|Raad Middelburg vergadert maandag NIEUWJAARS OPEN TAFEL Restauratie Lange Geere 1 Muziek iu burgerzaal ijTHEATER KUIPERSPOORT Yolkskerstzang in burgerzaal BUREAU HUISVESTING GESLOTEN MENU TAFELTJE DEKJE TER INZAGE LANGE DELFT TWEE AVONDEN AFGESLOTEN VERKEERS-MAATREGELEN KERSTSALON Ophalen van huisvuil tijdens de feestdagen HINDERWET Kersttoernooi ttv 't Zand F Woensdag 17 december 1975 I De Middelburgse gemeenteraad komt voor de maandelijkse vergadering bijeen op maandag 22 december a.s. om 14.00 uur. De raadsb|| eenkomst wordt gehouden in de raadszaal van het stadhuis die te bereiken Is vla de toegangsdeur op de hoek van het stadhuis aan de Lange Noordstraatz|jde. Op de agenda komen veel voorstellen voor die betrekking hebben op vergoedingsbedragen in het kader van diverse onderwijswetten. Voorts staat op de agenda een voorstel om aan het Middelburgs Dilettanten Toneel een subsidie te geven in verband met de viering van het vijftigjarig bestaan. Er zijn ook enkele voorstellen voor het verlenen van financiële medewerking voor de restauratie van panden in de stad. Er wordt voorts een krediet gevraagd van 22.500,- voor het plaatsen van pafkeermeters In de Gravenstraat, de Zusterstraat en op de stroken van het Damplein. Twee andere belangrijke voorstellen hebben betrekking op kredietaanvragen voor het aanleggen van twee groene velden en een half verhard trainingsveld op het sportpark Nassaulaan en op de bouw van een gemeentelijk toegevoegd crematorium op de algemene begraafplaats aan de Nieuwlandseweg. Hieronder zoals gebruikelijk de volledige agenda. 1. Vaststelling notulen van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 27 oktober 1975. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. 4. Benoeming plv. hoofd openbare lagere school „De Vrijburch". 5. Beschikbaar stellen krediet van 120.000,ten behoeve van verbetering verbindingen brandweer (2e fase). 6. Overeenkomst tot huur van het pand Lange Noordstraat 19 voor kantoorruimte. 7. Beschikbaar stellen krediet van 22.500,t.b.v. plaatsing van parkeer- meters in Gravenstraat, Zusterstraat en op de stroken van het Damplein. 8. Klachten van de V.V.D.M. met betrekking tot de situatie in de Blindenhoek. 9. Aankoop van 7.510 m2 grond aan de Brigdamseweg. 10. Aankoop pand Vlissingsestraat 2/Koestraat 1. 11. Verkoop van 20.610 m2 grond aan de Kleverskerkseweg. 12. Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van de pachtontbinding van 75.10 are grond, gelegen aan de Brigdamseweg. 13. Beschikbaar stellen krediet van 34.800,t.b.v. vernieuwing c.v.-ketel in centrum voor vakopleiding van vol wassenen a/d Kleverskerkseweg. 14. Beschikbaar stellen krediet voor het bouwrijp maken van een gedeelte van de Geere (Lange Geere). 15. Beschikbaar stellen krediet voor de bouw van een gemeentelijk toege voegd crematorium op de Algemene Begraafplaats aan de Nieuwlandse weg. 16. Verlenen van financiële mede werking aan de restauratie van de panden Achter de Houttuinen 34 en 36/Domburgs Schuitvlot 2 en 4. 17. Verlenen van financiële- mede werking aan de restauratie van het pand Bogardstraat 8. 18. Verlenen van financiële mede werking aan de restauratie en rehabilitatie van het pand Bogard straat 23. 19. Verlenen van financiële mede werking aan de restauratie van het pand Molenwater 5. 20. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie en rehabilitatie van het pand Spanjaardstraat 22/24. 21. Beschikbaar stellen krediet van 25.000,t.b.v. aankoop kleine containers voor de reinigingsdienst. 