Huursubsidieregeling wordt sterk verbeterd Folkloristische dagen 1975 Aandacht voor de carillons! AANTALLEN SPORTBEOEFENAREN Nachtconcert Chris Hinze Combination .campina Openbare Commissie vergaderingen THEATER KUIPER5P00RT IETS VERLOREN? Verkeersmaatregel FOTO WEDSTRIJD Nieuw alarmnummer politie Middelburg DUIVEN IN HOK TER INZAGE TAFELTJE DEKJE ORGELCONCERTEN IN DE LUTHERSE KERK VREDERUST- DIENST van de Campina-kok FOTO WEDSTRIJD VOOR AMATEURS Woensdag 9 april 1975 I Al enkele jaren bestaat de regeling volgens welke individuele burgers van Nederland een bijdrage kunnen krijgen in de huur die zij moeten betalen. Deze regeling is met name bestemd voor diegenen-die noodgedwongen een in vergelijking tot hun inkomen hoge huur moeten voldoen. Door vrij veel inwoners van de gemeente Middelburg werd en wordt van die regeling gebruik gemaakt. Deze regeling wordt sterk verbeterd. De regeling individuele huursubsidie zal nu van toepassing zijn op alle zelfstandige huurwoningen. Tot voor kort was de regeling alleen van toepassing op bepaalde categorieën van huurwoningen. In de regeling zal geen onderscheid meer gemaakt worden tussen huurders die al dan niet voor hun dagelijkse kosten van bestaan bijstand krachtens de Algemene Bijstandswet genieten. Er zullen voorts aanzienlijk hogere subsidiebedragen uitgekeerd kunnen gaan worden dan volgens de bestaande regeling.Het hoogste subsidie-bedrag dat uitgekeerd kan worden wordt 3360,(was 1860,per jaar). Het belastbaar inkomen waarbij men nog voor een bijdrage in aanmerking kan komen is belangrijk verhoogd en wel tot 30.000,-. De hoogste huurprijs die voor toepassing van de regeling in aanmerking kan komen is 450,- per maand (was aanmerkelijk lager). KORTOM VEEL MEER MENSEN ZULLEN KOMEN TE VALLEN ONDER DE WERKING VAN DE GEWIJZIGDE (LEES VERBETERDE) REGELING. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening verwacht dan ook veel meer dan tot nu toe van deze regeling gebruik gemaakt zal gaan worden. Dat is ook de reden, dat in deze uitgave van „Door het oog van de Lange Jan" aan dit onderwerp aandacht wordt besteed. VIA VERHUURDER. Een andere reden is, dat Middelburg een van de 32 Nederlandse gemeenten is waar een proef zal worden genomen met betrekking tot de huursubsidieregeling. Er wordt namelijk naar gestreefd om het subsi diebedrag meteen in mindering te brengen op de huur, die de burgers, die van deze regeling gebruik maken moeten betalen. Met krijgt dan dus geen uitkering meer in handen, maar men zal minder huur gaan betalen. Dit betekent, dat ook de verhurende instanties nauw bij de uitvoering van de regeling betrokken worden. OP EEN RU In verband met deze wijzigingen zul len wij proberen de zaken omtrent de huursubsidieregeling nog eens op een rij te zetten. Wie komen in aanmerking? In het algemeen kunnen personen van deze regeling gebruik maken die minder verdienen dan 30.000,per jaar. Een tweede voorwaarde is, dat u een te groot deel van uw inkomen aan huur betaalt (als richtlijn kan worden aangehouden een zevende deel). En voorts mogen degenen die een beroep doen op deze regeling niet meer huur verwonen dan 450,- per maand. Huurders die minder dan/ 124,20 per maand betalen komen in geen enkel geval in aanmerking voor een subsi die. De woning. Alle huurwoningen vallen in beginsel onder de regeling. Onderscheid tussen In het Kuiperspoorttheater geeft de toneelvereniging "Heer Hendrik" op zaterdag 12 april a.s. (aanvang 20.00 uur) een opvoering van het blijspel in twee bedrijven "Babysit"). Het stuk gaat over een gezin bestaande uit vader, moeder en een 17-jarige dochter. Vader en moeder moeten naar een feestje maar zij willen hun dochter niet alleen achter laten. Daarvoor hebben zij verscheidene redenen. Er wordt omgezien naar een babysit en die wordt ook inderdaad gevonden. Maar een babysit voor een 17-jarige dochter is natuurlijk niet zo'n normale zaak, reden waarom er allerlei verwikkelingen ontstaan. Na veel leuke vijven en zessen komt alles toch op zijn pootjes terecht. