Gemeenteraad Middelburg i vergadert maandag a.s. Sint komt zaterdag a.s. naar Middelburg HONKBALVELD IN DAUWENDAELE Open huis voor iedereen Vlissings asyl heeft nu ook een ren voor katten MAANDAG A.S. IN RAAD VOORSTEL VOOR: HUURSUBSIDIE Verkeersmaatregelen „LIEFDE HALF OM HALF" IN SCHOUWBURG GOEDE BELANG STELLING VOOR FOTO'S M'75 EET- SPEEL- DAG KOLLEKTE MENU TAFELTJE DEKJE campTna Woensdag 19 november 1975 van de Campina-kok v 4*^ De Middelburgse gemeenteraad heeft nog maar net vier zittingen achter de rug waarin de begroting voor 1976 werd behandeld of er moet weer aange treden worden voor de maandelijkse vergadering. Die zal worden gehouden op maandag 24 november aj. om 14.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. De raadszaal is te bereiken via het deurge op de hoek van het stadhuis aan de Lange Noordstraat/Markt. Iedereen kan deze vergadering op de oerxarmde Nuhlleke trëbune bliwonen; Voor de pauze mag er niet gerookt worden. Dat doen de raadsleden ln verband met het vergadermilieu ook niet. Hieronder de volledige agenda voor die vergadering. Op een andere plaats in deze rubriek passeren een aantal voorstellen nader de revue. De groennota zal zeker de aandacht krtygen, terwijl voor de honkballiefhebbers onder ons het voorstel voor de aanleg van een honkbalveld zeker van belang is. De agenda. 1. Vaststelling notulen van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 22 september 1975 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Benoeming plv. hoofd openbare lagere school „De Oosterburch" 4. Voorziening vakature in de commissie van beheer, ingesteld bij de gemeenschappelijke regeling inzake de schoolartsendienst op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland 5. Plaatsen parkeermeters in de Kromme Weele 6. Aankoop onroerende goederen aan de Vlissingsesingel/Langevieleweg van Louwerse en De Priester B.V. 7. Verkoop van 20.610 m2 grond aan de Kleverskerkseweg 8. Verkoop van pl.m. 900 m2 grond aan de Sportlaan 9. Verkoop van de panden Spanjaard straat 62-64 en 66 en Spuistraat 26-28 en 30 Het is mogeiyk om nog tot 1 januari 1976 huursubsidie aan te vragen. Dat kunt u doen by de heer Bour, die werkzaam is op de afdeling bevolking van de gemeente-sekretarie. Die afdeling is nu gevestigd op het adres Slmpelhuisstraat 1 (dus achter het stadhuis). 10. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. pachtontbinding van 2.09.90 ha., frond, gelegen aan de Brigdamseweg 1. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. pachtontbinding van 6.660 m2 grond, gelegen aan de Brigdamseweg 12. Bouwrijpmaken gedeelte bestemmingsplan Dauwendaele II 03. Deelvota groenvoorziening in het kader van het op te stellen struktuur- plan Middelburg (Groennota) 14. Verlenen medewerking artt. 50 e.v. Kleuteronderwijswet en artt. 72 e.v. Lager-onderwijswet 1920 aan de besturen van de Veren, voor p.c. kleuteronderwijs en de Veren, voor p.c. onderwijs voor het vergoeden van de kosten, verbonden aan het ae&- krijqen van een vergunning ingevolge de Brandbeveiligingsverordening 15. Verlenen medewerking artikelen 50 e.v. van de Kleuteronderwijswet voor de dakisolatie van de p.c. kleuterscholen, Schepenenhof 3, Poortershove 1 en Ooststraat 2a 16. Verlenen medewerking artt. 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. de „Willem Teellinckschool", Bern. Smytegeltstraat 4 (vervanging binnenzonwering door buiten zonwering, vervanging en uitbreiding rijwielstandaards en ombouw c.v.