Middelburgse raad vergadert maandag a.s. Kuiperspoortclub voor ouderen lO Rijwiel- en bromfietsenzaak in Dauwendaele VERKEERS MAATREGELEN TER INZAGE Prins Bernhard- straat krijgt nieuwe bestrating ƒ750,- TE WINNEN! Bewoners positief tegenover pL Jacob Catsstraat lannen tot verbetering iJÏHEATER KUIPER5P00RT ONTVANGST SPORT KAMPIOENEN G.S.D. VERHUISD MENU TAFELTJE DEKJE AFSCHEID C.A. DEES VEEL BELANGSTELLING VOOR BEJ A A R D EN R EIS NAAR FOLKESTONE NOG EEN KEER MONU- MENTEN- \NAN DEL- TOCHT OOK BUREAU HUISVESTING VERHUIST INENTING D.T.P. VERSCHOVEN AFDELING BEVOLKING VERHUIST DONDERDAG campTna m yp AKTIVITEITEN JEUGD EN MUZIEK mk campina F Woensdag 17 september 1975 van de Campina-kok CAMPINA PER HALVE LITER TIJDELIJK VOORDEEL I De gemeenteraad van Middelburg zal op maandag 22 september a.s. voor de maandelijkse vergadering bijeen komen. De vergadering vindt plaats in de raadszaal van het stadhuis, die te bereiken is via de deur op de hoek van het stadhuis aan de Lange Noordstraat/Markt. De vergadering begint om 14.00 uur. Hieronder weer de volledige agenda.. 1. Vaststelling notulen van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 23 juni 1975 en 21 juli 1975. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming hoofdleidster openbare kleuterschool „De Dunenhof', Griffioenstraat 34. 4. Intentieplan „Lange Geere en omgeving" (reeds toegezonden). 5. Vaststelling coördinatieschema voor de bestrijding van rampen in de gemeente Middelburg. 6. Wijziging verordening gevaarlijke stoffen Middelburg. 7. Wijziging parkeerautomatenver- ordening i.v.m. invoeren betaald parkeren op het Bodenplein. 8. Beschikbaarstellen krediet van 3.000,t.b.v. aanbrengen scheidings wand tussen werkplaats en stallings ruimte in brandweerkazerne. 9. Bezwaarschrift van de heer en mevrouw Kraai tegen het onttrekken van een gedeelte van een dreef te Nieuw- en Sint Joosland aan het openbaar verkeer. 10. Onttrekking gedeelte van een dreef te Nieuwen Sint Joosland aan het openbaar verkeer. 11. Aanwijzing tot rehabilitatie- gebieden van gedeelten van de bebouwde kom van Middel burg en van de dorpskernen Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland. 12. Beschikbaar stellen krediet van 100.000,ten behoeve van de aan de voorbereiding van de stadsvernieuwing (rehabilitatie) verbonden kosten. 13. Wijziging bouwverordening (6e wijziging). 14. Beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de pacht ont binding van 0.56.80 ha grond in het plan Klarenbeek III. 15. Beschikbaarstellen krediet wegens pachtonting van 1.49.80 ha grond, gelegen aan de Prooijenseweg ten behoeve van uitbreiding sportvelden complex aan de Nassaulaan. 16. Aankoop 20.990 m2 grond aan de Brigdamseweg 17. Verkoop panden Herenstraat 37- 39 en 41. 18. Verkoop panden Herenstraat 38- 40 en 42. 19. Verkoop van 20.105 m2 grond, gelegen bij de wegkruising Rijksweg 58 en Schroeweg. 20. Verkoop van pl.m. 110 m2 bouw terrein aan de Schuiffelstraat. 21. Overeenkomst, waarbij een antieke klok in bruikleen wordt ver kregen. 22. Beschikbaarstellen krediet voor het ombouwen van de centrale ver warmingsinstallatie van enkele protestants scholen voor gewoon lager onderwijs, van het gebruik van olie op het gebruik van aardgas. 23. Regeling als bedoeld in artikel 194, lid 2 jo. artikel 23, lid 2, van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967. De Lutherse Kerklaan zal met ingang van maandag 22 september a.s. voor alle rijverkeer afgesloten worden in verband met de te ondernemen bouw aktiviteiten aan het O.C.M.A.