r 100 Middelburgse bejaarden naar Folkestone T.V. en radiostoring in Magistraatwijk Gratis zwemmen in Poelendaele Herinneringen aan oud-Middelburg Gratis verlichting auto's controleren! GEMEENTERADEN FOLKESTONE EN VILVOORDE OP BEZOEK Herfstvakantie-aktiviteiten in vijf wijken „Info-Drijf-in" één dag in Middelburg MAGERE «JOGGURT NATUREL campma KUIPERSPOORT Eet-speeldag in het Schuttershof Woensdag 15 oktober 1975 ZATERDAG IN KUIPERSPOORT («THEATER KOLLEKTEN «k**6T °C>0 t4l\JG© Gemeenteraads vergaderingen 55 IEDEREEN KAN GRATIS KENNIS MAKEN MET HET ZWEMMEN IN HET OVERDEKTE ZWEMBAD POELENDAELE. Op maandag 20 oktober a.s. staat dit bad namelijk open voor jong en oud en wel van 8.30-12.00 uur en van 13.OO IT.00 uur. Iedereen is dan gratis welkom om aan den lijve te ervaren hoe plezierig het is om ook in het koudere jaargedeelte te kunnen zwemmen. ZWEMMEN GOED VOOR JONG EN OUD!!!!!! KAARTEN VOOR EEN DUBBELTJE FILMAVOND IN „SILVER NIGHTHOME" Ir REGIONALE ZANGAVOND GEREF. GEMEENTE PER LITERVERPAKKING CT. VOORDEEL. I Het is inderdaad druk met de uitwisselingen tussen het Engelse Folkestone en Middelburg. Afgelopen zaterdag om 9.00 uur vertrokken 100 Middelburgse 65-plussers voor een vakantie van 5 dagen in de Engelse zusterstad. De reis ging met twee bussen van de Markt In Middelburg naar Zeebrugge, waar ingescheept werd met een boot van de Townsend Ferries. In Engeland werd men welkom geheten op de kaal van Dover door de burgemeester van Folkestone en de waarnemend-burgemeester en ook de burgemeester van Dover. De Middelburgse 65-plussers wonen gedurende die vijf dagen in elf verschillende hotels in Folkestone. Op zondagnamiddag werd een bezoek gebracht aan het eeuwenoude kasteel van Dover. Op de maandag werd een soort wildpark op ongeveer 20 km. afstand van Folkestone bezocht. De lunch wordt steeds gebruikt door de gehele groep «in de bij vele Middelbugers bekende Leas Cliff Hall. CANTERBURY. Op dinsdag (gisteren) werd een bezoek gebracht aan Canterbury, de stad met de prachtige kathedraal, die natuurlijk ook werd bezocht. Vandaag, woensdag 15 oktober, is men vooral vrij om wat inkopen te doen. De lunch die ook weer in de Leas Cliff Hall wordt gebruikt, wordt niet alleen aan de Middelburgse 65- plussers aangeboden, maar ook aan 40 oudere inwoners uit het Ierse Belfast. Op de avond van die dag wordt een diavertoning verzorgd over een nog onbekend onderwerp. Morgen, donderdag 16 oktober a.s., staat een excursie naar de plaats Ashford op het programma, waar een bezoek gebracht zal worden aan een voedingswaren fabriek. Op donderdagavond is er een officiële receptie in het East Cliff paviljoen met aansluitend een afscheidsdiner. Dit wordt aangeboden door het stadsbestuur van Folkestone. Op vrijdag 17 oktober a.s. zal het laatste Engelse ontbijt worden genuttigd en om 10.00 uur zal men naar Dover vertrekken, waar dan ingescheept wordt voor de terugreis. De oudere Middelburgers worden op vrijdag 17 oktober a.s. tussen 17.30-18.00 uur op de Markt voor het stadhuis verwacht, waar de brass-band O.N.D.A. voor een vrolijk welkom zal zorgen. VEEL GEGADIGDEN. Voor de trip naar Folkestone bestond De Commissaris van de Koningin dr. C. Boertien en mevrouw Boertien hebben onlangs een kennismakingsbezoek gebracht aan de gemeente Middelburg. Tijdens dat bezoek werd door het college van burgemeester en wethouders met de nieuwe Commissaris van de Koningin over velerlei zaken m gesproken. In