Zeeland: leed voorkomen Veertig jaar Foto Back Honden Informtie Centrum FOCUS exclusieve paasmeubelshow tot a.s. zaterdag pot axel AD FRANCKEN B.V. AANBOUWKEUKEN KENS van/iere GELD LENINGEN Franse Schippers Trui SPUITBUSSEN - LEVENSGEVAARLIJK f 3500.= Met zomerzegels ook steun aan Zeeland In 60 uur spreekt u Frans, Spaans, Nederlands, Engels, Duits, Audio-visueel centrum Postzegeltentoonstelling in concert- en gehoorzaal JEUGDIGE BRILDRAGERS VEILIGHEIDSGLAZEN Nu Veertig jaar geleden F Woensdag 2 april 1975 bieden. Kijk, als je telkens voor elk bijzonder ding naar je magazijn moet, kun je wel ophouden. Hetzelfde geldt voor de demonstratiemogelijkheden. Wij willen de klant graag laten zien wat hij koopt. Daar moet je even rustig voor kunnen gaan zitten en er even de tijd voor nemen. Dat is vandaag een eerste vereiste. Dandacht, persoonlijke aan dacht voor je klant. In onze branche is dat zeker iets dat op de eerste plaats komt, omdat veel klanten zich uitge breid willen laten informeren over de aanschaf van materiaal, zeker wanneer dat een beetje in de hogere prijzen gaat vallen. Je koop immers niet zomaar een foto- of filmcamera, een cassette recorder of projektor. Kijk, deze winkel zoals die nu reilt en zeilt was m'n ideaal: ik wil dezelfde perfektie voor m'n klanten hebben. Dat ook hen tevreden zijn". Omdat er steeds meer klanten van buitenaf in de Vlissingse fotozaak op doken besloot Hans Back in 1971 z'n tenten ook in Goes op te slaan. Het duurde echter even voordat hij daar een geschikt pandje, in de L. Kerkstraat op de kop kon tikken. Toen hij dat een maal had, was de zaak al snel bekeken; en ook het filiaal daar draait uitstekend. In het kader vn de feestelijke jubileum viering organiseert Foto Back allen hande akties. Zo kunnen bijvoorbeeld bejaarde mensen (boven de 65) zich laten portretteren in kleur voor een speciaal prijsje, kinderen krijgen binnenkort kleurplaten uitgereikt waar mee leuke prijzen in de wacht kunnen worden gesleept (alle kleuterscholen worden van deelname-platen voorzien) en in de Paasweek zijn een aantal gratis camera's uitgezet met gratis film om mensen te laten kennismaken met het filmen thuis. Het ligt in de bedoeling dat binnenkort ook een dergelijke aktie start met pocketkamera's. De winkels van Back zullen gedurende het komende seizoen steeds - eigenlijk het hele jaar - in het teken van het jubileum staan en daarom met nieuwe vlaggen worden versierd. Sinds 15 maart opereert in ede Zeeuwse gewesten een gloednieuwe organisatie die zich volledig wil inzetten om honden- en mensenleed te voorkomen. Wat is er aan de hand? Wel, al vele maanden geleden kreeg de Goes huisarts J. Deen het idee om mensen die een hond willen aanschaffen, informatie te verstrekken, indien men dat wil althans, inzake de aanschaf van een huisdier. Dit idee werd ondersteund door de Nederlandse vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Zeeland Zuid. waarin vooral de inspekteur van deze dienst, de heer Blijdorp, zich zeer verheugd toonde over dit initiatief. Derde man in de organisatie werd de Goese drogist W. den Herder en gezamenlijk zette 't drietal de nodige stappen om lot op richting van de H.I.C. te komen. "Kijk eens hier", zo vertelt dokter Deen. zelf eigenaar van twee honden, "maar al te vaak komt het voor dat mensen een hond aanschaffen die eigenlijk helemaal niet geschikt is voor hen. Veel te weinig wordt rekening gehouden met de om