Antiek in „De Gouden Poorte Gijs van Vlier: Niets voor niets maakte van mijn hobby mijn beroep (Mooie handel In „Kazan de Wolfgroep stapten 17 welpen over Zeeuwse monu menten cahiers Cursus „pech onderweg" f-AAkf \/ooa al uw r>r> KLEIN KERKCENTRUM IN MIDDELBURG ZUID CHILI-WEEK IN „DE BEUK" NIEUWE MELODIEEN OP DE „LANGE JAN" Kunst uit Zeeland in den Haag Najaarscursussen sportopleidingen -) Adv€RTfnT/ES'!\ YOUTH FOR CHRIST SCHAAMT ZICH NIET ff Cor Wesenaar voor Zeeuwse orgelclub Woensdag 17 september 1975 evangeille van een „Want Ik schaam mij het niet". Dit is het thema bijeenkomst die de beweging Youth for Christ op woensdagavond 17 september in Middelburg organiseert. In Youth for Christ werken jongeren uit verschillende kerken samen om de boodschap van de bijbel -het evangelie door te geven aan hun leeftijdgenoten. In de loop der jaren heeft deze evangelisatiebeweging zich ontwikkeld tot een bloeiend stuk jeugdwerk onder jonge mensen. Ook in Middelburg heeft Youth for Christ kontakt met vele jongeren. De bijeenkomst die op 17 septemberwordt georganiseerd, is speciaal bedoeld voor mensen die niet meer direkt tot de jeugd behoren, om hen te laten zien, dat het geloof in Jezus Christus nog steeds een levende zaak is. De bijeenkomst in Middelburg is één van de honderd die deze weken in heel Nederland onder hetzelfde thema worden gehouden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de Hoeksteen, hoek Vrijlandstraat Rozenburglaan te Middelburg. Voor&ganger zal zijn Ds. C. van der Zanden, gereformeerd predikant te Middelburg. U bent van harte welkom. Van 14 tot 28 september wordt er in de Hervormde Gemeente Middelburg een Financiële actie gehouden voor een klein kerkelijk centrum in Middelburg Zuid. Men wil er in Zuid geen kerk bijbouwen. Een klein kerkelijk centrum is de bedoeling: bescheiden van omvang, maar wel afgestemd op de reële behoeften. Werkruimten waarin door de week allerlei activiteiten kunnen worden ondergebracht en waarin ,s-Zondags kerkdiensten kunnen worden gehouden. Het centrum zal komen te liggen op het terrein van het nieuwe rusthuis de Rustenburg dat op het moment gebouwd wordt aan de Vrijlandstraat. Het zal mede ten dienste zijn van de inwoners van het rusthuis. Het gironummer voor deze actie is: 3430099 t.n.v. de penningmeester Herv. Wijkgemeente kerkbouw Zuid. ,Het is een bekend gegeven", zegt Gys van Vlier,'dat de laatste tyd steeds meer en meer mensen in antiek beginnen. Gewoon, zo maar een handeltje, alsof antiek niets bijzonders is. Opvallend is dan wel dat deze mensen opeens ook over alle mogeiyke ervaring beschikken, alsof ze al jarenlang niets anders doen dan antiek inen verkopen.' Terwijl hy het zegt kykt hij bedenkelijk voor zich uit, graait eens met een gebruinde hand in zyn baard, lacht even en zegt dan:'Nou ja, wat zou het. Je kunt het toch niet tegenhouden en bovendien: de goeien biyven vanzelf over. Gys van Vlier is sinds kort bewoner/eigenaar van het pand ,de Gouden èoorte' in de Waéenaarstraat te Middelburg. Een man met een uitgesproken liefde én gevoel voor al wat antiek is, echt antiek wel te erstaan. Het handelen heeft er altyd ingezeten, =owel vader als moeder hadden een duldeiyke commerciële aanleg. Al van kinds af aan doet Gys zaken maar pas een jaar of tien geleden zette hij de eerste stappen op antiekterrein en daar