|Raad Middelburg vergadert maandag a.s. 1 RAADSVOORSTELLEN Vernieuwing winkel Foto Dert voltooid Livera Vlissingen in het nieuw oq NIEUWE SCHOLEN IN GRIFEIOENWIJK VERKEERSMA VI'REGELEN VERBETERINGEN DODENHER DENKING OP ZONDAG 4 MEI A.S. TENTOON STELLING WERK WALLY ELENBAAS TAFELTJE DEKJE Evenemcntendag )emoemenoer F Woensdag 16 april 1975 j RAAD MIDDELBURG VERGADERT MAANDAG A.S. j De april-vergadering van de Middelburgse gemeenteraad wordt gehouden op maandag 21 april a.s. om 14.00 uur in de raadszaal van de gemeente. Op k de publieke tribune is iedereen welkom. De agenda volgt hieronder. Op een k andere plaats in deze rubriek worden diverse raads k i. voorstellen nader bekeken. I 1. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 23 december 1974 en 20 januari 1975 (wordt nage zonden). 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag hoofdleidster o.l.s. „De Wantewevers', Radenhove 1. 4. Ontslagen en benoemingen als lid van het bestuur van de Stichting Zeeuwse school voor Kunstonderwijs. 5. Benoeming lid en plaatsvervan - gende leden van de Culturele Advies raad. 1 6. Bestuurlijke reorganisatie. 7. Wijziging diverse verordeningen i.v.m. de opname van de mogelijkheid tot het benoemen van plaatsvervan gende leden. 8. Wijziging A.P.V. Middelburg, met bepalingen ter wering van geluid hinder. 9. Aanwijzing gebied waar kamperen bij boerderijen en in boomgaarden in beginsel wordt toegestaan. 10. Beschikbaarstellen krediet ad. 6.500,t.b.v. verkeersmaatregelen in Klarenbeek. 11. Beschikbaarstellen krediet ad. 7.000,t.b.v. gedeeltelijke aanleg van een fietspad langs de N.W.-zijde van dé Kanaalweg. 12. Vaststellen van een voorberei dingsbesluit voor een gedeelte van plan Dauwendaele Centrum. 13. Vaststellen van een voorbe- reidingsbesluit voor een gedeelte van plan Dauwendaele IB. 14. Vaststelling bestemmingsplan Breeweg. 15. Vaststelling bestemmingsplan Sprencklaan. 16. Verzoek A. Groenendijk tot aan passing bestemmingsplan Buitenge bied. 17. Beschikbaarstellen krediet ad. 26.000,t.b.v. de verbetering van de openbare verlichting van de Vogel straat en de Vecrseweg. 18. Beschikbaarstellen krediet ad. 21.000,t.b.v. doortrekken riole ring Breeweg. 19. Beschikbaarstellen aanvullend krediet van 135.000,t.b.v. recon structie en vernieuwing Spijkerbrug. 20. Beschikbaarstellen aanvullend krediet van 10.000,t.b.v. de reconstructie van de Vlasmarkt. 21. Financiële medewerking aan de verbetering van 16 woningen aan de Oosterscheldestraat. 22. Verlenen van financiële medewer king aan de restauratie van de panden Spanjaardstraat 25 en 27. 23. Verlenen van financiële mede werking aan de restauratie van het pand Wagenaarstraat 3. 24. Aankoop pand Baanstraat 5. 25. Aankoop pand Baanstraat 17. 26. Aankoop van 14.980 m 2 grond aan de Prooijenseweg. 27. Verkoop van het pand Seisweg 163. 30. Verlenen medewerkine inpevoloe de artt. 72 e.v. der Lager Onderwijs wet 1920 aan het bestuur der Gerefor meerde Streekschool Midden-Zeeland voor de aanschaffing van hulpmidde len t.b.v. zijn school voor gewoon lager onderwijs, Gravenstraat 63. 31. Verlenen medewerking ex. artt. 50 e.v. K.O.-wet aan het bestuur van de Stichting Vrije School Zeeland tot het stichten van een 2-klassige kleuterschool in de wijk Klarenbeek. 32. Medewerking artikel 50 K.O.-wet voor vernieuwing meubilair p.c. kleu terschool „Pimpampoentje". 33. Nadere vaststelling bedrag per leerling l.o.m. school („Driestromen- schoon voor de jaren 1973 en 1974 (art. 189, lid 6a, Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967). 