-gebouw aldaar. De afsluiting zal naar verwacht moeten duren tot 1 juli 1976. Voetgangers kunnen van de laan gebruik blijven maken. 24. Beschikbaar stellen krediet van 8.000,t.b.v. verbetering openbare verlichting Smidsbolwerk. 25. Beschikbaarstellen krediet van 6.000,t.b.v. verbetering elektrische voorzieningen Openluchttheater. 26. Wijziging verordening „Precario- en retributie-verordening 1975". 27. Wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de algemene begraafplaatsen in de gemeente Middelburg en van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik van de voormalige R.K.-begraafplaats, gelegen aan de Walcherseweg in de gemeente Middelburg. 28. Vaststelling van een nieuwe ver ordening op de heffing en invordering van scheepvaartrechten in de gemeente Middelburg. 29. Vaststelling van een verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van markt- De Bouwverordening logiesgebouwen die op 23 juni 1975 door de Middel burgse gemeenteraad werd vastgesteld is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De verordening treedt in werking op 19 september a.s. De verordening ligt gedurende drie maanden voor iedereen ter inzage (kamer 15) van het stadhuis. gelden in de gemeente Middelburg. 30. Beschikbaarstellen krediet ad. 7.900,voor het doen van diverse kleine investeringen t.b.v. de dienst Wijk centra. 31. Vaststelling 136e en 137e begrotingswijziging 1974 en 87e tot en met 95e begrotingswijziging 1975. 32. Rondvraag. De stukken liggen ter inzage. Het was de bedoeling om op dinsdag 9 september a.s. te beginnen met het herleggen van de bestrating in de Prins Bernhardstraat. Er zaten in het wegdek en in het trottoir nogal wat oneffenheden en de gemeente wilde daar graag wat aan doen. De bewoners werden met een briefje van die komende werkzaamheden in kennis gesteld. Het leek een routine zaak te zijn. De bewoners, bijgestaan door op bouwwerker Johan Frank van de wel- zijnsraad gaven te kennen, dat men, nu er toch aan de straat gewerkt ging worden, graag wat anders wilde. Zou het niet mogelijk zijn om de Prins Bernhardstraat tot een erfstraat om te bouwen. Een straat dus waar de voetganger de baas is. De straat zou wel voor de auto's van de bewoners bereikb moeten zijn, maar hij zou voor het doorgaande rijverkeer afgesloten moeten worden. Op wel zeer korte termijn en hieruit bleek, dat ambtelijke molens erg snel kunnen draaien, werd door gemeentewerken een aan de wensen van de bewoners aangepast plan gemaakt. Dit plan werd donderdag 11 september j.l. in de zaal van Kinder - zorgmetde bewoners besproken. Aan het eind van de bijeenkomst sprak een grote meerdereid van de 13 „gezins hoofden" zich uit voor het door gemeentewerken ontwikkelde plan. Naar het zich laat aanzien zullen de werkzaamheden, die tijdelijk werden onderbroken voor het overleg met de bewoners, nu binnenkort worden hervat, waarbij dan het nieuwe plan zal worden uitgevoerd. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel De meerderheid van de bewoners van de Jacob Catsstraat en een gedeelte van de Veersesingel staan positief tegenover de plannen van de gemeente om in dit woongebied diverse ver beteringen aan te brengen. Dat bleek tijdens een in het gymnastieklokaal van Huize De Veersesingel gehouden informatiebijeenkomst. Wethouders Baars van openbare werken, kon ruim veertig belang stellende bewoners welkom heten. In zijn korte inleiding ging de wethouder in op de aktiviteiten die in Middel burg worden ondernomen om bestaande buurten zo goed mogelijk in stand te houden. Het bleek, dat de al wat oudere plannen die voorzagen in het afbreken van de bestaande bebouwing