~ installatie van olie op aardgas) 17. Verlenen medewerking ex artikelen 72 e.v. van de Lager- onderwijswet 1920 tot het vervangen van het schoolgebouw Verwerijstraat 51/53 18. Beschikbaarstellen krediet buitengewoon onderhoud rijwiel- berging p.c. „Rentmeesterschool", Rent mee ster laan 243 19. Verlenen medewerking art. 183 Besluit buitengewoon onderwijs 1967, jo. de artt. 72 e.v. van de Lager- onderwijswet 1920 t.b.v. de „Drie- stromen school", Grevelingenstraat 8 (aanschaffing dokumentatiecentrum en metalen prullenbakken) 20. Vaststelling wijziging gemeen schappelijke regeling inzake het feneeskundig schooltoezicht 1. Beschikbaarstellen van een krediet ad. 306.850,-voor de aanleg van een honkbalveld in het rekreatie- sportpark Dauwendaele 22. Goedkeuring rekening 1971 stichting „Goed Wonen" 23. Voorlopige vaststelling rekening 1971 Stichting Sportbelangen Middelburg 24. Voorlopige vaststelling rekening 1971 Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs 25. Voorlopige vaststelling rekening 1971 Stichting „De Middelburgse Schouwburg" 26. Goedkeuring rekening 1971 Godshuizen 27. Voorlopige vaststelling gemeente rekening c.a. 1971 28. Vaststelling wijziging van de leges verordening 29. Verlenen van financiële mede werking aan de restauratie van het pand Seisdam 24 30. Vaststelling van een nieuwe ver ordening op de heffing en invordering van rechten voor het bezichtigen van de Abdijtoren te Middelburg. Evenals vorig jaar toen hij o.a. het voetgangersbrugje naar de Turfkaai opende, komt de Goede Sint ook dit jaar naar Middelburg. Zaterdag 22 november a.s. zal hij met de stoom boot om kwart voor twee arriveren bij de gedenknaald bij de Beatrixbrug. De muziekvereniging Onda zal daar voor toepasselijke muziek zorgen. Natuurlijk zullen er weer veel Pieten meekomen, die te paard of te voet de Sint zullen vergezellen op zijn tocht door de stad. De route. De stoet gaat vanaf de Beatrixbrug vla de volgende route naar het stadhuis: Rouaansekaal, Londensekaal; Segeersstraat, Lange Delft, Korte Delft, Damplein rond, Sint Pieter straat, Balans, Wagenaar straat, Hofplein, Lange Noord=traat, Markt; Vlas mar kt; Kromme Weele, SeisdamAchter de Houttuinen, Langeviele, Pottemarkt, Plein 1940, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt. Stadhuis. Om half drie zal de stoet bij het stadhuis arriveren, waar de Sint met zijn gevolg door het gemeentebestuur zal worden ontvangen. In afwachting van de komst van de Sint zal Onda bij het stadhuis Sint Nicolaasversjes spelen. De Sint en de burgemeester zullen zoals gebruike lijk korte toespraken houden. Terug. Om ongeveer kwart over drie zal de Sint naar zijn hotel op de Loskade gaan. Hij volgt daarbij de volgende route: Markt, Lange Delft, Segeersstraat, Houtkaai, Stations straat, Loskade. Redactie.Bureau Voorlichting gemeente Middelbbrg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Als de gemeenteraad daarmee Instemt, zal binnenkort begonnen kunnen worden met de aanleg van een honkbalveld In Dauwendaele. Dit veld zal een onderdeel gaan vormen van het aan de Kruitmolenlaan te maken recreatiesportpark. Aan de gemeenteraad wordt door burgemeester en wethouders voor de aanleg van het honkbalveld een krediet gevraagd van 306.850,-. Dankzy een belangrijke subsidie dat in de kosten van aanleg wordt verleend in het kader van het extra werkgelegenheidsprogramma zal de gemeente Middel burg in totaal een bedrag van 89.230,-voor dit veld moeten neertellen. Beenho uwersslngel In verband met de een dezer dagen begonnen aanleg van de Geerebrug moet het gedeelte van