Spaar- giro Jeugdige Vlissingse won auto - 10 mille - in Middelburgse loterij Twee nieuwe scholen in Klarenbeek NIEUWE MODE IN TASSEN BIJOU ffV Holiday on Ice trekplei ster voor vele Zeeuwen M'75 VOOR M 65 HELMO BOETIEK Winkeliersaktie werd groot succes B. MIDAVAINE Slagerij Kouwenberg verbouwde winkel In Antwerps sportpaleis ^5l ZEEUWSE NUT55PAARBANK O L St. Maartenfeest voor Middelburgse jeugd SPECIALE AANBIEDING 'n gekleurde wastafel Koel diepvrieskast combinatie 77e jaargang no. 45 - woensdag 5 november 1975 De tassenzaak van Zeeland Mossel Versteege demonstratie L.P. slechts f 7,90 mossel versteege FILMHUIS JEUGD EN MUZIEK Gas- en Loodgietersbedrijf kompleet met kraan en afvoer van 199,55 voor.....139.- 210 Itr. koelruimte en 170 ltr. diepvriesruimte met 4 schuifladen van 1505,— tijdelijk slechts f939-" JOPPERS zuiver wol in zwart en d.blauw 89, TERLENKA BROEKEN, nieuwe modellen en kleuren59,69, SPIJKERBROEKEN 29,90 49,59,— FLUWELEN BROEKEN79, T-SHIRTS en TRUITJES grote keuze v.a14,90 LANGE DELFT 61 MIDDELBURG De £T«ale S/8£/£-;> 'Jti r - WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. De zekerste manier om uw betalingen te regelen Snel en doelmatig Met dagafschrift van elke bij en afschrijving. Een ideale rekening voor salaris en pensioen. De grote spanning is voorbyi De uitslag van de loterij in de grote aktie van de Middelburgse winkeliers, in samen - werking met de evenementencommissie, is bekend: winnares van de hoofdprijs, een auto ter waarde van 10.000, is de 20-jarige Trudy Benée uit de Ferdinand Bollaan in Vlissingen. Zaterdag jj. maakte de heer J. Houmes in de stromende regen de naam van de winnares bekend ten overstaan van een ondanks het slechte weer in grote getale opgekomen publiek op de Middel burgse Markt. Het winnende lot werd getrokken uit de ongeveer anderhalf miljoen loten door notaris mr. A.E. d'Angremont uit Middelburg. Deze had speciaal daarvoor een tweetal jongelui in de met alle loten gevulde graskooi- wagen van Timmerman - Kortgene laten ravotten, zodat alle loten goed door elkaar waren gehusseld. „Onze aktie is werkelijk een succes geworden", aldus de heer Houmes, „niet alleen Middelburgers, bewoners van Walcheren hebben meegedaan maar ook mensen van elders, eigenlijk strekte de deelname zich uit over heel West-Europa. Er waren op de loten adressen te lezen uit Frankrijk, Duitsland, Engeland, tot zelfs uit Spanje toe! Me dunkt. Dat ook die mensen hebben meegedaan is het resultaat van de welwillende mede werking van de, Middelburgse winkeliers, die beloofd hebben alle vreemdelingen bericht te zullen sturen in geval dat er op hun lot een prijs was gevallen!" Het enige dat zaterdag bij het - bijna - besluit van de aktie tegenzat, was het weer. Al bij het vullen van de ballonnen voor de ballonnenwedstrijd, begon het te dreigen en net toen „Johan Willem Friso" de eerste maten van de mars begon te blazen, vielen de eerste regendruppels, die t later zouden ontaarden in een forse bui. Ondanks alles trok een stoet kinderen naar de Markt, waar op een hoornsignaal van Johan Willem Friso de ballonnen als uit één hand omhoog gingen. De ballonnen die het verst komen - de verste vijf - leveren de „lanceerders" een speel- goedchèque op, terwijl de vinders van deze ballonnen keus mogen maken uit de boeken „Kenterend Getij" en „Zeeuwse Molens". Alle andere vinders die reageren, krijgen een gratis toeristenkaart van Zeeland. Na afloop van het ballonnenfestijn was Vorige week woensdagmiddag leek het even of er een soort karnaval werd gevierd, zo leek het althans in de Middelburgse wijk Klarenbeek waar een bonte stoet kinderen door de straten trok. Deze stoet omgaf als het ware een oude Citroen waarin de inspecteurs H. Verboom en J. Gelijns, vergezeld door hun dames waren gezeten. Deze heren zouden die middag de kleuter- en lagere school openen, die recentelijk in deze wijk werden gebouwd, en per die datum officieel werden geopend. De officiële openingshandeling bestond hieruit: het gezamenlijk doorzagen van een boomstam, met behulp van een trekzaag. Met enige moeite kwam ten slotte de aap uit de mouw: in de stam zat de sleutel van de