geen doorgancj zullen vinden. De gemeente wil stimuleren dat met gebruikmaking van subsidie regelingen de woningen worden gemoderniseerd. Voorts voorzien de plannen in een verbetering van de woonomgeving. Ir. J. Snoeij gaf een toelichting op de plannen voor de verbetering van de woonomgeving. Hij toonde drie plannen waarbij mogelijkheden werden aangegeven voor het afsluiten van het smalle gedeelte van de Jacob Catsstraat voor het doorgaande verkeer, voor de bouw van enkele garageboxen, voor het ontsluiten van diverse panden aan de achterzijde en Cursus „Meer genieten van muziek" „Wie was Beethoven?" „Wat betekent de Moldau?" „Wat is een symphonieorkest?" „Wat is muziek „Hoe geniet ik er meer van?" Dit zijn enkele vragen die aan de orde kwamen bij het spreken over de mogelijkheid om bij wijze van experiment een cursus voor oudere Middelburgers te organiseren met als thema MEER GENIETEN VAN MUZIEK. In gesprekken in clubs en bij persoon lijke contacten is n.l. gebleken, dat vele muziekliefhebbers hun hobby met anderen zouden willen beleven, dus in groepsverband. Daarbij zou men graag van een deskundige op begrijpelijke wijze antwoord krijgen op b.v. de hierboven vermelde vragen. Inderdaad een soort inleiding tot muziekbzgrip. De stichting „Welzijnswerk voor ouderen" heeft de directie van de Middelburgse muziekschool bereid gevonden zo'n cursus te organiseren. Als een eerste experiment. Een voor waarde werd echter gesteld: er moet voldoende belangstelling ztyn. De cursus wordt opgezet in nauw overleg met de deelnemers. Zij kunnen te kennen geven wat men samen wil beluisteren: waarover men meer wil weten. Er wordt aangesloten bij het niveau en de smaak van de groep. Ook de duur van de cursus ligt in de hand van de deelnemers. De cursus kan ,s morgens of ,s middags in de Kuiperspoort gehouden worden. De kosten zullen laag zijn. Of er interesse is Om te zien of er voldoende Interesse Is voor een dergelijke opzet, worden geïnteresseerden verzocht zich voor lopig op te geven. Schrifteltyke opgaven met naam, adres en op welke ochtend of middag en beslist verhinderd is worden - binnen een week - verwacht op: dienstencentrum „Het Schuttershof', Schuttershofstraat la. voor het aanleggen van een parkeer terreintje. Tot slot gaf de heer Priem van de afdeling bouwen woningtoezicht van gemeentewerken een uitleg van de mogelijkheden die de bestaande subsidieregelingen bieden. Daaruit bleek o.a. dat in de kosten van woningverbetering een subsidie van 353 kan wordert verkregen. Aan de hand van cijfervoorbeelden werd dit nader uitgewerkt. Uit de reakties van de aanwezigen bleek, dat men ln het algemeen positief tegenover de voorgelegde plannen stond. Er werden diverse suggesties gedaan. Zo zag men o.a. moéelijkheden in een combinatie van twee van de voorgelegde plannen. Een van de aanwezigen stelde voor om een maquette te doen vervaardigen, zodat de situaties nog duldeiyker te overzien zouden zjjn. Op verzoek van wethouder Baars zullen de bewoners in onderling overleg bezien of een werkgroepje gevormd kan worden, dat in overleg met de gemeenteiyke deskundigen tot een nadere uit werking van de plannen kan komen. Stichting Werktheater gaat het tweede seizoen in en brengt op zaterdag 20 september a.s.: Breda's Toneel met „Pas op dat je geen woord zegt" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Toon van Buuren. Entree: 5,-, C.O.P. en C.J.P.