bleek hy het echt evonden te hebben. Geen kranten- wljkjcs meer, éeen geharrewar met steenkool, en ook de oudpaplerkar werd voorgoed op stal gezet: Gys had zijn draai. In eerste instantie speelde zich alles af in een leuk monumentenpand aan de Hoogstraat, een pand dat binnen de kortste keren bcordevol antiek zat. ,Natuuriyk heb ik ook leergeld betaald' van schade en schande vertelt Gys van Vlle-lmaar/ wordt men wys. In het begin éing ik er op myn brommertje op uit. de polder in. By boerderyen afstappen, achterom en vragen of er nog Iets op te ruimen viel. Dat soort werk is er tegenwoordLIet meer by: het meeste goed kopen we nu by handelaren die op hun beurt het antiek op verschillende plaatsen in Europa halen, o.a. Engeland en uit landen achter het yzeren gordijn, waar nu nog veel mooi Op 11 september 1973 werd in Chili de regering van Salvador Allende door fascistische militairen omver geworpen. Sindsdien heerst er een fascistische dictatuur. Om dat vooral niet te vergeten en om het Chileense volk moreel te steunen worden deze maand in het hele land solidarlteitsbyeen- komsten met het Chileense volk gehouden. Als enige In Zeeland organi seert het jongerencentrum De Beuk In Middelburg een „Chill-week" man.v. De Informatiewinkel, Amnesty International, PPR, PVDA, de heer A. Hanneman, Fanoy boekhandel en Sjaloom. De „Chill-week" duurt van 17 t/m 20 september. Het programma is als volgt: woensdag 17 sept. 15.00 uur: opening, waarbij iedereen van harte welkom is en waarbij de aanwezigen toegesproken zullen worden door dhr. F. Priester en dhr. A. Hanneman. Tevens zullen er verschillende informatiestands zijn en treedt een Chileense volkszanger op, wiens naam wij op zijn verzoek niet vermelden. Er is een verkoop-expositie van de in Parijs wonende Chileense schildersgroep Venceremos, die zich ten doel stelt de Chileense cultuur te de behouden en voort te zetten en dictatuur aan de kaak te stellen, donderdag 18 sept.: overdag staan er informatiestands en ,s avonds om 20.00 uur treedt Theatergroep Exit uit Rotterdam op met het stuk „Het einde van een stad". Een werk gebaseerd op een hoorspel van Remco Campert. De entree bedraagt 3,50. vrijdag 19 sept.: overdag staan er de informatiestands en ,s avonds wordt om 20.00 uur de film Le Premier Annéal vertoond. Het is een filmische dokumentaire over de eerste regerings jaren van Allende. zaterdag 20 sept.: overdag is de afsluiting van de „Chili-week" met informatiestands en de vertoning van de dia-serie wordt ondersteund door een geluidsband, die gebaseerd is op gesprekken met Chilenen in de periode 1970-1973. Ze vertellen over de problemen die opdoemen op de weg naar het socialisme, over de bewustwording en organisatie van de bevolking, over de belangen van de arbeiders, de definitie van demokratie. Problemen die ook vandaag, bijv. in Portugal, uiterst aktueel zijn. Het is de bedoeling dat deze dia-serie elke dag vertoond wordt. spul zit. Er komt nu ook antiek - wat wy er in de koloniale jaren hebben achtergelaten - uit Indonesië, o.a. veel zilvergeld. Je moet het tegenwoordig wel op deze manier spelen, want het leuke boerena.oed is op. Het antiek wordt duurder (inflatie is een van de oorzaken), vandaar ook dat veel mensen het gaan zoeken in de curiosa. Ook leuk, maar het is net geen antiek. Curiosa moet je kopen en afschryven. Heb