Middelburgse raad I vergadert maandag a.s. TENTOONSTELLING FOTOWEDSTRIJD RECONSTRUCTIE ROUAANSEKAAI 1 camp?na ^ANG^ VERKEERSMAATREGELEN Circus Boltini in Zeeland ANDERE VOORSTELLEN Openbare commissie vergaderingen Wintersport festival in Middelburg Twee bazars „Tesselschade- Arbeid Adelt" Woensdag 22 oktober 1975 VERBETERING VERLICHTING In de Vleeshal van het stadhuis begint zaterdag 25 oktober a.s. een tentoonstelling van de foto's en dia's die in het kader van de M'75 fotowedstrijd werden ingezonden. Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. MENU TAFELTJE DEKJE uan de Campina-kok w KONTAKT ALLEENSTAANDEN UITZENDING ELLY AMELING VOORLICHTING OVER KANKER TROK RUIM 6000 DAMES De Middelburgse gemeenteraad zal op maandag 27 oktober a.s. om 14.00 uur, voor de maandelijkse vergadering bijeenkomen In de raadszaal van het stadhuis te Middelburg. Die raadszaal is voor het publiek te bereiken vla het deurtje op de hoek van het stadhuis aan de Lange Noordstraatzijde. Hieronder treft u weer de agenda voor die vergadering. Op een andere plaats In deze rubriek vindt u enkele raadsvoorstellen waaraan wat uitgebreider aandacht is besteed. Wy brengen nog met nadruk onder de aandacht, dat I deze vergadering openbaar is, zodat publieke tribune kan bywonen. AGENDA 1. Vaststelling notulen van de raad der gemeente Middelburg gehouden op 18 augustus 1975. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Waarnemend hoofdleidster schap openbare kleuterschool „De Spring plank" te Nieuw- en Sint Joosland. 4. Konsept-ontwerp van wet reorganisatie binnenlands bestuur. 5. Verzoek om subsidiëring in het exploitatietekort van de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland. 6. Beschikbaarstellen krediet van 465.500,i.v.m. rekonstruktie van de Rouaansekaai. 7. Aankoop van 6.660 m2 grond aan de Brigdamseweg. 8. Verkoop van het pand Nieuwe Haven 1-3. 9. Verkoop pand Vlissingsestraat 3. 10. Ruiling met de heer A. Dingemanse van percelen grond, gelgen aan de Brigdamseweg en de Van ,t Hoffweg. 11. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. verbetering pand Noordbolwerk 1. 12. Beschikbaarstellen krediet van 17.600,voor de aanleg van een riool in de Dwarsstraat. 13. Vaststelling voorbereidingsbesluit Dauwendaele Centrum. 14. Vaststelling van een voor be-" reidingsbesluit voor een gedeelte van de Geere. 15. Deelnota groenvoorziening in het kader van het op te stellen struktuurplan Middelburg. 16. Verlenen eervol ontslag rektor Stedelijke scholengemeenschap „Middelburg". 17. Verlenen medewerking ex art. 50 e.v. van de Kleuteronderwijswet aan de Vereniging voor Protestants Christelijk Kleuteronderwijs voor het verrichten van buitengewoon onder houd aan diverse onder haar bestuur staande kleuterscholen. 18. Verlenen medewerking ex art. 50 e.v. van de Kleuteronderwijswet aan de Vereniging voor Protestants Christelijk Kleuteronderwijs voor het verrichten van buitengewoon onderhoud aan p.c. kleuterschool „Klein Poortershof", Poortershove 1. 19. Beschikbaarstellen krediet voor herstel van de dakisolatie en verbetering van de konstruktie ter voorkoming van kondensvorming aan de p.c. kleuterschool, Veersesingel 45. 20. Beschikbaarstellen krediet voor de eerste aanschaffing van speel- en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de kleuterklassen van de Stichting Vrije School Zeeland (le deelbe groting). 21. Beschikbaarstellen krediet voor de eerste inrichting van het verbouwde en uitgebreide schoolgebouw van o.l.s. „De Sandenburch", Baarsjesstraat 45, alsmede voor de vervanging van meubilair en hulpmiddelen. 22. Beschikbaarstellen aanvullend krediet voor o.a. de eerste inrichting van de o.l.s. „De Westburch", Beneluxlaan 14. 