De Faam en De Vlissinger organiseren in samenwerking met reisbureau van Fraassen uit Vlissingen een KERST LONG WEEKEND TRIP LONDEN voor slechts f140.- PROGRAMMA BOEKEN: g ,:V" «MiHT Vertrek Bagage en reisdocumenten De overtocht In de reissom van f 140,— is begrepen Reisbureau van Fraassen Goes Tel. 01100-20220 Reisbureau De Magneet Middelburg Tel. 01180-27758 Reisbureau van Fraassen Vlissingen Tel. 01184-17710 In verband met de beperkte deelname-mogelijkheid adviseren wij U zo snel mogelijk te reserveren. Aankomst in Engeland Londen Hotel London by night De terugreis Engels geld —ter iïüllil I I I I I I I I I I I ■4B8B8RSMMI K8IUIB«SIia (MMMSMS fll It flit II 11 I i lit t t I I t tI "Hoe was het?" zullen de thuisblijvers U vragen als zij U de dag na uw long weekend trip Londen tegenkomen. En uw antwoord zal eensluidend zijn. "Geweldig". Wij weten dat uit ervaring. Londen is geweldig. Heel anders dan de meeste grote Westeuropese steden. Want hoewel Londen op velerlei gebied toonaangevend is, lijkt "er toch ook de tijd te hebben stilgestaan. De Londenaar is een beetje conservatief, hecht sterk aan tradities. Pas enkele jaren kent men er het metrieke stelsel. Het verkeer gaat er echter nog steeds links en op uw wastafel stroomt het warm water uit de rechtse kraan. Dat alles maakt Londen zo aantrekkelijk. Wat is het een belevenis om 's morgens in de vroegte over de prachtige gazons van Hyde Park te wandelen. Zo maar in zo'n rode dubbgldeksbus te stappen, U door Oxford Street te laten rijden en vanaf uw hoge zitplaats het Londense verkeer gade te slaan. De Bentleys en Rolls Royces met voorin de chauffeur (met pet) en achterin (met bolhoed), half verscholen achter de Times, Sir zo en zo. De typische Londense taxicabs racen af en aan met hun passagiers, zakenlieden en toeristen uit alle delen van de wereld. Op het trottoir loopt tussen de mensenmenigte een bobby, handen op de rug, klep van z'n helm iets over de ogen. Als we uitstappen, en of dat in Regent Street, op Trafalgar Square of Picadilly is doet er minder toe, U voelt zich uit, uit in een andere wereld, een bruisende overweldigende wereld met een karakter en een sfeer die U alleen in Londen vindt. Wij van de FAAM/VLISSINGER hebben samen met reisbureau van Fraassen uit Vlissingen voor U een weekend trip sêmengesteld naar deze Metropole. Deze trip biedt U tegen minimale kosten een maximum aan verzorging en comfort en een zorgvuldig samengesteld programma. We hebben een weloverwogen keus gemaakt uit datgene wat Londen te bieden heeft en we zijn ervan overtuigd dat deze selectie bij U onvergetelijke herinneringen zal achterlaten. De reis is gepland voor vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 december 19-20-21 dec. a.s. We reizen met een touringcar vanaf een groot aantal opstapplaatsen in Walcheren en Z.- Beveland (zie tijdschema hieronder). Bij de check-in-balie van het vertrekkantoor van de Olau-Line stappen we uit en passeren de passencontröle. Het witte kaartje dat U van de marechaussee ontvangt dient U later in te vullen en bij het ontschepen af te geven aan de Engelse douane. Het verdient aanbeveling om niet te veel mee te nemen (een koffer of weekendtas met wat kleding, toiletgerei en ruimte voor souvenirs als U terug komt zal wel voldoende zijn). Hecht de U uitgereikte label voorzien van Uw naam en adres aan Uw koffer of tas. Vergeet in ieder geval niet om Uw boekingsbewijs en Uw geldige paspoort mee te nemen, alsmede Engels geld dat U tijdig bij de bank in Uw woonplaats heeft ingewisseld. We maken de overtocht met de Olau Dana een ferryship van de Deense Olau Line met een capaciteit voor 800 passagiers en 150 auto's. Terwijl de bus, die ons de hele reis ter beschikking zal staan, aan boord wordt gereden, zoeken wij