-- houders 3,50. Aanvang: 20.00 uur. Evenals in vorige jaren zal het college van burgemeester en wet houders de Middelburgse sportkampioenen (teams en individuelen) in het stadhuis ontvangen. Dat zal gebeuren op maandag 22 september a.s. om 20.00 uur. Voor de eerste maal zullen in de grote Burgerzaal van het stadhuis ook de junioren- kampioenen aanwezig zijn zodat een grote en gezellige drukte wordt verwacht. In het kader van het monumenten jaar, waarin zoals bekend Middelburg als voorbeeld mag dienen, wordt een foto-wedstrijd georganiseerd. Daarop is in vorige uitgaven van deze rubriek meerdere malen de aandacht gevestigd. Het thema voor de wedstrijd was „Het monument in Middelburg". Gevraagd werd, hoewel men vrij was bij de keuze van het object, met name aandacht te willen besteden aan het woonmonument en zijn functie in de samenleving. Er zijn inmiddels al heel wat inzen dingen binnen gekomen. Het is meestal zo dat men wacht tot de sluitingsdatum om foto's en dia's in te sturen. De officiële sluitingsdatum van de inzending was 15 september 1975. Wij stellen eventuele vergeetachtige mensen, die graag nog zouden meedoen nog in de gelegen heid om hun foto of dia of meerdere foto's en dia's in te sturen tot en met 22 september a.s. aan de Gemeentelijke Culturele Dienst Schouwburg. Nog een kleine greep uit de wedstrijdvoorwaarden. Iedereen kan aan de wedstrijd deelnemen, uitgezonderd vakfotografen. De foto's en dia's moeten in 1975 in Middel burg gemaakt zijn. Men kan zowel zwart-wit als kleurenfoto's inzenden in de formaten 13 X 18 cm tot en met 30 X 40 cm. Kleurendia's zijn ook welkom en wel in de formaten 24 X 36 mm tot en met 6X6 cm. Men mag zoveel foto's en dia's insturen als men zelf wil. De foto's moeten onopgeplakt worden ingezonden. De dia's moeten De Gemeentelijke Sociale Dienst is afgelopen maandag en dinsdag verhuisd van de Stadhuisstraat naar de Vlasmarkt nummer 6. Wij verzoeken u van deze adreswijziging goede nota te nemen. Het telefoon nummer blijft ongewijzigd dus 26251, wat ook het telefoonnummer is van het stadhuis. Menu van tafeltje dekje van 22 september tot en met 27 september. Maandag: gehakt, bloemkool en aardappelen. Dinsdag: hamburger,.spinazie en aardappelen. Woensdag: rundvlees, sperde bonen en puree. Donderdag: gehakt, witlof en aardappelen. Vrijdag: kipperagout, doperwten en rijst. Zaterdag: wat de pot schaft. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnummer 27537 tussen 9.00-9.30 uur. Deze dienst verlening van het UW geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. De heer C. A. Dees, hoofd van de afdeling diensten van gemeente werken heeft om gezondheidsredenen afscheid moeten nemen van de technische dienst van de gemeente Middelburg. De heer Dees was al lange tijd met ziekteverlof. Kort geleden moest hij worden afgekeurd. De heer Dees heeft de afdeling diensten, waaronder o.a. ressorteren de reinigingsdienst, de onder houdsdienst en de bestratirtgen gestalte gegeven. Vele jaren heeft hij, aanvankelijk alleen en later jn teamverband, het gefilmde jaarjournaal van de gemeente gemaakt. Naar het zich laat aanzien zal de heer Drees mede werking kunnen blijven geven aan de gemeentelijke filmaktiviteiten. Bijna 500 Middelburgse inwoners van 65 jaar en ouder hebben gereageerd op het verzoek mede te delen of men in aanmerking wilde komen voor deelname aan de reis naar Folkestone, die van 11 oktober tot 17 oktober wordt gemaakt. Aan die reis, die mogelijk wordt gemaakt door mede werking van zeer veel instanties in Folkestone kunnen maximaal 100 personen deelnemen. Het is duidelijk dat er heel wat geloot moet worden. Wanneer u dit leest zullen de gelukkigen al voor een groot deel bekend zijn. Zij krijgen persoonlijk bericht. In de volgende uitgave van deze