23. Beschikbaarstellen extra-krediet openbare school voor gewoon lager onderwijs „De Boomenburch", Oude Vlissingseweg 32a, voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal. 24. Beschikbaarstellen aanvullend algemeen krediet voor de betaling van gelden aan schoolbesturen t.b.v. een leder deze vergadering op de aanschaffingen c.a. waarvoor medewerking is verleend ingevolge de artikelen 72 e.v. van de Lager-onder- wijswet 1920. 25. Verlenen medewerking ex artikel 72 e.v. van de Lagetonderwijswet 1920 t.b.v. de aanschaffing van nieuw mebilair en niet meer bijpassend meubilair voor de p.c. „Prins Willem- Alexander school", Noordweg 442. 26. Beschikbaarstellen krediet voor de eerste inrichting en vervangende inrichting van de uitgebreide en verbouwde p.c. „Prins Willem-Alex- anderschool", Noordweg 442. 27. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie van het pand Gortstraat 58. 28. Beschikbaarstellen van een krediet ad. 34.500,-ten behoeve van de verbetering van het oproepsysteem van de gemeentebedrijven. 29. Beschikbaarstellen krediet van 14.000,= t.b.v. verbetering openbare verlichting van de Branderij Molengang. 30. Beschikbaarstellen krediet van 7.500,- t.b.v. verbetering openbare verlichting de De Ruyt er straat (gedeelte Langevielesingel tot Karei Doormanplein). 31. Beschikbaarstellen krediet van 15.000,t.b.v. verbetering openbare verlichting in de De Ruyterstraat (gedeelte Poelendaeleweg tot de Trompstraat). 32. Beschikbaarstellen krediet van 5.700,- t.b.v. verbetering openbare Ter voorbespreking van de ge meentebegroting voor het jaar 1976 zullen op 28 en 29 oktober a.s. nog drie commissievergade ringen worden gehouden, waarin bepaalde onderdelen van die begroting aan de orde zullen worden gesteld. Hieronder een overzicht van de vergaderingen die gehouden worden. 28 oktober 1975 aanvang 17.00 uur Culturele Adviesraad 28 oktober 1975 aanvang 19.30 uur Commissie Gemeente Bedrijven 29 oktober 1975 aanvang 20.00 uur Adviesraad Sport, Jeugd en Recreatie. Deze vergaderingen zijn openbaar, zij worden gehouden in het stadhuis en zij kunnen door een ieder die dat wenst worden bijgewoond. verlichting op de Walcherseweg en de Molendijk (Nieuw- en Sint Joosland). 33. Exploitatie van de aanloophaven te Middelburg. 34. Vaststelling 12e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. 35. Vaststelling 4e wijziging Uitkerings- en pensioenverordening wethouders 1970. 36. Vaststelling wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een belasting op de honden iri de gemeente Middelburg. 37. Vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van reinigings rechten in de gemeente Middelburg. 38. Vaststelling 143e, 144e en 145e begrotingswijziging 1973, 39. Vaststelling van de 101e t/m 104e begrotingswijziging 1975. 40. Goedkeuring rekening 1970 stichting „Goed Wonen". 41. Voorlopige vaststelling rekening 1970 Stichting Sportbelangen Middelburg. 42. Voorlopige vaststelling rekening 1970 Stichting Voortgezet Ekonomisch Onderwijs. 43. Voorlopige vaststelling rekening 1970 stichting „De Middelburgse Schouwburg". 44. Goedkeuring rekening 1970 Godshuizen. 45. Voorlopige vaststelling gemeenterekening c.a. 1970. 46. Rondvraag. In de gemeenteraadsvergadering die maandag a.s. wordt gehouden komen vier voorstellen aan de orde voor het beschikbaarstellen van kredieten ten behoeve van de verbetering van openbare verlichting op diverse plaatsen in de gemeente Middelburg. Het gaat om de volgende straten en wegen - f 5.700,- is uitgetrokken voor de Walcherseweg. - 3.000- wordt gevraagd voor de verbetering van de verlichting aan de Molendijk te Nieuw- en St. Joosland. - 7.500,- zal nodig zijn voor de verbetering van de openbare verlichting in het gedeelte van de De Ruijterstraat dat ligt tussen de Langevielesingel en het Karei Doormanplein. - 14.000,- 'wordt gevraagd voor verbetering openbare verlichting in de Branderij Molengang. - 15.000,- wordt uitgetrokken voor de verlichtingsverbetering in de De Ruijterstraat en wel het gedeelte tussen de Poelendaeleweg en de Trompstraat. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelbbrg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Hakewill-Smithlaan Tussen de Noordweg en de Hakewill- Smithlaan, loopt een pad in ongeveer noord-oostelijke richting met in noord-westelijke richting één aftakking naar de Montgomerylaan en één aftakking naar de Eisenhowerlaan. Dit pad heeft duidelijk het karakter van een voetpad en daarom hebben burgemeester en wethouders besloten dit pad aan te wijzen als een voetpad. Een einder tegelpad dat loopt tussen de Noordweg en de Hakewill- Smithlaan met dezelfde aftakkingen als het hierboven aangeduide pad, heeft duidelijk het karakter van een fietspad. Daarom hebben B. en W. besloten dit pad als een fietspad aan te wijzen Beide besluiten werden op 13 oktober j.l. ter openbare kennis gebracht. Binnen 30 dagen na deze datum kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Een eventeelberoepsschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. PARKEREN IN DE KRUITMOLENLAAN. Bij het Centrum voor kleine za^lsporten in de Kruitraoieniaan (op de hoek bij de Torenweg) ontstaan vaak parkeerproblemen. Dat is vooral het geval wanneer vele sportlieden gebruik maken van het eerdergenoemde gebouw. Op verzoek van de wijkvereniging die daarop door de omwonenden attent was gemaakt, hebben B. en W. nu besloten by het genoemde gebouw een parkeerge legenheid aan te leggen. Het zal niet een super de luxe parking worden. Het trottoir wordt ter plaatse wat verlaagd, zodat auto's gemakkelijk op het grasterrein kunnen ryden. Bovendien zal een duideiyke „P" worden geplaatst als verwijzing. VOETPADEN IN DAUWENDAELE IB Een paar dagen geleden hebben burgemeester en wethouders van Middelburg aan de wijkvereniging Dauwendaele geschreven, dat op de voetpaden tussen de Overloper en het Vromoldsland tussen de Overloper en de Buitenhove en tussen de Overloper en de Meanderlaan enkele paaltjes zijn geplaatst. Autoverkeer is op deze paden dus niet meer mogelijk. Het plaatsen van deze paaltjes is gedaan op verzoek van de wijkvereniging omdat die paden, die duidelijk het karakter hebben van voetpad, toch vaak gebruikt worden om er met de auto overheen te rijden. Dat voetpadkarakter blijkt bij een aantal paden ook duidelijk uit het feit, dat die paden alleen te bereiken zijn via een verhoogd trottoir, Niettegenstaande dat is door de paaltjes nu duidelijk aangegeven dat auto's op die paden niet welkom zijn. gelden schoolbesturen t.b.v. Menu Tafeltje Dekje van 26 oktober - 1 november 1975. Maandag: Stamppot, boerenkool en worst. dinsdag: Gehakt, witlof en aardappelen. woensdag: Runderlappen, spercibonen en aardappelen, donderdag: Varkenslapje, tutti frutti en pom mes mignon. vrijdag: Kip, appelmoes en puree. Zaterdag: Wat de pot schaft. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnummer 27537 tussen 9.00 - 9.30 uur. Deze dienstverlening van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. Volgende week zal Nederlands grootste circus Boltini weer enkele dagen in Zeeland zijn. Natuurlijk wordt ook Walcheren daarbij niet vergeten. Woensdag 29 oktober komt de karavaan 150 wagens vanuit Z. Vlaanderen naar Vlissingen, om daar ,s middags en ,s avonds in de grote tent op het Industrieterrein aan de Gildeweg op te treden. De volgende dag, donderdag 30 oktober, staat de tent op een terrein aan de Grevelingenstraat te Middelburg. Ook daar wordt een middag- en een avondvoorstelling gegeven. Voor het Zeeuwse circusminnend publiek is Boltini een bekende klank. Overbodig daarom eigenlijk, om te vertellen dat de bezoekers weer een gezellig, afwisselend programma te zien krijgen. Twee en half uur echte circussffeer, met alles wat men maar van een goede circusvoorstelling mag verwachten, als exotische dierennummers -o.m. zeeleeuwen en een groot leeuwennummer-, paarden- dressuur, clownerie, acrobatiek enzovoort. En wie van Vader Abraham houdt: ook hij is er. Hij presenteert namelijk een nationale talentenjacht en laat enkele van zijn liedjes horen. Choco-eierdrank. 