de middaguren werd een excursie door de gemeente gemaakt I in een kleine bus. Daarbij werden o.a. bekeken de de nieuwe woonwijken I Magistraatwijk, Dauwendaele en Klarenbeek. Ook het industrieterrein werd met een bezoek vereerd. In de binnenstad werd letterlijk stil gestaan bij de woningen in het Bagijnhof, die nog niet zo lang geleden helemaal zijn vernieuwd. Op de foto is het gezelschap in de Stoppelaarstuin, het nieuwe pleintje met grote oude bomen, dat achter de woningen van het Bagijnhof is gelegen. De heer Tevel, directeur van de Woningbouw Vereniging (links) h geeft een korte uitleg over de vernieuwing van de woningen. Van links naar h rechts verder de heren Hooy, Baars (hoofd), burgemeester Wolters, Bergshoeff (hoofd), Boertien, mevrouw Boertien en mevrouw Wolters. Na de ^^itleg werden enkele Bagijnhofwoningen van binnen bekeken. onder de Middelburgers In de leeftijd van 65 tot 70 jaar grote belangstelling. Er werden niet minder dan 450 verzoeken ontvangen om mee te mogen gaan. Er was echter plaats voor „maar" 100 personen, zodat geloot moest worden. Daarbij moesten meerderen teleurgesteld worden dan er gelukkig gemaakt konden worden. Maar dat is niet anders. Op woensdag 8 oktober j.l. werd in de Burgerzaal een bijeenkomst belegd waarvoor alle uitverkorenen werden uitgenodigd. Zij waren ook allemaal aanwezig. Tijdens die bijeenkomst werd veel informatie verstrekt en werden er vele vragen beantwoord. De bijeenkomst werd ook bijgewoond door de voor lichtingsambtenaar van Folkestone, de heer John Whiting, die het een en ander over het programma en over Folkestone vertelde. 'Het Kuiperspoortheater organiseert zaterdag 18 oktober a.s. om 20.00 uur in het Kuipers- poorttheater weer een voorstelling. Er zullen twee een- acters opgevoerd worden door evenzovele gezelschappen. „Decorum" uit Alphen aan de Rijn zal spelen ,,Een beetje pijn" van Pinter. „Even goede vrienden" van Jan Zuidgeest wordt vervolgens gespeeld door het Breda's toneel. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar k f 5,- per persoon. C.O.P. en C.J.P.-houders 3,50 per persoon. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben vergunningen verleend voor het houden van kollektes. Van 13 oktober tot 20 oktober mag het Landelijk Kollekte Bureau te Utrecht een huis-aan-huis kollekte houden. Aan de Vereniging tot steun aan de Nierstichting Nederland werd een vergunning verleend voor het houden van een huis-aan-huis kollekte in het tijdvak van 20 oktober tot en met 27 oktober a.s. In de voorwaarden die aan de kollekte - vergunning zijn opgenomen staat o.a. dat het inzamelen door middel van intekenlijsten nadrukkelijk is verboden. Er moet gebruik gemaakt worden van verzegelde bussen. Verder is voorgeschreven dat de kollektanten moeten zijn voorzien van een deugdelijk legitimatiebewijs. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelbbrg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel In het kader van het Monumentenjaar hebben burgemeester en wethouders van Middelburg de leden van de gemeenteraden van de zustersteden Folkestone (Engeland) en Vilvoorde (België) uitgenodigd een bezoek aan Middelburg te brengen. Het hoogte punt van dat bezoek zal vallen op zaterdag 18 oktober as. wanneer o.a. in de burgerzaal een bijeenkomst wordt gehouden tijdens welke mr. dr. Bolkestein, oud-burgemeester van Middelburg en Deventer en voorzitter van het Dagelijkse Bestuur van het