HELM0 BOETIEK „De Vergulde Baars": riant wijkgebouw 't Zand, geopend Boekhandel Sandijck grondig vernieuwd BIJOU PASEN VERVROEGD Boomplantdag in ,Klarenbeek' o Vrijwilligers bespaarden anderhalve ton! Nieuwe TASSEN- M0DE TASSENZAAK nu 675.- FIIMA POMPSTATION INGRIJPEND VERBOUWD WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSE NUTSSPAARBANK E „Ouderwets" 'n gekleurde wastafel 139.- ETNA GASFORNUIS 459.- B. /VI/DA VA/NE De Faam DE^LISSINGER Im. leren jasjes 79,98, Rokken28,90 - 49, Spijkerbroeken Lois. Lee. Levis 39,75 - 45,50 Blouses en T-shirts, steeds leuke modellen vanaf 8,90-19,90-29,90 Broeken, Terlenka met omslag alle modekleuren59, 77e jaargang no. 13 woensdag 26 maart 1975 DOKCnniia Voor het oplossen rül 3WUII van tijdelijke finan- ||(Q ciële problemen. J Daarvoor bent u bij ■QniflQ de Nutsspaarbank in ervaren en vertrouwde handen. HOTEL-RESTAURANT ASAHI sp ïooo CANON Reflexcamera kompleet met kraan en afvoer VAN 199,55 tijdelijk voor Gas- en Loodgietersbedrijf KRJJISMEDITATIE IN ENGELSE KERK in verband met Pasen Is de sluitingsttyd voor advertenties van van 2 april tot vrijdag 28 maart 1975 12.00 uur LANGE DELFT 61 - MIDDELBURG D© Faam WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. Geen alledaags gezicht in de Middelburgse Baarsjesstraat, vormde vorige week zaterdagmiddag een grote groep volwassenen die Ijverig probeerden (althans zo leek het) tegelijkertijd de speeltuin van de wtykvereniglng 't Zand te bestormen, iets dat anders alleen door kinderen wordt gedaan. Toch was het wel een beekje een Juist beeld, daar het niet zozeer de speeltuin gold alswel het gloednieuwe wijkgebouw van de bloeiende wljkverenlglng, dat op die datum door wethouder drs. M. Belnema werd geopend. Het gebouw heet "De vergulde Baars" en is genoemd naar de herberg "Het Baarsje" of ook wel "De Baan" die vroeger in de w^jk het Zand heeft gestaan. De wethouden verrichtte de opening door het onthullen van de naam van het nieuwe gebouw en het opendraaien van de deur van het gebouw. Tot grote hilariteit van de omstanden bleek de hem overhandigde sleutel niet te passen en moest er y lings een andere worden gezocht, een manoeuvre die wonderwel lukte. De heer J. van Hemert heette de genodigden, onder wie vele prominente Middelburgers en vele vertegenwoordigers van zusterver enigingen, speeltuinorganisaties en afgevaardigden van sportverenigingen, van harte welkom. "Het is voor ons een bijzonder blijde dag", aldus de heer Van Hemert, "omdat het grote karwei, dat wij met eigen mensen hebben kunnen klaren, nog net binnen het jaar is rondgekomen. Vandaag is het de 22e maart, morgen precies een jaar geleden namen de bouwwerkzaamheden een aanvang met de sloop van de gammele oude barak die hier eerst stond als wijkgebouw". De heer Van Hemert merkte op dat het juist aan een handjevol getrouwen te danken is dat het projekt kon worden geraliseerd, een handvol mensen die door bleef gaan, wat er ook voor moeilijkheden rezen. Een van de grootste tegenvallers was de zware regenval van eind vorig jaar: het dak van het gebouw was nog niet klaar en regelmatig moest men hozen omdat het hele zaakje was volgelopen. "Maar eindelijk hebben we dan toch een ruim en comfortabel clubhuis dat voor alle aktiviteiten van de wijkvereniging mogelijkheden biedt", aldus de heer Van Hemert, die allen die financieel of stoffelijk hadden bijgedragen, hartelijk dank zegde. Wethouder Beinema onderschreef de vreugde van de heer Van Hemert en noemde de gang van zaken bij de tot standkoming van het bouwwerk bijna ouderwets. "In de eerste plaats is Uw wijkver- Gedurende drie en een halve week hebben de vaste bezoekers - en wie weet ook de toevallige - van kantoon boekhandel Sandjjck, zich af kunnen vragen wat er nu toch eigenUjk achter de schutting in de winkel aan de hand was. Wei klonken er wat vage geluiden door, maar het ftyne van de zaak bleef nog verborgen. Na die drie en een halve week ging de zaak gedurende een week dicht en na die week kwam uit wat er in de voorafgaande periode was gewrocht: de kantoorboekhandel had een ware metamorfose ondergaan! Een feestelijke receptie luidde een nieuw tijdperk in voor de ca. een