Gemeenteraad Middelburg vergadert maandag a.s. RAADSVOORSTELLEN Expositie cursisten Instituut voor Kunstzinnige Vorming 'n Wolkje1 gaat er altijd in. campina e van Dorps Nieuw- en St. Joosland campina Dick Schinkel Menu van Tafeltje Dek je Activiteiten in openlucht theater <V HINDERWET NIEUWE WETHOUDER? Willem Breuker in schouwburg 1 Iets verloren? van de Campina-kok Auto Verzekering ANWB-gids: „Waar naar toe vandaag?" Campina-koffiemelk, 't wolkje lékker voor de koffie! natuurlijk lekker v Maandag 23 juni a.s. is weer de voorlaatste maandag van de maand.Dat betekent, dat de gemeenteraad van Middelburg in vergadering bijeenkomt. In die vergadering wordt o.a. afscheid genomen van Wethouder Beinema, die omdat hij tot lid van de 2e kamer is benoemd besloot als wethouder af te treden. Hij blijft wel raadslid. In diezelfde vergadering zal ook een nieuwe wethouder verkozen worden. Zoals bekend wordt de heer Bergshoeff genoemd als opvolger van de heer Beinema. De vergadering begint weer om 14.00 uur. Iedere belangstellende is welkom op de publieke tribune van de raadszaal, die te bereiken is via de deur op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Hieronder weer de volledige agenda voor deze gemeenteraadsvergadering. 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 17 maart en 21 april 1975. 2. Mededelingen stukken en ingekomen 3. Benoeming vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de Stichting Gesloten Circuit Welzijnswerk voor bejaarden Walcheren 4. Benoeming in vaste dienst hoofdleidster openbare kleuterschool "De Zandhof', Koninginnelaan 52 5. Aanbieding Gezondheidsnota 2e 6. Beschikbaarstellen krediet aanschaf geluidsapparatuur deel t.b.v. 7. Beroep W. Krijnen tegen het weigeren van een ontheffing van het bepaalde in artikel 235 van de Algemene Politie Verordening Midelburg. 8. Is vervallen 9. Beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een fietspad in de wijk Klarenbeek 10. Wijziging verordening op de heffing en invordering van gelden voor het parkeren van motorvoertuigen op daartoe ingerichte parkeerterreinen i.v.m. wijziging tarieven op het Damplein en de Kousteensedjfk 11. Aankoop pand Baanstraat 3 12. Aankoop van 3.000 m2 grond S aan de Prooijenseweg 13. Verkoop pand Reigerstraat 1 14. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. aanbrengen drainage rondom centrum voor vakopleiding van volwassenen aan de Kleverskerkseweg 15. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. herstraten en herprofileren van Klein Vlaanderen, de van Cittersstraat (ged.), de Bellinkstraat en de Pluim- straat/Rozemarijnstraat. 16. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. restauratie pand Dam 43 17. Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de plaatsing van een schutting met poort tussen Stoppelaarstuin en tuin voormalig Zeeuws Museum 18. Beschikbaarstellen van een krediet voor het plaatsen van een houten schutting aan de achterzijde van de Lange Geere 19. Beschikbaarstellen krediet voor de aanleg van een passage Langeviele- Korte Geere en de casco-restauratie van het pand Langeviele 17 20. Beroep H. Versluis tegen intrekking toestemming opslag in de Breestraat bouwverordening 22. Vaststelling verordeningen onroerend - goed - belasting 23. Medewerking art. 72 e.v. van de L.O.- wet 1920 aan het bestuur van de Stichting Vrije School Zeeland tot het stichten van een school voor gewoon lager onderwijs in de wijk Klarenbeek 24. Verlenen medewerking ex artt. 72 e.v. van de L.O-wet 1920 aan de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs te Middelburg voor het treffen van voorzieningen aan het schoolterrein van de p.c. "Stromenwijkschool", Mastgatstraat 30. 