HELM0 BOETIEK Tegen Pasen opent Miniatuur Walcheren weer zijn poorten 20, 22. 15.- 20.- BIJOU Garage Dij kwel presenteerde de nieuwe Citroën CX Boetiek „Helmo" kreeg ander aanzien Wijkvereniging 't Zand op 22 maart in nieuw gebouw Ti eigen Deze winter weer veel vernieuwd Eenmalige aanbieding REIS/WEEKENDTASSEN Grandioos Boeken feest '75 794.- WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSE NUT5SPAARBANKc Vol vertrouwen B. MID A MAINE ETNA GASFORNUIS 459.- ■■■■■-Ai-'-ïr*-''''" t:-'r Corduroy broeken Lois - Levis - Lee 47,50 Rokken28,90 - 49, Spijkerbroeken Lois, Lee, Levis 39,75 - 45,50 Blouses en T-shirts, steeds leuke modellen vanaf 8,90 -19,90 - 29,90 Broeken, Terlenka met omslag alle modekleuren59, 77e jaargang no. 11 - woensdag 12 maart 1975 O v. De zaak op de hoek Gas- en Loodgietersbedrijf CV-INSTALLATIE en Bouwpakketten GASHAARDEN GASGEISERS SANITAIR etc. Speciale aanbiedingen WASAUTOMAAT LANGE DELFT 61 - MIDDELBURG De Faam WAARIN OPGENOMEN ..GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. Redenen om u over de financiering van een eigen m huis terdege te laten ■^111^2 voorlichten. Zodra u aan het kopen van een eigen Aankoop van een eigen huis huis denkt, vraag dan eerst is één van de belangrijkste vrijblijvend inlichtingen financiéle beslissingen over de HYPOTHEEK- in het gezinsleven. VOORWAARDEN bij de Op 27 maart a.s. is het zover: na een lange winter van drukke werkzaam heden kunnen de poorten van miniatuur Walcheren weer geopend worden, Walcherens wondere Miniatuur ligt dan weer klaar om de veie bezoekers te ontvangen. Vorig jaar bezochten maar liefst 200.000 mensen miniatuur Walcheren, een aantal dat direkteur L. van der Graaf dit seizoen hoopt te overtreffen. "We hebben het op het ogenblik ontiegelijk druk" zo vertelt de heer Van der Graaf "we zitten nog volop in de herstellings- en vernieuwingswerk zaamheden, die vertraging hebben op gelopen door de recente beschadigingen die aan een aantal gebouwen zijn toege bracht j.l. februari. Het is een droeve zaak dat er klaarblijkelijk over het terrein een aantal kinderen rondloopt dat niets ontziend, het werk van vele uren grondig weet te vernielen. Het is overigens de derde keer deze winter dat er vernielingen werden aangebracht, al eerder gebeurde dat in oktober en de tweede keer in januari. De eerste keer hebben we de daders zelf weten de achterhalen, de tweede keer hebben padvinders van de Berdenis van Berlekomgroep die een en ander zagen gebeuren, de jeugdige boosdoeners in de kraag gegrepen en de daders van de laatste keer zitten we nu vlak op de hielen. We weten in ieder geval in welke richting we moeten zoeken." In de werkplaats staan nog een aantal gebouwen die afgeschilderd moeten worden. Dat is een enorm fijn karweitje dat heel precies moet worden uitge voerd. "Je kunt niet eenvoudig met een paar ruwe halen over het oppervlak volstaan, .1 HOTEL-RESTAURANT de gelegenheid voor het houden van Uw bruiloft, familiedineetje en vergaderingen. Diverse zalen in groot en klein formaat L. Delft 10, Middelburg Tel. (01180) 13490 maar er moet steentje voor steentje aangebracht worden, vaak met gebruik making van een uiterst klein penseel. We hebben momenteel een 10 mensen in dienst die hele dagen bezig zijn met vernieuwen of repareren en natuurlijk moeten de spullen die klaar zijn, ook geplaatst worden. Eigenlijk hebben we wel werk voor twintig mensen als ik het zo eens bekijk aldus de heer Van der Graaf, die al sinds 1954, het jaar van de opening van Miniatuur Walcheren, over het eiland-in-het-klein de scepter zwaait. Hoe het allemaal gaat worden is nog niet precies bekend. De heer Van der Graaf is wel vol vertrouwen, maar onderkent direkt de mogelijkheid dat het ook wel eens wat minder zou kunnen zijn dit seizoen dan andere jaren, gezien de economische teruggang. "Als je werkloos bent" aldus de heer Van der Graaf "dan kan ik me voorstellen dat een dagje uit behoorlijk veel geld kost...! In ieder geval zal het aan ons niet liggen, nog even er flink