[Middelburgse gemeenteraad vergadert maandag a.s. Bouw nieuw gebouw Sted. Scholengemeenschap naderbij Mej. L. A. Stenhuis uit Middelburg op non-actief HONDERD OUDERE MIDDELBURGERS NAAR FOLKSTONE z F MENU TAFELTJE DEKJE s Een van de belangrijkste voorstellen, die de Middelburgse gemeenteraad maandag a.s. voorgeschoteld krijgt betreft de bouw van een nieuwe school voor de stedelijke scholengemeenschap. Die school zal zoals bekend komen in de wijk Klarenbeek in het gebied dat begrensd wordt door de Nadorstweg, de Churchill-laan en de Gerrit v.d. Veenstraat. Het reeds aangelegde sportterrein is al aardig groen. De minister van onderwijs en wetenschappen zal in de loop van dit jaar gelden beschikbaar stellen voor de bouw. Bovendien heeft het ministerie van kuituur, rekreatie en maatschappelijk werk gunstig gereageerd op een verzoek van het gemeentebestuur om een extra bijdrage beschikbaar te stellen voor het onderbrengen in het nieuwe schoolgebouw van extra voorzieningen met het oog op het medegebruik door de wijkbewoners. Het gaat hierbij met name om het gedeelte van het schoolgebouw bestemd voor lichamelijke oefening en expressievakken. Hiermee kan de opzet om een bepaald gedeelte van het gebouw voor multi-funktioneelgebruik geschikt te maken, verwezenlijkt worden. Er zal dus niet alleen onderwijs gegeven kunnen worden, maar ook anderen dan de scholieren kunnen er gebruik van maken. In het voorstel van de raad stellen burgemeester en wethouders: „Wij deelden u reeds eerder mede, dat wij ernaar streefden een schoolgebouw tot stand te doen brengen dat gedurende een lange reeks van jaren geschikt zou zijn om de zich snel voltrekkende wijzigingen in het onderwijs op te vangen. Die flexibele opzet is ook in het definitieve plan behouden." De raad wordt gevraagd om een krediet van f 8.323.755,beschikbaar te stellen voor de bouw van het nieuwe schoolgebouw. Wij hopen op dit onderwerp in de toekomst nog nader terug te komen. VERBETERINGEN AAN SCHOLEN IN MIDDELBURG RESTAURATIE DAMPLEIN 1 de toekomst nog nader terug te komen. bruikeiijk is. Verkeersmaatregel VERBETERING OPENBARE VERLICHTING BETAALD PARKEREN OP BODENPLEIN 7 22 AUGUSTUS GRATIS NAAR ANDERSEN EN FILM BRUGJE BIJ PRINSENHOVE VERBETERING WONINGEN AAN MOLENDIJK Woensdag 13 augustus 1975 GRATIS PARKEREN OP KOUSTEENSE DIJK HELE BINNENSTAD REHABILITATIE GEBIED I De Middelburgse gemeenteraad vergadert maandag 18 augustus a.s. In het stadhuis. Aanvang 14.00 uur. Iedere belangstellende kan deze openbare vergadering bijwonen op de publieke tribune, die te bereiken is via de ingang op de hoek van het stadhuis gelegen aan de Lange Noordstraat (by de markt). Elders op deze pagina vindt u diverse voorsteilen nader toegelicht. Hieronder de agenda voor die vergadering. 1. Vaststelling notulen van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 26 mei 1975. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Benoeming plaatsvervangend lid van de Culturele Adviesraad 4. Aanwijzing van de gehele binnenstad als rehabilitatiegebied 5. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten 6. Verzoekschrift van mevrouw P. M. de Rijk-Hubregtse om medewerking bij het verkrijgen van een achteruitgang t.b.v. het pand Veerseweg 29 7. Verlenen financiële medewerking aan de verbetering van het woongerief van de vooroorlogse woningen Molendijk 1-3-5-7-9 en 11. 