22. Beschikbaar stellen krediet van 43.300,ten behoeve van aankoop materieel voor de plantsoendienst. 23. Vaststelling voorbereidings- besluiten. 24. Intrekking voorbereidingsbesluit voor het perceel Kerklaan 24/26. 25. Vaststelling bestemmingsplan Zanddorp, 2e herziening. 26. Verlenen medewerking ex artt. 50 e.v. van de Kleuteronderwijswet tot het stichten van een protestants christelijke kleuterschool in de uit breidingsplannen Klarenbeek en Brigdamme. 27. Verlenen medewerking artikel 50 van de Kleuteronderwijswet voor het uitvoeren van buitengewoon onderhoud aan de p.c. kleuterschool „,t Hazeleger" Schepenenhof 3. 75, derde lid, van de 28. Toepassing artikel Kleuter onderwijswet over 1974. 29. Beschikbaar stellen krediet voor de aanschaffing van leer- en hulp middelen t.b.v. het geven van extra- onderwijs aan kinderen van buiten landse werknemers. 30. Vaststelling vergoeding vak onderwijs bijzondere scholen voor g.l.o. over 1974. 31. Vaststelling vergoeding ex artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920 over 1974. 32. Vaststelling vergoeding vak onderwijs bijzondere school voor V.B.O.-L.O.M. (Toorenvliedtschool), Koudekerkseweg 131 over 1974. 33. Vaststelling vergoeding ex artikel 191, lid 2 „Besluit buitengewoon onderwijs 1967" voor het jaar 1974. 34. Vaststelling wijziging van de ver ordening regelende het tarief voor de levering van gas. 35. Vaststelling wijziging van de ver ordening regelende het tarief voor de levering van elektriciteit. 36. Beschikbaar stellen krediet van 141.500,t.b.v. elektriciteits-, water leiding- en gasvoorziening in de Korte Noordstraat en omgeving. 37. Beschikbaar stellen krediet ad. 2 85.000,voor hulp van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ten behoeve van functie-inventarisatie. 38. Vaststelling 44e wijziging van de Bezoldigingsverordening 1963. 39. Beschikbaar stellen krediet ad. 330.000,voor de aanleg van twee groene velden en een halfverharde trainingsaccommodatie op het sport complex Nassaulaan. 40. Vaststelling 119e en 120e begrotingswijziging 1975 en 3e begrotingswijziging 1976. 41. Beschikbaar stellen krediet ad. 18.969,t.b.v. aanschaffing diverse kantoorbenodigdheden. 42. Voorlopige vaststelling rekening 1972 Stichting Sportbelangen Middelburg. 43. Voorlopige vaststelling rekening 1972 Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs. 44. Voorlopige vaststelling rekening 1972 stichting „De Middelburgse Schouwburg". 45. Goedkeuring rekening 1972 Godshuizen. 46. Voorlopige vaststelling gemeenterekening c.a. 1972. 47. Subsidie t.b.v. de Zeeuwse Vogel kampioenschappen (6e subsidie- voorstel 1975 Algemene Subsidies). 48. Subsidie t.b.v. het Middelburgs Dilettanten-Toneel i.v.m. viering 50- jarig bestaan (2e subsidievoor stel Culturele Subsidies 1976). 49. Rondvraag. UITBREIDING SPORTPARK NASSAULAAN Aan de gemeenteraad wordt een krediet van 330.000,- gevraagd voor de aanleg van twee groene velden en een half verharde trainingsmogelijk heid op het sportpark Nassaulaan. In de toelichting op de krediet-aanvraag schrijven burgemeester en wet houders dat het nodig is om tot deze uitbreiding over te gaan om te kunnen voldoen aan de steeds groter wordende vraag naar competitie- velden en trainings mogelijkheden. Die vraag is ontstaan omdat het aantal elftallen (het gaat hier met name over voetbal) dat wil deelnemen aan de competitie blijft groeien, terwijl ook nieuwe verenigingen in competitieverband willen gaan spelen. Voorts wordt er op gewezen dat het aanwezige half verharde trainingsveld onvoldoende is om ruimte te bieden aan vijf verenigingen die er