buiten flitS6n....moetdatnou? DRUKWERK mag uwkamera alstublieft ook met vakantie? Tips voor de keuken LITT00IJ EN OLTHOFF exclusieve verlichting behang en verf interieuradviezen Vlissings echtpaar iron gratis vakantie Schapen kinderboerderij werden geschoren IMU OOK KLEIN OFFSET REISBUREAU DE MAGNEET-ZEELAND B.V. r Woensdag 11 juni 1975 Lang niet iedereen zal zoveel geluk ten deel vallen als de familie P. de Koning uit de Vincent van Goghlaan in Vlissingen. Meneer en mevrouw de Koning bezochten inmiddels al weer enkele maanden geleden het "Magneet Film Festival" in het Middelburgse City theater, een voorstelling van uitsluitend reisfilms, verzorgd door het bekende reisbureau "De Magneet". Gezeten op de tweede ry werd mevrouw De Koning op de foto gezet en met haar uiteraard vele anderen. Toch was Juist zjj het die in het kringetje kwam te staan dat op de foto werd getrokken en zo kon het gebeuren dat in het april nummer van Magneet Revue haar foto stond afgebeeld met daarnaast de vermelding dat deze dame in aanmerking kwam voor een reis voor twee personen per vliegtuig naar Mallorca, waar een volledig verzorgd verblijf van dagen In een hotel werd aangeboden. Dat was dus boffen! We zochten mevrouw de Koning thuis in Vlissingen even op om eens te horen wat ze daarvan vond. "In eerste instantie wist ik van niks", aldus mevrouw De Koning, "en pas een week geleden kreeg ik toevallig de Magneet Revue van april in handen. Ik keek er eens even in en ontdekte toen dat ik op de bewuste foto stond. Nop, ik hoef niet te zeggen dat dat een enorme verrassing was natuurlijk. Gelukkig had ik, omstreeks diezelfde tijd als het festival was een foto laten maken, en gewapend met die foto ben ik naar het Magneet reisbureau gestapt waar bleek dat men al wekenlang op me zat te wachten...!" De heer en mevrouw De Koning, die net een jaar getrouwd zijn. hadden al voor de komst van het Filmfestival bij de Magneet een reis besproken naar de Italiaanse Riviëra. Die reis moesten we echter annuleren: zo vertelt mevrouw De Koning vanwege het feit dat we de paar duizend gulden die we daarvoor hadden uitgetrokken, nodig hadden bij de aankoop van een huis in Souburg. Een vakantie zat er dus dit jaar niet in. Nou. dan krijg je op eens zo'n meevaller, 't Is bar eigenlijk, maar natuurlijk wel erg fijn. Kunnen we er toch nog even tussenuit." Het blijkt dat het Middelburgse reis bureau De Magneet toch meer gelukkige clienten heeft: in Middelburg won het echtpaar Van Ooijen, van de Veerseweg, met het formuleren van een stcengocie slagzin een grati' wintersportvakantie in het seizoen 1975/76. Mevrouw van Ooijen - Bats formuleerde deze uitspringer die uiteindelijk de winnende slagzin werd: "Met Langlauf begonnen - voor de wintersport gewonnen." Herinneringen aan oud-Middelburg. Kent U dit schilderachtige stukje oud-Middelburg? Het is nog terug te vinden: de Noordpoortstraat by de Punt. Alleen zult U er de entourage van meisjes In klederdracht niet meer aantreffen... Met de zomer gaan we weer denken aan heerlijke koele salades voor een warme dag of avond. Onderstaand twee recepten van variëteiten die u elk moment van de dag kunt eten. Basisrecept voor de saus: Vi potje bulgaarse yoghurt, 1 theelepel mosterd, 2 theelepels mayonaise, zout, peper. GRAPEf RUITSALADE. 2 plakken ham van 75 gr., 2 grapefruits, Vi komkommer, knoflook poeder (mespunt). Snijd de grapefruit doormidden, haal al het vruchtvlees eruit snijd het in stukjes en laat het even uitlekken. Snijd komkommer en ham in blokjes. Doe de ingrediënten voor de saus in een kom en roer net zolang totdat u een gladde saus heeft gekregen. Voeg hier de knoflook aan toe en doe de grapefruit, de komkommer en de ham bij het sausje. Vermeng de salade goed en vul hem in de schoongemaakte schilhelften van de grapefruit. Serveer deze salade koel en geef er een toastje of een stuk stokbrood bij. SALAMISALADE. 