[Voor 18.000 vernield KUNST TE HUUR Bejaarden een week gratis naar Mallorca DRUKTE IN DE KERKSTEEG Zendingscommissie Middelburg-Karmel organiseert aktie „Via de Dia" DIRK SCHINKEL Arbeidskrach tentelling <kt,eTO% In de Kuiperspoort Vergadering gemeenteraad FOLDERTJES Prestatieloop „Dynamo" Verkeersmaatregelen Geoffrey Madge en Mirjam IMastasi in Kuiperspoorttheater TER INZAGE TWEEDE KURSUS MUZIK ALE VORMING VOLWASSENEN MENU TAFELTJE DEKJE VIJFDE RODE KRUISMARS BRADERIE IETS VERLOREN? BOERENACTIE WIJKPOSTEN VOOR OUDEREN Fotowedstrijd ZIEKTEKOSTEN Woensdag 26 februari 1975 I Gemeentebedryven Middelburg (de gemeenteiyke dienst, die zorgt voor de distributie van gas, elektriciteit en water en alles wat daarbty komt) hebben gedurende 1974 een bedrag van 18.000,moeten uitgeven om vooral ver nielde lampen en armaturen te maken. U leest het goed: ACHTTIENDUI ZEND GULDEN. Wat had daar niet allemaal voor kunnen gebeuren. Acht tien verenigingen hadden daar 1000,subsidie van kunnen krijgen. In de commissie gemeentebedrijven is het idee naar voren gebracht om onverkort de lijst te publiceren van herstellingen, die moesten worden verricht, omdat vooral lichtpunten (l.p.) moedwillig kapot gemaakt worden. Zelfs met buksen wordt er op de lampen geschoten. In die commissie wezen de raadsleden er op, dat gemeenschapsgeld nodeloos verloren gaat op deze manier. Boven dien, zo werd gesteld Is het levensgevaarlijk om lichtmasten als speelgoed te gebruiken. Het is namelijk voorgekomen, dat van een lichtmast een deurtje werd opengebroken, waardoor allerlei draden bloot kwamen te liggen. Een ander raadslid wees er op, dat de ouders zich van hun verantwoordelijk bewust dienen te zijn. Hieronder het trieste overzicht met daarop in chronologische volgorde de verrichte vernieuwingen (l.p. is licht punt). 91 Park Toorenvliedt, 2 l.p. 225,22-1 Kruisweg, bord 40, 23-1 Koudekerkseweg, 3 l.p. f 310,25-1 Trompstraat, 1 l.p. 115,8-2 Tunnels, Keurhove, 32 l.p., deurtje 2.145,18-2 Park Toorenvliedt (pad), geheel 5.700,x), 18-2 Stromenwijk (div. straten), 13 l.p. 1.090,19-2 Schroeweg, deurtje 60,21-2 Gol- steinseweg 1 l.p. 90,27-2 tussen Waal-Rijnstraat op voetp. alle l.p., Waalstraat 2 l.p.; Koudekerkseweg 1 l.p. 950,Groenewoud tunnel 1 l.p.; 2-4 Tunnel Schroeweg 4 l.p. 270,Beenhouwerssingel 3 l.p. 125,3-4 Arnesteinweg 7 l.p. WET LUCHTVERONTREINIGING PECHINEY In het stadhuis van Middelburg ligt vanaf 24 februari 1975 voor éen ieder ter inzage de aanvrage van •Pechiney Nederland N.V., gevestigd te Vlissin- gen om een nieuwe gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de wet inzake de luchtverontreiniging. Aan belanghebbenden wordt gelegen heid geboden bezwaren kenbaar te maken tegen het verlenen van de aan gevraagde vergunning. Die eventuele bezwaren kunnen schriftelijk gericht worden aan het Kollege van Gedepu teerde Staten van Zeeland te Middel burg. Zij moeten echter ingediend worden bij het kollege van burge meester en wethouders van de gemeente Vlissingen en wel in twee voud. De schriftelijke bezwaren moeten uiterlijk 6 maart a.s. inge diend zijn. Mondelinge bezwaren kunnen of persoonlijk of bij gemach tigde tijdens een in het gemeentehuis van Vlissingen te houden gehoor- zitting op vrijdag 14 maart a.s. om 16.00 uur worden ingebracht. Gemachtigden, die niet zijn inge schreven als advocaat of procureur, dienen te zijn voorzien van een schriftelijke lastgeving. STROMENWUK Vanaf 20 februari 1975 ligt gedurende een maand ter inzage het bestem mingsplan Stromenwijk. Dit plan werd door de gemeenteraad op 19 augustus 1974 