GROOT GEDEELTE VAN BINNENSTAD AFGESLOTEN Aanvragen voor li in der wet ver g nn 11 in g Gaat de ketting nog eens van de pomp? 74 Tijdens braderie in Middelburg KARNEMELK Frits Lensvelt exposeert in Middelburg campina Frits den Heijer nam kapsalon Baljeu over i camp'na Woensdag 11 juni 1975 F POLITIE OP DE BRADERIE Openbare commissie vergaderingen Monumenten-puzzel-wandeltocht Gratis expositie in Vleeshal Menu van Tafelt je Dek je van de Campina-kok CAMPINA HELE LITER NU SLECHTS CT SNEL GELD NODIG I Op de dagen dat voor de eerste maal in Middelburg een grote braderie wordt gehouden, dat is dus van donderdag 19 juni tot en met zaterdag 21 juni a.s., zal een groot gedeelte van de binnenstad voor alle verkeer, behalve voor voetganders, afgesloten zijn. De rijbanen van de Langeviele, de Vlasmarkt, de Kromme Weele, de Markt, de Burgpromenade en de Lange Delft tot aan de Nieuwstraat, de Segeerstraat, zullen geheel bedekt worden met marktkramen. Dat zal zowel overdag als ,s nachts het geval zijn. Al vanaf woensdag 18 juni a.s. om 18.00 uur zal het verboden zijn in die straten en op het Marktplein (zowel op het plein als in de rijbanen er rondomheen) te parkeren. Dan wordt n.l. begonnen met het opbouwen van de braderie. i Bedienend verkeer. Van 19 juni tot en met 21 juni a.s. zullen de genoemde straten dus afgesloten zijn voor alle verkeer behalve voetgangers. Er wordt voor het bedienend verkeer een uitzondering gemaakt. Dat kan, zij het voorzichtig, op de drie dagen van 8.00 tot 10.00 uur, goederen bezorgen en afhalen. Andere verkeersmaatregelen. Het zal duidelijk zijn dat ook vele andere verkeersmaatregelen zijn getroffen om het verkeer, dat toch door de binnenstad moet zo goed mogelijk te geleiden. Zo blijft het gedeelte van de rijbaan voorlangs het stadhuis beschikbaar en wel in beide richtingen. Dat is ook het geval met het stukje Lange Noordstraat, dat loopt vanaf de Bachtensteene tot de Markt. Ook op dit stukje zal verkeer in beide richtingen toegestaan zijn. Dit met name met het oog op het openbaar vervoer. Men kan dus blijven rijden door de Lange Noordstraat voorlangs het stadhuis via Plein '40, door de Gorststraat en verder. En omgekeerd op deze route, waarbij dan bij het kruispunt bij de Bachtensteene de Stadhuisstraat ingereden moet worden. Omdat dat kruispunt bij de Bachtensteene zwaar wordt belast zal de Bachten Steene zelf eveneens gesloten worden voor alle verkeer in beide richtingen, behalve voor voetgangers. Bovendien zal op het kruispunt Bachtensteene, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat een verkeerslichteninstallatie worden geplaatst. Eenrichtingsverkeer. Eenrichtingsverkeer zal ingesteld worden tijdens de genoemde drie dagen (behalve voor voetgangers) in de volgende straten. a. de Beenhouwerssingel in de richting van de Langeviele; b. de Lange Geere in de richting van de Korte Geere; c. Op de grote braderie, die van donderdag 19 tot en met zaterdag 20 juni a.s. wordt gehouden in de Middel burgse binnenstad zal ook de politie met een stand vertegenwoordigd zijn. Er is over de politie allerlei voorlichting te verkrijgen, terwijl ook diverse appa raten getoond zullen worden. De stand staat in de buurt van de overgang Markt - Lange Delft bij Riviere. de Korte Geere in de richting van de Gortstraat; d. het gedeelte van de Zusterstraat gelegen tussen de Gravenstraat en het Zusterplein in de richting van de Gravenstraat; e. het gedeelte van de Sint Janstraat gelegen tussen de Turfkaai en de Zusterstraat in de richting van de Zusterstraat. In de Sint Janstraat wordt de zaak