de Beenhouwerssingel dat ligt tussen de Roosterstraaten de Geere voetbrug in beide richtingen voor alle verkeer, behalve voor voetgangers, worden af gesloten. Het geldt hier een tijdelijke maatregel die tot ongeveer 1 juni a.s. of zoveel langer als nodig is zal gelden. Toren weg. Door een besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland is de Torenweg te Middelburg (Dauwen= daele) binnen de bebouwde kom komen te liggen. Dat betekent dat de rechtskracht van de tot nu toe geldende verkeersmaat regelen voor deze weg vervallen. B. en w. willen echter de tot nu toe geldende situatie laten voortduren. Dus de Torenweg voorrangsweg laten blijven, de fietspaden verplicht voor fietsers te stellen e.d. In verband daarmede moeten de nodige borden worden geplaatst, waartoe b. en w. hebben besloten op 13 november 1975. Waldammeweg. Het zelfde verhaal geldt voor de Waldammeweg. Ook die weg is binnen de bebouwde kom komen te liggen, maar b. en w. vinden het nood zakelijk, dat de bestaande verkeers situatie ongewijzigd blijft. In het voorstel aan de gemeenteraad wordt er op gewezen, dat de base- en softbalclub „The Green Sox" in de enkele jaren dat zij nu aktief is haar bestaansrecht heeft bewezen. Eerst speelde men op een weiland achter het winkelcentrum in Dauwendaele, maar toen daar gebouwd moest worden kon dat niet meer. Momenteel is er een tijdelijk veld ingericht op het sportpark „De Voorborch". De meest ideale oplossing is natuurlijk een eigen veld, vooral ook omdat honkbal gespeeld wordt in de zomer, wanneer voor de andere velden een sluitings periode geldt, maar in welke periode er nog wel honkbal gespeeld wordt. Aan die ideale oplossing wordt dus nu driftig gewerkt. Andere voorstellen. Een greep uit de andere stellen die maandag a.s. aan de orde komen volgt hieronder. - Uit een voorstel voor het bouwrijp maken van een gedeelte van Dauwen daele II (het gebied achter het station) blijkt, dat in 1976 aan de bouw van het nieuwe schoolgebouw van de Rijks Pedagogische Academie zal worden begonnen. Deze school zal komen in dat gedeelte van het genoemde gebied dat ligt in de richting van de begraaf plaats. In het kader van deze werken zal ook de weg van de Kruitmolenlaan naar de Segeers singel worden aan gelegd. Het Middelburgs Dilettanten Toneel geeft op vrydag 21 en zaterdag 22 november aj., belde keren aanvang 20.00 uur, In de Schouwburg aan het Molenwater een opvoering van het biyspel „Liefde half om half" van Alan Ayckbourne. Ayckboürne is ook de schryver van het bekende biyspel „Slippers" dat onlangs nog op de T.V. te zien was. Dageiyks kan men kaarten kopen voor deze voorstellingen bij het Uitzendbureau Walcheren, Langeviele 12 te Middelburg. Ook voor de aan vang van de voorstellingen kunnen, voor zover nog voor radlg, kaarten aan de zaal worden gekocht. Toegangspas 4,50 per persoon. Hofplein, Lange Noord=traat Segeersstraat, Houtkaai, Stations- jat de ^smnde verKeers Q - - de voor warm eten Kunnen zorgen. Markt; Vlasmarlrt; Kromme Weele, straat, Loskade. sttuatie ongew,jzigd blijft. H - J ontwar ding. JJ - De toegangsprijs voor de Lange Jan zal in 1976 wat hoger worden. Vol wassenen zullen 0,70 per persoon gaan betalen (groepen 0,60 p.p.) en kinderen tot en met twaalf jaar onder geleide 0,45 (groepen 0,35 per kind). In dat voorstel worden ook nog genoemd de aantallen bezoekers aan de Lange Jan. 1973: 24.457, 1974: 28.790, 1975: 22.904. In 1975 heeft het mooie zomerweer natuurlijk negatief gewerkt op het aantal bezoekers. - Voorgesteld wordt de heer A.C. Theune te benoemen tot plaatsver vangend hoofd van de Openbare Lagere School „De Oosterburch".