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal voor de aanvang van de voorstelling. 5,- per persoon, 3,50 voor C.O.P.- en C.J.P.-houders. oude en nieuwe woningen, woningen van particulieren, woningbouwvereni ging e.d. wordt niet meer gemaakt. De huurder. Iedereen die huurder is van een woning komt in aanmerking. Dus ook huurders, die krachtens de Aleemene Bijstandswet voor hun levensonder-' houd een periodieke uitkering ont vangen, komen voor een individuele bijdrage in de huur in aanmerking en voorts degenen die tot nu toe om andere redenen van individuele huur subsidie waren uitgesloten. Voor allenstaanden die niet gehuwd of gehuwd geweest zijn, niet in aan merking komen voor kinderaftrek en jonger zijn dan 30 jaar, wordt voor de berekening van het subsidiebedrag een andere tabel toegepast. De huurprijs I Voor het jaar 1975 wordt als huurprijs aangemerkt de huurprijs op 1 juli. Als huurprijs geldt het totale bedrag dat periodiek voor het gebruik van de woning aan de verhuurder wordt be taald. Voor het bepalen van de bij drage wordt de huurprijs verminderd met: 480,per jaar als in de huurprijs een bedrag voor stookkosten is be grepen; de bedragen die betrekking hebben op een bij de woning horende garage of bedrijfsruimte; in de huurprijs begrepen bedragen voor meubelen en stoffering; Bij de Middelburgse politie zijn in het tijdvak van 1631 maart 1975 de volgende gevonden voorwerpen binnengebracht. 1 bankbiljet van Hfl. 5,-, 1 bankbiljet van Hfl. 10,-, 1 bankbiljet van Hfl. 25,- diverse portemonnees met en zonder inhoud, diverse sleutels, sigaretten aansteker, zwarte paraplui in hoes knirpsmodel, wieldop Renault, donkerblauw regenpak broek en jack, klein blauw gymschoentje maat 29, blauwe tas met boeken, gouden herenring, licht bruine herenhand schoen, diverse dames-, heren- en kinderhandschoenen, een stel glas gordijnen, Kodak cassette kamera, vlaggestok en vlag Ralston, groene hondehalsband met metalen ketting,' groene baret met broche, rode etui met ball-pennen en potloden, zilver kleurige ketting, zwarte schoudertas met inh. portemonnee, dameshorloge merk Lincoln, herenhorloge in zakje merk Anker, rood wollen mutsje, licht bruine damestas inh. knipbeurs met geld è.d. Inlichtingen over en bezichtiging van de gevonden voorwerpen iedere vrijdagmiddag van 16 - 17 uur en iedere zaterdagavond van 19-20 uur in het politiebureau, Achter de Houttuinen 10. in de huurprijs begrepen bedragen ter vergoeding van maaitijden, verpleeg hulp en dergelijke. Als de huur niet geheel, maar ten dele ten laste van de huurder komt, wordt de huurprijs voor het bepalen van de bijdrage naar evenredigheid verlaagd. Dit is het geval als de huurder heeft onderverhuurd of met een of meer anderen gezamenlijk heeft gehuurd. Bij een huurprijs beneden 1490, per jaar wordt geen bijdrage verstrekt. De hoogte van de bijdrage De hoogte yan de bijdrage wordt jaar lijks vastgesteld aan de hand van het inkomen en de huur. De bijdrage bedraagt tenminste 120,per jaar en ten hoogste 3360,per jaar. De