r RAAD BEHANDELT BEGROTING 1976 100.000 gulden voor het Leger des Heils P I Nieuwe showroom Auto-Poppe Walcheren ONDERZOEK BAARMOEDERHALSKANKER^ campina ^TKUIPERSPOORT Woensdag 29 oktober 1975 i VAN CITTERS STRAAT WORDT HERSTRAAT SLUITINGSTIJD OP VRIJDAG MENU TAFELTJE DEKJE %m>m GRATIS NAAR M'75 FOTO'S EN FILM LEDENWERF AKTIE RODE KRUIS TONEELGROEP NIEUW LEVEN ^^^iitfTHEATER TERREIN WILSONLAAN TER INZAGE COLLECTEN VAN VOORTHUIZEN TRAD OP VOOR ZEEUWSE ORGELCLUB FILM JIMI HENDRIX IN OPEN DE BEUK WELFARE- VERKOOPTEN TOONSTELLING uan de Campina-kok De gemeenteraad van Middelburg zal de begroting voor het jaar 1976 be handelen op maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 november a J. Die behandeling vindt natuurlijk plaats in de raadszaal van het stadhuis. Hieronder een overzicht van wat er allemaal op het programma staat. Van boven naar beneden: De heren D. Boogerd (P.v.d.A.), A.C. Pijnenburg (C.D.A.), D.F. Vos (V.V.D.), H.A. Blom (P.P.R.) en W.P. Rentier (S.G.P.). In deze volgorde zullen zij op maandag 10 november a.s. vanaf 19.30 uur de algemene beschouwingen houden over de Middelburgse begroting 1976. Maandag 10 november a.s. aanvang 19.30 uur. De fractievoorzitters houden al gemene beschouwingen. Dat gebeurt in de volgende volgorde: 1. De heer D. Boogerd (P.v.d.A.), 2. de heer A.C. Pijnenburg (C.D.A.), 3. de heer D.F. Vos (V.V.D.), 4. de heer H.A. Blom (P.P.R.), 5. de heer W.P. Rentier (S.G.P.). Deze volgorde wijzigt elk jaar. Zo was de heer Rentier vorig jaar degene die de sprekerslijst opende. Iedere spreker krijgt maximaal 30 minuten spreektijd. Dinsdag 11 november a.s. aanvang 14.00 uur. Het college van Burgemeester en wethouders beantwoorden de algemene beschouwingen. Op die middag zal wanneer daar nog voldoende tijd voor is ook de gemeenteraad met een reactie op die beantwoording komen. Dinsdag 11 november a.s. aanvang 1930 uur. Voortzetting van de replieken door de leden van de gemeenteraad en vervolgens komen dan de duplieken van burgemeester en wethouders. Woensdag 12 november a.s. aanvang 19.30 uur. De begroting wordt verder behandeld. Op die avond komen ook de diverse subsidievoorstellen aan de orde, alsook het investeringsplan 1976/1980. IEDEREEN WELKOM!!!!!! Voor de goede orde wordt er nogmaals op gewezen, dat op de publieke tribune van de raadszaal iedereen welkom is. Men kan dan horen hoe de leden van de gemeente raad reageren op de voorstellen en de beleidsvoornemens van het college van burgemeester en wethouders voor het komende jaar. De gemeenteraadszaal is te bereiken via de toegangsdeur op de hoek van het stadhuis aan de Markt/Lange Noordstraat. Men kan gaan en komen wanneer men wil. Op de avond waarop de algemene beschouwingen worden gehouden is het meestal vrij druk. Wanneer u een goede plaats wilt dan wordt u gaarne geadviseerd op tijd aanwezig te zyn. Na ruim vier maanden actie voeren, voor het bouwfonds van het Leger des Heils, kan het burgercomité terug kijken op een geslaagd begin van de actie. Waar ging het ook al weer om? Het oude gebouw van het Leger aan de Hoogstraat in Middelburg staat op instorten, waardoor de omstandig heden, waaronder het Leger zijn sociale taak verricht, onhoudbaar worden. Een ploegje sympathisanten sloeg de handen ineen en besloot dat hier een taak weggelegd was voor de bevolking van Walcheren om iets terug te doen voor het vele goede werk dat het Middelburgse Leger des Heils op Walcheren verricht. Er werden georganiseerd een in zamelingsactie