NOG EVEN TERUGBLIKKEN Wat de gemeenteraad besloot Hans Truyen exposeert in Middelburgse vleeshal CARAMEL Sta op uw wolkje. campma PROCESSEN- VERBAAL De Middelburgse Gilden Garage Poppe herhaalt geslaagde show campina Verkeersmaatregelen Tentoonstelling in VleesKal ZIEKTEKOSTEN DICK SCHINKEL OP 6 APRIL 2e WESTDUIN KLASSIEKER F Woensdag 19 maart 1975 ^ang^ MENU. TAFELTJE DEKJE Üht br iRtöörllmruör historie FOTO- EN Dl A WEDSTRIJD CAMPINA PER HALVE LITER TIJDELIJK, Campina-koffiemelk, 't wolkje lékker voorde koffie! natuurlijk lekker r KONINGINNEFEEST IN MAGISTRAATWIJK van de Campina-kok Enkele dagen geleden rolde van de pers het boekje "Middelburg in 1974", waarin zoals de titel al zegt, wordt teruggekeken naar wat 1974 de gemeente bracht. Burgemeester Wolters voorzag dit boekje van een inleidend woord, dat wij hierna laten volgen. MIDDELBURG IN 1974. Bij een beschouwing van de tot en met 1974 bijgewerkte cijferoverzichten, die U hierbij worden aangeboden valt op, dat het aantal inwoners van onze stad opnieuw aanzienlijk is gestegen en wel met 1197(1973: 1301, 1972: 918). Het totaal aantal inwoners van Middelburg bedroeg op 1 januari 1975 35968. Deze forse aanwas werd bereikt ondanks het feit, 'dat de bouw van nieuwe woningen sterk achterbleef bij vorige jaren. In 1974 kwamen 344 nieuwe woningen gereed en in 1973 en 1972 respectievelijk 1057 en 911. Deze laatste vergelijking lijkt een aanwijzing te zijn voor een minder snelle ontwikkeling van de gemeente dan die welke zich de laatste zes zeven jaren voordeed. Evenals in voorgaande jaren werd de bevolkingstoename vooral veroorzaakt door een groot vestigingsoverschot (3260 personen vestigden zich en 2323 vertrokken; verschil 937). Dauwendaele. Dauwendaele Is de wyk, die In 1974 de grootste bevolkingstoename te zien gaf: 554. Klarenbeek volgt met een stijging van 486. Opvallend is ook de groei van het aantal inwoners van Nieuw- en Sint Joosiand met 113 zielen tot 1500 op 1 januari 1975. Welzijnsaccommodaties. Op het gebied van de welzijns accommodaties konden in 1974 belangrijke aanwinsten geboekt worden. De geheel vernieuwde concertzaal kwam gereed. Aan de Kruitmolenlaan verrees dankzij een belangrijk particulier initiatief een centrum voor kleine zaalsporten. De voetbalverenigingen Nieuwland en Zeelandia bouwden zich nieuwe clubgebouwen. Bij het sportpark "De Voorborch" werd begonnen met de bouw van een permanente sporthal, nadat voor de tweede maal de ballon sporthal gesneuveld was. De kantine bij "De Voorborch" werd aanzienlijk vergroot. Middelburg kreeg in 1974 twee trimbanen, waarvan die in het park Toorenvliedt al spoedig ten offer viel aan vernielzucht. De Wijkvep- eniging 't Zand startte met de bouw van een nieuw stenen buurthuis, terwijl het Trompetterskorps Juliana de molen "De Hoop" betrok. Scholen. In Klarenbeek, de Griffioen en Dauwendaele werden nieuwe scholen gebouwd voor het kleuter- en lager onderwijs. Voorbeeldstad. Middelburg werd aangewezen als voorbeeldstad in het kader van het Europese Monumentenjaar 1975. Dit dankzij het feit, dat in de binnen stad grote restauratie- en ver nieuwingsactiviteiten werden en worden ontwikkeld door particulieren, de N.V. Stadsherstel, de woningbouw» vereniging Middelburg en ook door het Pensioenfonds Van Gelder Papier. De Spanjaardstraat is op enkele panden na geheel gerestaureerd. In de Bellinkstraat is men al over de helft. Op vele plaatsen in de stad worden voorts individuele restauraties ver richt. Winkels. Met betrekking tot de ontwikkeling van het winkelgebied in de binnenstad deden zich vreugdevolle en minder prettige gebeurtenissen voor. Het zelfbedieningswarenhuis van De Gruyter "Het Trefcenter" werd geopend. Met de gegadigden die zich voor vestiging in het Geeregebied hadden aangediend werd de „Stichting Ontwikkeling Geerege bied" opgericht. 