34. Nadere vaststelling bedrag ,per leerling school voor imbeciele kinderen („Klimopschool") voor de jaren 1973 en 1974 (art. 189. lid 6a, Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967). 35. Garantie renten en aflossing van een door de Woningbouwvereniging „Middelburg" aan te gane geldlening groot 3.100.000, 36. Garantie geldlening ad. 2.900.000,aan te gaan door de Humanistische Bouwstichting Bejaardenhuisvesting te Amsterdam. 37. Wijziging tarief rioolbelasting. 38. Beschikbaarstellen crediet ad. 13.000,t.b.v. herstel loden goot stadhuis. 39. Rekening en verantwoording be heer „Bomme van den Broecke- fonds". 40. Subsidie Stichting Beheer Kunstenaarscentrum Zeeland (2e Subsidicvoorstel 1975 Culturele Sub sidies). 41. Verlenen subsidies t.b.v. de Post zegeltentoonstelling 1975 (4e Sub- sidievoorstel 1975 Algemene Sub sidies). 42 beschikbaarstellen crediet 3.300,-- t.b.v. de huisvesting poppentheater „Kartoen". 43. Aangaan overeenkomst van reke ning-courant met de Stichting ter be vordering van de schooltandverzor- ging op Walcheren te Middelburg. 44. Benoeming lid en plaatsvervan gend lid van het algemeen bestuur van de Stichting dienstverlening aan be iaarden. 45 beschikbaarstellen crediet 165.000,voor de aanleg van een Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel aanloophaven in Middelburg. 46. Besehikbaarstcllen van een krediet ad. 6.500,voor herstel werkzaamheden aan het pand Koor kerkhof 18 t.b.v. „De Beuk".' 4/. Rondvraag. L 28. Verlenen medewerking ex. artt. 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing en het laten aan brengen van nieuwe vloerbedekking in de p.c. „Stromenwijkschool", Mast gatstraat 30. 29. Verlenen medewerking ex. artt. 72 e.v. van de Lager Onderwijswet 1920 t.b.v. samenstellen documen tatiecentrum p.c. scholen „Admiraal school", „Buitenhoveschool", „De Casembrootschool", „Rentmeester- school" en „Stromenwijkschool". Aan de Beneluxlaan in de Griffioenwijk te Middelburg is donderdag 10 april j.l. begonnen met de bouw van een gecombi neerde school voor lager onderwijs (zes klassen) en kleuter onderwijs (2 klassen). Dit ge beurde nu eens zonder officieel vertoon. De funderingspalen zijn de grond ingeheid zondermeer. Dit nieuwe schoolgebouw is voor de definitieve huisvesting van de tweede Openbare Lagere School in de Griffioen genaamd „de Westburch" en de tweede Open bare Kleuterschool in die wijk, „De Westburch" isthanstijdelijk gehuisvest in houten lokalen, die eveneens zijn opgetrokken aan de Beneluxlaan. De tweede Open bare Kleuterschool in de Griffioenwijk is thans gehuisvest in het houten schoolgebouw aan de Griffioenstraat 36. Verwacht wordt dat de nieuwe school (scholen), die door het aan nemingsbedrijf Maco b.v. te Middelburg wordt gebouwd om streeks november 1975 in ge bruik genomen zal kunnen worden. Dc Middelburgse gemeenteraad ver gadert maandag 21 april as. weer. Aanvang 14.00 uur. Plaats: Raadszaal stadhuis. Iedereen is op de publieke tribune welkom. Op een andere plaats op deze pagina staat de volledige agenda voor die verandering afge drukt. Hieronder worden enkele voor stellen van burgemeester en wet houders aan dc gemeenteraad nader onder dc loep genomen. BESTRATING VLASMARKT DUURDER In 1972 verleende de gemeenteraad een krediet voor de herbestrating van de Vlasmarkt van ƒ.71.600,-. Omdat eerst de slechte riolering moest worden verbeterd is er nogal wat tijd verstreken voordat die nieuwe bestra ting aangebracht kon gaan worden. Men is nu kortgeleden begonnen. Door het verstrijken van de tijd zijn ook de kosten hoger geworden, reden waarom de raad nu een aanvullend bedrag van 10.000,wordt ge vraagd. KLEUTERSCHOOL IN KLAREN BEEK VOOR VRUE SCHOOL De Stichting Vrije School Zeeland te