HELM0 BOETIEK 'n eigen huis „De Tambourijnen" brengen muziek en ontspanning op V ijvervreugd" „Toko Bandoeng" in Middelburgse Gravenstraat Twee concerten in „Onen de Beuk" Heel apart 34.- Optreden van Julianawerkte aanstekelijk 22.- L 794.- ijzerhandel Huishoudelijke artikelen R00VERS R00VERS SPORT WEEKENDDIENSTEN ZEEUWSE NUTSSPAARBANK c B. MID A VAINE ETNA GASFORNUIS COR WESENAAR VOOR ZEEUWSE ORGELCLUB MODE SCHOENEN ROOVERS LEDERWAREN Welkomdienst - voor - iedereen [ÖÖVERS SCH0EHEN Corduroy broeken Lois - Levis - Lee 47,50 Rokken28,90 - 49, Spijkerbroeken Lois, Lee, Levis 39,75 - 45,50 Blouses en T-shirts, steeds leuke modellen vanaf 8,90-19,90-29,90 Broeken, Terlenka met omslag alle modekleuren59, 77e jaargang no. 10 - woensdag 5 maart 1975 O Gas- en Loodgietersbedrijf CV-INSTALLATIE en Bouwpakketten GASHAARDEN GASGEISERS SANITAIR etc. Speciale aanbiedingen WASAUTOMAAT Bont-suède en nappakleding Tassen TASSENZAAK BIJOU LANGE DELFT 61 - MIDDELBURG De Faam WAARIN OPGENOMEN „GROOT WALCHEREN" IN COMBINATIE MET DE VLISSINGER HUIS-AAN-HUIS OP GEHEEL WALCHEREN. Aankoop van een eigen huis is één van de belangrijkste financiële beslissingen in het gezinsleven Redenen om u over de financiering van een eigen huis terdege te laten voorlichten Zodra u aan het kopen van een eigen huis denkt, vraag dan eerst vrijblijvend inlichtingen over de HYPOTHEEK- VOORWAARDEN bij de Mag u zich de moeder van dit kind noemen? Dan kunt u deze leuke foto van uw kleine gratis In uw bezit krijgen. Even afhalen op het kantoor van de P.Z.C., Markt 51, Middelburg. U ontvangt er bovendien nog een waardebon van vijf gulden by. „Nee jo, probeer het nou eens even anders, probeer eens om een toontje hoger aan te slaan". Even wordt het stil In de sportzaal van Vyvervreugd en dan klinkt - zy het wat aarzelend, inderdaad een wat hogere toon. „Nu nog eens" klinkt opnieuw het verzoek, maar dan gebeurt er iets heel anders. „Nee, doe ik niet" zegt een vastberaden, byna ver beten stem, „heb ik al geprobeerd" en omdat een paar anderen zachtjes lachen, klettert opeens de lyra tegende grond en klinken er rennende voet stappen door de zaal.... Tja, verzucht Frans van der Paal, zoiets kan je overkomen by „De Tambou- rynen", dat weet je van te voren." 't Is woensdagavond en dus: repetitietijd voor de inmiddels wijd en zijd bekende eigen band van Vijvervreugd „De Tambourijnen" en de repetitie verloopt nu toevallig net niet helemaal vlekke loos. Het onvolkomenheidje wordt echter even later ruimschoots goedge maakt door de terugkeer van de be. trokken muzikant die het „toch niet helemaal zo bedoelde, maar ja, het ging even niet zo lekker....!" Repetitietijd, een paar uur, waar de muzikanten van de lyraband een hele week naar uit kijken, want muziek maken kunnen ze en hoe! Dat kwam maar weer eens tot uiting in het optreden van de band bij de intocht van Prins Karnaval in Middelburg-Zuid vorige maand, een optreden in het Zuiderbaken waar enorm veel belangstelling voor bestond. De Tambourijnen is een band die in november 1972 werd opgericht naar aanleiding van een optreden van „Juliana" in Vijvervreugd. Dit optreden sloeg zo aan bij een aantal jongens, dat onder leiding van Frans van der Paal een groepje van 8 man begon - op afdeling - met trommelen. Eerst op houten tafels, maar al heel spoedig bleek dat de aanschaf van instrumenten noodzakelijk was. Er kwamen vier trommels, een pauk en een xylophoon en na nog een paar maanden was een echte drumband gevormd, waarin ook pupillen van Ipenoord en het Kruispunt meewerkten. Tijdens het vijfjarig bestaan van Vijvervreugd vond het eerste optreden van „De Tam bourijnen", een door de pupillen van Vijvervreugd-zelf gekozen naam, plaats. Dit gebeurde in de Schouwburg en liep uit op een staande ovatie voor de band! Inmiddels was het instrumentarium dusdanig uitgebreid, dat 24 jongelui naar hartelust konden musiceren. Wat misschien niemand verwachtte: dank zij het enthousiasme van de groep werden er hoge ogen gescoord op een concours voor jeugddrumbands te Oosterhout in september '74, waar De Tambourijnen uitkwamen in klasse A. Ze