vastgesteld en op 13 januari 1975 door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Vermeld moet worden, dat niemand tijdig bezwaren bij de gemeenteraad of bij gedepu teerde staten heeft ingediend. MAGISTRAATWUK Vanaf 20 februari 1975 ligt eveneens ter inzage de 2e herziening van het bestemmingsplan Magistraatwijk. Die herziening werd door de ge meenteraad op 19 augustus 1974 vast gesteld, terwijl het op 20 januari j.l. door gedeputeerde staten werd goed gekeurd. Niemand heeft tijdig be zwaren ingediend bij de gemeenteraad of bij gedeputeerde staten. De stukken die op deze zaken betrekking hebben liggen op kamer 15 (afdeling Algemene Zaken) van het stadhuis ter inzage. 1.330,Grenadiersweg 5 l.p. 1.000,10-4 Park Toorenvliedt 3 l.p. 395,24-4 Tunnel Groene woud 1 l.p. 100,35 Tunnel Statenlaan 1 l.p. 65,17-5 Oude Vlissingseweg 5 l.p. 355, Vlissings Bolwerk 1 l.p. 125, Kruisweg 1 l.p. 70,28-5 Park Toorenvliedt 3 l.p. 3.70,7-6 Beenhouwerssingel 3 l.p. 350,15- 8 Nieuwe Vlissingseweg 1 l.p. 415, Siloweg 3 l.p. 500,30-8 Tunnel Groenewoud 2 l.p. 170,3-10 Tunnel Poelendaelesingel 2 l.p. f 275,21-11 Tunnel Schroeweg 3 l.p. 250,—; 3-12 Brug N.S. 2 l.p. 175,Rijwielpad Griffioen/- Koninginnelaan 2 l.p. ƒ115, Nadorstweg 2 l.p. 200,9-12 Eisenhowerlaan 2 l.p. 170,16-12 Brug N.S. 1 l.p. 40,Segeersweg 2 l.p. 270,20-12 Zwembad 1 l.p. 145,—. x) verlichting weggenomen, bedrag is verloren kapitaal. Over enkele weken zal evenals in 1973 zowel in Nederland als in de andere landen van de Europese Gemeenschappen een enquête gehouden worden (steekproeven) om statistische gegevens te ver zamelen over de werkgelegen heid en de werkloosheid. Dit onderzoek wordt georgani seerd en uitgevoerd door het Centraal Bureau voor de Statis tiek in samenwerking met de ge meenten. Ook in Middelburg worden inwoners benaderd met het verzoek aan deze enquête deel te nemen. Degenen, die daarvoor uitgekozen zijn krijgen te voren een brief thuis gestuurd, waarin nadere bijzonderheden worden medegedeeld over de enquête. Vriendelijk wordt u ver zocht medewerking te verlenen. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 26251, toestel 133. Er blijkt een onvoorziene belangstel ling bij volwassenen te leven voor het kursuswerk van de Muziekschool. Enkele tijd geleden startte een kursus muzikale vorming voor volwassenen, waar tegen de vijftig mensen op in tekenden. Bij een aantal van deze deelnemers blijkt de stof wat moeilijk aan te komen en is de wens geuit naar een eenvoudiger kursus. Aangezien deze wens ook leeft bij mensen die nog niet intekenden, heeft de muziekschool besloten ingaande 6 maart op donderdagen, eveneens in het Kuiperspoortgebouw, een serie avonden te starten, waar aan de orde komen onder andere notenkennis, de begrippen maat en ritme, het lied (met name het kinderlied voor deelnemers die kinderen hebben) het luisteren naar eenvoudige muziek. Deze tweede kursus muzikale vorming wordt in handen gegeven van de heer Huib Maul, muziekdocent aan de Rijks- pedagogische Akademie en leraar solozang en stemvorming aan de Muziekschool. De avonden duren vijf kwartier, en beginnen om half acht. De kosten tot en met juni aanstaande bedragen twee tientjes. U kunt zich opgeven bij de muziekschool, Door bijzondere omstandigheden zal de vergadering van de ge meenteraad in maart niet gehouden worden op 24 maart a.s., maart op 17 maart a.s. In verband met de Tweede Pinksterdag, die op de voor laatste maandag van de maand valt, zal de gemeenteraad in mei vergaderen op maandag 26 mei Komt U eens kijken in de vleeshal. In de gemeente Goes aan de