mooie foto's lelijk weer Alles over uw lippen Dynamiek in foto's psitfsseVie Herinneringen aan oud-Middelburg pi GELD LENINGEN DINER FA. M. POUWELSE ZN Zullen wij uw haar gezond en sterk maken? KERASTASE Kapsalon de Jonge F Woensdag 6 augustus 1975 ZE ZIJN ER WEER PUUR NATUUR GEDROOGD ONZE SPECIALITEIT van de nieuwe OOGST Seisweg 46 - 48 MIDDELBURG Correcties GROTE MUZIKALE SHOWAVOND OP STADHUISPLEIN LAHR CO ENNIA een zaak vol heerlijke specialiteiten GLIMMERVEEN .bakken In vet BilUjkEpryaeNCPnfces". v.A.fatc LfS' V.ft. Po,7JS LBroodjes: Oost "Tok fcieiMS aeoPCMo) SPECIALE KERMISRECLAME 20 grote ANJERS 10 grote ROZEN SAMEN VOOR 2,50 Of 20 kleine roosjes en 1 bos fresia's voor 2,50. Wij staan tot en met donderdag op de Pottenmarkt. Vrijdag en zaterdag weer op onze vaste standplaats. 20 corsages cadeau DROOGBLOEMEN Bloemisterij P. Labruyere mmm 'n Beetje vreemd, dat we over mooi en lelijk weer spreken. Mooi weer is 't als de zon schijnt. Als 't regent vinden we het weer lelijk. Waarom eigen lijk? Voor mensen, die met open ogen om zich heen kijken, is een regendag soms ook heel mooi. En een fotograaf, die bij voorbeeld op een regenavond de straat opgaat, ontdekt dat die natte wereld bijzonder mooie kansen geeft om te foto graferen. Als je er maar oog voor hebt. Droge kamera Dat is natuurlijk wel een be langrijk punt. Vocht is geen vriend van uw kamera en re gendruppels op een lens ver knoeien mooie foto's. Dat laat ste kunt u met een zonnekap op de lens, voorkomen. Als u een fototasje of een paraattas hebt, vergeet die dan vooral hiet. Geen regen op de foto Een tweede basisregel voor mooie regenfoto's is, dat u niet moet proberen het regenen zelf in beeld te krijgen. U kunt be ter de regen suggereren, bij voorbeeld door de kamera te richten op een waterplas, waar druppels in vallen. Of door mensen met een paraplu te fo tograferen. Of alleen maar nat te straatstenen. Met andere woorden: konsen- treer u op de regensfeermakers en niet op de regen zelf. Gevoelige films Zowel voor zwart/wit- als kleu renfoto's geeft een hooggevoe- lige film het beste resultaat. Hoewel u ook met de gemid deld-gevoelige films voor bij voorbeeld kassettekamera's een goed resultaat kunt verkrijgen. Bij de hooggevoelige films kunt u echter, ook bij minder gun stig licht, met betrekkelijk kor te belichtingstijden werken. Denk om uw flits Want als het om het weergeven van de regensfeer gaat, is uw flitser een goede bondgenoot. Vooral op de voorgrond krijgt u dan een sterk aksent, waar door de druppels, die op de grond vallen, in beeld kunnen worden gebracht. Zwart/wit mag ook Ook al wint de kleurenfoto steeds meer terrein, als het gaat om regenfoto's kan ook zwart wit bijzonder goede effekten geven. Denk maar eens aan op namen direkt na een bui als de zon doorbreekt en de takken en bladeren vol zitten met wa terdiamanten. Probeer dan eens een zwart/wit tegenlicht- opname. Dan fonkelt het aan alle kanten. Regen bij avond Als u op fotospeurtocht gaat op een regenachtige avond, dan is juist een kleurenfoto of -dia weer erg geschikt. Dat gekleur de ^eonlicht, de achterlichten van auto's en het oranje-achti- ge lamplicht uit de huiskamers en de straatverlichting, die in de natte straten weerspiegelt ze zorgen voor bijzondere effekten. Zo sfeervol en zo mooi, dat u na het bekijken er van nooit meer zult durven zeg gen, dat het lelijk weer is als het regent. Dit is een voorbeeld van een mooie lelijk-weerfoto. In dit arti kel wordt verteld hoe ook sombere regendagen fraaie en sfeer volle foto's kunnen opleveren. Onmiddellijk na de ogen is de mond het belangrijkste onderdeel van uw make-up. Wilt u warmte geven aap uw glimlach dan zult u zeker méér moeten doen dan alleen maar het kiezen van 'n mooie kleur lipstick. Allereerst willen we hier een lans breken voor de lippenseel. Het stelt u in staat de lipstick zoveel mooier aan te brengen en correcties zoveel zuiverder uit te voeren. Bovendien: gebruik makend van zo'n penseel kunt u de lipstick tot het aller laatste stukje opgebruiken, 't Is wel even wennen. Daarom adviseren we eerst te oefenen. Maak 'n afdruk van uw lippen door 'n kus op de bovenkant van uw hand te drukken. U hebt dan een prachtig model om op te oefenen. sticks gebruiken. Dat maakt uw lippen nog smaller. Er hebt u puistjes, gebruik dan beslist geen witte of erg lichte lipstick: de puistjes lijken daardoor groter. Pas met deze lipstick vooral ook op wanneer u onregelmatig of slecht gekleurde tanden hebt. Nu eerst een paar algemene regels over het aan brengen van lipstick: 1. Maak uw mond goed droog met b.v. een tissue, eventueel ook gezichtmake-up op de lippen aanbrengen. Is uw bovenlip te smal, trek dan het lijntje iets buiten uw lipcontour en vul de kleur tot daar in, dus iets buiten de natuurlijke lijn. Is uw mond te groot, dan eerst de foundation op uw lippen en daarna een kleinere mond tekenen binnen de contouren en alleen dét gedeelte invullen met lipstick. Onder en bovenlip te dun dan iets ruimer bij tekenen en invullen zodat de mond beter in balans komt. 2. Eerst de juiste vorm aan- geven met lip-of wenkbrauw LlJUt^GS potlood. Nu over de kleuren. Die moeten niet alleen mooi zijn maar vooral ook: passen bij uw type. Daarom: draag nóóit een oranje of felrode lipstick bij een erg blanke huid, dit zal u alleen maar bleker maken. Hebt u van nature een rode gelaatskleur (b.v. door couperose) gebruik dan nooit een lipstick die blauwe kleur- pigmenten bevat. Dit verergert het rood in uw gezicht. Hebt u een wat smalle mond, dan nooit bruingetinte lip- 3. Nu met het lippenseel deze vorm zorgvuldig invullen (wrijf de penseel over de lip stick en neem zo voldoende kleur op om uw lippen liefst in één keer op te maken. Zijn uw lippen te dun, trek dan een dunne lijn juist buiten uw eigen lipcontouren. Die met kleur invullen. Is uw bovenlip te dik, trek dan die dunne lijn even in binnen de natuurlijke liplijn en vul alleen tot zover in. Het feit dat de mond roder is dan de huid eromheen, kan problemen geven bij het aan brengen van correcties. Ge bruik in dat geval voor correc ties buiten de natuurlijke con touren een lipstick die twee tinten donkerder is dan de lipstick die u op de lippen zélf gebruikt - zo voorkomt u kleurverschil. Komt het rood van uw lippen door de lipstick heen dan kunt u dat voor komen door eerst op de lippen wat make-up aan te brengen en pas daarna uw lipstick te gebruiken. Heeft u last van lijntjes rond uw mond, breng dan eerst wat make-up aan over uw lippen en fixeer die met poeder. Nu de mond strekken met uw vingertoppen en langs de mondlijn een heel dun lijntje trekken. Nu invullen met een niet glanzende lipstick. Een smalle onder-en bovenlip kunt u eveneens corrigeren met een z.g. lipgloss (een glanzende lipstick of lipgloss uit een doosje) die de lip lijkt te vergroten. Hebt u last van droge lippen, breng dan vóór u met lipstick gaat werken eerst wat vocht inbrengende dagcrème aan. Is lipstick snel van uw lippen verdwenen, dan de eerste laag lipstick „afbijten" op een tissue en daarna opnieuw lipstick aanbrengen. Nu zal uw lipstick langer blijven zitten. Natuurlijk, mooie lippen zijn heel belangrijk. Maar goed verzorgde tanden en 'n frisse adem zijn echter zeker zo belangrijk. Poets daarom minstens twee maal per dag uw tanden en...ga minstens tweemaal per jaar naar de tai darts voor 'n controle beurt. De zon Is uiteindelijk tï»ch maar gekomen. Na de lange s tmbére periode willen we naar bulten, ge lieten van licht en lucht. Iedereen doet at op z*n eigen manier. De één zoekt hei In snelheid, de ander in het fotograferen van z*n zonnige omgeving. Een oude, bekende regel uit de fotografie dikteert nog altijd dat we snelle bewegingen met snelle sluitertijden van de camera (1/500 of 1/1000 sec) moeten „stoppen". Het gevolg van deze werkwijze is een „bevroren" onderwerp waaraan geen snelheid of