alvast onze hut op. De hutten bevinden zich op de verschillende dekken. Gedurende de gehele reis is de chauffeur tevens uw gids en reisle.ider. Hij kent Londen op z'n duimpje en voor alle gewenste inlichtingen kunt U ^bij hem terecht. Heeft U zich eenmaal geïnstalleerd dan KfMiri, Lorfdon WC1X 9I)T ■Icphone: 01-278 2484 (tiendelig stelsel) dat de Engelsen sinde enkele jaren ook hanteren zit als volgt in elkaar: 1 pond is ongeveer f 5,80. In één pond zitten 100 pennies. De voorkomende munten zijn: 1 penny (plm. 0,06), 2 pence (plm. 0,12), 5 pence (1 shilling) (plm. 0,29), 10 pence (plm. 0,58), 20 pence (plm. 1,16) en 50 pence (plm. 2,90). Tevens zijn er nog een aantal munten uit het oude systeem in omloop. Door de regelmatige devaluatie en koersdalingen is het Engelse pond een zwakke valuta tegenover de Nederlandse gulden. In Engeland zijn de prijzen van veel goederen daardoor zeer billijk en gedurende de tijd dat U daarvoor gelegenheid heeft kunt U op voordelige wijze wat souvenirs of wat kleinere artikelen aanschaffen. Overdrijf dit echter niet. Deze reis is in de eerste plaats bedoeld om U kennis te laten maken met Londen en om zoveel mogelijk genoegen te hebben. .boot- en touringcarreis v.v. .alle excursies .twee diners .tweemaal ontbijt .overnachting in luxe hotelkamer met bad en toilet, radio, TV, minibar .documentatiemateriaal Niet inbegrepen z(Jn: .twee lunches, consumpties en tafeldranken. Extra toeslagen: Hotel: 1-pers. kamer f 10, Boot: hut f 19,- p.p. is het leuk om het vertrek uit het nachtelijke Vlissingen gade te slaan. Dit vertrek is precies om 23.00 uur. We varen eerst langzaam achterwaarts de haven uit om dan de sluis in te draaien. Na het schutten wordt koers gezet naar het open water. Bent U het turen naar de verdwijnende lichtjes moe, dan kunt U, als U nog geen slaap hebt, misschien iets gaan gebruiken in het Quick- restaurant of in de bar, of kunt U goedkope drank en rookwaren gaan kopen in de "Duty-free"shop. De openingstijden van het restaurant, de bar en de belastingsvrije winkel worden U via de geluidsinstallatie medegedeeld. Het bedienend personeel in de restaurants, bar en winkel alsmede de stewardessen zijn in hoofdzaak Engels.Tegen de tijd dat U slaap krijgt, zoekt U uw bed op en U zult zien dat het schip U zelf in slaap wiegt. Na het passeren van de douane en het inschepen te Vlissingen vertrekt de boot om 23.00 uur. Zaterdag 13 december Het ontbijt wordt aan boord gebruikt. Na aankomst in Sheemess zet de bus koers richting Londen, aan komst plm. 10.00 uur. Tot 13.00 uur Londen bezoeken op eigen gelegenheid. Daarna excursie van 4 1/2 uur door Londen. 17.30 uur aankomst Royal Scott Hotel of The London Ryan Hotel. Diner. Rond 21.00 uur vertrek Rumination Tour .London by Night". Zondag 14 december Na het gebruik van een origineel Engels ontbijt om 9.00 uur vertrek naar Sheerness. 13.00 uur vertrek vanuit Sheerness. Lunch aan boord voor eigen rekening. Om plm. 17.30 uur wordt u een afscheidsdiner aangeboden. Om plm. 20.00 uur aankomst in Vlissingen. Om ca. 6.00 uur de volgende ochtend kunt U gaan ontbijten en na dit ontbijt hebben we de overtocht er praktisch opzitten. In de vroege ochtend komt de monding van de Thames in zicht en binnen korte tijd meren we af in Sheerness. We rijden met de bus van boord naar de douane- en passencontröle waarna de reis naar Londen wordt voortgezet waar we om ongeveer 10.00 uur aankomen. Op een centraal punt wcrdt de bus geparkeerd waarna U een uur of drie de gelegenheid hebt om te winkelen en/of te lunchen. Vergeet U niet een bezoek te brengen aan de beroemde Londense Warenhuizen Harrods en Selfridges. Door de huidige koers van het pond is het bijzonder interessant iets typisch Engels te kopen. Excursie. Om 13.00 uur wordt U