Herinneringen aan Walcheren in vroeger dagen L. Marinissen KERSTDAGEN JOOST'S SNACKBAR UW Radio Walcheren zoekt mensen voor presentatie Woensdag 17 december 1975 handel in wild- en gevogelte. Voor de zijn wij ruim gesorteerd in reerug reebout zwijnbout hazen hazeruggen hazebouten wilde konijnen fazanten patrijzen houtsnippen wilde eenden verse braadkuikens kalkoenen tamme konijnen hazepeper en kipperagout ook hebben wfi Hollandse en buitenlandse kaassoorten Dieëtkaas Dieetvoeding Versgebrande noten V.N.R.- reformvoeding Paté's Voordelen van uw melkman en....nog thuisbezorgd ook. Sinas' a» Zin in iets LEKKERS adres voor frites frikandel croquetten kip, satéh, belegde broodjes frisdranken en tfs Een klein overzicht van de verdere programma's van >Médium< 'Omgeving 121< Kastenwanden Informatie over Portugal in Midgard „KUNST UIT ZEELAND" IN BOEKVORM Kleuren folder over zuivering van afvalwater VOOR DE FEESTDAGEN hebben wij ruime sortering Wagenaars traat 13-15 Telefoon 01180-14943 MIDDELBURG Riedel, literfles voor slechtsOö Bona, tafelmargarine 500 gr. kuipje v. 173 nulOt Croma voor bakken en braden van 78 nu voor05J Waicherens koffiemelk ttyj grote fles van 222 voor151/ Slagroom, Vt literfles van 316 voor 298 Amstel-pils, krat van 24 flessèn van 13,68 nu slechtsJ 090 Slaolie, Gouda's Glorie --m 0,6 liter van 220 voor1 /9 Remia Halvarine, kuipje 250 gr. van 65 nu voor151 500gr. van 125 nu voor.96 Vruchtenyoghurt, Campina Vj liter beker in 3 smaken aardbeien, kersen, abrikoos van 99 nu vooro5f Vruchtenyoghurt uitsluitend t/m 27/12/1975 Riedel, literfles X-drink nu slechtso9 Cola, nu slechts89 Royal Club Tonic 10Q liter van 146 nuI Zo Tweedrank perzik-sinas, abrikoos-sinas en abrikoos-ananas .«r van 235 voorZ lo Riedel jus d'orange 3/4 liter van 169 nu136 Geldig van 18 t/m 31 december 1975 dan naar Pottenmarkt 6 - Middelburg Tel. 01180 27741 ELKE DAG GEOPEND VAN 11 uur tot 24 uur VRUDAGS TOT 0.30 UUR ZATERDAGS VAN 10.30 UUR TOT 1.30 UUR ZONDAGS GÉSLOTEN. Een nieuwe meubelgeneratie. Oneindig variabel-een grote kollektie mobiele meubels die steeds anders gerangschikt kunnen worden. Optisch attrak- tief en bijzonder funktioneel. Zes verschillende uitvoeringen in lak of echt hout. Een programma voor slapen en wonen. Het geeft u grote vrijheid om uw persoonlijke ideeën te verwezenlijken. Neutraal van kleur, witgrijs gelakt met 121 cm hoge kommodes en uit keus een groot assortiment bedden met verstelbaar lattenrooster en beddegoedberging. Een grote keus voor de woon- of de slaapkamer staat tot uw beschikking met fronten in lak, echt hout of textiel - van de kast met zwevende deur tot de kastenwand met de onein dig aan elkaar te bouwen ele menten met variabele indeling voor bijvoorbeeld linnengoed en kleding, en met specialiteiten zoals onder andere het draai- bed en de klaptafel durf dekoratief ook in de slaapkamer „Radio Walcheren", de actieve omroep voor zieken, bejaarden en gehandicapten wil de programma's in het Vlissingse Bethesda-St. Josephziekenhuis gaan uitbreiden. Er wordt gedacht, naast de uitzendingen op maandag, woensdag en zaterdag, aan een programma op de zondagmorgen- en middag. Hiervoor zijn nodig presentatoren en presentatrices, of anders gezegd omroepers en omroepsters. Mensen dus die in staat zijn de programma's ,,aan elkaar te praten". Omdat een aantal medewerkers, in verband met studie, minder tijd heeft voor het omroepwerk, zijn ook voor de programma's in het Middelburgse Gasthuis nieuwe presentatiemensen nodig. Kortom: „Radio Walcheren" heeft een groot gebrek aan nieuwe medewerkers. Wanneer men beschikt over veel vrije tijd, enige kennis heeft van de moderne talen en in principe bereid is in het week-end (1 x drie weken) dienst te doen, dan kan men in aanmerking komen voor een presentatie-functie. Overigens zal het iedereen duidelijk zijn dat het werken bij de omroep belangeloos gebeurt. Wie interesse heeft en er meer van wil weten moet maar eens contact opnemen met de hoofdprogrammaleider de heer A. J. de Jonge, Reggestraat 1 in Oost- Souburg, tel. 01183 - 61929. Hij zal U in een persoonlijk gesprek graag verder informeren en U eventueel een stemtest afnemen. Algemene Informatie. De