Middelburg heeft de gemeente op grond van de Kleuteronderwijswet medewerking gevraagd voor het stichten van een bijzondere kleuter school in de wijk Klarenbeek. De school zal twee lokalen bevatten en er zal ruimte moeten zijn voor tenminste 35 kinderen. Het schoolbestuur wil de school op 15 mei 1975 openen. Omdat aan alle voorwaarden wordt voldaan, stellen burgemeester en wet houders aan de raad voor de ge vraagde medewerking te verlenen. SUBSIDIE VOOR POSTZEGEL TENTOONSTELLING Aan de raad wordt voorgesteld een subsidie te verlenen tot maximaal 1.000,in het nadelige saldo van de postzegeltentoonstelling, die on- ,langs in de concertzaal te Middelburg werd gehouden en waarvoor zeer grote belangstelling bestond. SUBSIDIE KUNSTENAARSCEN TRUM Aan de Lange Noordstraat te Middel burg is dankzij de samenwerking tussen dc kunstenaarsverenigingen Dc Zeeuwse Kunstkring en de Groep Web het Kunstenaarscentrum Zeeland ingericht. Het werd op 1 maart j.l. officieel geopend. Het cen trum wil een ontmoetingsplaats ztyn voor beeldende kunstenaars, musici en auteurs. Regelmatig worden er ten toonstellingen gehouden. Het nadelige exploitatiesaldo wordt voor 1975 ge raamd op 9825*De provincie Zeeland heeft medegedeeld 5.000, over 1975 te zullen bijdragen. Aan de raad van Middelburg wordt nu voor gesteld over 1975 eenzelfde bedrag (dus 5.000,te geven. SPUKERBRUG DUURDER De Spijkerbrug zal worden op geknapt. In mei 1974 stelde de raad daar voor een bedrag beschikbaarvan 590.000,-. Na aftrek van het rijks subsidie bleeef een netto-investering voor de gemeente over van 295.000,De genoemde bedragen waren gebaseerd op ramingen uit 1973. De werkelijke kosten zullen dan ook hoger zijn. Totaal'zal nodig zijn J 725.000,Aangezien echter nog een extra subsidiebedrag mag worden verwacht zal de ten laste van de ge meente komende investering 268.750,belopen, hetgeen lager is dan het oorspronkelijk berekende bedrag. Aan de raad wordt om een aanvullend krediet van 135.000, gevraagd. Voor de gemeente heeft dit echter geen budgettaire gevolgen (men hoeft niet méér voor eigen rekening te nemen). GARANTIE GELDLENING BEJAARDENHUISVESTING. In Dauwendaele achter het station is begonnen met de bouw van een wooncentrum/voor bejaarden, waarbij 42 speciale eenheden en de dienst en recreatieruimten behoren. Kosten totaal ƒ.2.900.000.--. Aan de raad wordt voorgesteld tc garanderen, dat de rente en aflossing van de door de Humanistische Bouwstichting bejaardenhuisvesting aan tegane geld lening tijdig worden voldaan. VERBETERING 16 WONINGEN OtïSTERSCHELDESTRAAT. De Woningbouwvereniging Middel burg wil deze woningen, die in 1921 zjjn gebouwd- verbeteren. Het verbeteringsplan voorziet in het volgende: het totaal vernieuwen van herinde ling van de begane grond); Het aanbrengen van centrale verwarming; het aanbrengen van een douche; het optrekken van de gevel, waar door dc slaapkamers kunnen worden vergroot; het vernieuwen van de riolering en dc leidingen voor gas, water en lek- triciteit; het verbeteren van de schuurtjes. Over deze plannen is met dc bewoners uitgebreid overleg gepleegd. Dc huren van dc woningen die nu gemiddeld 60,per maand z.yn zullen na het aanbrengen van dc verbeteringen ge middeld 120,tot 130,per maand bedragen. Aan de raad wordt voorgesteld mede. werking aan dc verbeteringsplannen tc verlenen. BETERE VERLICHTING VOGEL STRAAT EN VEERSEWEG De raad wordt om een bedrag van 26.000.gevraagd voor de verbete ring van de straatverlichting in de Vogelstraat en aan de Veerseweg (vanaf de Nassaulaaan tot aan het eind van de bebouwde kom). 