8. Vaststelling van de „Verordening geldelijke steun bejaarden bij verhuizing", „Verordening geldelijke Het menu van tafeltje dekje zal er in de week van 18 tot 23 augustus a.s. als volgt uitzien. maandag 18 augustus carbonade, doperwten en puree dinsdag 19 augustus gehakt, andijvie en aardappelen woensdag 20 augustus rollade, rode kool en aardappelen donderdag 21 augustus runderlappen, spercibonen en aardappelen vrijdag 22 augustus kip, appeltjes en aardappelen zaterdag 23 augustus wat de pot schaft. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op telefoonnummer 27537 tussen 9.00-9.30 uur. Deze dienstver, lening van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. steun bewoners bij woningverbetering en krot-ontruiming" en intrekking van de „Verordening krotontruiming, doorstroming en woningverbetering" 9. Beschikbaarstellen krediet van 18.500,i.v.m. plaatsing parkeerautomaat op het Bodenplein en wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van gelden voor het parkeren van motorvoertuigen op daartoe ingerichte parkeerterreinen 10. Beschikbaarstellen van een krediet van 15.000,t.b.v. de aanleg van een parkeerterrein aan de Kleverskerkseweg 11. Verlenen van financiële medewerking aan de restauratie van het pand Bogardstraat 4 12. Aankoop pand Baanstraat 19 en 21 13. Aankoop van 5.680 m2 grond aan de Brigdamseweg 14. Verkoop buitendijks kampeerterrein bij Veere 15. Beschikbaarstellen krediet van f 390.000,ten behoeve van restauratie pand Damplein 1 (v/h Sint Pieterstraat 54/56) 16. Vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van scheepvaartrechten in de gemeente Middelburg 17. Eervol ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool „De Springplank" te Nieuw- en Sint Joosland 18. Verlenen medewerking artikel 50 Kleuteronderwijswet voor het verrichten van buitengewoon onderhoud (herstel van vernielingen) en het plaatsen van 'n hekwerk rondom het plein en zandbak van de p.c. kleuterschool ,,'t Hazeleger", Schepenenhof 3 19. Verlenen medewerking ingevolge de art. 50 e.v. van de Kleuteronderwijswet t.b.v. de kleuterschool „De Wigwam", Jorisstraat 35, tot het aanleggen en/of veranderen van de omheining van het schoolterrein en de zandbak 20. Verlenen medewerking artt. 72 e.v. Lageronderwijswet 1920 voor het doen uitvoeren van een aantal verbeteringen aan het schoolgebouw Trompstraat 39, in casu de p.c. lagere school „Admiraalschool" 21. Verzoek om medewerking ex. artt. 72 e.v. van de Lager-onderwijswet I i 1920 van de Vereniging tot Stichting en instandhouding van scholen voor onderwijs naar de leer van de gereformeerde kerken te Middelburg tot het uitbreiden van zijn school voor gewoon lager onderwijs met een vijfde en zesde lokaal 22. Verlenen medewerking ex. artt. 72 e.v. van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Middelburg voor de verbouwing en buitengewoon onderhoud ten behoeve van zijn „Rentmeesterschool", voor gewoon lager onderwijs, Rentmeesterlaan 243 23. Beschikbaarstellen krediet voor de bouw van het nieuwe schoolgebouw voor de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg 24. Beschikbaarstellen krediet van f 8.120,t.b.v. aanbrengen oriënteringsverlichting Prooijenseweg en Baaijenompad 25. Beschikbaarstellen krediet van f 20.000,t.b.v. verbetering openbare verlichting Seisweg 26. Beschikbaarstellen krediet van f 20.000,t.b.v. verbetering openbare verlichting Nieuwe Poortstraat en Oude Werfstraat 27. Voorstel tot wijziging van het Ideeënreglement 28. Rondvraag Er komen maandag a.s. weer heel wat onderwijsvoorstellen in de gemeente raad aan