NOG EENS VERKEERS CIRCULATIEPLAN Kindervoorstellingen in Openluchttheater in de komende zomermaanden Van der Ree Brilmode in monumenten VREDESTEIN Flair Vlissingen verhuisde MENEER STERBAND AL VIER GEGADIGDEN VOOR MIDDLEBURG (USA) Foto Back organiseert dia show oq RODE KRUIS MARS MENU TAFELTJE DEKJE STICHTING ZEEUWS STUDIEFONDS VAN DER VEN IN VLEESHAL VERKEER DOOR SPANJAARDSTR SPREEKUUR VOOR SURINAMERS TEGEMOET KOMING STUDIEKOSTEN VOORTGEZET ONDERWIJS VRAAG PASPOORT EN TOERISTENKAART OP TIJD AAN ONTMOETINGS AVONDEN VOOR SURINAMERS WEEKAANBIEDING (Geldig tol en met 19 maart) Welkomdienst voor iedereen ACTIE BIJBEL WEER BINNEN HANDBEREIK F Woensdag 10 maart 1976 I De Middelburgse gemeenteraad heeft het verkeerscirculatieplan aanvaard. Dat gebeurde tijdens de raadsvergadering van maandag 23 februari JJ. Er ztyn enkele wijzigingen aangebracht en daarom menen wij er goed aan te doen hieronder nog eens diverse punten op een rijtje te zetten. Uitgangspunten. Het uitgangspunt is een verkeersarme binnenstad te scheppen. Verkeer dat niet in het centrum van de binnenstad moet zijn moet daaruit geweerd worden. Dat kan door dat door gaande verkeer om de binnenstad heen te leiden. Daarom wordt aangelegd een doorgaande route vanaf de Sandberglaan via de Seis buitenbrug, de Walensingel, de Looierssingel (achter politieburo en brandweer), een aan te leggen weg achter de Kloveniersdoelen en Brammetje Dump en het Domburgs Schuitvlot naar het Groene Woud (het al aangelegde deel van die doorgaande weg naar de Schroeburg). Vanaf die tangent kan men via Klein Vlaanderen richting Molenwater rijden en verder naar Veere, terwijl via de in aanleg zijnde Geerebrug ook gereden kan worden richting Hoogstraat, Nieuwe Haven en verder via de kaaien. Verkeer voor binnenstad. Voorts is het de bedoeling, dat het verkeer dat wel in de binnenstad moet zijn om er bezoeken aan winkels af te leggen of aan andere gelegenheden een zo kort mogelijke afstand in die binnenstad te laten rijden. Als die zaken geregeld zijn kan over gegaan worden tot de aanleg van voet gangersgebieden. In eerste instantie zal overgegaan worden tot de aanleg van een promenade in de Lange Delft van de Markt tot aan de Nieuwstraat. Als alles lukt zal daarmede nog dit jaar worden begonnen. Volgend jaaa jaar zal dan de Langeviele omgevormd worden tot voetgangersgebied. Geerebrug. De Geerebrug en het tweede gedeelte van de tangent (Domburgs Schuitvlot tot aan Seisbuitenbrug) zullen respectievelijk in september en juli van dit jaar gereed komen. De gemeenteraad heeft daarom besloten dat op 1 september a.s. met de werkzaamheden begonnen zal worden in de Lange Delft. 1 mei 1976. Op voorstel van de heer Koole zal per 1 mei 1976 de Segeerstraat worden afgesloten voor het verkeer ln de richting van de Londensekaai. Vanuit de Lange Delft kan men dan de Segeerstraat dus niet meer Inrijden. Vanaf de kaal mag men de Segeerstraat nog wel in. Hiermede hoopt men te bereiken, dat minder doorgaand verkeer van de Lange Redactie, Bureau Voorlichting gemeente MlddelbUrg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Delft gebruik zal maken. Op de plannen ztyn veel reakties binnen gekomen. Hieronder wordt in het kort op enkele „knelpunten" nader ingegaan. - Het aanvankelijke plan is zodanig zewijzigd, dat het verkeer uit de Voor de zesde achtereenvolgende maal organiseert de afdeling