6500,— VOOR DE BEUK Er is brand geweest in „De Beuk'. Op korte termijn kan voor de aktiviteiten van deze organisatie geen ander onderkomen gevonden worden. Daarom wordt voorgesteld De Beuk in staat te stellen in het niet zo be schadigde gedeelte van het gebouw de diverse aktiviteiten voort te zetten. Voor het treffen van de nodige voor zieningen en voor het herstellen van de schade wordt de raad een krediet van 6500,-- gevraagd. VERLAGING RIOOLBELASTING Per 1 januari 1975 heeft het Water schap Walcheren de zuiveringstaak ten aanzien van het afvalwater in Walcheren op zich genomen. Omdat dit betekent dat taken van de ge meente naar het Waterschap zijn overgegaan zijn er ook voor de gemeente kosten komen tevervallensn wel tot een totaal bedrag van 333.566,49. In verband hiermede kan het tarief van de rioolbelasting worden verlaagd van 47% naar 38% van de belastbare opbrengst. Overigens zal het Waterschap de heffing overnemen, zodat er voor de belastingbetalers eigenlijk geen voor deel is. NIEUWE VLOERBEDEKKING STROMENWIJKSCHOOL Dc vloerbedekking in de P.C. „Stromcnwykschool" aan de Mast gatstraat is 14 jaar oud. Voorgesteld wordt aan de raad er aan mee tc werken, dat er in die school nieuwe vloerbedekking wordt gelegd. VERNIEUWING MEUBILAIR „PIMPAMPOENTJE". Het meubilair van deze Prot. Chr. Kleuterschool aan de Arnelaan is 13 tot 16 jaar oud en dus wel aan ver nieuwing toe. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld medewerking te verlenen voor die vernieuwing. Burgemeester en wethouders die daartoe door de gemeenteraad zijn gemachtigd hebben de volgende verkeersmaatregelen genomen. Klein Vlaanderen. De splitsing van wegen, die gevormd wordt door de Voldcrijstraat en Klein Vlaanderen is aangewezen als voorrangssplitsing, met dien ver stande, dat het verkeer in Klein Vlaanderen voorrang heeft op het verkeer, dat komt uit de Volderijstraat. Volderstraat. In verband met een reconstructie van de rijbaan van de Volderijlaagte is besloten de Volderijstraat over een af stand van 18 meter, gemeten vanaf de noordoostelijke rijbaan van de Volderijlaagte te sluiten voor alle verkeer in de richting van de Volderijlaagte behalve voor voetgangers. In verband hiermee wordt de voorrangs splitsing bij de Volderijlaagte en de Volderijstraat, waarbij het verkeer op dc Volderijlaagte voorrang heeft op het verkeer dat komt uit de Volderijstraat, opgc heven Walchcrscweg. Het gedeelte van de Walcherseweg, dat ligt 160 meter vanaf de splitsing met de laan van dc Verenigde Naties tot aan de grens van de bebouwde kom, wordt aangeduid als voor- rangsweg. Dc eerste twee ver melde besluiten werden op 4 april 1975 ter openbare kennis gebracht en het laatst genoemde op 7 april 1975. Binnen 30 dagen na genoemde data kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. In de vorige uitgave van onze rubriek zijn enkele foutjes geslopen die wij graag willen herstellen. De folkloristische dagen in 1975 zullen worden gehouden op donderdag 3 juli en op donderdag 14 augustus en niet op 7 augustus a.s. In het berichtje over „Het ophokken van duiven" is vermeld dat de duiven in de periode van 31 maart 1975 tot en met 10 mei 1975 niet mogen uitvliegen na 17.30 uur. Dit moet zijn dat de duiven overdag niet mogen uitvliegen in dat tijdvak maar wel na 17.30 uur. En tot slot is een drukfoutje geslopen in het artikel over de huursubsidieregeling die zo sterk verbeterd is. Daarin werd als makelaar vermeld de fa. Dan. Zoals men begrepen zal hebben moet dit zijn de fa. Don. Traditie getrouw zal op 4 mei a.s., ook al valt deze dag op een zondag de dodenherdenking worden gehouden in Middelburg. Het programma begint in de Abdij om 19.30 uur en wordt af gesloten rond 8 uur