|DE GEMEENTELIJKE REINIGINGSDIENST Koningstraat 4 schiet al aardig op Zeeuws orkest geeft concert in Folkestone Mercury, de betrouwbare MENEER STERBAND DICK SCHINKEL Vijf jaar Miro feestelijk gevierd Modecor-vestiging in Middelburg "AANGENAAM" ALGA OPENT NIEUWE FABRIEK MENU TAFELTJE DEKJE ZEEUWS INSTITUUT VOOR KUNSTZINNIGE VORMING RAADS VERGADERING KAARTEN JOHANNIS PASSION KUNST UIT ZEELAND III IN VLEESHAL AUTOVERZEKERING KAARTVERKOOP UNICEF BRACHT RUIM 16 MILLE OP WEEKAANBIEDING STERBANDTSBANDENSEKVICE A Woensdag 24 maart 1976 Tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1976 werd door een van de raadsleden gevraagd de diverse onderdelen van de gemeenteiyke organisatie via de voorlichtings rubriek in De Faam eens aan de burgers van Middelburg voor te stellen. Iets dergeiyks was enkele jaren geleden gebeurd in het personeelsblad van de gemeente, maar dat blad wordt op veel minder grote schaal verspreid. Graag wordt voldaan aan dat verzoek, zodat u met een zekere regelmaat kennis zult kunnen maken met gemeenteiyke takken van dienst, bedryven, kantoren, e.d. Wy starten vandaag met de Gemeenteiyke Relnlgings Dienst. wie „Gemeentelijke Reinigingsdienst" leest zal waarschyniyk het eerst denken aan „Ophalen huisvuil" of aan „Reinigen van de straat", of misschien aan „Ophalen van de glascontainers". Natuuriyk, dat ophalen van het huisvuil, door u netjes verpakt in plastik zakken, is een wekelijks terugkerend zeer belangrijk karwei. Dat belang blijkt pas als b.v. ergens door de huisvuilophalers wordt gestaakt. In zeer korte rijd is het dan een rommel, waarvan ons foto's worden getoond. Maar laten we bij het begin beginnen. Start in 1921. In 1921 besloot de Middelburgse gemeenteraad tot het instellen van een gemeentelijke reinigingsdienst. De personeelsformatie van die dienst werd 55 jaar geleden als volgt gedacht. 1 direkteur-boekhouder 1 klerk voor administratieve weukzaamheden 1 s'talbaas voor de stal en algemene werkzaamheden 5 voerlieden voor het ophalen van huisvuil 3 voerlieden voor het ophalen van ?rivaattonnen werklieden voor het schoonmaken enz. van privaattonnen 2 werklieden voor de beltdienst en voor het onderhoud van materieel. 8 werklieden voor de veegdienst. In totaal dus 23 man. Nu 55 jaar later, telt de gemeentelijke reinigingsdienst 32 medewerkers. Gelet op de uitbreiding van het aantal inwoners van de stad (in 1922: ruim 19.000 en in 1976: ruim 36.000) en op het veel grotere aanbod van b.v. huisvuil is een uitbreiding met 9 medewerkers inderdaad vrij gering. Daartegenover staat echter, dat de technische hulp middelen enorm verbeterd zijn. Vroeger paard en wagen, nu moderne kliko's. Toen veel vegen met de bezem, thans vegen met twee veegwagens. En ga zo maar door. Materieel. De gemeentelijke reinigingsdienst beschikt momenteel over: - vier kliko's (huisvuilwagens); - twee kolkenzuigers; - twee veegmachines (een grote en een kleine); - twee container auto's; twee electrocarriers voor de hand veegdienst; - vier vrachtwagens met grijpers; - een Volkswagenbusje/vrachtwagen; - vier sneeuwploegen; - drie automatische strooiers voor gladheidsbestijding. Al dat materiaal wordt gestald in de garage van de reinigingsdienst aan de Stadsambachtsweg. Momenteel wordt gewerkt aan een uitbreiding van de stallingsruimte met vijf nieuwe boxen speciaal voor de huisvuilsectie. Die uitbreiding zal in juli van dit jaar gereed komen. Taken. In het begin is al even gesproken over de taken van de reinigingsdienst. Toch is het goed om ook hiervan een duidelijk overzichtje te maken. Mogen wij u voorstellen aan de meerderheid van het medewerkerskorps van de gemeentelijke reinigingsdienst? Op