halve eeuw bestaande zaak, die officieel wordt de gelegenheid voor het houden van Uw bruiloft, familiedineetje en vergaderingen. Diverse zalen in groot en klein formaat Lange Delft 10, Middelburg Tel. (01180) 13490 aangeduid met de naam Fa. F. Sandijck en Zn. In 1926 begon de vader van de huidige winkeleigenaar, de heer F. Sandijck met zijn zaak in de Zeeuwse hoofdstad. In 1966 werd de zaak al gedeeltelijk verbouwd, maar de ontwikkelingen gaan dermate snel, dat nu alweer een verandering noodzakelijk bleek te zijn. Een verandering die getuige de veelheid van bloemstukken en gelukwensen bij iedereen goed in de smaak valt. Het ene gedeelte van de zaak is voorzien van een bruin plafond met een witte winkelbetimmering, het andere gedeelte heeft net tegengestelde kleren: een wit plafond en een bruine betimmering. Het ontwerp voor het nieuwe interieur is afkomstig van de heer F. Sandijck jr. en het is uitgevoerd door Esmé- interieur."Mede dank zij de ruimte- winst van ongeveer 50 m2", zo vertelt de heer F. Sandijck, "hebben we onze kollektie drastisch kunnen uitbreiden. We hebben ons - meer dan we reeds waren - gespecialiseerd op tijdschriften gebied, zowel Nederlands als Frans, Duits, Engels en Amerikaans. Het is verbazingwekkend hoe sterk de vraag naar buitenlandse tijdschriften en kranten is toegenomen. Verder voeren we een kollektie tekenmateriaal van Rotring, we hebben een keur van luxe en geschenkartikelen in voorraad alsmede een uitgebreide verzameling vulpennen, ball points etc. Een nieuw artikel is het party good, waarvoor ook steeds meer belangstelling komt". Opvallende leuke lijn Nieuwe modellen De zaak op de hoek Lange Delft 44 - Segeerestraat 4a - Middelburg Handtassen vanaf tot 69,— In leer vanaf 60, Sportieve leren tassen 22,- vanaf Op de foto: de Kinderoperetteclub tijdens het zingen van het openingslied. eniging al ouderwets, echter met één uitzondering: de vereniging is kort na de oorlog opgericht en bestaat nog steeds: U hebt een ouderwets laag bedrag aan subsidie gevraagd, maar toch kans gezien er een goed en degelijk bouwwerk van te creëren. De gemeente Middelburg kan nu eens zien dat ook iets dat op 't Zand gebouwd wordt, bij wijze van uitzondering op het gezegde, stand kan houden!". Drs. Beinema overhandigde vervolgens de sleutel (de goeie) aan de voorzitter van de wijkver eniging, de heer J.J. Meulmeester, waarmee de opening een voldongen feit was. In een niet geheel en al van humor ontbloote toespraak, vertelde de heer Meulmeester nog een en ander over de gang van zaken bij de bouw, wie wèl en wje niét waren komen opdraven van de heren vrijwilligers, hoe dames -.met koffie kwamen en met besmeurde broeken weer naar huis moesten, ware het niet dat Ome Kees ingreep met een reinigingsmiddel, etc. etc. Verhalen die de insiders het hele gebeuren weer ras voor de geest toverden. De heer Meulmeester rekende het gezelschap even snel voor dat de zelfbouwaktiviteit in totaal maar liefst anderhalve ton op de bouwkosten heeft bespaard: de geraamde waarde van het wijkgebouw bedraagt 250.000,--. De werkelijke kostprijs ligt rond de 100.000,--. Samen met de vice-voorzitter, mevrouw Minderhoud, bracht hij vervolgens hulde - en een toepasselijk geschenk aan de bouwers en de beide koffie dames, Allen verschenen op het toneel om hun beloning en een warm applaus in ontvangst te nemen. Daarna werd nog het woord gevoerd door een rij van sprekers, namens diverse clubs die in de wijkvereniging zijn ondergebracht en allen boden ze een passend geschenk aan. Dit was al eerder gebeurd door de Kinderoperetteclub die een openings lied zong. Hun geschenk was een prachtige plantenbak. Gedurende de avonduren was er voor de bouwers en hun dames een koffiemaaltijd aangericht. De openingsdag werd besloten met een fijne feestavond. reflexcamera va 765.- VLISSINGEN NiFUWEMDlJ'< 35 .