Singelstraat 13 is de Stichting Beeldende Kunstenaars Zeeland gevestigd. Net zoals u bij een bibliotheek een boek leent, kunt u bij de S.B.K. Zeeland kunst lenen. Dat gaat heel eenvoudig. In het uitleencentrum is een groot aantal werken van beeldendekunstenaars uit Zeeland aanwezig, waaruit u uw keuze kunt maken. U mag een geleend kunstwerk drie tot zes maanden in huis houden. Daarna moet het geruild worden. Wilt u het houden dan kunt u het kopen. Abonnement. Voor 15,per maand/crdt u abonnee van de S.B.K. Zeeland. Daarvoor kunt u een of twee kunstwerken - afhankelijk van de waarde - mee naar huis nemen. Kopen. Maar die 15,bent u niet kwijt. Driekwart ervan wordt voor u ge reserveerd in een kooptegoed dat u kunt gebruiken bij aankoop van een kunstwerk bij de S.B.K. Zeeland. Rijk en provincie geven u dan bovendien 35% subsidie op de koopsom, zodat het lenen u eigenlijk niets kost. Voor kantoren bedrijven enz. zijn er speciale mogelijkheden. CJJP.-abonnement. Voor de houders van een Cultureel Jongeren Paspoort geldt een speciaal tarief van 8,per maand. Uit de collectie van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland b nu ln de vleeshal van het stadhuis te Middelburg een tentoonstelling ingericht. U hoeft dus niet naar Goes om te zien welk kunstwerk u eventueel zou willen lenen. In de Vleeshal kunt U zich abonneren en van de tentoonstelling kunt u desgewenst meteen een werk meenemen. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 10.0017.00 uur en op zondag van 14.0017.00 uur. Tijdens de tentoonstelling is het uitleencentrum geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 15.00-16.30 uur. Kuiperspoort 21 (telefoon 28095). U mag ook vrijblijvend op 6 maart binnen lopen. Ons bericht over het beschikbaar zijn van foldertjes over subsidiemogelijk heden voor het aanbrengen van be paalde voorzieningen t.b.v. gehandicapten in woningen had tot gevolg dat binnen korte tijd enkele tientallen foldertjes werden afgehaald. Er is nu ook een foldertje van het rijk over „Subsidie op Isolatie". Een onderwerp waarover wij al eerder schreven. Wilt u zo'n foldertje hebben komt u er even om bij de bodekamer van het stadhuis. Een telefoontje aan buro voorlichting 26251 is ook vol doen. Voorts is er een foldertje gratis ver krijgbaar dat handelt over de subsidiemogelijkheden bij het ver beteren van woningen en woon buurten. U bent welkom. „Zeelands oudste, Zeelands mooiste". Zo wordt de prestatie loop van Dynamo '70 genoemd. Deze loop gaat op zaterdag 1 maart a.s. al weer voor de 8e maal van start en zal "oeren door prachtige duin- en bosgebieden in Oostkapelle. De jeugd loopt 4 km (start 14.00 uur). Om 15.00 uur start men voor de 5, 10 of 15 km. De afstand kan men zelfs onderweg nog kiezen. De start is bij de Duinweg te Oostkapelle. Gewoon meedoen. Voor de week van 3 maart - 8 maart 1975 ziet het menu er als volgt uit: 3 maart maandag jachtschotel, rode kool, puree 4 maart dinsdag carbonade, boontjes, aardappelen 5 maart woensdag gehakt, andijvie, puree 6 maart donderdag kip, doperwten en rijst 7 maart vrijdag hamburger, appeltjes en pommes mignon 8 maart zaterdag wat de pot schaft De maaltijden worden op maandag en donderdag bezorgd. Op die dagen kan men bestellen op telefoonnummer 27537. Deze dienstverlening van het U.V.V. geldt voor bejaarden en zieken die zelf niet kunnen koken. De Kerksteeg is een zijstraatje van de Vogelstraat en de Vogelstraat Is een zijstraat van de Oude Koudekerkse weg. In die Kerksteeg staat een ver enigingsgebouwtje, waar vorige week donderdag door de gemeente een voorlichtingsbijeenkomst werd ge organiseerd over het bestemmingsplan Breeweg. Een gedeelte van dat be stemmingsplan heeft met name be trekking op de Vogelstraat en om geving. Er waren zestig stoelen klaargezet, maar de belangstelling was zo groot, dat er stoelen te weinig bleken te zijn. Wethouder Baars, die voorzitter was, toonde zich in zijn woord van welkom verheugd over een zo grote opkomst. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de raadsleden Rentier, Kodde en Vos. Uit de algemene toelichting van de heef Baars bleek, dat het thans geldende bestemmingsplan al twintig jaar oud is. Dat plan voorzag er in, dat vrij veel panden gesloopt zouden moeten worden. Volgens de thans heersende opvattingen moet er naar gestreefd worden zoveel mogelijk van de bestaande bebouwing te hand haven. Daarbij dienen er volgens de wethouder impulsen gegeven te worden om de kwaliteit van de wonin gen op peil te brengen, waar dat nodig is. Met die laatste overwegingen in het achterhoofd is een nieuw bestem mingsplan ontworpen. Volgens dat plan wordt inderdaad de bestaande bebouwing gespaard. De bedoeling is de tuinen en erven wat beter in te delen, terwijl er voorts mogelijkheden worden geschapen voor het bouwen van garageboxen. Een belangrijk onderdeel is ook het doortrekken van de Nachtegaalstraat, waardoor er nog een stuk of vier woningen gebouwd zouden kunnen worden. Uit de nadere toelichting van de heer J. Kelderman, medewerker van het Stedebouwkundig Adviesbureau Stad en Landschap is het nieuwe bestem mingsplan zodanig opgesteld, dat de gebouwen, die thans een bepaalde be- stemmming hebben, deze bestemming ook krijgen toegewezen. Ook hij wees er op, dat het plan voorziet in het doortrekken van de Adelaarstraat naar de Vogelstraat. VRAGEN, WEL VRAGEN Van de mogelijkheid om vragen te stellen werd veel gebruik gemaakt. Veelal ging het om persoonlijke zaken. Hoewel dat niet eenvoudig is zou uit de gevoerde gesprekken opge maakt kunnen worden, dat de aan wezigen er ln het algemeen niet erg voor waren, dat er nieuwe hulzen ge bouwd zouden worden. Een doortrek king van de Adelaarstraat, waarmee die straat dan afgerond zou kunnen worden zag men niet zo zitten. Er waren aanwezigen, die voor het creëren van parkeerruimte waren. Anderen toonden zich daar geen voor stander van. Van al hetgeen naar voren werd gebracht, werd een verslag gemaakt, dat aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Op zaterdag 22 maart a.s. wordt in Middelburg weer gestart voor de Rode Kruismars. Het is al weer de vijfde keer, dat deze mars wordt georganiseerd. In deze eerste lustrumtocht kunnen de volgende afstanden worden ge lopen: 5 km, 10 km, 15 km 20 km en 40 km. Er wordt gestart In het Ontmoetingscentrum „Dauwendaele". Het Inschrijf geld bedraagt t/m 15 Jaar f 1,75 en vanaf 16 Jaar 2,25. Voor de tocht over 40 kilometer is het inschrijfgeld 7,waarbij dan een lunchpakket en volledige verzorging zijn inbegrepen. Wandel mee voor het Rode Kruis. Middelburg krijgt op 19, 20 en 21 juni a.s. een grote braderie, die georganiseerd wordt door de ondehemers in de Lange Delft, de promenade, de Markt, de Vlas- markt, de Lange Viele en een ge deelte van de Lange Noordstraat (vanaf de Bachtensteene tot aan de Markt). In die straten, behalve de Lange Noordstraat zal er dan vrijwel een voetgangersgebied zijn. Dat belooft watll Op de R.K. begraafplaats, die vorig jaar door de gemeente werd aangekocht staatdeze kapel. Gedeeltelijk ten prooi gevallen aan vernielzucht. Hoewel op deze begraafplaats niet meer regelmatig begraven zal worden stelden