dus tijdelijk omgedraaid. Stopverbod. In het gedeelte van de Sint Janstraat tussen de Zusterstraat en de Nieuwe Haven wordt voor de westelijke zijde ook een stopverbod ingesteld. Parkeerverbod. Vanaf woensdag 18 juni a.s. na 18.00 uur zal een parkeerverbod gelden (tot na afloop van de braderie): a. aan beide zijden van de Langeviele; b. aan de zuidelijke zijde van het gedeelte van de Lange Delft gelegen tussen de Markt zuidzijde en de Korte Delft; c. aan de westelijke zijde van de Segeersstraat; d. aan de noordelijke zijde van de Vlasmarkt; e. aan de westelijke zijde van de Kromme Weele vanaf perceel 13; f. op de Markt (zowel op de rijbanen als op het middenterrein). Voor voertuigen die langer zijn dan 6 meter zal het tijdens de braderie niet toegestaan zijn (in hun eigen belang) de Nieuwstraat in de richting van de Korte Delft in te rijden en de Gravenstraat (gedeelte tussen de Varkensmarkt en de Zusterstraat) in de richting van de Zusterstraat. Fietsen. Voor degenen, die In de binnenstad moeten zijn en die niet met de auto hoeven te rijden geldt het advies, dat eigenlijk al jaren geldt, PAK DE FIETS. In verband met de op maandag 23 juni a.s. te houden gemeenteraadsver gadering worden in de daaraan voorafgaande dagen de volgende openbare commissiever gaderingen gehouden. Vrijdag 13 juni as. (aanvang 16.00 uur). Commissie Sociale zaken en Volks gezondheid - milieuhygiëne. Tijdens deze vergadering zullen worden behandeld het verzoek om subsidie door de Stichting Gesloten Circuit Bejaarden Walcheren en het tweede gedeelte van de gezond heids nota. Maandag 16 juni a.s. (aanvang 17.00 uur). Commissie onderwijs. Dinsdag 17 juni as. (aanvang 16.00 uur). Commissie financiën. Dinsdag 17 juni (aanvang 19.30 uur). Commissie Gemeente-bedrijven. Maandag 23 Juni as. (aanvang 14.00 uur). Gemeenteraad. Al de hierboven genoemde vergaderingen zijn openbaar en kunnen dus bijgewoond worden door elke belang stellende. Ze worden gehouden in het stadhuis. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel |.VL Op 5 mei j.l. werd in Middelburg door de Koninklijke Vereniging „Uit het volk - Voor het volk" een monumentenpuzzelwandeltocht georganiseerd. Hiervoor bestond een overweldigende beldngstelling. Velen maakten de wandeling langs Middel burgse monumenten en via de vragen maakte men met allerlei bijzonder heden nader kennis. Door meerdere mensen is gevraagd of de vragen voor die wandeltocht nog te verkrijgen zijn. vragen gemaakt en los daarvan ook een vel met antwoorden. Belang stellenden kunnen deze vragen formulieren en de daarbij behorende antwoord formulieren desgewenst afhalen bij het Buro Voor lichting, kamer 14, stadhuis Middelburg. Wellicht is het leuk wanneer U gasten over hebt om die monumentenwandel tocht door hen en met hen te laten doen. Later kunt U dan aan de hand van de antwoorden controleren of er juist is geantwoord op de 21 vragen die worden gesteld. Dit keer zeven aanvragen voor een hinderwet. - de heer B. Volmer te Veere vraagt een hinderwetsvergunning voor een herstelinrichting voor motorvoertuigen waarin 5 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 8,75 PK gebezigd zullen worden alsmede een 3.000 liter en een 6.000 tank voor resp. afvalolie en dieselolie. De inrichting is gevestigd aan de Kuipersweg te Middelburg (Groot industrie terrein). Openbare zitting 23 juni a.s. om 16.15 uur in het stadhuis te Middelburg. - door gebroeders P. en A. van de Putte. Spinhuisweg 8 te Middelburg is een vergunning aange vraagd voor het uitbreiden en wijzigen van een groente kwekerij met ketelhuis. De