BESTEMMINGSPLAN Uitnodiging uit Middelburg/Amerika üit be jtltööelburase I)tstorie De Middelburgse tekenacademie THEATER KUIPERSPOORT Tentoonstelling in Vleeshal CITY-THEATER NIEUWE ACTIES VOOR LEGER DES HEILS-GEBOUW ROZEMARIJN - STRAAT EN PLUIMSTRAAT WORDEN HERSTRAAT SUBSIDIE - PLANNING IN MAARTRAAD RODE KRUIS MARS MENU TAFELTJE DEKJE Woensdag 3 maart 1976 F Vanaf 27 februari 1976 ligt op kamer 15 van het stadhuis gedurende een maand voor ledereen ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan KI aren- beek IH. Gedurende die maand kan een leder die tegen dit ontwerp- bestemmingsplan bezwaren heeft deze schrifteiyk indienen by de gemeente raad van Middelburg. Toelichting. Het gebied waarvoor het bestemmingsplan werd ontworpen wordt in het noorden begrensd door de Brigdamseweg en in het oosten door de Nieuwenhovenseweg. De westelijke begrenzing is gelegd langs de kadastrale grens van de percelen l Richard Benjamin, Frank Langella, S en Carrie Snodgress. aan de Noordweg. In het zuiden wordt het gebied begrensd door een lijn, die iets noordelijker dan de Hakewdell Smithlaan loopt. Bedoelingen. Enkele belangrijke uitgangspunten bij het ontwerpen van het bestemmings plan waren en zijn: - Er moet een tracé gereserveerd worden voor de zogenaamde stads- verdeelweg: de weg die volgens de plannen moet komen te lopen vanaf de Koudekerkseweg via plan Breeweg, plan Griffioen, en plan Sprencklaan naar Klarenbeek/Brigdamme. - De woonwijk moet worden ontsloten via de Sir Winston Churchilllaan. - Enkele bestaande elementen dienen te worden gehandhaafd en wel de tuinderswoning langs de Nieuwenhovenseweg, de watergang tussen Klarenbeek lib en Klarenbeek III, de Brigdamseweg met bij behorende beplanting en greppels. - In het woningpakket moeten zowel eengezinsrijenwoningen worden op genomen alook premiewoningen en vrije sektorwomngen (vrijstaande bungalows). - Er dient ruimte te worden gereser veerd voor een onderwijsinstelling waarvan de leerlingen niet uit de wijk doch uit de gehele stad afkomstig zijn. - In het woongebied moet voldoende speelruimte aanwezig zijn. Brigdamsewegje. Het verloop van de stadaverdeelweg Is zodanig gekozen dat de Brigdamse weg kan biyven bestaan en als route voor langzaam verkeer kan dienen. Ook een doorsnyding van het unieke Brigdamsepadje Is niet nodig by de thans gekozen oplossing. In de toekomst kan langs de dan drukker zynde stadsver deelweg een geluldsdyk worden opgeworpen, althans langs een gedeelte van die weg. De woonstraten In de wyk zullen niet gebruikt mogen worden voor door gaand verkeer. Het karakter van die straten ls daar ook niet naar. Het Burgercomité dat zich ten doel stelt geld byeen te brengen voor de restauratie van het Leger des Hells- gebouw aan de Hoogstraat te Middelburg gaat weer tot actie over. Van donderdag 11 tot en met zaterdag 13 maart van 10.00 tot 21.00 uur worden er in de gebouwen van het Leger des Hells aan de Hoogstraat een bazar, een rommelmarkt en een kledlngbeurs gehouden. Als extra attractie is er een grote verkoop van kunst&yverheidsartikelen, waar onder houten kandelaars keramiek, curiosa, en prachtige poppen in originele klederdracht. Op de rommelmarkt kan men meubels in iedere styi aantreffen, terwyi er op de kledlngbeurs o.a. avondjurken (met lover yes) en overjassen te koop zullen zyn. Op zaterdagmiddag worden er kinder films gedraald. Men kan In de Hoogstraat koffie en cake kopen, men kan meedoen aan het rad van avontuur en men kan ook panne koeken kopen. Niemand hoeft met lege handen naar huls te gaan want men kan in leder geval ook een bloemetje kopen. Voor de restauratie ls nog ongeveer 80.000,- nodig. De ZVU organiseert op woensdag 10 maart om 20.00 uur in het City- theater aan de Lange Delft te Middelburg weer een filmvoorstelling. Vertoond wordt de film Diary of a mad housewife (Als zelfs een minnaar niet meer helpt Diary of a mad housewife is een film over een jong establishment huwelijk, en geeft een venijnig humoristische visie op het intelligente, aantrekke lijke, goed opgevoede, ambitieuze jonge echtpaar van het type dat wel de „ruggegraat van een volk" genoemd wordt. De film laat tevens de zwakke plekken zien in die ruggegraat. Het verhaal speelt in New York City te midden van het enerverende keiharde leven in zo'n stad waar te veel mensen samen wonen en vechten om „te overleven". Het Teekencollege had in deze beginperiode een leslokaal boven de Waag tot ha ur beschikking. Het oude, uit 1526 daterende, Waaggebouw op r-iK JéAsn f£vs&wr.