de orde. Rentmeesterschool Voorgesteld wordt medewerking te verlenen aan de verbouwing van de Rentmeesterschool. Er zal volgens de plannen een hoofdenkamer komen, terwijl ook in een bergruimte is voorzien. Voorts zullen diverse gebreken aan het schoolgebouw verholpen dienen te worden. Gravenstraat. De school voor onderwijs naar de leer van de gereformeerde kerken, die aan de Gravenstraat is gevestigd, moet in verband met een toenemend aantal leerlingen uitbreiden met een vijfde en zesde klas. Voorgesteld wordt medewerking te verlenen. „Admiraalschool". Het schoolbestuur acht het noodzake lijk dat aan deze school naar het voor beeld van de openbare school „De Sandenburch" diverse verbeteringen worden aangebracht. Voorgesteld wordt de gevraagde medewerking te verlenen. „De Wigwam". Aan het gebouw van de kleuterschool „De Wigwam" worden regelmatig vernielingen aangericht, terwijl ook de zandbak snel vervuilt. Om hieraan een einde te maken verzoekt het schoolbe stuur gelden voor het plaatsen van een spijlenhekwerk langs de voorzijde van de school en het vervangen van de te lage afscheiding rond het school terrein door eenzelfde spijlenhek. Voorts wil het schoolbestuur een gaas hekwerk rond de zandbak. Voorge steld wordt medewerking te verlenen bij de uitvoering van de ingediende palannen. „t Hazeleger". Ook de kleuterschool ,,'t Hazeleger" aan de Schepenenhof 3 in de Magistraatwijk (Middelburg-Zuid) is het doelwit geweest van vernielzucht. Zo moesten de waterafvoerpijpen en de deuren van de school het ont» gelden. Ook het schoolplein zelf werd beschadigd. Medewerking wordt ge vraagd om de vernielingen te mogen herstellen en voorts wordt gevraagd een hekwek rond school en zandbak te mogen aanbrengen. Aan de raad wordt voorgesteld de gevraagde medewerking te verlenen. De raad wordt om een krediet van 390.000,gevraagd voor de restauratie van het pand Damplein 1, waarin momenteel „Efano" is gevestigd. Het is de bedoeling, dat dit pand verhuurd gaat worden aan de Rijksgebouwendienst t.b.v. kantoor ruimte voor het Kadaster. Voordat het pand wordt verhuurd zal het gerestau reerd worden, hetgeen bruto f 390.000,kost. De gemeente, van wie dit pand is. krijgt in die kosten be langrijke subsidies, zoals dat ge bruikelijk is. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelblirg Stadhuis Middelburg.Telefoon 26251, toestel Londensekaai. Burgemeester en wethouders besloten een parkeerverbod in te stellen voor het gedeelte van de noordelijke zijde van de Londensekaai vanaf de Segeersstraat tot voorlangs het perceel Londensekaai 27. Deze uitbreiding van het parkeerverbod - het parkeerverbod liep eerst vanaf de Segeerstraat tot het perceel Londensekaai 25 - wordt gewenst geacht om ter plaatse gevestigde bedrijven iets makkelijker bereikbaar te maken. Nu is het vaak zo dat ladende en lossende auto's en vracht- auto'd dubbel moeten parkeren. Omdat dit niet bevorderlijk is voor de verkeersveiligheid is besloten de hier boven maatregle te nemen. Iedere be langhebbende kan wanneer hij of zij bezwaren heeft tegen dit besluit hier tegen beroep instellen bij de Kroon. Dat kan tot 4 september 1975. Het eventyele beroepsschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. In 1975 is f 133.000,— beschikbaar voor verbetering van de openbare ver lichting in de gemeente Middelburg. Aan de gemeenteraad wordt nu voorsteld om in de volgende straten en wegen de straat(weg)verlichting te ver beteren. Nieuwe Poortstraat en