standigheden binnen het gezin waarmee die hond straks wordt gekonfronteerd. Je hoort nogal eens vaak de kreet: We kopen een hond voor de kinderen. Nou daar heb je dan zoiets, in eerste instantie vinden die gastjes dat hardstikke leuk natuurlijk, maar al heel vlug is het toch pa of moe die de hond moet uitlaten. In sommige gevallen lijdt deze gang van zaken als snel tot ongenoegen en niemand hoeft zich af te vragen wie er op den duur de schuld van krijgt.... juist: de nieuwe huisvriend, waar men eerst zo gelukkig mee was. Het arme dier moet dan het huis maar uit, naar een asiel, of - in het ergste geval - wordt het eigenhandig afge maakt, een euvel dat veel vaker voorkomt dan je denkt". Weet u dat de spuitbussen die wij dage lijks gebruiken (als deodorant, als scheerzeep, als doder van vliegen en muggen, als stofspray, als ontdooier van autoruiten enz.) levensgevaarlijk zijn? Want het ffeongas dat in de spuitbussen als drijfgas gebruikt wordt en er dus voor zorgt dat de inhoud van de spuit bus er in een mooie nevel uitkomt, breekt de ozonlaag in de atmosfeer af. De ozonlaag is een deel van de atmo sfeer die de ultraviolette straling van de zon tegenhoudt. Wordt die laag te dun, dan komen die stralingen op de aarde en dat betekent een gevaar voor mensen, dieren en planten, zo kan b.v. het gevolg zijn; mismaaktgeboren baby's, klimaatsveranderingen, huid kanker. In 1971 waren de meeste spuitbussen er nog niet en toen kon alles ook best op een andere manier (dedorant-rollers, de kwast en een stuk zeep bij het scheren, vliegenvangstrip, stofdoeken, krabbers voor de autoruit) alleen spuiten is ge makkelijker. 4 jaar geleden wisten we niet hoe gevaarlijk freongas is, maar nu we van de ontzetttende risico's weten die het gebruik van spuitbussen met zich mee brengt, moeten we ons wel goed reali seren wat we doen als we een spuitbus gebruiken. Momenteel wordt er jaarlijks gemiddeld 1 miljoen ton freongas gemaakt, dat in miljarden spuitbussen gaat, die wij met z'n allen leegspuiten, omdat een spuit bus toch zo gemakkelijk is. Als iedereen nu ophoudt om spuit bussen te gebruiken, dan zou in 1990 5% van de ozonlaag kapot zijn, gaan we echter door met wat we nu doen dan is in 1994 al 30% van de ozonlaag ver nietigd, en dat alles voor ons gemak??? Mensen, we hebben een grote verant woordelijkheid voor onze aarde en mogen hem zeker niet vernietigen door het kapotspuiten van de ozonlaag. Wat u nu kunt doen? Staak het kopen van spuitbussen, koop geen enkele spuitbus meer, totdat het ffeongas verboden wordt. Doe allen mee, het is voor ons eigen welzijn en dat van onze kinderen. Tanny Kamermans-Geerse Middelburg. Zonder huiswerk en zonder boeken Met films en geluids banden Docenten uit het land van de taal Uitvoerige inlichtingen iedere dinsdag van 16.00 t/m 21.00 uur Damplein 26. Middelburg tel. 01180 - 12013 b.g.g. tel. 01600 - 33079 Minstens even erg is het euvel dat zich voordoet bij die mensen die zich een hond aanschaffen die achteraf veel en veel groter blijkt te zijn dan aan vankelijk was gepland of waar eigenlijk toch weer net geen ruimte genoeg voor is in huis. Als dan nog blijkt dat het beest ook nog enorme eetlust heeft, is het hek wel helemaal van de dam en zie je weer een kleintje in de krant onder de kop Huisdieren: te koop, jonge hond, 9 mnd. oud., etc. etc. Men staat er vaak niet bij stil, maar achter dergelijke advertenties gaat soms heel wat dierenleed