gebruik van willen maken. Voor de aanleg van de twee nieuwe groene velden werd al eerder ten noorden van het sportpark grond aangekocht. Voor de aanleg van de halfverharde trainings accommodatie is nog ruimte aanwezig op het sportpark zelf. CREMATORIUM Als het voorstel voor de bouw van een toegevoegd crematorium, dat maandag as. In de gemeenteraad aan de orde wordt gesteld, wordt aan genomen zal naar verwacht per 1 januari 1977 deze inrichting in gebruik genomen kunnen worden. Reeds eerder en wel op 20 januari van (fit jaar heeft de gemeenteraad in principe besloten tot vestiging van een gemeentelijk toegevoegd crematorium op de Algemene Begraafplaats aan de Nieuwlandseweg. Nadat dit principe besluit was gevallen heeft een ambte lijke werk-groep nadere besprekingen gevoerd met o.a. de Stichting Voor lichtingscentrum Cremator lumbouw, de Arbeidsinspectie en de Inspectie van de Volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu. In de plannen zijn de nodig geachte nieuwe voorzieningen, waaronder een uitbreiding van de parkeerruimte, vergroting van de admini stratieruimte, aanpassingen voor ge handicapten, en het vergroten van de ingangsluifel opgenomen. Op 14 maart 1975 is het plan om een gemeentelijk crematorium te stichten ter openbare kennis gebracht. Hoewel de wet op de lijkbezorging geen bezwarenprocedure voor een gemeentelijk crematorium kent zijn schriftelijke bezwaren ingediend. De kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente in Nederland heeft dat gedaan en de heer A. van der Tooren en drie anderen, welk bezwaar was voorzien van 1.150 adhesie-ver- klaringen. Ben W schrijven, dat zij menen geen verweer te moeten voeren tegen de bezwaren die op bijbelse gronden zijn ingediend. Voorts deelt het college mee, de bezwaarschriften die zijn in gediend op grond van aspecten van volksgezondheid en milieuhygiëne niet te onderschrijven. „Er zullen zodanige voorzieningen worden getroffen dat geen strijd zal ontstaan met de eisen ter zake van de volks gezondheid en de milieuhygiëne gesteld. Aldus schrijven Burgemeester en wethouders in hun voorstel. Voorts wordt opgemerkt dat de in de bezwaarschriften geuite vrees voor „haastwerk" ten aanzien van de begrafenissen niet opgaat. Overleg met de begrafenisondernemers heeft aangetoond, dat zelfs een aantal van zes uitvaarten per dag mogelijk is zonder dat van haastwerk moet worden gesproken. Er zal volgens de plannen moeten worden gerekend op vier uitvaarten per dag wanneer het crematorium eenmaal in gebruik genomen zal zijn. Voorgesteld wordt om de ingediende bezwaren ongegrond te verklaren en om een krediet van 1.409.000,beschikbaar te stellen voor de bouw en inrichting van het toe gevoegde crematorium. DIVERSE VOORSTELLEN Hieronder een overzicht van diverse voorstellen die in de maandag a.s. te houden gemeenteraadsvergadering aan de orde zullen komen. - Er wordt een krediet gevraagd van 25.000,- voor de aankoop van kleine containers voor de reinigingsdienst. - Er wordt een krediet van 43.300,- gevraagd voor de aankoop van nieuw materiaal voor de plantsoenendienst. - Voorgesteld wordt de heer A.M. Bosman te benoemen tot bezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand. -Het Middelburgs Dilettanten-Toneel heeft het plan om in april 1976 in verband met haar 50-jarig bestaan twee jubileumvoorstellingen te geven. Daarvoor zal een beroepsregisseur worden aangetrokken. Dit zal nogal wat kosten met zich brengen, reden waarom het M.D.T. een subsidie van de gemeente vraagt. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een subsidie te verlenen tot maximaal ƒ4500,- in het tekort van de te verwachten jubileum voorstellingen. - Voorgesteld wordt de heer F.J. Veijgen, te benoemen tot plaatsver vangend hoofd van de Openbare Lagere School „De Vrijburch". - Er wordt een crediet van 1.000,- gevraagd voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor het geven van extra hulp aan buitenlandse kinderen, die de openbare en bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs in Middelburg bezoeken. Sedert augustus 1975 is het aantal kinderen van buitenlandse werk nemers gestegen van 40 tot ongeveer 55. In verband daarmede zal een derde extra leerkracht voor onderwijs aan deze kinderen kunnen worden aangesteld en daarvoor zijn dus de extra hulpmiddelen nodig. - Er wordteen krediet van ƒ371.000,- gevraagd voor het bouwr|)p maken van een gedeelte van het Geeregebled. Het gaat hier met name om het gebied waar de in slechte conditie verkerende pandjes staan, die in skelet gerestau reerd zullen worden. Deze pandjes staan dus aan de Lange Geere. Het plan voor het bouwrijp maken voorziet o.a. in het aanleggen van de ontslultingsweg ten behoeve van de panden aan de Langeviele en het aanpassen van de bestrating en riolering van de Lange Geere. Voorts zal een hoogspanningsruimte gebouwd moeten worden, terwijl ook openbare verlichting zal worden aan gelegd, alsmede leidingen voor gas-, water en elektriciteitsvoorzieningen. - Om in de Gravenstraat, de Zuster straat en op de stroken van het Damplein parkeermeters te kunnen plaatsen wordt de raad om een krediet gevraagd van 22.500,-. Het is de bedoeling dat in de Zusterstraat en wel het gedeelte dat ligt tussen Plein'40 en de Gravenstraat in totaal 4 tweelingparkeermeters en een enkelvoudige parkeermeter worden geplaatst. Daartussen wordt een laad- en loszóne geprojecteerd. Aan de westelijke zijde van het gedeelte van de Gravenstraat, dat ligt tussen de Zusterstraat en de Markt, zullen in totaal vier tweelingparkeermeters worden geplaatst. Ook daartussen een laad- en loszóne. Er is al eerder gesproken over het plaatsen van parkeermeters op.de stroken van het Damplein. B. en W. stellen wederom voor op deze stroken betaald parkeren in te voeren door het plaatsen van parkeermeters. In totaal zijn daarvoor 14 tweelingparkeer meters nodig, terwijl drie laad- en los- zónes zullen worden aangebracht voor het laden en lossen van de aldaar gevestigde bedrijven. Bij al deze parkeermeters zal maximaal twee uur geparkeerd kunnen worden tegen een tarief van 0,25 per uur 0,10 per half uur). De Koninklijke Vereniging „Uit het Volk - Voor het Volk" organiseert ook dit jaar weer de traditionele Volks kerstzang. Even traditioneel is het dat deze zangavond gehouden wordt in de burgerzaal van net stadhuis. Iedereen is welkom op donderdag 18 december a.s. om zO.OO uur. De toegang is vrij. Burgemeester Wolters van Middelburg spreekt een openingswoord. Mevrouw Kapiteine Meulenbelt van het Leger des Heils en de heer Ben Schrik lezen het kerst evangelie. Verder werken mee het Nieuwlands Dameskoor, het Middel burgs Mannenkoor en de Chr. Brassband O.N.D.A. uit Middelburg. ^aimg^ Redactie Bureau Voorlichting gemeente MiddelbUrg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Het is een goede traditie geworden dat op een van de cerate dagen van het nieuwe jaar de burgers van Middelburg uitgenodigd worden (iedereen is welkom) om in de burgerzaal van het stadhuis nieuwjaarswensen te komen uitwisselen. Die uitwisseling van wensen hoeft zeker niet beperkt te bl|jven tot de bezoekers