bij het monument op de Groenmarkt. Op vrijdag 18 april a.s. om 17.00 uur zal de heer Elie Lopes Cardozo een tentoonstelling ope nen van werk van de Rotter damse kunstenaar Wally Elen- baas, die in de Vleeshal van het stadhuis wordt ingericht. Er zal voornamelijk grafisch werk te zien zijn plus enkele illustraties van „Het boek Ruth". De expositie is voor het publiek geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang 1,kinderen f 0,50. De tentoonstelling is ge opend van 19 april tot 11 mei a.s. Het menu van dc week van 21-26 april ziet er als volgt uit: maandag: gehakt, witlof en aard appelen. dinsdag: hamb. appeltjes en aardappelen woensdag: varkensoester, spinazie en aardappelen donderdag: vis, worteltjes, puree vrijdag: carbonade, bonen en aardappelen zaterdag: wat de pot schaft. De maaltijden worden op maan dag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan besteld worden op tel. 27537 tussen 9.00-9.30 uur. Deze dienstverlening van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunen zorgen. Een byzonder geanimeerde opening beleefde vorige week vrjjdag de al byna 90 jaar in Vlissingen gevestigde foto- en film-speciaal zaak Dert op de Nieuwen- dijk. De opening van een totaal ver nieuwde winkel betekende het einde van een drie fasen plan dat in 1973 begon met de bouw van dc D-disk kelder, voortgezet werd met de vernieuwing van dc hi fi stereo afdeling en nu dus in een complete vernieuwing van de foto afdeling en platen-afdeling-parterre z^ voltooiing vond. „Door al de jaren heen", zo vertelt de heer J. M. Dert, direkteur van het bedrijf, de derde generatie Dert in het bedrijf, „hebben we het hier in de binnenstad van Vlissingen zeer zeker zien zitten. Natuurlijk zijn er wel eens momenten geweest van enige twijfel, maar doorgaans hadden we vertrouwen in de funktie van het Vlissingse cehtrum als winkelbestand. Vandaar ook dat we hier altijd zijn blijven zitten. Het enige waar we nu eindelijk wel eens uitsluitsel over zouden willen hebben, is wat er gaat gebeuren met de oude Vissers haven. Blijft die nu of gaat ie weg, komt er een parkeerterrein of wat voor alter natief wordt er geboden? Daar ben ik toch wel benieuwd naar. Een en ander is namelijk van wezenlijk belang voor de winkels hier in het centrum!" Het nieuwe interieur dat door de vele bezoekers hogelijk werd gewaardeerd - te horen tijdens de feeestelijke ope ningsreceptie vrijdag - heeft de hoofd kleuren oranje, oker en bruin, terwijl ook veel wit is gebruikt om de zaak weer wat in evenwicht te brengen. Zoals een modern interieur vereist, vallen ook hier de afgeronde hoeken op. Achter de balie treft men een viertal mooie draaitafels voor de platenafdeling, die het beluiste ren van aan te schaffen platen mogelijk maken en daaraangrenzend is de foto- handel ondergebracht. In de balie zijn tal van snufjes aangebracht, zoals een inschuifbare schrijfplank, laden met vakverdeling etc. etc. In lange wandsteU lingen zijn vele soorten foto en film be nodigdheden uitgestald, achterin de zaak is een mogelijkheid tot het demon streren van projektors en er is een aparte ruimte voor het maken van snel klaar pasfoto's. De nu gereedgekomen verbouwing van de zaak, de achtste in 19 jaar, heeft slechts enkele dagen sluiting van de zaak ten gevolge gehad. Het interieur werd op maat gemaakt op de fabriek, Bohnacker's winkelinrichting, en voor Dert's eigen medewerkers geplaatst. Ter gelegenheid van de opening van de zaak worden tal van akties georgani seerd, er is een wedstrijd voor de jeugd met tekstbordjes in de etalage, er zijn tal van aanbiedingen op foto- en filmge bied en als nieuwtje gaat Dert gebruik maken van een klantenkaart voor platenkopers, vaste klanten bij de platenafdelingen van Dert. Foto klanten kunnen bij aankoop van spullen ter waarde van 25,een punt krijgen: zes punten geven recht op een fraai foto-album. Geheel In het nieuw vertoont zich Livera Vlissingen, gevestigd in de Walslraat. Deze zaak werd in nieuwe sty 1 gepresenteerd op vrydag j.l. 