schuil. Het is ook maar niks als je een maand of negen bent en je moet al van baas ver wisselen. Bovendien is het nog zeer de vraag of de volgende baas de hond wel wil houden, want het karakter is dan al goeddeels gevormd en de nieuwe baas "moet het er maar mee doen", ook al is de hond verknald, iets wat helaas maar al te vaak gebeurt. Niet alleen voor de hond is een verhuizing, en soms meerdere achter elkaar, heel erg, een en ander kan ook onnoemelijk veel kinderleed mee brengen. Nauwelijks heb je een vriendje, een leuke viervoetige speelkameraad, of hup, daar gaat'ie weer... De honden die in het asyl terecht komen, komen ook lang niet allemaal op een eindbestemming overeenkomstig de bedoeling terecht. Zeker niet, als ze al wat ouder zijn. Wordt een hond helemaal niet opgehaald, dan wacht hem of haar uit eindelijk de dood - zij het dan een zachte. SPECIALISTEN. Om mensen de teleurstelling van een mislukking te besparen heeft de H.I.C. een twaalftal hondenspecialisten in de arm genomen, die niet alleen een grote dosis kennis bezitten wat betreft honden, maardie daarnaast beschikken over veel mensenkennis. Wanneer iemand die een hond wil gaan kopen, advies wenst welke hond het gaat worden, een rashond of een bastaard, een reu of een teefje, groot van stuk of wat kleiner etc. etc. kan die simpelweg het centrale nummer bellen, 01100 - 4373 (dokter J. Deen te Goes)en een verzoek om advies indienen. Een van de mensen van het H.I.C. komt dan op bezoek bij de aanvrager en neemt alle mogelijkheden met de betrokkene door en probeert om samen met hem of haar, tot een verantwoorde keuze van een hond te komen, zodat teleurstellingen in eerste instantie voorkomen kunnen worden. Een uitstekende preventieve maatregel, die inderdaad wel eens erg goed zou kunnen werken. Mocht iemand het advies naast zich willen neerleggen en ondanks tegen werpingen van de adviseur toch z'n zin doordrijven, dan kan dat natuurlijk. Niemand kan belet worden om de hond te kopen die hij wil. Of het echter verstandig is de raad van een echte hondenkenner in de wind te slaan, dat is een tweede. De specialisten van het H.I.C. komen maandelijks bij elkaar om over de stand van zaken te praten. Deze mensen doen het werk voor het H.I.C. geheel belangeloos en zijn zorg vuldig uit een grote groep honden kenners geselekteerd. Zo telt het team beslist geen kennel-eigenaren, om het H.I.C. van iedere commerciële invloed te vrijwaren. Eventueel kunnen ook mensen die problemen hebben met de opvoeding van hun hond - hetzij gekocht op advies van hel H.I.C. of niet - bellen naar het centrale nummer, met het verzoek om hulp bij het opvoeden. Dokter Deen acht deze J'eed back bijzonder belangrijk omdat het nu eenmaal best eens kan gebeuren dat erin een of ander hondenras een uitschieter zit. die niet helemaal volgens plan reageert of een afwijkend karakter heeft. Ook in moeilijke gevallen wil het H.I.C. dus graag helpen. Het ziet er naar uit dat Zeeland ook voor honden "het land waar het leven goed is" gaat worden....! Op 4 en 5 april organiseert de afdeling Middelburg van de I.V. Philatelica in opdracht van District VII van de Ned. Bond van Philatelisten Verenigingen een grote postzegeltentoonstelling in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Vergeleken bij de vorige tentoonstelling in 1968 in de Vleeshal, zijn de aan meldingen verdubbeld. Er zijn in zendingen van beginners, gevorderden en ver-gevorderden. Verder