zijn geweest dit onderdeel van de gemeentelijke administratie aan te duiden als te behoren tot de taak van de „ambtenaar voor de bijhouding van ,s mensen burgerlijke staat." Immers, wettige of onwettige geboorte, huwelijkssluiting en ontbinding betreffen de burgerlijke staat van de inwoners, waarvan tot het begin van de 19e eeuw de administratie werd gevoerd door de kerken in de vorm van doop-, trouw- en dood-registers. De ambtenaar van de burgerlijke stand is dus belast met het bijhouden van aan van de registers van geboorte overlijden, huwelijk en echtscheiding, ondertrouw en huwelijkstoestemming. Bovendien behoort tot zijn taak het - al of niet in de vorm van afschriften of uittreksels - verstrekken informatie uit die registers andere gemeenten en alle mogelijke instanties en partikulieren, want de registers van de burgerlijke stand zijn openbaar. Dit houdt niet in dat men daarin naar hartelust kan gaan snuffelen, doch dat men -tegen betaling-zich daaruit inlichtingen kan doen verschaffen. Deze verzoeken bereiken de ambtenaar van de burgerlijke stand regelmatig b.v. met het oog op het samenstellen van stambomen (z.g. af stammingsonderzoek). TROUWEN Veel tijd wordt besteed aan het voor bereiden van huwelijken en de advi sering aan trouwlustigen bij vaak in gewikkelde juridische moeilijkheden. Mede door vestiging van veel vreemdelingen is de materie van de burgerlijke stand de laatste jaren behalve uitermate interessant, ook bijzonder ingewikkeld geworden door de grote verscheidenheid die er inter nationaal op het gebied van het personenrecht bestaat. Hoewel er al jaren gestreefd wordt naar meer een vormigheid van wetgeving op dit terrein, is momenteel de toestand vaak nog zo verward dat, gelet op de konsekwenties voor betrokkenen, van de ambtenaar van de burgerlijke stand een grondige theoretische kennis van en inzicht in die buiten landse wetgeving is vereist. Toegegeven dat het met enig ceremonieel sluiten van een huwelijk een ieder wel meer aanspreekt dan de rest van het werk van de ambtenaar van de burgerlijke stand, toch is het verblijf in de trouwzaal maar een bij komstige zaak, daar de nadruk dus vooral ligt op de voorbereiding van huwelijken. Hoewel volgens de wet dagelijks aangifte kan worden gedaan van een voorgenomen huwelijk, is het in Middelburg regel om alle huwelijkskandidaten na voorafgaande afspraak op maandagmiddag te ontvangen voor ondertrouw. Vaak zitten aan een huwelijk nog „haken en ogen", bijzondere moeilijkheden waarvan het prettiger is die in vertrouwelijker sfeer te be spreken, dan aan de loketten mogelijk is. Deze gang van zaken wordt door het publiek op prijs gesteld en heeft bovendien tot gevolg, dat de ambte naar van de burgerlijke stand de ondertrouw kan concentreren op één middag in de week, hetgeen een tijds besparing betekent. Juist voor huwelijkssluiting zijn enige ambtenaren van de burgerlijke stand aangesteld, die niet tevens ter sekretarie werkzaam zijn en bij toerbeurt de representatie in de trouwzaal voor hun rekening nemen. MILITAIRE ZAKEN bemoeiingen die de afd. bevolking heeft met dienstplichtigen, mobili satie, noodwachtplichtigen en auto vordering. Het uitgangspunt is dat in principe iedere gezonde jongeman in aanmerking komt voor het vervullen van militaire dienstplicht. Toch is in de wet een aantal mogelijkheden voorzien, dat aanleiding kan geven tot uitstel of vrijstelling van militaire dienst. Hiertoe worden o.a. gerekend: voortgezet onderwijs, persoonlijke onmisbaarheid, opleiding tot of uitoefening van een geestelijk ambt en enkele andere zeer bijzondere gevallen. Wanneer een aanvraag om uitstel of vrijstelling wordt ingediend, moet een uitgebreid onderzoek worden in gesteld naar de omstandigheden in gezin en/of bedrijf, waarna het verzoekschrift met advisering voor de beslissing wordt toegezonden aan de minister van defensie. VERKIEZINGEN Door het feit dat Middelburg de hoofdstad van de provincie is en daar door centrumgemeente voor de kies kring Zeeland bij verkiezingen, is op dit gebied het werk van de afa. bevolking veel meer omvattend dan dat in andere gemeenten. Als centraal stembureau voor Zeeland verzorgt Middelburg de kandidaat stelling. Van alle politieke partijen die in