's middags om twee uur. Vele belangstel lende klanten kwamen even een k|jkje nemen, velen namen vanwege de specile gelegenheid een leuk bloemetje mee, zodat de zaak een feesteiyk aanzicht bood. „Het werd zachtjes aan tijd ook dat er eens wat aan het interieur gedaan werd" vertelt mevrouw Rivière, want per slot van rekening moet je met je zaak ook een beetje bij de tijd blijven. De tinten van het oude interieur waren eigenlijk wat aan de sombere kant.donkerbruin en rose. In vijf dagen tijd hebben we de zaak grondig veranderd en heeft het oude plaats gemaakt voor een shop in shop-systeem, overwegend wit van kleur, hier en daar langs de bovenrand goud afgebiesd. Mijn man heeft de inrichting gepland zoals die nu is uitgevoerd. Livera Vlissingen heeft nu een beetje weg van de zaak in Middelburg, op de hoek van de Markt en de Lange Delft. Dat is ook een vooropgezet punt geweest bij de verbouwing: een zekere home style geeft klanten uit Middelburg die in Vlissingen kopen en omgekeerd, toch het idee in een vertrouwde omgeving te zijn. Livera Vlissingen heeft nu ook de beschikking over een aantal afge scheiden kleedkamers, die opvallend ruim zijn. Nieuw in de zaak is ook de kassagroep die is ingebouwd in de ruimte die vroeger in beslag werd genomen door het kantoortje. Om de groep wat leuker uit te laten komen, is de achterwand voorzien van 'n levensgrote poster met bomen. Een sfeervolle verlichting geeft deze Livera zaak gespecialiseerd in nachtkleding, lingerie, foundation en badmode, een bijzonder leuk karakter. advertentie 1M Nu het door dc slechte weersomstandig heden van dc laatste maanden byna on mogelijk is om door middel yan goede wcdstrijduitslagen aan de weg tc timmeren gaat de Eerste Zeeuwse Rugbyclub „Ocmoemenoc" het op een andere manier doen. Zaterdag 19 april a.s. organiseert deze energieke vereniging op de Vismarkt te Middelburg van 10.00 uur tot 16.30 uur een groots .opgezette evenementendag. Een van de belangrijkste attrakties is een rommelmarkt. Maar er is veel meer. De Vismarkt leent zich uitstekend voor het inrichten van een gezellig zitje. Dat gebeurt dan ook. Er komt een terras waar verse mosselen (gekookt) zullen worden geserveerd. Voor de kinderen zijn er pannekoeken. Daarnaast zijn er voor de kinderen nog diverse attrakties, zoals het mikken met een rugbybal op bepaalde doelen en een grabbelton. Daarbij zijn leuke prijzen te winnen. Behalve gebruikte goederen, zoals kleren, boeken, fietsen enz. zijn in enkele van de zeven kramen die opgezet zullen worden, Oemoemenoe-T-shirts te koop, alsook de bekende stickers en Oemoemenoe-ballonnen. Van de verloting, die ten behoeve van de aanleg van een vaste verlichtingsinstal latie en het jeugdwerk wordt gehouden zullen de nog resterende loten worden verkocht. Op de Vismarkt zullen voorts door jeugdige leden van Oemoemenoe rugby- demonstraties worden gegeven om op die manier de spelregels duidelijk te maken. Die demonstraties worden on geveer elk half uur gegeven. Het tamboers- en trompetterskorps (met majorettenpeloton) „De Fazant" uit Ovezande zal om 14.00 uur een muzikale wandeling door de stad maken, waarna een muzikale show plaatsvindt op de Vismarkt, waar om 16.00 uur ook de trekking van de ver loting zal geschieden.

de Faam | 1975 | | pagina 5