Middelburg van het Rode Kruis op zaterdag 27 maart as. een wandelmars. Te lopen afstanden 5, 10, 15, 20 en 40 kilometer. Start en einde bij de sporthal van het sportpark Voorborch aan de Breeweg te Middelburg. Nadere informaties en voorin schrijvingen o.a. op adres Se is straat 32 te Middelburg, tel. 13479. K 13479. inge Noordstraat toch voorlangs het stadhuis naar de Vlasmarkt kan rijden, behalve op donderdagen (markt). Het verkeer uit de Lange Noordstraat zal echter niet Plein '40 kunnen bereiken, omdat anders een doorgaande route ontstaat (een sluiproute). Door deze maatregel wordt naar verwacht ook bereikt dat de route via de Gravenstraat-Zusterstraat minder druk zal worden, omdat de Vlasmarkt nu ook voorlangs het stadhuis kan worden bereikt. - Toegezegd is dat de kaaien een grondige controle zal worden toegepast op de snelheid. Op die wijze kan worden bereikt, dat met name ook de vrachtwagens minder snel rijdën, zodat de overlast wordt beperkt. Burgemeester en wethouders hebben de raad (en de bewoners van de kaaien) toegezegd, dat alle mogelijke alternatieven die werden aangedragen om het verkeer over de kaaien te verminderen nader bestudeerd zullen worden. - Het gedeelte van de Gravenstraat tussen de Zusterstraat en de Markt en het gedeelte van de Markt voorlangs de P.Z.C. zullen vooralsnog niet tot voetgangersgebied worden omgevormd. - De 5int Barbaragang zal zowel vanuit de Nieuwstraat als vanuit de Segeerstraat bereikbaar blijven. In de Segeerstraat blijft verkeer in beide richtingen mogelijk, al zal men na de aanleg van de promenade niet verder kunnen dan de Lange Delft. - Om het ontstaan van sluiproutes te voorkomen (dus geen doorgaand verkeer door de binnenstad via „onofficiële" routes) is gekozen voor de route Markt, Lange Noordstraat, Bachtensteene, Korte Burg, Balans, Sint Pieterstraat om de Markt met het Damplein te verbinden. - De vrees, dat de Langeviele na het omvormen van de Lange Delft tot promenade drukker wordt, wordt in een reaktie van b. en w. niet gerecht vaardigd genoemd, omdat dan nog slechts een beperkt aantal bestemmingen via de Langeviele bereikt kan worden. - Pas als de Langeviele promenade wordt zal de Zandstraat afgesloten worden vanaf de tangent voor auto verkeer. Fietsers kunnen via de Zandstraat de binnenstad blijven binnenrijden. - Behalve de bushalteplaatsen op de Loskade, de Tnrfkaal, (in de toekomst ook Ronaansekaai) en in de Koestraat zullen er ook haltes komen/bleven achter de Kloveniersdoelen en in Klein Vlaanderen by het Gasthuis. - De Commissaris van Politie is gevraagd advies uit te brengen over de oversteekplaats op de Turfkaai. Daar zullen veel voetgangers (uit de bus en vanaf het parkeerterrein Kousteensedijk) oversteken. - Het Noordpoortplein zal gerecon strueerd worden in verband met de doorgaande route vanuit Klein Vlaanderen naar het Molenwater. - Zoals bekend zal ook Klein Vlaanderen zelf gereconstrueerd worden (asfalt rijbaan). - Voorgesteld is door diverse raadsleden om Plein '40 waar de bussen zullen verdwijnen (gaan naar Loskade) in te richten als parkeer terrein. Daarover is nog geen definitieve uitspraak gedaan. De burgemeester was voorstander van het inrichten van een fietsenstalling daar. - By wyze van proef zullen fietsers (geen bromfietsers) op de promenade worden toegelaten tydens de uren dat het bedienende verkeer op de voet gangersgebieden