beide scholen verborgen. Het doorzagen van de boom, een karwei in de ambachtelijke sfeer, paste geheel bij die middag, want de optocht was ook in het ambachtelijke getrokken: er werden beroepen uit gebeeld als bakker, schaapherder, veld wachter, etc. Aan de optocht - vanwege de kostuums - hadden de ouders van de school kinderen meegewerkt. Bij de schoolgebouwen, ondergebracht in één complex, werden de heren inspecteurs opgewacht door de beide school besturen. Na het verrichten van de officiële openingshandeling, werd de bijeenkomst binnen verder voortgezet. Lange Delft 44 Segeerstraat 4a MIDDELBURG Op de foto: het jeugdkorps Johan Willem Friso" vertrekt met de ballon- ptocht van het Damplein. het smullen geblazen: een bij de adres kaart gevoegde bon gaf de kinderen recht op gratis ijs. Daar er ca. 800 ballonnen zijn uitgereikt, is het gemakkelijk in te denken dat er heel wat afgesmuld is, die zaterdagmiddag. Heel leuk was ook het vervoer geregeld Een instructieve plaat en bovendien een goede aanvulling voor uw discotheek waar Brian Sharp Riha orgel en Kawai piano speelt. Te verkrijgen door: overmaking op giro 56631 Den Haag Filmhuis Jeugd en Muziek brengt de komende dagen weer twee films. Op woensdag 5 november draait in De Zwaan te Souburg de film ,,Ice", een Amerikaanse film in the science-fiction sfeer met een subjectieve getuigenis over de mogelijkheid en onmogelijkheid van de revolutie. Verder wordt vertoond de Japanse film „Death by hanging", een „leerstuk" tegen de doodstraf en de Japanse samenleving. Deze film komt donderdag 6 november in De Veste te Goes, 7 november in het Kuiperspoort- theater te Middelburg, 11 november in Open Hof te Vlissingen en 12 november in De Zwaan te Souburg. Alle voor stellingen beginnen om 20.30 uur. Kinderen van 4 tot eri met 12 jaar kunnen dinsdag 11 november a.s. deelnemen aan het door Oudercommissie van de Stichting Vrije School Middelburg georganiseerde St. Maartenfeest. Om 16.00 uur is het verzamelen geblazen bij de Vrije Kleuterschool in het Kuiper Rietbergkwartier in Middelburg- Klarenbeek, vanwaar de kinderen gewapend met zelf mee te brengen lampions, koers zetten via de Churchilllaan en de Gerbrandylaan naar het bejaardentehuis Roggeveenhuis, waar ze van de bewoners fruit uitgereikt krijgen bij wijze van St. Maartenfooi. De helft van dit fruit wordt in de ziekenboeg van Let Jacob Roggeveenhuis afgeleverd. In navolging van St. Maarten, die bij het zien van een arme bedelaar, deze man de helft van zijn mantel gaf. tussen Dauwendaele en Middelburg- Zuid en het centru: dat werd onder houden met het Miniatuurtreintje. Het evenementencomité heeft nu nog één program-ma onderdeel in petto, namelijk een speciale middag voor bejaarden op 24 november a.s. M 75 voor M 65 -F waaraan onder meer mee werken Saskia en Serge, het komisch duo Her mans-Janssen en de bekende hammondorganiste Paula Kosten. Bejaarden, die niet in een bejaarden tehuis wonen, kunnen kaarten aan vragen op telefoonnummer 0118012859. „DOE-HET-ZELVERS" kunnen bij ons terecht voor al hun materialen Langeviele 62 MIDDELBURG Tel. 12330 Na een periode van acht jaar in een eigenlijk wat te kleine slagerij te hebben Nog tot en met 16 november a.s. gaat in het Antwerps Sportpaleis een schitterende Holiday on Ice revue. Avond aan avond drommen enkele duizenden mensen voor de deuren van het Sportpaleis om toch maar zeker te zijn van een plaatsje, teneinde het klank- en kleurspektakel van dichtbjj te kunnen volgen. Niet alleen klank en kleur zijn in deze revue dragende pijlers: het voornaamste gedeelte komt voor rekening van de artisten die hun souplesse en gratie voor hun publiek ten toon spreiden, waarbij ze een ongekend vakman-vrouwschap aan de dag leggen. In de nieuwe ijsshow schittert vooral de ster van Ondrej Nepala, afkomstig uit Tsjechoslowakije, Olympisch, wereld en Europees kampioen, met daarnaast niet minder grote favorieten op de gladde vloer als: Janet Runn uit Hollywood, Mitsuko Funakoshi uit Japan, Teri Tucker uit Chicago, Don Knight uit de USA, vier maal Canadees kampioen, een ieders bewondering oogstend door zijn perfecte optreden. Verder nog: Ernst Meier en Gerard du Plooy, Milos Man, de Golden Carlos Twins met acrobatiek en de nieuwste aanwinst uit de revue Alain en Morinja die hartveroverende balletstaaltjes lieten zien. Holiday on Ice wordt gekenmerkt door twee fantastische show's: het verhaal van de slaaf Spartacus en een revue van de meest vermaarde Music Halls ter wereld, waarin aandacht wordt besteed aan de Radio City Music Hall en het Palace Theater in New York, de Scala van Berlijn, het Palladium te Londen en het beroemde Olympia in Parijs. Niet minder interessant, maar toch wel wat minder spektakulair zijn Bugs Bunny Spektakel, waarin tal van kinderstrip figuren, onder meer Twietie en Sylvester, voorkomen. Dolle pret vooral voor de kinderen en „Herinneringen aan Berlijn", een vlotte cabaretshow met veel vrouwelijk schoon, vol vaart en charme. Dit keer werd ook speciaal aandacht besteed aan de komische inbreng. Hiervoor tekenden onder andere Guy Longpré en Alain Légal, ijsclowns bij uitstek, die het publiek telkens opnieuw met hun gedurfde potsenmakerij de lachstuipen op het lijf joegen. Bij tijd en wijle krijgt ook het publiek dat vlak langs de ijsbaan is gezeten, de volle laag, tot groot vermaak van iedereen. Bijzonder gewaagd en gekund zijn de verrichtingen van Kevin Maloney die zich een vakbekwaam en vastberaden springer toonde, daarbij geassisteerd door drie charmante meiskes. Het zou te ver voeren om elk programma onderdeel apart te belichten, maar vast staat wel dat iedereen die bij de Holiday on Ice revue gedraaid, heropende slagerij Kouwen berg woensdag 29 oktober, de wat uit gebreide en aanmerkelijk fraaier geworden winkel aan de Maasstraat te Middelburg. Dat gebeurde met een feestelijke receptie. „Vroeger hadden we hier witte tegels in de zaak", aldus de heer C.N. Kouwen berg, „het was toen nog een echte ouderwetse slagerij eigenlijk, koud en clean. We hebben nu een interieur met warm grijze tegels, gemarmerd, en rode plavuizen op de vloer. We hebben ook de etalages weggebroken, zodat de voorbijgangers veel ruimer zicht hebben op de nieuwe vitrine en op de wandstellingen die vol staan met allerlei artikelen. Achter de toorrbankvitrine hebben we digitaal wegers neergezet. In één blik kunnen gewicht, prijs per kilo en te betalen bedrag worden geregis- streerd. Verder is ook de werkplaats, met name de worst keuken uitgebreid. Dat was ook noodzakelijk omdat de vraag naar worstsoorten steeds meer toeneemt. Ook de koelcel en de pekelcel zijn wat groter geworden. Tevens is de diep vriesruimte vanwege de steeds toe nemende klandizie niet aan een uit breiding ontkomen. BS VLISSINGEN - NIEUWENDIJK35 37 TEL 12209 is betrokken, het uiterste van zijn of haar krachten geeft om de revue te doen slagen. Wat op de gladde ijzers wordt gepresteerd, en uiteraard der zaak in de regiekamers, is zeer opmerkelijk. Evenals in de voorgaande jaren het geval was, bezoeken ook nu weer honderden Zeeuwen deze ijsrevue in Antwerpen. Deze Belgische havenstad ligt immers vlak naast de deur en diverse bussen rijden dan ook avond aan avond naar de Scheldestad. Een van de touroperators die het ijs-kunst minnend publiek naar Antwerpen vervoeren, per comfortabele touringcar, is Reisbureau Van Fraassen-Magneet Zeeland, met vestigingen in Vlissingen, Middelburg en Goes. De Evenementen-commissie M75 brengt op maandagmiddag 24 november a.s. een gezellig programma voor U in de Schouwburg te Middelburg. Mmv het zangduo Saskia en Serge, het komisch duo Hermans-Janssen, muzikale omlijsting en solo-optreden van Paula Koster, hammondorgel. De gratis toegangskaarten worden U op aanvraag toegezonden. Aanvragen met volledig adres en leeftijd zenden aan Evenementen commissie M'75 Westerscheldestraat 119, Middelburg of per telefoon 12859 OPGAVE VOOR 15 NOVEMBER A.S. Voor de bewoners van bejaardencentra is een aparte regeling. Inlichtingen in uw tehuis. HOTEL-RESTAURANT de gelegenheid voor het houden van Uw bruiloft, familiedineetje en vergaderingen. Voor elke gelegenheid gepaste zalen. Voor bruiloften, diners en feestavonden berekenen wij geen zaalhuur. Lange Delft 10, Middelburg Tel. (01180) 13490

de Faam | 1975 | | pagina 1