(7-TEL 2209 met ruit, thermostaat en lade van 685,voor „DOE-HET-ZELVERS" kunnen by ons terecht voor al hun materialen Langevlele 62 MIDDELBURG Tel. 12330 Feest by het Fina pompstation van de heer D.W.M. Rouw aan de Kanaalweg in Middelburg, toen dit vorige week officieel werd heropend na een ingrijpende verbouwing. De distrlcts- dJrckteur van h«" Fijia concern hield een toespraak vol la nde bewoordingen en overhandigde de heer Rouw een fraai bloemstuk. Gedurende de rest van de openingsdag, en nog twee dagen, daarna, werd de openingsaktie gehouden: kinderen van tankende automobilisten konden deelnemen aan een grabbelaktie, terwijl de ouderen op koffie met gebak werden onthaald. "De verbouwing was puur noodzakelijk aldus de heer Rouw, "omdat het station al lang niet meer aan de eisen des tijds voldeed. Vandaag-de-dag is het voor een service station enorm belangrijk dat je ook echt gezien wordt, en wel in de meest letterlijke zin van het woord. Vandaar dat we in eerste instantie de luifel boven het pompeiland hebben vergroot, zodat we nu inderdaad meer in het oog springen. Er staan op het eiland vier pompen, 3 benzine- en één dieselpomp, verder hebben we nog een pomp voor mengsmering en een aparte voor mengsmering voor bromfietsen. Het stationsgebouw heeft nu een grote magazijnruimte gekregen, broodnodig nu de autoshop sterk in de belang stelling is komen te staan en dientenge volge ook vergroot is. In de shop zijn een groot aantal auto accessoires voorhanden en veel automobilisten en doe-het-zelvers op autogebied lopen graag even binnen. Het is de bedoeling dat straks ook een en ander op watersportgebied wordt toegevoegd aan de collectie, omdat de heer Rouw ook steeds meer belangstelling ondervindt van passerende watersporters. "We gaan ervoor zorgen dat straks het geheel nog aantrekkelijker wordt", aldus de heer Rouw, "door ons service station te versieren met vlaggen en bloembakken. Zodoende hopen we, met nog een betere service voor onze klanten, de zaak nog aantrekkelijker te kunnen maken". Aanstaande vrijdag 28 maart - Goede Vrijdag - wordt er in de Engelse Kerk te Middelburg om drie uur 's middags een kruismeditatie gehouden. De dienst zal bestaan uit schriftlezingen, lijdensliede ren en gebed, terwijl er ook momenten van stilte in zullen voorkomen. Ze wordt voorbereid door de groep rondom het oecumenische Avondgebed. De kruis- meditatiedienst staat onder auspiciën van de Raad van Kerken te Middelburg. Het Avondgebed op Witte Donderdag 27 maart gaat dientengevolge niet door. In de paasweek op donderdag 3 april wordt het oecumenische Avondgebed weer wel gehouden. Het thema zal dan zijn: De Emmaüsgangers. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 27 maart tot en met woensdag 2 april. do. 1.36 en 13.59, vr. 2.16 en 14.37, za. 2.55 en 15.17, zo. 332 en 15.58, ma. 4.12 en 1639, dl. 4.57 en 17.22, wo. 5.48 en 18.17 u. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Zoutelande en Domburg zyn ongeveer geiyk aan Westkapelle. 29, 30 en 31 maart Pasen Alarmnummer-politie: 01180-25800 Alarmnummer brandweer: 01180-12233 Ambulance bij ongevallen: 01180-25800 Hulpcentrum Noord- en Midden Zeeland: 011004444 ARTSEN: Middelburg: za. 0.00-24.00 uur: J. E. v. d. Rijst, Rouaanse Kaai 11 tel. 26659, zo. 0.00-24.00 uur: J. Z. S. Pel, Rouaanse Kaai 11 tel. 29746, ma. 0.00- 24.00 uur: J. E. v. d. Rijst, Rouaanse Kaai 11, tel. 26659. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zud: patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kodde: zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Spreekuur voor drin gende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 9.00-ma. 24.00 uur. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Souburg tel. 01183-1630. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Serooskerke, Veere, Oost- Kapelle en Grypskerke: za. en zo. 29 30 mrt.: J. P. Bekker, Dorps- str. 2, Oostkapelle tel. 01188-1276. Ma. Vorige week woensdag was het In Nederland de traditionele boom plantdag en in vele honderden plaatsen In Nederland werden dien overeenkomstig dan ook de nodige jonge boompjes en struiken In de grond gezet. In Middelburg was het wethouder ds. M. Beinema, die de eerste van ca. 250 bomen plantte, by de nieuwe openbare schooi „De Vryburch"aan de generaal Hakewlll Smithlaan in de wyk Klaren beek. Allereerst kregen de kinderen die bij het planten zouden assisteren een appel uitgereikt en daarna togen ze onder vakkundige leiding van de mensen van de