25. Verlenen medewerking ingevolge de artt. 72 e.v. van de L.Ö.- wet 1920 aan het bestuur van de Stichting r.k. Schoolbestuur Middelburg voor de aanschaffing van hulpmiddelen en het herstel van schade t.b.v. de r.k. school "Gaudeamus", Westmede 26. Financiële medewerking aan de verbetering van 293 woningen in de Magistraatwyk 27. Garantie geldleningen t.b.v. woningverbetering 28. Beschikbaarstellen krediet voor aanschaffing reprografische apparatuur en inrichting donkere kamer 29. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. de aanschaf van een nieuwe verwarmingsketel in de Schouwburg 30. Beroep tegen weigering toekenning van een doorstromings- vergoeding door mej. W. de Klerk. g 21. Vaststelling bouwverordei S logiesgebouwen Het menu van de week van 23 - 28 juni ziet er als volgt uit: maandag duitse biefstuk, doperwten en aardappelen dinsdag runderlapje, sperciebonen en aardappelen woensdag hamburger, appeltjes gebakken aard. donderdag gehakt, bloemkool aardappelen en en vrijdag kipperagout, doperwten en rijst zaterdag wat de pot schaft. De maalttyden worden op maandag en donderdag bezorgd. Men kan dan bestellen op tel. 27537 tussen 9.00 - 9.30 uur. Deze dienstverlening van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. 31. Vaststelling 67e begrotingswijzi ging 1975 32. Beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een voetbalveld in het recreatie-sportpark in Dauwendaele 33. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. de vernieuwing van 2 voetbruggen en 2 kroosvangconstructies te Oranjezon 34. Beschikbaarstellen krediet t.b.v. aankoop nieuwe kopieermachine voor de gemeentebedrijven. 35. 42e wijziging van de Bezoldigingsverordening 1963 36. Rondvraag 37. Benoeming wethouder 38. Voorziening in vacatures in commissies etc. wegens het aftreden van wethouder Beinema en de benoeming van zijn opvolger als zodanig In het prachtige Middelburgse openlucht theater by het park Toren vliedt worden in de komende weken diverse voorstellingen gegeven. Hieronder daarvan een overzicht. Vrijdag 20 juni a.s. (aanvang 20.30 uur) De openluchtspelers met het spel "Berenboule" of "Liefde in het woud". Zaterdag 21 juni (aanvang 20.30 uur) Zelfde voorstelling openluchtspelers De toegangsprijs voor de voorstellingen van de openluchtspelers is 4.50 per persoon. Houders van C.J.P. of C.O.P. paspoorten 3.50 per persoon. Donderdag 3 juli a.s. (aanvang 14.30 uur) "Pipo en Mamalou vieren feest". Een speciale kindervoorstelling waarvoor de toegangsprijs 1.50 per persoon is. De kaarten voor deze voorstelling kunnen vanaf 25 juni a.s. gekocht worden bij de Gemeentelijke Culturele Dienst in de Schouwburg en wel van maandag tot en met vrijdag van 8.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Indien nog beschikbaar zullen vanaf een uur voor de aanvang van de voorstelling aan de kassa van het openlucht theater ook nog kaarten te verkrijgen zijn. Woensdag 9 juli a.s. (aanvang 14.30 uur) "Pietje Prik en Papperassks". Zie voor kaartverkoop hierboven Donderdag 17 juli a.s. (aanvang 14.30 uur) "Paulus de Boskabouter". Zie voor kaartverkoop hierboven Donderdag 24 juli a.s. (aanvang 14.30 uur) "Assepoester". Zie voor kaarten verkoop hierboven De kindervoorstellingen worden georganiseerd door de Gemeentelijke Culturele Dienst van De Gemeente Middelburg. Redactie Bureau Voorlichting gemeente .Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. De heer J. Kwekkeboom te Middelburg heeft een hinderwetsver gunning aangevraagd voor het op richten. in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij met mestopslag waarin diverse electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 10 pk. februikt zullen worden, alsmede een 000 litertank voor propaangas. De inrichting is gevestigd aan de Golsteinseweg 25. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder tot 23 juni a.s. indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden op 3 juli a.s. in het stadhuis, aanvang 16.00 uur. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel ingekomen bezwaarschriften, liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemcentesekretarle, Lange Noordstraat 1 alhier. Dit is de heer A. Bergshoeff. oud 36 jaar. die in de komende gemeenteraad naar wordt verwacht tot wethouder zal worden benoemd als opvolger van de heer Beinema. De heer Bergshoeff woont te Sint Laurens. Nu is hij als gemeente ambtenaar werkzaam bij de gemeente Borsele. Zijn hobbies zijn lezen, lichte muziek, het beoefenen van diverse sporten (louter voor plezier) zoals zwemmen, tafeltennis en voetbal. De heer Bergshoeff zit sinds 1970 in de gemeenteraad. In de schouwburg treedt op 20 en 21 juni a.s. op het Willem Breuker Kollektièf uit Amsterdam. Uitgevoerd zal worden het stuk "Excerpta la Plagiata". Daarbij wordt voor de eerste keer de scenische première gegeven van de langspeelplaat "Le Cuypers live in het Shaffy- theater". Beide avonden begint de voorstelling om 20.00 uur. Kosten per avond per persoon f 5.-. Kaarten in voorverkoop verkrijgbaar bij de Gemeentelijke Kulturele Dienst in de Schouwburg te Middelburg van maandag tot en met vrijdag van 8.00 - 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Ook voor de aanvang van het optreden zijn aan de zaal kaarten verkrijgbaar als er nog beschikbaar zijn. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring. die maandag 23 juni a.s. wordt gehouden (zie daarvoor complete agenda in deze rubriek) zullen onder meer de volgende voorstellen aan de orde komen. GELUIDSAPPARATUUR. In verband met de zorg voor het milieu wordt voorgesteld geluidsapparatuur aan te schaffen, waarmede eventuele geluidshinder van verkeer. werkplaatsen of fabrieken e.d. gemeten kan worden. Benodigd bedrag 9500, SCHUTTING IN STOPPELAARSTUIN Achter het Bagijnhof ligt de Stoppelaarstuin. Een nog niet zo lang geleden ontstaan pleintje met prachtige oude bomen. De afscheiding tussen dat pleintje en de tuin van het voormalige Zeeuwse Museum is niet best. Daarom wordt aan de gemeenteraad nu voorgesteld een bedrag van 6300,uit te trekken voor het plaatsen van een nette schutting met poort tussen' de Stoppelaarstuin en de genoemde tuin. nog in de oude schouwburg heeft gestaan, is namelijk versleten. Benodigd krediet/. 13.920,Aan de raad wordt voorgesteld dit bedrag uit te trekken. REKREATIE—SPORTPARK. FIETSPAD IN KLARENBEEK "Van verschillende zijden is aangedrongen op een spoedige aanleg van een fiets- en voctgangersverbinding tussen de Noordweg en de Hakewill Smlthlaan. Dit In verband met de bereikbaarheid van de aan de Eiscnhowerlaan en de Hakewill Smlthlaan gevestigde scholen". Zo begint het raadsvoorstel, waarin geld wordt gevraagd voor de aanleg van die verbinding. Gemeentewerken heeft n.l. een plan daarvoor ontworpen. De kosten bedragen 201.360,Daarin zyn niet alleen de bestratings werkzaam heden begrepen, maar ook de verlichting van het pad. Bovendien heeft de watervoorziening hiermee te maken 52.000, F 13.920,— VOOR NIEUWE KETEL SCHOUWBURG. De schouwburg heeft een nieuwe verwarmingsketel nodig. De oude. die onderhouden en logiesgebouwen, worden aan zwaardere eisen Woensdag 18 juni 1975 Een jaar eerder dan was gepland zal begonnen worden met de aanleg van een deel van het rekreatie sportpark, dat in Dauwendaele aan de Kruitmolenlaan (ongeveer tussen de friteszaak en het centrum voor