2 pers. I eidooier, eetlepel basterdsuiker, sap van een sinaasappel. 2 dl. Campina chocolademelk. Roer de eidooiers schuimig met de basterdsuiker en het sinaasappelsap. Meng er daarna de koude chocolademelk doorheen. Per persoon: 225 k.cal. natuurlijk lekker Zondagavond 26 oktober, is er weer een „welkomdienst-voor-iedereen, ditmaal n de Gereformeerde-Roomskatholleke kerk „DE HOEKSTEEN", Roozen- burglaan in Dauwendaele. Het thema van deze dienst „FEEST VIEREN" wordt gesteld door ds. C. v.d. Zanden en ds. R. P. Ytsma. „Er is reden om feest te vieren. Laat Middelburg-Zuid meedoen!" Aan deze dienst werken verder mee: „Réveil-combo", een zangkoor en de organist Riaan Rijken. Om kwart-voor zeven start reeds de zangdienst. In de week van 20 - 26 oktober wordt geheel Middelburg-Zuid (Magistraat wijk en Dauwendaele) - start om half 8 - uitgenodigd op: maandag- en dinsdagavond: bijbelstudie; woensdagen donderdagavond: huis-aan -huiswerk, folderuitreiking, straatevangelisatie; vrijdagavond: filmvertoning van „de beproeving" met discussie en zaterdagavond: filmvertoning van „jeugd op drift" eveneens met discussie. Dit alles in „De Hoeksteen". Iedere morgen, in deze week, is er ook om half 10 koffie drinken, daarna gebedsvoorbereiding en instructie. Elke middag om 13.00 uur: huisbezoek, „operatie mobilisatie" Deze actie, in de schoolherfstvakantie, wordt georganiseerd door de „welkomdienst-voor -iedereen" - werkgroep, een samenwerking tussen Gereformeerde kerk, Hervormde Gemeente, Leger-des-Heils, Youth for Christ, Navigators. De uitvoering van de actie is in handen van de internationale Jeugd- Evangelisatiegroep „Operatie Mobilisatie". Deze jongeren geven hun schoolvakanties aan het Evangelisatiewerk, in de dienst van hun Heer Jezus Christus. Zij komen naar andere landen om te helpen organiseren en uitnodigen. De gehele actie loopt uit in een feestelijke dienst in „De Hoeksteen", op zondagavond, 26 oktober, om 19 uur. De kontaktgroep voor alleenstaanden, die in september j.l. in de Ontmoetingskerk te Middelburg van start ging, blijkt in een duidelijke behoefte te voorzien. Iedere zondagavond komt men bijeen. Uit de kring van regelmatige bezoekers en bezoeksters is een kleine werkgroep gevormd, die het geheel begeleidt. Het hoofdaccent blijft liggen op het onderlinge kontakt. Ten dienste daarvan worden regelmatig geprogrammeerde elementen ingevoerd. Eenmaal in de maand is er een geheel geprogrammeerde bijeenkomst. Bijvoorbeeld zondag 2 november „een Scandinavische avond". Belangstellenden van het hele eiland Walcheren zijn van harte welkom: iedere zondagavond vanaf 8.15 uur in de bovenzaal van de Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat 1, Middelburg, (zij- ingang) „Zoals u ongetwijfeld bekend is, is de verkeerssituatie op de Rouaansekaai en de hiermee in verband houdende hinder (verkeeretrillingen en lawaai) reeds enige jaren onderwerp van bespreking in uw vergaderingen". Aldus begint het voorstel aan de gemeenteraad waarin burgemeester en wethouders een plan voorleggen om de Rouaansekaai aan te passen. By het opzetten van de reconstructieplannen is er vanuit gegaan dat niet te verwachten is dat de verkeersdrukte langs deze kaal op korte termyn verminderd zal worden. De Rouaansekaai is een onderdeel van de route Ryksweg 58 naar Veere terwyi ook het verkeer van en naar het Klein Industrie voor een belangryke gedeelte over de Rouaansekaai rydt. Wat gaat er gebeuren?: a. Er zal een voctgangersstrook van ten minste anderhalve meter aan de huizenkant worden aangelegd waaraan de bestaande monumentje stoepen worden gehandhaafd. Een voorbeeld treft men hiervan al aan op de Bierkaai en de Londensekaai. b. Er zal een par keer strook van 2 meter breedte naast deze voet gangersstrook worden aangelegd. In verband hiermee wordt de rijstrook voor het verkeer