toegelaten wordt. Tydens die uren zullen ook taxi's en auto's met slecht ter been zynde bejaarden en invaliden toegelaten worden op de promenades. Tot zover de belangrijkste punten. Alle reakties worden thans bestudeerd en nagegaan wordt welke wensen en suggesties resp. ingewilligd en toegepast kunnen worden. In de verkeerscommissie zullen deze zaken aan de orde komen. Stap voor stap. Bij de uitvoering van de plannen zal stap voor stap te werk worden gegaan. Dat heeft het grote voordeel dat tussentijds nodig geachte nadere aan passingen kunnen plaatsvinden. Naar aanleiding van het artikeltje in de P.Z.C. en onze aankondiging in deze voorlichtingsrubriek van een week geleden hebben zich inmiddels vier inwoners van onze stad gemeld, die belangstelling hebben voor een bezoek aan Middleburg in Amerika. Zoals medegedeeld heeft de burgemeester van het Amerikaanse Middleburg „alle" inwoners van onze gemeente uitgenodigd de festiviteiten mee te maken in het kader van het 200-jarig bestaan van Amerika. De overtocht van Nederland naar Amerika moeten de betrokkenen zelf betalen, maar men kan gratis bij particulieren in Middleburg Amerika logeren in de periode van 1 tot 8 augustus a.s. Bovendien zullen de Middelburgse gasten eregasten zijn Het menu van Tafeltje Dekje van 15 tot en met 20 maart a^.t maandag stamppot boerenkool dinsdag hachee - rode kool - puree woensdag carbonade - tuinbonen aardappelen donderdag bloemkool - gehakt aardappelen vrydag vis - wortelfles - puree zaterdag wat de pot sOhaft. De maaltyden worden op maandag en donderdag bezorqd. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur op telefoonnummer 27537. Deze dienstverlening van het U.V.V. is uitsluitend bestemd voor bejaarden en zieken die niet voor warm eten kunnen zorgen. De Stichting Zeeuws Studiefonds verstrekt renteloze voorschotten aan degenen die willen gaan studeren. Enkele voorwaarden zijn: - men moet in Zeeland wonen; men moet tevens een Rijksstudietoelage aanvragen; - ouders of verzorgers moeten niet voldoende financiële mogelijkheden hebben de studie zelf te bekostigen; - en het verzoek moet vóór 1 mei worden ingediend. Inlichtingen bij de directies van de scholen of bij: Stichting Zeeuws Studiefonds, Dam 31, Middelburg, tel. 01180-20024. bij de op 7 augustus te houden parade. Ernest Wehr de burgemeester van Middleburg schreef dat de feestelijkheden in zijn kleine gemeente (2000 inwoners) natuurlijk wel afgemeten moeten worden naar de schaal van zijn gemeente. Wanneer er nog Middelburgers zijn die belang stelling hebben voor een bezoek aan Amerika op de hierboven omschreven voorwaarden dan kunnen zij zich in verbinding stellen met buro voor lichting, stadhuis, Middelburg. In de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis wordt tot en met 21 maart aj. een tentoon stelling gehouden van schilderyen van Van der Ven. Openingstyden: maandag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Gemeentelijke Culturele Dienst van Middelburg heeft voor zes donderdagen in de maanden juli en augustus 1976 een programma voor de kinderen georganiseerd in het Openluchttheater te Middelburg. Dat programma ziet er als volgt uit: - donderdag 1 juli 1976: „Variété in T.V.