rubriek zullen wij u nader informeren. zijn ingeraamd. Alle inzendingen moeten eigen opnamen zijn en mogen niet eerder zijn bekroond, geëxpo seerd of gepubliceerd. Tentoonstelling. De bekroonde inzendingen en mogelijk ook andere foto's zullen van 25 oktober tot en met 9 november in de Vleeshal van het stadhuis worden tentoongesteld, respectievelijk geprojecteerd. De jury die de foto's zal beoordelen bestaat uit Wim Riemens, Leendert Veije en Johan Sinke. Prijzen. Eerste prijs 750,-, tweede pr^js 500,-, derde prijs 250,-, vierde prijs f 100,-, vijfde tot en met tiende prijs 50,-, elfde tot en met twintigste prijs 25,-. De Zeeuwse Wandelsportbond organiseert in samenwerking met de gemeente op zaterdag 20 september de laatste monumentenwandeltocht. De start is bij het stadhuis om 14.00 uur. Men kan zich tot enkele minuten voor de start aanmelden in de hal van het stadhuis. De kosten van inschrijving bedragen 2,-. Degenen die deze wandeling van ongeveer 5 kilometer volbrengen ontvangen een fraaie medaille met daarop de afbeelding van de Kuipers poort. Grijpt u deze kans, want het is de laatste maal dat deze monumentenwandeltocht wordt gehouden. Het Bureau Huisvesting dat is gevestigd op de afdeling Bevolking zal vanaf vrijdag 19 september a.s. ook gevestigd zijn op het adres Simpel huisstraat 1. De wekelijkse spreek uren van de huisvestingscommissie, die op woensdag om 11.00 uur in het stadhuis werden gehouden blijven daar gehandhaafd. Zoals in een advertentie in de P.Z.C. al werd medegedeeld moest de inenting voor D.T.P. die vastgesteld was op dinsdag 16 september j.l. worden uitgesteld. Deze inenting gaat nu door in het Middelburgse gasthuis op woensdag 1 oktober a.s. om 16.00 uur. Ook de afdeling Bevolking van het stadhuis gaat verhuizen. Op donderdag 18 september zal deze afdeling overgaan van het stadhuis naar het adres Simpelhuisstraat 1. Op die donderdag de 18e september zal de afdeling Bevolking daarom gesloten zijn. De afdeling is wel bereikbaar voor het óoen van geboorteaangiften en overlijden. Vanaf vrijdag 19 september luidt het adres van de afdeling Bevolking: Simpelhuisstraat 1. Men kan de nieuwe voordeur van de afdeling Bevolking bereiken via de achterzijde van het stadhuis nabij de Engelse Kerk en de bodenplaats. Daar moet men langs het trapje van het stadhuis via een opgang lopen naar de ingang van de afdeling Bevolking. Zie ook de Faam van de vorige week waarin met een foto de nieuwe situatie werd aangeduid. ,t Gaat goed met de nieuwe Rywiel en Bromffetsenhandel van W.CJD. van Koffie-crème (4 pers.) 8 Campina slagroom, '/j Campina caramel vla, 2 eet!, basterdsuiker, 100 gr. bitterkoekjes, rum, choco-vlokken. Sla de room stijf en schep deze door de vla. Doe in coupe-glazen de verkruimel- de bitterkoekjes en besprenkel ze met rum. Schenk de koffie-crème er over en garneer de bovenkant met chocovlokken Per persoon: 375 k.ral. natuurlijk lekker 52. - Staveren in de Middelburgse w\|k Dauwendaele. Onderin de Meanderflat heeft van Staveren nu een vtyftal autoboxen ln gebruik als bedrits- ruimte, waarin een groot aantal fietsen en bromfietsen een plaatsje heeft gevonden. In januari dit jaar begon de heer van Staveren zijn bedrijf officieel met een enkele autobox, waarin onder meer een reparatie afdeling was ondergebracht. „Ik had helemaal niet verwacht dat het zich zo stormachtig zou ontwikkelen" aldus de heer Van Staveren, „het idee om een rijwielen en bromfietsenhandel te beginnen is nota bene uit nood geboren, het werd me door de wijk zo'n beetje opgedrongen als ik het goed bekijk. Hoe gaat dat? Nou