Zeeland aan de verkiezing deel nemen, worden de kandidatenlijsten Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. met tal van bijlagen ontvangen. Aan de hand daarvan wordt uiteindelijk het stembiljet vastgesteld. Daags na de verkiezingen komen van alle Zeeuwse gemeenten de plaatse lijke uitslagen binnen, die met een grote groep medewerkers worden verzameld en samengebracht in een ingewikkeld proces-verbaal dat de uitslag van Zeeland bevat. Dit moet bezorgd worden bij de Tweede Kamer in Den Haag. Na verkiezingen van de leden van Provinciale Staten heeft het centrale stembureau daarenboven nog de taak via lotingen i.v.m. de verschillende kieskringen - en dus bijna steeds verschillende stem biljetten - langs een ingewikkelde weg te komen tot aanwijzing van diegenen die in provinciale staten zijn gekozen. Ook de vervulling van vakatures die later in prov. staten of de gemeente raad ontstaan is toevertrouwd aan de zorg van de afdeling Bevolking. BIJZONDERE TAKEN Juist omdat de afd. bevolking beschikt over veel gegevens omtrent de In gezetenen, wordt elke tien jaar hier, na een onvoorstelbare voorbereiding, de volkstelling georganiseerd. Wie daaraan in 1971 heeft mee gewerkt, kan zich een indruk vormen wat daarvoor komt kjjken. De ver werking van een dergelijke massale enquête is bijzonder arbeidsintensief. Gelet op de niet op dergelijke taken afgestemde personeelsbezetting van de afd. bevolking zijn dit soort werk z aam he den. - zeker als ze samenvallen met b.v. de paspoortenperiode In voorjaar en zomer - een uitdaging. Wellicht dat dit uiteraard summiere exposé een globale indruk kan geven van de uiteenlopende taken van de afdeling bevolking c.a. Om niet te veel ruimte In te nemen zijn zaken als distributie-kantoor, nationaliteitskwesties, bemoeienis met straatnamen en hulsnummers, alsmede de administratieve verhouding met de begraafplaatsen bulten het verlr ^J gebleven. Indien er onder de lezers belang stelling is voor wat meer uitgebreide informatie over enig facet van wat besproken ls, zal het personeel van de afdeling bevolking graag zjjn mede werking verlenen. Voor de week van 19 tot 24 april as. is het menu voor tafel (je- dekje als volgt: maandag carbonade, doperwten, puree dinsdag hamburger, appeltjes en p. mignonnettes woensdag rundvlees, sperde- bonen en aardappelen donderdag gehakt, andijvie en aardappelen vrijdag vis, worteltjes en puree zaterdag wat de pot schaft De maaltijden worden bezorgd op maandag en donderdag. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur op telefoonnummer 27537. Deze dienstverlening van de U.V.V. Is uitsluitend bestemd voor zieken en bejaarden die niet zelf voor warm eten kunnen zorgen. In en rond de Graanbeurs op het Damplein te Middelburg is op zaterdag 17 april a.s. heel wat te beleven. De Middelburgse Turn vereniging M.T.V. houdt er een rommelmarkt. Bovendien organiseert touroperator Brian Blmer uit Engeland een kleine introduktiemarkt voor reizen vanuit Middelburg naar Kent. Er zal een bus staan, waarmede de reizen gemaakt worden in Engeland. Bovendien zijn er vier of vijf kraampjes, waarin nadere bijzonderheden kunnen worden verkregen over de trips of over attraktiepunten in Kent. Het geheel wordt opgeluisterd door diverse optredens van het bekende Bowater Silver Band, bestaande uit 26 muzikanten, die door heel Engeland opgetreden zijn. Het geheel begint om ongeveer 9.30 uur ,s morgens en duurt de hele dag. Noordweg 452. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat door de Firma J. Adriaanse en Zoon, Noordweg 452 te Middelburg een aanvraag is ingediend om, i.v.m. de uitbreiding en wijziging van de inrichting, een nieuwe, de gehele hier onder vermelde inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een machinale hout bewerkingsinrichting waarin 5 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 18 pk. zullen worden gebezigd. De inricl inrichting is gevestigd Noordweg 452 te Middelburg. SCHRIFTELIJKE bezwaren tegen het verlenen van de vergunning, ontleend aan gevaar, schade of hinder, kan een ieder gedurende VIER WEKEN na dagtekening van deze bekendmaking (8 april 1976) indienen bij bovengenoemd gemeentebestuur. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, welke wordt gehouden ten gemeente huize, Lange Noordstraat 1 alhier, op 28 april 1976 te 16.30 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de boven genoemde openbare zitting zijn ver schenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroeps recht gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel in gekomen bezwaarschriften, liggen vanaf heden gedurende vier weken ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesekretarie, Lange Noordstraat 1 alhier. Meer tyd. Sinds kort ls de termjjn waarbinnen bezwaarschriften tegen het verlenen van een aangevraagde hinder wets- vergunning kunnen worden Ingediend verlengd. Het was zo, dat binnen 10 dagen na het publiceren van de bekendmaking bezwaren Ingestuurd konden worden. Die termijn bedraagt nu vier weken. Zoals beloofd hierboven een foto van Turfkaai 13. Eerder en wel op 28 Januari 1976 deelden wJJ u mede dat dit ln bijzonder slechte staat verkerende pand opgeknapt zou gaan worden. Daarbij stelden wty u ln het vooruitzicht die opknapbeurt op de voet te zullen volgen ln woord en beeld. HlerbJJ dus een afbeelding van de eerste fase van het restauratie- en ver- nieu wings werk. Tot de volgende keer. Openingstijden rond feestdagen. Op Goede Vrijdag 16 april a.s. is het zwembad geopend van 7.00 tot 17.00 uur. ,s Morgens worden er wel lessen gegeven, maar ,s middags niet. Op eerste paasdag (zondag 18 april a.s.) is het zwembad gesloten. Op 2e paasdag, 19 april a.s. is het bad geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. 30 april. Op 30 april Koninginnedag is het bad voor vrij zwemmen gesloten in verband met schoolwedstrijden. Diplomazwemmen. Er kan proefgezwommen worden voor de diploma's A en B op zaterdag 24 april a.s. Op zaterdag 1 mei a.s. wordt dan afgezwommen- Beide gelegen heden om 13.00 uur. Buitenbad open. Reeds nu delen wij mede, dat het verwarmde buitenbad van Poelendaele op 1 mei a.s. in gebruik genomen zal worden. Op kamer 15, afdeling algemene zaken van het stadhuis, ligt vanaf 12 april 1976 ter inzage het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan dat geldt voor de omgeving van het pand Voorborch 82. Er is n.l. een aanvraag ingediend om vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan voor het veranderen van de autobox bij het pand Voor borch 82 tot woonruimte/berging. Een en ander ligt 14 dagen ter inzage en gedurende die termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uit voering van het plan zijn/haar bezwaren schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Op Goede VrJJdag 16 april aj. wordt geen huisvuil opgehaald. In de vrydagwyk kan men het huisvuil aanbieden op donderdag 15 april as. Op maandag 19 april as. (tweede paasdag) wordt geen huisvuil op gehaald. Dat gebeurt ln de maandagwjjk op 20 april as. De dlnsdagwyk wordt nu op woensdag 21 april as. bediend. De woensdagwjjk schuift ook een dag op en wel naar donderdag 22 april as. Wilt u dit uitknippen en ophangen? Op die manier wordt voorkomen, dat vuilniszakken te lang bulten staan met alle nare gevolgen van dien. De gemeentelijke diensten, kantoren en bedrijven zjjn op Goede Vrijdag 16 april aj. gesloten. I I Tweede Paasdag organiseert de motor en autoclub „De Zeeuwen" een puzzeloriëntatierit door de Zak van Zuid-Beveland. Deze paaspuzzeltocht voor auto's, motoren en bromfietsen wordt voor de derde maal door de M.A.C. De Zeeuwen uitgezet. In de voorgaande jaren bleek dit een enorme trekpleister: vorig jaar gingen meer dan 200 deelnemers van start. De route-uitzetter van vorig jaar - Zeeuwenbestuurslid Bert Oostwal uit Middelburg - heeft ook nu weer een route uitgestippeld, die de deelnemers langs de vele mooie plekjes van het Zuid-Bevelandse landschap zal sturen. De routebeschrijving zal geen moeilijke opdrachten bevatten: het is de bedoeling dat iedereen met succes aan deze oriëntatierit kan deelnemen, ook al heeft men nog nooit aan een dergelijke rit meegedaan. De ontspanning tijdens het rijden van de route voert beslist de boventoon. Men behoeft voor deze toertocht niet van te voren in te schrijven: dit kan op de dag zelf tussen één en twee uur in sporthal „De Stenge" te Heinkenszand. De lengte van de route bedraagt 38 kilomter, die men kan