-land". Leuke belevenissen rondom de levensgrote figuren van Beertje Colargol en Calimero. - donderdag 8 juli 1976: „De dolle avonturen van Tijl Uilenspiegel". - donderdag 15 juli 1976: Pretfestival met Kluk-Kluk. -donderdag22juli 1976: De gelaarsde kat. In verband met restauratiewerk zaamheden in het gedeelte van de Spanjaardstraat dat ligt tussen de Molstraat en de Spuistraat (en ook in de Spuistraat zelf) was het noodzakelijk om het overige gedeelte van de Spanjaardstraat waarin, geen auto's mogen komen, tijdelijk voor autoverkeer open te stellen. Het gaat hier om een tijdelijke verkeers maatregel. Zodra de werkzaamheden zover gevorderd zijn dat het verkeer weer via het „korte gedeelte" van de Spanjaardstraat kan worden geleid zal de toestand zoals die tot nu toe bestond weer in ere worden hersteld. De werkgroep Opvang Rijksgenoten van de Welzijnsraad Middelburg organiseert een wekelijks spreekuur voor Surinamers op donderdag avonden. Zo'n spreekuur wordt dus ook gehouden op donderdag 11 maart a.s. en wel van 19.30 uur tot 20.30 uur. De spreekuren worden gehouden in een ruimte van het gebouw „De Hoeksteen" in de wijk Dauwendaele. De spreekuurruimte is te betreden via de ingang van de Hoeksteen aan de Vrijlandstraat naast het winkel centrum. De bedoeling van dit spreekuur, waarop 2 leden van de genoemde werkgroep aanwezig zijn, is om 'Surinamers te helpen bij bijvoorbeeld het invullen van formulieren, het zoeken van arbeid, het volgen van herscholings- of bijscholings cursussen. Het spreekuur is dus met bedoeld als een soort maat schappelijke dienstverlening. Het is meer een wegwijzer. Ook dit jaar heeft het ministerie van Onderwijs en Weten schappen weer de mogelijkheid geopend in aanmerking te kunnen komen voor een tegemoetkoming in de studie kosten voor het Voortgezet Onderwijs. Deze regeling geldt voor ouders die een kind of kinderen hebben die een dagschool voor L.A.V.O., M.A.V.O., H.A.V.O., V.W.O., L.B.O. of M.N.O. volgen of binnenkort gaan volgen. Er moet natuurlijk wel aan een aantal voorwaarden worden voldaan. U kunt deze vinden in de toelichting die behoort bij hetaanvraagformuiier. U kunt beide verkrijgen bij dede administratie van de school waar uw kind de dagopleiding volgt of gaat volgen. Wij adviseren u de toelichting goed te lezen. U vindt dan zeker antwoord op al uw vragen. Het aanvraagformulier kan tot uiterlijk 15 september 1976 worden ingediend. Deze -donderdag 29juli 1976: Jeugdfestival met Peppi en Kokki. - donderdag 5 augustus: Het land van verbeelding. Over de kaartverkoop voor deze voor stellingen zullen nadere mededelingen volgen. Het is alweer maart en dat wil zeggen dat over enkele maanden de vakanties weer aanbreken. Veel mensen zullen al plannen gemaakt hebben; voor de grote vakantie. Als u naar het buiten and gaat is het van het grootste belang te beschikken over een geldig paspoort of een toerlstenkaart. Graag adviseren wy u dan ook om na te gaan of uw paspoort of toerlstenkaart nog geldig is. Is het niet het geval dan adviseren wy u voorts zo spoedig mogeiyk een nieuw document aan te vragen. Wacht u daarmee niet te lang want dan zyn de wachttyden aanzien- ïyk, zodat u de kans loopt met verver traging op vakantie te moeten gaan. De afdeling Bevolking van het stadhuis helpt u graag aan de benodigde documenten of aan de verlenging daarvan. De afdeling Bevolking Is gevestigd in de Slmpelhulsstraat. De ingang van die afdeling is te bereiken via het parkeerterreinye tegenover de Engelse Kerk. Op initiatief van de werkgroep opvang