je er dan genoeg van, ga je het ruilen, een? aar stukjes voor een wat groter, desnoods met een kleine bijbetalinó. Zo biyft het gewoon een leuk ietsje hebt dan telkens iets nieuws om naar te kijken.' Uiteraard biyft de echte antiekverzamelaar met kop en schouders boven die curiosa- verzamelaars uitsteken, dat is duideiyk. Wat echt verzamelen Is? Gijs weet ervan mee te praten. ,Kyk' zegt hy ,er zyn dingen die zo ontieg.eiyk mooi zijn dat je er eigenlijk alles voor over zou hebben om het maar In je bezit te hebben. Echt een uniek stuk, daar doe je ,k weet niet wat voor. Ik kan je vertellen, dat hier meneen binnen zijn geweest, die van pure ellende amper aan gek werden, gewoon omdat ze mooie dingen zagen, maar er toevallié geen geld voor hadden. Ik weet heel goed wat dat zoiets betekent: niet voor niets heb ik van mijn hobby een beroep gemaakt. Myn sterkste zyden in onze branche liggen bij het zilver en het tin. Zilver en tin die twee metalen, verwerkt in tal van voorwerpen, siervoorwerpen en gebruiksvoorwer.nen, komen in Gys' fraaie antiekkollektie veelvuldig voor., De antiekhandel Is een mooie handel. Soms gebeurt het dat je voor een paar cent iets enorm moois koopt. Ook de partikulier die zich in antiek verdiept, heeft die kans. Je kunt in onze branche alle kanten op. Ik zelf heb wel een enorme vryheid nodig. Ik moet erop uit kunnen. Op zoek naar antiek. Dat is nu een chapiter waar zyn vrouw Maéda over kan mee praten, van de avonden dat Gys ,even' achter een leuk stalde antiek aan moest, maar pas onder de morgen terugkwam. ,Tja, als je eenmaal met Gys over antiek begint, laat staan een vakbroeder, dan heb je hem! ,t Is wel eens een beetje vervelend, maar ja, dat is de stiel hé?' merkt Magda op. Er zyn nogal eens mensen die vol verbazlné de handen ineen slaan en roepen: by het zien van een stuk antiek:,Wat is dat duur, vreseiyk!' Volgens van Vlier een volslagen foutieve kreet: antiek Is relatief goedkoper dan nieuw, omdat het echte antiek wel te verstaan - steeds in waarde vermeerdert. Hoe minder er op de markt is, hoe duurder het wordt. Zeker uit oogpunt van belegging kan antiek heel aantrekkeiyk zyn. Gys is vast van plan om in de nabye toekomst, veilingen te gaan houden. Ook heeït hy een speciale ruimte in de ,Goude Poorte' a^reserveerd voor tentoonstellingen. Een galery zogezegd. Guldo Metsers was de eerste die er exposeerde en er zyn onderhandelinqen gaande met een tweede exposant.De man die na Metsers zou komen, liet Gys in de kou staan: By nader Inzien wilde hij niet exposeren. ,Ik moet echt bezig kunnen zyn' aldus Gys, stilzitten kan ik niet. Er komen wel eens mensen by Gys over de vloer, mensen waarmee hy in vroeger jaren in de schoolbanken zat. ,Gys' zeégen ze dan ,Hoe maak je dit? Zo'n zaak,zo'n collectie, we begapen er niets van.' Van Vlier lacht dan maar eens en antwoordt dan: Da's niet zo Vorige week zaterdag was het een drukte van belang achter het winkel centrum Dauwendaele te Middelburg. Over de achter dit centrum gelegen singel was een touwbrug gespannen en het was duideiyk dat aller aandacht zich daarop concentreerde. Om even voor half vyf traden by de brug 17 welpen aan van de padvindersgroep „Kazan de Wolfgroep", die door een overtocht over de zo op het eerste gezicht nogal wankel ogende con* structie - de overstap maakten van de welpenhorde naar de