4 plakken salami van 50 gr., 2 grote appels, 1 blikje mais, 4 tomaten, 1 groene paprika, gemberpoeder (theelepel). Snijd de salami en de paprika in blokjes, de appels en de tomaten in schijfjes. Maak het sausje als boven aangegeven maar voeg nu gemberpoeder i.p.v. knoflook toe. Doe alles in een kom, voeg hieraan de mais toe en vermeng de salade goed. Koel serveren bij de boterham. De kinderboerderij in Middelburg deed zaterdag 31 mei z*n naam eer aan: het wemelde er van de kinderen. Het kindertal was echter maar al te vaak vergezeld van ouders die ook wel eens een kijkje wilden nemen bij een lang niet alledaagse gebeurtenis: het scheren van een tweetal schapen. Op het erf van de boerderij en op de wei was het een drukte van bela.g, op de plaats waar het scheren zou plaatsvinden, hadden de jeugdige belangstellen den een grote kring gevormd. Voorzitter van de Stichting Kinderboerderij Middelburg- de heer C.L. Putters- heette de aanwezigen welkom en introduceerde in enkele woorden de bejaarde heer C.A. op ,t Hof-, - die - gewapend met de schapenschaar - inmiddels de kring had betreden. Voor de schapen zelf leek het hele gebeuren bepaald geen feest: zo spartelden nogal tegen- en er waren enkele krachtige handgrepen voor nodig om ze „scheerklaar" te zetten. Maar toen dat eenmaal was gebeurd was het „ontmantelen" slechts een karweitje van ongeveer een kwartierwaarna het schaap aanmerkelijk slanker weer onder de handen van de vakkundige scheerder vandaan glipte. De kinderen wilden het scheren zo aandachtig bezien dat verschillende keren erop moest worden aangedrongen, de kring wat te verruimen- daar er voo schapen schaapscheerder en assistent-, bijna geen plaats overbleef. Onnodig te vermelden dat vele meters film werden verschoten. Niet alleen het scheren stond in de belangstelling: ook het verwerken van de ruwe schapenwol tot draad, spinnen, was op de kinderboerderij te zien. Gedemonstreerd werd het spinnen met het spinnewiel en met de handspoel. Uiteraard stond er ook eenkraampje opgesteld waar echte schapenwol te koop was. Aan het slot van de demonstratie - die door de voorzitter van de Stichting en de beheerder van de kinderboerderij een bijzonder geslaagd evenement werd genoemd - kregen de beide epinsters een boeket bloemen aangeboden-, voor de heer Op't Hof was er een fles geestrijk vocht. 't Hoeft natuurlijk niet, want u mag doen wat u zelf nodig vindt. Maar soms is 't goed om die flitser of flitslamp ook buiten bij de hand te houden. Neem nou eens zo'n* plaatje als foto 1Leuk kopje van een jongedame. Maar als u beter kijkt, dan ziet u, dat de zon een paar lelijke schaduw strepen heeft getekend op het gezicht en de jas. Jammer, zegt u. Dat had voorkomen kunnen worden met inderdaad een flitsje. Dan worden .die donkere schaduwen wegge- flitst. Kijk maar naar foto 2, waar een enkele flits u een goede dienst heeft bewezen. Voorwaarde is altijd, dat u niet te ver van het onderwerp af staat (maximaal zo'n meter of vier), 't Is maar, dat u het weet. Wie meer wil weten over flit sen: bij uw fotohandelaar ligt waarschijnlijk al de folder „Binnen flitsen buiten flitsen" gratis voor u klaar. Een folder, die in kleuren foto's veel praktische flitstips geeft. De snelle drukkers staan steeds voor U klaar voor al uw GEBOORTEKAARTJES HUWELUKSKAARTEN BRIEFPAPIER REKENINGEN enz., enz. voor circulaires, rekeningen briefpapier Kant-en-kiaar- modellen Eerste klas vakwerk Snel en goedkoop Ga naar: Spanjaard straat 47 - Middelburg Telefoon 01180-12438 voor het bespreken van uw vakantie- en zakenreizen MIDDELBURG, Londense kaai 19, tel. 01180 - 27758 EIGEN PROGRAMMA met vlieg-, touringcar-, trein- en bootreizen; Quo Vadis-gids voor een geregelde reis met uw eigen auto. VAN FR A ASSEN - meerdaagse reizen en dagtochten. VERZORGING van uw trein-, boot- en vliegtuigtickets, hotelreservering, autoverhuur en groepsreizen. AGENTSCHAP voor bekende touroperators, o.a. Centouri, Eurotours. Fit, Airtours. FTS, Europa Express. Rent a Home, Tor Line, Fred Olsen Line, Townsend Car Ferry. VERKOOPKANTOOR: kaarten voor alle evenementen in sportpaleis Ahoy - Rotterdam. OLAU-L1NE AGENT, bootreis Vlissingen Sheemess v.v. Speciale Londen-arrangementen met of zonder luxe wagen voor 1, 2, 3 en meer dagen. Bretonse tomatensalade 1 blik witte bonen, Vj dl azijn, 2 eetlepels olie, 1 ui, 1 teentje knoflook 250 g tomaten, peper, zout, basilicum, 1 paprika, peterselie. 