-<- /SötJen:/t :r./ in 1778 werd te Middelburg het zgn. Teekencolleg Teekencollege opgericht. Leendert Bomme, een koopman en amateur-natuurkundige, Afgelopen maandag 1 maart 1976 is begonnen met de werkzaamheden voor de bestrating van de Rozemarijn straat en de Pluimstraat (buurt Bagijnhof) te Middelburg. De werk zaamheden aan de bestrating van de Rozemarijnstraat zullen ongeveer 3 weken duren, terwijl het karwei in de Pluimstraat, naar wordt verwacht, vijf weken in beslag zal nemen. Tijdens de werkzaamheden moeten deze straten voor het doorgaande verkeer worden afgesloten. bestuurslid van het Natuurkundig Gezelschap, hield een plechtige rede voering (die ook in druk verscheen) bij de inwijding van het Teekencollege. Bomme merkte o.m. op: „De vorderingen in Kunsten en Weten schappen, zyn het, die de Natiën en Volkeren, zoo wel als de eene Eeuw boven d'andere, Edeler, Roemwaardiger en Voortreffelyker maken". de Balans werd in 1823 afgebroken. Toen was het Teekencollege, dat sinds 1784 Te(e)kenacademie heette' er al geruime tijd uit vertrokken. Mr. Johan Adriaan van de Perre (1738- 1790), een bekende tot een patriciërs geslacht behorende maecenas, schonk n.l. in 1787 een groot huis, Museum Mediobjirgense genaamd, in de Latijnse Schoolstraat aan het Natuurkundig Gezelschap en de Tekenacademie. De academie verhuisde in 1840 naar een huis in de St. Pieterstraat. In 1868 hield ze op als zelfstandige school te bestaan en ging op in de Burgeravondschool. De financiële positie van de Tekenacademie was nooit erg sterk. Toch was zij als tekenschool erg nuttig. In de beginperiode doceerden er lieden als J. Perkois (schilderkunst) en Coenraad Kayser (architectuur). Eén der bekendste leerlingen van de academie was Barend Cornelis Koekkoek (1803-1862), de meest beroemde spruit uit het schilders geslacht van die naam. Dr. Unger zegt in zijn „Geschiedenis van Middelburg in omtrek" dat de Tekenacademie omstreeks 1900 haar bezittingen liquideerde en „sindsdien zich door het verlenen van steun op kunstgebied haar ontstaan en verleden indachtig betoond". BU DE ILLUSTRATIE De Tekenacademie, ingang links, ln de Laftjnse Schoolstraat. Woonpatroon. Het plan voorziet in een vrij gevarieerd woningpakket, waarin vrijwel alle soorten woningen ver tegenwoordigd zijn (Wv). De meest dichte bebouwing is gedacht even wijdig aan de Noordweg, uiteraard met de nodige afstand tot dit karakte ristieke bebouwingslint. De bebouwingsdichtheid loopt naar de randen (noord en oost) waar een verbinding met het open agrarische gebied is, af. Tussen de Noordweg en de stads- verdeelweg is „gesloten" woningbouw (Wa) geprojecteerd, evenals ten oosten van de stadsverdeelweg. Er is hier plaats voor ongeveer 120 woningen in twee lagen en ongeveer 22 drive-in woningen. Meer naar het t oosten (naar rechts) is plaats voor ongeveer 45 woningen in het type twee-aane+en (Wt). In het oostelijke gedeelte en langs de noord- en zuidrand van het „midden gebied" zijn vrijstaande woningen Wv) geprojecteerd. Er is ruimte voor ongeveer 60 percelen met een gemiddelde oppervlakte van 600 m2. Op de noordelijke strook van het middengebied is ook de mogelijkheid gegeven voor de bouw van bungalows (dus woningen met één bouwlaag) in een geschakelde vorm (WV (n)) waardoor de kapaciteit enigszins kan toenemen. Graag wijzen wij nog een keer op de voorstelling die het Volksdanstheater „Vranje" op zaterdag 6 maart a.s. om 20.00 uur geeft in het Kuipers"- poorttheater te Middelburg. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal voor de voorstelling. Kosten ƒ5,- per persoon, Kosten C.J.P.- en C.O.P.