F f SPORT IN BEGROTINGSBRIEF ENQUETE NIEUW-MIDDELBURG .campina s Zeeuwse Kunstenaarsgroep Web exposeert in Middelburgse Vleeshal "X Nog tot en met 7 december a.s. Gratis toegang tentoonstelling Web in Vleeshal Aandacht voor brandveiligheid logiesbedrijven MENU TAFELTJE DEKJE WONINGBOUW IN MIDDELBURG AFSLUITING LANGE DELFT NIEUWS UIT FOELENDAELE AI vanaf 48 gulden per maand bent u in 1976 uitgebreid verzekerd tegen ziektekosten. Zonder misleidend eigen risiko, zonder andere adders onder het gras. Bel voor alle inlichtingen 0171919331, of stuur een enveloppe met uw naam en adres, zonder postzegel, naar antwoordnummer 1 inNoordwijk. Stichting Het Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering Uw financiële pijnstiller EO-AVOND IN GOES van de Campina-kok Woensdag 3 december 1975 De vroegere ballonhal In vorige edities van deze rubriek hebben wy enkele malen opgenomen gedeelten uit de brief, waarmee het college van burgemeester en wethouders de begroting voor 1976 aan de gemeenteraad aanbood. In die brief wordt meer in het algemeen ingegaan op diverse aspecten van gemeentelijke zorg en gemeentelijk beleid. Hoewel de begroting inmiddels is behandeld en aanvaard leek het ons toch een goede zaak om het gedeelte dat handelt over de sport hier nog eens onverkort af te drukken. Sport Algemeen. Ondanks een verschuiving van de belangstelling voor de veldsporten naar de zaalsporten blijven uitbreidingen en verbeteringen van veldsportakkommoddaties de komende jaren noodzakelijk. Wij denken hierbij aan de sport accommodaties in Nieuw- en Sint Joosland, Sint Laurens en aan de Nassaulaan. Voor de zaalsporten is gelukkig meer ruimte gekomen doordat de ballonhal vervangen is door een ruime permanente sporthal. Toch blijft een goede, aan de eisen des tijds aangepaste sporthal tot het wensenpakket behoren. De voor Sint Laurens levende wensen voor een zaal sportakkom mod atie achten wij momenteel niet uitvoerbaar voor Sint Laurens alléén als er zich geen andere mogelijkheden aandienen zullen die wensen nader worden bezien in samenhang met de ontwikkeling van Brigdamme. Door het samenbrengen van de sport en de sportieve rekreatie in het rekre- atie-sportpark in Dauwendaele is naar onze mening een derde sportpark in Middelburg de eerstkomende jaren niet meer urgent. Gelet op het personeelsbestand bij de sportakkommodaties en de veelheid van materieel en materialen is er behoefte aan een onderkomen voor het personeel en een centrale werkplaats. Sportterreinen. Onze vrees dat het oude zevenhand balveld als trainingsveld voor de 3 voetbalverenigingen in regenperiode weldra als oefenakkommodatie ongeschikt zou zijn is bewaarheid. Naast de aanleg van de twee geplande groene velden op het komplex Nassaulaan zal op het voormalige handbal veld een halfverhard oefenveld aangelegd worden. Door bouwaktiviteiten kan geen gebruik meer gemaakt worden van het tijdelijke honkbalveld in Dauwendaele, de aanleg van een permanent honkbalveld is daardoor een urgente zaak geworden. Door wijziging van de oorspronkelijke opzet van genoemd rekreatiesportpark kan het honkbalveld in dit park worden aangelegd. Sporthallen. De vervanging van de ballonhal op het komplex Voorborch door een permanente sporthal is zonder meer De expositie van werk van leden van de kunstenaarsgroep WEB, die nog tot zondag 7 december a.s. in de vleeshal van het Middelburgse stadhuis wordt gehouden is GRATIS TOEGANKELIJK. U hoeft alleen uw handtekening te plaatsen en dat is ook nog vrijblijvend. Deze tentoonstelling is dageiyks geopend van 10.00 tot 18.00uur (behalve op zondagmorgen). Ook op de koopavonden (t/m 4 december) kan men er een kjjkje gaan nemen. Er is werk te zien van Corrie Blaas, Jan van Holthe, Liesbeth Huser, Joop Kroon, Robert Maaskant, Marlies Mulders, Reynler de Muynck en Cor Ruissen. ^^de Muyi Het menu van tafeltje dekje voor de week van 8 t/m 13 december a.s. ziet er als volgt uit: Maandag: zuurkool met worst Dinsdag: hamburger, appeltjes en pommes mignottes Woensdag: gesneden rundvlees, andijvie en aardappelen Donderdag: Duitse biefstuk, doperwten en aardappelen Vrijdag: vis, worteltjes en puree Zaterdag: wat de pot schaft. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnumer 27537 tussen 9.00 - 9.30 uur. Deze dienstverlenlng van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. een verbetering waar de verenigingen bijzonder mee zijn ingenomen. Door aansluiting van het dak van de sporthal aan de Nassaulaan aan de nieuwgebouwde kleedkamer- akkommodatie krijgt die sporthal een toeschouwersakkommodatie waardoor spelers bij wedstrijden in de sporthal geen hinder meer zullen ondervinden van de toeschouwers. Beide sporthallen zijn in de avonduren volledig bezet door verenigingen terwijl scholen voor voortgezet onderwijs de sporthallen overdag benutten voor het geven van lessen in lichamelijke oefening. Ook de gemeentelijke gymnastieklokalen worden intensief gebruikt. Zwembad. De teruggang van het rekreatief zwemmen heeft zich ook dit jaar voortgezet. Middelburg steekt echter nog gunstig af bij de landelijke cijfers en de teruggang van het bezoek aan andere Zeeuwse zweminrichtingen. Voor het schoolzwemmen maken per week bijna 1.400 leerlingen van de basisscholen gebruik van het zwembad. Door de uitbreiding van het aantal basisscholen vindt het schoolzwemmen nu plaats op vier dagen, de overblijvende dag wordt door scholen voor voortgezet onderwijs benut. Op de meeste basisscholen staat het schoolzwemmen open voor de 4e en 5e klassen. Op enkele scholen gaan de 3e klassen zwemmen, hoofdzakelijk in verband met noodzakelijke klasse- kombinaties. Rekreat les port. Mede onder invloed van de toeneming van vrije tijd zal ook de behoefte aan rekreatieve voorzieningen groeien. Het te ontwikkelen rekreatie-sport park zal onder meer een dergelijke rekreatieve voorziening zijn. Het ligt in het voornemen aldaar de sport en de sportieve rekreatie samen te bundelen. Het sukses van dit rekreatiesportpark zal in hoge mate afhangen van de begeleiding die de rekreatieve sport zal ondervinden. De medewerking van sportverenigingen zal hierbij onontbeerlijk zijn. Als tweede fase van het rekreatiesport park hopen wij in 1976 het honkbalveld te kunnen realiseren. Honkbalveld. Zoals wij u al eerder berichtten, is het voorstel om het honkbalveld op het recreatiesportpark aan te leggen al aanvaard. Redactie Bureau Voorlichting gemeente MiddelbVirg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Sinds 1 augustus 1973 is in Middelburg van kracht de zogenaamde Verordening (gemeentelijke wet) op de verblijfsge- bouwen. Op grond van die verordening zijn ongeveer 50 logiesbedrijven (hotels, pensions e.d.) verplicht een vergunning aan te vragen. Aan de te verlenen vergunningen moeten diverse voorwaarden worden verbonden. Die voorwaarden worden gesteld op advies van de brandweer en de gemeentewerken. Zij hebben natuurlijk vooral betrekking op de brandveiligheid van de diverse ruimten. Subsidie. Nu gebeurt het nog al eens, dat om aan die voorwaarden te kunnen voldoen diverse voorzieningen moeten worden getroffen. Om te bevorderen, dat die voorzieningen ook getroffen worden heeft de regering de subsidie regeling brandveiligheidsvoorziening logiesbedrijven in het leven geroepen. Volgens die subsidieregeling kunnen degenen, die investeringen t.b.v. de brandbeveiliging moeten doen een derde gedeelte van de kosten terugkrijgen van het rijk. Alleen brandveiligheidsvoorzieningen van bouwtechnische aard komen voor subsidie in aanmerking. Enkele voorbeelden: de aanleg of verbetering van vluchtwegen, het aanbrengen van brandwerende wanden, vloeren en plafonds, vernieuwing van gas- en electriciteitsleidingen. Voor de In deze wat donkere dagen voor Kerstdag laten wJJ u graag een zonnige foto zien van The East Cliff in onze zusterstad Folkestone (Engeland). Natuuriyk is deze opname gemaakt in de zomer, toen vele vakantiegangers genoten van het mooie weer. Vele Middelburgers zullen het East Cliff Pavilion - het gebouw op de achtergrond - herkennen. Daar werden nameltyk nogal eens bijeenkomsten gehouden