de achtergrond de garage van die dienst met daarbij het grootste gedeelte van het materiaal. Een kijkje op de drie automatische strooiers, waarmede in korte tijd 80 90 kilometer glad wegdek in Middelburg behandeld kan worden. - De huisvuilophaaldienst. Drie van de vier genoemde kliko's elk bemand met een chauffeur en twee beladers „doen" op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag de hele gemeente inclusief Nieuw- en Sint-Joosland en Sint Laurens. Behalve het in plastik zakken verpakte huisvuil worden bundeltjes takken e.d. meegenomen. Elke week rijdt op de door de kliko's te nemen route ook een vrachtwagen met chauffeur en belader voor het ophalen van het grof huisvuil. - De containerdienst. De vierde kliko haalt de inhoud van de 1100-liter containers op, terwijl een container auto de grote laadkisten 1800 liter inhoud) ophaalt. Deze grote containers worden niet nieuw meer uitgegeven. -de veegdienst. In het centrum van de stad zijn dagelijks vier medewerkers aktief in de hand veegdienst. De kleine veegwagen is actief in het centrum tussen de binnengrachten en de singels en de grote veegwagen veegt in de „buitenwijken". - de kolkenzuigdienst. Een goede afvoer van het regenwater in straten en op wegen wordt bevorderd door de aktiviteiten van de twee kolken zuigers, die de rioolkolken schoonhouden. - De strooidienst. Bestrijding van gladheid op de wegen behoort ook tot de taken van de reinigingsdienst. Een taak overigens die niet zoveel tijd vraagt de laatste jaren. Maar als het nodig is kunnen met behulp van de drie volautomatische strooiers (zie foto) die op vrachtwagens wordt geplaatst, niet minder dan 80 k 90 kilometer doorgaande weg worden „behandeld". Daarbij kan afhankelijk van de situatie de hoeveelheid „strooigoed" per m2 nauwkeurig afgesteld worden. De vervoersdienst. Bij de reinigingsdienst is ook de gemeentelijke vervoersdienst met vrachtwagens ondergebracht. Met de vier vrachtwagens met grijper worden allerlei soorten goederen op het „gemeentelijk erf' vervoerd. - Het sneeuwruimen. Zo nodig en dat is niet zo vaak, kan er met de vrachtauto's, voorzien van vier sneeuwploegen, snel sneeuw geruimd worden. Wensen. „Hebt u nog wensen?", zo vragen wy de chef van de reinigingsdienst de heer Osinga. „Ja, we zouden de mensen willen vragen de plastik hulsvuilzakken goed dicht te binden. En voorts zouden we graag nog eens wijzen op de verpakking van het afval dat niet in zakken aangeboden kan worden. Het voorschrift is, dat niet aan bederf onderhevig huisvuil deugdeiyk verpakt in bundels of dozen met een afmeting van maximaal 100 x 50 x 50 cm. moet worden aangeboden. Maximum gewicht 25 kg." Die wens geven wy graag aan de lezers en lezeressen door. Een ander punt dat al meer onder de aandacht gebracht is het voorschrift dat het huisvuil niet voor 7.00 uur ln de morgen van de ophaaldag buiten gezet mag worden. Wist u overigens dat door de reinigingsdienst op tussen 5.00 en 8.00 n geveegc - in 1975 werd 12.730.000 kilo huisvuil en grofvuil werd opgehaald? - in 1974 werd 11.918.000 kilo huisvuil en grofvuil opgehaald? - het meeste huisvuil (inclusief tuinvuil) wordtin Nieuw- en Sint Joosland en Sint-JLaurens aangeboden. - dat de plastik huisvuilzakken wel goed dichtgebonden moeten zijn? - dat een gelijkmatig aanbod van grofvuil op prijs gesteld wordt? - dat de hulp van een ieder bij het schoonhouden van de stad zeer gewaardeerd wordt? - dat de voorraad strooizout weinig aangesproken hoeft te worden? i iS Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Het Zeeuws Orkest zal met Jan Oud als dirigent op 12 juni a.s. een concert geven in de Leas Cliff Hall In Folkestone (Engeland). Dit is mogeiyk geworden dankzy de al jarenlang bestaande vriendschapsbanden tussen Middelburg en Folkestone. Beide gemeenten dragen bij in de kosten, terwijl ook een subsidie van het ministerie van C.R.M. werd verkregen. De Vereniging van Vrienden van het Zeeuws Orkest verleent ook financiële medewerking en voorts dragen de leden zelf veel bij. Enkele jaren geleden gaf het Zeeuws Jeugdorkest m dezelfde zaal een concert waarvoor toen grote belangstelling bij de Engelsen bestond. In Folkestone zal hetzelfde programma worden uitgevoerd als dat van de Zeeuwse toernee van het orkest, die leidt naar Terneuzen, Goes, Vlissingen en Middelburg op respectievelijk 5, 6, 8 en 9 april a.s. Speciaal met het oog op het optreden in Engeland heeft het orkest de Simple Symphony van Benjamin Britten op het programma gezet. In het fluit/harp concert van Mozart treden als solisten op Abbie de Quant, fluit en Edward Witsenburg, harp. Behalve de zeventig leden van het orkest zullen naar reeds nu bekend is niet minder dan 130 „supporters" het Engelse weekend en het concert meemaken. Het gezelschap zal met vier bussen op zaterdag 12 juni a.s. vanuit Middelburg vertrekken. De overtocht wordt gemaakt via Calais. Om 16.00 uur zal in de Leas Cliff Hall een orkestrepetitie plaatsvinden, terwijl het concert om 20.00 uur zal aanvangen. Op zondag 13 juni a.s. maakt het gezelschap nog een trip naar Canterbury. Op die dag wordt ook de terugtocht aanvaard. Het bestuur van het Zeeuws Orkest wil trachten contacten te leggen met een in Folkestone gevestigd koor, om Aan de Herculesweg 17 te Middelburg (op het grootindustrieterrein) opent Alga, de alumlniumfabriek uit Gapinge, op zaterdag 10 april bj. om 11.00 uur een grote nieuwe vestiging, die plaats zal bieden aan 100 werknemers. Aan deze opening verlenen medewerking drs. M. C. Verburg, die de officiële openingshandeling zal verrichten, de muziekvereniging „Veere's Genoegen", het Westkappeis Dameskoor en het Zigeunerkwartet „Waso". Gefeliciteerd alvast. - dat per week ongeveer 26.000 zakken gevuld met huisvuil in de kliko's worden gedeponeerd? - dat per maand 25.000 A 30.000 kilo aan glas wordt opgehaald via de glascontainers? op die w-yze te komen tot een meer regelmatige culturele uitwisseling in het kader van vriendschapsbanden tussen Middelburg en Folkestone. Het menu voor de week 29/3 t/m 5/4. maandag hete bliksem dinsdag jachtschotel, róde kool en puree woensdag varkensoester, spinazie en aardappelen donderdag rundvlees, sperciebonen en puree vrijdag kip, appelmoes en aardappelen zaterdag rundvlees, spruitjes en aardappelen. De maaltyden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan men telefonisch bestellen op telefoonnummer 27537 en wel tussen 9.00 en 9.30 uur. Deze dienstverlening van de U.V.V. is uitsluitend bestemd voor bejaarden en zieken, die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. Inderdaad een instituut met een lange naam, maar dat mag ook wel als men beziet welke activiteiten door deze instellingkt worden georganiseerd. Kij u maar eens, cursus in schilderen, beeldhouwen, boetseren, pottenbakken, edelsmeden, weven, bloemsierkunst, werken met textiel, fotografie, electronische muziek, woninginrichting, dansexpressie, klassiek ballet, jazz-ballet. Voorts is er een kinderatelier en een club voor ouderen. Alle nadere informatie wordt gaarne verstrekt op het adres Kuiperspoort 21, tel. 28095, waar het bureau van het instituut is gevestigd. In de Kuiperspoort worden ook de meeste cursussen gegeven. De raadsvergadering van de maand april wordt niet gehouden op de voorlaatste maandag van die maand, maar op maandag 3 mei a.s. Aanvang, als