toegekende bijdragen zijn netto- bijdragen. Dat wil zeggen dat de eventueel over de bijdrage ver schuldigde belasting en sociale verzekeringspremies reeds zijn inge houden. HOE AANVRAGEN Tot nu toe konden alleen b(j de gemeente aanvraagformulieren ver. kregen worden. Na invulling werden die dan ook weer b(j de gemeente ingeleverd. Omdat Middelburg een van de „proefgemeenten" is voor het uitproberen van het systeem om de bedragen rechtstreeks op de te betalen huur in mindering te brengen, kunnen nu ook aanvraagformulieren verkregen worden b(j de verhurende instanties, die daaraan meedoen. Makelaars, woningbouwvereniging, verenigingen en stichtingen die zich bereid verklaard hebben aan de proef mee te doen z(jn de volgende. Gemeente Middelburg, Lange Noordstraat 1, Middelburg; Woning bouwvereniging „Middelburg", Bier kaai 5, Middelburg; Makelaardij Hopman b.v„ Houtkaai 5A, Middel burg; Makelaarskantoor J. F. Rouw, de Bruyn en Tak, Laan der Verenigde Naties 27 Middelburg; Makelaars kantoor Sinke-Komejan, Damplein 34, Middelburg; Stichting „Verpleeg en Rusthuizen Zeeland", Rouaanse- kaai 35, Middelburg; Beheer Pensioenfondsen. Akerstraat Q? Heerlen; (woningen in beheer bij de fa. DAN). Verhuurders bejaardenwoningen: Bejaardentehuis der Gereformeerde Gemeente „Eben Haezer", Briandlaan 2; ♦Humanistische 4 Stichting „Jacob Roggeveenhuis", Noordsingel 106; Bejaardentehuis „Swerfrust", Laurens Stommesweg 1; Bejaardentehuis „St. Willibrord", Bachtensteene 1; Stichting Centrum voor Bejaardenzorg, Seissingel 6; allen te Middelburg. Bij de met gemerkte beheerders kunt u ook een aanvraagformulier verkrijgen en na invulling inleveren. Naar ons bekend is zal de Woning bouwvereniging „Middelburg" over deze zaak een circulaire aan haar huurders, die meer dan 125,per maand verwonen, zenden. Als men deze weg volgt wordt voor het eerst per 1 juli a.s. de bijdrage op de huurprijs in mindering gebracht. Bij de aanvraagformulieren is een toelichting gevoegd, die u aandachtig gelieve te lezen, hetgeen het invullen van de formulieren vergemakkelijkt. EEN JUISTE INVULLING KAN VEEL VERTRAGING VOORKOMEN. INLICHTINGEN Als u denkt voor het gebruikmaken van deze regeling in aanmerking te komen en/of wanneer u meerdere inlichtingen wilt ontvangen kunt u zich wenden tot het stadhuis, waar de heer Bour van de afdeling bevolking, u gaarne van dienst zal zjjn. Telefoon nummer van X stadhuis 26251, toestel 225. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben besloten om op het Hofplein een parkeerplaats uitsluitend te bestemmen voor gebruik door de heer G. Busser, die woont in de Korte Noordstraat 12 te Middel burg. Deze Middelburgse inwoner is zeer slecht ter been, reden waarom werd verzocht om voor hem zo dicht mogelijk bij zijn huis een parkeer plaats te reserveren. De enige mogelijkheid om aan dit dringende verzoek te voldoen is het reserveren van een parkeerplaats op het Hof plein. Burgemeester en wethouders hebben dan ook besloten om daartoe over te gaan. Dit besluit is op 2 april 1975 ter openbare kennis gebracht. Binnen 3D dagen na die datum kan iedere belanghebbende beroep tegen dit besluh instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Middelburg. Graag vragen wij nog eens aan dacht voor de grote foto wedstrijd, die in het kader van het Europeese Monumentenjaar 1975 (M'75) in Middelburg wordt georganiseerd door de ge meente in samenwerking met de Middelburgse foto en dia^-club. Bij alle fotohandelaren als ook bij het Trefcenter en V D kunnen folders afgehaald