kwekerij is eveneens gevestigd op het adres Spinhuisweg 8 te Middelburg. De openbare zitting wordt gehouden 23 juni a.s. om 16.30 uur in het stadhuis in Middelburg. - de heer M.J. van Zweden, Korteweg 2 te Nieuw - en Sint Joosland (gemeente Middelburg) vraagt om een vergunning voor een supermarkt waarin diverse electro -motoren met een gezamenlijk vermogen van 5,5 PK gebruikt worden. De inrichting is gevestigd aan de Korteweg 2 te Nieuw en Sint Joosland. Openbare zitting op 23 juni a.s. om 16.45 uur in het stadhuis in Middelburg. - Het Ziekenfonds Midden-Zeeland, gevestigd te Vlissingen vraagt een hinderwetsvergunning voor een kantoorgebouw waarin diverse electromotoren gebruikt zullen worden. De kantoren worden gevestigd op het adres Achter de Houttuinen 8 te Middelburg. De openbare zitting wordt gehouden op 24 juni a.s. om 16.30 uur in het stadhuis te Middelburg. - Het bouwbedrijf J. Walraven B.V., Noordweg 487 te Middelburg vraagt een hinderwetvergunning voor een machinale houtbewerkingsinrichting, waarin 12 electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 45,5 PK gebezigd zullen worden, alsmede een 3.000 liter en een 3.500 litertank voor respectievelijk olie en benzine. De inrichting is gevestigd aan de Noordweg 487 te Middelburg. De openbare zitting wordt gehouden op 24 juni a.s. om 16.45 uur in het stadhuis te Middelburg. - Het Chinees-Indisch restaurant Kota Radja te Middelburg vraagt een hinderwetsvergunning voor het houden van een Chinees-Indisch restaurant waarin 7 electro -motoren met een gezamenlijk vermogen van 9,15 PK gebezigd zullen worden. Het restaurant is gevestigd aan de Vlasmarkt 4 te Middelburg. Openbare zitting op 25 juni a.s. om 16.30 uur in het stadhuis te Middelburg. De Zeeuwse Pijpleiding Maatschappij B.B. gevestigd te Ridderkerk vraagt een hinderwetsver gunning voor het vervaardigen van metalen pijpleidingen voor o.a. sprenklerinstallaties waarin 4 electro motoren met een gezamenlijk vermogen van 8 PK gebezigd zullen worden. De inrichting is gevestigd aan de Grenadierweg 5A te Middelburg (groot industrie terrein). De openbare zitting wordt gehouden op 25 juni a.s. 16.45 uur in het stadhuis. Lwuiucu. L/C aianu sian u* uuun die wandeltocnt nog te vertcrijgen zijn. van de antwoorden controleren ot er ...i.c..u..K o ^v. inzage op ae aiaeung «.gemene |s gratis. zorgen, van de overgang Markt - Lange Delft jujst is geantwoord op de 21 vragen Noordweg 487 te Middelburg. De Zaken van het stadhuis te bij Riviere. We hebben opnieuw een vel met die WOrden gesteld. openbare zitting wordt gehouden op Middelburg. Eventuele schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergun ningen ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een leder tot en met 16 juni a.s. bij burge meester en wethouders van Middel burg indienen, Stadhuis, Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde indienen op de vermelde openbare zittingen. De aandacht wordt erop gevestigd dat inwoners van de gemeente Middel burg later dan alleen in beroep kunnen gaan wanneer zij in persoon of bij gemachtigde op de openbare zitting zijn verschenen. Degenen die niet in de gemeente Middelburg wonen kunnen om van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken volstaan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De hierboven veröelde aanvragen met bijlagen, alsmede eventuele inge diende bezwaarschriften, liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van het stadhuis te Middelburg. „Gaat de ketting nog eens van de pomp, die staat bij het waterspeelwerktuig aan de