en de leden van het college van burgemeester en wethouders, maar het is vooral ook de bedoeling dat de bezoekers onderling in de gelegenheid worden gesteld elkaar het beste te wensen voor het nieuwe jaar. In Middelburg is deze nieuwjaarsbijeenkomst gegoten in de vorm van een zogenaamde „Open Tafel". Dat betekent dat na een glaasje dat wordt aangeboden een broodjesmaaltijd met soep en koffie kan worden gebruikt. Daarvoor wordt een bijdrage van de bezoekers gevraagd van 3,- per persoon, welke bijdrage aan het begin van de bijeenkomst kan worden voldaan. Vrijdag 2 januari. De Open Tafel wordt gehouden op 2 januari 1976. De receptie begint om 17.30 uur en'de gehele bijeenkomst zal twee uren duren. Dit keer zal Baby- den Toonder op de piano voor levende en gezellige achtergrondmuziek zorgen. Er zullen voor deze bijeenkomst ook nog uitnodigingen worden verstuurd, maar zoals reeds eerder werd opgemerkt: ook degenen die geen uitnodiging ontvangen z|jn van harte welkom. Het verdient wel aanbeveling om de komst tevoren even aan te kondigen zodat gezorgd kan worden voor voldoende soep en broodjes. Men kan zich nu reeds aan melden b|j het Bureau Voorlichting op het stadhuis telefoon 26251 toestel 133. Bureau Hulsvesting Is gesloten van 24 december 1975 tot 5 januari 1976. Het spreekuur van de Commissie Huisvesting op 24 december en 31 december komt te vervallen. Voor spoedgevallen kan men zich wenden tot de Woningbouwver eniging Middelburg, Bierkaai 5 te Middelburg. Het menu van tafeltje dekje van 22 december tot en met 27 december a.s. luidt als volgt: maandag Gehakt, andijvie en puree dinsdag Rundvlees, spruitjes en aardappelen woensdag Stamppot, zuurkool donderdag Kalkoenfilet, appeltjes en aardappelen vrijdag Rundvlees, sperziebonen en aardappelen zaterdag WAT DE POT SCHAFT De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnummer 27537 tussen 9.00 en 9.30 uur. Deze dienstverlening van het U.V.V. is uitsluitend bestemd voor bejaarden en zieken, die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. Wederom Werktheater Kuiperspoort organiseert het Middelburg in de een voorstelling door een toneelgroep, die in het vorige seizoen eveneens in dat theater is op getreden. A.s. zaterdag komt Toneelgroep Gunda uit Uden naar Middelburg met Plaza Hotel van Neil Simon.Het zijn twee eenakters die spelen in een suite van het Plaza Hotel; in beide stukken beleven we de confrontatie van twee mensen in de „twee-eenheid" van het ogenblik: het huwelijk. Beide echtparen - ieder met de eigen, menselijke en daarom zo herkenbare problematiek - benaderen de situatie waarin zij verkeren op de hen eigen wijze. Een boeiende, met ernst en luim gelardeerde toneelavond 11111 Kaarten aan de zaal 5,-. CJP 3,50. W|jziging bouwverordening. De Gemeenteraad van Middelburg heeft op 22 september 1975 vast gesteld de verordening tot wijziging van de bouwverordening. Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben deze wijziging op 1 december j.l. goedgekeurd. De wijziging ligt gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene Zaken (kamer 15) van het stadhuis. De gewijzigde verordening treedt in werking op 18 december 1975. Dit rijtje panden in de Lange Geere zal binnenkort gerestaureerd gaan worden. In de maandag aj. te houden gemeenteraadsvergadering wordt al een krediet gevraagd voor het bouwr|jp maken en treffen van nuts voorzieningen in dit gebied. Op de koopavonden voor kerst, maandag 22 en dinsdag 23 december as. zal het gedeelte van de Lange Delft dat ligt tussen de Markt en de Segeersstraat