verkenners. Ouders sloegen vol trots de verrich tingen van hun kroost gade, terwyi dit gebeuren ook de belangstelling van een aantal bezoekers van het winkel centrum kreeg. De overstap van welpen naar ver kenners betekende voor de 17 jongens dat ze nu onder de hoede van akela Rietveld uit zijn en terechtkomen in de patrouilles Panters, Tijgers en Stieren, die onder leiding staan van hopman Jan Doedeijns. Tevens betekent het dat ze nu veel zelfstandiger gaan opereren, zij het in een groep. Er wordt van hen dus straks meer samenwerking gevraagd en bovendien een sterke individuele inbreng binnen de patrouille. De ver kenners krijgen onderdak naast hun vroegere verblijf, in een van de leeg staande units van het winkelcentrum dat is onderverdeeld in verschillende patrouillehokken, vier in totaal. De ene is alvast op de groei. Wat betreft uit breiding van de groep verkenners merkt de hopman op, dat dit uitsluitend een zaak wordt voor jongens tot 13 jaar. Ondertussen zit ook akela Rietveld niet zonder: er meldden zich 24 welpen aan en 10 nieuwelingen! Ook voor de leiding van de kabouters breekt weer een drukke tijd aan: 13 meisjes onder leiding van „brombero" Edith Tiggel- man. Zowel verkenners als kabouters zouden nog wel meer jongelui kunnen herbergen mits de ruimte geschikt was. Datzelfde geldt ook voor de welpen! „We zitten hier eigenlijk veel te klein", aldus akela Rietveld. „We zijn dan ook bijzonder snel gegroeid. We hebben een verzoek ingediend bij de gemeente Middelburg of we straks wanneer het park aan de Kruitmolenlaan wordt ge realiseerd, een stukje grond kunnen krijgen daar. We kunnen dan zelf zorgen dat er een behuizinkje komt, waar we allicht meer ruimte hebben dan hier." moeilijk, je moet het gewoon echt willen.' En daarbij verqeet hy dar. even vorig jaar kerst, toen het gezin van Vlier nog maar ƒ80,- had. En dat net voor kerst. ,Och' haalt Gys de schouders op zoiets kan gebeuren hé? ,t Is allemaal niet zo erg als het lykt. Ik zeg maar zo: Geld is niet zo belangryk, als je het in het korte aardse bestaan maar leuk hebt, als je de mensen maar wat vreuéde en voldoening kan geven. Met ingang van het volgende kwartaal zullen de onderstaande melodieën op het speelwerk van het carillon van de Lange Jan te Middelburg worden gezet: a. Hele uren: Take Five, P. Desmond; b. Halve uren: Hoe rij die boere, Zuid- afrikaans volkslliedje; c. Kwartieren: 't Klokje klinkt en Gez. 301 (uit nieuw liedboek van de kerken) Zelfs dat kan met antiek, wat wil je nog mppr'' in het kader van het monumentenjaar 1975 geeft Fanoy Boeken te Middelburg een serie,Zeeuwse Monumenten Cahiers" uit, met studies over architecten en monumenten. De meeste hiervan zijn reeds eerder gepubliceerd, doch werden in de cahiers van nieuwe illustraties voorzien. Het eerste deeltje is zojuist van de pers gekomen in een oplaag van duizend exemplaren. Het is gewijd aan de in 1849 in Middelburg geboren architect Jan Adriaan Frederiks, die zich beijverd heeft voor het behoud en de restauratie van Zeeuwse monumenten. De studie over deze „Jan Antiek" - hij was namelijk ook 'n verwoed kunstverzamelaar - is van M.P. de Bruin en verscheen vorig jaar in het Zeeuws tijdschrift. Het werkje is verlucht met tal van interessante foto's over restauratiewerken in Middelburg, die in de roodbruine kleur waarin zij zijn afgedrukt, helaas