Nationaal Comité M'75, zal spreken. Voorts zal uiteraard het woord gevoerd worden door door de burgemeesters van de drie steden. De muzikale omlijsting van deze bijeenkomst zal worden verzorgd door een jeugd-ensemble van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van de heer R. J. van Soest. Tijdens die bijeenkomst zal ook een kleine tentoonstelling worden ingericht in de hal van het stadhuis waarop monumenten te zi?h zijn van Folkestone, Vilvoorde en natuurlijk ook van Middelburg. Die kleine tentoonstelling zal ingepast worden in de grotere tentoonstelling die vanaf 24 oktober a.s. gehouden zal worden in de Vleeshal. Tijdens die tentoonstelling zullen de foto's worden geëxposeerd die ingezonden zijn voor de fotowedstrijd die door de gemeente Middelburg in samen werking met de Middelburgse foto- en diaclub in het kader van het monumentenjaar werd georganiseerd. In de morgen van die 18e oktober het film zullen de Engelse gasten in stadhuis te zien krijgen de „Middelburg - Monumentenstad" van Jaap Wolterbeek waarna men een wandeling door de stad zal maken, die natuurlijk voert via o.a. de Bellinkstraat, Korte Geere en de Spanjaardstraat. De Belgische gasten maken deze wandeling op de zaterdagmiddag. Op de zaterdagavond is er een gezellige avond in de schouwburg waarbij aanwezig zijn de leden van de gemeenteraad van de drie gemeenten. In de Magistraatwijk (Middelburg- Zuid) wordt de ontvangst van T.V.- en radioprogramma's de laatste tijd nogal gestoord. Meldingen van die storingen kwamen binnen bij de Woningbouwvereniging Middelburg, die in die wijk grote aantallen woningen bezit en beheert. Alle centrale-antennes via welke de t.v.- en radioprogramma's in de huiskamers Op woensdag 29 oktober a.s. organiseert het dienstencentrum Het Schuttershof' weer een eet- speel-dag. Er wordt U een gezellige dag aangeboden, met koffie-warme maaltijd-bingo. ,s Middags zal de heer Th. Pfann, districtsconsulent Veilig Verkeer Nederland, een lezing met dia's houden over: DE OUDERE MENS IN HET VERKEER. De kosten bedragen 3,50 per persoon. Het vervoer van en naar het dienstencentrum kan geregeld worden. Opgave aan het dienstencentrum. de eerstvolgende gemeenteraads vergadering zal wórden ge houden op maandag 27 oktober a.s. aanvang 14.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. Hier mee wordt afgeweken van de traditie dat de raadsver gaderingen worden gehouden op de voorlaatste maandag van de maand. In de volgende editie van deze rubriek vindt u dus weer een agenda en een toelichting op de diverse raadsvoorstellen. komen, worden in opdracht van die woningbouwvereniging zeer regel matig gecontroleerd zodat de storingen niet te wijten kunnen zijn aan die installaties. Men heeft verder gezocht, maar men heeft niets kunnen vinden, reden waarom moet worden aangenomen, dat een radio-amateur in die wijk zend-activiteiten ontplooit. Op verzoek van de directie van de woningbouwvereniging wordt door middel van dit artikeltje een beroep gedaan op die zend-amateur om contact op te nemen met de Woningbouwvereniging Middelburg om na te gaan of wellicht tot een oplossing gekomen kan worden. Het is nu met name voor de bewoners die wonen in de omgeving van Radenhove, Poortershove en de Statenlaan bijzonder vervelend om steeds met de storingen geconfronteerd te worden. Mede namens honderden T.V.