voor alle verkeer behalve voor voetgangers van 18.00 tot 21.00 uur afgesloten worden. Dan gelden dezelfde verkeersmaat regelen als op de koopavonden voor Sint NIcolaas. Vla de Sint Janstraat kan men niet in de Lange Delft komen. In het gedeelte van de Sint Janstraat tussen de Zusterstraat en de Nieuwe Haven wordt de verkeersrlchtlng op die avonden omgedraaid, zodat men vanuit de Zusterstraat vla de Sint Janstraat de kaaien kan bereiken. De hierboven afgebeelde burgerzaal van het Middelburgse stadhuis kr|jgt de komende weken veel bezoek. Op donderdag 18 december 1975 om 20.00 uur wordt er de traditionele volkskeratzang gehouden. Op de avond van de tweede kerstdag geeft het Geminl-ensembie er een concert bij kaarslicht, aanvang 20.30 uur, en op vr|jdag 2 januari 1976 vanaf 17-30 uur staat de burgerzaal open voor iedere burger die wil deelnemen aan de nieuwjaars-open-tafel. Singelstraat. In het gedeelte van de Singelstraat dat ligt tussen de Koepoortstraat en de Schuitvlotstraat geldt één richtings verkeer in de richting van de Schuitvlotstraat. Omdat deze straat geen functie heeft voor het door gaande verkeer heeft het college van burgemeester en wethouders besloten in de Singelstraat aan fietsen en bromfietsen toe te staan in beide richtingen te rijden. Prins Bernh ar listraat. De Prins Bernhardstraat is gere construeerd en herbestraat zodat deze straat het karakter en aanzien van een woonerf heeft gekregen. Mede in verband hiermede hebben burge meester en wethouders besloten de Prins Bernhardstraat in de richting van de Prinses Beatrixstraat te sluiten voor alle verkeer behalve voor voet gangers. Penninghoeksingel. Het gedeelte van de Penninghoek singel dat ligt tussen de Stadhuis straat en de Korte Noordstraat krijgt eenrichtingsverkeer en wel in de richting van de Korte Noordstraat. In het gedeelte van de Penninghoeksingel dat ligt tussen de Stadhuisstraat en de Sint Antheunisstraat geldt dat een richtingsverkeer niet voor fietsers en bromfietsers. Die weggebruikers mogen echter in het andere gedeelte, dus van de Sint Antheunisstraat tot de Korte Noordstraat ook alleen maar in de richting van de Korte Noordstraat rijden. Tegelijk wordt een parkeerverbod ingesteld voor de zijde aan de gracht kant van het gedeelte van de Penning hoeksingel dat ligt tussen de Sint Antheunisstraat en de Korte Noord straat. Voorts komen er parkeerverboden aan de huizenkant vóór de percelen Penninghoeksingel 37 (8 meter naar links en rechts) en Penninghoeksingel 69 (5 meter links en rechts). De volledige besluiten kunnen op kamer 15 van het stadhuis ingezien worden. Deze besluiten zijn op 11 december 1975 openbaar gemaakt. Iedere belanghebbende kan tot dertig dagen na deze datum beroep instellen bij de Kroon. Het eventuele beroepschrift moet ingediend worden bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Van zaterdag 20 december tot en met 11 januari daaraanvolgend zal in de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis de tradi tionele Kerstsalon worden georganiseerd door de Zeeuwse Kunstkring. Op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 december a.s. wordt natuurlijk op de normale dagen huisvuil opgehaald. Het huisvuil in de vrijdag-week wordt niet op- gehaaid op 26 december want dan is het Tweede Kerstdag. De medeburgers die wonen In de vrijdag-wijk kunnen nu hun huisvuil op woensdag 24 december op de stoep zetten want dan wordt hun w|jk bediend. Rond het ophalen van huisvuil op en rond Nieuwjaarsdag doen zich geen moeilijkheden voor, want 1 januari valt op donderdag en op donderdag wordt er geen huisvuil opgehaald. werking brengen, in werking houden Ij van een inrichting tot het bakken van k Vlasmarkt. De heer G.J.L. Meeuwsen te Middelburg heeft een aanvraag in gediend om voor een het hinderwetsver oprichten, in voedings- en genotmiddelen in oliën k en vetten. De inrichting is gevestigd k aan de Vlasmarkt no. 24. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder tot 24 december a.s. indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg. Mondelinge bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning k kan een ieder persoonlijk of bij K gemachtigde inbrengen op een open 5 bare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis te Middelburg op S dinsdag 30 december a.s. om 16.30 J uur. De aandacht wordt er op gevestigd dat inwoners van de gemeente MiddelburgJ later slechts gerechtigd zijn in beroep te gaan wanneer zij in persoon of bij gemachtigde op de K genoemde openbare zitting zijn j verschenen. Dit geldt niet voor 2 degenen die buiten de gemeente 5 Middelburg wonen. Zij kunnen A volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen liggen ter k inzage op de afdeling Algemene k Zaken van het stadhuis (kamer 15) Lange Noordstraat te Middelburg. 55 J Zaterdag 20 december houdt de Middelburgse tafeltennisverneniging ,t Zand voor de 5e maal haar Invitatie Kersttoernooi. Werd voorheen dit toernooi altijd gehouden in het sportcomplex van „Vijvervreugd", ditmaal is „de Vergulde Baars", de nieuwe accommodatie van ,t Zand, de plaats van handeling. De organisatiekommissie, bestaande uit mevr. I. Ridderikhoff, M. v.d. Voorde, A. Keyts, J. Biondina en J. den Boer. heeft dit jaar spelers(sters) van elf Zeeuwse verenigingen uitgenodigd. Dit toernooi, dat geheel in de Kerstsfeer wordt verspeeld, is uniek in Zeeland. De gehele dag zijn er diverse attrakties, waarmee vele prijzen zijn te verdienen. Zo zal diegenen, die in de koffiepauze in de meest originele kleding verschijnt, een extra prijs ontvangen. Verder is er nog een verlotirfg, een puntenprijs, enz. Om ieder gelijke kansen te geven wordt er gespeeld met een handicap van 3. punten per kompetitieklasse. De prijzen liggen uiteraard geheel in de Kerstsfeer. De grote favoriet voor de eindzege is onbetwist, de kersverse promotie- hoofdklasser Koen de Vries van de t.t.v. M. Z. Andere gegadigde voor de overwinning zijn o.a. Rudi van Waterschoot (Westerzicht), Tom Slager (Wilno), Adrie de Jonge (Goes), Arnold Sloot mans (,t Zand), Bram van Gilst (M.Z.)en Karei Smet (St. Laurens). Dit toernooi begint om 9.00 uur. De finale wordt verwacht tegen 17.00 uur. De voorzitter van ,t Zand, dhr. J. G. van Hemert, zal direkt na afloop van de finale de prijzen uitreiken. De toegang tot dit toernooi is gratis. Tijdens de Kerstvakantie organiseren Kulturecl Werk „de Dayman" en de sektie Wijken, belde deel uitmakend van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg, in 5 wijken in Middelburg een fllmmorgen of - middag. De film is toegankelijk voor kinderen van 4-12 jaar en het kost 0,50 per kind. Op de volgende dagen wordt in de daarna genoemde wijken de filmmorgen of -middag gehouden. Maandag 22 december: St. Laurens plaats: wijkgebouw, aanvanq 10.00 uur. Nieuw en St. Joosland, plaats: dorpshuis, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 23 december: Magistraatxijk. plaats: Zuiderbaken, aanvang 10.00 uur. Dauwendaele, plaats: Ontmoetingscentrum, aanvang 14.00 uur. Woensdag 24 december: Nieuw Middelburg, plaats: gebouw Nassaulaan, aanvang 10.00 uur.

de Faam | 1975 | | pagina 5