afleggen met een matig gemiddelde: 24 kilometer per uur. Nadat de fmish in ,s Gravenpolder is bereikt, zal zo spoedig mogelijk na aankomst van de laatste deelnemer de prijsuitreiking plaats vinden. Er zijn vele leuke prijzen beschikbaar. Vele puzzelritliefhebbers zullen aan de Paasrit deelnemen als „training" voor de Oranjerit op Koninginnedag; een Mammoetpuzzelrit die de M.A.C. De Zeeuwn dit jaar voor de elfden maal zal organiseren. Evenals in de Oranjerit kan men inschrijven in 2 klassen: Er is een toerklas vooronervaren en/of beginnende puzzelritrijders. Voor deze klasse geldt een eenvoudige routes, die iedere deelnemer waar veilig naar de fmish loodst. De wedstrijdklas is er natuurlijk niet minder veilig om, maar deze route is uitgezet voor de rijders met wat meer ervaring. Voor de B- klasrijders van „De Zeeuwen" geldt de is uw auto jonger dan 4 jaar en u bent ouder dan 23. Dan gelden deze premies na 5 of meer schadevrije ja ren. Inclusief groene kaart en alarm- service. Goede service. Cat.w. W.A. AU.r. CiRw. W.A. All.r. 6000 130 301 12000 154 418 8000 137 340 14000 161 463 10000 152 382 16000 177 512 Voldoet u niet aan bovenstaande voorwaarden bel dan toch voor gunstige premie opgaaf. Assurantie Financ.kantoor 01183 - 64455 wedstrijdklas als 2e rit om het clubkampioenschap. Voor beide klassen wordt bij de inschrijving een eenvoudig regiementje verstrekt, zodat alle deelnemers niet onvoorbereid op weg gezonden worden. Voor verdere inlichtingen over de Paasrit kan men zich wenden tot Bert Oostwal. Wagen aarstraat 20 te Middelburg. Tel. 01180 - 26967. De werkgroep „welkomdiensten-voor ledereen" wil trachten een zeer oude traditie ln ere te herstellen en roept Christenen van alle kerken op voor een „Paasmorgenzang" ln Middelburg. Eerste Paasdag, van half 9 - 9 uur, wil men op de Markt te Middelburg, spotaan Gods lof zingen en daarmee bevestigen: „Ja, de Heer iw waarlijk opgestaan". De Brassband „O.N.D.A." en het „Leger des Heils" verlenen medewerking. De tekst van de Paasliederen wordt uitgedeeld. Het tijdstip is zo gekozen dat ieder nog de kerkkerkdienst in de wijk kan bijwonen. De werkgroep „welkomdiensten-voor iedereen" wordt o.m. gevormd door Gereformeerde en Hervormde evangelisatie, „Leger des Heils", „Youth for Christ", „navigators". Uitnodigingen tot meedoen aan deze korte „Paasmorgenzang" zijn reeds gericht aan: Geref. kerk vrijgemaakt, Geref. kerk b.v., Chr., Geref. kerk, 4vang. Lutherse kerk, Doopsgezinde Gemeente, Leger des Heils, Evang. Bat. Zendingsgemeente, Geref. Gemeente in Nederland, R.K. kerk, Gereformeerde Gemeente, Waalse Gemeente, Liberaal Kath. kerk, Zevendedags Adventisten en Bethel Pentacostal temple, volle Evangelie Gemeente. In gebak wordt vaak veel boter, ei en room verwerkt. Deze voedingsmiddelen zjjn niet toegestaan in een dieet verrijkt met linolzuur en arm aan cholesterol, dat wordt voorgeschreven aan patiënten met hart- en vaatziekten. Het b dan ook moeilijk kant- en klaar BVNLOF uit ons enorm assortiment: SP4 Staal 165 SR 13 Tubeless voor BMW 1600/1602/1800/ 1802/2000/2002, Chrysler 160/ 180, Opel Ascona, Manta, Simca 1301/1501, Fiat i24,Toyota Corolla, Ford Taunus, Ford Capri *A11-In: BTW+advies+montage+trillingvrii balanceren+garaniie. Daardoor meer km. all-in* 89.- Middelburg. Grenadierweg 7A. Tel.01180-28355. Terneuzen Mr.F J Haarmanweg 2.Tel.01150-3828. S gebak voor deze mensen te kopen, maar zélf maken gaat wel! abrikozentaart 1/2 1. magere yoghurt, 200 gr. bloem, zout 100 gr, basterdsuiker, 150 gr. dieetmargarine, 1 1. blik abrikozen op lichte siroop, 2 eiwitten, 50 gr. bruine suiker. Laat de yoghurt uitlekken op een vergiet met een natte doek. Zeef de bloem met zout en basterdsuiker. Prak de dieetmargarine er met een vork door. Duw het deeg in een ingevette springvorm (O 23 cm.). Maak opstaande kanten van plm. 2 1/2 cm. Laat de abrikozen uitlekken en leg ze op het deeg. Bak de taart plm. 20 minuten in het midden van een warme oven (plm. 175 graden C). Sla de eiwitten stijf met de bruine suiker. Schep de yoghurt erop en vermeng het goed met elkaar. Verdeel het mengsel op de taart en laat het gebak in plm. 15 minuten bruin en gaar worden in een warme oven (175 graden C).

de Faam | 1976 | | pagina 5