stichting „Radio Walcheren" vierde 10 oktober j.l. zijn 10-jarig jubileum. Ruim 50 medewerkers verzorgen wekelijks radio-programma's in twee ziekenhuizen en zes bejaardentehuizen. Ook wordt medewerking verleend aan het gesproken weekblad „On& Zeeland", een gesproken krant voor visueel gehandicapten en andere mensen die om wat voor reden dan ook geen krant of boek kunnen hanteren. Dit in samenwerking met de Zeeuwse Contactcommissie voor Visueel Gehandicapten en de Nederlandse. Blindenbibliotheek in Den Haag. Op vrijdag 19 december zal de Portugal informatiegroep Amsterdam in Jongerencentrum „Midgard" te Middelburg een lezing geven over de gebeurtenissen die zich in Portugal hebben voorgedaan in het verre verleden en in het meer nabije. De huidige toestand in het land wordt toegelicht en verduidelijkt. De Portugal informatiegroep bestaat voornamelijk uit studenten en houdt zich onder meer bezig met het vertalen en verspreiden van het omstreden dagblad „Republica". In de zaal zal documentatie verkrijgbaar zijn. Aanvang van de lezing 20.00 uur, entree l.per persoon. Deze week een paar kijkjes op Aagtekerke in vroeger dagen. Natuuriyk waren er altijd wel wat kinderen (èn volwassenen) die even wilden poseren voor de fotograaf. Op de onderete foto onze militairen die in de mobilisatie jaren 14-18 ook bezit van Aagtekerke hadden genomen. In een beperkte oplage verschenen „Kunst uit Zeeland", een documentatie over beeldende kunstenaars. Het is een losbladige uitgave in ringband (A4- formaat) met gegevens over een foto's van 121 beeldende kunstenaars uit Zeeland en hun werk. Het boek is voorzien van een index naar techniek en andere werkzaamheden. De prijs bedraagt 23,- (bij toezending per post 28,-). Het plan voor een dergelijke uitgave is al enkele jaren geleden opgevat door de Zeeuwse Culturele Raad. Dankzij subsidies van het provinciaal bestuur van Zeeland, het ministerie van C.R.M. en het Anjerfonds Zeeland is dit plan nu verwezenlijkt. Soortgelijke dokumentaties verschenen eerder in de provincies Groningen, Overijssel, Friesland, Utrecht en de agglomeratie Eindhoven. In andere provincies bestaan er plannen voor. De dokumentatie is ook een vervolg op de losbladige katalogi bij de reizende kollekties Kunst uit Zeeland (1973) en Kunst uit Zeeland (grafiek). De bladen van laatstgenoemde katalogus zijn er in opgenomen. Door middel van jaarlijkse aanvullingen zal de dokumentatie zoveel mogelijk volledig en bij de tijd worden gehouden. De uitgave is bedoeld voor musea, galeries, kunstinstellingen, bibliotheken, overheid, onderwijs, architekten, kunstenaars, bedrijfsleven en ieder die belangstelling heeft voor de beeldende kunst. KUNST UIT ZEELAND/ dokumentatie beeldende kunstenaars is verkrijgbaar bij: Zeeuwse Culturele Raad, Dam 31, Middelburg/Zeeuws Kunstenaarscentrum, Lange Noord straat 59, Middelburg/S.B.K. Zeeland - kunstuitleen, Singelstraat 13, Goes/Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4, Terneuzen/Stadhuis, afd. kulturele zaken, Grote Markt 21, Hulst/qalerij Uilenspiegel, Westkade 71, Sas van Gent/Stadhuis, Raadhuisplein i, Oost burg/Stadhuis, Verrcnieuwstraat 2, Zierikzee/Stadhuis, afd. interne zaken, Markt 1, St. Maartensdijk. Telefonische bestellingen: Zeeuwse Culturele Raad, 01180 - 28024. Toezending per post geschiedt na overmaking van 28,- op postgiro 517616 ten name van Stichting Zeeland, Middelburg. Op verzoek van de besturen van de negen Zeeuwse Waterschappen heeft de werkgroep voorlichting van deze Waterschappen een kleurenfolder laten vervaardigen. In deze folder wordt de noodzaak van de zuivering van afvalwater uiteengezet en wordt op ieder een beroep gedaan bij het terugdringen van de waterverontreini ging zijn of haar bijdrage te leveren. De laatste bladzijde van de folder geeft voor elk van de Waterschappen afzonderlijke enige informatie. Deze maakt o.a. duidelijk waarom moet worden betaald en hoeveel dat is. Het is de bedoeling de folder toe te voegen aan de aanslag (in de vorm van een accept-girokaart), die binnenkort aan de ongeveer 120.000 adressen in Zeeland, die daarvoor in aanmerking komen, zal worden toegezonden. .-4 V

de Faam | 1975 | | pagina 11