tijdens de bezoeken die sportlieden en andere gezelschappen aan Folkestone brachten. aankoop van brand- en rookmelders en brandblusapparaten wordt geen subsidie verleend. Maximum. Degene die de investeringskosten maakt kan dus een derde gedeelte vergoed krijgen echter met een maximum van 75.000,- per bedrijf. De zaak gaat in Middelburg dus nu draaien en daarbij is het voor betrokkenen van belang te weten dat er subsidie verkregen kan worden. Het rijk verleent die subsidie om de veiligheid van de burgers te helpen vergroten, om de eigenaren van logiesbedrijven tegemoet te komen in de te maken kosten en om de werkge legenheid te bevorderen. Formulieren. Formulieren voor het aanvragen van deze subsidie kan men verkrijgen bij gemeentewerken, afdeling Bouw en woontoezicht. Voor nadere informatie is men daar ook welkom. Hoe is het met de woningbouw in Middelburg? Deze vraag wordt elk kwartaal beantwoord aan de hand van diverse cijfers door medewerkers van de afdeling bevolking van het stadhuis. Natuurlijk krijgen zij Hulp van andere collega's bij de verzameling van die cijfers. In aanbouw. Uit het overzicht blijkt, dat per 1 oktober 1975 436 woningen in aanbouw waren. Op 1 oktober 1974 was dit aantal 124 en op 1 oktober 1973 572. Het aantal in aanbouw zijnde woningen per 1 oktober 1975 kan als volgt worden onderverdeeld. Woningwet 170, premie 238 en vrije bouw 28. Samen dus 436. Gereedgekomen woningen. 1973 1974 1975 le kwartaal 258 128 81 2e kwartaal 245 93 53 3e kwartaal 237 104 51 4e kwartaal 319 20 Leegstaande woningen. Per 1 oktober 1975 stonden 810 woningen in de gemeente Middelburg leeg. Daaronder zijn er 233, die niet geschikt zijn voor bewoning (krot, sanering, onbewoonbaar verklaard). In het overblijvende aantal van 577 zijn ook begrepen de woningen, die tijdelijk leegstaan wegens verhuizingen e.d. De Belangengroep Nieuw-Middelburg heeft in samenwerking met de Welzijnsraad eind 1974 een enquete gehouden in de wijk om een inzicht te verkrijgen in de wensen en behoeften van de bewoners. Met name ging het hierbij om de wensen met betrekking tot gemeenschappelijke voorzieningen. Van de 860 enquêteformulieren die werden verspreid kwamen er 477 ingevuld terug. Dat is een percentage van 55,4. Het uitwerken van al die formulieren heeft natuurlijk veel tijd gevergd. In juni 1975 kon de belangengroep de gebundelde resultaten bekend maken. Een stapeltje nota's met die resultaten, wensen en verlangens werd bezorgd op het stadhuis. Een belangrijke bladzijde in het rapport is die waarop de Belangengroep het aktieprogramma neeft opgenomen. En dat programma is natuurlijk gebaseerd op diverse wensen en belangen die naar voren kwamen uit de antwoorden op de gestelde vragen. Aktiviteiten. De belan groep wil het volgende verwezenlijken en gen/ men is daar al een eind mee op weg. Men wil wekelijks een spelavond houden voor de lagere schooljeugd en op woensdagmiddag b.v. een instuif van drie tot zesjarigen. Men wil een volksdanscursus op poten gaan zetten en een mondorgelclub laten draaien. Voorts wordt gedacht aan disco avonden terwijl men maandelijks een film-middag voor de lagere school jeugd, een bingoavond voor volwassenen, een kaartavond voor ouderen, dam- en schaakwedstrijden, ruil- en rommelmarkten en lezingen wil organiseren. En incidenteel denkt men dan aan het organiseren van een wielerwedstrijd een kindercarnaval, volksfeesten en popconcerten en deelname aan wandelevenementen. Gemeente. Er is ook een aantal wensen naar voren gekomen met betrekking tot de speelvoorzieningen en wijkvoor- zieningen. Die laatste hebben dan ook met name betrekking op een verbetering van het woonmilieu. Op uitnodiging van het gemeentebestuur van Middelburg is een delzgatie van de belangengroep over deze zaken gaan praten met de wethouders Baars en Gillissen. Hieronder volgt een samenvatting van punten die zoal aan de orde kwamen. Wijkgebouw. Uit mededelingen van de wethouder Gillissen blijkt dat het de bedoeling is om het wijkgebouwtje aan de Nassaulaan in te brengen in de dienst