Grens over? Samenwerkingsverband- Streekschool Zld, Streekschool Werkende Jongeren kreeg binnen het jaar een gymzaal 6. O Hifi ass Premiere op 13 juni in Toorenvliedt „De Openluchtspelers" werken hard aan blijspel „Berenboule" 'nWoIkje doet wonderen. campfna trefpjV^!2-1 ROYALE TAS BIJOU 139.- B. MIDAVAINE HELM0 BOETIEK campina Kazan de wolfgroep hield opendag ZEEUWSE NUTSSPAARBANK c Bar„DE HOEVE" EXPO OVER MIDDELBURG VOOR EN NA MEI 1940 ETNA GASFORNUIS GEKLEURDE WASTAFEL 77e jaargang no. 23 woensdag 4 juni 1975 O en appartementen-verhuur Campina-koffiemelk, 't wolkje lékker voor de koffie! natuurlijk lekker van 685,voor 399.- Gas- en Loodgietersbedrijf SPECIALE PRUS 26.- De tassenzaak op de hoek Im. leren jasjes89, 98,- Rokken28,90 - 49,— Spijkerbroeken Lois, Lee, Levis 45,— - 49,50 Blouses en T-Shirts steeds leuke modellen vanaf.... 9,90 - 19,90 - 29,90 Broeken, Terlenka alle modekleuren59, LANGE DELFT 61 MIDDELBURG De Faam WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHERÉN. Dan orde op (geld)zaken stellen: Buitenlands geld, Reis- en bagageverzeke ring Eurocheques of travellerscheques! Loop even binnen bij de van de Campina-kok Dat ambtelijke molens lang niet altijd langzaam malen, bleek vorige week woensdag op een zonovergoten bouwterrein aan de Middelburgse Nadorstweg, waar de heer C. Plnxteren de "eerste" paal sloeg voor een gymnastieklokaal voor de Streekschool Zeeland. Dit symboliseerde tevens het afscheid van de heer Pinxteren - sinds kort beheerder van het CNV vakantie oord te Oostkapelle - van zijn funktie als voorzitter van de stichting Vor mingsinstituten voor Werkende Jongeren in Midden - en Noord Zeeland, de stichting voor beroepsbegeleidende opleidingen en vorming, de Streekschool dus, en het voorzitterschap van het samenwerkingsprojekt van deze twee instellingen. De leerlingen van de Streekschool krijgen nu hun gymuren in diverse lokalen in Middelburg, iets wat de tijds duur van de sportlessen niet ten goede komt. De heer L. van de Velde, die straks met z'n leerlingen het nieuwe lokaal betrekt, is er dan ook - evenals de leerlingen - best tevreden mee. Opvallend is vooral de snelheid waarmee het gymlokaal door de ambtelijke molens draaide, gewoonlijk duurt het zeker enkele jaren voor men eindelijk eens aan de realisatie van een aangevraagd projekt kan beginnen. Nadat staatssekretaris Veerman van onderwijs vorig jaar een bezoek aan Zeeland bracht, waarbij nadrukkelijk op de behoefte aan een eigen gymzaal voor de Streekschool werd gewezen, en daarbij toezegde het nodige te zullen doen, bleek hij ook werkelijk woord te houden. Binnen het jaar kon met de bouw van het lokaal worden gestart. De gymzaal maakt overigens deel uit van een reeks sportzalen van hetzelfde type, 12 in totaal, die in ZuidNederland worden gebouwd. Het bouwbedrijf dat hiermee is belast is Systeem en Montage bouw uit Tilburg, dat half oktoter ongeveer de gymzaal hoopt op te leveren. De zaal wordt ruim 21 x 12 meter, en is uiteraard voorzien van kleedruimtes, douches en een leraarskamer. "Per week hebben de leerlingen van de Streekschool Zeeland twee uur sport" aldus de heer van de Velde, "en het accent ligt dan meer op de rekreatieve sport dan op de echte gymnastiek. We hebben straks ook de beschikking over zen geluidsinstallatie, zodat we ook het een en ander aan ritmische gymnastiek en bewegingsleer kunnen gaan doen, een vak waarvoor we een gastdocent kunnen aantrekken. De leerlingen kunnen ook een wat meer gerichte sportbeoefening kiezen als keuzevak, b.v. handbal, volley etc." Het slaan van een eerste paal valt nog lang niet altijd mee, ondervond de heer Pinxteren maar na even oefenen wist hij, gezeten in de cabine van een, dragline, het heiblok te bedienen, vrij B ceuze in stijl vanaf 998,— een verantwoorde 1 en techniek. Reeds VLISSINGEN NIEUWENDIJK 35-37 TEL. 2209 HOTEL-RESTAURANT de gelegenheid voor het houden van Uw bruiloft, familiedineetje en vergaderingen. Voor elke gelegenheid gepaste zalen. Voor bruiloften, diners en feestavonden berekenen wij geen zaalhuur. Lange Delft 10, Middelburg Tol mi i firn i 74on vlug verdween de zware betonnen paal in de grond. Een luid applaus was zijn beloning toen hij uit de machine stapte, leerlingen, leerkrachten en bestuurs leden van de Steekschool, hadden evenals de echtgenote van