Koepoortlaan?" zo vroeg, het Middelburgse raadslid mevrouw Geerse-van Egdom tijdens de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering. Zij doelde op het waterspeeltuig dat hierboven op de foto is afgebeeld. Aan het begin van het watercircuit staat een pomp waarmee water opgepompt kan worden dat dan via de bakken loopt in het gootje aan het einde van het circuit. Op de pomp zit echter nog een slot en het raadslid wilde graag weten of nu het mooie weer is aangebroken al met water gespeeld kan worden. Wethouder Gillissen deelde mee dat het zeker de bedoeling is om de pomp te laten functioneren. De kinderen op de foto maken, zoals de lezers ai begrijpen, een totaal verkeerd gebruik van het speelwerktuig, dat ter gelegenheid van de opening van het Trefcenter door de Gruijter aan de gemeenschap Middelburg werd aangeboden. Niet minder dan 100 leerlingen uit de hoogste klassen van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming te Middelburg tonen tot en met 15 juni as. hun werk in de Vleeshal van het stadhuis. Er zijn daar 60 schilderij en, 16 tekeningen en 123 grote en kleine beeldjes te zien. De leerlingen die exposeren krijgen les van Andries Minder hout (schilder- en tekenwerk) en van Peter de Jong (boetseer- en beeldhouwerk). De tentoon stelling die op vrijdag 6 juni j.l. door de heer J J. de Rij, secretaris van het Instituut voor Kunstzinninge Vorming, werd geopend, is dagelijks - dus ook op zaterdag en zondag - te bezoeken van 10.00 17.00 uur. De toegang is gratis. Het menu van tafeltje dekje voor de week van 16-21 juni ziet er als volgt uit: maandag: gehakt, andijvie en puree; dinsdag: gebraden lever, appeltjes en aardappelen; woensdag: carbonade, tuinbonen en aardappelen; donderdag: varkensoester, spinazie en aard appelen, vrijdag: vis. worteltjes en puree; zaterdag: wat de pot schaft. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan men bellen nr. 27537 tussen 9.00-9.30 uur. Deze dienstverlening van het U.V.V. geldt voor bejaarden, zieken die zelf niet voor warm eten kunnen I Vakwerk van de bovenste plank is te zien in het Zeeuws Kunstenaarscentrum te Middelburg. Vakwerk bi de dubbele betekenis van het woord. Aan de ene kant staat vakwerk dan voor het onmis kenbaar vakmanschap van de Zeeuw Frits Lensvelt uit Krabbend^jke, die nog tot en met 19 juni 1975 houtsneden en etsen (in de map) exposeert; aan de andere kant zou men kunnen zeggen dat de houtsneden vooral "vakwerk" ztyn vanwege hun bijzondere opbouw van beeld. Hierbij valt vooral het grote aantal, vaaak vrij kleine, witte willekeurige vlakken op waaruit de houtsnede is opgebouwd. Sterke witte vlakjes, omgeven door robuste dikke zwarte lijnen, zoals dat het geval is bij "Ommuurde stad" en bij b.v. "De Burcht". Lensvelt werkt echter niet uitsluitend in zwart wit maar staat ook bij het zo moeilijke kleurendruk Karnanelkvla. 40 gram custard, liter Campina karne melk, 50 gram suiker. SO gram hlainve rozijnen Menu 'h' custard mei een kwart van de karnemelk lol een glad papje aan en hreng iln mnler voortdurend roeren aan de kook Roer er dan de resterende karne melk scheutje voor scheutje door. Voeg ar lol slot ile suiker en de gewassen rozijnen door l)oe de vla over in een schaal en garneer hem niet rozijnen Per persoon IV.1 k cal natuurlijk lekker procédé klaarblijkelijk zijn mannetje. Een groot aantal van de drukken is n.l. in kleur uitgevoerd en dus heeft de afbeelding meerdere "druk-staten" gekend. Bij het gebruik van meerdere kleuren ontstaat op de plaatsen waar kleur ver van elkaar wordt gedrukt een "tussenkleur". Juist