steeds, 14.00 uur. Het pandje Koningstraat 4 wordt opgeknapt. Aldus rapporteerden wij u op 11 februari j.l. op deze plaats. Inmiddels zijn een week of zes verstreken en de medewerkers van het bouwbedrijf „De Delta" hebben niet stilgezeten. Dat is duidelijk te zien op de twee hierbij afgedrukte foto's. Op de ene de situatie voor de vernieuwing en op de andere foto ziet u de situatie voor ongeveer een week geleden. Bij goed vergelijken vallen diverse veranderingen op. Op het dak is een dakkapel gemaakt. Dat geeft inderdaad veel meer ruimte op de bovenverdieping. Het oude schuurtje is verdwenen. In de achtergevel zijn twee ramen gekomen in plaats van het ene raam dat er was. Situatie voor de vernieuwing: een voorkamertje en een achterkamertje een keukentje met daarin een toilet op de benedenverdieping. Op de bovenverdieping een slaapkamer. De toestand na de vernieuwing wordt: beneden een flinke kamer met daarin een open keuken, een gangetje met daarin het toilet (nu niet meer bij de keuken). Boven twee slaapkamers met een douche. GA EENS KUKEN. Iedereen mag in Koningstraat 4 een kykje gaan nemen wanneer de medewerkers van het meergenoemde bouwbedrijf in aktie zyn. U kunt de vernieuwing dus op de voet volgen. Overigens doen wy dat ook in deze rubriek. Hebt u ook plannen om te vernieuwen? Er zyn tegenwoordig nogal wat subsidlemogeiykheden. By de afdeling Bouw- en Woningtoezicht van Gemeentewerken aan de Vlissingsestraat weet men er alles van. Op donderdag 25 maart a.s. tussen 14.00 en 15.00 uur kunnen bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlasmarkt 6, te Middelburg door minder draagkrachtigen toegangs kaarten worden afgehaald voor de uitvoering van de Johannis Passion in de Concertzaal door „Tot Oefening en Uitspanning" op 3 april a.s. om 20.00 uur. Kosten per kaart een dubbeltje. Vanaf zaterdag 27 maart tot en met 17 april aj. is in de vleeshal te zien een keurcollektie van werken van Zeeuwse kunstenaars onder de titel „Kunst uit Zeeland III". Openingstijden maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. is uw auto jonger dan 4 jaar en u bent ouder dan 23. Dan gelden deze premies na 5-of rfieer schadevrije ja ren. Inclusief groene kaaft en alarm service. Goede service. Cat.w. W.A. All.r. Catw. W.A. All.r. 6000 130 301 12000 154 418 8000 137 330 14000 161 463 10000 152 340 16000 177 512 Voldoet u niet aan bovenstaande voorwaarden bel dan toch voor gunstige premie opgaaf. Assurantie Financ.kantoor 01183 - 64455 I." -• Hot hollandse weer n i". grillig. F on Morcury buitenboordmotor is /oiiig on betrouwbaar. Echte zeilers /-•iron dus Mercury! Kies Uw hulp- molor bij do erkende Mercury fJoalor. Die zit dichtbij. Van 4 tot 175 pk. Veerseweg 7965 Te\etoon0tiöu Het regionaal Unlcef-comitê Walcheren ziet met voldoening terug op het winter seizoen 1975/1976. De resultaten van de kaartenverkoopactle onder het motto „Groet een vrind, help een kind", hebben de verwachtingen overtroffen. De opbrengst van de verkochte Unlcef- wenskaarten beliep 16.658,- tegen 12.524,- in het seizoen 1974/1975. Hieraan moet worden toegevoegd een niet onaanzienlijk bedrag, afkomstig van bijdragen van grote bedrijven en diensten die hun relaties met kerstmis en nieuwjaar Unicef-kaarten zenden. In Zeeland neemt de belangstelling hiervoor hand over hand toe. Een kleine 2000 Unicef-kaarten vonden via bedrijven en instellingen hun weg naar het publiek. Bij de kaartverkoop „en detail" boekten de patiënten van „Zonneveld" te Oostkapelle weer de hoogste score. Zij verkochten voor ruim 2500,- De Griffioenschool voor Mavo te Middelburg werd goede tweede met een opbrengst van bijna 1.800,„De Waayenburgh", eveneens