1 hardgekookt ei. Laat de witte bonen uitlekken. Maak een saus van de azijn, olie klein gesneden ui. fijngehakte knolflook, peper, zout en basilicum. Schep de saus door de bonen en laat de saus enige tijd intrekken (zet het de avond tevoren in de koelkast). Snijd de tomaten in stukken en de paprika in reepjes. Vermeng de groente vlak voor het opdoen met de witte bonen en maak de salade af met kleingesneden peterselie. Garneer de salade met partjes hardgekookt ei. Florentynse spinazie 750 g spinazie. 1 ui. 1 teentje knoflook, 2 eetlepels olie, zout, 1 eetlepel maïzena. Was de spinazie en laat de groente goed uitlekken. Snipper de ui en hak de knoflook fijn. Fruit de ui en knoflook lichtbruin in de hete olie. Doe de spinazie erbij en laat de groente onder regelmatig omscheppen slinken. Maak de groente, die eventueel iets is fijngehakt op smaak af met zout. Bind het vocht licht met door water aange mengde maïzena. SPECIAALZAAK NOORDWEG 3 - 5 MIDDELBURG U keilt misschien de tip voor een geslaagde vakantie: gooi al les, wat ti mee will nemen op een stapel. Leg het bedrag, dal u wilt besteden, er bij. Halveer de stapel spullen. Verdubbel het bedrag aan geld. En u hebt een fijne vakantie. Akkoord, beste mensen. Maar laat bij dat halveren niet uw kamera thuis. Die hóórt er bij. En wie een echt geslaagde vakantie wil hebben, die hij daarna vaak weer opnieuw kan beleven, neemt de volgende adviezen ter harte. Voorbereiding Probeer de kamera vooraf even uit. Eventuele batterijtjes in orde? En hebt u filmpjes ge noeg? Dan kan het vakantic- fotofccst beginnen. Naam er in Stel. dat u uw kamera ergens laat liggen. Of dat u hem op andere wijze verliest. En stel. dat-ic door een eerlijk mens wordt gevonden. Daar zijn er nog een heleboel van. Dan is een naam-ctikctjc in de tas en op de onderkant van de kame ra voldoende voor een hereni ging van u en uw kamera. Dirckt even doen. leg hem zeker niet in een stil staande auto, waar de zon op staat te branden. Zand in de Sahara of op het strand in Roe menië of waar ook kan uw ka mera tol knarsende storingen brengen. Een plastic zakje brenet uitkomst. Flitsen in de zon Lijkt gek. maar is nuttig. Voor al bij sterke lichtkontrastcn, waarbij de familie bijvoorbeeld in de karavan-deur staat of on der de luifel van de tent in de schaduw zit. Licht invullen is vaak een opkikker ook voor zonnige vakantie-foto's. Dus indien enigszins mogelijk gaat hel flitslicht mee op reis na tuurlijk. Als u terug komt komen er toevallig nog een half miljoen mensen thuis. Voor een deel ook met dia-filmpjes, die ze óók opsturen naar een ontwikkel-centrale. Zet daar om vooral uw naam en adres duidelijk op de zending. Want als uw filmpje zonder adres aankomt is 't een hele toer om uit te vinden, dat u nou precies degene was, die het had inge zonden. Nog veiliger is, dat u het heen- cn terugzenden laat plaatsvinden via uw fotohande- laar. De behandeling Films zijn niet gek op warmte. Houd daarom uw kamera koel. vooral in warme streken. En Niet in 't gezicht Wc willen geen kwaad spreken van wie ook. maar ook in uw vakantieland kan allicht een enkel persoon wonen, die het verschil tussen „mijn" cn „dijn" niet weet. Pas daarom goed op uw kamera en laat hem nooit van buiten zichtbaar alleen in de auto liggen. MAAK EENS EEN BOEK VAN UW VAKANTIE Leukste werk wat er is. Na de vakantie alles nóg eens beleven, 'n Album in de goede volgorde volplakken en de foto's van korte onderschriften voorzien. Versieren met kaartjes, toe gangsbewijzen, folders en noemt u maar op. Wat zult u daar nog vaak met plezier in kijken, genietend van uw va kantie 1975. I

de Faam | 1975 | | pagina 8