-houders 3,50 per persoon. Ten onrechte hebben wij vorige week medegedeeld, dat de gemeenteraad op maandag 23 februari 1976 de subsidie-planning had behandeld. De behandeling van dit onderwerp is een maand uitgesteld en zal dus nu aan de orde komen tijdens de vergadering van de gemeenteraad die op maandag 22 maart a.s. in de raadszaal van het stadhuis wordt gehouden. De afdeling Middelburg van het Rode Kruis organiseert op zaterdag 27 maart a.s. in Middelburg voor de zesde achtereenvolgende keer de Rode Kruis Mars. Er n worden routes uit gezet over de afstanden 5 kilometer, 10 kilometer, 15 kilometer, 20 kilometer, en 40 kilometer. Voor de langste afstand kan men inschrijven wanneer men zestien jaar of ouder is. Er wordt gestart bij de sporthal „Voorborch" aan de Breeweg te Middelburg. Voor de 40 kilometer wordt gestart tussen 10.00 en 10.30 uur, voor de 20 en 15 kilometer om 13.00 uur, voor de 10 en 5 kilometer om 14.00 uur. Men kan zowel in groepen als individueel meedoen. De individuele wandelaars kunnen starten tussen 10.00 en 14.00 uur. Inschrijfgeld 2,50 met herinnering, 1,25 zonder herinnering. Als men na-inschrijft moet men 0,50 meer betalen. De kosten voor deelname aan de 40 kilometermars bedragen 8,- inclusief lunchpakket volledige ver zorging en herinneringsvaantje. Leden van een erkende wandelorgani satie genieten bij voor-inschrijving 0,50 reduktie. Men kan inschrijven op de adressen Seisstraat 32, Middelburg, tel. 13479; Landlust straat 32, Middelburg tel. 27418; Jodengang 20, Middelburg tel. 29909. Earnest Wehr, de burgemeester van Middleburg Amerika schreef de hieronder opgenomen brief aan zijn collega van Middelburg/Nederland. In die brief deelt hij mede dat Middleburg U.S.A. ook zal deelnemen aan de viering van de 200ste verjaardag van Amerika. Hij schrijft onze stad te beschouwen als een zusterstad en daarom nodigt hij de burgemeester en alle inwoners van Middelburg uit om de viering van het tweede eeuwfeest van de onafhankelijkheid mee te maken. Daarbij merkt hij op dat de huizen van zijn gemeente open zullen staan van 1 augustus tot 8 augustus 1976 voor alle Middelburgers die in die periode Amerika bezoeken. Hij merkt verder op dat de verre reis moeilijkheden kan op leveren, maar hij hoopt toch dat enige Middelburgers uit Nederland in staat zullen zijn om de feestelijkheden in Middleburg Amerika bij te wonen. £^\j\leid/du.icj /boïo counc'f Office of the Secretary Middleburg. pa. 22 Jan 76 Dr. C. A. I'olCars, Dcrgamclotor Town Hall Lange Noord Street Middleburg, Motherlands Dear Burgamclstcr l'oltcrs: With 1976 approaching, ao approaches our Country's 200th anniversary of lndapondonca. Our snail town Is preparing to be port of national Bicentennial festivities. As you may notleo, our roixjunlty's name ls Middleburg, named after your coaaunlty ln tho Netherlands. Recognizing that America Indeed ls a nation of immigrants; that Interdependence with the rest of the world ls Imperative; and that wa consider you a sister city; we hereby extend an Invitation to you, Burgnncistor, and all tho people of your comunlty to Join us ln colcbratlon. The honi38 of our community will be open August 1, to August 8, 1976 to all Middleburg citizens who may be visiting the United Statas thin suracr. We understand tho difficulties in travel, but sincerely hope some Mlddloburgcrn of the Netherlands will bo able to Join with tho Mlddloburgcrs of Amorlco ln celebration. Sincerely yours, j tótfOR ERNEST WHIR BICHITÜEUAX C011.1TTER Naschrift. Inmiddels is naar aanleiding van de publicatie in de Provinciale Zeeuwse Courant al een reactie binnen gekomen van een medeburger die oelt om voor eigen rekening naar Tot en met 21 maart a.s. wordt in de Vleeshal van het stadhuis een tentoonstelling gehouden van schilderijen van Van der Ven. De tentoonstelling werd op vrijdag 20 februari j.l. geopend. De openings tijden zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Op de afbeelding is een van de schilderijen van Van der Ven te zien. Titel van het schilderij „Het Terras". Het menu van Tafeltje Dekje van 8 maart tot en met 13 maart a.s.: maandag stamppot zuurkool dinsdag rundvlees, andijvie en aard appelen woensdag carbonade, spinazie en aardappelen donderdag runderlappen, spercie bonen en aardappelen vrijdag kip, appelmoes en aard appelen zaterdag wat de pot'schaft-. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 en 9.30 uur op telefoonnummer 27537. Deze dienstverlening van het U.V.V. is uit sluitend bestemd voor bebejaarden en zieken die niet voor warm eten kunnen zorgen. I Amerika te gaan voor een bezoek aan o.a. Middleburg U.S.A. gedurende de genoemde periode. Andere belang stellenden kunnen zich in verbinding stellen met het bureau voorlichting van de gemeente Middelburg. I

de Faam | 1976 | | pagina 5