wijkcentra. Dat is een gemeentelijke dienst die ook de wijkgebouweu in Sint Laurens, Nieuw en Sint-Joosland, Middelburg-Zuid en Dauwendaele beheert. Er werd vrij uitgebreid gesproken over de naar voren gekomen wens om in de buurt weer te kunnen beschikken over een echte speeltuin. Wethouder Gillissen die o.a. de jeugd- en recreatiezaken behartigt deelde mee dat het om financiële redenen zeker niet mogelijk zal zijn om weer een ouderwetse speeltuin aan te leggen. En onder een ouderwetse speeltuin wordt dan verstaan een speeltuin met allerlei speel apparatuur, omgeven door een afzetting waar dagelijks op de spelende kinderen toezicht wordt uitgeoefend. Het terrein waar vroeger zo'n speeltuin was is inmiddels omgezet in een trapveld en daarvan wordt goed gebruikt van gemaakt. Een idee om op dat terrein een bouwspeelplaats te creëren (er zou daar dus hout moeten worden gedeponeerd waarvan de jeugd dan hutten e.d. kan bouwen) heeft in de ogen van de meer genoemde wethouder ook weinig kans). Ook bij een dergelijke speelplaats dient permanent toezicht te zijn en dat is volgens de wethouder onbetaalbaar. Bovendien zou dan het trapveldje verloren gaan en dat zou de heer Gillissen wel zeer betreuren. Bovendien werd opgemerkt dat de bouwspeelplaatsen zeker niet van gevaar ontbloot zijn. Uit de bespreking bleek voorts dat over de inrichting van het Van Eepenpark al plannen in samenwerking met de bewoners zijn ontwikkeld. Eén gedeelte zal worden verhard, zodat daarop gerolschaatst kan gaan worden. Door de politie zal bezien worden of het mogelijk is enkele straatjes verkeersvrij te maken. pol één de smalle straten éénrichtingsverkeer kan worden ingevoerd hetgeen een rustiger verkeersbeeld zal geven. Ook is over de verkeerssituatie op de Veersesingel tussen de Koepoort en de Zacharias Jansenstraat gesproken. Ook hieraan zal de politie aandacht besteden. Andere punten die aan de orde kwamen: het rijden met fietsen en bromfietsen in de brandgangen, het verkeersgedrag van de scholieren van de M.A.V.O., de verbetering van de afrastering van de eendenvoer plaats aan de Veersesingel, de regelmatige verbinding per bus vanuit de wijk naar de stad (zou de bus door de wijk zelf kunnen rijden?), het creëren van een postagentschap in de wijk, het plaatsen van een tweede telefooncel, een centraal-antenne systeem en een verbetering van de groenvoorzieningen in de wijk. Bij dat laatste punt wordt met name ook aan een inbreng van de bewoners gedacht. Tassen de twee delegaties werd afgesproken dat in een reeks van besprekingen bezien zal worden op welke w(jze aan de naar voren gekomen wensen en verlangens egemoet gekomen kan worden. Tijdens de koopavonden (tot 21.00 uur) die gehouden worden van 1 t/m donderdag 4 december a.s. zal het gedeelte van de Lange Delft dat ligt tuisen de Markt en de Segeerstraat voor alle verkeer, behalve voor voetgangers, afgesloten worden. In dat gedeelte van de straat kan men dus rustig winkelen. Sint Nicolaas. Op vrijdag 5 december a.s. zal het zwembad om 16.00 uur sluiten. ,s Middags en ,s avonds worden er dan geen zwemlessen gegeven. De zwemlessen gaan ,s morgens gewoon door. Gratis zwemmen. Er is weer een gratis zwemdag in aantocht. Sint Nicolaas is in het land tenslotte. Op maandag 29 december a.s. van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur kan iedereen gratis een duik gaan nemen in de overdekte baden van Poelendaele. Een vriendelijk verzoek! Kom niet allemaal tegelijk! Hoofdkantoor (lob,\veg fjl to Noordwijk die - zoals hij in zijn openingstoespraak opmerkte - voor de hedendaagse kunstenaar vooral een taak zag weggelegd in het mogelijk maken van kommunikatie tussen de bezoekers van de tentoonstelling, via het door hen tentoongestelde werk. Van de door hem bedoelde bommunikatie zal beslist sprake zijn: het gemiddelde van het werk dat Web dit keer laat zien ligt bijzonder hoog en juist door het feit dat het plezierig is op een dergelijke tentoonstelling te vertoeven, worden tongen wat losser gemaakt. Ook al zijn er vele verschillende smaken, zeker