worden waarin alle voorwaarden en andere bepalingen staan voor deze foto wedstrijd. Er zijn in deze wed strijd aantrekkelijke geldprijzen te winnen. Enkele winkeliers in de Middelburgse binnenstad hadden niet genoeg aan het op hangen van de raambiljetten die voor het bekend maken van deze wedstrijd zijn vervaardigd. Foto Henning maakte een speciale hoek in de etalage met allerlei oude gereedschappen en oude materialen die op restauratieacti viteiten betrekking hebben. Bloemenhuis Geukes pakte het heel anders aan. In de bloemen- etalage werden diverse hele oude maar ook moderne fototoestellen op aantrekkelijke wijze uitgestald om op die manier de aandacht te vestigen op de meer genoemde fotowedstrijd. Hebt u nog geen folder, gaat u er dan snel één halen. 1 X 1+ 4 X 2 12222. Dit is het nieuwe alarmnummer van de ge meentepolitie te Middelburg, dat met ingang van vrijdag 11 april a.s. van kracht wordt. Dit nummer dus alleen te bellen indien politieassistentie wordt verlangd. In verband met de op de velden staande gewassen hebben burge meester en wethouders volgens een artikel in de algemene politieverordening van de gemeente Middelburg bepaald, dat in de periode van 31 maart 1975 tot en met 10 mei 1975 de duiven niet mogen uitvliegen na 17.30 uur. Postduivenhouders en eigenaren van andere duiven- soorten bij voorbaat hartelijk- dank voor de medewerking. In het jaaroverzicht over 1974 dat door de gemeente werd samengesteld is ook opgenomen een overzicht van het aantal beoefenaren van de diverse takken van sport die in Middelburg (in verenigingverband) worden beoefend. Tak van sport 1970 1972 193 1974 atletiek 30 19 40 20 auto- en motorsport 373 385 380 320 badminton 110 90 95 233 basketbal 70 52 75 156 biljarten 42 40 50 50 .bridge 140 136 195 175 dammen 20 44 50 63 gymnastiek 1400 1560 1645 1590 handbal 165 140 180 148 hengelsport 451 510 522 530 hockey 168 135 190 204 judo 200 300 300 347 karate 17 25 25 korfbal 275 325 330 330 paard- en ponyrijden 11 18 roeien 120 130 140 140 rugby 45 90 95 schaken 52 55 74 99 schieten 80 80 83 83 tafeltennis 185 390 392 442 tennis 300 375 375 480 trimmen 87 67 voetbal 950 1180 1430 1370 idem (zomer-avod) 250 275 275 385 volleybal 45 31 30 66 idem (bedrijfs) 275 .500 500 475 watersport 350 440 510 551 ijssport 950 777 zaalvoetbal 250 240 zwemmen 150 160 200 511 burgemeester van Middelburg maakt ingevolge artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de goedkeuringen door Gedepu teerde Staten van Zeeland van de op 19 augustus 1974 vastgestelde be stemmingsplannen Stromenwijk en 2e herziening plan Magistraatwijk onherroepelijk zijn geworden. Deze bestemmingsplannen liggen met de daarbij behorende toelichtingen voor een ieder op de gemeentesecretarie (kamer 15) ter inzage. Op 3 juli en 7 augustus a.s. zullen door de folkloristische commissie van de Middelburgse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer weer folkloristische dagen worden georganiseerd. Op deze foto ziet u een beeld van de optocht met sjeesjes en de ringrijders op paarden zoals die in één van de voorgaande jaren werd gehouden. Het is zeker te verwachten dat in het monumentenjaar weer vele touristen naar deze aantrekkelijke activiteiten zullen komen kijken. Noteert u de datums alvast. Het menu voor de week van april ziet er als volgt uit:. 