verplaatst van de huizenzijde naar de waterzijde. Het is namelijk gebleken dat bij vergroting van de afstand tussen de bebouwing en de rijstrook de verkeerstrillingen verminderen. Voorts wordt door de verlegging van het rijweggedeelte bereikt, dat de kabels die in de straat aanwezig zijn niet meer onder het wegdek zullen liggen. Opgravingen om kabels te herstellen e.d. zullen dan ook niet meer voorkomen, waardoor de kans op een oneffen straat verminderd wordt. c. Er zal een rijweg ter breedte van 7 meter worden gemaakt welke strook onderverdeeld is in een hoofdrijbaan van 2 meter en twee aanliggende a (brom)fietsstroken van elk 1 meter breed. d. Naast de rijbaan aan de waterzijde k zal een strook voor parkeren worden fi aangelegd evenwijdig aan de k! waterzijde. Ter beveiliging van de 5 weggebruiker wordt langs de S wate-kant bovendien een geleidehek S geplaatst. Bomen. De bestaande bomen zullen bij de fc uitvoering van de plannen moeten k worden gerooid. Het verplanten van K deze bomen heeft naar de mening van 9 het college weinig zin, aangezien de 9 overlevingskansen minimaal zijn. S Zeven van de aanwezige bomen zijn te 3 zwaar en hebben al te veel gasschade J| opgelopen terwijl zij wat soort betreft Ij ook minder geschikt zijn voor k herplanting. Er zullen nieuwe bomen k worden geplaatst, zoals dat ook het 9 geval is geweest op de Londensekaai Q en de Bierkaai. De totale kosten van het reconstructieplan bedragen 465.500,-. Hieronder nog een klein overzichtje van raadsvoorstellen die maandag in de gemeenteraad van Middelburg aan de orde komen. - Voorgesteld wordt de rector van de Stedelijke Scholengemeenschap de heer Drs. E. Kuiper eervol ontslag te verlenen met ingang van 1 augustus 1976. De heer Kuiper wordt eerder 65 jaar, maar hij heeft de wens te kennen gegeven om het lopende schooljaar uit te dienen. En dat betekent dat zijn ontslag nu zal ingaan op 1 augustus 1976. - Een ander voorstel is om een voor be reidingsbesluit vast te stellen voor Dauwendaelecentrum. Er is namelijk een verzoek binnen gekomen om aan de Vrijlandstraat twee kantoorge bouwen en -een motel te mogen bouwen. Dat zal zijn op de plaats waar aanvankelijk een uitbreiding van het winkelcentrum was voorzien. Die uitbreiding gaat niet door en burgemeester en wethouders zeggen in hun voorstel dat zij het ingediende plan voor de bouw van twee kantoor gebouwen en een motel een goede vervanging vinden. Aangezien het bestaande bestemmingsplan niet voorziet in de bouw van dit soort gebouwen wordt het bestemmingsplan gewijzigd. Vooruitlopend op het gereedkomen van die wijziging wordt nu aan de raad gevraagd een voorbe reidingsbesluit vast te stellen. - B. en W. vragen aan de raad een krediet van 17.600,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een nieuw gemeenteriool in de Dwarsstraat. Het huidige rioolstelsel is namelijk bijzonder slecht. - Burgemeester en wethouders stellen voor om met ingang van 1 januari 1976 de hondenbelasting in verband met de geldontwaarding met ongeveer 10% te verhogen. Hierdoor wordt een meeropbrengst verkregen van 7000,-. - Het subsidiëren van de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland komt opnieuw aan de orde maandag a.s. In de februari vergadering van dit jaar werd het voorstel van de meerderheid van I verlenen verworpen. De Stichting Midden-Zeeland heeft op 12 september j.l. een beroep gedaan op e gemeenteraad om alsnog een subsidie voor 1975 en de volgende jaren te verstrekken in het tekort van die Stichting. De meerderheid van het fi college van B. cn W. stellen voor om 9 aan het vliegveld voor 1975 een subsidie te verlenen van 7.650,- en voor elk van de jaren 1976 tot en met k 1979 een gelijk bedrag, waarby het A bedrag dan op basis van de stijging 3 van de loonkosten en prijzen verhoogd zou kunnen worden. - Een belangrijk onderwerp, namelijk b het ontwerp van wet over de k reorganisatie binnenlandsbestuur 