in Middelburg, verkocht voor 1210,- en de stedelijke scholengemeenschap Middelburg (brugklas Dauwendaele) bijna 1.000,-. Het regionaal comité Walcheren heeft voor het winterseizoen 1976/1977 ver schillende nieuwe plannen. Geprobeerd wordt om de Unicef-expositie naar Zeeland te halen en om aan deze expositie een tekenen opstellenwedstrijd te verbinden, voor de schoolkinderen die voor een bezoek zullen worden uit genodigd. De beste werkstukken zullen op een tweede expositie, getiteld „Kinderen onder elkaar" worden getoond. Het comité entameert verder enkele nieuwe mogelijk heden om de verkoop van wenskaarten, menukaarten en andere artikelen die het kinder noodfonds van de Verenigde Naties aan de broodnodige middelen kunnen helpen, ook in de zomermaanden op gang te houden. Op het parkeerterrein voor de Miro aan 'de Gildeweg te Vlissingen was het zaterdagmorgen niet alleen gezellig druk, zoals anders, maar er was ook een feeststemming. Het muziekkorps „Ons Genoegen" en het Groot Vlissings majorettenpeloton die uit de stad naar de „Miro" kwamen gemarcheerd, zorgden daarvoor met een feestelijke muzikale show. En dat allemaal om het vijfjarig bestaan van de Miro te vieren. Het is namelijk vijf jaar geleden dat ook in Vlissingen gestart werd met de Miro- hypermarkten, een feit om eens even feestelijk bij stil te staan. Dit deed ook het ca. 300 leder tellende personeel van de Vlissingse vestiging. Met hun familieleJen waren zij zaterdagavond de gast van de directie. De zaak was ,s middags om half vijf gesloten voor deze keer, waarna een gedeelte van de ruimte was vrijgemaakt om als feestzaal te dienen. Daar hield de algemeen directeur van de Miro B.V., de heer G. Govers een toespraak tot het personeel, waarin hij de aandacht vestigde op dit jubileum. In drie van de overige zeven Miro-zaken is er deze week ook feest. De heer T.H. Beekman, algemeen bedrijfsleider van de Vlissingse vestiging, hield ook nog een speechje, waarna de feestvierenden zich te goed deden aan een koud buffet. De verf en behangspeclaalzaak van Sherwin - Williars in de Middelburgse Gravenstraat, heeft een groot gedeelte an de alweer twee Jaar bestaande zaak veranderd. Door een steeds toenemende vraag naar andere woondekoratle- materialen als verf en behang, zoals gordynen, kamerbreed tapyt en tal van andere dekoratieartikelen, werd al snel de behoefte gevoeld om daarvoor een speciale afdeling in het leven te roepen. Deze afdeling is in enkele weken gerealiseerd en nu kan Sherwin - Williams zich dan ook presenteren als Modecor vestiging. Dergeiyke zaken zyn er verder in Den Bosch, Nymegen, Utrecht, Roosendaal en Drachten. Middelburg is dus de 6e Modecorzaak in ons land. De naam Modecor wil zeggen dat men bij dergelijke zaken op de hoogte is van de nieuwste snufjes op het gebied van interieurverfraaiïng. Het aardige is dat de hele voorhanden zijnde range stoffen en materialen wat kleur betreft op elkaar is afgestead, zodat de klant al direkt kan zien hoe de mogelijkheden liggen. Als de overvloed van kleur- en kleurkombinaties de klant soms te veel wordt, kan altijd de hulp worden inge roepen van terzake kundige woonadvi- seurs van Modecor, die graag een handje aeehelpen door middel van inrichtingsadviezen. Desgewenst verzorgt Modecor ook het leggen van vloerbedekking, het behangen en wand- bekleding plakken alsrede het maken van gordijnen. Ook kan men er terecht voor de aanschaf van verfkwasten, rollers etc. uit ons etiori R.illy 180 ló, SR 1 l'ulvk'ss voor Volvo t i.t/u |/t Pcucvol toi.VW 16, Middelburg. Grenadlerweg 7A. Tel01180-28355. Terneuzen. Mr. F. J. Heerman weg 2 TeL01150-3828.

de Faam | 1976 | | pagina 5