zijn er inzendingen van de meeste landen van West-Europa en diverse andere landen, met daarnaast natuurlijk ook luchtvaart. Ook zijn er zeer veel thematische en motief verzamelingen o.m. over sport, dieren en planten, scheepvaart, ruimtevaart, sterrenkunde, ontdekkingsreizigers, enz. Voorts zullen er verschillende godsdienstige motieven te zien zijn. Enkele bijzondere inzendingen willen we nog met name noemen: De 2e wereldoorlog; vervalsingen tijdens de 2e wereldoorlog; opwekking en transport van electriciteit; land- en tuinbouw; Zwitserse soldatenzegels; primitief Afrika; poststukken ver zonden naar Flakkee en aangebracht door boden, schippers, enz. ;postver- zending van en naar Zeeland 16e tot 19e eeuw. En natuurlijk zijn er in het Monumentenjaar, met Middelburg als voorbeeldstad, ook diverse inzendingen die de Europese Monumenten tot onderwerp hebben. Een gelukkige bijzonderheid is nog dat de eerste Middelburgse postzegel met een afbeelding van de Kuiperspoort ver schijnt op de begindag van de ten toonstelling. De organisatoren hebben deze gelegenheid dan ook aangegrepen om hier iets extra's van te maken. Er zullen op de tentoonstelling n.l. speciale enveloppen en kaarten verkocht worden met de Kuiperspoortzegel. Verder komt de ontwerper van deze zegel die dag naar Middelburg en zal 's avonds een causerie gehouden worden over het ont werpen van postzegels. Beide dagen zijn diverse handelaren aanwezig, die een groot assortiment bij zich hebben. Op zaterdag is er verder gelegenheid tot ruilen, 's Middags is er een speciale bijeenkomst van "De Vliegende Hollander", met o.a. een causerie door de bekende ballonvaarder de heer Boesman. Ook een veiling van luchtpoststukken. Tenslotte is er nog de trekking van de verloting en de bekend» making van de uitslag van de jurybe oordeling Het beloven interessante dagen te worden voor eenieder die iets voelt voor postzegels. heeft goed nieuws voor Voor kinderen (tot 16 jaar) leveren wij nu voor een prijs, die U normaal voor gewone glazen betaalt. Ruime keuze in moderne monturen. Vr i jb I ijv e n de in fo r ma tie Burgpromenade 9 Middelburg Tel. 01180-13248 lichtgroen 270 cm lang bestaande uit: hoge kast met koelkast onderkast oven met kookplaat onderkast met spoefbak 4 wandkasten, waarvan afzuigkap compleet 1 met ook in eiken 3900, 52- 56, Middelburg Telefoon 01180-13275 In weer en wind, zomer en winter, binnen en buiten. Prachtige kwaliteit. Een trui die U vaak zult dragen en daarom zijn prijs dubbel en dwars waard is. 7C zwart en donkerblauw L.KUIMM Ar H10DEIIUI6 herenkleding Aan het Europees Monumentenjaar 1975 is een serie postzegels gewijd: de Zomcrpostzegels. De serie bestaat uit voer zegels, vier monumenten van Nederlandse cultuur: het Begijnhof In Amsterdam, de Kuiperspoort in Middelburg, het gave dorpje Orvelte (Drenthe), dat als geheel tot monument is verklaard, en het fraaie St. Hubertus- slot in het park De Hoge Veluwe. De eerste en de laatstgenoemde zegel werden ontworpen door Rein Draijer. Gerrit Noordzij is de ontwerper van de andere twee. Deze monumentenserie past goed bij een van de doelstellingen van de Stich ting Comité voor de Zomerpostzegels, namelijk steun aan culturele projekten. De andere doelstellingen zijn: financiële steun aan projekten van volksgezond heid en sociale zorg. Elk jaar wordt de opbrengst van de Zomerzegelaktie in Voor een persoonlijke 'ening of financiering van uw