Rijksgenoten van de Stichting Welzijnsraad Middelburg wordt een keer per maand een ontmoetings avond georganiseerd voor Rijks genoten in Middelburg. De eerst- datum wijkt af van de datum die staat vermeld in de toelichting. volgende avond wordt gehouden op 197 donderdag 11 maart 1976 in het gebouw De Hoeksteen aan de Rozenburglaan in Dauwendaele. Geheel in de ambachteiyke sfeer van een monumentenpand past de nieuwe Middelburgse zaak „Van der Ree Brilmode" ln de Korte Geere. Recent werd deze zaak geopend, nadat de heer F. van der Ree in Middelburg en omgeving een uitgebreid markt onderzoek had verricht naar de oekomst mogeiykheden van een bedryf als het zijne. Op dinsdag 2 maart om precies te zyn werd de zaak met een drukbezochte receptie geopend. Om met het ambachtelijke te beginnen, dat vindt men in de open werkplaats van de heer van der Ree, waar een prachtige collectie uiterst moderne instrumenten staat opgesteld, waarvan de computer-gestuurde slijpinrichting wel een van de belangrijkste is. Vele technische snufjes zijn hierin terug te vinden, tot en met de ultra sonic met geluidstrillingen - reAinigingsmachine. Eveneens bijzonder fraai is de omvangrijke collectie brilmonturen die Van der Ree Brilmode voorhanden heeft. Ondergebracht op wandelementen, veelal verlicht, zijn ze gemakkelijk toegankelijk en te bekijken. Gepast kan er worden aan leuke tafeltjes die natuurlijk voorzien zijn van passpiegels. De heer Van der Ree, die zelf het interieur ontwierp, heeft lange tijd voor opticien gestudeerd en kan derhalve alles wat met de brillenafwerking te maken heeft, zelf doen. In een aparte - afschermbare- hoek van de zaak heeft hij een meetinstallatie staan om de sterkte van de brilleglazen te bepalen. „Vroeger gebeurde dat met een aantal verschillende pasbrilletjes" zo vertelt hij, „telkens kreeg je dan een paar glazen van andere sterkte voor je ogen. Met dit apparaat is dat niet nodig: door een simpele handbeweging stel je elke gewenste sterkte in." Behalve de „gewone" brillen heeft Van der Ree Brilmode ook vele attraktieve zonnebrillen en tal van accessoires op optisch gebied, variërend van een simpel polijstdoekje tot een prachtig vergrootglas. Wat betreft de brilmode voor 1976: de brillen worden - voor zover ze het nog niet zijn - gToot en veelkleurig. Ook in glazen is het een en al kleur. Vooral voor dames is een bril met gekleurd glas aantrekkelijk omdat zulke glazen zeker als de kleurdichtheid per glas variabel is, ook vanuit kosmetisch oogpunt belangrijk zijn. Voor de heren zijn vooral metalen monturen in „vliegerstijl" in zwang. Op 18 maart aj. om 20.00 uur precies begint in hotel Britannia te Vllssingen een sprankelende diashow „Leven ln het landschap", georganiseerd door Foto Back Vllssingen - Goes in samenwerking met de Leitz importeur Odin uit Nymegen. Twee bekende fotografen Fred Hazelhoff en Hans de Zwart leverden het dla-materlaal voor de show. Op dezelfde avond wordt ook foto-apparatuur gedemonstreerd door een team medewerkers van Foto Back, evenals op 20 maart ln de zaak te Vlisslngen. „Steeds meer mensen gaan de fotografie beoefenen. Proberen om fijne foto's of dia's te maken. De meeste Nederlanders vinden ook nog dat we in een mooi land wonen en willen daar graag wat van vastleggen, hetzij na hun werk of juist éls hun werk. Van die mensen zijn er twee die elkaar ontmoet hebben: Hazelhoff