onder de bevolking van Walcheren een grandioze bazar aan de Hoogstraat en een briefactie, waarbij meer dan 6.000 brieven de deur uitgingen naar ondermeer middenstand en grote bedrijven. Dit alles leidde tot een bouwfonds rekening van even meer dan 100.000 gulden. WAT NU? Hoewel nog iedere dag giften en materiële goederen voor de kledings- beurs binnen komen, zijn we er nog lang niet. Hoeveel we exact nodig hebben valt nog niet te voorspellen. De laatste schatting ligt op 200.000,-. Wanneer dat bedrag bereikt is kan misschien aanspraak gemaakt worden op een verdere bijpassing uit de diverse subsidiepotten. Het leger van Middelburg bezit geen spaartje en voorzover zij wat kleingeld bezit wordt dat zonder pardon gestopt in het sociale welzijnswerk. Kortom we zijn wel blij met de 1Q0.000, maar het is nog lang niet genoeg: er moet nog zo'n bedrag bij! We roepen nogmaals de bevolking op om het leger te steunen, want voor lopig zit ons leger kreunend in het slop. voeren van acties. Onze rommelmarkt op de donderdagmorgen zetten we voorlopig voort in één van de kelders aan de Hoogstraat. Mocht u nog niet al uw rommel aan onze rommelmarkt in september hebben geschonken, dan kunt u nu weer volop oude spullen bij ons kwyt. Vooral is er een grote vraag naar gashaarden en (kamer )meubelen, terwijl potten en pannen, rariteiten, snuisteryen enz. ook in dank door ons worden aanvaard. Anderzijds is een bezoek aan ons keldertje nooit weg! Onze spijker- pennen-en stikkeractie loopt ook nog. Zowel bij het leger, als bij de comité leden kunt u hiervoor terecht. Let wel, wij zorgen voor de actie, u voor de financiën. Haal het leger uit het slop! BankrekeningnrAMRO-bank Middelburg, rek.nr.: 46.06.61.809, postgiro van de bank: 97721. WIJ MOETEN DOORGAAN! Het legercomitè gaat door met het op dinsdag 4 november 1975 is begonnen met de herstratingswerk- zaamheden in de Van Cittersstraat te Sint Laurens. Behalve de trottoirs wordt een helft van de rijweg aan gepakt. Dat is de helft waarop gereden wordt. De parkeerhelft van de straat is nog aardig egaal. Naar wordt verwacht zal het werk ongeveer twee maanden duren. Het doorgaande verkeer zal worden om geleid. Het par keer ver keer zal zoveel mogelijk' gewoon doorgang kunnen vinden. Burgemeester en wethouders hebben besloten, dat de kantoren van het stadhuis, gemeentewerken en gemeentebe drijven, voor zover al niet eerder sloten, met ingang van heden op vrijdagmiddagen om 16.00 uur voor het publiek gesloten zullen zijn. Vriendelijk wordt verzocht daarmee rekening te houden. Menu Tafeltje Dekje van 10 november - 15 november 1975. maandag: rundvlees, spruitjes en aardappelen dinsdag: jachtschotel, rode kool en puree woensdag: gehakt, bloemkool en aardappelen donderdag: carbonade, tuin- boontjes en aardappelen eitjes en pu zaterdag: wat de pot schaft. vrijdag: vis, worteltjes en puree De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnummer 27537 tussen 9.00-9.30 uur. Deze dienstver lening van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelbbrg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Tijdens de behandeling van de begroting voor 1976 zal natuurlijk ook aandacht besteed worden aan de bouwactiviteiten in Middelburg. Moet er in gematigd tempo worden doorge bouwd? Moet men naar een afronding van de stad toe? In de begeleidings brief waarmee de begroting van 1976 werd aangeboden werd over dit onderwerp het volgende opgemerkt: „Het aantal nieuw in aanbouw zijnde woningen is, na