Oude Werfstraat {f 13.800, Seisweg (f 20.000, Prooijenseweg en Baaijenompad (f 8.120, Voor de twee laatstgenoemde wegen wordt in het voorstel aan de raad ge sproken over oriëntatieverlichting. In die wegen zullen in totaal zeven licht masten worden geplaatst. Als de gemeenteraad ermede instemt zal binnenkort op het Bodenplein (achter het stadhuis en bij de Engelse kerk) betaald moeten gaan worden voor het parkeren van de auto. Het voorstel dat nu aan de gemeenteraad wordt voorgelegd is een uitvloeisel uit het eerder door de raad aanvaarde parkeerplan. Daarin werd aanbevolen op korte termijn betaald parkeren in te voeren op het Bodenplein. Voor die maatregel spraken zich al uit de zogenaamde verkeerscommissies waarin allerlei instanties vertegen woordigd zijn en ook de Vlasmarktbewoners. Omdat het parkeerterrein aan de Kousteensedijk niet zo veel gebruikt wordt (dat zal naar de mening van het college verbeteren wanneer Boddaert zal zijn overgeplaatst naar het groot industrieterrein) wil men de op dat terrein gebruikte parkeerautomaat overplaatsen naar het Bodenplein. 48 plaatsen. Het Bodenplein telt 48 parkeer, plaatsen. Rondom het plein zal een afzetting met hardhouten paaltjes worden aangebracht. Het parkeer tarief voor het Bodenplein zal geiyk zijn aan het tarief van het Damplein. Dat willen zeggen 0,25 per uur of f 2,25 per dag. Het gemeentebestuur van Folkestone heeft de burgemeester van Middelburg aangeboden niet minder dan honderd oudere Inwoners van Middelburg te ontvangen. Het is wellicht bekend, dat een keer in de vier Jaar een groep van ongeveer veertig Middelburgse inwoners van 65 tot 70 Jaar voor een zeer vriendelijke pr(js een dag of v(jf vakantie kunnen houden In de Engelse zusterstad. Dat aantal van veertig is nu opgetrokken tot honderd. Dit kon dankzy medewerking van zeer veel instanties uit de bevolking van Folkestone. 11 oktober a.s. Op zaterdag 11 oktober a.s. zal het gezelschap uit Middelburg vertrekken. Om 12.00 uur vaart de boot vanuit Zeebrugge naar Dover en met de bus gaat het naar Folkestone. Op vrijdag 17 oktober a.s. wordt de terugtocht aanvaard. Men komt gelijk terug met de leden van de gemeenteraad van Folkestone, die dan een bezoek aan Middelburg komen brengen. Programma. Er staan verschillende tripjes op het Het is traditie geworden dat de zomertentoonsteiling die elk jaar in de Vleeshal van het stadhuis wordt georganiseerd één avond gratis toegankelijk is voor met name de eigen Inwoners van Middelburg. Dit om het tentoon- stellingsbezoek te bevorderen. De bijzonder aantrekkelijke tentoonstelling over het leven en werk van de bekende schrijver Hans Christiaan Andersen zal op vrijdag 22 augustus as. van 7 uur tot 10.00 uur avond gratis toe gankelijk zijn. Op verzoek van het raadslid mevrouw Geerse - van Egdom zal op die avond ook nagenoeg onafgebroken de speciaal in het kader van het monumenteiyaar vervaardigde film „Middelburg Monumenten- stad" worden vertoond. Die film vertoning zal plaatsvinden in de trouwzaal van het stadhuis waar per voorstelling 60 personen een laats kunnen vinden. Wilt u dus alvast noteren en vrijhouden de avond van vrijdag 22 augustus a.s. want dan kunt u gratis de Andersen tentoonstelling zien en tegelijk ook gratis de monumentenfilm van Jaap Wolterbeek, die ongeveer een kwartier duurt. Eén dezer dagen is begonnen met de aanleg van een voetgangers brugje dat het park Het Meiveld nog dichter zal brengen bij de be woners van de Schoutstraat, de