niet alle even duidelijk uitkomen. Wegens de grote belangstelling gedurende de afgelopen jaren (meer dan 100.000 cursisten) heeft de A.N.W.B. besloten om ook dit seizoen weer de cursus „Pech onderweg" te organiseren. In Middelburg begint deze practische cursus op maandag 27 oktober, en een op maandag 24 november a.s. Ze wordt gehouden in de Technische school, Kruisweg 2, aanvang 19.30 uur. De cursus omvat vier lessen van ca. 2 1/2 uur, die in vier achtereenvolgende weken steeds op dezelfde avond worden gegeven. Het accent ligt bij deze cursussen op het „zelf doen" en de lessen zijn gericht op het feit dat de deelnemers leken zijn op autotechnisch gebied. De lessen hebben als voornaamste doel de automobilisten in zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van storingen die op zich zowel thuis voor de deur als onderweg aan hun auto kunnen voordoen. De instructeurs zijn ervaren wegenwachten en technochefs van de A.N.W.B. Gedurende de lessen worden o.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smering behandeld, waarbij speciale aandacht wordt besteed aan het onder alle weersomstandigheden starten van de auto. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: A.N.W.B. -kantoor Middelburg, Plein 1940 nr. 6. Telefoon 01180-14800. De kosten voor deze cursus bedragen ƒ45,- voor A.N.W.B.-leden en ƒ55,- voor niet-leden. Voor de vierde achtereenvolgende keer pliceerde doen de plastieken in alle worden er in galerie Alkemade aan de Van Alkemadelaan te Den Haag werken getoond van kunstenaars die één ding gemeen hebben: ze wonen of werken in eenzelfde provincie. Ditmaal is dan Zeeland aan de beurt, waarvan zich de volgende zes kunstenaars presenteren: Hendrik Baartman computer art; Vanderbraak schilderijen; Barbare Jean - Color sheets; Koen Mertens - keramiek en metaalplastiek; Louw van der Steen - zilveren sieraden; William Verstraeten - tekeningen. De expositie duurt van 6-27 september. Hendrik Baartman geb. 1940 te Sliedrecht en woonachtig te Middel burg, is al geruime tijd bezig met de computer art of zoals hij het noemt: grafimathematica. „Deze naam is door mij gekozen voor een kunstvorm, die de synthese vormt tussen de gebruikelijke grafische technieken en de mathematica. De mathematica speelt een grote rol in de opbouw van de basis vormen die uitgroeien tot een „visueel andere wereld". Een imaginaire wereld, een wereld waarin het evenwicht, de harmonie, een grote rol speelt". Dat deze internationaal bekende kunstenaar in de belangstelling staat blijkt wel uit een indrukwek indruk wekkend aantal exposities in binnen- en buitenland. Met Vanderbraak is dat zeker hetzelfde geval. Deze schilder, in 1934 te Amsterdam geboren en nu woonachtig te Kloosterzande, trok na zijn opleiding aan de Rijksacademie in de hoofdstad de wereld in. De Accademia di Brera te Milaan (Marino Marini) schoolde hem verder bij waarna een lectorschap bij de Minneapolis University en de Portland Oregon University volgde. Hij won diverse staatsprijzen o.a. in de sector animated films. Vanderbraak exposeert in galerieën en musea in de hele wereld, maar vooral in Italië, Frankrijk, Ver. Staten en Canada. Barbara Jean, echtgenote van Vander braak, geb. in 1943 in Californië, woont en werkt sinds 1970 in Zeeuws- Vlaanderen. Zij kreeg haar opleiding aan de University of Minnesota