behaalden daar de hoogste punten- kwalificatie, goed voor twee bekers en een medaille. Bovendien kreeg de tam bour maitre, toendertijd nog Richard Nagtegaal, een speciale prijs voor zijn showwerk, reden temeer voor Johnny Eeftens, die nu tambour maitre van de groep is, z'n uiterste best te doen, al is hij dan nog maar 8 jaar oud! „Het is lang niet altijd eenvoudig om met een dergelijke groep te werken" verklaart Frans van der Paal „je stuit op de meest bizarre situaties soms. Problemen die zich maar als heel klein laten aanzien, kunnen in een groep als deze heel snel uitgroeien tot ware obsessies, die zich uiten in agressie. Maar ja, dat is te ondervangen, alhoe wel dat niet altijd lukt. Verder gaat het echter erg fijn en we kunnen echt wel nen" in de roos hebben geschoten. Alle leden van de Tambourijnen, een vereni ging, zijn gewoon lid. Ze betalen ook kontributie elke maand zodat het een zekere vorm van zelfstandigheid voor hen betekent. Ze hoeven echt niet alles gratis en voor niks te krijgen! Bovendien verdienen ze allemaal geld, want alle leden - die tot de beste pupillen van Vijvervreugd behoren - werken. Ook als onderdeel van hun therapie is het spelen in de groep belangrijk." Els van der Paal, echtgenote van Frans, geeft ook muzieklessen aan een groepje dat zich bekwaamt op de melodica. Dit is nog maar een klein groepje maar er bestaat toch al wat meer belangstelling voor zodat ook dit straks kan worden uitgebreid tot een wat groter geheel. Deze groep - die nog geen naam heeft - repeteert tegelijk met De Tambou- van de sportzaal uiteraard. Terug naar De Tambourynen: behalve bij het lustrum van Vyvervreugd en het kamavalsfeest, trad de groep ook voor het voetlicht by het 25-jarig bestaan van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, in de Schouwburg. Tot drie maal toe, telkens met veel succes. Op 8 maart a.s. verlenen De Tambourynen medewerking aan de Vyvervreugdmars en op 30 april aan de prijsuitreiking van de schoolspelen ter gelegenheid van Koninginnedag. Bas, Cor, PeterJan, Adry, Wim, Johan, Henk, Floor, Jaap, Victor, Ad, Jaap, Joop, Alex, Matty, Bep, Nel, Mieke, Leny, Jan-Willem, Henk, Ad, Arthur, Jos en Johannes en niet vergeten de tambour-maitre Johnny, kunnen de komende activi teiten - evenals Frans van der Paai zelf - nauweiyks afwachten. Verkoop en installatie van o.a. met ruit, thermostaat en lade van 685,voor bekend Nederlands merk van 949,voor slechts „DOE-HET-ZELVERS" kunnen by ons terecht voor al hun materialen Langeviele 62 MIDDELBURG Tel. 12330 De Zeeuwse Orgelclub organiseert donderdag 13 maart a.s. des avonds acht uur, in „de Brasserie", Lange Delft 10 te Middelburg, weer een orgelavond. Dan zal optreden de organist Cor Wesenaar, die ook regelmatig con certen geeft in het buitenland, o.m. Engeland en Duitsland. Er zijn daar soms 2000 toehoorders. Het programma zal voor een groot ge deelte uit populaire melodieën bestaan. Het bestuur van de Z.O.C. verwacht dan ook veel belangstelling op deze avond. Steeds meer mensen gaan, wat eten betreft, op de buitenlandse toer. In eerste instantie naar speciale restau rants, maar in een wat later stadium gaat men een en ander In de regel zelf proberen. Zeer sterk geldt dat voor de Chinese en Indische keuken. Geen wonder dat er al geruime tyd z.g. toko's zyn verschenen, waarvan er o.a. een in Middelburg is te vinden, in de Graven straat, genaamd Toko Bandoeng. Eige naar van deze Toko is sinds kort de heer J. D. S. Leemans uit Westkapelle, die tevens is verbonden - als eigenaar - aan het restaurant „Bandoeng" in Souburg. „We hebben de toko ongeveer een maand geleden overgenomen" zo vertelt de heer Leemans „en sinds die tijd aan merkelijke uitgebreid, wat sortering be treft. Dat was noodzakelijk omdat de klantenkring steeds groter wordt, de mensen beginnen nu geloof ik pas een beetje de weg te weten naar onze toko. We hebben onze eigen import van indische en Surinaamse groenten, we hebben vele soorten rijst in voorraad, o.a. surinaam.se en amerikaanse rijst. Ook de Japanse vliesrijst is een veelgevraagd artikel." Wie voor het eerst in