de heer Pinxteren-de hele gang van zaken met interesse gevolgd. De heer Pinxteren verklaarde bijzonder gelukkig te zijn met deze eerste paal. "De minister is nogal op de hand van de werkende jongeren" zo vond hij," Toen we hier vijf jaar geleden begonnen hadden we niets, maar nu hebben we de beschikking over een schoolgebouw, de voormalige lagere Technische School aan het Molenwater, en straks over een gloednieuw gymnastieklokaal. Ik ben echter sterk van mening, dat dit resultaat vooral te danken is aan de enorme inzet van direkties en staven van de beide instituten van het samenwer kingsprojekt. Ik wil hier echter wel bij aantekenen dat een nieuwe school natuurlijk wel een echte bekroning zou zijn....!" Karnemelk pudding. 10 blaadjes witte gelatine, I blaadje rade gelatine, I dl. water, 200 gram suiker, liter Campina karnemelk, het sap en de rasp van 2 citroenen. Breng I dl. water aan de kook. Voeg hier door de goed uitgeknepen gelatine, de suiker, het citroensap en de rasp. Schep de puddingmassa zodra hij drillig gaal worden nog een keer om en breng hem daarna over in een met water omge spoelde puddingvorm. Per persoon: 256 k.cal. natuurlijk lekker Tijdens de eerstkomende bestuursver gadering zal de heer Pinxteren als voor zitter van het bestuur van de Streekschool opvolger is gevonden. Zeeland aftreden. Een tot dusver nog niet KOUDEKERKE TRAMSTRAAT 3 - TEL. 01185-1617 Voor jong en oud een gezellige en prettige sfeer. GEOPEND van 20.00 tot 0.100 uur 's Maandags gesloten. F. A.J. VAN WIJK In het openluchttheater Toorenvliedt in Middelburg, wordt weer avond aan avond hard gewerkt. Zijn het niet de mensen van de décorploeg die bezig zijn met het timmeren van een zorgvuldig uitgedachte achtergrond voor het nieuwe stuk dat de toneelgroep „De Openluchtspelers" straks gaat brengen, dan zijn het wel de spelers, die stuk voor stuk geheel opgaan in de repetities. Uiteraard is waakzaamheid geboden, want de datum van de première sluipt steeds dichter en dichter bij. Dit keer wordt onder regie van At van Noort, een toneelspel opgevoerd dat heel anders Is dan men tot dusver van „De Openluchtspelers" gewend was. „Berenboule" is de titel die de Belgische schrijver Paul Willem er aan meegaf oftewel „Liefde in het woud". At van Noort typeert het te spelen stuk als een romantisch blijspel, een idylle eigenlijk met zowel de nodige humoristische als wat ernstiger tonen erin verwerkt. „Centraal in het stuk dat een bewerking is van een sprookje van Grimm staat de leuze „Trouw moet blijken" en de persoon waar het allemaal om draait is een soldaat, gespeeld door Jan van Tichelen, die tegelijkertijd „de soldaat aller tijden" symboliseert. Deze soldaat, net terug uit de oorlog, is op zoek- naar vriendschap en geluk" aldus At van Oort „en op zijn speurtocht brengt hem dat in allerlei verwikkelingen. Verwikkelingen waarin twee spechten, Renée Luijk en Sandra Heidens, een belangrijke rol spelen. Dit stuk telt een groot aantal buitenscènes, zodat het voor ons bijzonder aantrekkelijk was om het te spelen, temaar daar zover ik weet, het stuk nog nooit in de openlucht is gespeeld. Het is voor ons een open vraag hoe het publiek op „Liefde in het Woud" zal reageren, omdat dit een poëtisch blijspel is. De meeste tekst staat dus op rijm. Daarbij komt nog dat de Openluchtspelers het weer natuurlijk wel op de hand moeten hebben, ook daar hangt veel van af." In tegenstelling tot eerder gespeelde produkties, zoals b.v. vorig jaar „De Kaukasische Krijtkring" van Berthold Voor de spelers is „Berenboule" voor het voetlicht brengen, een hele kluif. Avond aan avond, koud of niet, in het openluchttheater doorbrengen is niet altijd even plezierig. At van Noort heeft dan ook elk jaar meer moeite om zijn spelers, nu gerekruteerd uit een aantal vaste krachten van de Openluchtspelers en wat nieuwe mensen, waarvan enkele zonder enige toneelervaring, bijeen te krijgen. De enige troost op een koude avond biedt dan het bakje koffie dat speciaal voor de Openluchtgroep wordt gezet! Daarentegen is - helaas veel te weinig - des te plezanter als het weer wat medewerking verleent en een mild avondzonnetje de eerste repetitie scènes in een gouden gloed zet, die wat later wordt vervangen door de floodlights. Speciaal voor de komende voorstellingen worden twee lichtmasten bijgeplaatst, zodat