en aan de Rijksacademie te Amsterdam. Zij exposeerde en werkte een aantal jaren in Amerika waarna zij een reeks solo exposities hield in Nederland. Ook haar werk viel uitvoerig in de prijzen. Barbara Jean is sterk geboeid door de oosterse filosofieën en meditatie en dat is in haar werk uiteraard terug te vinden. De aard van haar werk tendeert naar het architecturale en drie dimensionale. Koen Mertens te Vlissingen is in galerie Alkemade geen onbekende. Reeds in 1973 exposeerde deze kunstenaar met keramische werkstukken. Als voor malig pottenbakker begonnen ontwikkelde Koen Mertens zich al gauw tot vrijer kunstenaar. Zijn werk laat een evolutie zien van het aardewerk naar nieuwe kunstvormen in vrije materialen. Nu dus ook metaal plastieken, waarin hij door de strakheid het karakter van die materie tracht te benaderen. Hierin ontstaan geometrische en ruimtelijke verschui vingen. De beperking van het ongecom eenvoud spreken. Louw van der Steen, geboren en woon achtig te Vlissingen, is een autodidact. Hij houdt zich pas enkele jaren bezig met het ontwerpen en vervaardigen van zilveren sieraden. Uitgegaan wordt van een vlakke plaat zilver die wordt gezaagd en vervormd tot onderdelen die in een later stadium tot één geheel worden samengevoegd. Na het polijsten zijn bij het sieraad grote en kleine glanzende vlakken herkenbaar. Door toepassing van een strakke vormgeving en door gebruikmaking van optische effecten wordt een verrassend resultaat geboekt. Tenslotte William Verstraeten. Deze in 1951 geboren kunstenaar, woonachtig in Hulst, is autodidact, behoudens 2 jaar beeldhouwen bij Dries Kreykamp te Ossendrecht en 2 jaar Academie Antwerpen. Hij exposeerde in St. Martens-Latem (België), Zeeland en Apeldoorn. In samenwerking met diverse gemeenten in Zeeland organiseert het Provinciaal Centrum voor Sport opleidingen dit najaar weer enkele algemene sportopleidingen. Door het grote aanbod van kandidaten voor de kursus A.B.O. (Algemene Basis Op leiding) zullen op korte termyn in 4 gemeenten in Zeeland dergelijke kursussen van start kunnen gaan en wel in: VLISSINGEN op maandag 22 september 1975 om 19.30 uur. OOSTBURG op maandag 29 september 1975 om 19.30 uur. AXEL eind september, begin oktober. De kursusavond is vrijdagavond. Middelburg begon op vrijdag 12 september Voor alle kursussen bestaat nog de mogelijkheid tot inschrijving waarbij echter wel wordt aangedrongen op spoedige aanmelding, omdat per kursus een maximum aantal kandidaten wordt aangehouden. Verder zal bij voldoende inschrijving dit najaar weer een kursus Rekreatie- sportleider-A worden georganiseerd. Om toegelaten te worden tot deze kursus is onder andere het bezit van het A.B.O.-diploma verplicht. Voor de kursus Bestuurskader, een diskussie- kursus voor bestuurs- en kommissie leden van sportverenigingen, kunnen zich eveneens nog kandidaten aan melden. Voor inschrijving voor een van de kursussen en voor nadere informatie kunt u zich wenden tot: STICHTING SPORTBELANGEN VLISSINGEN, Irislaan, Vlissingen 01184 - 13292. GOESE SPORTRAAD, Stadskantoor, Goes 01100 - 28610. ZIERIKZEESE SPORTRAAD, Stadhuis, Zierikzee 01100 - 3151. DHR; P. V.D. VLIES, Gemeentehuis, St. Maartensdijk 01666 - 955. TERNEUZENSE SPORTRAAD, Stad huis, Terneuzen 01150 - 7980. PROVINCIAAL CENTRUM VOOR SPORTOPLEIDINGEN, Dam 31, Middelburg 01180 - 28024. Vorige