de sterke "daling in 1974, half 1975 weer wat gestegen. Begin 1976 zullen enkele aantallen nieuwe woningen meer gereed komen. De wijken Griffioen II en Klarenbeek II zullen dan volgebouwd zijn. Het bestemmingsplan Dauwendaele Ib zal begin 1976, met uitzondering van een strook grond aan de zuidzijde (die reeds verkocht is) en de gronden voor de hoogbouw vol zijn. De tendens om in de architektuur van woningbouwkomplexen meer af wisseling te brengen, zal ook in de toekomst worden gestimuleerd. Aan de Kruitmolenlaan in Dauwen daele wordt de mogelijkheid geboden wat vrijer te zijn in de vormgeving van de woningen. Reeds enkele jaren wordt er aan de indeling van binnenterreinen meer aandacht geschonken. In 1976 zullen rond de in aanbouw zijnde woningen van de woningbouwvereniging „Middelburg" in Dauwendaele Ib de toegangswegen en paden worden aan gelegd, zoals deze in overleg met de architekt en de woningbouw vereniging zijn ontworpen. Dit micro milieu zal het wonen zeker veraan gen am en. De aktiviteiten in de vernieuwbouw- sfeer breiden zich nu uit over de gehele binnenstad. Ook in de oudere wijken rond de vesten bestaat belang stelling om te vernieuwen. De werk zaamheden op dit gebied zijn zeer tijdrovend. In het kader van de werkloosheidsbestrijding hebben 2 jonge bouwkundigen sinds augustus 1974 inventarisatiewerkzaamheden verricht teneinde meer inzicht te ver krijgen in de kwaliteit van woningen. Van gemeentewege dient de vernieuw bouw zoveel mogelijk te worden gestimuleerd. Dit kan o.a. door het verstrekken van bouwkundige adviezen en adviezen met betrekking tot subsidiemogelijkheden. Ook de bouwfysica zal in 1976 weer in het centrum van de belangstelling staan. Omtrent de warmte-isolatie kan worden opgemerkt dat praktisch geen woning meer wordt gebouwd zonder dat warmte-isolerende maatregelen worden genomen. Ook de problemen rond de geluids-isolatie worden steeds in overleg met de belanghebbenden besproken. De werkzaamheden inzake hinder- wets- en milieuzaken zijn intensiever geworden. Regelmatig vindt overleg plaats met de verschillende Rijks diensten die zich met het milieu in de ruimste zin bezighouden. Hier worden palen geheid voor de bouw van 136 ééngezinswoningen die in opdracht van de wonlngbouwver eniging. Middelburg in Dauwendaele Ib worden gebouwd. Even verderop in de buurt van de multiniveauwoningen worden 157 ééngezinswoningen gebouwd. Dikwijls worden in overleg klachten onderzocht en adviezen gegeven. Nu in de Algemene Politieverordening artikelen van kracht zijn geworden die tot doel hebben geluidshinder te voorkomen, zullen de werkzaam heden zich in de toekomst meer toe spitsen op het doen van kontrole- metingen. Gezien de vele ongevallen die zich elk jaar landelijk voordoen bij branden in hotels e.d. is het toepassen van de brandbeveiligingsverordening een goede zaak. Voor het uitvoeren van de werkzaamheden op grond van deze verordening is begin 1975 een medewerker aangetrokken die in nauw overleg met de brandpreventie- officier de brandbevelllgingszaken koördineert en daarover adviseert/' Op vrijdag 7 november a.s. kan men gr at is de tentoonstelling van de foto's die ingezonden zijn in het kader van de fotowedstryd die georganiseerd werd door de gemeente Middelburg in samenwerking met de Middelburgse Foto- en Diaclub gaan bekijken. Op veler verzoek zal op die avond ook weer de film „Middelburg - Monumentenstad", gemaakt door Jaap Wolterbeek, worden vertoond in de trouwzaal van het stadhuis. De