Stadhouderslaan en overig Prinsenhove.Dit brugje komt met name tot stand op verzoek van bewoners van de Schoutstraat, waarmee alweer geruime tijd geleden gesproken werd over de bouw van huizen aan de Schout- straat. Tijdens die bespreking is de wens geuit om als „tegen prestatie" een brugje aan te leggen vanuit de Schoutstraat naar het park Het Meiveld. Die belofte werd door de gemeente bestuur gedaan en wordt dus nu werkelijkheid. De woningen aan de Molendijk 1 t/m 11 (oneven-nummers) zullen verbeterd gaan worden. Deze panden werden voor de oorlog gebouwd. De woning bouwvereniging Middelburg, de eigenaresse van deze woningen, heeft in overleg met de bewoners een verbeteringsplan opgesteld. Die modernisering zal o.a. bestaan uit het uitbreken op de begane grond van de scheidingswand tussen de woon kamer, slaapkamer en keuken. Er ontstaat zo een grotere woonkamer. Op de verdieping zullen dakkapellen worden aangebracht waardoor de slaapkamers meer ruimte krijgen. Tevens zullen een douche en een C.V. inrichting worden geplaatst. Alle bewoners gaan met de huurverhoging, die zal voortvloeien uit de aan te brengen verbeteringen akkoord. Aan de raad wordt nu gevraagd mede werking te verlenen. van datzelfde gebied. Op de foto een beeld van de Korte Geere. Jacob Catsstraat." De gemeenteraad van Middelburg heeft in de verandering van juli j.l. een krediet uitgetrokken van 240.000,— voor de verdere verbetering van de Korte Geere. In de juni-vergadering was al een krediet verleend van 339.950,voor de aanleg van de passage van de Langeviele naar de Korte Geere en de kaskorestauratie van het pand Langeviele 17, waaronderdoor men zal kunnen gaan om vanuit de langeviele de Korte Geere te bereiken. Het in juli verleende krediet is bestemd voor het aanbrengen van de definitieve bestrating in een gedeelte van de Korte Geere, alsmede voor de aanleg van de openbare verlichting en een hoogspanningskabel ten behoeve programma. Zo zal men een bezoek brengen aan Canterbury (met de prachtige kathedraal) en aan Ashford. Voorts wordt een bezoek aan het Heatfield Wildlife Park georganiseerd. Anders dan voorheen, toen alle veertig leden van het Middelburgse gezelschap werden ontvangen door de heer _en mevrouw Godden, zal het gezelschap in elf verschillende hotels logeren. Wel komt men iedere dag bijeen in the Leas Cliff Hall waar men de lunch gebruikt. Opgeven. Hoewel in de komende weken alle Middelburgse ingezetenen in de leeftijd van 65 tot en met 70 jaar persooniyk een brief over deze aangelegenheid zullen krijgen kan men zich nu al opgeven b(j de heer Lambermorit die werkzaam is by de Gemeenteiyke Sociale Dienst, Stadhuisstraat 5, telefoon 26251. De leeftydsgrenzen zyn al vermeld. Voorts moeten de deelnemers en deel neemsters over een redeiyk goede ge zondheid beschikken. Deze trip Is vooral voor die Middelburgse inwoners bestemd, die op andere wyze nooit een dergeiyke vakantie zouden kunnen houden. Uit een van de raadsvoorstellen, die de gemeenteiyke volksver tegenwoordigers maandag a.s. te behandelen krijgen biykt, dat burgemeester en wethouders de parkeerautomaat die stond op de Kousteensedyk willen plaatsen op het Bodenplein. Voorgesteld wordt nameiyk daar betaald parkeren In te voeren. Dit be tekent, dat op het nieuwe parkeerterrein aan de Kousteensedyk, dat nu alleen nog via de Biauwedyk bereikt kan worden voorlopig vry ge parkeerd kan worden. Om even in de gaten te houden! Vla het voetbrugje naar de Turfkaai