week trad voor een overvolle zaal in Middelburg de organist Cor Wesenaar op. Voor de tweede maal speelde hij voor de leden van de Z.O.C., onder wie veel leden uit Zuid-Beveland. Wesenaar wist binnen korte tijd de aanwezigen in zijn ban te krijgen door subliem spel van zowel klassieke als populaire orgelmuziek. Het bij hem bekende showelement ontbrak ook op deze avond niet. Het gedeelte voor de eerste pauze nam Wesenaar geheel voor zijn rekening, waarvan een gedeelte bij schemerlicht moest worden gespeeld als gevolg van het gedeeltelijk uitvallen van de verlichting. Dit had bij een routinier als Wesenaar geen enkele invloed op zijn spel. Na de pauze was er eerst een optreden van Wilma Grobben uit Den Haag. Deze 16-jarige organiste en tevens winnares van het H.O.C. concours le klasse kreeg na haar fantastische optreden een ovationeel applaus van de aanwezigen. Hierna trad Cor Wesenaar op samen met Johnny Notström, eveneens een bij de Z.O.C. bekende organist. Het swingende optreden van beide heren werd door het publiek zeer enthousiaast ontvangen, wat bleek uit de toegift die beide heren na afloop nog gaven. Voor dit optreden hadden de drie organisten de beschikking over twee Hammondorgels, een Riha-Syntone, een stringensemble en een elektrische piano. De meeste van deze instrumenten waren met medewerking van Mossel en Versteege. ter beschikking gesteld. Nadat Jongenelen de organisten bedankt had voor hun optreden gingen de aanwezigen zeer tevreden naar hpis na een voor de Z.O.C. zeer geslaagde avond. EEN NIEUWE wandversie ring wordt uw foto, plaat, ets, tegel, schilderstuk of borduurwerk met zo'n moderne omlijsting van 't Jantje van Alles! Korte Noordstraat 11 - 15, Middelburg, tel. 13733. NIEUW en uitgebreid is onze sortering Matchbox vliegtuigen 3.25. Matchbox auto's vanaf 2.10. Leger Match-box vanaf 7.95!! 't Jantje van Alles, Korte Noordstraat 11 - 15, Middelburg, tel. 13733 TE KOOP in goede staat fiat 850 kleur: beige bouwjaar 1968 prijs n.o.t.k. Dorpstr. 70 Gapinge tel. 01189 - 1406 WIJ vertrekken eind september, tot die tijd is al ons antiek uit de schuur en woonkamer voor een prikje te koop o.a. eiken bureau 225,eiken armstoelf 225,Comtoise met vouw harp en bloemslinger 450,kleine klokjes 35,en 55,olielampjes vanaf 15,div. soorten weegschalen, koperen kannen en ketelsf 35, kandelaars/" 20, vuurkorf, kraantjeskan, tafeltjes o.a. hangoor 125,karaffen 15,en een kamer vol leuke stukjes koperwerk. Elke dag van 12 uur tot 8 uur in het aller laatste huis in de Botterlaan 85, Kortgene, Noord- Bcveland. tel. 01108 - 228 ook op Zondag. GEEF ZE LEGO! Komplete bouwmodellen in doos vanaf 3.50, 6.50 10,en hoger Ziet onze uitgebreide sortering! 't Jantje van Alles, Korte Noordstr. 11 - 15, Middelburg tel. 13733. 't Jantje van Alles heeft de nieuwste sortering douche gordijnen vanaf 6.98, in diverse maten en vele frisse dessins! Korte Noordstr. 11- 15, Middelburg, tel. 13733. WIJ behandelen voor u, aanvraag vrijstelling militaire dienst; ontheffing vakdiploma beroeps- goederenvervoer voor transportbedrijven; alle gratieverzoeken; claims, smartegelden; alle belastingproblemen 20- jaar ervaring en interventie bi; het Parlement en de Ministeries. Postbus 373, Middelburg ALLEEN bij 't Jantje van Alles: Grote looppoedels 21.95, loopezels 15.98. houten driewielstepjes 8.95, rieten poppenwagens vanaf 18.95, reuzen kiepauto 19.95! Korte Noordstr. 