de Toko Bandoeng binnenstapt, valt meteen de typisch oosterse geur op die in de winkel hangt en vervolgens de fabelachtige collectie artikelen die er in voorraad staat, uitge stald in de wandrekken. Een beetje wegwijs maken is een eerste taak voor de heer en mevrouw Leemans, want alle klanten zijn nog niet zover gevorderd dat ze meteen kunnen vinden wat ze hebben willen. Alle artikelen staan namelijk in de oorspronkelijke naam aangeduid. Toch is het volgens de heer Leemans opvallend hoe snel de klanten „ingeburgerd" raken. Vooral mensen die op de grote vaart gezeten hebben en zich een beetje voor de oosterse keuken interesseren, weten al heel gauw leuke maaltijden samen te stellen. Ook op dit terrein geldt dat het gemak de mens dient, want er zijn complete rijsttafels in blik verkrijgbaar, met alles erop en eraan. Uiteraard verkoopt Toko Ban doeng ook allerlei keukenbenodigd heden zoals de wasjan's, braadpannen en vijzels om kruiden fijn te stampen. Een hoofdstuk apart zou gewijd kunnen worden aan de afdeling snoepwaren die Toko Bandoeng er op nahoudt en die zeker 20 soorten indische zoetwaren omvat. Een van de meest gangbare is de pinda lekka zoals vroeger de „Pinda- Chineesjes" langs de deur uitventten. Nieuw is ook een sortering diepvries artikelen, met name manga, klapper en nangka vinden gretig aftrek. Behalve op het gebied van de oosterse keuken is Toko Bandoeng ook gespecialiseerd op barbecue terrein. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 6 tot en met woensdag 12 maart. do. 8.34 en 21.14, vr. 9.55 en 22.36, za. 11.08 en 22.43, zo. 12.09, ma. 0.33 en 12.55, di. 1.12 en 13.33, wo. 1.43 en 14.05. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwen polder 17 minuten later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Lange Delft 31 Heeft u al eens een ROOVERS-SPORT CARAVANTENT gehad? Probeert U het eens!]! Segeerstraat 24 tel. 14210 De zaak op de hoek. Lange Delft 44 -Segeersstraat4a - Middelburg 8 en 9 maart Alarmnummer-politie: 01180-25800 Alarmnummer brandweer 01180-12233 Ambulance bij ongevallen: 01180- 25800 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zee land: 01100-4444 ARTSEN: Middelburg: za. 0.00-24.00 uur: J. E. v. d. Rijst, Rouaanse Kaai 11, tel. 26659, zo. 0.00-24.00 uur J. Z S. Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 29746 Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kodde: zie onder Souburg, Nieuwland en Amemuiden. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Souburg, Nieuwland en Amemuiden: za. 9.00-zo. 24.00 uur. M. L v. d. Moer, Stationsplein 1, Amemuiden tel. 01182- 1308. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Serooskerke, Veere, Oostkapelle en Grypskcrke: A. C. Kousemaker, Torenstr. 46, Serooskerke, tel. 01189- 1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: vr. 18.00-zo. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststr. 7, Domburg tel. 01188-1271. TANDARTS: Spreekuur za. en zo. 11.00-12.00 uun P. H. E Cappenberg, Chopinlaan 87, Vlissingen tel. 01184-4602 DIERENARTS: Consult alleen na telefonische af spraak: J. C. Hok, Oostkapelle, tel. 01188-1443. APOTHEEK De dienst vangt aan op vr. 18.00 uur en eindigt de vrijdag daaropvolgend. Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538 Lange Delft 17, t.o. City Theater WIJKVERPLEEGSTERS: Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland: J. M. J. M. Wapenaar, Sloehavenstr. 17. Nieuwland tel. 01182-1474 Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grypskerke, Serooskerke, St. Laurens, Vrouwenpolder, Veere en Gapinge: G. v. d. Ende, Vroonstr. 11, Serooskerke tel. 01189-1226 Oraiye-Groene, Wlt-Gele en Groene Kruis Souburg en Ritthem: V" Verhagen, Stemerdinglaan 119, u'. 01183-1541. Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Blggekerke en Westkapelle vr. 19.00-ma. 8.00 uur: N. de Back, West straat 17, Koudekerke tel. 01185-1318. MAATSCHAPPELIJK WERK Gezins- en Bejaardenzorg: Stichting Maatschappeiyke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, Middelburg tel. 01180-26951 Spreekuren: ma t/m vr. 8.30-9.30 uur. Spreekuren voor Maatschappelijk Werk: ma. t/m vr. 8.30-9.30 uur; donderdags 1920 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaarstr. 