tegenaan en alles is klaar.Inclusief de reparaties van de beschadigingen. We hebben zo'n 100 gebouwen vernieuwd van de winter, maar feitelijk zou je ze allemaal wel eens flink onderhanden willen nemen. Maar ja daar is nu eenmaal geen gelegenheid voor. Gedurende de maanden juli en augustus zal Miniatuur Walcheren ook 's avonds geopend zijn en wel tot 22.00 uur. De kassa is open tot 21.00 uur. Vooral 's avonds als de gebouwen ver licht zijn en de honderden kleine straat lantaarns aan zijn, geeft het geheel een .bijzonder fêêërike indruk.Zeker voor kinderen is miniatuur Walcheren dan juist het leukst, maar de praktijk heeft uitgewezen dat ook de ouders die mening wel zijn toegedaan. De heer Van der Graaf: "Het gebeurt soms wel dat ik al heel vroeg de verlichting aan doe, speciaal omdat alles dan zoveel leuker wordt. Zoals gezegd: op 27 maart, de donderdag voor Pasen, is het weer zover en kan iedereen die geïnteresseerd is, een kijkje gaan nemen. Miniatuur Walcheren, sinds vorig jaar uitgebreid met een gloednieuwe sleepboot in een van de waterparty en, een kleine uit breiding vanwege de drukke werkzaam heden op andere terreinen, is er weer klaar voor. In de werkplaats kregen vele gebouwen een goede beurt model HOLIDAY Handig op reis. Enorme bergruimte. Royale afmetingen. Licht in gewicht, bijna onverslijtbaar. Ideaal voor vliegtuigreizen. model TRAVEL model JACKY Lange Delft 44 hoek Segeerstr. 4a MIDDELBURG Kijkje op Miniatuur Walcheren Verkoop en installatie van o.a. met ruit, thermostaat en lade van 625,voor bekend Nederlands merk van 949.— voor slechts „DOE-HET-ZELVERS" kunnen by ons terecht voor al hun materialen Langevlele 62 MIDDELBURG Tel. 12330 Vorige week zaterdag hield de Citroën dealer Dykwel in Middelburg in het bedrijf aan de Veerseweg een drukbe zochte Citroën-show met als stralend middelpunt de nieuwe Citroën CX, de auto van het jaar. Behalve de CX kregen ook alle andere modellen van Citroën ruimschoots aandacht, van de eenvoudige deux chevaux tot en met de super-de luxe DS. "We hebben over belangstelling be paald niet te klagen gehad, het is erg Feest In de Middelburgse schouwburg, en hoe, by het Zeeuwse Boekenfeest 75, georganiseerd door de afdeling Zeeland van de Nederlandse Boekverkopers bond. Een werkeiyk grandioos feest dat tot in de kleine uurtjes voortduurde en waar van het onmiskenbare hoogtepunt het optreden van Neerlands Hoop was, die als speciale editie tydens het feest hun programma Ingenaaid of gebonden" voor het voetlicht brachten, geschreven door Bram Vermeulen en Freek de Jonge. Dit programma ging in première in het Jaarbeurs Congres-en Vergadercentrum te Utrecht op het nationale boekenbal. Het programma onderdeel voor de pauze was weliswaar iets minder dan het programma van Neerlands Hoop na de pauze, maar in het geheel was het een uitstekende, tot in de puntjesver- zorgde show, zij het zoals van ouds met de nodige voetangels en klemmen als versnoot. Geen wonder dat het in groten getale opgekomen publiek het tweetal, bij herhaling op een warm applaus ont haalde. Judith Terlingen, begeleid door Harry Pothof en Joke de Mol zong op verschillende tijdstippen wat leuke, romantische liedjes die haar wat stemgeluid betreft, uitstekend liggen. Eerst trad ze op aan het begin van het programma, later nog verschillende keren in het restaurant. Later op de avond, na afloop van "Ingenaaid of gebonden" was in de bovenfoyer Peter van Straaten aan het werk te zien, vlak voor z'n stalletje waarin zijn boeken met de bekende Vader en Zoon strips te koop lagen. Meer boekverkooppunten waren er dit jaar op het Zeeuws boekenfestijn niet ingericht. In de schouwburgzaal trad op het jazz orkest De Boventoon en in de benedenfoyer zorgde Theo Phil uit Vlissingen met zijn mensen voor dans muziek. druk geweest, aldus de afdeling verkoop van het automobielbedrijf Dij kwel. Er zijn ook een behoorlijk aantal CX's ver kocht tijdens de show, en daarnaast ook nog een aantal andere modellen. Geen wonder dat er voor de CX zoveel