kleine zaalsporten) zal komen. Er zal begonnen worden met de aanleg van een voetbalveld. Die eerdere aanleg is te danken aan het feit. dat een subsidie van de Dienst Aanvullende Civieltechnische Werken kan worden verkregen. De bruto investering voor dit karwei (de aanleg van het voetbalveld) wordt geraamd op 221.400,Dankzij de genoemde subsidie blijft voor rekening van de gemeente Middelburg een bedrag over van 62.280, BOUWVERORDENING LOGIESGEBOUWEN. Aan de raad wordt voorgesteld de bouwverordening logiesgebouwen vast te stellen. Die verordening bevat voorschriften over de bouw, de instandhouding, het slopen, het het gebruik van In het algemeen logiesgebouwen gesteld dan aan andere verblijfsgebouwen o.a. inzake de brandbeveiliging en de volksgezondheid. Deze verordening is tot stand gebracht in het kader van de maatregelen die er toe moeten leiden dat gebouwen voor kollektieve huisvesting zo goed en veilig mogelijk worden. Er zijn mogelijkheden voor ontheffingen opgenomen met het oog op bestaande logiesgebouwen, die eventueel aangepast zouden moeten worden. Dit is het nieuwe dorpspleintje in Nieuw- en Sint Joosland. Het werd aangelegd in het kader van een verbeteringsplan voor de kom van dit dorp. In de Van Akenstraat en omgeving werden in totaal 44 nieuwe woningen gebouwd. Die huizen werden gedeeltelijk opgetrokken op grond die vrijkwam door het afbreken van vijftien slechte woningen. Er is een doorbraak gemaakt tussen de Korteweg en de vernieuwde Van Akenstraat. Dit is die doorbraak. Het is een plezierig pleintje geworden met een ronde speelkuil, die omsloten wordt door een gemetseld muurtje. Er zijn nieuwe boompjes en struiken geplant, terwijl er ook zitbanken zijn geplaatst. Het geheel kostte 47.000,Nee, het pleintje is niet bedoeld als wielercircuit. In de periode van 16-31 mei 1975 zijn bijde Middelburgse politie de volgende gevonden voorwerpen gebracht: diverse bankbiljetten, diverse portemonnee's met en zonder inhoud, diverse etui's met sleutels en sleutelbossen, diverse autosleutels, verzekeringsplaatje bromfiets DRP 962, damesbril zwart, met goudkleurig montuur dubbelfocus, gouden manchetknoop, horlogecommodsche, kettinkje met medaillon, kinderhorloge aan groen bandje, gouden zegelring met blauwe steen, werphengel, zonnebril, kazimir shawl met speld met parel, werkkleding met laarzen, 1 paar zwarte rubberlaarzen, kinderschoentje maat 26 3 kleurig, speelgoedpaardje oranje/blauw, goudkleurige broche met steen, herenhorloges met zwarte en groene wijzerplaat en datum, herenhorloge Ancre met zwart leren bandje, boekenbon t.w.v. 15,witte linker gymschoen en leesbril, houten duimstok, schooletui, regenjas, regenbroek geel, bruin kinderschoentje, plastic zak 1 paar nieuwe handdoeken, zwembroek en shirt nr. 9 Inlichtingen over en bezichtiging van de gevonden voorwerpen iedere vrijdagmiddag van 16-17 uur en iedere zaterdagavond van 19-20 uur in het politiebureau, Achter de Houttuinen 10 In de Vleeshal werd recenteiyk - helaas maar zeer kort - een boeiende tentoonstelling gehouden van werkstukken van kursisten van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming, afdeling Middelburg. Zoals gezegd: kort, véél te kort, gezien de vaak Kactsf lensjes. I5H pront hloem. J vieren. :l i liter melk. A' tl mine plukken Ctnnpinn knn\. HUI pram pemalen noten. Maak van losgeklopte eieren, hloent. melk en zont een platltle massa. Hak van liet heslap flensjes Lep lassen tie flensjes een plak Campina kaas /.el tie /lensjes op een voorvaste schotel IS min in een mttlip warme oven Strooi er tlaarna pe mttlen noten overheen diet er een Scheut ie copnac over en Hamheer ze. I'er persoon Z k.cal. natuurlijk lekker