tentoonstelling zal op die avond geopend zijn van 19.00 - 21.30 uur. Tijdens die 2 1/2 uur zal de film ongeveer 5 x gedraaid worden afhankelijk van de belangstelling. Dus vrijdag 7 november a.s. van 7 uur tot half 10 ,s avonds gratis naar Vleeshal en trouwzaal van het stadhuis voor het bekyken van de monumentenfoto's en dia's en de film. Zegt het voort! De tentoonstelling in de Vleeshal is overigens alle dagen geopend van 10 - 17 uur en op zondag van 14-17 uur. U hebt nog de tyd tot en met zondag 9 november a.s. Op 19 november a.s. en volgende dagen start in de gemeente Middelburg het door burgemeester en wethouders in het kader van de maat regelen op het gebied van de gezond heidszorg gewenste onderzoek naar baarmoederhalskanker onder de vrouwelijke bevolking van 35 tot en met 54 jaar. Op basis van een driejarenplan wordt elke vrouw om de drie jaar in deze leeftijdsgroep onder zocht volgens een schema waarvan hieronder enkele groepen staan vermeld. Bijeen dergelijk systeem van zogenaamd continu bewaking kunnen eventuele kwaadaardige afwijkingen zo tijdig worden ontdekt, dat volledige genezing kan worden bereikt. Wanneer wordt u onderzocht? In november 1975: indien u bent geboren in 1921, 1927, 1933 of 1939. In mei 1976: indien u bent geboren in 1922, 1928, 1934 of 1940. en zo vervolgens. Vrouwen, geboren in 1921, 1927, 1933 en-,1939 die geen uitnodiging ont vangen kunnen zich wenden tot Volksgezond heid/Milieuhyg., stadhuis, om alsnóg een oproep te ontvangen. Dit kan ondermeer gebeuren, wanneer men zich in de gemeente heeft gegevestigd, nadat de oproepkaarten zijn vervaardigd. Een onderzoek-team maakt een „uit- strijkje", dat vervolgens voor het laboratoriumonderzoek naar het Streeklaboratorium te Middelburg wordt gezonden. Binnen ongeveer 8 weken na het maken van het „uit- strijkje" is de uitslag van het onder zoek aan de huisarts bekend. Het maken van zo'n uitstrijkje is een een voudige en pijnloze zaak. Het onderzoek wordt gehouden in het kruisgebouw Nieuwstraat 36B. De afdeling Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis zal van 3 tot en met 15 november a.s. in de wijken ,t Zand, Stromenwyk I en II een ledenwerfactie houden. In die wyken wonen in totaal 8579 mensen. 459 inwoners uit die wyk zijn lid van het Rode Kruis. Een vorige ledenwerfactie die werd gehouden in de wyken Nieuw-Middeiburg, Klarenbeek, Griffioen I en D en de voor malige gemeente Nieuw en St. Joosland was zeer succesvol. Daar bedroef'de ledenwinst na de actie 880. Deze groep uit Wijk aan Zee brengt op 8 november a.s. een herhaling van het programma van drie eenakters op het thema „de illegale relatie", te weten: „Hello there" van William Soroyan, „The meeting" van Lennox Brown en „De toevallige ontmoeting" van Noël Coward. De regisseur Han Rooth schrijft hier over: op één avond, in zo'n grote ver scheidenheid de visie van drie bekwame toneelschrijvers aan u voor te zetten is een wat lastige opgave. Ieder van ons loopt immers de kans, een bepaalde versnelling of verstoring in zijn denken te ervaren, wanneer hij op deze wijze geconfronteerd wordt met relaties tussen mensen; relaties, die gekleurd worden door liefde en genegenheid, maar ook door angst en wraakgevoelens. Toch spelen we deze drie korte stukken graag voor u, omdat ze een soort ketting vormen, waarvan we allemaal de schakels wel kennen. Nu eens vanuit deze, dan weer vanuit die gezichtshoek herkennen we de voetangels, klemmen en valluiken van het leven, de liefde