belangstelling bestaat, want het is een bijzonder fraaie auto, die bovendien zeer luxe is uitgevoerd. De Citroën CX is van het type 200 en heeft een 2 liter motor. De auto heeft zonnewerend glas, elektrisch bediende ramen van de voor portieren, standaard worden oprol» gordels bijgeleverd. Extra aandacht is besteed aan de veiligheid door middel van een kooi-konstruktie en een kreukelzone. Het dashboard is zeer overzichtelijk en heel mooi afgewerkt, de stoelen zijn goed verstelbaar en voorzien van hoofd steunen.' Tijdens de show was de showroom ver sierd met allerlei bloemstukken en cr stond ook een stalletje, een markt- kraampje eigenlijk, met accessoires. Zaterdag a.s. en volgende week zaterdag is er nog gelegenheid met de nieuwe CX kennis te maken en ook in april worden nog twee show's gehouden. De Middelburgse boetiek "Helmo" In de Lange Delft werd aangepast aan de eisen van deze tyd. AI geruime tyd was het bezoekers en passanten opgevallen dat er druk gekarweid werd b(j Helmo, waarby vooral de voorzyde van de boetiek 't moest „ontgelden", die een paar dagen schuil ging achter schuttingen. Reden daarvan was de installatie van een luifel, waardoor de boetiek een heel ander aanzien heeft gekregen. "Kijk eens je moet een beetje durven", aldus de heer C. Hellemans, eigenaar van de boetiek. "Je moet gewoon met je tijd meegaan. De Lange Delft is hier in Middelburg nu eenmaal een gevestigd begrip als winkelstraat, dat staat zo vast als een huis. Het is dan ook zaak om deze zo aantrekkelijk mogelijk te maken en dat kan onder meer gedaan worden door leuke zaken te creëren, waar de mensen graag naar toe komen". Behalve de voorzijde die is verbouwd naar een ontwerp van de Vlissingse architect Jobse, is ook de paskamer- groep verbeterd, achterin de boetiek, waardoor een beetje meer ruimte is ontstaan. In de boetiek zelf werd een nieuw decoratief behangetje tegen de wanden geplakt en er werd 'n nieuwe wandkast geplaatst met een opvallende verlichting, bestaande uit een groot aantal kleine lampen er bovenop. Aan het plafond hangen nu sinds kort drie grote schijven, die de hoogte van de boetiek aanzienlijk verminderen en de zaak een intiemer karakter geven. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 13 tot en met woensdag 19 maart. Do. 2.14 en 14.35, vr. 2.42 en 15.05, za. 3.13 en 15.34, zo. 3.43 en 16.05, ma. 4.16 en 1636, dl. 4.50 en 17.13, wo. 5.27 en 17.56. Westkapclle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Donburg en Zoutelande zyn ongeveer geiyk aan Wcstkapelle. 15 en 16 maart Alarmnummer politie: 01180-25800 Alarmnummer brandweer: 01180-12233 Ambulance bij ongevallen: 01180-25800 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland: 01100-4444 ARTSEN: Middelburg: za. 0.00-24.00 uur: M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456, zo. 0.00-24.00 uur: A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 12460. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kodde: zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Spreekuur voor drin gende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 9.00- zo. 24.00 uur. J. J. Jansen, O. Rijksweg 6, Nieuwland tel. 01182-1340. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Serooskerke, Veere, Oostkapelle en Grypskerke: J. W. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapeile, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgsestr. 94, Koudekerke tel. 01185-1231. De al meer dan 25 Jaar bestaande wyk- vereniging 't Zand opent op zaterdag 22 maart de poorten van haar nieuwe wyk- gebouw.Precies een Jaar geleden werd met de sloop van het oude houten ge bouw aangevangen. In plaats hiervan Is een luxueus stenen gebouw, veel groter dan het oude, verrezen aan de Baarsjes straat te Middelburg. 