uitstekende kwaliteit van het tentoongestelde werk. Gezien het feit dat vele "erkende kunstenaars" exposities hebben die vaak wekenlang duren, wat is twee weken expositietijd,- zou het helemaal niet slecht zijn om ook de "amateurs" eens wat langer aan het woord te laten, waardoor meer mensen in de gelegenheid worden gesteld, zich van het kunnen van deze mensen op hoogte te stellen. Degenen die exposeerden dit keer, waren de oudere kursisten van het Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming. Dit in verband met het feit dat het aantal kursisten dermate is Solide miattchappiien. goede ter- vice. graiit groene kaarl. premie tanaf; catalogus premie ambt waarde wa all.r. wa all.r. 6000 177. 332 13b 270 "000 185 351 150 303 800Ó 189 369 153 324 9000 190 390 153 339 10000 206 422 171 369 voor halfjaar betaling: 2 •AMBT. ook verpleging, semi overheid, bus chauffeurs. en/. Assurantiekantoor - Paspoortstraat 18 Souburg Tel. 01183 644S5 toegenomen dat voor een expositie waar iedereen aan mee zou kunnen doen, eenvoudig veel te veel werk ingebracht zou worden. Dit had eveneens tengevolge dat hei werk ook op een wat hoger niveau kwam te liggen. Hoewel misschien niet geheel de bedoeling, waren er - met name bij de schilderijen- toch wat werkstukken bij die onmiskenbaar de invloed van de leermeesters toonden, al doet dit aan de technische capaciteiten van de kursisten niets af. Zoals bij elke groepstentoonstelling het geval is. waren natuurlijk ook hier enkele werkstukken bij die onmiddellijk de aandacht voor zich opeisten. Om maar eens een paar voorbeelden te noemen: er was een prachtig herfsttafereel te zien met paddestoelen, een prachtig, bijna grafisch werk met bloesems en ook op beeldhouwterrein waren vakkundige werkstukjes te zien, fraaie bronzen en chamotte plastieken. Dat het instituut ook een afdeling pottendraaien kent is de bezoekers van deze expositie, die overigens door de heer J. J. de Rey werd geopend, eveneens duidelijk geworden. Bovendien was de tentoonstelling op zich ook al geslaagd te noemen wat betreft de opstelling van de ingezonden werkstukken. Het werk was overzichtelijk opgehangen of neergezet, elke kursist had z'n eigen plaatsje waar zijn of haar werk bij elkaar hing. Ondanks het feit dat er geen enkel werkstuk te koop was, zullen er op deze fijne tentoonstelling, die van een groeiende belangstelling op kunstzinnig gebied en een groeiende uitdrukkingsvaardigheid getuigde, heel wat namen zijn opgeschreven door nieuwsgierig geworden bezoekers, die wie weet. toch kans zien om hier of daar "iets weg te halen". En terecht. ti Onder de titel „Waar naar toe vandaag?" heeft de ANWB vijftien gidsjes samengesteld, die tesamen geheel Nederland bestrijken. De opzet van deze gidsen is zo gekozen dat een zo kompleet mogelijk overzicht wordt gegeven van de vele recreatiemogelijk heden. Iedere gids beschrijft de betreffende streek, geeft een algemene samenvatting van het openbaar vervoer en een toeristisch telefoonboek met de telefoonnummers en de adressen van onder meer de VVV-kantoren. De sleutel is de kruistabel, die het mogelijk maakt om in één oogopslag te zien in welke plaatsen de gewenste vormen van ontspanning te vinden zijn. De gidsen, die 4,75 per stuk kosten, zullen jaarlijks worden herzien en bijgewerkt. Zeeland is samen met de Zuid - Hollandse eilanden in één gids ondergebracht. Van de belangrijkste plaatsen wordt een korte beschrijving gegeven, waarna de lezer wordt geïnformeerd over de aanwezigheid van bijvoorbeeld een dagrecreatieterrein, picknickplaats. hertenkamp, wandelterrein. zwemge legenheid, bezienswaardigheden, enzovoorts. KCLK VARIATIES

de Faam | 1975 | | pagina 5