kan men vanaf de Kousteensedyk (by het huls van bewaring) na enkele minuten lopen de Lange Delft bereiken. De gemeenteraad wordt gevraagd de Middelburgse binnenstad, gelegen tussen de vesten en het Kanaal door Walcheren aan te wijzen als rehabilitatiegebied. Het gevolg daarvan zal zijn, dat eigenaren van woningen, die buiten de tot nu toe als rehabilitatiegebied aangewezen stads delen (Herenstraat/Sint-Janstraat/ omgeving Bagijnhof) ook kunnen profiteren van de subsidieregelingen van het rijk. Van het rijk kan n.l. in de kosten van het treffen van voor zieningen in woningen 'n bijdrage in eens van 35% of een jaarlijkse bijdrage worden verkregen. Bij de gemeente werden door vrij veel eigenaren van panden, die buiten de tot nu toe aangewezen gebieden liggen, aan vragen om rijkssteun gedaan. Die konden tot nu toe niet ingewilligd worden en dat is bijzonder jammer, want het gemeentebestuur wil juist graag bevorderen dat panden worden opgeknapt. Daarom is dus in overleg met vertegenwoordigers van het ministerie tot dit voorstel aan de raad besloten. Overigens is het niet de bedoeling alleen maar naar de binnenstad te kijken. In ht raadsvoorstel wordt in dat verband het volgende opgemerkt: „Wij merken op, dat de rehabilitatie van woningen niet beperkt moet blijven tot de binnenstad. Momenteel wordt bezien of ook gebieden buiten de vesten als zodanig moeten worden aangewezen. Wij denken hierbij aan de omgeving van de Vogelstraat en de Na 47 jaar In overheidsdienst te zyn geweest, zit het erop voor mej. L. A. Stenhuis. Per 1 augustus verliet zy officieelJiaar" Inspectie der Registratie en Successie op de Dam te Middelburg, om het voortaan een beekje „kalmer aan" te gaan doen. Mej. Stenhuis was als adjunkt commies A, belast met het registreren van notariële akten, d.w.z. uitzoeken hoeveel en welke rechten erop geheven dienen te worden. Vanwege het feit dat mej. Stenhuls nog enkele vakantiedagen tegoed had, nam zy reeds per eind juli afscheid van haar collega's tijdens een drukbezochte receptie in het Koffiehuis, waar vele lovende woorden aan haar adres werden geuit. „Het is natuurlijk wel een hele tijd, 47 jaar," vertelt mej. Stenhuis, thuis in de gezellige huiskamer, die zij samen met haar 86 jaar oude moeder deelt, „maar ik wil een afscheid toch echt niet als een soort drama zien. Ik heb een bijzonder fijne tijd gehad waarin ik me altijd erg verheugd heb op de goede samenwerking met vooral de jongere collega's. Ik krijg nu volop tijd om me te wijden aan m'n hobbies en kan nu ook wat meer aandacht aan de verzorging van mijn moeder besteden". Mej. Stenhuis behaalde op 14-jarige leeftijd het MULO-diploma en zat daarna een vol jaar thuis. Er was geen werk, want Nederland zat in de crisistijd. Daarom hielp ze maar zoveel mogelijk mee in het huishouden, iets dat door haar ouders natuurlijk zeer gewaardeerd werd. Ofschoon, al heel vroeg bleek mej. Stenhuis' grote voorliefde voor boeken. Als er een bed opgemaakt moest worden, gebeurde het maar al te vaak dat het boven verdacht stil werd. Dan ging haar moeder de trap op en trof haar dochter geknield voor het bed, verdiept in een of ander boek...! „Na dat jaar thuis", aldus mej. Stenhuis, „kwam ik bij drukkerij Den Boer terecht, waar ik voor 2,50 per week, waar ik erg blij mee was, in de binderij en op kantoor werkte. Op 16 juli 1928 werd ik als partikulier klerk, zo heette dat toen, aangenomen door het rijk. Stel je voor, een baan met pensioenregeling.dat was