11 - 15 Middelburg. Tel. 13733. 't Jantje van Alles heeft de handige Spirella-douche gordijn stangen in diverse maten (spijkeren overbodig) Ook diverse maten WIJ ZUN gespecialiseerd in het verwerken op spaan plaat van alle maten foto's, reprodukties, posters enz. Vraagt vrijblijvend prijs opgaaf. 't Jantje van Alles. Korte Noordstr. 11 - 15, Middelburg, tel. 13733. TE KOOP: i.z.g.st.z. Honda C.B. 250 bwj. 1973 km.st. 18000 Pr. Mauritsstr. 48 Middelburg tel. 01180 - 11730 •<PROFlTiihK van onze speciale voordeelverpakking Durex in diverse prijzen. Bij iedere aankoop 1 proef monster gratis! 't Jantje van Alles, Korte Noordstr. 11 - ZE ZIJN ER WEER! De 60 cm lange Wildebras- babypop met kambaar haar en slaapogen vanaf 18,95.' 15, Middelburg, tel. 13733. Bijpassende gebreide] poppenbabypakjes vanaf T Jantje van Alles heeft voor 10.95!! Ziet onze sortering!'t de klederdracht nog steeds Jantje van Alles. Korte de echte Wildebras-poppen Noordstr. 11 - 15, met lang donker haar en Middelburg, tel. 13733. 't Jantje van Alles heeft voor de allerkleinsten Lego-duplo vanaf 8.50 per doos! Legoduplo begindoos boog- stenen 11.50begindoos met wagentje 11.50! ziet onze uitgebreide sortering! slaapogen 14.95 en 19.95! Korte Noordstr. 11 - Middelburg Tel. 13733. TIPS VOOR DE KEI/KEN WITLOF MET CHAMPIGNONSAUS 1 kg witlof, 250 g champignons of minder, 25 g boter of margarine, 25 g bloem, 2Vi dl kookvocht met melk, scheutje witte wyn, peterselie, paprik» poeder, peper, zout. Het witlof schoon- UW FOTO, plaat, ets, tegel, schilderstuk of borduurwerk wordt een nieuwe wand versiering met zo'n moderne omlijsting van 't Jantje van maken door van de struikjes aan de Alles! Korte Noordstr. 11 - onderkant een klem schijfje af te 15, Middelburg, tel. 13733. snijden, maar zo dat het struikje heel champignons door de saus roeren. De blijft. De stronkjes nog iets uithollen saus op smaak brengen met peper, zout NIET DUURDER, wel teneinde een bittere smaak te voor- saus maken door de boter of margarine te smelten, 25 g bloem ineens toevoegen en goed roeren tot een samenhangende bal verkregen is. Bij scheutjes tegelijk 2Vi dl kookvocht aangevuld met melk toevoegen en de saus steeds laten door koken. Op het laatst de uitgelekte beter zijn verchroomde vele maten, met bol of ont- spiegeld glas vanaf 4.98! 't, Jantje van Alles, Korte Noordstr. 11 - 15, Middelburg, tel. 13733. TE KOOP echt leren jasje hoek-im 48 aantrekkelijke prijs, 'stangen! Korte Noordstr. ll-[Tel. 01180-29048. Na 18.00 '15, Middelburg tel. 13733. jnur. onze zwaar komen. Eventueel bruine plekjes van de foto-lijstjes in buitenste bladeren afschrappen. De struikjes enige malen goed wassen en opzetten met water en zout, waaraan een scheutje witte wijn is toegevoegd. De groente in ongeveer 20 minuten gaar koken. De laatste 5 minuten de in middels schoongemaakte en gewassen champignons toevoegen. Vervolgens een en zo nodig nog een scheutje witte wijn. Een gedeelte van de saus in 'n schotel schenken. Daarop de uitgelekte en warm gehouden witlofstruikjes leggen. De rest van de saus over de witlofstruik jes gieten maar zo dat de punten niet bedekt worden. Wat peterselie fijn hakken en over de groente strooien. Het gerecht verder met paprikapoeder earneren.

de Faam | 1975 | | pagina 8