14 14 april gehakt, andijvie en puree 15 april rode kool en jachtschotel 16 april carbonade, spinazie en aardappelen 17 april kip appelmoes en aardappelen 18 april stamppot boerenkool en worst 19 april wat de pot schaft De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan men besteilen tussen 9.00 9.30 uur tel. 27537. Deze dienstverlening van het UW geldt voor be jaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunmen zorgen. Met het oog op de op maandag 21 april a.s. te houden gemeente raadsvergadering worden de komende dagen de volgende openbare commissievergaderin gen gehouden. De commissies komen bijeen in het stadhuis. Be langstellenden kunnen de ver gaderingen bijwonen. vrijdag 11 april a.s. (16.30 uur) commissie sociale zaken en volksgezondheid /milieu hygiëne, maandag 14 april a.s. (17.00 uur) commissie onderwijs, dinsdag 15 april a.s. (16.00 uur) commissie financiën. dinsdag 15 april a.s. (19.30 uur) commissie gemeentebedrijven. Raadpleeg ook advertentie in P.Z.C j^en C.J.P.-houders. Houttuinen 10. toestel zzo. wordt verlangd. kijken. Noteert u de datums alvast. Volgens Jeugd en Muziëk wordt het tjjd dat het carillon eens een beetje meer ln de belangstelling van een groter publiek komt te staan. Al te lang is die belang stelling maar la-la geweest. Om eens te laten zien - of liever gezegd horen - wat je met een carillon kunt doen, heeft J. en M. een zestal komponlsten verzocht een kompositie te maken speciaal voor een beiaard of klokkenspel. Een en ander naar aanleiding van het feit dat eerder opgedane ervaringen tijdens muziek op straat festivals, waar bij ook het carillon werd betrokken, veel positieve reakties had opgeleverd. Jeugd en Muziek heeft vervolgens een zevental torens opgezocht, waarvan de klokken en de stemming ongeveer gelijk liggen. In Middelburg werd dat de Lange Jan, in Goes de Maria Magdalenakerk, in Vlissingen de stad huistoren, in Sluis eveneens de stad huistoren, in Zicrikzee en Axel eveneens terwijl in Hulst de rooms-katholieke St. Willibrorduskerk in aanmerking kwam. Vervolgens werden zes komponisten aangeschreven met het verzoek of zij aan het projekt wilden meewerken. Het zijn: Gilius Bergeijk, Konrad Boehmer, Willem Breuker, Piet Broerse en Daan Manneke. Het is de bedoeling dat zij allemaal een compositie maken voor 8 minuten beiaardmuziek. Ook Louis Andriessen - van de Volharding - kreeg een dergelijk verzoek. Het is de bedoeling dat om de twee maanden een andere melodie op de torens komt te „staan". De 8 minuten muziek worden verdeeld over het auto matisch -speel werk, uren halve liren en kwartieren. Het zal voornamelijk nieuwe muziek zijn die wordt gespeeld. Volgens Ad 't Veer van Jeugd en Muziek wordt er op korte termijn ge zocht naar foto's en gegevens van de desbetreffende torens/kerken en stad huizen. Op de affiches zouden behalve een korte beschrijving van de toren ook enkefe specifieke bijzonderheden worden vermeld. Folders worden verspreid over campings, VVV-kantoren etc.Als alles volgens plan verloopt,een en ander zit nog in de subsidie molen, kan het project in juli a.s. van start gaan. Uiter aard valt deze aktiviteit van J. en M. in het kader van het Monumentenjaar 1975: een monumentaal instrument voor moderne nuziek! Evenals in voorgaande jaren zullen ook nu weer een viertal concerten worden gegeven in de Lutherse kerk te Middelburg. De opbrengst van deze concerten is bestemd voor het orgelrestauratiefonds van de Lutherse kerk te Middelburg. Aan deze concerten zal belangeloos worden medegewerkt door de organisten Jos Verpoorten uit Rotterdam, Jan Kleinbusslnk uit Deventer en het Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse, met medewerking van Marian Leijnse en Bram