4, Vlissingen, tel. 01184-7810. Bijkantoor Middelburg: Korte Noordstr. 31, tel. 01180-25594. Spreekuren leidsters: op werkdagen van 8.30-9.30 uur. Stichting voor Maatschappeiyk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walcheren, Molenwater 33, Middelburg. Spreekuren: iedere morgen van 9.00-10.000 uur en donder dags 18.3019.30 uur aan het Molen water 33 te Middelburg; alsmede dins dagmorgens 9—10.00 uur en donder dagavonds van 18.30—19.30 uur aan het adres van Bachten Poorte te O.- Souburg. Stichting Niet - Gehuwde Moeders: Loskade 25 te Middelburg tel. 01180- 27311. Spreekuur volgens afspraak. Zeeuws Instituut voor de Geesteiyke Volksgezondheid, Loskade 25, Middel burg, tel. 01180-26057/58/59. Sociaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.), spreekuur volgens afspraak. Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.), spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoedingsproblemen of leermoeilijkheden. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.), spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks en/of seksuele problemen en voor alleen staanden met aanpassingsmoeilijk heden. Actie Moeders voor Moeders: mevr. W. v. Belleghem-Wissenkerke, 01184-9518. Voor eventuele veranderingen: zie de PZC van vrydag en zaterdag a.s. 1 '<r De evangelisatie-commissie van de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Kerk in Middelburg organiseren weer een "Welkomdienst-voor-iedereen" op zondagavond, 9 maart, 19 uur, in de Nieuwe Kerk. Het bekende jeugdkoor uit Oost Souburg, onder leiding van mevrouw Francke - Davidse, zingt moderne liederen (tekst wordt uitgereikt) met begeleiding van het "Reveil-combo" en Tom de Vries aan het orgel. Ad Driesprong, voorzitter van "Youth for Christ" - Middelburg, spreekt over de vraag: "WIE IS JEZUS VOOR U?". Ds. J.E.L. Brummelkamp leidt de dienst, die bestemd is voor jong en oud. Samenzang van gospelliederen met combo een half uur voor aanvang. Na afloop is er, bij een kop koffie, gezamenlijk na-gesprek in de Tusscnkerk. Zijn onze nappa leren „patchwork" tassen. Iedere tas is anders, leuk en origineel. Zo'n zachte, soepele nappa tas vanaf Ook in leuke stadstassen tvanaf Woensdagavond - 5 maart a.s. - zal In het Open Jongeren Centrum „Open de Beuk" te Middelburg de Engelse groep Quicksand optreden. Voor velen is deze formatie geen onbe kende, omdat Quicksand in '73 op het muziekfestival „Music in the Park" in Middelburg voor een van de hoogte punten heeft gezorgd. Juist daarom heeft „Open de Beuk" besloten deze Engelse groep nogmaals in Middelburg te laten optreden. Basgitarist Phil Davies is zeer belang rijk voor de groep. Hij schrijft voor het Quicksandrepertoire zo'n beetje alle nummers, waarin hij zijn persoonlijke gevoelens tot uitdrukking brengt. De andere leden vullen aan. Jimmy Davies op leadgitaar doet dat in vaak snelle soli. Robert Collins begeleidt door middel van orgel-, mellotron- en moog- stukken. En Anthony Stone is de rappe drummer, die veel vaart in de sings zet. In de zes jaar dat Quicksand nu bestaat, heeft de groep veel ervaring op- Quicksand gedaan in zowel Groot-Brittannië als Europa. Zo ontstond een hechte band die tijdens een optreden en op de ge maakte langspeelplaat - „Home js where I belong" - duidelijk te horen is. Luisterend naar die LP is het onmoge lijk de eigen muziek een etiket op te plakken. Het ene moment lijkt Quicksand op een groep als „America" door hun folk- achtige samenzang en het incidentele gebruik van akoustische gitaren, dan weer heeft het geluid wa] weg van „Man". Engelse journalisten noemen zelfs Pink Floyd-invloeden. Duidelijk is dat Quicksand zal zorgdragen voor een goed concert binnen de muren van „Open de Beuk". Het optreden begint om 21.00 uur. Zaterdag 8 maart zal ln het zelfde Centrum nog een concert worden gegeven en wel door de Nederlandse groep Nazca. Ook dit optreden zal om 21.00 uur beginnen. L. DELFT 48 - Middelburg

de Faam | 1975 | | pagina 1