't Gebouw is tot stand gekomen dankzij de geweldige belangeloze medewerking van vele buurtbewoners en zelfs van enkele niet-buurtbewoners. Ook steun uit het bedrijfsleven en een subsidie van de gemeente Middelburg hebben bijgedragen tot de totstandkoming van het nieuwe „home". Reeds nu, voor het gebouw geopend is, is de belangstelling voor de clubs en verhuur al dermate groot. Van de wijkvereniging gaan diverse clubs gebruik maken van het centrum, zoals de handenarbeid-handwerk-kaart en operette clubs. Ook de wandelsport vereniging en de tafeltennis vereniging betrekken het nieuwe gebouw. Voor eerstgenoemde als start en finish-plaats, waar de deelnemers zich kunnen ver kleden e.d. De tafeltennisvereniging zal haar kompetitiewedstrijden en toer nooien in eigen gebouw kunnen spelen. In het nieuwe „home" van de wijkver- -- -* &i BI >3P£.-Inrgas7 eniging vinden we o.a. een ruime garderobe met toiletten, een grote zaal met een riant toneel, een bar met keuken, kleedkamers, schminkkamer en een bestuurskamer, terwijl er buiten een ruim terras is met zicht op de speel tuin. De opening zal op 22 maart verricht worden door één der wethouders, daar de burgemeester verhinderd is. Na de opening zal de wijk vereniging een aan tal kijkdagen organiseren, waar dia's en een film over het gehele verloop van de bouw vertoond zullen worden. Boven dien zal de tafeltennisafdeling ieder die een balletje wil komen slaan, de ge legenheid geven. Met dit gebouw gaat een reeds jaren lange wens van de wijkvereniging in ver vulling. Zo zal één der grootste wijkver- enigingen in Nederland en in Middel burg één van de weinige, die nog bestaan, trots kunnen zijn op haar splinternieuwe eigen wijkcentrum. De naam van het centrum zal zeer toe passelijk „De Vergulde Baars" gaan heten. VLISSINGEN NIEUWENDIJ'< 35 37-TEL 2209. TANDARTS: Spreekuur za. en zo. 11.00-12.00 uur: A. H. Oort, Tobago- laan 6, Vlissingen tel. 01184-4390. DIERENARTS: Consult alleen na telefonische afspraak: J. Hoftijzer, Middelburg tel. 01180- 13118. APOTHEEK: De dienst vangt aan op vr. 18.00 uur en eindigt de vrijdag daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. WUK VERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuw- en Slnt-Joosland: A. Jasperse, Nassaulaan 169, tel. 12919. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grypskerke, Serooskerke, St.-Laurens, Vrouwenpolder, Veere en Gapinge: M. v. d. Slikke, O. Domburgseweg 22, Oostkapelle tel. 01188-1472. Orai\je-Groene, Wit-Gele en Groene Kruis Souburg en Ritthem: L. Slabbe- koorn, Wittezeestr. 42, tel. 01183-1843. Koudekerke, Zoutelande, Meiiskerke, Biggekerke en Westkapeile: vr. 19.00- ma. 8.00 uur: zr. Kopmels, De Ruyter- straat 11, Koudekerke tel. 01185-1925. MAATSCHAPPELIJK WERK: Gezins- en Bejaardenzorg: Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, Middelburg tel. 01180-26951. Spreekuren: ma t/m vr. 8.30-9.30 uur. Spreekuren voor Maatschappelijk Werk: ma. t/m vr. 8.30-9.30 uur; donderdags 1920 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstr. 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Bijkantoor Middelburg: Korte Noordstr. 31, tel. 01180-25594. Spreekuren leidsters: op werkdagen van 8.30-9.30 uur. Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg. Spreekuren: iedere morgen van 9.00- 10.00 uur en donderdags 18.30-19.30 uur aan het Molenwater 33 te Middel burg; alsmede dinsdagmorgens 9 10.00 uur en donderdagavonds van 18.30-19.30 uur aan het adres van Bachten Poorte te O.-Souburg. Stichting Niet-Gehuwde Moeders: Los kade 25 te Middelburg tel. 01180- 27311. Spreekuur volgens afspraak. Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180-26057/58/59. Sociaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.), spreekuur volgens afspraak. Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.), spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproblemen of leermoeilijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.), spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks en/of seksuele problemen en voor alleen staanden met aanpassingsmoeilijk heden. Actie Moeders voor Moeders: mevr. v. Belleghem-Wissenkerke 01184-9518. Voor eventuele veranderingen: zie de PZC van vrijdag en zaterdag a.s.

de Faam | 1975 | | pagina 1