-Kijkers en Radio-luisteraars wordt de betrokkene dank gebracht voor zijn medewerking. Voor het concert dat de Koninklijke Zangvereniging „TOT OEFENING EN UITSPANNING" op zaterdag 1 november a.s. om 20.00 uur in de concertzaal zal geven zijn voor minder financieel draagkrachtige Middelburgers kaarten 0,10 verkrijgbaar. Die kaarten kunnen afgehaald worden op donderdag 23 oktober a.s. tussen 14.00-15.00 uur bij de gemeentelijke Sociale Dienst aan de Vlasmarkt 6 (kamer 1). De gemeente Middelburg handelt hiermede overeenkomstig de voorwaarden die gesteld zijn in een akte van schenking die in 1908 werd opgemaakt en waarbij mevrouw M. E. van de Broecke aan de gemeente een bedrag van 75.000,- schonk, welk kapitaal onder de naam „Bomme van de Broecke "-fonds door het dagelijks bestuur van de gemeente Middelburg moet worden beheerd. Artikel 4 van die akte van schenking zegt dat de Zangvereniging „Tot oefening en Uitspanning" verplicht is jaarlijks voor een van hun concerten een door burgemeester en wethouders in overleg met het bestuur van de de Zangvereniging te bepalen aantal toegangskaarten beschikbaar moet stellen tegen 0,10 per kaart. Dit geschiedt dus nu al vele jaren en zo ook in 1975. Het concert dat op 1 november wordt gegeven wordt verzorgd door de eerdergenoemde zangvereniging met medewerking van Nelly v.d. v.d. Spek, sopraan, Joke de Vin, alt, Marius v. Altena, tenor, John Bröcheler, bas, Tijn van Eyk, orgel, en het Gewestelijk orkest van Zuid- Holland. De dirigent is Jo Ivens. Op het programma staan: Ode for St. Cecilia's Day - Purcell Cantate nr. 30 - Bach An die Natur - Distler Dir. Seele des Weltalls - Mozart Due Madrigali - Andriesssen. Kultureel werk „de Hayman" en de sektie Wijken, beide deel uitmakend van de Stichting Sociaal Kultureel werk Middelburg, organiseren tijdens de herfstvakantie in de week van 20-25 oktober een filmmorgen of -middag in 5 wijken in Middelburg, alsmede een groot kinderboekenfeest In samenwerking met de Openbare Bibliotheek Middelburg voor kinderen in de leeftijd van 4-12 jaar. Op de volgende dagen zal in de verschillende wijken een film worden gedraaid: Dinsdag 21 oktober: het Ontmoetings centrum in Dauwendaele, 14.00 uur. Woensdag 22 oktober: het Zuiderbaken in de Magistraatwijk; 10.00 uur; dorpshuis Nieuw- en Sint-Joosland, 14.00 uur. Donderdag 23 oktbober: wijkgebouw St. Laurens, 10.00 uur; wijkgebouw Nassaulaan, Nieuw Middelburg, 14.00 uurDe toegangsprijs bedraagt ƒ0,50. Kinderboekenfeest: Het kinderboeken feest, dat georganiseerd wordt in het kader van de kinderboekenweek, vindt gescheiden plaats voor 4-6 jarigen en 6- 12 jarigen. Het programma voor de 4-6 jarigen zal bestaan uit voorlezen en allerlei aktiviteiten naar aanleiding van het voorgelezen verhaal. De toegang hiervan is gratis. Het programma voor de 6-12 jarigen bestaat o.a. uit een boekenquiz, voorlezen en aktiviteiten naar aanleiding van het voorgelezen verhaal. Aan het slot van het feest zal aan de kinderen aan kinderboekje worden uitgereikt, dat speciaal ter gelegenheid van de kinderboekenweek door het Zeeuws Kunstenaarscentrum is vervaardigd. De toegangprijs bedraagt 0,50. Op de volgende dagen vindt het kinder boekenfeest in de verschillende wijken plaats: Maandag 20 oktober: wijkgebouw St. Laurens, 10.30 uur: 4-6 jarigen, 14.00 uur: 6-12 jarigen. Dinsdag 21 oktober: dorpshuis Nieuw en St. Joosland, 10.30 uur: 6-12 jarigen, 14.00 uur: 4-6 jarigen. Woensdag 22 oktober: Openbare Bibliotheek, Molstraat 13, 10.30 uur: 4- 6 jarigen. Donderdag 23 Ontmoetingscentrum, 10.30 uur: 4-6 jarigen jarigen. oktober: het Dauwendaele, 14.00 uur: 6-12 Vrijdag 24 oktober: het Zuiderbaken, Magistraatwijk, 10.30 uur: 4-6 jarigen, 14.00 uur: 6-12 jarigen. 