9 komt ook aan de orde in de maandag 9 te houdenvergadering. Burgemeester 9 en wethouders stellen aan de raad S voor :üs mening over het ontwerp van wet het volgende aan het college van 3 Gedeputeerde Staten van Zeeland te ij berichten. Er wordt ingestemd met de voorgestelde provinciegrens van Zeeland. Er bestaan bezwaren tegen de voorgestelde taakverdeling over de drie bestuurslagen. Voorgesteld wordt een werkgroep in Zeeland in te s'ellen voor de bestudering van de voor korte termijn en de voor lange termijn te treffen maatregelen die nodig worden geacht. In het kader van het Monumcntc!\jaar werd in de Burgerzaal van het stadhuis enkele maanden geleden een dat werd Ameling, Baldwin, 1 concert i opgenomen door Elly en Dalton i gegeven i sopraan i piano. i De A.V.R.O. deelde mede, dat de J tijdens dat concert gemaakte i opnamen uitgezonden zullen worden op donderdag 30 oktober i a.s. om 20.15 uur via de zender 1 Hilversum II (298 m.) i nei xjfirsit'i van ue meeruerneiu j ini»ti»uiii (azu het college om subsidie te i 3 Nog een paar maanden en het is weer volop de tijd voor de wintersport. Om alvast in de sfeer te komen hoeft u niet zolang meer te wachten, want donderdag 30 oktober aj. is in de Middelburgse Schouwburg al alles te zien en te horen over de wintersport. De Reisbureaus De Magneet en Van Fraassen en Intersporl International - in Middelburg vertegenwoordigd door fa. Imanse - organiseren dan een groots wintersport festival. Wat dit festival inhoudt? Beroeps mannequins zullen daar de collectie wintersportkleding van Intersport International tonen, de Magneet brengt een multi-d ia-show met informatie over wintersportvakantiebestemmingen, over de gezinssportvakantie, de jeugdsport- vakantie, de wintervakantie voor de niet-skieër en noem maar verder op. De presentatoren Arend Teunissen en Paul der Maeder geven in gezellige gesprekken allerlei nuttige tips over voorbereidingen op wintersport, en hebben bovendien nog een leuke reisquiz in petto, met bijvoorbeeld een achtdaagse wintervakantie in Tirol voor twee personen als prijs. De entree van deze avond bedraagt drie gulden, inclusief het kopje koffie in de pauze en vervoer met Magneet/Van Fraassen touringcars vanaf Vlissingen, Souburg en Goes. Ook dit jaar zal het bestuur van de afdeling Walcheren en de Bevelanden van de vereniging „Tesselschade-Arbeid adelt" weer een bazar houden in Middelburg en Vlissingen. Met de opbrengst van deze ver- koopbazars wil men Nederlandse vrouwen van alle gezindten behulpzaam zijn bij haar streven om in eigen onderhoud te voorzien. De bazar in Middelburg wordt op dinsdag 28 oktober gehouden ten huize van mr. J. A. Heyse, Molenwater 127, j van 10.30-15.30 uur. In Vlissingen is de bazar gedurende dezelfde tijd geopend op vrijdag 31 oktober in Grand Hotel „Britannia". Dc Zeeuwse Vrouwenraad komt in een rapport tot de conclusie dat het experiment met het organiseren van voorlichtingsbijeenkomsten over kanker in Zeeland zeer succesvol zijn geweest. Ruim 5000 vrouwen hebben de in de hele provincie gehouden middag- en avond bijeen komsten, bezocht om te worden voorgelicht over de vele vormen van kanker welke zich voordoen, hoe men deze kan herkennen en wat er eventueel gedaan kan worden om deze ziekte te voorkomen. Uit vragen die werden gesteld bleek dat men in verschillende plaatsen vaak met dezelfde problemen zat. Dat in sommige gevallen moest worden geadviseerd zo gauw mogelijk een arts te bezoeken, toont het belong van deze voorlichting. Het aantal bezoeksters lag overal boven het aantal dat zich te voren had opgegeven en ver boven de verwachtingen, zo wordt in het rapport opgemerkt. In Middelburg bijvoorbeeld kwam men voor de onaangename verrassing te staan dat om 10 voor 8 de kerk reeds vol was met achthonderd vrouwen. Er werd toen later nog een avond belegd, voor een tweehonderdtal belangstellenden.

de Faam | 1975 | | pagina 5