Beekman orgel. De data van deze concerten is als volgt: vrfydag 18 aprth orgelconcert. Organist Jos Verpoorten uit Rotterdam, vrijdag 2 mei: Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse, m.m.v. Marian Leijnse orgel. vrijdag 16 mei: orgelconcert. Organist Jan Kleinbussink, Deventer, vrijdag 30 mei: Middelburgs Kamerkoor o.l.v. Bart Leijnse, m.m.v. Bram Beekman orgel. Aanvang van de concerten is 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 3.00 per concert en 9.00 voor de gehele serie. Jongeren en militairen kunnen deze concerten voor half geld bezoeken. De kaarteh zijn verkrijgbaar aan de kefk. Zaterdag 12 april aj. om kwart voor twaalf *s avonds geeft de Chris Hinze Combination een nachtconcert in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Chris Hinze, leider yan de groep, koos de fluit als hoofdinstrument, wat na een studie bij Frans Vester aan het conservatorium in Den Haag resulteerde in internationale erkenning en bekendheid in de hoogste jazz kringen. Erkenning van zijn talent werd in eigen land gehonoreerd in de vorm van een Edison voor zijn uitstekende lp „Vivat Vivaldi" en „Teleman my way". In 1970 werd de nieuwe Chris Hinze combination gepresenteerd, een groep met een sterke stem in het hedendaagse muziekgebeuren. In 1972 ontving Chris Hinze de Beethovenprijs voor de compo sitie „Live music now", een prijs welke wordt gegeven voor compositorische prestaties op internationaal niveau. Vrijdag-avond 18 april om 19.30 uur organiseert de Vrederust-Commissie te Middelburg een kerkdienst, gewijd aan het werk in Vrederust, in de Gasthuiskerk, aan de Lange Delft. Ds. J. van Vliet, predikant van de Geref. Gemeente te Aagtekerke, zal in deze dienst spreken over het thema: „Rust door Vrede." Ds. R. P. Ytsma» voorzitter van de Commissie leidt het eerste gedeelte van de dienst. Aan het eind van de dienst is er een collecte voor- Vrederust. T.V.-Prikkers. Belegen Campina kaas, stukjes augurk of tomaat, dobbelsteentjes ham, borrel worstjes, zilveruitjes, stukjes paprika, halve bolletjes gember, partjes mandarijn, schijfjes sinaasappel of banaan, bigarreaux of noten. Op lange prikkers worden afwisselend dobbelsteentjes, Campina kaas enz. enz- geregen. Let bij het opsteken wel op mooi contrasterende kleuren. Steek de* prikkers daarna in een mooie appel of sinaasappel of kool. natuurlijk lekker De Fotogroep Breda viert van 16-25 mei a.s. haar 25 jarig bestaan met de tentoonstelling Argentiana in het cultuurcentrum De Beyerd, Boschstraat in Breda. Aan deze tentoonstelling van eigen werk zal ook een fotowedstrijd voor amateur-fotografen in West Brabant en Zeeland worden verbonden. Er is voor hen geen inschrijfgeld. Alleen moet de inzending uiterlijk 28 april a.s. geschieden via de secretaris van een bij de Ned. bond aangesloten fotoclub.,Op Walchren zijn dit: dhr. R. Thomas, fotoclub PZEM Adr. Lauwereijstraat 20, Middelburg, R.J. Klap, fotoclub Pechiney, Postbus 49, Vlissingen en A. de Ridder, fotoclub De Schelde, Goeman Borgesiusstraat 23, Vlissingen. In aanmerking komt zwart-wit werk (minimaal 18/24, max. 50/60), neg. pos. - kleur. GEEN DIA's. De jurering geschiedt door een 3-tal onafhankelijke deskundigen. Het ingezonden materiaal blijft eigendom van de makers. Alle verdere informatie: secretariaat Breda, Raymond de Nie, Barbaralaan 202, Breda, tel. 01600/54670. De tentoonstelling wordt geopend 16 mei te 20.15. Is op werkdagen geopend van 10.00 tot 17.00. Op de zon- en feestdagen van 14.00 17.00 uur.

de Faam | 1975 | | pagina 5