1) Hoewel zich op het punt van de vestiging van nieuwe bedrijven op het groot-industrieterrein geen spectaculaire ontwikkelingen voor deden, konden er in 1974 enkele kleinere bedrijven, waarvoor het industrieterrein zeer geschikt is, hun poorten openen (Herder, Van Pelt). Ook het keuringsstation van de A.N.W.B. aan de Arnesteinweg kwam gereed. Van groot belang was ook het in 1974 genomen besluit van Boddaert en Co. B.V. om de vestiging aan de Kousteensedijk te verplaatsen naar het groot-industrieterrein, welke Dit is de Ijzergieterij- en Machinefabriek v/h. Boddaert en Co. aan de Kousteensedijk te Middelburg. Dit bedrijf is de laatste weken in het nieuws, omdat in verband met de toekomstige verplaatsing op personeelsgebied enkele maatregelen worden voorbereid. Feit is, dat dit bedrijf, dat voor de bewoners en gebruikers van bepaalde delen van de binnenstad toch wel milieuhinder veroorzaakt,verplaatst zal gaan worden naar het groot-industrieterrein te Middelburg. Die verplaatsing zal eind 1976 moeten plaatsgrijpen. Het nieuwe bedrijf dat wordt gebouwd krijgt voorlopig een bebouwde oppervlakte van ongeveer 5.000 m2. Het huidige bedrijf beslaat een oppervlakte van plm. 2.000 m2. In het nieuwe bedrijf zal werkgelegenheid zijn voor ongeveer 125 personen. Nu werken bij Boddaert ruim 80 personen. In de nieuwe fabriek zullen gietstukken tot een totaal gewicht van 20 ton vervaardigd kunnen worden. verplaatsing in 1976 zal geschieden. Gemeenteraad. In 1974 werden verkiezingen voor de samenstelling van de gemeenteraad gehouden. Negen raadsleden, waaronder de heer C.A. Kammeraad, jarenlang nestor van de raad, namen afscheid. Evenzovele nieuwe leden namen hun plaatsen in. Deze korte inleiding is verre van volledig, reden waarom ik U graag adviseer met aandacht kennis te nemen van de hierna opgenomen gegevens. Zij tonen aan, dat in onze stad op veie gebieden grote activiteiten worden ontwikkeld. 1) Nadat door de deelnemers in deze Stichting enkele maanden gewerkt was aan de voorbereiding van de plannen kwam begin 1975 het bericht, dat C. A. besloten had zich terug te trekken. Burgemeester en wethouders besloten tot de volgende maatregelen op verkeersgebied. Grevellngenstraat. Er wordt een parkeerverbod ingevoerd voor de beide zijden van het gedeelte van de Grevelingenstraat, dat ligt tussen de Oosterscheldestraat en de Krammer (11 maart 1975). Kromme Weele. Het stopverbod dat gold voor het gedeelte van de westelijke zijde van de Kromme Weele, gelegen tussen het perceel Kromme Weele 19 en de Molenberg wordt opgeheven. Er is geen noodzaak om dit verbod te handhaven (11 maart 1975). Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Het menu voor de periode van 24 - 31 maart a.s. is als volgt: maandag 24 maart: rundvlees, spruitjes, aardappelen, dinsdag 25 maart: carbonade, tuinbonen, aardappelen, woensdag 26 maart: gehakt, bloemkool, aardappelen, donderdag 27 maart: spercibonen, rundvlees, aardappelen, vrijdag 28 maart: jachtschotel, rode kool, zaterdag 29 maart: kip, appelen, aardappelen, maandag 31 maart: varkensoester, spinazie, aard appelen. De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan men bestellen tussen 9.00 - 9.30 uur op tel. 27537. Deze dienstverlening van het UW geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet voor warm eten kunnen zorgen. In de vleeshal van het stadhuis wordt tot en met 13 april a-s. een tentoonstelling gehouden van portretten, tekeningen^chiideryen en gouaches van Hans Truyen. De tentoonstelling is dagelijks te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 14.00 tot 17.00 uur. De