op het terrein van de kunst. Behalve voor de exposanten is in deze een compliment voor de groep Web - vandaag de dag meer dan ooit duidelijk op zoek naar een eigen identiteit zeker op z'n plaats. Rest nog te vermelden dat rijk. provincie en gemeente bij aankoop van kunstwerken subsidies beschikbaar stellen, waardoor de aankoopprijzen aantrekkelijk laag worden. In de Gercf. Westerkerk te Goes belegt de Evangelische Omroep op woensdag 10 december a.s. een presentatie-avond voor Goes en omgeving. Deze avond spreekt ds. A. A. Kleine, predikant te Gent. Voorts werken aan deze avond mee het Meisjeskoor Souburg onder leiding van mevrouw M. Francke-Davidse, Ronny de Rooy, trompet; Ad van de Linden, drums; Bram Beekman Fzn, orgel. Solistische medewerking verleent Map Baks, alt. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. T.V.-Prikkers. Belegen Campina kaas, snikjes augurk of tonmat, dobbelsteentjes ham, borrel- worstjes, zilveruitjes, stukjes paprika, Imlve bolletjes gember, partjes mandarijn, schijfjes sinaasappel of banaan, bigarreaux of noten. Op lange prikkers worden afwisselend dobbelsteentjes, Campina kaas enz. enz. geregen. Let bij hel opsteken wel op mooi contrasterende kleuren. Steek de prikkers daarna in een mooie appel of sinaasappel of kool. A K natuurlijk Vker s gebruik maakt van een zelf ontwikkelde verf - spuitmethode waarmee hij tot fraaie staaltjes komt. Met name Galaxie en de serie mei 1968 I, II en III, zijn bijzonder fraai. Van zijn hand staan in de Vleeshal overigens ook enkele sculpturen. Keramiek is er van Joop Kroon, vreemde torens met bewoners, vrouwvogels en beesten en van Corrie Blaas die wat koppen laat zien van chamotteen gebakken klei, alsmede een polyester plastiek „Aarzeling". Van haar ook enkele etsen in zwart/wit en in kleur. Liesbeth Huser toont wederom een aantal knappe lino's, Marlies Mulders haar wandkleden, evenals Cor Ruissen, die dit keer twee wandkleden ontwierp die Georgine Ruissen-Tonnon weefde. Van Ruissen ook een 4 tal schilderijen op deze Web expositie. Robert Maaskant tenslotte, de man die telkens weer andere dingen laat zien dan je zou verwachten, komt dit keer met een aantal houten kasten. In diverse soorten: een hangkast, een ligkast, een stapelkast en een ligstapelkast, Verder een drietal decoratieve composities waarbij hout een belangrijke rol speelt, gekombineerd met etswerk. De tentoonstelling werd geopend door de heer G. A. de Kok, hoofdr-.dakteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, aantal. Wat hierdoor echter wel bereikt is, is een bijzonder f(jn overzicht in de expositie. Het gevaar dat in groepsten toonstellingen schuilt is, dat men door het velé dat geboden wordt, té veel van het goede kr(jgt voorgeschoteld. Nu is echter een fijne selectie gemaakt, waar men met genoegen naar k(jkt. Als eerste moet ongetwijfeld genoemd worden Ramanandra (Reinier de Munck) uit Goes, die een fantastische (letterlijk en figuurlijk) kollektie werk inbrengt. Schilderijen en tekeningen, waarbij aangemerkt moet worden dat zijn schilderwerk wat kwaliteit betreft, steeds beter wordt. In zijn schilderijen is behalve aan een prachtige compositorische opbouw, veel aandacht besteed aan de uitwerking van vorm en kleur. Het resultaat van zijn inspanningen op het doek of paneel liegen er niet omstuk voor stuk zijn het boeiende kijkprenten geworden. Met dezelfde zorgvuldigheid hanteert Ramanandra het potlood, getuige een groot aantal tekeningen, die overigens in de zelfde stijl blijven, als het schilderwerk. Groteske vormen tegenover kleine details, telkens weer signalen en symbolen, werkstukken vol symboliek. Verrassend ook de tekeningen van Jan van Holthe: naast plastieken van metaal blijkt van Holthe bijzonder fijne tekeningen te maken, waarbij hij Acht leden van de Zeeuwse groep Web exposeren tot en met 7 december werkstukken in de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis. Slechts acht. Want Web telt veel meer leden dan dat - zo op het eerste gezicht- wat summiere

de Faam | 1975 | | pagina 5