Middelburgse plant soenendienst aan de slag. Chef plantsoenendienst de heer D. Tillema was bij het plantfestijn uiteraard ook aanwezig en wees de kinderen op enkele technische details van het boomplanten, zoals bijvoorbeeld de noodzaak dat de wortels goed in de grond moeten zitten. Behalve de heer Beinema plantten it ook twee schoolhoofden een boom pje, want de Vrijburch is het tijdelijk onderkomen van de protestants christelijke Klarenbeekschool. Een en ander gebeurde uiteraard onder luide bijval van hun leerlingen, die zich onmiddellijk nadat de school hoofden zich van hun niet alledaagse taak hadden gekweten, naar hun plantplaatsen spoedden, waar de tuinlieden al stonden te wachten. De groep kinderen was in zessen ver deeld, zodat elke groep ca. 40 bomen voor haar rekening moest nemen, in de koude wind beslist geen sinecure. Het ingeplante gedeelte gaat onder deel uitmaken van een groenstrook rondom de Vrijburchschool. Na afloop van het planten bedankte de wethouder de kinderen voor hun medewerking en wees hen op het be lang van de natuurbescherming. „Het moet niet enkel maar bij het planten van dit boompje blijven...." aldus de heer Beinema. De feeste lijke aanplant werd besloten met het uitreiken van een herinnerings vaantje en - lineaaltje, een sticker en de vertoning van enkele films. Namens de gemeente bood drs. Beinema de beide schoolhoofden een boekenbon aan ten behoeve van de schoolbibliotheek. 31 maart: A. C. Kousemaker, Torenstr. 46, Serooskerke tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00-zo. 12.00 uur: F. L. Berghauser Pont, de Casembrootstr. 24, Westkapelle tel. 01187-234. zo. 12.00-ma. 24.00: B. Vaandrager, West- str. 7, Domburg tel. 01188-1271. TANDARTS: Spreekuur za. en zo. 11.00-12.00 uur: R. J. v. d. Moer, Pr. Rooseveltlaan 48, Vlissingen tel. 01184-9086, ma. 11-12 uur: A. Peeters, Houtkaai 7, Middel burg tel. 01180-12565. DIERENARTS: Consult alleen na telefonische afspraak: L. J. J. Schofaerts, Vlissingen tel. 01184-4699. APOTHEEK: De dienst vangt aan op vr. 18.00 uur en eindigt de vrijdag daaropvolgend. Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 1333, tel. 12538. WIJKVERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland: J. M. Wapenaar, Sloehavenstr. 17, Nieuwland tel. 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grypskerke, Serooskerke, St. Laurens, Vrouwenpolder, Veere en Gaplnge: E. Vogelaar, Markt 36, Veere tel. 01181- 339. Oranje-Groene, Wlt-Gele en Groene Kruis Souburg en Rltthem: L. Slabbe- koorn, Wittezeestr. 42, tel. 01183-1843. Koudekerke, Zoutelande, Mellskerke, Blggekerke en Westkapelle vr. 19.00- ma. 8.00 uur. Zr. Bakker, De Casem- brootstraat 26, Westkapelle. MAATSCHAPPELIJK WERK: Gezins- en Bejaardenzorg: Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, Middelburg, tel. 01180-26951. Spreekuren: ma. t/m vr. 8.30-9.30 uur. Spreekuren voor Maatschappelijk Werk: ma t/m vr 8.30-9.30 uur; donderdags 19-20 uur Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstr. 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Bijkantoor Middelburg: Korte Noordstr. 31, tel. 01180-25594. Spreekuren leidsters: op werkdagen van 8.30-9.30 uur. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg. Spreekuren: iedere morgen van 9.00 10.00 uur en donderdags 18.30-19.30 uur aan het Molenwater 33 te Middel burg; alsmede dinsdagmorgens 9 10.00 uur en donderdagavonds 18.30-19.30 uur aan het adres Bachten Poorte te O.-Souburg. Stichting Niet-Gehuwde Moeders kade 25 te Middelburg tel. 01180- 27311. Spreekuur volgens afspraak. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180-26057/58/59. Sociaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.), spreekuur volgens afspraak. Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.), spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproblemen of leermoeilijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks en/of seksuele problemen en voor alleen staanden met aanpassingsmoeilijk heden. Actie Moeders voor Moeders: mevr. v. Belleghem-Wissenkerke 01184-9518. Voor eventuele veranderingen: zie de PZC van vrydag en zaterdag a.s. van van Lós-

de Faam | 1975 | | pagina 1