toen het einde. Ik kwam bij de Registratie II en Domeinen, op het kantoor in de Lange Noordstraat, waar nu de Belastingdienst is gevestigd. Het was een klein kantoor met behalve mij nog twee mensen, de ontvanger en een adjunkt-commies. Mijn werk bestond daar uit het registreren van huurcontracten etc., de zogenaamde onderhandse registratie. Dat werk heb ik tot 1940 gedaan. In 1930 was ons kantoor inmiddels verhuisd naar het „Indisch huis" op de Rotterdamse kaai waar ook kadaster en hypotheek registratie was gevestigd. Ook toen al was er sprake van vorming van grotere eenheden binnen de dienst. Op 17 mei 1940 's middags om half drie vielen de eerste bommen op Middelburg en daarbij werd ook ons kantoor volledig vernield. In oktober van dat jaar werd in Goes de Inspectie Domeinen Zeeland gevestigd en ik ging forenzen op Goes. Later heb ik er ook nog een paar jaar gewoond, toen vervoer bijna niet mogelijk was. Op eigen verzoek ben ik in 1952 weer teruggepjlaatst in Middelburg, waar we kantoorruimte hadden op het Hofplein, tegenover de rechtbank, daarna verhuisden we naar het Abdijcomplex. Uiteindelijk belandden we op het adres Dam 8, waar ik de rest van de 47 jaar heb uitgediend". Druk genoeg Op de vaak gehoorde opmerking: „Ambtenaren lopen niet zó hard", plooit zich rond de mond van mej. Stenhuis een lachje: „Ach kijk eens, we hebben het daar heus wel druk gehad hoor. Het is wel niet zo dat ze met een stok achter je staan, maar het werk moet natuurlijk wel doorgaan. Kijk eens, er zijn in Zeeland 28 notarissen en per jaar passeren duizenden akten. Natuurlijk wil elk notariskantoor z'n spullen zo vlug mogelijk geregeld hebben dus heb je maar te zorgen voor een vlotte doorstroming. Als het werk maar even stagneert, heb je zo een hele achterstand. Het feit dat Zeeland rekreatiegebied is, waar dus extra veel gekocht en verkocht wordt op het terrein van onroerende goederen, geeft extra veel werk". Extra veel werk krijgt mej. Stenhuis nu alleen wanneer ze daar zelf zin in heeft en dat betekent dat dat hooguit het geval zal zijn met lezen. Boven in haar kamer staan honderden boeken, keurig opgeborgen in boekenkasten of opgetast langs de wand. Het liefst leest mej. Stenhuis boeken over kunst of over theologie - ze was een aantal jaren aktief in de hervormde gemeente van Middelburg als ouderling - en ook de geschiedenis-boeken hebben haar intense belangstelling. Ze was dan ook dolgelukkig met de boeken die ze bij haar afscheid kado kreeg, o.a. Jeus, het verhaal van een levende, het Grote Operaboek, Willem III en Maria Stuart en Mijn Volk geschreven door Eban. Haar twee oudste collega's boden haar de nieuwe vertaling van Thomas Mann's Der Zauberberg aan. Mej. Stenhuis leest ook Engelse en Duitse boeken, met gemak. Het beetje Engels en Duits dat ze op school leerde, ontwikkelde zij zelf - naast de cursussen die zij voor haar werk volgde - tot een gedegen kennis van die talen. Mej. Stenhuis maakt ook regelmatig buitenlandse reizen, waarbij vele musea en kulturele evenementen worden bezocht. „Ik zal wel zien wat ik ga doen", aldus mej. Stenhuis, „in elk geval is het fijn te weten dat je kunt doen en laten wat je wil, wanneer je maar wil. Ik heb ook nog een hele verzameling ikonen kalenders. Die moeten allemaal uit elkaar gehaald worden en de afbeeldingen ingeplakt. Een heel karwei. Och, ik zal wel zien hoe ik het allemaal doe, ik hoef me in elk geval niette vervelen, dat is zeker....!

de Faam | 1975 | | pagina 5