weer bij de bus verwacht voor een excursie van 4 1/2 uur door Londen waarbij alle bezienswaardigheden aan bod komen. En dat zijn er nogal wat: Piccadilly Circus, The National Gallery, Trafalgar Square, Downingstreet, Westminster Abbey, Houses of Parliament, The Tower of Londen (entreé is voor U betaald), Buckingham Palace, The Royal Albert Hall en Hyde Park (met de speakers' corner), om maar eens een paar punten te noemen, ze komen allemaal aan bod in de uitgebreide rondrit. Uiteraard wordt regelmatig gestopt om een drankje te gebruiken en voor de fotografen en filmers onder U om de nodige plaatjes te schieten. De rit eindigt bij een van de twee hotels waarmee wij samenwerken. Dit zijn het Royal Scott hotel en' The London Ryan Hotel. Deze luxe hotels zijn van werkelijk alle comfort voorzien. De kamers hebben alle telefoon, radio, T.V., terwijl de hotels zelf gezellige restaurants en bars hebben. Na ons opgefrist te hebben gaan we om zeven uur aan tafel voor een uitstekend verzorgd diner. U kunt na het diner er natuurlijk Uw gemak van nemen en U in de Lounge een heerlijke kop koffie al of niet met een glas brandy laten brengen en dan heerlijk napraten over de belevenissen van die dag. U kunt ook als U dat wenst naar een theater of bioscoop gaan. Onze chauffeur of de receptioniste van het hotel zal U graag over de mogelijkheden inlichten. Maar U kunt ook deelnemen aan de excursie "London by night". Deze excursie is trouwens in de prijs inbegrepen. Deze rit vangt aan om 21.00 uur en onze bus voert U langs gebouwen en pleinen die nu door talrijke schijnwerpers feëriek verlicht zijn en door de bekende winkelstraten Oxford Street, Regent Street en Piccadilly waar de verlichte etalages van de beroemde warenhuizen en andere grote zaken een prachtig schouwspel bieden. Deze rit zal worden onderbroken voor het gebruiken van een pint of bitter of een ander drankje in een echte Londense pub. Hierna, en het zal dan wel niet meer zo vroeg zijn, rijden we terug naar het hotel. Voor diegenen die dan nog geen slaap hebben Vr(jdag 12 december: Vertrek: opstapplaats: Rilland-Bath Gem.huis Kruiningen Uitkijk Kapelle Caisson Goes Station Leeuwedorp v.d. Dries Middelburg Markt Souburg Brug Vlissingen Garage uur 19.45 .20.00 20.10 20.30 20.45 21.00 21.15 21.30 is daar de bar nog wel open voor een laatste afzakkertje. Na een welverdiende nachtrust wordt U om plm. 9.00 uur weer in de bus verwacht, maar niet nadat in het hotel eerst een origineel English Breakfast gebruikt is. De bus vertrekt dan naar Sheerness, waar de boot om 13.00 uur vertrekt. De terugreis heeft een heel ander karakter dan de heenreis, omdat men nu - als het weer tenminste een beetje meewerkt - een prachtig uitzicht heeft op de Engelse kust, die zich langzaam van ons verwijdert. "Good bye England". De reis verloopt verder volgens schema. De bar gaat open en dorstige kelen worden gesmeerd. We wandelen wat rond over het dek, genietend van de frisse wind die door onze haren waait. Boven het schip krijsen de meeuwen. Tegen de middag gebruiken we de lunch in een van de eetzalen. Daarna zakken we voldaan onderuit in een gemakkelijke fauteuil. De tijd draait snel. We passeren een paar vissersschepen en dan ineens is daar de kust. Eerst de Belgische en dan de Nederlandse. Het binnenvaren van de haven en sluis van Vlissingen is een aantrekkelijk schouwspel. Aan boord van het schip wordt U - tegen half zes - een afscheidsdiner aangeboden. Na het diner gaan we van boord. We passeren de douane en rijden weer, nu in tegenovergestelde richting langs de verschillende opstapplaatsen naar huis. Het verdient aanbeveling al vöör uw vertrek voldoende geld gewisseld te hebben. Dat kan bij de bank in uw woonplaats. Het metrieke stelsel

de Faam | 1975 | | pagina 11