auto, boot, bromfiets, :.v., meubelen, enz. Assurantiekantoor LAHR&CO Korte Noordstraat 6 - 8 MIDDELBURG Tel. 01180 - 25391 b.g.g. 01180 - 29878 of01180 - 27645 Gevolmachtigde ENNIA zijn geheel verdeeld en uitgekeerd, de opbrengst bedroeg in 1974: 586.000,—. Om de verkoop van de Zomerzegels te stimuleren, worden er ook prachtige ge« kleurde correspondentiekaarten van monumenten uitgegeven, een serie van elf kaarten met een compositie van monumenten uit elke provincie. Deze kaarten werden getekend door Otto van Eersel. Zomerzegels helpen waar hulp nodig is - Zomerzegels brengen levensvreugde! Iedereen kan deze aktie steunen door Zomerzegels en monumentenkarten te kopen. Het adres van het Plaatseltyk Comité os: M.CJ. ter Weer-Verheul, Hammarskjoldlaan 22, Middelburg. Zomcrpostzegels, correspondentie kaarten, prentbriefkaarten, maximum kaarten zjjn van 4 april tot en met X mei verkrijgbaar aan de verkoop-stand in het postkantoor te Middelburg. Mede werksters van de Unie van Vrouweiyke Vrijwilligers verzorgen deze verkoop. Omdat bij de vaststelling van de uit te keren bedragen in Zeeland ook de op brengst in deze provincie een rol speelt, wordt op een nog beter resultaat dan vorig jaar gehoopt. In 1974 kregen de muziekschool, de muziekbibliotheek, het Rode Kruis en de kinderboerderij, alle te Middelburg, een bedrag uitge keerd. Voor 1975 is voor Zeeland een bedrag beschikbaar van 7.583,De Commissaris der Koningin adviseert het bestuur over de besteding. Heel wat veranderd in de loop der jaren is er bij de bekende fotohandel Back, die momenteel twee vestigingen heeft: één in Vlissingen en één in Goes. Die veranderingen komen juist deze dagen extra nuar voren in het kader van het veertigjarig bestaan van het bedrijf, dat in 1935 door de vader van de huidige direkteur. Hans Back, werd opgericht, in een tijd die eigenlijk verre van roos kleurig was. Ondanks alle toestanden die in het zakelijk en persoonlijk leven opdoken, is de familie Back toch intens blij met dit jubileum. „M'n vader begon in een klein huisje aan de Badhuisstraat", zo vertelt Hans Back, „eigenlijk door de nood gedreven en geholpen door tal van familieleden. In de oorlogsdagen, juist toen de zaak wat begon te lopen, werd het hele pandje weggebombardeerd en verhuis den we naar de St. Jacobsstraat, waar na het oorlogsgeweld opnieuw een foto- handel werd ingericht. Daar sloeg het noodlot opnieuw toe en wel in de vorm van een watersnoodramp in 1953. We hadden in die tijd nog een vrij duur interieur, de schade beliep ruim 50 mille. Een heel kapitaal voor die tijd.". Met nieuwe moed zette de heer Back sr. de schouders onder het verwoeste bedrijf en weldra floreerde het bedrijf weer als vanouds'. Per 1 januari 1967 nam zoon Hans de zaak over en, hoe kan het anders, een nieuwe lente, een nieuw geluid: in mei 1968 volgde een in grijpende verbouwing. De hele zaak werd opnieuw opgezet en ingedeeld, waarbij rekening werd gehouden met 'n nog snellere uitbreiding die al in 1973 kwam. "Ik had het geluk", zo ver telt Hans Back, dat ik beslag kon leggen op een paar huisjes in de direkte omge ving van de zaak, samen vormden die precies met de winkel een vierkant blok. We hebben toen definitieve beslissingen genomen en de zaak groots aangepakt: we hebben nu een ruime studio, grote donkere kamers en een fijne grote winkel. Dat is ook nodig wil je je klanten een maximale service kunner

de Faam | 1975 | | pagina 10