beweging meer te ontdekken valt. Bovendien zijn alleen de duurdere camera's met zulke snelle sluiters uitgerust. Voor het weergeven van de indruk die snelheid op ons maakt, hebben we noch een snelle sluiter noch een dure camera nodig. Met wat handigheid zouden we snelle onderwerpen met eenvoudige camera's, zoals de Kodak Instamatic camera's, zeer goed kunnen fotograferen. We moeten dan een heel eenvoudig trucje toepassen dat ook wel „meetrekken" genoemd wordt. We volgen ons bewegend onderwerp in de zoeker van de camera. We bewegen hem dus mee met het onderwerp. Zodra dit op de juiste plaats is aangekomen, ontspannen we de sluiter terwijl we de beweging van de camera in hetzelfde tempo voortzetten. Het gevolg is dat het onderwerp scherp wordt afgebeeld, terwijl de achter- en voorgrond'in vegen verandert. Het totaal geeft een indruk van snelheid. In het begin moeten we wel even oefenen, maar na verloop van tijd komen we tot verrassende resultaten. Zaterdag 9 augustus as. zorgt het Vllssings Aktle Fonds voor een aan trekkelijke muziek- en showavond op het Stadhuisplein te Vlissingen. Daar zal dan om kwart voor negen eerst het Middelburgse trompetterskorps Juliana" met zjjn juniorenkorps „Johan Friso" optreden, waarna om half tien de in binnen- en buitenland bekende Beatrixband uit Hilversum een grote muzikale show zal verzorgen. „Juliana" is in Vlissingen geen onbekende. Het zal echter de laatste keer zijn dan men „Juliana" in de huidige bezetting van natuur-instru- menten zal kunnen horen. Nog deze maand krijgt het korps namelijk een geheel nieuwe instrumentarium van 3- ventiels instrumenten, waaronder 4 sousafoons. Ook zal het aantal leden belangrijk worden uitgebreid en er komt ook een aparte showgroep bij. In het seizoen 1976 zal dan een geheel ver nieuwd „Juliana" kunnen optreden. Voor het eerst in Vlissingen zal ook de jeugdafdeling van Juliana, het junioren korps „Johan Friso" aan de show mee doen. Dit jeugdkorps dat intussen vier jaar bestaat, is ook reeds tot de hoogste regionen doorgedrongen. „Juliana" en „Johan Friso" zullen gezamenlijk Voor een persoonlijke lening of financiering van uw auto, boot, bromfiets, t.v., meubelen enz. Assurantiekantoor Korte Noordstraat 6 - 8 MIDDELBURG Tel. 01180-25391 Gevolmachtigde optreden, zodat dan 110 muzikanen en majorettes het stadhuisplein zullen bevolken. Hoogtepunt van de avond belooft het optreden van de Beatrixband te worden. Dit 100 leden tellende show orkest kan zich met de beste buiten landse bands meten. De band werd in 1973 winnaar van het topshowconcours in Middelburg, kreeg op het wereld- muziekconcours in Kerkrade de hoogste nationale onderscheiding voor showbands en werd ook in Franeker nationaal kampioen. De uit 14 meisjes bestaande vlaggengroep van Beatrix maakte dit jaar een tournee door Canada. langeviele7-9 tel: 13019 MIDDELBURG bij U thuis bezorgd Het bekende adres DINERUITZENDING Gortstraat 53 Telefoon 12026 ftafcttNMARKT N"R0DEL8UÖ<3. QEN FRITES •ouCRHeefcLyKe SpffCiAftL SAUS •ve«se s«tc cnz. HyqiëNiscM 5 VAN ll.00uur böt ZATERDAG* tot 1.3o uur qeopend Herinnert u het zich nog: de Seissingel in vroeger dagen? Op de onderste foto: de vroegere chr. kweekschool aan de Heerengracht, die nu tot open jongerencentrum zal worden verbouwd. BLOEMENMAGAZIJN Vlasmarkt 29-31 MIDDELBURG tel. 13198 en 13998 en kiosk op de Markt Bij aankoop 'van een BRUIDSBOEKET Goafne verzorgen wi| uw BRUIDSWERK, ZAAL ah AUTOVERSIERING GRAFWERK enz. De kans is 'groot. Wij zijn namelijk Kerastase-specialist. Bij L'Oréal volgden wij de komplete cursus voor haar- en hoofcilniidverzórging met Kcrastase. De door L'Orcal ontwikkelde Kerastase-produkten hebben al menigeen gelukkig gemaakt. Hoe groot is uw kans op de weldaad van weelderig haar? Laat ons een schatting maken - dat kost u niets. Vrijblijvend diagnose, advies en prijsopgaaf. ^^GRAVENSTRAAT 23, MIDDELBURG, TEL. 01180^2074^^,

de Faam | 1975 | | pagina 8