een maximum aan sfeer woedrt geschapen, waarin de fraaie kostuums, ontworpen aoor Marjan Janssen, uitstekend tot hun recht kunnen komen, tegen het decor dat ontworpen is door At van Noort. Berenboule of Liefde in het Woud, wordt gespeeld op 13 en 14 juni, 20 en 21 juni (vrijdags en zaterdags). Bij slecht weer is woensdag 18 juni uitwijkdatum. Rest nog te vermelden dat een warm truitje in het openlucht theater beslist geen overbodige luxe is! Foto: Een scene uit Berenboule. Van links naar rechts: Th{]s Roovers, Anneriet Smits en Rinus Sinke. Weekenddiensten en waterhoogten zie pag. 3 Brecht, is bij „Liefde in het Woud" slechts een „gering" aantal spelers betrokken. In totaal slechts tien. Daarbij komen nog wel 5 musici, die onder meer enkele composities van Flip Fey ten gehore brengen, speciaal voor „Berenboule" gemaakt. Al met al belooft het stuk, gebracht in het feeërieke openluchttheater, een twee en eenhalf uur durend boeiend kijkspel te worden. MELKVARATIES Nu ongeveer een jaar sinds de oprichting van de Kazan de Wolfpadvindersgroep in Middelburg- Zuid is verstreken, heeft deze padvinderijgroep kortgeleden rond de installatie van 9 kabouters een ouderdag georganiseerd. De middag werd (noodgedwongen) gehouden in het ontmoetingscentrum in Dauwendaele en werd voor een 50 tal ouders en kennissen door de voorzitter de heer A. Mors geopend. Deze gaf een uiteenzetting over het doel welke de jonge groep beoogt en de vele moeilijkheden welke ondervonden worden. Plezierig te zien vond hij de grote animo van de jeugd voor de padvinderij, waarbij hij vertelde in de groep nu 12 kabouters en 28 welpen te hebben, waarvoor een team van 9 personen als leiding fungeert. Verder besprak hij de plannen voor het zomerkamp in Huybergen ook konden de ouders in lichtingen inwinnen over allerlei zaken zoals contributie, uniform e.d., waarvoor veel interesse bestond. Als grootste moeilijkheid noemde de heer Mors de noodsituatie om .als pad- vinderrijgroep in een nog leegstaand winkelpand te moetenbivakkerenomdat geen terrein voor een groepshuis kan worden toegewezen. Pogingen zijn en worden nog steeds ondernomen om van de Gemeente Middelburg toestemming te krijgen voor aansluitingen voor water, licht en verwarming, want deze worden in de huidige ruimte nog steeds gemist. Alvorens de installatie plaatsvond werden de leiding en het bestuur voorgesteld, waarbij helaas de hoofd leider, de Akela der kabouter- en welpengroep, de heer A. Rietveld, door ziekte niet aanwezig kon zijn. Blij was de heer A. Mors met de komst van de districts speladviseuse Mevr. Blauw, welke notabene op haar verjaardag deze middag bijwoonde. Daarna werden de 9 meisjes tot kabouter geïnstalleerd. Hierbij moest eerst de kabouterwet worden uitgesproken alvorens zij het symbolische kabouterland Bambillie, via een landsgrens konden betreden. Na het opzeggen der belofte werden de nodige uniformtoebehoren omgehangen en opgespeld. De herkenningskleur van de Kazan de Wolfgroep is een oranje das met een groene smalle bies. Na deze plechtigheid voor jeugd en ouders was er limonade en koffie, na enige gezamenlijke buiten- en binnen spelen achter- en in het groepshuis werd de gezellige en interessante middag met De tentoonstelling in het Zeeuws Museum van Middelburg vóór en na het bombardement op 17 mei 1940, zal worden opengesteld voor publiek vanaf woensdag 4 juni. Aan de hand van briefkaarten en foto's wordt een beeld gegeven van de verwoesting en herbouw van de getroffen gedeelten van de stad. Op 4 juni zal eveneens worden gestart met het vertonen van films over monumentenzorg in ons land, alsmede over de stormramp van 1953. Deze voorstellingen worden dagelijks gehouden tot 31 augustus, behalve zaterdag en zondag; aanvang 2 uur. Evenals andere jaren is het Zeeuws Museum gedurende de zomermaanden óók op zaterdag en zondag geopend van 2 tot 5 uur. kompleet met mengkraan en sifon van 199,55 tijdelijk voor „DOE-HET-ZELVERS" kunnen bil ons terecht voor al hun materialen Langevlele 62 - MIDDELBURG - Tel. 12330 met veel ruimte (bodembreedte 50 cm) Handig voor reis, sport en vele booodschappen. Ruim zij vak. In de kleuren denimblauw, bruin, rood, geel, cognac, zwart en groen. Luxueus maar ijzer- sterk. Lange Delft 44/ hoek Segeersstraat 4a, Middelburg

de Faam | 1975 | | pagina 1