we hadden een tank station -dat wordt nu overigens door m'n gezinsleden gerund - en er tanken, waren heel wat mensen uit de wijk die daar kwamen Pa tankt en moe brengt de kapotte fiets. Eventueel een kapotte brommer. Met de vraag: Kun je daar iets aan doen. Ik heb een technische achtergrond en ach, je valt er dan natuurlijk graag in terug, eigenlijk nog meer om die mensen te kunnen helpen, en voor je het weet zit je tot over je oren in de reparaties. Nu wil het geval dat er bijna geen enkel beroep zo beschermd wordt als dat van reparateur van brom fietsen en fietsen. Datzelfde geldt ook voor de handel, handel. Dat heb ik wel even ondervonden. In minder dan geen tijd heb ik alle benodigde papieren gehaald, want als je klandestien durft op te treden ben je - en de groothandel die je levert - nog niet jarig!" Zodoende kwam er eerst in ,t klein en later op wat grotere schaal een heuse rijwiel- en bromfietsen handel in Dauwendaele, waar kennelijk grote behoefte aan bestond. Veel steun bij de ontwikkeling van z'n zaak, ondervond Van Staveren van de heer Wagemaker te Oostkapelle, een collega handelaar van hem. die van Staveren inwijdde in de geheimen van inkoopbeleid etc. „Die collega heeft ontzettend veel voor me gedaan" aldus Van Staveren „en hij is nog steeds een belangrijke ruggesteun voor me. Nou, er zijn heel wat anderen die minder vriendelijk waren - om het maar eens netjes uit te drukken - en een beginneling maar links laten liggen. Ga er maar eens aan staan als je volkomen braché vreemd bent!" Inmiddels is Van Staveren in en buiten de wijk Dauwendaele bekend géwordén om de service. Sommigen vinden het overdreven maar toch wel erg fijn eigenlijk. „We brengen een degelijk produkt, liefst van goede merken" aldus Van Staveren, „aan rommel hebben de mensen immers niets. De aanschaf van een fiets kost altijd nog behoorlijk geld en daarom stellen we daar graag iets tegenover: een fiets krijgt een jaar garantie en op het frame van een bromfiets rust ook een jaar garantie, op de motor een half jaar. Iemand die bij ons een bromfiets koopt krijgt ook 12 gratis onderhoudsbeurten voor nastelwerk etc." Behalve fietsen en bromfietsen kan men bij Van Staveren ook terecht voor allerlei assescoires, variërend van een fietsbel tot een met de bromfietshelm. Het bedrijf houdt zich ook bezig met reparatie van machines van de gemeente, o.a. van de plantsoenen dienst. Dat had weer tot gevolg dat vele Dauwendaelers hun motormaaier bij Van Staveren in onderhoud geven, evenals vele andere stationaire motoren als b.v. buitenboordmotoren. „Wie weet" aldus Van Staveren „komt er ooit nog eens een automerk dat een dealer zoekt hier in de buurt. Je weet maar nooit, wat er allemaal hog uit kan groeihen. We hadden eigenlijk plannen voor de opzet van een quick service station, maar die plannen zijn mede door de oliecrisis en de enorme bouw kosten voorlopig maar in de ijskast gezet. Mochten we echter op een andere manier kunnen uitbreiden, nou ja, wie weet wat er dan nog gebeurt VLA Geldig t/m 20/9 In het kader van het Filmhuis Jeugd en Muziek wordt op 17 september in Vlissingen en op 18 september in Souburg de film „Themroc" vertoond. De film „Au long de rivière Fango" staat op het programma voor 18 september te Goes, 19 september te Middelburg, 23 september te Vlissingen en 23 september te Souburg. Zaterdag 20 en 27 september geeft f#«L iiii natuurlijk lekker Bram Beekman des avonds acht uur een orgel concert in de Nieuwe Kerk te Middel burg. Uitgevoerd worden werken van oude en nieuwe Nederlandse compo nisten.

de Faam | 1975 | | pagina 5