burgemeester en wethouders in meerderheid voor om de kapel te herstellen en geschikt te maken als onderkomen voor het personeel, dat op de plantsoenen en begraafplaatsen werkzaam is. Er zouden voorts gereedschap pen opgeborgen kunnen worden, 'terwijl de kapel ook als omkleedruimte ge bruikt zou kunnen worden door hen die bij begrafenissen dienst doen. Het benodigde krediet was 51.400, In de maandag 17 februari 1975 gehouden raadsvergadering werd het voorstel echter verworpen. De kapel blijft voorlopig dus zo staan zoals op de foto is te zien. Burgemeester en wethouders van Middelburg besloten de volgende ver keersmaatregelen te nemen. Meiveld. Het park het Meiveld in de Magistraatwijk is bijna gereed. Het gras groeit zelfs nu nog goed. Boom pjes en struiken zijn ingeplant en paden zijn aangelegd. Om die paden gaat het nu B. en W. besloten alle paden, die door het Meiveld lopen aan te wijzen als voetpad, hetgeen be tekent, dat er niet met fietsen of bromfietsen over gereden mag worden. Een uitzondering hierop vormt het oude Schroegwegje, dat is aangewezen als fietspad. (12 februari 1975). Vryiandstraat/Dauwendaelselaan. De wijkvereniging Dauwendaele heeft er al eerder op gewezen, dat mede door de aanwezigheid van een hoop grond het uitzicht op de kruising van de Vrijlandstraat en de Dauwen- daelselaan niet goed is, waardoor weg gebruikers elkaar te laat opmerken, zodat gevaarlijke situaties ontstaan. Bovendien hebben de automobilisten, die over de Vrijlandstraat rijden het gevoel dat zij zich op een doorgaande weg bevinden. Om nu aan alle „ellende" een eind te maken hebben b. en w. besloten de Vrijlandstraat aan te w(jzen als een voorrangsweg. 't Verkeer dat dus over de Vrijlandstraat r(jdt heeft nu voor rang op het verkeer, dat uit de Dauwendaelselaan de Vi-yiandstraaf opr(jdt (20 februari 1975). Binnen dertig dagen na de genoemde De Commissaris van de Gemeente Politie te Middelburg maakt bekend dat in het tijdvak van 115 februari 1975 als gevonden voorwerpen zijn aangegeven: diverse portemonnees met en zonder inhoud, diverse etuis met sleutels als mede sleutelbossen, diverse wollen en lederen damesheren en kinderhand schoenen, bankbiljetten van Hfl. 25, en Hfl. 10,Multimap, bruine blok fluit met geruite hoes, zwarte regenjas met geruite voering, 1 bril zwart montuur, beige wollen muts, zilver kleurig kettinkje met naamplaatje Peter 11/3-60, zilverkleurig kinder armbandje met plaatje Siska, zilver kleurig kettinkje met naamplaatje Maria, zwart leren armbandje, zwarte bontmuts, bruin/blauw gebloemd shawltje, boodschappentas inh. blauwe broek, gestreepte trui, draag bare radio, handdoek, smurfboek, blauwe gymschoenen hoog model, trekzaag, wit kinderbontjasje, rode muts met linker wollen kinderhand schoen, 1 paar zwarte handschoenen met polshorloge Ancre blauwe wijzer plaat, beige heren regenjas, bruine dubbele fietstas, blauw uniform be staande uit blauwe broek met rode bies-wit overhemd - zwarte kolbak, zilverkleurige ballpen met inscriptie Trudy, damespolshorloge met zwart bandje (goudkleurig), grijze snel binders, rood kabelslot, zilveren arm band met steen. Inlichtingen over en bezichtiging van de gevonden voorwerpen Iedere vrijdagmiddag van 1617 uur en iedere zaterdagavond van 1920 uur in het politiebureau, Achter de Houttuinen 10. twee data kan iedere belanghebbende tegen deze besluiten in beroep gaan bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De bezoekers van de wijkposten-voor ouderen In de Keltjes" ln Nieuw- en St. Joosland en van de wijkpost „Het Bastion" in de Oostkerkwijk