en de genegenheid. Wie is voor de ander de man of de vrouw, die opstaat om recht te doen? Oordeel niet, opdat.... Een serie schakels in een ketting, waarbij we even stil blijven staan, samen met u, heel even maar. Toegang 5. C.J.P. C.O.P. ƒ3,50. Aanvang 20.00 uur. (Parkeerruimte is in de direkte omgeving of op het Damplein aan wezig). Om organisatorische redenen wordt ieder dringend verzocht zich zoveel mogelijk aan het op de oproep vermelde tijdstip te houden. -Indien een opgoroepene beslist verhinderd is. kan zij zich in verbinding stellen met Volksgez./Milieuhyg., stadhuis, waarna zij op een ander tijdstip zal worden uitgenodigd. De uitstrijkjes worden gemaakt door een team van het Centraal Medisch Bureau. Belangrijk is ook, dat het.onderzoek door de plaatselijke artsen en specialisten wordt ondersteund en gestimuleerd. Ook verlenen de kruisverenigingen medewerking en hebben de plaatselijke vrouwen organisaties haar adhesie betuigd aan een in te stéllen onderzoek naar baar moederhalskanker. Vanzelfsprekend brengt een dergelijk onderzoek grote kosten met zich mee. De gemeente Middelburg neemt een groot deel voor haar rekening, maar daarnaast moet van iedere deel neemster aan het onderzoek een eigen (geringe) bijdrage van lO^gevraagd worden. Verwacht wordt dat, gezien het belang van het onderzoek, dit bedrag in de meeste gevallen geen belemmering zal zijn om aan het onderzoek deel te nemen. Deelname aan dit onderzoek kan veel leed besparen en een grote opkomst zal een stimulans zijn om op deze ingeslagen weg voort te gaan. Een van de bewoonsters van de Pres. Wilsonlaan heeft gevraagd iets te doen aan het onbebouwde terrein aan de Wilsonlaan. Burgemeester en wethouders hebben nu besloten om dat terrein te egaliseren. Het is de bedoeling dat op dat terrein met ingang van 1 januari a.s. een zogenaamd mobiel schoollokaal wordt geplaatst ten behoeve van het Protestants Christelijke Kleuteronderwijs. Burgemeester en wethouders gaven vergunningen voor twee collecten. De stichting „Het Hoogeland", mag in de gemeente Middelburg collecteren in het tijdvak van 3 tot en met 9 november a.s. Van 10 tot 17 november a.s. mag het Nationaal Jeugd Fonds met de collectebus in Middelburg rondgaan. I De Middelburgse gemeenteraad heeft op 27 oktober j.l. besloten te verklaren dat een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor: - het gebied, grenzende aan de Lange Geere en de Korte Geere (wijziging bestemmingsplan Lange Geere, fasen I en II); - het gebied, grenzende aan de Vrijlandstraat en de Buitenruststraat (wijziging bestemmingsplan Dauwendaele Centrum). Dit besluit met de daarbij behorende situatietekeningen liggen in het stadhuis, kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) voor een ieder ter inzage. Vorige week vrijdag werd aan de Gildeweg te Vlissingen de nieuwe auto showroom van Auto-Poppe Walcheren b.v. geopend. Op een bedrijfsvloer van ca. 770 m2 staat een omvangrijke kollektie auto's uitgestald. De complete VW-lijn, de Audi-lijn en verschillende modellen NSU's. Vanaf de weg heeft men een uitstekend uitzicht op de auto's door de grote ruiten van de showroom, die overigens met de auto bijzonder gemakkelijk te bereiken is, want er is volop parkeerruimte aanwezig. Auto-Poppe Walcheren b.v. heeft ook een bedrijf in Middelburg dat daar gewoon blijft draaien. Voor de auto's blijft ondanks dreige menten van verhoogde wegenbelasting, de stijgende kosten etc. toch steeds toe nemende belangstelling bestaan. Dat