97 Jeugdsociëteit „Silver Nlgthome" uit Oost-Souburg organiseert op zaterdagavond 18 oktober een filmavond. Er zullen verschillende films worden vertoond, waaronder de tekenfilm „Love is all". Het hoofdprogramma bestaat uit de grandioze film „LET IT BE" van de Beatles. Het eerste deel van deze film laat zien en horen, hoe de Beatles waren tijdens hun repetities en het produceren van hun grammofoonplaten. Dit wordt gevolgd door een live- optreden op het dak van het Apple- kantoor in Londen. De straten lopen vol, want dit was het eerste „openbare" optreden sinds jaren en zoals u weet ook het laatste optreden van John Lennon, George Harrison, Paul MacCartney en Ringo Star. Een tijdsdocument uit de zestiger jaren, die het bekijken en beluisteren waard is. De films worden vertoond in de foyer van Jeugdcentrum „De Zwaan" aan de Kromwegesingel la in Oost- Souburg en de avond begint om 8 uur. Vanaf 7 uur is de foyer geopend. Toegang 2,50. Volgende week dinsdag krijgt Middelburg een niet alledaags bezoek. Aan de Loskade zal daar dan een van de grootste en modernste Rijn-cruise schepen liggen. Dit schip, het m.s. Holland van de rederij Botel Cruises uit Amsterdam, maakt in de zomer maanden met een honderdvijftigtal toeristen veertiendaagse Rijnreizen tot aan Bazel toe. Op het ogenblik is het op een vijf wekende durende vaartocht door Nederland als tentoon stellingsschip. Op deze „Info-Drijf-in" tonen Unidata Nederland en Ocê Nederland het nieuwste op het gebied van kantoormachines van computers tot kopieerapparaten. De tentoonstelling is voor iedereen toegankelijk. De oudere hoofdstedelingen zullen zich dit rustieke plekje nog herinneren: het St. Jorlsbruggelje over het water van de Herengracht. Het is helaas verdwenen. De A.N.W.B. zal ook dit jaar een verlichtingsactie houden in Middelburg. Van 14 tot en met 18 oktober is het team dat geheel gratis voor iedereen de afstelling van de autoverlichting controleert en zo nodig afstelt, op het Technostatlon van de A.N.W.B. aan de Arnesteinweg 20, op het industrieterrein te Middelburg aanwezig. Het verlichtingscontrolestation is woensdag, donderdag en vrijdag 15-17 okt. van 9.00-19.30 uur en zaterdag 18 okt. van 9.00-16.00 uur geopend. Doel van de actie is de automobilisten te overtuigen van het grote belang van een goede autoverlichting, zowel voor hun eigen veiligheid als voor die van anderen. Vele aanrijdingen en met name kettingbotsingen blijken te wijten te zijn aan onjuist gebruik of aan gebreken van de autoverlichting. De A.N.W.B. doet deze controle reeds elf jaar en er zijn al bijna ruim 1 miljoen auto's de verlichting gecorrigeerd. Vorig seizoen moesten bij niet minder dan 91% een of twee koplampen worden afgesteld. Vrijdag 17 oktober a.s. wordt in de "Zuiderkerk", Schoutstraat in Middel burg-Zuid een regionale zangavond van de Geref. Gemeente gehouden. Zes Zeeuwse koren verlenen hierbij hun medewerking, waarbij zowel afzonder lijk als gezamenlijk wordt opgetreden. De avond die om 7.45 uur begint, wordt geopend door ds. G. A. Zijderveld. De organist Bram Beekman zorgt voor begeleiding. Toegang gratis. Per halve literverpakking 6 ct. voordeel. II'. V-s-T:, «a geldig t/m natuurlijk lekker

de Faam | 1975 | | pagina 5