- De Willem Teellinckschool kan als de raad het voorstel aanvaardt over een poosje de binnenzonwering ver vangen door buitenzonwering, de rijwielstandaards vervangen en uit breiden en de oliestookinrichting ver vangen door gasverwarming. - Het schoolgebouw Verwerijstraat 51-53 is 80 jaren oud en voldoet niet meer aan de eisen die aan schoolge bouwen heden ten dage gesteld moeten worden. Om die reden wordt aan de raad voorgesteld medewerking te verlenen voor het bouwen van een vervangend schoolgebouw in Klaren- beek. - De dakisolatie van de P.C. kleuter scholen Schepenenhof3, Poortershove 1 en Ooststraat 2A zal worden ver beterd als het voorstel van b. en w. daartoe wordt aangenomen. De ver beterde dakisolatie zal er toe leiden dat de temperaturen in de zomer minder hoog zullen oplopen. - Aan de Sportlaan bij de ingang van het sportpark aldaar wordt een gymnastieklokaal gebouwd in op dracht van de Vereniging voor Protestants Christelijk Voortgezet Onderwijs. De grond wordt aan die vereniging verkocht. Er moeten in de komende raadsver gadering nogal wat rekeningen formeel worden vastgesteld. Daar onder ook de rekening van de voor malige Stichting Sportbelangen Middelburg. Uit het raadsvoorstel daarover bljjkt, dat het zwembad in 1971 een tekort had van 371.822,60. Voor 1976 wordt een nadelig saldo geraamd voor het zwembad van f 690.282,50. Voor de sportterreinen en de sporthal bedroeg het tekort ln 1971 379.800,Voor 1976 wordt het exploitatietekort voor de sport hal ((len) en de sportterreinen ge raamd op 834.340, - Ook de rekening over 1971 van de Schouwburg moet worden vastgesteld. Deze rekening geeft over dat Jaar een tekort aan van 213.546,88. Het tekort van de schouwburg wordt voor 1976 geraamd op 275.714,By al deze cijfers moet natuuriyk ook reke ning gehouden worden met de geld ontwaarding. In dit gebouw (Ingang by de pyi) is sinds kort gevestigd de Gemeentelijke Sociale Dienst. Het pand staat aan de Vlasmarkt. Aan de achterzyde van dit gebouw (ingang Slmpelhuisstraat) werd een nieuw „huls" opgetrokken waar de afdeling bevolking nu woont. Beide nieuwe kantoorpanden zullen op maandag 24 november a.j. om 16.30 uur officieel geopend worden. OP DIEZELFDE MAANDAG 24 NOVEMBER A.S. IS ER VOOR IEDEREEN DIE EENS EEN KIJKJE WIL KOMEN NEMEN OPEN HUIS EN WEL VAN ZEVEN UUR TOT HALF NEGEN ,S AVONDS. OOK U BENT DUS WELKOM! De tentoonstelling van de foto's en dia's die ingezonden werden voor de M'75-fotowedstrijd en die gehouden werd in de Vleeshal van het stadhuis kreeg een goede belangstelling. In twee weken bezochten 815 betalende volwassenen en 52 betalende kinderen de expositie. Op de gratis-avond, die op vrijdag 7 november j.l. werd georganiseerd van 19.00 tot 21.30 uur kwamen 208 personen de tentoonstelling bekijken. Voor die bezoekers werd ook weer de monument en film over Middelburg vertoond in vijf voorstellingen, die in de trouwzaal werden gehouden. In het dienstencentrum „Het Schuttershof' wordt op woensdag 24 november a..s. weer een zogenaamde eet-speel-dag gehouden. Kosten 3,50. Opgeven in het Diensten centrum. Aan de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels bijeen" werd door burgemeester en wethouders een vergunning verleend voor het houden van een kollekte in de gemeente Middel burg in het tijdvak van 24 november tot en met 29 november 1975. Het menu van tafeltje dekje voor de week van 24 november t/m 29 november a..s. ziet er als volgt uit: maandag boerenkoolstamppot met worst. dinsdag rundvlees, spruitjes en aardappels woensdag gehakt, witlof en aardappels donderdag karbonade, spinazie en aardappels vrijdag vis, worteltjes en puree zaterdag hete bliksem. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnummer 27537 tussen 9.00-9.30 uur. Deze dienstver lening van het UW geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. I Hoera-stemming ln het Vlissingse asyl: na lange tyd van wachten en bedelen - is er een eind gekomen aan de schier onhoudbare toestand ln de kattenflat. Tot voor kort konden de aangebrachte dieren alleen even de spieren ont spannen in de ruimte bij bon verblijven, binnenshuis, hetgeen natuuriyk niet bepaald rooskleurig was te noemen. Nu staat er echter naast het asyl een buitengewoon fraaie kattenren, met 6 heel ruime hokken van elk 4x4 meter, waarin de katten naar hartelust kunnen rennen en klimmen in de daar speciaal voor neergezette boomstronken. „We kunnen gerust stellen dat het grootste gedeelte van het benodigde geld voor de kattenren louter en alleen van giften afkomstig is", aldus mevrouw Speckens-Vierhout. „De beheerders van het asyl hebben lange tijd een potje gehad waar de mensen die hier kwamen, met een dier, om een dier of met een loge, wat extra's in konden doen. Ook via de braderie-aktie van de Chocodrink. 1 pers. 2 dl. Campina magere chocodrank, ll/i theelepel poederkoffie, 1 theelepel basterdsuiker, toef slagroom. Vermengde chocolademelk met de poederkoffie en de suiker. Schenk dit in een hoog glas en garneer dit met de slagroom. Per persoon: 169 k.cal. KlA WK natuurlijk lekker vereniging tot bescherming van dieren hebben we geld binnengekregen. Maar even blij zijn we met de „speciale regeling" die aannemer Stegink met ons heeft getroffen vanwege de reste rende 3000,-. We zullen wel zien hoe we aan dat bedrag komen, we kunnen immers niet steeds bij de gemeente aan komen met de financiële problemen. Van die kant krijgen we waarachtig genoeg steun: nee, rente en aflossing willen we koste wat het kost voldoen." Zoals te doen gebruikelijk in het Vlissingse asyl, zitten er ook nu weer veel katten. Een gedeelte daarvan is aangebracht door mevrouw E. Goedbloed. In geval dat men een zwerf kat in de buurt heeft zien lopen, al of niet verwilderd, wanneer men haar belt - 01184-13796 - komt ze poolshoogte nemen en in het geval dat het mogelijk is de kat te vangen, neemt ze die mee. „Het gebeurt wel", vertelt ze, „dat je een kat meeneemt naar het asyl en dat het beest via hier weer op z'n huisadres terecht komt. Het is echter onvoorstel baar dat sommige mensen die een kat kwijt zijn - en datzelfde geldt ook voor honden èn vogels - niet eens vaker en - wat langer informeren of we dé betreffende zwerver hier hebben. Nee hoor: één of twee telefoontjes en dan geloven ze het wel. Men houdt er een voudig geen rekening mee dat het wel eens even langer kan duren voor een kat hier gebracht wordt of voordat we die ergens ophalen." Overigens kan iedereen die belang stelling heeft op zaterdag 22 november van 14.00 tot 17.00 uur een kijkje in het asyl aan de Lange Leenweg gaan nemen, tijdens het „open huis" dat dan wordt gehouden, iets waar doorgaans veel belangstelling voor bestaat. HERINNERINGEN AAN OUD-MIDDELBURG Deze keer voor de wandeling door oud-Middelburg eens naar de Punt. Vandaar uit kregen de hoofdstedellngen dit kykje op de Rouaanse Kaal. Tussen deze beelden ligt wel een tussenruimte van een paar honderd jaar.

de Faam | 1975 | | pagina 5