is dan ook een van de redenen dat de nieuwe showroom - voor een bedrijf een grote investering - er is gekomen. Bovendien is het de bedoeling dat omstreeks februari volgend jaar ook het gar age-gedeelte gereed zal zijn, met daarboven de personeelskantine en de verkoopkantoren. De werkplaats krijgt maar liefst vier bruggen en nog denkt men daar niet genoeg aan te hebben: er is ruimte voor een eventuele uitbreiding van de zaak. Volgens de chef verkoop bestaat er op het ogenblik vooral veel belangstelling voor de Volkswagen Golf uit de VW- lijn, een bijzonder leuke auto, zowel in prijsklasse als in onderhoud. „We zijn geweldig blij met deze nieuwe ruimte", zo vertelt hij, „want in Middelburg was de situatie bijna een noodtoestand geworden. Hier kunnen de bezoekers tenminste de wagen van hun keuze langs alle kanten gemakkelijk bewonderen. Er is volop licht hier en tevens kan men ook eens kijken wat er op het gebied van auto-accessoires te koop is in onze speciale stand. Nee, we hebben het best getroffen!" Dezer dagen gaf Herman van Voorthuizen op uitnodiging van de Zeeuwse Orgelclub een concert in „De Brasserie" te Middelburg. Deze van de T.V. bekende organist, o.a. het bespelen van het A.V.R.O.-orgel, verzorgde zijn optreden op Hammondorgel en piano, die ook dit keer weer beschikbaar waren gesteld door Mossel Versteege. De veelzijdigheid van deze jonge organist kwam tot uiting in zijn programmakeuze. Zijn programma varieerde van „Jesu joy of men's desiring", via „Les feuilles morte" naar „Een roos is een roos" uit Turks Fruit, met daarbij enkele improvisaties op bekende STER-tunes. De muziek vloeide qua melodie en rythme bijna ongemerkt in elkaar over, waaruit de virtuositeit van Van Voorthuizen duidelijk naar voren kwam. Een van de meest op de voorgrond tredende feiten in het spel was het uiterst kundig en veelvuldig registreren van het orgel, in combinatie met subliem pianospel. Dat dit concert meer tot zijn recht kwam dan de te korte optredens voor T.V. ligt voornamelijk in het feit, dat Van Voorthuizen voor dit optreden voor de Z.O.C. zelf zijn programma kon samenstellen. Na afloop kreeg Herman van Voorthuizen een ovationeel applaus van de tot dan toe ademloos toehorende aanwezigen, die hierdoor te kennen gaven dat dit optreden zeker voor herhaling vatbaar is. Voor hen die dit concert gemist hebben kan nog worden opgemerkt dat er binnenkort een grammofoonplaat van deze organist zal verschijnen. Zaterdag 8 november vertoont heropen jongerencentrum „Open de Beuk" te Middelburg de kleurenfilm „Jimi Hendrix at Berkeley". Deze film laat het optreden zien van Jimi in Berkeley, (St. Fransisco) ten tijde van de studentenrellen in 1970. Hendrix, altijd agressief spelend, voelde de gespannen sfeer op de campus aan. Met indrukwekkende bluesnummers weet hij het publiek voor zich te winnen. Het is de laatste film die over Jimi gemaakt is, voor hij stierf. Aanvang 23.00 uur. Entree 2,50. Dinsdag 11 november a.s., des middags van twee tot vier uur, organiseert de vrijwillige Welfare van het Rode Kruis in het pensiontehuis Ter Veste aan de Seissingel een verkooptentoonstelling van voorwerpen, gemaakt door zieken, invaliden en bejaarden in de afdeling Middelburg. Zaterdag zonder zorgen menu: Dik gebonden tomatensoep met ge raspte oude Campina kaas en stok brood. Als nagerecht een kommetje heerlijke Campina vruchtenjoggttrl. Lr zijn 4 smaken; Perzik. Aardbeien, Banaan en Kersen. natuurlijk lekker

de Faam | 1975 | | pagina 5