starten met een boekenactie. Iedere middag zijn er verschillende clubs met wisselende bezoekers. Na de clubbijeenkomst willen velen een boek meenemen om thuis te lezen. Biblio theken zijn er niet ln de naaste om geylng. Wie heeft goede boeken thuis waarvan hij afstand wil doen: boven-65-jarige lezers nemen ze graag in ontvangst voor hun club-leeshoek. De boeken kunnen afgegeven worden: iedere middag in wijkpost „In de Keitjes" en in wijkpost „Het Bastion". In het kader van het Emvpese Monumentenjaar organiseert de gemeente Middelburg in samenwerkig met de Middelburgse foto- en diaclub een j'oto- en diawedstrijd. Het onder werp is „het monument in Middel burg." Het gaat er iet alleen om statige foto's van het stadhuis, de Sint-Joris- doelen. de Abdij enz. binnen te krijgen. Het mag natuurlijk wel. Wat de organisatoren graag zouden zien is, dat foto's gemaakt worden, die iets vertellen over de woonomgeving van monumenten over de sfeer, over 't plezier (de trots! dat de mensen be leven aan het wonen in een monumentenpand. En dat pand hoeft helemaal niet geweldig groot te zijn. Nadere informatie kunt u bekomen bij de Middelburgse fotohandelaren, waarbij in dit geval ook V D en het Tref center. Daar liggen namelijk roodkleurige foldertjes met alle bijzonderheden. Een van die bijzonderheden is dat de eerste prijs bestaat uit een geldbedrag van f 750,—. Inderdaad: Waard om mee te doen. Maak een mo(nu)menl-opname. In de binnenlanden van Suriname werken een aantal zendelingen. Niets nieuws want het zendingswerk wordt er al zo lang bedreven. Lang niet iedereen beseft echter onder wat voor barre omstandigheden deze mensen soms moeten werken en hoe immens groot de afstanden in Suriname z(jn. Daarbij komt dan ook nog het probleem dat het vaak moeilijk reizen is: in de dichte oerwouden van het binnenland kan men enkel via de rivieren reizen. Iemand die echter wel precies weet hoe het in Suriname is gesteld, is de heer J. M. Schot uit Middelburg van de zen dingscommissie Middelburg - Karmel. Hij correspondeert namelijk met een van de zendelingen ginds, met broeder William Sumter, een bosland-creool die al twee keer bij de familie Schot op bezoek is geweest. Recent hoorde de heer Schot via dc geluidsband die mr. Sumter opstuurde, dat de zendelingen veel moeite hebben met het brengen van het Evangelie. Een dóódsimpele reden is dat de inheemse bevolking maar moei lijk het feit kan accepteren dat in de meeste gevallen God als blanke wordt voorgesteld. „Ik kan me dat gemakkelijk voorstellen ook", aldus de heer Schot, „als je zelf zwart bent waarom zou Jezus dan blank moeten zijn? Om in eerste instantie hier hulp te bieden dachten we er goed aan te doen om aan acht zendelingen in de binnenlanden een diaprojektor met bijbelse dia's te sturen met daarbij een lichtaggregaat en een flanelbord met platen. Hiermee is een bedrag gemoeid van zeker 10.000,Om dat bedrag bij elkaar te krijgen hebben we een rommelmarkt op touw gezet waarvoor we nu bezig zijn om allerlei „rommel" die de mensen niet meer nodig hebben, maar nog wel dienstig kan zijn voor iemand anders op te halen. Daartoe hebben we Middelburg in een vijftal wijken verdeeld en per week komen we dan - nadat van huis tot huis een stencil is verspreid - de spullen daar ophalen. Speelgoed, pulletjes, lijsten, glas en aardewerk, huishoudelijke artikelen etc. alles kunnen we gebruiken". De zendingscommissie Middelburg- Karmel is op initiatief van de heer Schot gestart in 1967. Sinds die tijd wordt maandelijks een bedrag overgemaakt naar een internaat in het Surinaamse plaatsje