aankoopsubsidieregeling kunst werken is van toepassing. In het jaarverslag over 1974 van de Middelburgse politie is een overzicht opgenomen van de opgemaakte processen verbaal over de jaren 1961 t/m. 1974. Dat overzicht laten wij hieronder volgen. Het spreekt voor zich. Opgemerkt wordt nog, dat een overtreding van lichtere aard is dan een misdrijf. Een misdrijf is een inbreuk op de rechtsorde. Aantal processen-verbaal en transakties terzake van overtredingen 1961 1938 1968 4353 1962 3041 1969 4684 1963 3025 1970 4740 1964 4071 1971 5438 1965 4554 1972 4802 1966 4198 1973 5573 1967 4989 1974 5539 Aantaal processen-verbaal terzake van de maximum snelheid 1961 198 1968 464 1962 311 1969 516 1063 155 1970 732 1964 127 1971 647 1965 257 1972 432 1966 291 1973 495 1967 374 1974 401 Aantal processen-verbaal van misdrijven 1961 163 1968 408 1962 242 1969 471 1963 266 1970 480 1964 282 1971 720 1965 338 1972 881 1966 340 1973 1062 1967 343 1974 1156 Tijdens de maandag j.l. gehouden gemeenteraadsvergadering werden onder meer de volgende besluiten genomen: - Er werd een bedrag van 7.000,-- uitgetrokken voor de herdenking van het feit, dat Nederland 30 jaar geleden werd bevrijd. Voor dit zesde lustrum heeft de Koninklijke Vereniging Uit het Volk voor het Volk een programma samengesteld. - Langs een gedeelte van de Kanaalweg, dat ligt tussen de Stationsburg en de Schroebrug zal aan de kanaalzijde een fietspad van ongeveer 100 meter worden aangelegd. De fietsers die nu uit de richting Stationsbrug komen krijgen van de automobilisten, die voorge sorteerd staan voor de Schroebrug geen ruimte om zich op te stellen voor het stoplicht. In verband hiermede wordt het aanwezige stukje fietspad voor de Schroeweg op de Knaalweg met 100 meter verlengd - 6450,-- werd uitgetrokken voor het treffen van verkeersmaatregelen in de wijk Klarenbeek. Die verkeersmaat regelen zijn de volgende. Het kruispunt Noordsingel - Sir Winston Churchill-laan - Park van Nieuwenhove wordt aangewezen als voorrangskruispunt met dien verstande dat het verkeer dat over de Noordsingel komt voorrang heeft. Er wordt een parkeerverbod ingesteld over een afstand van 25 meter voor de beide zijden van de toegangsweg tot het J. Postkwartier van de Sir Winston Churchill-laan. Om het berijden van paden in Klarenbeek tussen de verschillende kwartieren door auto's tegen te gaan zullen 20 paaltjes geplaatst worden op strategische punten, waar de paden verlaagd zijn. Deze paden zijn thans voor alle verkeer toegankelijk. Voor het treffen van deze drie maat regelen is het genoemde bedrag dus nodig. Voor de verbetering van de verlichting van de Breeweg werd door de raad een krediet van 15.000,-- beschikbaar gesteld. - Zoals al bekend was zullen op het sportterrein te Sint-Laurens nieuwe kleedkamers worden gebouwd. Door de Fa. Jarino werd een plan gemaakt voor de bouw van 4 kleedkamers met alle noodzakelijke voorzieningen zoals sanitair, elektriciteits- en verwar mingsinstallatie. Bovendien voorziet het plan in de bouw van een kantine, een scheidsrechterskamer en een berging. Benodigd bedrag: f 91.000,—. - De sporthal aan de Nassaulaan krijgt een nieuw dak. Dat is nodig omdat het huidige dak lekt en erg dun is. De te treffen voorzieningen aan het dak bestaan uit het aanbrengen van stalen dakplaten waarover een isolatieplaat en een gemineraliseerde dak bedekking worden aangebracht. Hierdoor zullen de hoge temperaturen in de zomer in de sporthal grotendeels tot het verleden behoren. Uitgetrokken krediet 86.000,--. Een vorige keer spraken we over schuttersgilden en schuttershoven. Nu willen we de oude ambachtsgilden uit het Middelburgse eens belichten. In de He - 12e eeuw ontstaan de handwerkers- of ambachtsgilden (hiernaast ontstonden ook andere gilden zoals b.v. die der kooplieden of die der schutters). De ambachtsgilden konden ontstaan doordat lieden die in een stad hetzelfde handwerk uitoefenden nauw gingen samen werken. Later werd men, als men een bepaald handwerk uitoefende, verplicht lid van het desbetreffende gilde te worden. Zo ontstonden er gilden van bakkers, slagers, kuipers, kleerkopers, timmerlieden, schilders etc. De gilden verkregen een monopoliepositie: alleen haar leden waren gerechtigd als handwerkers werkzaam te zijn. Per gilde werd gezamenlijk ingekocht, winst verdeelde men gelijkelijk over de leden. Een goede kant der gilden was de sociale zorg voor weduwen en wezen van de gildebroeders (d.m.v. fondsen, de zgn. gildekassen). Aanvankelijk hadden de gilden een sterk religieuze inslag (eigen altaren in de kerk e.d.). Lid van een gilde worden was niet zo gemakkelijk. Een handwerker begon als leerling, werd dan na zo'n 3 A 5 jaar gezel en kon dan na enkele jaren de meesterproef (die in later eeuwen zeer verzwaard werd) afleggen. Bij gebleken' geschiktheid werd men dan meester èn officieel lid van het gilde. Het gildebestuur van gildedekens werd door de leden gekozen. Soms konden de gilden politieke invloed uitoefenen, zoals b.v. te Utrecht en in Zuid Nederlandse steden als Brugge, Gent en Luik. In ons land werden de gilden officieel afgeschaft in 1798. Een aantal wist hun bestaan toch nog te rekken totdat het K.B. van 1820 de opheffing definitief regelde. Hoewel enkele gilden ondanks dit alles nog enkele jaren stand hielden betekende de 19e eeuw, zoals voor zoveel zaken, het einde der ambachtsgilden Hoe was dit alles nu in Middelburg? Al in het begin van de 14e eeuw is er in Middelburg sprake van ambachts gilden. De gilden waren economisch voor de handelsstad aan de Arne van groot belang. Ze hebben echter op staatkundig gebied geen rol van betekenis kunnen spelen. Er hebben te Middelburg 66 gilden bestaan, zij het niet gelijktijdig naast elkaar. Omstreeks 1795 waren er nog zo'n 45. De oudste gilden hadden bescherm heiligen, zoals het Lieve Vrouwe Gilde (metselaars, timmerlieden en zagers). In een ordonnantie voor dit gilde uit 1449 lezen we o.m.): "Item zoo wie van buyten komen ende Meester werden wille in eenigen van den driën Achterzijde Kuiperspoort. ambochten voirn(oemd) die moet eerst poortere wezen en komen in Onser Vrouwen Guldebachten der duere tot Westmonster, en geven haar Een Pond Was, endeeenen Ingelschen Nobel, op Paijement synre waarden tot des Gulden behoef vorin(oemd)". Dus: degene die meester in het gilde wil worden moet eerst poorter van Middelburg en lid van het gilde worden en voor dit laatste betalen. De gilden kenden ook eigen symbolen en tekens, zij sloegen ook penningen waarop die symbolen voorkomen. Zo zien we op een penning der apothekers en drogisten een vijzel en op een pinning van de schrijnwerkers een fraai bewerkt kastje. Het Zeeuws Museum bezit een collectie gildepenningen. Van de bijeenkomstplaatsen der gilde broeders (de gildekamers in de zgn. gildehuizen) is in onze provinciehoofdstad niet veel over. Het bekendste voorbeeld is natuurlijk de fraai gerestaureerde Kuiperspoort. In 1626 werd het gebouw aan het einde daarvan door het kuipersgilde aange kocht, de naam van het gildehuis is Oen op het hele complex overgegaan. In het kader van het monumentenjaar (M'75) wordt in Middelburg door de gemeente in samenwerking van de Middelburgse foto- en diaclub een dia- en fotowedstrijd georganiseerd. Eerste prijs f 750,tweede prijs 500, derde prijs 250,enz. De moeite waard dus om deel te nemen. Het thema voor de wedstrijd luidt "Het monument in Middelburg". Graag wordt gezien, dat de sfeer wordt vastgelegd van het woon- monument in zijn funktie in de samenleving. Er zou iets kunnen blijken in de foto's van de liefde waarmede bewoners en eigenaren in vele gevallen hun monument omringen. Enfin U ziet maar. In ieder geval meedoen. Bij de fotohandel in Middelburg kunt U folders krijgen met alle bijzonderheden. gewicht van 20 ton vervaardigd kunnen worden. 