het bepalen waar die kleur moet komen, hetgeen zeer van belang is om de houtsnede een maximum aan zeggenschap te geven, is enorm moeilijk. Frits Lensvelt toont zich echter een meester op deze wapens al gebeurt het weieens. zoals hij zelf vertelde, dat een druk voordat die klaar is,wel tien of meer staten heeft gekend. Dat is niet zo verwonderlijk als men beseft dat Lensvelt maar weinig aan voorbereidend werk doet: hij snijdt de voorstelling die hem voor ogen staat meteen in het (linden) hout. Het werk - en er is veel van hem te zien op deze expositie - is ontdaan van de overbodige priegel-franje die maar al te vaak het grafisch werk van de laatste jaren "siert", het is in de grond van de zaak eenvoudig van opzet, al geeft dat op zich soms een wat vreemde indruk daar Lensvelt vooral werkt in en op het platte vlak. Twee dimensies gebruikt hij steeds, alhoewel soms toch wel een ietsje van de derde doorblinkt. Als echte Zeeuw, geboren in een huis op de zeedijk tussen Veere en Vrouwen polder. mist Lensvelt de voorliefde voor water, schepen, havens en bruggen niet, en het zal niemand verwonderen dat zijn prachtige, eveneens zeer eenvoudig opgezette, etsen vooral de Deltawerken als onderwerp hebben. Het Zeeuws kunstenaarscentrum heeft met deze expositie die te bezoeken is van dinsdag tot en met zaterdags van 14.00 tot 17.00 uur en tevens op de woensdagavonden van 19.30 tot 21.30 uur een uitstekende keus gedaan. Bij de aankoop van werk van Lensvelt zijn de subsidieregelingen van rijk en provincie (totaal 35%) van toepassing. Zij nog verméld dat een bezoek aan deze verademende tentoon stelling zeer zeker de moeite waard isl Frits den Heijer heeft het eindelijk gevonden. In Middelburg nam hij vorige week de herenkapsalon van de heer Baljeu sr. over en heeft zodoende dus z*n draai gevonden. Afkomstig uit Scheveningen belandde hij ongeveer 5 jaar geleden in het Zeeuwse en werkte hij bij verschillende kappers. Met alle papieren die voor een eigen zaak nodig z(jn in z'n zak en met de bedoeling ooit nog eens voor zichzelf te beginnen. Een langgekoesterde wens is dan nu ii^ vervulling gegaan. Aan de salon is maar weinig veranderd-, er is een ander behangetje geplakt. Verder is alles nog by het oude. Frits wil de klant zo modern mogelijk tegemoet treden: geen witte jassen of blauwe, gewoon, met wat je aan hebt. „Kijk" zegt Frits den Heijer „bij ons heeft de klant het laatste woord. Er bestaat een ruime vorm van inspraak. Tenslotte creëer je als kapper een kapsel voor de klant. Maar al vaak gaat er iemand bij een kapper de deur uit met een onbevredigd gevoel omdat het haar toch net even anders zit als hij gewild had! Nou dat moet volgens mij niet. Wij verzorgen hier moderne kapsels met alles erop en eraan,, tot en met verven en coupe soleil toe als het moet. Binnenkort komt er ook een uitgebreide collectie haarver haarverzorgingsprodukten in de zaak. Ter gelegenheid van de overname van de zaak door Frits den Heijer-, werd er een receptie gehouden vorige week waarvoor veel belangstelling bestond, getuige het grote aantal bloemstukken dat in de kapperszaak stond opgesteld. 'V 'i geldig t/m 14/6 natuurlijk lt>kk«>r Bedr. 24 m. 30 m, 36 m. Bedr. 48 m. 60 m. 120 m. 1000 50 41 7500' 262 184 121 2500 125 102 417 354 245 5000 245 200 172 20000 533 465 326 7500 365 300 262 25000 689 589 404 Kwijtschelding bij overl. geen inform, werkgever Bel A. VAN OOSTENBRUGGE 01172-1998 of DICK SCHINKEL 01183-64455 PASPOORTSTRAAT 18 - OOST-SOUBURG Bel ook voor uw autoverz. WA v.a. 138,— All. Risks v.a. 221,—

de Faam | 1975 | | pagina 5