Karmel waar 140 kinderen op school zitten, een bedrag van ca. f 300,dat daar hard nodig is voor extravoedsel etc. We hopen dat we ons streefbedrag van f 10.000,halen," aldus de heer Schot, „we rekenen er wel op, want wat het zendingswerk betreft, staat Zeeland hoog genoteerd. Dus moet het in de Zeeuwse hoofdstad zeker lukken. De datum voor de rommelmarkt staat nog niet vast, maar ligt waarschijnlijk voor in de maand april. De aktie die we nu houden, hebben we „Via de dia" ge noemd en we hopen maar dat onze aktie straks inderdaad het beoogde doel mag bereiken". Enkele bladen voeren een actie in geheel Nederland om bejaarden, die nooit in de gelegenheid waren een "verre" vakantie reis te maken, een zonnige week op Mallorca aan te bieden. Ook enkele tientallen Middelburgers kunnen gratis voor zo'n vakantie in aanmerking komen. Vitale boven-65 jarigen, echtpaar of alleenstaanden, kunnen zich aanmelden in het diensten centrum "Het Schuttershof' op donderdag-en vrijdagmorgen 27 en 28 februari. De reis gaat naar Hafria, 600 meter van de baai van Portals nous op Mallorca. Tweepersoonsappartementen staan ter beschikking, met een groot zwembad, tuin met zitjes, een minigolfbaan, een restaurant, een bar, een disco-dancing, een recreatiezaal, eer. zelfbedienings winkel. Korte gegevens over deze week: Vervoer van woonplaats haaf appartementen retour, inklusief KLM-reis, volledig verzorgd. In Hafria een Nederlands sprekende gastheer en receptioniste, maaltijden inbegrepen (alleen eenvoudig dieet mogelijk, ziektekosten zijn verzekerd, geldig paspoort of toeristenkaart voor waarde, een excursie ook ingegrepen. Wanneer het aantal aanmeldingen groter is dan het aantal plaatsen, dan zal er, met medewerking van een onpartijdig persoon, geloot worden. Degenen, die zich hebben aangemeld, zullen voor de verloting uitgenodigd worden. Centraal in het derde programma van Geoffrey Madge staan vrijdag 28 februari in het Kuiperspoorttheater de komponisten Stockhausen en Boulez. Van Stockhausen speelt Madge zijn be langrijke klavierstueeke 5,7 en 8, alle gekomponeerd in 1954/55. Klavierstueeke 8 is nog niet eerder in Nederland uitgevoerd. Stockhausen schreef in totaal 11 klavierstueeke die in 3 cycli zijn te verdelen. De klavier stueeke 5 t/m 10 behoren tot de tweede cyclus die belangrijk zijn omdat Stochausen hiermee terug komt van zijn oorspronkelijk voornemen om alleen nog maar elektronisch te gaan komponeren. In een overacent van hedendaagse muziek is dc Boulez fluitsonatc een zeer belangrijke compositie. Boulez"sontate", gecomponeerd in 1946, luidt een nieuwe muzikale periode in na een vacuum tengevolge van de dictatuur tijdens de tweede wereld oorlog. Boulez, toen nog leerling van Messiaen en Leibowitz. is misschien wel de belangrijkste componist van zijn generatie. Zijn fluisonate, waarvan de structuur verwantschap vertoont met die Schocnbergs Kammersymphonie, werd pas in 1956 door fluitist Scvcrino Gazzelloni en pianist David Tudor op het festival van Darmstadt voor het eerst uitgevoerd. Van dc alleen nog maar van internationale muziekfestivals bekende componist Alexander Cowdell verzorgt Geoffrey Madge een wereldpremiere, nl een compositie uit 1974: Myrrha/Sthcnno. De fluitiste Mirjam Nastasi speelt 2 fluitsoli, het bekendste is een Sequenza van Berio. Van de Japanner Fukashima speelt zij de fluitsolo mei. echtpaar 69,69 p.m. echtpaar lk.... 85,15 p.m. echtpaar -f 2 k. 100,62 p.m. echtpaar 3 k. 116,03 p.m. Meer dan 3 kinderen geen premie. Bel Financ., plus Assurantie kantoor 01183 - 4455

de Faam | 1975 | | pagina 5