6450,- werd uitgetrokken voor het verlichting van de Breeweg werd door Uitgetrokken krediet 86.000,--. wille in eenigen van den driën In de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis, exposeert tot en met 14 april a.s. de Limburgse kunstenaar Hans Truijen. Zijn expositie werd vorige week vrijdag geopend door de heer L.M. Al herigs, direkteur van de kulturele dienst te Venlo, die onder meer een korte levensbeschrijving van Hans Truijen gaf en een overzicht van diens werk. waarbij hij zijn toehoorders vooral opmerkzaam maakte op de kwaliteit van het werk. De heer Alberigs werd verwelkomd door wethouder M.A.L. Hubregtse van Middelburg. De wethouder legde uit dat de mogelijkheid tot exposeren in VLA Geldig t/m campma 22 maart natuurlijk lekker Middelburg voor kunstenaars van buitenaf, mogelijk was door een samen werkingsvorm tussen verschillende instanties op kunstgebied, in Venlo, Heerlen, Amstelveen, Hilversum en Eindhoven en Middelburg. Belangrijkste eis aan het te exposeren werk gesteld, is dat het van een uitzonderlijke kwaliteit dient te zijn. Deze samenwerkingsvorm brengt met zich mee dat ook Zeeuwse kunstenaars op hun beurt buiten de provincie kunnen exposeren. Als voorbeeld noemde de heer Hubregtse de expositie van Leonard Maas als onderdeel van Grafiek '75 in Venlo, Eindhoven en Hilversum. Een niet onbelangrijk element bij de totstandkoming van deze expositie was ook de relatie tussen direkteur culturele dienst Middelburg, de heer J. Vuyk en de heer Alberigs. "Hans Truijen wil in zijn omvangrijke werk nu eens geen speciale boodschap meegeven of de toeschouwers belasten met allerlei problemen uit de samen leving", aldus de heer Alberigs. "Hij is een man die in z'n werk het leven van de fleurige kant beziet en dat ook op een charmante manier tot uitdrukking weet te brengen. Duidelijk is een verwant schap met Toon Hermans te zien, al was het alleen maar in de bonte kleuren, het circus, de voorliefde voor kermissen, vaandels en vlaggen. Hermans is dan ook een huisvriend van de Truijens". Hans Truijen, geboren in Soerabaja, studeerde monumentale kunst aan de Jan van Eyck academie in Maastricht en slaagde cum laude. In 1957 kreeg hij de koninklijke subsidie voor vrije schilder kunst. Een lange periode is Hans Truijen vooral bezig geweest in de monumentale kunst: veel wand schilderingen, ramen etc. Pas sinds kort krijgt hij eigenlijk meer tijd voor de "vrije schilderkunst", daarnaast is Truijen een bijzonder knap portrettist. De tentoonstelling bestaat in hoofdzaak uit recente, vrije werkstukken, die de bezoeker onmiddellijk boeien door hun bonte kleurenpracht. Af en toe kan men zich niet aan de indruk onttrekken, een expositie van kindertekeningen te bezichtigen, zij het dan met dien verstande, dat een en ander natuurlijk veel doelbewuster op papier is gezet. Toch moet het voor een man als Hans Truijen bijzonder fijn zijn, zover in jezelf te kunnen opgaan dat het kind in de mens weer de boventoon krijgt, waardoor de schilderijen een heel aparte dimensie krijgen, iets meer dan zomaar een vrolijke plaat. In totaal hangen er een kleine 80 werkstukken van Truijen. Behalve kleur toont Hans Truijen zich ook een bekwaam schilder in zwart wit, getuige een aantal tekeningen die worden tentoongesteld. Ook hangen er enkele portretten door hem geschilderd waarbij vooral de "Dame in boat" opvalt door een aparte kleur en penseel, voering. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur en 's zondags van 14.00 tot 17.00 uur. Bij de aankoop van kunstwerken is de subsidieregeling van toepassing. MELKVWWES echtpaar 69,69 p.m. echtpaar lk.... 85,15 p.m. echtpaar 2 k. 100,62 p.m. echtpaar 3 k. 116,03 p.m. Meer dan 3 kinderen geen premie. Bel Financ., plus Assurantie kantoor 01183 - 4455 Zondag 6 april a.s. organiseert de Vlissingse Sport Vereniging "Marathon", afd. trimaktiviteiten haar tweede Westduin Klassieker. Om twee uur is de start voor de 2 km. lange jeugdloop en om half drie voor de prestatieloop van resp. 6 en 15 km. Het parcours zal leiden over alle te vinden bos. wandelpaden tussen Vlissingen en Zoutelande, te weten het Nollebos, het Galgenbos, het Vebenebos en over de waterwingebied-wandel- paden. Met 21 controlepunten wordt voor een goed verloop gezorgd. Voor de grootste groep of club is er de wisselbeker, welke vorig jaar door AV '56 werd gewonnen. Ook ontvangt iedere deelnemer een herinnering. Bij cafe Huvers op Westduin is er gelegen heid voor verkleden. Vorige week zaterdag werd voor de tweede achtereenvolgende zaterdag, een drukbezochte autoshow gehouden bij het Middelburgse garagebedrijf Poppe en Zn., van Audi. NSU en VW auto mobielen. Het succes van deze tweede show was dermate groot, dat maar alvast besloten werd op zaterdag, 22 maart opnieuw deze show te houden, in eigen bedrijf Overigens is VW nieuw in de "Poppe- stal" en wel sinds oktober vorig jaar. Van VW was er de nieuwe Passat L met de vijfde - of zo men wil derde - deur. naast de Volkswagen Golf en de gewone kevers. De Audi lijn was vertegen woordigd met onder meer de 50 - lijn: de Audi 50, de 50 LS en de 50 GL, steeds luxer - en duurder-wordend in uit voering. Is de Audi 50 al een comfortabele wagen, de LS overtreft dit nog en wordt op zijn beurt weer over troffen door de GL. Het meerdere aan luxe vindt men vooral terug in een krachtiger motor en in een wat mooiere bekleding. De Audi 50 is een auto die bijzonder zuinig is: bij 100 km u gebrukt deze auto slechts 1 16. Evenals de VW Passat en de Golf rijdt de Audi 50 op normale benzine! Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, zal de wijkver- eniging "Zuid" de festiviteiten in de Magistraatwijk organiseren. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: Voormiddag: Optocht met versierde fietsen. Spelen voor de schoolgaande jeugd. Avond: Lampionoptocht vanuit de Magistraatwijk naar de Abdij. Disco bal voor de jeugd van 12 t m. 18 jaar in het Zuiderbaken. Tijden, plaatsen en route's worden op een later tijdstip bekend gemaakt langs de gebruikelijke kanalen. Op de Nationale Feestdag, 5 mei, zullen de aktiviteiten zich koncentreren in de binnenstad. Bijzonder leuk om te zien waren de auto's die gespoten waren in de bekende signal kleuren, helder oranje, hel groen en fel geel. Juist in de schemer en bij niet al te best zicht vallen deze auto's uitermate goed op door hun kleuruit- VOERING. Enkele nieuwe kleuren waren op deze voorjaarsshow ook te zien en wel in de metallic kleuren. De show, tijdens welke goed verkocht werd, trok ca. 300 bezoekers, een aantal waarmee de direktie zich bijzonder tevreden voelde en dus aanleiding was nog een derde show te organiseren. Nogatinc vla (4 pers.) I- Campina caramel vla. 30 gr. schuimpjes, 50 gr. amandelen, 4 eed. noga-gruis, Campina slagroom Doe de helft van de vla in een schaal. Leg hierop wat verkruimelde schuimpjes Strooi de gehakte geroosterdeaman delen en het noga-gruis erover. Giet hierop de rest van de vla, afdekken met de stijf geslagen room en leg er de rest van de schuimpjes op. Per persoon: Ü95 k.cal. natuurlijk lekker

de Faam | 1975 | | pagina 5