en de Zwart", aldus de heer H.Back. „Beiden fotograferen, maar met een totaal andere karakteristiek. Hazelhoff probeert storende elementen in het landschap, fabrieken, hoogspannings leidingen etc. te ontwijken, hij jaagt met de kamera en laat ons prachtige opnamen zien van dieren, hazen, vogels, herten, in een natuurlijke samenhang met de mens. Hazelhoff is hoofd vormgeving van het blad Foto en geeft les aan de academie voor Beeldende Kunst in Enschede. Hans de Zwart is als fotograaf een typische technikus met interesse voor ieder ondwerwerp dat óf mooi is, óf bewijzen kan hoe het fotografisch het best kan worden benaderd. Hij laat zien dat een bewogen foto lang niet altijd een slechte foto is en dat een verstilde lang niet altijd goed hoeft te zijn. Toegangskaarten voor de diashow „Leven in het landschap" zijn verkrijg baar bij Foto Back in Goes en in Vlissingen. all-in' Sprint 155 SR 15 Tubclcss voor VW Kever 1200/1 -;oo/i 302/1^0? en 1500 'All-In: BTW+advies+montagc+irillingvrij balancercn-f garantie. Daardoor meer km. Zondagavond, 14 maart, wordt ln de Nieuwe Kerk te Middelburg, om 7 uur, een „welkom diens t-voor-iedereen" gehouden. De opzet is weer een zangrijke dienst met medewerking van het Meisjeskoor Souburg onder leiding van mevrouw Francke-Davidse, de tam boerijn-brigade van het Leger des Hells en Tom de Vries aan het orgel. Ds. van Benthem kondigt aan dat er voor iedereen is: „GROOT NIEUWS VOOR U"! Het thema sluit aan bij de bijbelweek welke in vele wijken van Middelburg door het Nederlands Bijbelgenootschap NBG gehouden is. Kapiteine D. Meulenbelt leidt de dienst. De commissie, waarin samenwerken de evangelisatie-commissie van de Gere formeerde kerk, Hervormde „Open Deur", Youth-for-Christ", „Navi gators", heet jong en oud welkom. Aanvang, met samen zingen van gospel liederen, om half 7, Flair Vlissingen verhuisde naar een ander pand in de St. Jacobsstraat, om plaats te maken voor Frank Jean. In een ander interieur, bijzonder op vallend van uitvoering en kleur, wordt een fraaie collectie kleding geboden. Onder het motto „Groot nieuws voor U" gaan deze week ruim dertig mede werkers door vele wijken van Middelburg met de NBG-bijbelwagen. Het Nederlands-Bijbel-Genootschap, waarin samenwerken: Leger des Heils, Doopsgezinden, Christelijk Gerefor meerden, Gereformeerde Gemeente, Gereformeerden en Her- houdt - samen met de „welkomdiensten - een om Middelburgers te maken van de blijde die de bijbel ieder mens brengt. Gemeenteleden bellen huis-aan- huis aan en nodigen u uit voor de „wel- komdlensten-Voor-iedereen",die zondagavond 14 maart in de Nieuwe Kerk gehouden wordt. Tevens verzoekt Luthersen, vormden, commissie bijbelweek deelgenoot boodschap men om een kijkje te nemen in de bijbelwagen. Daarin wordt een expositie van verschillende lectuur opgesteld. Naast bijbels, bijbelfragmenten e.d. zijn er ook liedboeken aanwezig. De bijbelweek „Groot nieuws voor U" streeft er naar om in alle huizen weer een bijbel-op-de-plank" te krijgen. Naast de verspreiding van de bijbel over de hele wereld wil de NBG het eigen land, de eigen omgeving, niet vergeten. Boekhandelaren is ook gevraagd aan deze actie - in hun etalages - aandacht te besteden. Maandag j.l. ging de bijbelauto door de Oosterkerkwijk. Dinsdag en woensdag door Nieuw-Middelburg en donderdag en vrijdag door Klarenbeek.

de Faam | 1976 | | pagina 5